WÈ&t Gala-maaltijd ten Paleize Een bloemencorso op don Amstel LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad AKKERTJES GEMENGD NIEUWS Neem toch 'n "AKKERTJE" Een schitterend schouwspel. Twee rijtoeren, die tot een zegetocht werden Meer dan honderd gasten in de Burgerzaal De zaalverlichting gemoderniseerd. AUTO MET VIJF INZITTENDEN BIJ EDE OVER DEN KOP GESLAGEN. Allen licht gewond. Gisterochtend is op den Rijksweg te Ede de bestuurder van een personen-auto, die een voor hem rijdende auto wilde passee- ren. in botsing gekomen met een tegen ligger. waardoor eerstgenoemd voertuig over den kop sloeg. De vijf inzittenden, allen afkomstig uit Utrecht, werden licht gewond. Zij zijn naar het St. Elisabeth- gasthuis te Arnhem overgebracht, waar drie hunner ter verpleging zijn opgenomen. MILITAIR VLIEGTUIG IN SLOOT GESTORT. Gistermiddag is tijdens oefeningen van militaire vliegtuigen uit Soesterberg. een der toestellen in een sloot nabij het vlieg veld te Vlissingen gestart. Het vliegtuig werd geheel vernield, terwijl stukken van de vleugels over grooten afstand verspreid werden. De romp en ook de cockpit, waarin de sergeant van Overvest was gezeten, werden geheel vernield. De bestuurder kwam er. als door een wonder, met den schrik af. Slechts een blauw oog zal hem nog eenigen tijd aan het ongeval herinneren. Het ongeluk is te wijten aan een storing van den motor. Het toestel was een oude Fokker van het type C. 1. DOOR DE WARMTE BEVANGEN. Gistermiddag te kwart over vijf is de 31-jarige M. R.. wonende in de Stieltjes- straat te Den Haag bij het grasmaaien in het Zuiderpark, door de warmte bevangen. De geneeskundige dienst heeft den man in zeer ernstigen toestand naar het zieken huis aan den Zuidwal vervoerd. VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks haif acht is een ongeveer 16-jarige jongen, wonende in de Ravesteinstraat te Den Haag. bij het zwemmen in de buitenhaven te Schevenin- gen, naar zee afgedreven en verdronken. Gistermiddag om half drie is het zeven jarig zoontje van den landbouwer G. Jan sen te Vlijmen bij het zwemmen aan den Venkant verdronken. BRAND IN EEN SILO TE ROTTERDAM. Omstreeks kwart over tien is gisteravond brand uitgebroken in de silo van het silo- en veenbedrijf ..Concordia" aan de Per soonshaven te Rotterdam. Geweldige rook wolken en een intense stank deden het ergste vreezen. vooral ook. omdat de silo ügt vlak naast de gashouders van de gas fabriek ..Feijenoord". Het bleek echter al heel spoedig, dat de brand van geen betee ken is was. Bij het schoonmaken van den droogtoren voor grondnoten. hetwelk met hee:e lucht geschiedt, schijnen vonken in den toren gekomen te zün. waardoor deze in brand vloog. De toren is echter geheel omgeven door beton, zoodat voor uitbreiding niet veel gevaar bestond. Het personeel van de silo legde dadelijk twee slangen od de fabrieks- leiding uit. waarvan echter een voldoende was om het vuur te bedwingen. De brandweer, die met veel materiaal was uitgerukt behalve een aantal slangen wagens, waren ook een motorspuiu en een motorreserve wagen aanwezig behoefde geen dienst te doen. AUTO-ONGELUK BU VUGHT. Gistermiddag is op den Vughtschen straatweg onder de gemeente Vught een auto-ongeluk geschied, waarbij vijf geeste lijke zusters werden gewond. De zusters, die woonachtig zijn in het klooster Fran ciscanessen te Veghel, keerden van een reis