IEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 9 Juni 1937 - EN SCHOOLNIEUWS gevraagd LUCHTVAART BURGELIJKE STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW AAKGEBODEN PREDIKBEURT. BOSKOOP. Oer et. Gem.: Donderdag nam. 71/4 uur, as. J. v. d. Berg van Krabbendijke. GEREF. KERKEN. Tweetal te Voorburg (2de predikants plaats): P.«K. Keizer te Vrijhoeve-Capelle en J. C. J. Kuiper te Arnhem. DOOPSGEZ. SOCIËTEIT. Tweetal te Leeuwarden A. P. v. d. Water te oldeboom en F. v. d. Wissel te Kampen. Beroepen te Borne (als hulppred.) H. J. }usé, em. pred. te Amsterdam. Ds. P. CH. v. d. VLIET. Ds. P. Ch. v. d. Vliet, predikant bij de Oeref. Kerk van Utrecht, herdenkt 16 Juni as. zijn 25-jarige ambtsbediening. Pieter Oharles van der Vliet werd 13 juni 1885 te den Helder geboren en ont ving zijn opleiding aan het Geref. gymna sium en de Vrije Universiteit, beide te Amsterdam., In 1911 oandidaat geworden bevestigde wijlen ds. B. v. Schelven hem 16 Juni 1912 te St. Pancras in zijn eerste gemeente, waar de Jubilaris zijn ambt aan vaardde sprekende over 2 Cor. 4 57. In 1915 vertrok de jubilaris naar Oosterend welke standplaats hij in 1919 met Hazers- woude verwisselde. In 1922 deed ds. v. d. Vliet intrede bij de kerk van Vlissingen om zich 14 Mei 1925 aan zijn tegenwoordige gemeente te verbinden sprekende over 1 Cor. 2 2 na tevoren te zijn bevestigd door wijlen dr. J. C. de Moor. De jubilaris beweegt zich. op verschillend gebied. Hij is deputaat voor de zending vanwege de Gerei. Kerken van Utrecht en Gelderland en scriba van dit college. Voorts lid van den Gerei. Jeugdraad te Utrecht, bestuurslid van de Geref. Burgerschool, idem van de Centrale Ait. Kiesvereen. Nederland en Oranje", lid van het college tan Regenten van het Geuze ngesticht „Wilhelmus van Nassauen" te Brielle met (én tehuis te Utrecht, waarvan hij huls regent is; examinator van den Schoolraad en van het Geref. Schoolverband, lid van bet college van gedelegeerden der Geref. Kweekschool te Utrecht. Raadsman van den Ned. Bond van Jongellngsvereenigin- gén op Geref. grondslag, lid van het Geref, Comité Da vos", waar hij oök enkele malen werkzaam is geweest; lid van de Gew. Commissie van den Bijz. Vrijw. Landstorm Jfieuwe Hollandsche Waterlinie", oprich ter en lid van het college van raadslieden tan de Antl-Rev. Jongeren Actie (A.R.J.A.) enz. Verschillende schrifturen zagen van de band van den jubilaris het licht. In 1932 schreef hij in het boek „Jezus Christus en het menschenleven" een bijdrage over: Jezus Christus en het kerkelijk leven"; in 75 schreef hij enkele bijdragen in het troostboek: „Aan de levensbron" en in '36 in het dagboek: „De hoop der heerlijkheid". Daarnaast zagen van zijn hand het licht: Wij doen openbare belijdenis (1933); Vraag en antwoord 1933)en .Discipelschap in bét gezin' (1937). Daarnaast zagen ook verschillende preeken van zijn hand het licht, in de eerste .Menigerlei Genade". Het was de nadrukkelijken wensch van den jubilaris, die pas onder zeer groote telangsteliing van de zijde van zijn ge meente zijn zilveren huwelijksfeest vieren mocht, dat zijn godankdag onopgemerkt tou voorbijgaan. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. De algemeene vergadering. Gisteren is te Scheveningen in hotel IZeerust de jaarlijksche algemeene verga- Icering aangevangen van de Vereeniging Ivan Vrijzinnig Hervormden in Nederland londer presidium van ds. J. Boonstra, Ned. iKérv. predikant te Gieten I Ds. Boonstra opende de vergadering op Itcbruikelijke wijze en las vervolgens Openb. I>. Hierna hield hij de openingsrede waarin liuj allen het welkom toeriep en vervolgens l'.en beschouwing hield over het verleden Iran de vereeniging in samenhang met haar Ibekomst. Spr. kenschetste het afgeloopen liasr voor de vereeniging als een periode in innerlijke concentratie, waarvan de likod haar was opgelegd. Er moest geeste- IW'.