IBIS SHAG Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag It Juni (937 11 Dobbelmcmn lebber... man! AGENDA Hoe word ik snel bruin? GEVAARLIJK PUNT TE VOORSCHOTEN BEVEILIGD. In antwoord op een verzoek van de K.NA.C. aan den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat in Zuid-Holland om meerdere veiligheidsmaatregelen ie ■willen treffen op een punt te Voorschoten in den weg Voorburgde Vtak. waar de trambaan van den rliweg op eigen baan overgaat en waar bri nacht meerdere motorrijtuigbestuurders het ballastbed van de tram zlin Ingereden, bericht deze, dat de volgende voorzieningen zullen worden aangebracht: negen rood-reflecteerende rubberstuds m de aanwezige verkeersstreeo, paaltjes met roode reflectoren op trottoir en vluchtheuvel benevens een asverkeers- streep. AALSMEER. Verkoopingen. Door notaris H. Bax is in ,.De Oude Veiling" publiek verkocht, krachtens art. 1223 B.W.. een woonhuis aan den Uiterweg No. 367. met verdere gebouwen, erf. teel- land, rietland en water, staande en liggen de in deze gemeente, groot 1.43.57 hectaren. Eigendom van den heer D. Spaargaren Pzn. Kooper de heer v. d. Veeren te Rotterdam voor f. 16.000.—. Mede werd in veiling ge bracht, door notarissen H. Bax alhier en D. Muurling.te Nieuwer-Amsteleen hee renhuis met koetshuis en tuin, staande en liggende aan de Zijdstraat No. 52, groot 5.46 are. Het perceel werd ingezet op f. 10.000.door den heer H. Wichmann alhier en gemijnd op f 2200.door notaris D. Muurling te Nieuwer-Amstel, die dus kooper werd voor f. 12.200. Koe gedood. Werd aanvankelijk gedacht, dat het he vige onweer, dat ook in deze gemeente des nachts woedde, geen onheilen had aange richt, het is gebleken, dat het hemelvuur toch doel getroffen heeft. De veehouder de Vr. alhier, wiens vee in den Stommeer polder in de weide liep, kwam tot de ont dekking, dat een pink gedood was. Dorpsversiering, Na een samenspreking tusschen .Uiter- wegs Fanfarecorps" en de Middenstands- vereeniging alhier is overeenstemming be reikt omtrent plannen, welke ten doel hebben, tijdens den duur van het Federa tief Muziekconcous, te houden van 2125r Juli a.s., waaraan tevens zullen verbonden zijn een kermesse d'été en kinderfeesten, het centrum dezer gemeente door het plaatsen van eenige eerepoorten en het aanbrengen van slingers met groen en bloemen mede een feestelijk aanzien te geven. Dit plan verdient zeker toegejuicht te worden en de historie van vroegere feesten heeft wel bewezen, dat de dorps- genooten op het gebied van versiering wat moois weten tot stand te brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Elisabeth d. van J. Hogervorst en M. H. Springintveld; An toon z. van J. Springintveld en G. M. van den Berg; Meeuwis z. van J. A. N. Breure en T. Verboom. Overleden: Leuntje Grootjans, 76 jaar, echtg. van K. Been. Ondertrouwd: D. Dees 25 jaar en G. G. Venema 23 jaar. Gehuwd: C. Lisierse, 26 jaar en K. A. Stuiver, 24 jaar, „Uiterwegs Fanfarecorps" heeft be sloten deel te nemen aan het Federatief concours te Keljenburg op 28 Augustus a.s. Het corps komt uit in de afdeeling uitmun tendheid. Tot ambtenaar bij den gemeentelijken dienst der arbeidsbemiddeling en werkloos heidsvoorziening te Haarlemmermeer, is in de plaats van den heer L. Fokkema ie Emmen. die zijne benoeming als zoodanig wegens ongesteldheid niet kon aanvaarden, benoemd de heer A. F. J. Princen te Dor drecht. thans in soortgelijke betrekking werkzaam op het bureau van maatschap pelijk hulpbetoon aldaar. Op den Kruisweg nabij Hoofddorp slipten van een met groote vaart, passee- rende auto van den heer v. A. aldaar waarin een 5-tal personen was gezeten de wielen met het gevolg dat de wagen omsloeg en daarna nog bijna 100 meter verder over den weg schoof. Van de inzit tenden werd een drietal verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden Ingeroe pen. Een kraanwagen moest de zwaar be schadigde auto weder overeind krijgen. HILLEGOM. De beurs