naar Udenhout per auto huiswaarts. Onder de gemeente Vught naderde uit een zijweg ten andere auto, die in volle vaart de auto 'uit Veghel in de flank aanreed. De botsing was zoo hevig, dat de auto's geheel werden vernield. Een der zusters werd uit den wagen geslingerd en bleef bewusteloos liggen. De andere inzittenden bleken allen min of meer ernstig letsel te hebben opgeloopen. De gewonde zusters zijn in een nabij ge legen zusterhuis gebracht, waar zij ter ver pleging zijn opgenomen. Zoowel de chauf feur van de aanrijdende auto als die van de veropgelukte auto, zijn ongedeerd ge bleven. Vad BUUENLANDSCH GEMENGD. HITTE IN BERLIJN. Gietermiddag om twaalf uur was de tem' peratuur in Berlijn gestegen tot vijf en negentig graden in de schaduw. De ge meente heeft 3500 werkloozen aan het werk gezet om alle sproeiwagens te doen func- tionneeren. De voorbijgangers verdringen zich bij de ijsverkoopers. Er zijn verschei dene gevallen van dood door zonnesteek voorgekomen. ONTVOERD. JONGEN UIT HET RAAM GEVALLEN. Gisteravond stond een zeventienjarige jongen S. voor een raam van de eerste ver dieping der ouderlijke woning aan de Westergracht te Haarlem. Hij zag. dat zijn vader, die op straat met een buurman stond te praten, werd aangeblaft door een hond. De jongen haaide een pan water en wilde daarmede den hond wegjagen, maai bij verloor het evenwicht en viel met het hoofd naar beneden op het trottoir, waar hij bewusteloos bleef liggen Leden van den ongevallendienst verleen den de eerste hulp en constateerden een zeer ernstige schedelbasisfractuur In hope- loozen Toestand is het slachtoffer naar de Maria-stichtlng gebracht. De in societykringen In New-York beken de Alice Parsons is op geheimzinnige wijze van haar landgoed in Stony Brook (Long IslandI verdwenen. Klaarblijkelijk is zij ontvoerd. De ontvoerders hebben een schrij ven achtergelaten, waarin zij den echtge noot van mevr. Parsons uitnoodlgen 25000 dollar losgeld te betalen Federale, staats- en plaatselijke politie zoekt de omgeving af. BRANDEN. Vier boerenwoningen en twee landbouw- schuren zijn gisteravond tè Nieuwkuyk in vlammen opgegaan. Drie gezinnen. Van Schijndel. Samuels en De Gouw geheeten, zijn dientengevolge dakloos geworden. De laatste twee gezin nen bezitten respectievelijk zes en vijf kinderen. Al het pluimvee van Van Schijn del, bestaande uit 100 kippen, is eveneens een prooi der vlammen geworden. De brand ontstond in het huis van Van Schijndel, vermoedelijk doordat een vonk uit den schoorsteen op het rieten, kurk droge dak is terechtgekomen. De aaneen- gebouwde huizen, die alle met riet gedekt waren, vatten vlam. Al na verloop van een kwartier vormden de huizen één laaiende vuurzee, zoodat de brandweer voor een vrijwel hopelooze taak stond. Hoog boven de woningen sloegen de vlammen op. en weldra vlogen ook de twee schuren van Van Schijndel in brand. In een halfuur tijds was het géheele com plex tot den grond toe afgebrand. Een der huizen was onbewoond. De schade wordt slechts ten deele door ver zekering gedekt. Van Gouw, die mandenmaker is. had Juist gistermiddag in zijn huis een partij van 500 kilogram hout opgeslagen, dat uiteraard eveneens een prooi der vlammen geworden ls. Vrijwel al het huisraad der drie gezinnen is tevens door het vuur ver teerd. Door onbekende oorzaak is gisternacht brand ontstaan in de woning van den heer J. J. Beek