é wapenschouw gehouden worden en I betere plannen beraamd voor een goede 1 trusting van de kerk voor haar taak in licze wereld. In verband daarmede wees l-'pr. op het op deze vergadering aan de l'tce komend rapport van de commissie joi'nke het kerkprobleem in verband met de lunhangige voorstellen tot reorganisatie |(fr Ned. Hé'v. Kerk. Hoewel het te oetreu- I valt dat de commissie niet tot een een- l-Jmmig rapport komen kan vermag deze Isa'r het hoofdbestuur toch niet al tezeer I' verontrusten. Spr. gaf als zijn oordeel te Ittrmen dat de vergadering niet uiteen zou Itan alvorens haar saamhoorigheid duide- 1' te hebben uitgesproken. Zoo duidelijk lat de Algemeene Synode der Ned. Herv. Iferk die niet zonder meer terzijde kan leg gen al spreekt zij in laatster instantie het beslissende woord over de reorganisatie. Hierna kwam aan de orde het verslag van het hoofdbestuur dat tevoren aan de afdeelingen in druk is toegezonden. Bij de bespreking daarvan heeft ds. G. v. Duyi, lid der 2e Kamer voor de N.S.B. zich beklaagd over het feit dat in het or gaan der vereeniging .Kerk en wereld" steeds politieke beschouwingen voorkomen hoewel beloofd was dat die daar buiten zouden blijven Spr krijgt den indruk dat het hoofdbestuur solt met de gewetensvrij heid en daarom wil hij ronduit de vraag stellen of een N.S.B.'r of een communist lid der vereeniging zijn kan ja dan neen. De voorzitter ontkende dat het hoofdbe stuur een aanhanger van bovengenoemde richtingen van het lidmaatschap zou uit sluiten. De hoofdredacteur was van oordeel dat men niet op elke slak zout leggen moet. Op voorstel van dr. G. Horreus de Haas, Ned Herv. predikant te Zwolle werd be sloten discussie over deze zaak uit te stel len tot na de afhandeling van de agenda. Het verslag werd goedgekeurd, waarna de financleele verslagen aan de orde kwamen. De rekening sluit met een eindcijfer van f. 4011.46. De rekening van de studiekas heeft een eindcijfer van f. 11.366.92 en die van de propagandaeommtssie een eindbe drag van f. 16 521.49 en een tekort van f. 2209.39, De voorzitter bracht een woord van hulde aan ds. J. N. Pattist die al 25 jaar de studielkas verzorgt. De propagandacommls- sie drong aan op grootere offervaardigheid. Er moet f. 10.000.— meer komen zal zij haar arbeid kunnen voortzetten. De ver slagen werden goedgekeurd en de begroo ting der vereeniging vastgesteld met een eindcijfer van f. 3585.61 en die van de stu diekas met f. 10.255.06. De begrooting van de propagandacommissie heeft een eind cijfer van f. 15.300. Vervolgens kwam aan de orde het verslag van de Centrale Commissie Prof. dr. D. B Eerdmans van Leiden deelde mede dat hij uit de commissie voor Volk en Staat trad wijl daarbij de politiek steeds weer in het geding kwam. Ds. B. J. Aris van Amsterdam bracht het verslag van de commissie voor een eigen voorganger. Naar aanleiding van een klacht van de afd. Rotterdam over de uitgaven der pro pagandacommissie sprak de vergadering haar vertrouwen in deze commissie uit. Tot lid der financieele commissie werd benoemd notaris J. Wassenbergh te Kol- lum. De vergadering besloot op het graf van een erflaatster een versiering aan te brengen. .De voorzitter schorste hierna de verga dering waarna men zich aan een gemeen- schappelijken maaltijd vereenigde. Gister avond werd in het kerkgebouw der Haag sche afdeeling een wijdingsure gehouden waarin voorging ds. A. Trouw