[IDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 10 Juni 1937 H.M. de Koningin bezoekt Koloniaal Instituut te Amsterdam Laatste Berichter Stadsnieuws Binnenland De brandweer demonstreert voor Prins Bernhard BEURSOVERZICHT Buitenland MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 3 uur: 763. bin'nenlandsch weerbericht. Illedegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. I Hoogste barometerstand 766,5 te Memel. I laagste barometerstand 745,5 te Thors- Éivn. 1 verwachting tot morgenavond 7 uur: :,-akke tot matige Noord-Oostelijke tot fjid-Oostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, Koog. warm weer, behoudens kans op on- BUITENLANDSCH WEERBERICHT. |üedegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. I Het hoogedruk-gebied in het Oosten hield pand. Het centrum van de Oceaan-depres- p dat gisteren over IJsland lag trok Wdoostwaarts. In het Westen od den Kaan nadert een nieuw daalgebied De toressie over de Golf van Blscaye breidde' Jth naar het Oosten uit en werd dietier. •t beide lagedrukgebieden worden geschei- i door een rug van hoogen druk. welke :er de Noordzee en Midden-Engeland ligt. |St Noorden van de Britsche Eilanden en Noorsche kust staan onder Invloed van idepressie in het Noordwesten. Er waaien ichtlge tot stormachtige Zu!d-westeli,ike t Westelijke winden met zwaar bewolkte Mt en plaatselijk regen. In Frankrijk is Vlucht zwaar bewolkt met meest zwakken oordoosteliiken wind. In het overige waar. aingsgebied waaien meest zwakke tot batige winden met helder tot licht be- fclkte lucht. De temperatuur steeg sedert pieren belangrijk in onze omgeving, nkrijk en Duitschland. Zii is ln vrijwel geheele waarnemingsgebied boven nor- bi |Voor onze omgeving mag op aanhouding i dezen weerstoestand gerekend worden. iarbi.1 evenwel nog vrij groote onweers ben bestaan. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. IParijs: N„ 17 gr. C., afn. nevel, loonden: N.O., 13 gr. C., betrokken, lüerlijn: Z Z O27 gr. C„ fraai. NiceN.N.O., 24 gr. C„ regenachtig. LUCHTTEMPERATUUR. I uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 112 uur 'smidd.: 22 gr. C. (72 gr. F.). 1uur nam.: 25 gr. C. (77 gr. F.l. [OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK 7.EE. Voor Vrijdag. |V.m. te 5 u. 02 min.; n.m. te 17 u. 36 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". |'sMiddags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". (Middags 12 uur: 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. iDonderdag: 9.50 n.m. tot 4.08 v.m. 5IAANS. OP. EN ONDERGANG. 110 Juni: op 6 u .25; onder 22 u. 48. ACADEMISCHE EXAMENS. Iteslaagd voor het Candidaatsexamen Ge- pkunde: de dames E. A. C. Grijm (Soest) M. Qualm (Vlaardingen) en de heeren: J G. Kronig (Oegstgeest)L. Kohier pnebroek), W. Gout (Leiden), G. J. Monk (Den Haag); P. J. Spierenburg otterdam); H. van Riemsdijk, (Den jt§); A. A. F. Asjes (Den Haag); K. J. pieman (Den Haag); H. Wijsenbeek Fiami; P. M. Bakker (Middelburg): N. J. Iie Bruyn (Den Haag), F Quispel (Rot- fiam) (cum laude), J. W. Westerhof (Lei- Ti'. R. Th. J. P. Niemer (Leiden), R. H. prs (Voorburg), J. Bok (Leiden) en H. ®er (Lelden)voor het doctoraal examen kh Recht: de heer Jap Sin Fong (Lei- voor het doctoraal examen Rechten, studie: de heer J. Verheus (Heem- '-i'; voor het doctoraal examen Rech- de heer D. B. C. van Galen Last, Den Vanmorgen om halfelf is H. M. de Ko ningin te Amsterdam uitgereden voor een bezoek aan de afdeeling Handelsmuseum van het Koloniaal