was door 100 personen be zocht. Handel van beteekenis was er nog niet. Bloemen van een sier-ui waren door den heer H. F. Rusman uitgestald. Openluchtconcert van ,,U.N.I." De Katwijksche Harmonie „U.N.I.", dir. de heer P. C. Langmuur, gaf gisteravond een concert ln de muziektent op den Boulevard. Bij deze eerste uitvoering in dit seizoen ln de tent hadden de leden de nieuwe uniformpetten op. Het was prachtig weer op den Boulevard. Het heerlijk frissche windje had velen naar den zeekant gelokt. Er werd begonnen en geëindigd met een koraal. Er werden ook marschen gespeeld, o.a. de Llppe-Detmold- marsch. Het was een mooi geslaagd con cert. Door de politie ls een drietal Jongens aangehouden: J. K„ B. de B. en P. P., we gens vuurtje stoken op het Wantveld. Na op het politiebureau een waarschuwing te hebben ontvangen, keerden de jongens zeer onder den indruk daarvan, naar huls terug. LISSE. BUITENOEFENING VAN DE E. H. B. O. Groot alarm! KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-overzicht. Na de warme dagen van verleden week kwam er Maandag eenige ontspanning en daar met het erge warme weer het product veel te snel groeide, had dit tot gevolg dat er begin dezer week een slechts matige aanvoer was. En hieruit volgde weer dat de priis va nsommtge artikelen als sla en bos- lpeen naar boven ging. Sla ging in de goede kwaliteit voor beste prijzen. Koude grondsla die van f. 1 502.70 oer 100 op brengt. dat komt niet lederen dag voor. Ook voor bospeen was goede vraag doch de prils was toch niet in verhouding van vraag en aanvoer, f. .7012.10 per 100 bos. Voor ra dijs wlas goede vraag met bevredigenden prijs. Goede kwaliteit bracht van f. 1.20 1.60 per 100 bos op. Ook voor rabarber was veel animo. De noteering hiervoor was van f. 3 704.50 per 100 bos. Spinazie kwam niet ln goede kwaliteit voor. Het warme weer had dit product parten gespeeld. Het aangevoerde was hoogstens 2e soort te noemen Het werd gekocht voor f. 2—3.40 per 100 K.G. Een klein gedeelte werd ook afgekeurd. Volgende week komen de vroege aardappelen, eerstelingen. De gewassen staan in het algemeen niet best Sommige perceelen hebben te veel van het koude voorjaar te lijden gehad. Toch zal de aan voer wel zoodanig zijn dat als er niet vol- j doende export is, er al spoedig een gedeelte zal doordraaien. KATWITK AAN ZEE. VERGADERING CHR. JEUGDVEREENIGINGEN. BENTHUIZEN. Door koe aangevallen. De landbouwer J. de R werd door een koe eenige malen in het land aangevallen en tegen de grond geslingerd. Bij de laatste aanval kwam de R. tot zijn geluk in de sloot terecht. Dr. S., te Zoetermeer die spoe dig ter plaatse was constateerde inwendige kneuzingen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrina de Gelder, huish., van Bergambacht Wilhelmina Johanna Bijsterveld. dienstb. van Olst Petronella Cornelia Westdorp. huish., dienstb. van Hazerswoude Abraham Dekker, leerling landb.. van Maasland Pieter Oudesluis. arbeider en gezin van Hazerswoude Adrianus Vis, smid en gezin, van Zoeter meer. Vertrokken: Catharina van Driel, dienstb. naar 's Gravenhage Cornelia Merbis, dienstb. naar Zoeterwoude Hendrina de Gelder, huish., naar Waddinxveen Lam bert Dirk Tmmerman, bakker naar Alphen a/d. Rijn. HAARLEMMERMEER. Bijna verdronken. Het 4-jarig zoontje van den heer V. wo nende nabij de Cruquius alhier, geraakte m het daar aan het einde van den Kruisweg geiegen sterk stroomende water vlak bij den duiker. Terwijl het jongetje, dat tever geefs krachtige pogingen aanwendde om uit de draaikolkjes te komen, in de diepte verdween, slaagde een voorbijkomende slagersknecht die het ongeluk opmerkte: er in. het reeds in bewusteloozen toestand ver- keerende kind op het droge te brengen. De door den ontboden geneesheer in het werk gestelde pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, werden gelukkig met gunstig resultaat bekroonde. De toestand van het iongetie is naar omstandigheden bevredigend. Gevonden: een