aldaar. Hierna bood de ontvangende afdeeling een gezellige bijeenkomst aan. HOOGLEERAARSBENOEMINGEN. Benoemd tot gewoon hoogleeraar in de afdeeling der werktuig- en scheepsbouw- kunde aan d$ technische hoogeschool te Delft, oni onderwijs .te geven lh de werk tuigbouwkunde, ir. E. C. von Pritzelwitz van der Horst, oud-directeur van de tech nische afdeeling van het proefstation van de Java-Suikerindustrie te Pasoeroean cn oud'hoogleeraar dezer hoogeschool. Verder is benoemd tot gewoon hoog leeraar in de afdeeling der electrotechnlek aan de technische hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in de electrotechnlek dr. ir. H. G. Nolen. directeur van de N.V. Wil lem Smit en Co.'s transformatorenfabriek te Nijmegen. DE THEOLOGISCHE SCHOOL TE KAMPEN. Ds. H. Meyering uit Katwijk curator. Op de particuliere Synode der Ger. Ker ken van Zuid-Holland ten Noorden, gis teren te Den Haag gehouden,, is benoemd tot curator van de Theologische School te Kampen in de vacature prof. K. Dijk. ds. H. Meyering te Katwijk aan den Rijn. In zijn plaats werd tot secundus be noemd dr. J. G. Feenstra te Scheveningën. GEBOREN: Cornelis, z. van C. P. Marcelis en E. Boom Jan, z. van J. Bervoets en H. v. d. Hoorn Hendrik, z. van H. W. v. Oosten en M. Pijnakker Jozef Antonius Maria, z. van J. C. v. Hameren en A. M, Snijders Maria Johanna Cornelia, d. van C. F. A. Kamphues en J. C. Bijleveld. ONDERTROUWD A. K. v. d. Linden jm. 27 j. en A. E, v. Diggele jd. 21 j. OVERLEDEN: D. P. Schipper m. 53 j. A. C. J. Vlot- manKroes vr. 60 j. LUCHTRACE NEW YORK—PARUS VERVANGEN. De Fransche aeroclub heeft medegedeeld, dat in verband met de weigering van de Amerikaansche autoriteiten de wedstrijd New YorkParijs niet kan doorgaan. De minister van luchtvaart Cot, heeft besloten de prijzen, welke waren uitgeloofd te handhaven en heeft de Fransche aero club opgedragen, een anderen wedstrijd te organiseeren. De minister heeft thans een ontwerp van de club goedgekeurd. De wedstrijd zal door, gaan en worden gehouden op 20 Augustus op het traject Istres-Damascus-Le Bourget. DE LEIDSCHE ZWEEFVLIEGCLUB. In de Vergulde Turk hield de Leidsche Zweefvliegclub, kortweg de L.Z.V.Z., haar algmeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. W. Jongman, opende met een woord van welkom, in het bijzonder tot de nieuwe leden mej. E. M. van der Steen en den heer C. P. M. Bouter. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer F. Kingma werden ongewijzigd goedgekeurd. De voorzitter bracht hierna een verslag uit van den laatsten propaganda-avond in den Burcht tot viering van het eerste lustrum der L.Z.V.C. Deze avond is een groot succes geworden. Vervolgens had een bespreking plaats van deelname aan het zomerkamp van den Bond van Nederl. ZweefvUegclubs op het vliegveld „De Teuge" in het buurtschap Twello bij Deventer. In principe werd be sloten niet aan dit kamp deel te nemen, doch. zoo mogelijk in samenwerking met de Haagsche zustervereeniging ,de H.Z.V.C., gedurende de laatste twee weken van Augustus, eveneens op ,,De Teuge" een eigen oefenkamp te organiseeren. Voor de leden zou dit kamp veel gunstiger zijn, daar dan ieder meerdere startbeurten kan krijgen en dus een intensiever oefening mag verwachten. Vanuit de vergadering bleek een groote belangstelling voor een dergelijk kamp te bestaan, zoodat op een flinke deelname gerekend zal mogen wor den. Besloten werd om voortaan, zoowel door de beginners op den Maaldrift, ais door de meergevorderden op Ypenburg, ook gedu rende den zomer des Woensdag-avonds te oefenen. Vervolgens had een benoeming plaats van een commissie voor toezicht op het ge bruik van