Instituut. De landsvrouwe had plaats genomen in een a la Daumont bespannen calèche. Naast haar was de dame du paleis, mevr- van LoonEgidius, gezeten. Een detache ment politieruiters reed aan het hoofd van den kleurigen, uit open landauers bc- staanden stoet, die, na de ruiters, ge opend werd door de rijtuigen van den hoofdcommissaris en van den burgemees ter. De route ging van het Spul af, door het nog niet bezochte gedeelte van de Kal- verstraat, langs het Muntplein, de Vijzel straat, Heerengracht, Reguliersgracht, het Westeinde, de Van Woustraat, Ceintuur baan, Nieuwe Amstelbrug, Weesperzijde en Mauri tskade. Voor den ingang van het gebouw van het Koloniaal Instituut, aan de zijde van de Linnaeusstraat was het terrein aan de jeugd gelaten: kinderen van klasjes van voorbereidende scholen, die met oranje en rood-wit-blauwe vlaggetjes. Hare Maje steit een daverende ovatie brachten. Op de trottoirs aan de zijde van Lin naeusstraat en Mauritskade, had zich een talrijk publiek verzameld. Gelijk gezegd, gold het bezoek ditmaal uitsluitend de afdeeling Handelsmuseum, welke, in tegenstelling met de afdeelingen tropische hygiëne en volkenkunde, de landsvrouwe nog niet bezocht had, wijl hiertoe bij een vorig bezoek de tijd ont broken had. Het bezoek nam ruim drie kwartier ln beslag, waarna de vorstelijke stoet langs een nieuwe route, waarin om. waren op genomen Sarphatlstraat en Utrechtsche- •straat, onder veel belangstelling van de zijde der bevolking, naar het paleis terug keerde. Prins Bernhard heeft vanmorgen een be zoek gebracht aan de gebouwen van de Amsterdamsche Brandweer aan de Nieuwe i Achtergracht, waar hij alle kunstwerken der techniek, waarmede dit moderne korps ls geoutilleerd, voor zich heeft laten de- monstreeren. De prins toonde zich zeer be langstellend en heeft bij zijn afscheid den commandant, den heer C. Gordijn Jr., verzekerd, dat hij het „prachtig" had ge vonden. Gedurende de demonstraties liet de Prins zijn filmcamera halen en filmde hij den sprong in een springzell door een hoofdbrandmeester, uit een venster, waar achter voor de gelegenheid een brandje was gesticht. Daarna drukte hij zelf een brandmelder in en gaf hij alarm door aan de selnzaai. Met eigen oogen kon hij zich toen overtuigen wat voor effect een derge lijke brandmelding in het hoofdkwartier heeft. Een klok luidde, een sirene loeide en nauwelijks waren eenige oogenblikken verstreken, of een motorspuit. gevolgd door een ladderwagen, stormde de bin nenplaats op. Wat nu volgde, was voor *e brandweermannen het bekende werk van eiken dag: water geven, ladders uitschui ven, gevels beklimmen. Het brandje was ln recordtijd gebluscht. De Prins liet niet na, elk karakteristiek moment op de film vast te leggen. Het publiek toonde natuurlijk groote be langstelling voor deze demonstraties, die voor een deel op de Nieuwe Achtergracht werden gehouden. I De boot van „Havenbeheer" bracht den Prins later naar de Amsterdamsche scheeps werf G de Vries Lentsch aan den Grasweg, waar het Jacht „Piet Hein" in aanbouw ls. Hier werd de Prins verwelkomd door de heeren G. de Vries Lentsch Sr., G. de Vries j Lentsch Jr. en E. Crone. Hij vertoefde on- I geveer een half uur op de werf, waar hij behalve de „Piet Hein", waarvan men thans I met den houten opbouw bezig Ls. ook de l kleine voor het prinselijk paar in aanbouw zijnde boot bezichtigde. Per auto is de Prins daarna naar het i palels teruggekeerd. De strijd in Spanje. De niet-inmenging. Het telegraafagentschap