aan den Waaldijk te Leeuwen- Beneden. De bewoners werden gewekt door het geraas van een instorting; zij moesten zich overhaast in nachtgewaad in veilig heid brengen, zonder nog iets te kunnen redden. De brandweer, die met een motor spuit ter plaatse verscheen, slaagde er in uitbreiding van den brand te voorkomen. Het perceel van den heer Beek brandde geheel af. De schade wordt door verzeke ring gedekt, aldus het Hbld." Doordat een vierjarig jongetje op den hooizolder met vuur speelde, is brand ont staan in de boerderij van den heer Pittens in de buurtschap Veghel (N.-B.l In een oogwenk stond de geheele schuur in lichter laaie, waardoor een hoeveelheid hooi, een dorschmachine. een maaimachine en vele andere 'landbouwgereedschappen een prooi der vlammen werden. Ook het woonhuis vatte vlam. dcch de brandweer, hoewel zij deer gebrek aan water zeer gehandicapt werd. slaagde er in dit grootendeels te be houden. DE RAMP VAN DE „HINDENBURG i: Rapport der commissie. De Duitsche commissie van onderzoek, in zake de ramp van de ..Hindenburg" is terug gekeerd en heeft rapport uitgebracht. De volgende mogelijkheden zijn onder zocht: 1. gasverlies met gevolg vorming van knalgas. De controle-Instrumenten zouden gewaarschuwd hebben. Juist bij de landing worden zij nauwlettend in het oog gehou den; 2. breuk van een der Schroeven; 3. vonken van de motoren; 4. atmosferische electrischeontlading door St. Elmsvuur; 5. ontlading van statische electrlciteit tusschen ceelen van het luchtschip; 6. fouten in de electrische boordinstallatie7. ongunstige eigenschappen van de'ballonstof; 8. radio- verschijnselen; 9. overtreding van veilig heidsvoorschriften. Vaststaat, dat het luchtschip bij de lan ding. geheel in orde was. Ook is gebleken, dat dé landingsmanoeuvre goed is uitge voerd. De minister van Luchtvaart heeft bevo len, dat de commissie haar onderzoek met proefnemingen zal voortzetten. en al die klachlen en bezworen zullen verdwijnen, dank zj de buitengewone samenstelling van ApoiH. Dumont, waarmede de "AKKERTJES" zijn gevuld. En.... Ze zijn onschadelijk. Ge proeft niets. Uw maag roqkt niet van streek, ze glijden naar binnen. Volgens recept von ApothekerOumont Metalen zak-etui met 3 stuks 20 cent. Glozen kokertje met 12 stuks 52cent. 2860 (lngez. Medj NOODWEER IN ZWEDEN. In heel Zweden woeden onweders van een uiterste hevigheid. Enorm ls de schade voor de te velde staande gewassen. Blikseminslag veroorzaakte verscheidene branden. Drie menschen werden door het hemelvuur gedood. Twee landbouwers, vader en zoon, die op het veld werkten, werden eveneens getrof fen en zijn sindsdien doof. VERDWIJNING VAN BOORD VAN EEN SCHIP. Op 6 dezer verdween onder de Portugee- sche kust van boord van het Braziliaansche mailschip Raul Soares de Braziliaan Pedro Peroni. van wien de kapitein zich herinner de. dat bij het vertrek van Porto Allegro een schuldelscher een aanzienlijk bedrag bij hem was komen opejschen waarvoor hij een schuldbekentenis had moeten teekenen. Peroni reisde in gezelschap van een vriend, den Roemeenschen arts Daviani, en hoewel de politie een oogje op hem hield, wist deze te Havre eveneens van boord te verdwijnen. Aanvankelijk meende de politie zijn spoor bijster te zijn, maar later is hij uit eigen beweging den bijstand komen inroepen van een te Havre woonachtigen Roemeenschen advocaat. Het is een geheimzinnige zaak, die