den nieuwen Condor, zooals reeds bekend eigendom van de Delftsche. Haagsche en Leidsche Zweefvliefciubs. Het ligt voor den hand. dat men niet ieder lid op dit uiterst kostbare prestatie-vliegtuig los kan laten. De vliegers zullen blijk heb ben moeten gegeven voldoende vliegvaar- digheid te bezitten om de Condor weer be houden binnen het terrein te kunnen tui nen. Deze commissie is samengesteld uit vertegenwoordigers der belanghebbende clubs en wel uit de heeren J. v. d. Meer (H.Z.C.). P. Heymans van Anrooy (D.S.A.) en J. W. Jongman (L.Z.V.C.). terwijl als adviseurs zijn aangewezen de instructeurs van het Ned. Instituut voor Zweefvliegen N.V., de heeren J. K. Hoekstra en ir. C. W. A. Oyens. De voorzitter deelde hierna mede, dat inzake het aan B. en W. van Leiden gezon den adres voor een eigen zweefterrein van dit college bericht was ingekomen, dat dit niet ingewilligd kon worden, daar geen geschikt veld voorhanden is. Besloten werd dienaangaande te trachten iets te bereiken in omliggende gemeenten. Tijdens de rondvraag werd behandeld het voorstel van het lid N. Obers, om, even ais dit reeds op ,De Teuge" geschiedde over te gaan tot de aanschaffing van zweef- uniformen. wat door het Bestuur nader zal worden uitgewerkt. Tevens besloot men de in aanbouw zijnde zweefkist, een verbeterde Zögling, in versneld tempo af te bouwen zoodat men zoo spoedig mogelijk over dit toestel zal kunnen beschikken. Verder niets meer ter tafel zijnde sloot de voorzitter met een woord van dank. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen zes uur is de „Torenvalk", gezagvoerder Parmentier, van Schiphol naar Indië vertrokken. Elf passagiers hebben voor deze reis ge boekt. Het vliegtuig heeft 431 K.G. briefpost 13 K.G. pakketpost en 39 K.G. vracht aan boord. De „Edelvalk" is hedenochtend van het vliegveld Tjililitan vertrokken met mede neming van 240 K.G. post, 8 K.G. pakket- post en 64 K.G. goederen. Een passagier maakt de tocht van Ba tavia tot Amsterdam mede, terwijl er vijf tien passagiers voor tusschentrajecten ge boekt werden. De bloembollenkweekerij en de bedrijfsmaatregelen. De Contact-commissie ter behartiging der bloembollenkweekersbelangen verzond het volgende communiqué: Zooals bekend, hebben de besturen der organisaties, die in de Contact-commissie samenwerken, zich éénstemmig uitgespro ken vóór het handhaven der bedrijfsmaat- regelen in het komende teeltjaar. In de betreffende publicatie werden de redenen in het kort uiteengezet. Van meer dere zijden werd intusschen om een eenigszins uitvoeriger mottveering ge vraagd. Gaarne voldoen wij hieraan, waar bij wordt vooropgesteld, dat uitsluitend de door een ieder te constateeren feiten tot bovengenoemde beslissing geleid hebben. Feit is, dat alle handelsbelemmeringen, van welken aard ook, onverminderd zijn blijven bestaan; dat wij. in dit opzicht, niet hebben af te gaan op woorden, waar mede in de betreffende landen van een veranderd inzicht getuigd wordt, maar uitsluitend rekening moet worden gehou den met de daden, welke gesteld worden; en deze wijzen er in het geheel niet op, dat men reeds tot bezinning ls gekomen. Feit is, dat tengevolge van deze belem meringen onze uitvoer niet meer in eenigs zins beteekenende mate valt uit te brei den; tegen de thans geldende prijzen is een vrijwel stabiele uitvoer verkregen. Een experiment, dezen uitvoer door la gere prijzen te vergrooten. kan geen enkele kweeker wenschen, omdat de productie kosten geen lagere verkoopsprijzen toe laten en bovendien het risico van tegen maatregelen in het buitenland niet geno men mag worden. Een feit van overwegende beteekenis is, dat