der sovjet-unie publiceert een schrijven, dat de ambassa deur der sovjet-unie te Londen. Maiski heeft gezonden aan de president der niet- lnmengingscommissie terzake van het in cident met de „Deutschland". Na een breedvoerige uiteenzetting ver klaart Maisky als volkomen vaststaande te kunnen beschouwen, dat het bombarde ment op de Deutschland geschiedde, toen het schip geen maritieme controle ver richtte en zelfs, dat het schip, in het alge meen, nimmer bij een zoodanige missie is betrokken geweest. De brief besluit aldus: zonder principieele bezwaren op te werpen tegen de door de nletr Inmengingscommissie genomen maat regelen pm de aan de controle ter zee deelnemende schepen te vrijwaren voor incidenten, welke in verband met militaire operaties zouden kunnen ontstaan, moet ik nochtans verklaren, dat naar zijn meening de besprekingen over dergelijke maat regelen slechts mogen worden gehouden na een beraadslaging in de niet-inmengings- commissie over de geheele aangelegenheid. Zij moeten in ieder geval geheel ter ken nis worden gebracht van alle in het comité vertegenwoordigde landen. Ik zal u, aldus besluit Maiski, zijn brief, zeer erkentelijk zijn, indien u een afschrift van dit schrijven zoudt willen doen toe komen aan alle leden der voltallige com missie. Onweer boven Friesland. De bliksem op verschillende plaatsen ingeslagen. In den afgeloopen nacht ls tijdens een hevig onweer de boerderij van den heer J. Mulder onder Noordwolde, (Fr.) door den bliksem getroffen en tot den grond toe afgebrand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor doch er kon niets gered worden. De schade wordt door verzekering gedekt. Kort daarna sloeg de bliksem op den korenmolen van den heer Timmermans te Noordwolde. Hier werd geen brand ver oorzaakt, doch wel materieele schade aan gericht Te Oranjewoud werd de fraaie watermolen van den heer Hornstra door den bliksem getroffen. Deze molen brand de tot den grond toe af. DE VOORZITTER VAN DE VERZEKERINGSKAMER TREEDT AF. Naar wij vernemen, heeft de heer L. H. van 't Sant. voorzitter der Verzekerings kamer te Amsterdam, het voornemen, deze functie einde Augustus a.s. wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd neder te leggen. De heer van 't Sant is de eerste voorzit ter van de Verzekeringskamer die, bij de wet van 22 December 1922 werd ingesteld. Op 1 September 1923 zijn de werkzaamhe den der verzekeringskamer onder leiding van den thans scheidenden voorzitter be gonnen. DE BRAND TE HALLE De directie der rijksspoorwegen te Halle deelt mede, dat negen arbeiders van de nachtploeg vermist worden. Men heeft kun nen vaststellen, dat vijf hunner om het leven zijn gekomen. Verder zijn vier perso nen gewond. Honderdtwintig geladen en 45 ledige goederenwagens zijn door den brand vernield, evenals vier vrachtauto's en 400 ton goederen. OUD-MINISTERPRESIDENT VAN 'CANADA OVERLEDEN. Sir Robert Borgen, die van 1911 tot 1920 minister-president van Canada is geweest en die de delegatie ter vredesconferentie leidde, is op 82-jarigen leeftijd overleden. REGEERING BECH BIEDT HAAR ONTSLAG AAN. De Luxemburgsche regeering Bech heeft vanmorgen haar ontslag aangeboden. De Groothertogin heeft dit evenwel niet wil len aanvaarden en zich haar beslissing voorbehouden. ONTHULLING GEDENKTEEKEN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Op 19 Juni a.s. te Wassenaar. Naar wij vernemen, zal het gedenkteeken ter nagedachtenis van H M. de Koningin Moeder te Wassenaar op Zaterdag 19 Juni a.s. te 3 