de Fransche kranten sterk bezig houdt. s '<jwirr t #3» v«Sy*rfJv r Willem!daar is de kleermaker met een quitantie! Laat 'm maar even hier naar toe komen! Op den warmen Donderdagmiddag met een stovende zon aan een strak- blauwen hemel, is er in het programma van het Koninklijk bezoek de kleur en fleur van het water geweest. De Kon. Amsterdamsche roei- en zeilvereeni- ging „De Hoop" was de eer te beurt gevallen, de Landsvrouwe en 't Prin selijk Echtpaar te mogen ontvangen en zij heeft zich deze eer waardig getoond door een voortreffelijke organisatie van het bloemencorso op den Amstel, dat gevolgd werd door reddingsdemon straties. Eèn laiige rijtoer door verscheidene ver sierde wijken van Amsterdam-Zuid is aan het bezoek aan ,.De Hoop" voorafgegaan, een rijtoer, die tot een zegetocht is ge worden. tot een grootsche demonstratie van aanhankelijkheid en trouw, door Jong en oud, aan het Huis van Oranje. Duizenden cn nog eens duizenden, van wie vooral de jeugd, de jeugd van scholen en van ver- eenigingen en de kleintjes van kleuterklas sen. zich bij het voorbijrijden van den lan gen stoet van open hofauto's het uitbun digst was in haar huldebetuigingen aan 't Koninklijk Gezin, hebben langs de lange route geschaard gestaan op vele plaatsen in dichte hagen en hier en daar in fronten, waarvan het oranje en het rood-wit-blauw van honderdén vlaggetjes den hoofdtoon vormden. Tegen drieën was het eindpunt van den rijtoer: het clubgebouw van ..De Hoop" aan de Weesperzijde. bereikt, bij den ingang waarvan de vorstelijke personen, onder het gejuich van het achter de afzettingen ge schaarde publiek, ontvangen werden door de hoofdstedelijke huldigingscommissie. H.M. de Koningin droeg een mantel van gris perle en een hoed met veer in den zelfden tint, de Prinses een steenrooden mantel met een kleinen, gelijk getinten hoed. Prins Bernhard was in marine-uni form met witte pel. Nadat boven, bij do trap, mr. Trip den voorzitter van ..De Hoop", dr. W. Lulofs, aan Hare Majesteit en het prinselijk Paar had voorgesteld, viel deze eer mede te beurt aan de overige bestuursleden, t.w. de heeren Clir. Moes, vice-voorzitter. N. C. Kamp man. secretaris, J. J. Schokking. penning meester en de drie bestuursleden en com missarissen. de heeren O. Hansen, dr J. F. ten Ddesschate en J. C. Severiens. In verband met het warme weer werd 't schouwspel, dat-aan .de Koninklijke Fa milie geboden zou worden.' van het terras af gadegeslagen. Aan den rand van dit ter ras bevonden zich, onder kleurige tuinpa rasols. de zetels voor de Koningin en de Prinses. Achter haar schaarden zich de Prins en de leden van het gevolg, terwijl de verdere p'aatsen op het terras gereserveerd waren voor leden van „De Hoop" met hun dames. Het zonovergoten water bood op dit punt van het imposante stadsbeeld wel een zeer fraaicn aanblik. Aan den over kant. op den Amsteldijk, had zioh een duizendkoppige menigte verzameld, ook de gepavoiseerde terrassen van de roeivereeniging „De Amstel" waren door een dichte schare genoodigden bezet. Bij dit alles vormde de nieuwe Amstelbrug, op een der trottoirs waar van verscheidene honderden kijkius- tigen een plaats hadden weten te be machtigen, een waardige afsluiting. De eerste gieken en wherries. Dadelijk nadat de Koningin en de Prin ses gezeten waren en personeel van nuize Couturier, dat de deftige kuitbroek met witte kousen