gedifrende de laatste drie jaren de financieele resultaten van het bedrijf, waar het tenslotte om gaat. een geleidelijke ver betering te zien geven, waaruit ten duide lijkste blijkt, dat de bedrijfsmaatregelen een gunstigen invloed uitoefenen. Het gewicht van deze feiten maakt het dan ook noodzakelijk, dat de kweekers nog vasthouden aan: een teeltregeling, welke de productie op een ruime wijze aanpast aan de afzet mogelijkheid minimumprijzen, welke voorkomen, dat de opbrengst van den beperkten uitvoer terugloopt en daarbij een vaste basis bie den zoowel aan handel als aan kweekerij; een surplus-opkoop. waardoor het mo gelijk wordt de binnenlandsche markt op een peil te houden, dat zonder de onder linge premie-betaling der kortingen hiet te handhaven valt. Om te besluiten wordt er nog op gewe zen, dat deze kortingen de éénige kosten uitmaken, welke het bedrijf draagt: de gunstige toestand, welke nu bereikt is, is met deze kasten niet te duur gekocht. UITVOER GECONDENSEERDE MELK NAAR ENGELAND. Bij een nieuwe regeling handhaving van het bestaande systeem wenschelijk geacht. Aangezien de termijn voor de huidige regeling van den invoer van Nederlandsche melkproducten in Engeland binnenkort af loopt, werd dezer dagen, naar wij van be voegde zijde vernemen onder voorzitter schap van den heer Ir. S. L. Louwes, regee- ringscommlssaris voor den akkerbouw en de veehouderij, een vergadering gehouden met de organisaties van belanghebbenden bij dezen uitvoer, n.m. den algemeenen Nederlandschen zuivelbond, de vereeniging van belanghebbenden bij den handel in ge condenseerde melk en melkpoeder, de ver eeniging van groothandelaren in melkpro ducten en de vereeniging voor zuivelin dustrie en melkhygiëne. De vraag werd behandeld, of na afloop van de huidige regeling een nieuwe dient te werden getroffen. Na bespreking der mogelijkheden welke sedert de instelling der huidige regeling, waarbij de invoer van Nederlandsche gecondenseerde magere melk in blikken wordt gecontroleerd door een beperkt aantal firma's, op dit gebied zijn gebleken, spraken de belangstellenden zich in principe er voor uit om, indien na afloop der huidige overeenkomst met En geland een nieuwe regeling noodig mocht blijken, het bestaande systeem te handha ven. Wel hepen de meeningen ten aanzien van het aantal der met dezen invoer te belasten firma's nog uiteen en werden des tijds door sommige groepen tegen de ge volgde werkwijze ingebrachte bezwaren in principe gehandhaafd, doch gezien de tot dusverre met dit systeem opgedane erva ringen en de heerschende omstandigheden, werd handhaving hiervan thans door de belanghebbenden het meest gewenscht ge acht. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) DONDERDAG 10 JUNI 1937 Hilversum I 1875 M. 8.009.15 Kro, 10.00 Ncrv, 11.00 Kro, 2.0012.00 Ncrv. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten 10.15 Morgen dienst 10.45 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest en gramofoonmuziek 2.00 Handwerkles 3.00 Pianovoordracht 3.45 Bijbellezing 4.45 Handenarbeid v. d. jeugd 5.15 De Gooilanders 6.45 CNV-kwartiertje 7.00 Berichten 7.15 Missiepraatje 7.45: Repartage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Ber. 8.15 Het Bredasch Philh. Orkest en solisten, voorafgegaan door een inleiding 10.00 Berichten ANP 10.05 Gramofoonplaten 10.45 Gymnastiekles 11.0012.00 Gramo foonmuziek. Hierna Schriftlezing. Hilversum II 301 M. Avro-uitzending. 8.00 Gramof.