aktetasch me; inhoud, een tied, een kandelaar, een rijwiel en een rine met sleutels. Te bevragen Raadhuis Hoofddorp. De heer van Polanen over „De Zending op Suriname". In het Jeugdhuis werd gisteravond een gecombineerde vergadering gehouden van de Chr. Jonge Mannenvereen. en van twee Chr. Jongeliedenvereenigingen. De voorzit ter de heer A. Haasnoot opende met gebed en het laten zingen van ps. 100 1, 2 en 3. Na een openingswoord las de heer F. Haas Galaten 5. waarop bespreking volgde. Besloten werd met gez. 61 15. Het tweede gedeelte werd in beslag ge nomen door den heer G. van Polanen, neger uit Suriname, leerling van de Zendings school te Oegstgeest, die zou spreken over: „Wat mijn volk aan de Zending te danken heeft". De voorzitter liet eerst zingen Lied 76 1 en 2 en heette den heer van Polanen wel kom. De heer van Polanen liet de groote din gen de revue passeeren, die God, wat het zendingswerk betreft, in Suriname gedaan heeft. Ruwe Indianen, wilde boschnegers, die voortdurend in angst leven, zijn door t zendingswerk tot Jezus bekeerd. Wie had dat durven denken, toen een tweehonderd tal jaren geleden de zendelingen naar Suri name trokken. Groote, heerlijke dingen heeft God verricht. Deuren, die muurvast gesloten waren, gingen nu open, overal in Suriname is vraag naar het Evangelie. Zend ons toch zendelingen, roept men daar, die ons vrijmaken van afgoden en demonen. Enthousiast verklaarde spreker, dat hij ver blijd is om binnenkort in de oerwouden aan de Boschnegers het Evangelie te kunnen verkondigen. Het kleine plantje, 200 jaar geleden door graaf van Zinzendorf gepoot, is opgewassen tot een krachtigen boom. Spr. heeft 7 jaar in het internaat van de Evangelische Broedergemeente te Parama ribo doorgebracht en verhaalde veel over de zegenrijke werking ervan. Hoogtijdagen waren de verjaardag van de directrice en de viering van het Kerstfeest. Dit internaat heeft een stempel gelegd op het chr. leven van spreker: en hij zal die jaren nooit ver geten. Het heeft doktoren, ambtenaren en onderwijzers afgeleverd. In 1930 werd spr. benoemd tot hoofd van de school te Onver wacht. Deze plaats stond zeer ongunstig bekend, wegens afgoderij, waarover spr. na der uitwijdde. Het zendingswerk in Suri name is niet te vergeefs geweest. Er zijn plaatsen, waar maar ééns in de maand een zendeling komt. Van uren ver komen de boschnegers pagaaien in een uitgeholde boomstam om het Evangelie te hooren ver kondigen. Tot slot wekte spr. op de zen dingsplicht te vervullen. Na een uitvoerige gedachtenwisseling dankte de voorzitter spreker voor zijn rede en wenschte hem zegen op zijn werk in Suriname. De heer van Polanen liet zingen ..Daar ruischt langs de wolken", waarna hij met dankgetied sloot. Goed afgeloopen! Gistermiddag wilde 'n meisje den Zuid- Boulevard oversteken, toen zij door een naderende auto gegrepen werd en voor den bumper een aantal meters werd mee gesleurd, voordat de auto stopte. De chauf feur snelde dadelijk naar het meisje toe om te zien hoe zij er aantoe was. Tot zijn groote verbazing stond het meisje plotse ling op en rende ongedeerd haastig weg! Door de afd. Lisse van de E.H.B.O. werd op het terrein van de heeren Gebr. Vree burg een buitenoefening gehouden, waar aan de volgende opzet ten grondslag lag. Een 9-tal jongelui besloten op het laatste moment een wedstrijd in de stad te gaan bezoeken. Met de bestaande vervoergele- genheden kon men niet tijdig meer aan wezig zijn, daarom werd een 6-pers. auto gehuurd. Na 20 meter gereden te hebben stak een oude man zijn hand op met de bekende beweging om mede te rijden. De wagen stopte, de 10e passagier stapte ln en voort ging het in razende vaart. Door de snelle gang kon de bestuurder de vrij scherpe bocht in den weg niet halen, raak te de macht over het stuur kwijt en vloog tegen een groote autobus met passagiers op, waarvan de chauffeur, om een botsing te voorkomen, tevergeefs het stuur om gooide met het gevolg; dat