droeg, ververschingen rond- oiende, maakten zich van onder de Am stelbrug de eerste ranke gieken en wher ries los, waarvan verscheidene met fraaie bloemenbogen versierd waren, terwijl an dere gedeeltelijk schuil gingen onder een schat van fraai geordende kinderen-flora's Keurig geroeid gleden de vaartuigen over het midden van den Amstel langs het ter ras van „De Hoop" met zijn vorstelijk ge zelschap en herhaaldelijk Waterde van de oevers het applaus op als een bijzonder fraai versierd vaartuig als een wereldje van schoonheid voorbijvoer. Aan het prachtig geslaagde bloemencorso namen deel de roeivereenlgingen „De Amstel". „Nereus", „Foseidon". „Willem IH", jongelieden van' de vereeniging voor het jeugdrocien en le den van den „Deutscher Ruder Verein Am sterdam". Alle deelden ln het succes van dit deel van het programma dat besloten werd door een prachtig uitgevoerde W- formatie. waaraan o.m. een aantal „vieren" en „achten" deelnamen. Dr. R. J. Th. Meurer, voorzitter van den bond van Am sterdamsche roeivereenigingen, verstrekte den vorsteüjken personen, die meermalen door applaus van hun hooge ingenomen heid over het gebodene blijken gaven, voorlichting. Het programma werd besloten met inte ressante reddingdemonstraties van de Am sterdamsche Vrijwillige Brigade tot red ding van drenkelingen, waaraan mede dc komische noot niet ontbrak. Te ruim kwart voor vier verlieten onder toejuichingen en het zingen van het .Wil helmus" door leden van de vereeniging met hun dames de Koningin en het Prin selijk Paar het clubgebouw. Ook de terugtocht naar het paleis langs een nieuwe, uitgebreide route, in we'.ke vooral de bevolking van de Haarlemmer- poortbuurt bij duizenden was uitgeloopen om van haar enthousiasme te doen blij ken en waarin de Nieuwendijk was opge nomen. kenmerkte zich door een overwel digende belangstelling. Mede op den Dam was een duizendkoppige menigte saamgc- stroomd. die, toen de Landsvrouwe en het Prinselijk Echtpaar onder de gebruike lijke ceremoniën van de door de infante rie betrokken eerewacht het palels waren binnengegaan, niet ophield met juichen, tot de vorstelijke personen zich voor een der geopende vensters boven het balcon vertoonden. Het „Wilhelmus", dat 't vor stelijk gezin toen door de duizenden werd toegezongen, vormde het blijde einde van een schoonen middag. De toegekende prijzen. Het bloemencorso heeft onder leiding ge staan van den heer Frans ten Sijthoff. De jury bestond uit mevr. M. StaalKrophol ler en de heeren Bernard van Vlijmen en Ir. Jan Gratama. De volgende prijzen wer den toegekend: Voor de mooist versierde wherries: le prijs Poseidon boot nr. 12; 2e prijs. Po seidon, boot nr. 11: eervolle vermelding „De Hoop", boot nr. 1. Voor de mooist versierde gieken: le pr. Deutsche Ruder Verein; eervolle vermel ding Willem IIL Gisteravond had in de burgerzaal ten paleize op den Dam in de hoofd stad een gala-maaltijd plaats, waaraan met de Koninklijke Familie en de leden der hofhouding, ruim honderd perso nen deelnamen. Wij noemen: den Commissaris der Konin gin in de provincie Noord Holland, verschil lende leden van Ged. Staten van Noord- Holland, burgemeester, wethouders en een groot aantal raadsleden van Amsterdam, vice-admiraal T. L. Kruys, commandant van de marine, te Willemsoord,, genëraal- majoor P. W. Best, gouverneur van de hoofdstad, commandant -der 4e