-muziek 9.30 Orgelconcert 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoon muziek 10.30 Avro-Octet. In de pauze: Declamatie 12.30 Het Aeolian-orkest 1.30 Gramofoonmuziek 2.00 Declamatie - 2.30 De Octophonikers en dameskoor 3.30 Reportage 4.00 Voor zieken en thuis zittenden 4.30 De Octophonikers 4.50 Voor de kinderen 5.30 Kovac's Lajos' or kest en orgelspel 6.30 Sportpraatje 7.00 Viool en piano 7.30 Gramofoonmuziek 7.40 Causerie over de Russische Noordpool expeditie 8.00 Berichten ANP, Meded.ee- lingen 8.15 Omroeporkest 9.20 Radio- tooneel 9.55 Avro-Dansorkest en solisten 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gramoofoonplaten. Droitwich 1500 M. 11.2511.50 Dansmuziek (Gr.platen) 12.10 Het BBC-Welsch-orkest en solist 1.00 BBC-Zangers en solist 1.30 Sportreportage 1.502.20 Klarinet en piano 3.10 „It occurs to me", causerie 3.35 Sted. Orkest Bournemouth en solist 5.05 Gramofoonmuziek 5.15 Sportre portage 5.35 Ben Oakley en zijn Band 6.20 Berichten 6.40 Boekbespreking - 7.00 Ensemble „Musica Antiqua" 7.35 Or gelspel 8.05 BBC-Schotsch orkest 9.00 Taalkundige causerie 9.20 Berichten 9.40 Revue-programma 10.20 Kerkdienst 10.40 Het Crook-kwintet 11.20 BBC- Dansorkest 11.5012.20 Bunny Berigan en zijn Band (uit Amerika). Radio Paris 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramof.- platen 12.35 Symphonieconcert en soliste 2.20 en 4.20 Gramofoonmuziek 4.50 en 8.05 Zang 8.35 Duoconcert 8.50 Krettly- orkest 9.20 Lamoureux-orkest. Keulen 456 M. 6.50 Het Plietzsch-Marko- orkest 8.50 Politie-muziekkorps 9.50 Gramofoonplaten 10.20 Volksliederen- concert 12.20 Orkestconcert 1.35 Stede lijk Orkest Konstanz 2.35 Gevarieerd con cert 4.35 Stedelijk Orkest Gelsenkirchen 6.20 Blaasconcert 7.20 Gramofoonpla ten 8.30 Omroeporkest 10.5012.20 Omroepkleinorkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramo foonplaten 12.50 Accordeonsoli 1.00 Salonorkest 1.30 Omroeporkest 1.50 Accordeonsoli 2.002.20 en 5.20 Gram.- platen 6.50 en 7.23 dito 8.20 Bonte Avond 10.3011.20 Omroepdansorkest 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten 12.50 Om roeporkest 1.30 Salonorkest 1.50 Gra mofoonplaten 5.20 dito 6.35 Salonor kest 7.35 Gram.-muziek 8.20 Omroep- symphome-orkest 10501120 Gramo foonmuziek. Dcutschlandsender 1571 M. 8.30 Piano voordracht 9.00 Militair orkest 10.20 Berichten 10.50 Kwartet-concert 11.05 Weerbericht 11.3012.20 Gramofoon platen. GEM. RADIO-DISTRJBUTHaJEDRLTF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 10 Juni. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO, NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Keulen 11.05; Droitwich 12.05: Parijs Radio 13.20: Brussel VI. 14.20: Keulen 15.20: Di versen 15.35: London Reg. 16.20; Pa rijs Radio Pl.m. 16.35: Keulen 20.10: London Reg. 21.10: Diversen 21.20: Parijs Radio 23.20; Weenen of diversen. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Diversen 10.35: London Reg. 15.35: Droitwich 18.20- Diversen 18.40: Lon don Reg. 19.00: Droitwich 19.30: Sportpraatje, o.a. Vraaggesprek tusschen de heeren J. G. A Janssen (journalist) en De Haan. leider van het organisatiecomité „Leiden" .over de 10de partij om het we reldkampioenschap „dammen" tusschen Springer en Raichenbach 20.00: Droit wich. Wijzigingen voorbehouden. I Voor zekerheid van plaatsing I dezer kleine advertentiën, gelieve men I deze den dag van tevoren aan te bieden. l^getar. middagtafel vegetarisch mld- ■JTOfel, voor Maandag. ■:-|.4ag Brieven Bur v. v. w** onder No. 2033 k. VISCH WATER koop of te huur ge- vischwater (liefst «neven Bur. v. d. Blad 1925 k. ORGEL |j' koop gevraagd een or- y Brieven met opgave t. -"ïhoud. aantal#registers km aan het Bur v. d. 4 onder No. 2186k. STRAATSTEEN Te koop gevraagd: 4000 straatstcencn, nieuw oï ge bruikt. ook bij gedeelten. Aangebodeneen partij beste Hollandsche