uur namiddag worden onthuld. VERDRONKEN. Eergisteren werd op den berm langs het Eindhovensch kanaal onder de gemeente Mierlo gedeeltelijk in het water een rij wiel gevonden. Een jas was achter op den bagagedragen gebonden. Uit gevonden pa pieren bleek, dat deze toebehoorden aan den ruim vijftigjarigen W. van L„ vroe ger wonende te Helmond, doch den laat- sten tijd verblijf houdende te Eindhoven. Daar vermoed werd. dat de man verdron ken was, werd den geheelen dag gedregd, evenwel zonder resultaat. Vanochtend heeft men het lijk drijven de gevonden en opgehaald. DE WEGVERBETERING BIJ GOUWSLUIS. De rijkswaterstaat heeft heden aanbe steed voor werkverruiming: het uitvoeren van grond- en straatwerken tot verlegging van den weg no. 11 van het rijkswegenplan 1932 (Haagsche SchouwLeidenBodegra ven) nabij Gouwesluis in de gemeente Alphen met bijkomende werken. Laagste inschrijfster was de N V. Koning's wegenboüw te Oss, voor f. 66900. TWEE ARBEIDERS TE GRONINGEN DOOR INSTORTENDEN MUUR GEWOND. Vanmorgen omstreeks tien uur is op het terrein Schoolholm, te Groningen, nabij het postkantoor, te Groningen een oude muur ingestort. Twee arbeiders zijn door stukken steen getroffen en gewond. Eenige arbeiders waren bezig op het terrein graafwerk te verrichten. Door tot nu toe onbekende oorzaak is een oude achtermuur ter breedte van vier en met een hoogte van drie en een halven meter ingestort. Twee arbeiders, die in de bouw put, vlak voor der. muur aan het werk waren, konden zich niet snel genoeg in veiligheid stellen en werden door vallend steen getroffen. De 30-jarige ongehuwde J. Uilenberg uit Groningen werd licht ge wond. De 40-jarige J. Maat, wonende te Middelbert, kreeg ernstig letsel. Met een hersenschudding en inwendige kneuzingen is hij naar het diaconessen- huis te Groningen overgebracht. Een aangrenzend huisje moest worden ontruimd, daar men bevreesd is dat het oak, dat door den Ingestorten muur werd gesteund, naar beneden zal komen. ARBEIDSVOORWAARDEN MIDDELBARE TECHNICI. Door de „commissie van acht" uit de be sturen van den Nederl. bond van technici, den Alg. bond van technisch en opzicht houdend personeel, den Ned. R.K. Bond van technisch en opzichthoudend personeel, den Ned. R.K. Bond van technici „St. Ber- nulphus" en de Ned. Vereeniging van Chr. Technici, is aan ongeveer 600 ondernemin gen in de metaalnijverheid een schrijven verzonden, waarin uitvoerig is uiteengezet onder welke arbeidsvoorwaarden de middel bare technici werken, hoe moeilijk hun maatschappelijke positie daardoor is, vooral van de jongeren, en Ls tenslotte aangedron gen op een algemeene salarisherziening, waarvoor als basis is aangegeven, hoe vol gens de inzichten der samenwerkende or ganisaties de salarieering der middelbare technici van 18 t/m. 25 jaar dient te zijn. Aangedrongen wordt op een salaris van f.900 voor een teekenaar op 18-jarigen leeftijd, gevolgd door drie periodieke ver hoogingen van f. 100 per jaar en vier pe riodieke verhoogingen van f. 200 p. jaar, zoodat op 25-Jarigen leeftijd een salaris van f2 000 zal zijn bereikt. Deze salarissen dienen als minima voor de jaargroepen te worden beschouwd. Bij bijzondere vakbekwaamheid enz. be hoort boven deze minima uitgegaan te worden. „De commissie van acht" heeft aan deze salarisminima eenige normen van be kwaamheid en opleiding verbonden. |ïekneld geraakt en gedood. Ernstig ongeluk te Almelo. («n de chauffeur G. Ooms uit Hengelo Tt'kvond zijn auto had geparkeerd op [jerrein der Jutefabrleken van