hij eenige op het trottoir spelende kinderen aanreed. De linkerzijwand van de 6-persoons was afge rukt, van de bus waren verschillende rui ten gebroken. De politie was oogenblikke- lijk ter plaatse en de Centraal-postmeldde groot-alarm! Om de werkelijkheid zooveel mogelijk nabij te komen, waren op het terrein 2 auto's opgesteld en de 21 getroffenen la gen er onder, in en naast en tusschen de auto's. Zij waren voorzien van een kaart waarop de omschrijving van het letsel was vermeld, terwijl op de armen, beenen en hoofd de wonden in rood waren aange geven. Als patiënten fungeerden de jon gens van het patronaat onder leiding van heer heer J. Reeuwljk. Om 8.32 werd het alarmsignaal gegeven en reeds drie minuten later was de eerste gediplomeerde dame. mej. A. Tromp, op het terrein aanwezig. Na een kwartier waren bijna alle E.H.B.O.-ers met hun ver band en zuurstofkoffers aanwezig. De doktoren Duymaer van Twist en Van Dijk controleerden het werken van de E.H. B.O.-ers en op hun aanwijzing konden de behandelende patiënten van het verband worden ontdaan. Met een patiënt, liggende op de bran card Winters, werd door mej. G. Buiten huis in haar auto ter demonstratie een ritje over het terrein gemaakt, waarbij het bleek, dat deze brancard uitstekend vol doet.. De afd. wil gaarne een woord van dank uitspreken ten opzichte van de heeren Vreeburg voor het welwillend afstaan van het terrein. Ook den heer Reeuwijk komt een woord van dank toe voor zijn mede werking met de Jongens. De organisatie van de oefening wasgoed voorbereid, waardoor deze oefening een vlot verloop had. waarmede wij het be stuur, ln het bijzonder den leider der oefening, den heer Hooyer gaarne compli menteeren. Voor de doktoren Duymaer van Twis en Van Dijk moet het wel een groote voldoe ning geweest zijn de leerlingen op deze wijze te hebben zien werken. Door deze oefening heeft de E.H.B.O. wer eens be wezen dat zij in onzen tijd met zijn jach tig verkeer een onmisbaar korps Ls, dat op de steun van alle ingezetenen ten volle moet kunnen rekenen. Wij willen daarom gaarne opwekken tot daadwerkelijken steun in den vorm van een gift. „Gezellige avond" van „De Lis'bloem". Onder leiding van den directeur, den heer C. v. d. Keur. werd door het Herv. Kinderkoor „De Lis-bloem" een gezelligen avond georganiseerd. Als het waar is, dat orde synoniem is met oprechte blijdschap, dan werd het dezen avond wel gedemon streerd. Geen groote cantate, maar meerlijké, ecGte kinderliedjes en spelletjes, alles overgoten met kinderlijke blijdschap en vreugde. Roze wangen, schitterende oogen brachten naar buiten wat innerlijk leefde. Alles in vlot tempo gebracht. Daarbij bijzondere leuke kleeding! We denken aan „De Toovenaar", aan „De Baanvager", aan „De Bruidsvaart". Ook de debutantjes kweten zich goed van hun taak. We willen nu eens niemand naar voren brengen, wat ook niet noodig is. Het kinderkoor heeft getoond levensvat baarheid te bezitten. De heer Piet van Zoen zorgde voor muzikale afwisseling. Bij de uitvoering werd de heer Van der Keur. voor wien het welslagen van dezen avond een waar genoegen moet zijn, trouw ter zijde gestaan door mevr. Blom-Balkenende. Het talrijke publiek heeft met dit alles hartelijk medegeleefd! De bloembollenvelling ten bate van R.-K. Kerk, St. Ellsabeth-ver. en Vincen- tiusvereenlging, heeft opgebracht de som van f. 31.67— Het bouwen van een woning voor re kening van den héér C. van Klaveren, is na I gehouden aanbesteding opgedragen aan: J. Moree, metselwerk, G. van der Laan, tim- merwerk, J. van Rosendaal, schilderwerk, en C. Slingerland, lood, zink enz., allen al- hier. De Geref. Knapen- en Melsjesvereer.i- ging bezochten den Toogdag te Amsterdam en bezichtigden daar verschillende beziens waardigheden, zooals dierentuin, musea, enz. De reis werd per autobussen gemaakt onder zorgzame leiding: welvoldaan keer den zij huiswaarts. VOOR DE PIJP rees "'Is/ 2865 (Ingez. Med.) NOORDWIJK. In den loop der volgende week zal in onze gemeente de jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst hl de Nederlanden (fonds voor oud- mtlitalren), worden gehouden. Door B. en W. is bereids toestemming hiervoor ver leend. NOORDWIJKERHOUT. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Hoe warm het was en hoe ver! Onder begunstiging van zeer warm weer had gisteren de lang verbeide autotocht plaats voor de „Ouden van Dagen". Alle 65-Jarigen, zonder verschil van rang of stand en van alle gezindten, alsmede eenige gebrekkigen behoorden tot de ge- noodigden. Ook reden mee: de burge meester, twee pastoors, twee verpleegsters, en voor de eerste maal de nieuwe dokter, de heer J. A. W. van Embden. Tegen één uur stelde, een stoet van 153 auto's en een autobus, gratis beschikbaar gesteld door „Sancta Maria" zich op. Eerst ging het naar de Zilk waar een twintig tal auto's zich aansloten en toen over Aer- denhout naar Zandvoort, langs de Boule vard en Bloemend. Zeeweg naar Santpoort, langs het Crematorium en de Ruïne van Brederode naar IJmuiden, het doel van de reis, waar aangenaam verpoosd werd in Badhuis „Lioz" Daar werd genoten van zee en strand en van het binnenkomen en het uitvaren der zeeschepen. De dorstigen werden gelaafd en de hon- gerigen gespijsd, alles op royale wijze! Ver schillende toespraken werden er gehouden, door burgemeester v. Iersel en de pastoors, (de predikant wa^ verhinderd). Met wee moed werden allen herdacht dié yérleden Jaar de reis nog meèmaakten en dank woorden werden gericht tot allen die de reis mogelijk gemaakt hebben, alsmede 't ijverige comité, dat voor de zevende maal den geheelen tocht organiseerde en waar van de heeren P. v. Denzen, L. J. Mens en hun zes trouwe trawanten een bijzonder woord van lof toekomt voor hun vele moei ten en zorgen. Eerst om half zeven werd IJmuiden verlaten. Aan de Velzerpont wer den de zeekasteelen bewonderd en over Schoten, Haarlem, Hillegom en Sassenheim keerde de enorme stoet klokke negen uur in onze gemeente terug Twee muziek corpsen waren ter verwelkoming aanwezig, n.l. de R.K. Ver. „St. Jêanne d' Are" en de Chr. Muziekver. „Harpe Davids". Een groo te menigte begeleidde de muziiek en de veteranenburgers met hun echtgenooten naar het St. Jozef-plein. De geheele bevol king dromde daar samen! Het wederzien van „Opa en Opoe" was allerhartelijkst! Hier werden opnieuw speeches afgestoken, fanfare's weerklonken en de jeugd maakte rondedansen. Alle autorijders kweten zich uitstekend van hun taak en alles had een bijzonder goed verloop. Het comité bracht ten slotte een laatste hulde aan onzen popul iren burgervader, dde steeds alles voor allen over heeft! HEDEN. Jeruël: Spr. de heer Monsma. 8 uur nam. Zomerlust: Dam wedstrijd Raichenbach— Springer. 7 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk): Spr. de heeren W. Hacking en P. v. d' Woude. 8 uur nam. Zondag. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk): Spr. P. v. d. Woude en W. Hacking. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting teeen dlnhterle, 3'lt uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „De Spion". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Frauleln Lilly". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7. uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr 39: 8.15 uur nam. „Zonen van de Zuid2ee". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 7 „Die ganze Welt dreht slch um Liebe". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De prlvé-secretaresse". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cl. Zwarenstein geb. Rappa- port, Emmalaan 47, v. Bandoeng N.l. Gijsb. v. d. Perk radloexpl. Dorpsstraat 16 v. Rijnsburg M. Rethmeler geb. Dudok, Spaargarenstr. 