divisie, de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer Gottfr. H. Crone, de president dér Nederlandsche Bank. Mr. L. J. A. Trip. de president van de Nederlandsche Handel maatschappij, Mr. D. Crena de Iöngh, de recto'res magnifici van de universiteit van Amsterdam ende Vrije Universiteit, leden van het uitvoerend comité van de feestcom missie, meerdere hoogleeraren, - prof. dr. W. Mengelberg, de heeren A. F. Bronsing, di recteur van de Stoomvaart Maatschappij ..Nederland", D. Hudig L.J.zn., directeur der Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij, ir. M. H. Damme, directeur van Werkspoor en D. Goedkoop Dzn., directeur der Nederland sche Scheepsbouw Maatschappij. In de troonzaal werden de gasten aan de Koningin, de Prinses en den Prins voorge steld. Daarna begaf men zich naar de bur gerzaal. waar de u-vormige tafel, bedekt met zwaar damast, waarin het Nederland sche wapen geweven was, versierd was met rose rozen in verguld vaatwerk. Het viel op, dat de verlichting van de zaal thans gemoderniseerd is. De oude patent-olielampjes zijn verdwenen en ver vangen door electrisch licht. Hoog aan de marmeren wanden is eene indirecte ver lichting aangebracht en de kristallen kro nen. die nog uit den tijd van Koning Lode- wijk Napoleon dagteekenen, hebben een krans van kleine electrische gloeilampjes gekregen. De marmeren vloer was alleen onder de tafels met tapijten bedekt. Voorts herinneren wij er aan dat de schotten, die hét vierkant der galerijen in zalen verdeelden, nu zijn weggevallen. Toen de vorstelijke personen binnentra den speelde de marinekapel, onder leiding van den kapelmeester Leistikow den Piet Hein-marsch. Aan de rechterzijde van H.M. van H.M. de Koningin was gezeten de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land, Mr. Dr. A. baron Röell, terwijl links van H.M. zat de Burgemeester van Amster dam Dr. W. de Vlugt Tegenover H.M. de Koningin had het Prinselijk Paar plaats genomen en rechts van H.K.H. Prinses Juliana de voorzitter van het huldigingscomité Mr. L. J. A. Trip. De galamaaltijd nam ongeveer anderhalf uur in beslag en werd door muziek van de marinekapel opgeluisterd. Bij het dessert ontving ieder der gasten als herinnering aan dit eerste officieele be zoek van het Prinselijk Paar aan de hoofd stad een portret van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Nadat H.M. de Koningin het sein had gegeven tot het beëindigen van den maal tijd, heeft H.M. in de nog met kaarsenkro nen verliohte troonzaal cercle gehouden, terwijl het Prinselijk Paar zich ongedwon gen tusschen de gasten bewoog. VOOR ZATERDAG 12 JUNI. Hilversum I, 1875 M. KRO.-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berich ten 12.15 De KRO.-Melodisten en solist. <Om 1.00 Gramofoonmuziek en postduiven- berichten) 2.00 Voor de jeugd 2.30 KRO.-orkest 3.00 Kinderuur 4.00 KRO. orkest en gramofoonmuziek 5.30 Gramo foonmuziek 5.45 De KRO.-Nachtegaaltjes 6.15 Gramofoonmuziek 6.20 Journa listiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmu ziek 7.00 Berichten 7.15 Een bezoek bij de Melaatschen, causerie 7.35 Aetherflit- sen 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.10 Overpeinzing met muzikale omlijs ting 8.30 Residentie-orkest en het Ballet van de Wagnervereeniging. In de pauze: Reportage en actueele causerie 10.45 In ternationale Sportrevue 11.00 Berichten ANP. 11.10 De KRO.