de firma 'orst en Co. te Almelo liep de auto ge- te worden geraakt door een spoor- waarmede men aan het rangeeren ^0. poogde den rijdenden spoorwagon te houden maar daarbij raakte hij tid tusschen de wagon en zijn auto. borstkas werd hem ingedrukt. Ernstig ^td werd O. naar het ziekenhuis te vervoerd waar hij Ls overleden. Hij P fehuwd en vader van twee kinderen. DOODELIJK ONGELUK MET EEN TANDEM. In den afgeloopen nacht reden B. en S„ wonende te Goor, gezeten op een tandem, over den straatweg van Oldenzaal naar Hengelo. Onderweg zijn zij met een trapper tegen een boom gekomen, tengevolge waar van beide mannen vielen. De heer B. werd zoo ernstig gewond, dat hij, nadat de eerste hulp was verleend, naar het rk. ziekenhuis te Hengelo moest worden overgebracht In den loop van den nacht ls hij overleden, iheer B. was gehuwd en vader van vier kin deren. S. bekwam geen letsel. AMSTERDAM, 10 Juni. De beurs leed heden onder een opval lend gebrek aan affaire, hetgeen de oor zaak werd van een zeer stille markt, waar in de koersen wegens het ontbreken varf eenigen steun, het vorige peil over het al gemeen niet konden handhaven. Het vetp loop van Wallstreet kon weinig tot een geanimeerde stemming bijdragen en de aanhoudende arbeidsconflicten in Ame rika vormen een factor van groote onze kerheid. Zij werken remmend op het ef fectenverkeer, terwijl bovendien de zwakke stemming der goederenmarkten een koers daling in de hand werkte Overeenkom stig New-York waren de Amerikaansche fondsen onregelmatig gestemd en zwak voor Anaconda's er. U S Steels, alsmede voor automoblelfondsen. Op de locale markt was de stemming over de geheele linie gedrukt. Aanvankelijk met uitzonde ring van Aku's, die een fractie beter wa ren, ingevolge de in de gisteren gehouden vergadering gedane mededeelingen, in het bijzonder betreffende de transfer in gul dens van 1 3/4 dividend der Vereinigte I Glanzstoff. Van de overige industrieelen was Uni lever lager op 163".. en Philips nauwelijks veranderd. De heden gepubliceerde sta- i tistiek inzake den export van kunstzijde j en van radio-artikelen en gloeilampen, bleven voor de markt zonder merkbaren invloed. De gedrukte stemming voor het product Rubber was oorzaak van een op nieuw lager koerspeil voor de meeste rub- beraar.deelen, met name voor Amsterdam Rubbers die 3"/» verloren en voor Bandai die 7°i< lager gewaardeerd werden. Tabakken waren verdeeld; terwijl Ba- tavia's en Deli's zich niet konden hand haven. waren Senembah's 3 beter. De suikermarkt leed aan een vrii sterke reactie welke voor Java Culturen oorzaak werd van een koersdaling van 7 "/o. H.V.A.'s lie pen tot 513'/! c/o terug. De beleggingsmarkt was ruim. WISSELKOERSEN. Londen, 8.97 1/2 (8.97 1/8); Berlijn 72.82'/» 172.80); Parijs 8.09 1/4 (8.10 1/2); Brussel 30.68 30.63 1/2)Zwitserland 41.561/2 (41.52 1/2); Kopenhagen 40.07'/i (40.07'/»); Stockholm 46.30 46.25)Oslo 45.121/2 (45.11); N.-York 1.817/8 (1.817/8); Praag 6.34 1/2 (6.34 1/2). Prolongatie 1. Parte, disc. 3/16, Dag geld 1/4. STORM IN HET ZUIDWESTEN VAN FRANKRIJK. Gisteravond heeft ln de streek van Bor deaux een buitengewoon zwaar onweder gewoed. In verscheidene steden en dorpen liepen de huizen in de lager gelegen wijken onder water. Boomen en palen werden uit gerukt. wegen beschadigd. Verschillende plaatsen waren gedurende geruimen tijd in duisternis gehuld. De schade in de ge heele streek is aanzienlijk. LEIDEN, 9 Juni. Melkveiling „Leiden" Week van 13—19 Juni: Consumptiemelk- le klas 5,50, 2e klas 5,25, 3e klas 5,00. Prijs voor te leveren boventaxemelk voor de week van 1319 Juni in georganiseerd overleg voor het district Lelden, gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. BENTHUIZEN. 