40. v. Hilversum Wed. P. J. Mens geb. Dorreman, de Kempenaer- straat 43, v. Leiden C, H. v. d. Engh, db., Nassalaan 22, v. Leiden W. Briët, arts, Endegeest, v. Leiden E. Esseveld, de Kempenaerstraat 55, v. Hengelo O. J. Ravensbergen geb. v. Roon, Zandlaan 3, v. Noordwijk Wed. A. W. M. Stroo geb. Moltzer, Warmonderweg 68, v. Voorburg W. A. Guldemond, db. Endegeest, v. Lei den A. Scheer h. i. d. huish., de Kem- naerstraat 37, v. Voorburg K. F. van Venetiën, verpl. Endegeest, v. Amsterdam E. Molenkamp geb. Schroeder, O. Rljn- zichtweg 19, v. Noordwijk H. Ehrlich db. W. de Zwijgerlaan 20, v. Feldkirchen A. A. Prins, Oranjelaan 12, v. Leiden M. v. d. Maas, db., Warmonderweg 20, v. Lei den C. A. Pellekoorne, 1.1. verpl.. Ende geest, v. Leiden. Vertrokken: E. W. Kloos geb. Bernard n. Leiden, Beschuitsteeg 4 W. .1. Macran- der, banketbakker n. A'dam. Vijzelstraat 48 F. de Groot en gez., schoolh., n. Bel gië G. Heemskerk geb. Jungerius, n. Rijnsburg, Oegstgeesterw. 71 J. Koudijs, houtbew. n. Leiden. Coornherstraat 43 G. van der Stel, rijksveldw., n. Noordwijk, Offemweg B. van Staveren geb. Schoen maker n. Leiden, Magd. Moosstraat 12 H. P. den Haan. bloemist, n. Leiden, v. d Spieghelstraat 26 A. v. d. Poel. db., n. Noordwijk, Zwanensteeg 1. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Huberta. d. v. H. J. van Abswoude en C. J. M. dc Vroom «- Adrianus Aibertus Maria, z. v. A. C. som- meling en A. M. v. Eisen. Overleden: C. Brinkman 64 j. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Juni tot en met Zondag 13 Juni a.s. waargenomen docr apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523 en J. Doedens, Wilh. park 8, te Oegstgeest, Telef. 274. Door AMTT .DA-eonnebruincrême krijgen Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, dat tevens volkomen beschermt tegen Zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 2873 (fngez. Med.) In den afgeloopen nacht ls tijdens het hevige onweer bij den heer I. Z. aan den Haarlemmerstraatweg een van zijn mooie rijpaarden, dat in het weiland liep, door den bliksem getroffen en gedood. Een groote schadepost. RIJNSBURG. Tijdens het hevig onweer, dat zich boven deze gemeente ontlastte werden een paard en een koe van Gebr. Tilburg aan de Kloosterschuur, door het hemelvuur ge dood. Ter hoogte van de Smidstraat ont spoorde gisteravond de tram naar Noord wijk. Het duurde gerutmen tijd, voordat zij weer op de rails stond. Ongelukken kwamen niet voor. SASSENHEIM. De Chr. zangvereenlging „De Lof- stem" behaalde op het concours te 's-Gra- venhage in de eerste afdeeling een 2de prijs met 269 punten. Voor den directeur, den heer C. v. d. Keur, die sinds kort in functie is, een mooi succes! Tijdens het hevige onweer is de blik sem geslagen op de bovenleiding der tram, waardoor verschillende seinlichten defect geraakten. Van dat bij den Warmonder- dam smolt de electrische draad. Door een en ander kwam de laatste tram eerst des morgens te 4 uur in Haarlem aan. Naar men ons mededeelt ls thans definitief besloten, dat de tocht voor Ouden van Dagen reeds des morgens zal aanvan gen. Het doel van de reis is Amsterdam, waar- een bezoek aan „Artls" gebracht zal worden. Gistermiddag is het 7-jarige doch tertje van den heer M., wonende aan de Gouverneurlaan, bij het oversteken van de Hoofdstraat aangereden door een motor rijder. De kleine werd tegen de straat ge worpen en bekwam bloedende verwondin gen aan het hoofd. Dokter Domisse verleende geneeskun dige hulp, waarbij bleek, dat de toestand niet ernstig was. VALKENBURG. Bliksem slaat in de kerk. Tijdens hét hevige onweer is de bliksem ingeslagen in de toren der keTk. Aan den buitenkant der spits is een ril leien weg geslagen Binnen is een balk gedeeltelijk versplinterd en de kast van het uurwerk grootendeels vernield. Ook ln de kerk rijn vele kalkschilfers afgeslagen en is od f?" plek de muur beschadigd. Brand ls niet on.staan zoodat het ongeval nog goed B- afgeloopen. De collecten in de Ned. Herv. Kerk hebben in Mei opgebracht voor de Diaconie f. 104.35'/!. voor de Kerk f. 155.97'/:. in ae bussen f. 17.35 en de Mnd. coll. f-16 22

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6