-Melodisten en so list 11.4512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. VARA -Uitzen ding 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Orgelspel, radiotoo- neel en VARA.-Grootorkest 12.001.45 Gramofoonmuziek 2.00 Mèlody Circle" 2.40 Raketvliegen, caiiserie 3.00 „De Flierefluiters" en solist 3.40 De Frans Hals-tentoonstelling te Haarlem, causerie 4.00 Viool en piano 4.30 Esperanto- uitzending 4.50 Gramofoonmuziek 5.00 Zang en piano 5.40 Literaire lezing 6.00 Gramofoonmuziek 6.10 Sportrepor- tage 6.30 De Ramblers 7.00 Filmland 7.30 Van Evangelie tot gemeente, cause rie 8.05 Herhaling SOS.-Berichten 8.07 Berichten ANP., VARA.-Varia 8.15 „Fan tasia" gramofoonmuziek en „Op naar den Dolder", toespraak 9.15 „The Four Kaeths" 9.30 Radiotooneel 9.45 Ver volg accordeonconcert 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA.Orkest 11.00 Berich ten 11.0512.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.05 Voor de vrouw 11.20 'Orgelspel 11.50 BBC.-Northern orkest en solist 1.20 Het Commodore- Grand-orkest 2.20 Gramofoonmuziek 2.50 Orgelspel 3.20 Het Olof Sextet 3.50 Sportreportages 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Het BBC-Dansc. '-rst 6.20 Nieuws- en sportberichten 0.50 Welsch intermezzo 7.05 Solistenconcert 7.50 ABC.-Cabaret 8.20 Variété-programma 9.20 Berich ten 9.40 Nieuws uit Amerika 9.55 BBC. Theaterorkest m. m. v. de Gresham Singers 10.25 Reportage Aldershot Taptoe 10.45 Vervolg concert 11.10 Vervolg repor tage 11.40 Ambrose en zijn Band 11.50 Berichten 1.20012.20 Vervolg reportage. Radio-Paris, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gra- I mofoonmuziek 12.20 Symphonie-concert 'en zang 3.20 Gramofoonmuzek 3.50 Violaconcert 5.50 Andolfi-orkest 8.35 Zang 8.50 Omroeporkest 10.50 Gramo foonmuziek 11.201.20 J. Bouillon-dans- orkest. Keulen, 456 M. 6.50 H. Kavlies orkest 8.50 Landes-symphonie-orkest Saarpalts 9.50 Gramofoonmuziek 12.20 Omroep orkest 2.35 Gram.muziek 4,20 West- duitsch Kamerorkest en solisten 6.25 Omroepkwintet 7.20 Solistenconcert 8.30 Omroepkleinorkest 10.50 Melodie- Serenader-dansorkest en kwintet. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Kleinorkest 1.30 Salonorkest 1.50 Gramofoonmuziek 2.22 Kamermuziek 3.20 Gramofoon muziek 4.20 Ed. Loiseau's orkest 5.20 Gramofoonmuziek 5.35 Vervolg concert 6.20 Gramofoonmuzek 6.35 Zang 5.50 Pianovoordracht 7.20 Zang 7.35 Pianovoordracht 8.20 Bonte Avond 10.30 Omroepdansorkest 11.2012.20 Gramofoonmuziek 484 M.12.20 Gramo foonmuziek 12.50 Salonorkest 1-30 Kleinorkest 1.50 Gramofoonmuziek 2.23 A. Felleman's orkest 3.20 Zang 3.35 Vervolg orkestconcert 4.35 Kamer muziek 5.35, 6.35 en 7.45 Gramofoonmu ziek 8.20 Kleinorkest 9.20 Radiotooneel 9.50 Vervolg concert 10.30 Gramofoon muziek 11.3512.20 Omroepdansorkest. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 12 Juni. lc programma; lederen dag van 824 uur: AVRO, VARA. enz. 2e programma: lederen dae van 84 uur KRO. NCRV 3c programma: 8.00: Keulen 1 Droitwich 12.50: Brussel VI. 14-20' Keulen 15.35: Brusel Fr. 16.20: Keu len 18.20: Parijs Radio 19.20: Keulen 20.20: Brussel Fr. 21.20: Keulen 22.20: Brussel VI. 22.30: Brussel Fr. 23.35; Boedapest of div. 4e programma: 8.00: Brussel VI. Diversen 10.35: London Reg. Droitwich 15.50; London Reg. 13.05: 16.30: Droitwich 18.20: Diversen Brussel VI. 19.05: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10