8 Juni. Aanvoer 1404 kip- eieren, prijs f. 2.403.25 38 eendeieren, f. 2.80 per 100. BOSKOOP, 9 Juni. Coöp. vereeniging „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Pech told 2036 ct.Wend land 3651 ct.; Hadley 1520 ct.; Clau dius Pernet 1522 ct.; Briarcllff 8—12 ct.; Butterfly 816 ct.; Steward 1013 ct.; Wilh. Kordes 1522 ct.; Jules Bouché 20 28 ct.; Rosalandia 1019 ct.; Florex 1015 ct.; Byon 6091 ct.; Talisman 24 ct.; Chas B Kilham 8—13 ct.; Edith Helen 18—22 ct.; August Noack 814 ct.; Else Paulsen 30—51 ct.; Gloria Mundi 30—56 ct.; Ellen Poulsen 1528 ct.; Paul Grampel 3642 ct.; Rosa Mundi 5081 ct.; Ingar Ohlson 1524 ct.; Queen Mary 1017 cent. Diversen per bos: Aronskelken 40 cent; Kalmia 42 ct.; Violieren dubb. 1521 ct.; Lathyrus 46 ct.; Leeuwenbekken 5080 ct.; Lelie's 1421 ctGerbera 1119 ct.; Clematis Prins Hendrik f. 1.502.10: idem; the President 5090 ct.; idem Mevr. Ia Coultre f. 1.601.90; Acerblad 24 ct.; Beu kenblad 712 cent. GOUDA. 9 Juni. Veemarkt: Aangevoerd ln totaal 912 stuks, waarvan 37 slachtvar- kens. Vette van 23 tot 24 ct. per pond, le- venr 2 pet. korting; 180 magere varkens. Prijzen van f. 28—36 per stuk; 492 biggen f. 1216; Geldersche biggen f. 1822; 9 runderen f.150240 53 nuchtere kalveren f.711; 1 schaap; 32 bokken en geiten f.2 tot f.7; 8 paardenf. 180220; handel redelijk. Algemeene markt: 441 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk van f. 22— 24.50; 2e kwal. f.1921; zware tot f. 26.50; handel vlug. 359 ponden boter. Goeboter van 6570 cent per pond. Welboter 6065 cent per pond. Handel vlug. 129.500 stuks eieren. Kipeieren van f. 250 2.75 per 100 stuks. Eendeneieren f. 22.30 per 100 stuks. Handel willig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eiervelllng g. a. (C. Z H. E.) le Gouda. Aanvoer 120.000 kipeieren. Prijzen: 56/58 KG. f. 2.40—2.50 per 100 stuks; 58/60 KG. f. 2.50—2.65; 60/62 KG. f. 2.85—2.80; 62/66 KG. f. 2.80—3.10; Bruine 58/68 KG. f. 2.60— 3.60; Kleine eieren f. 2.202.35; aanvoer 1000 eendeneieren. Prijzen f. 1.602.10 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 Juni. Groen- tenveiling. Bospeen per 100 bos (krop, stuks), f. 7.50—10.20; Radijs f. 1.40—1.75; Sla f. 1.452.40; Bloemkool f. 4.205.60: Spinazie per 100 kg. f. 3.204: Stoofsla f. 2.70—3.20; Rabarber f. 3.20—3.90. TER AAR. 9 Juni. Spinazie f 0.200.34. Andijvie f 0.10—0.17 p. 4 K G. Peulen f 0.40 —1.65. Doperwten f 11.40. Capucljners f 1.351.75. Tulnboonen f 1.50—2.05. Snlj- boonen f 33.60, Dubb. Stampr. f 5.20 per 10 K G. Postelein 23 ct. p. K.G. Rabarber 2.40. Peen f48 p. 100 bos. Sla f0.60 1.80 p. 100 stuks. Bloemkool f 0.020.07 p. stuk. Komkommers f 1.50—6. p. 100. Aard beien f 0.030.07 p. doosje. Tomaten A f 0.18—0.14. j - ROELOFARENDSVEEN, 9 Juni. Aard- beiën 49 cent per doosje; sla f. 0.60— 2 70 per 100 krop; snijboonen f. 1.551.90; stek f. 1.051.20 per 10 pond; Peulen f. 0.40 1.50; doperwten f. 0.851.30; capucljners f. 1.601.65; tulnboonen f. 1.60 per 10 KG. VEUR, 8 Juni. Engelsche komkommers le soort f. 34.80; 2e soort f. 2—3.10; 3e soort f. 1 302.20; wankleurige f. 1.303.50; Gele komkommers le soort f. 3.504.50; 2e soort f.2—3; 3e soort f. 1.50—2.10; Kropsla le soort f. 1.50—3.20; 2e soort f. 0.601 20; Stoofsla f.2—5.60; Peen f. 4.5010.50; Bloemkool le soort f. 36,50; 2e soort f. 2 3.50; Tomaten midd. f. 1416.50: groote ronde f. 13—15.50; 2e soort f. 13.50—16.70; 3c soort f.12—14.50; bonken f.11—14.80; Andijvie per 100 f.l—3.50; idem per KG. f.24.50: Spinazie per 4 kilo 1230 cent; Postelein f. 23.50; Rabarber per 100 bos f. 2—3.50; Snijboonen f. 3046. VEUR, 9 Juni. Eng. komkommers le srt. f 3.90—4 90, 2e f 2.60—3.40, 3e soort f 1.70— 2 20. wankleurige f 2.50—3.50. Gele kom kommers. le srt f 4—5.10, 2e f 3.603.90, 3c f 23.10. Kropsla, le srt f 12.10, 2e f 0.601. Stoofsla f2.50—3.60. Peen f5.60 8.20. Bloemkool, le srt. f3.80—5.10. 2e f 2.503.50, uitschot f 2. Tomaten, midd. f 14.9016.20, gr. ronde f 13.5015. 2e srt f 14.10—16.10, 3e f9.50—10.30, bonken f 11— 14 Andijvie per 100 f 13.10. id. per K.G. f 0.020.05. Spinazie f 1234. Postelein f2.803.90. Raapstelen f 0.50—1. Rabarber p 100 bos f3.604 40. Snijboonen f3941. Spercieboonen f 5052. Radijs f 1.602, Prei f2—2.60. Seldery f 1—1.30. Peulen f 18 21, Tuinboonen f 1516. VOORSCHOTEN. 9 Juni. Veiling V.P.V. Kippeneieren 2,703,40; Eendeneieren 2,60; Kippen 15—20; Konijnen 0,20—1,00; Hanen 46 WADDINXVEEN. 9 Juni. Eierenveilingï' 548 kipeieren. Prijs f. 2.853.10; een par tijtje eendeleren f. 2.60 per 100 stuks. WESTLAND, 9 Juni. Bond Westland. Binnenland Roode bessen 0,801,00; Aardbeien 2132: Blauwe druiven 0,75 1.00; Alicante 95; Tomaten: A 3133, B 29—30, C 27—32, CC 25—28, bonken 24: Registermarken 38, Crediet Sperrmarken n.mh 161/8. Effectensperrmarken 16. Reismar- Dubb- boonen 44 54. Princesseboonen 37 ken 52, Bankpapier 45'/». Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. SAAVEDRA LAMAS ONTVANGT NOBELPRIJS In tegenwoordigheid van de leden der commissie voor den Chaco en van het diplo matieke corps heeft Rolf Andvord, de Noor sche gezant te Buenos Aires, den Argen- Ujnschen minister van bultenlandsche za ken, Saavedra Lamas, de kenteekenen van den Nobelprijs voor den vrede overhandigd. 41; Frambozen 21: Kruisbessen 8; Poste lein 24; Spinazie 26; Aardappelen 8— 10; Poters 911; Bloemkool 2,504,50; Komkommers 2,504,30; Sla 1.802,50; Eieren 2,903,30; Meloenen: net 12, idem kleine 34; Perziken 1216; id. II 711; Asperges 23—26; id. blauwe 2123; Peen 6-^8; Selderie 60; Andijvie 1,00—1.20; Gr. boonen 1618: Kroten 70; Peulen 1926; Champignons 6366. LEIDEN, 9 Juni. Noteering Coöp. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vereen WESTLAND, 9 Juni. Bond Westland. „Leiden en Omstreken". Export. Bloemkool 2,254,25; Meloenen Peen per 100 KG f.6; Aardappelen f.60,651,40: Komkommers 3,203,30; id. 2e 10; Andijvie f.39; Sla f.23; Aardbeien soort 1,802,10; Peen 58; Tomaten: A f. 16—52; Snijboonen f.2145; Stamboo- 3032. B 2629. C 2933, CC 2428. nen f.5458; Tuinboonen f.1417; Dop erwten f. 10—20; Peulen f.515; Postelein! WESTLAND. 9 Juni. Coöp. Centr. West- f.24; Spinazie f.28; Tomaten A f. 26— landsche Snijbloemenveiling Clematis 30; B f 28—34: C f.20—24, CC f. 14—16. 2,10—3.90 Anjers 2,60—7,70: Gerbera 3,60 Andijvie per 100 stuks f. 0.60—1.80: Kom- —3.70; Jap. Lelies 2.304.00: Regalis 1.30 kommers f 1 70 -5 20: Bloemkool f 26.90: —2,30: Candidum 1,002,00: Geranium Salade f 0.60—3.30; Rabarber f. 0.40—1.20; 1.10—1.30; Zinnia 1,50—2,50; Piumosa 17— Pieterselie per 100 bos f 1—1.90; Radijs 38; Spregerie 5—9; Violieren 10—17; Pioe- f. 0.60—2; Selderie f. 0.60—1.70; Uien f. 0.50 nen 10—33; Convillis 5—10: Lathyrus 4—7: —1.20; Peen f. 3.20—9.20; Rabarber f. 1.80— Gladiolen 19—38: Ibissen 2—7 4.50. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3