pannen tegen zee: billijken prijs. Brjeven B A. DEN HAAN Kerkstraat 18. Rijnsburg. DAMESFIETS Tc koop gevraagd: een damesfiets en te koop aan geboden een heerenflets. lste Binnenvestgracht 5a voorh. Boerhaavestraat. BAD MET GEISER Ter overname gevraagd een in prima staat verkee- rend bad met geiser. Brieven Bur. v. d. Blad onde: No. 2177k. ZEILJACHTJE Te koop gevraagd: zeil- JachtJc met kajuit of bujs- kap. hoogstens 16 M2, ook Catbootje. Brieven, liefs', m. foto aan he; Bur. v d. Blad onder No. 2163k. Chevrolet - Ford Gevraagd een tons vrachtwagentje, in goeden staat. Wekelijksche or maandelijksche aflossing Brjeven met nauwkeu rige omschrijving: aan het Bur. van dit Blad onder No. 2213k. VLOERKLEED Te koop gevraagd een vloer kleed. 3>4 x 4Vi. liefst Ax- mlnster, moet ln goeden staat wezen. Tevens weck- glazen te koop gevraagd. Brieven met prijsopgaaf aan het Bur. v. d. Blad on de: No 2071k. KANO l-pers. cano me', rocl-inr., hoyt. stabiel, mee roer. Br. Haarl.vr.art 21. Oegstgeest (Slidings). Event, wherry of skiff overnaadsch. Te koop gevraagd Wie zijn belastingmerk voo: rijwiel nje: meer ge bruikt kan het bij om brengen a f. 1.25. Da Costastraat 55. BOEKHOUDEN 133 geslaagden voor de examens ..Handelskennis L. O„Federatie" (Mer- curlusj..Vereeniging van Leeraren". Condities f. 6.- p. mnd. per wekeL lesuur J. A. JANSEN. Kamerllngh Onneslaan 15 (Kerkplein). Lelden Tel. 2811 Inrich ten. bijhouden, controlec- ren. adviezen. DUITS Handelscorrespondentie Conversatielessen. K. VONK leraar Instituut „Verko ren". Joh. de Wlttstr. 55. Veeljarige ervaring. Spreekuur dagelijks v. 78 Tel. 3787. KANO TE KOOP Zeilkano 2-pers., geheel zeilklaar, moet wegens omstandigheden weg. tegen elk aannemelijk bod. Te bevr. J. J. DE KRUIS. Molenstraat 26 a. PIANO Ter overname aangeboden wegens overcompleet een plano met stoel. Prijs zeer billijk en een klein weef- toestel. P/a. Prinsessekade 2 bovenhuis. KINDERWAGEN Te koop een moderne kin derwagen en box. Te zien: Willem de Zwijgerlaan No. 4. Voorschoten. TENOR SAXOPHOON Te koop tenor 6axophoon, geheel verzilverd, com pleet met luxe koffer en 2 mondstukken, als nieuw. Adres: Leldscheweg 451, Voorschoten. MOTORBOOTJE Te koop motorDootje, elk aannemelijk bod. Tomatenstraat 20 A. TOEKAN garen, zeer apart voor zomerjumpers, in diverse modekleuren voorradig. Durable glanskatoen en een mooie sorteering ln ontbijtlakens, servetten en handwerken. Wolhuis ,.DE VLIJT", Oude Heer'en- gracht 20. RIJWIELEN 2de handsch zwaar model heerenrijwiel. Nieuwe rij wielen vanaf f. 28.Mo leskin Jasbeschermers f 0.G6 Kinderzitjes vanaf 0.49. Banden vanaf f 0.60. Stuur- tasschen f. C.34; pot lak m. kwast f. 0.26. Groote repa ratieinrichting. JOOP NIEUWENHUIS. Korte Mare C LAMPEKAPPEN in Perkament vanaf 1 1.55. ln Zijde vanaf 1. 4.95 com pleet Oude kappen beklee- den wij vakkundig en bil lijk In het Lampekappen- atelier. Pelikaanstraat 22 Huisvlijt in o verdruksels. Perkament, lakken, Cracelé en vormen, in zeei ruime keuze. KINDERWAGEN Een pracht kinderwagen te koop. flink model, kap niet gekreukt, met bedje en sierkussen voor f. 8. Heerenstraat 43B. Lelden TEEKENAAR heeft nog tijd beschikbaar voor grafisch teekenwerk en ontwerpen van reclame, affiches, en:'.. Brieven Bur v. d. Blad onde: No. 20G2k. GOEDE PIANO te koop (studie) voor den spotprijs van f. 15.Te zien en to bevragen: Buys Ballotstraat No. 43 Liefst spoedig wegens ver huizing. MOTORBOOT To koop: een ijzeren mo torboot, lang 8 M., breed 2.20 M. met 4 cyl Cltraën motor en kajuit, lang 4 M.. alles in prima staat. Met geheele Inventaris f. 600. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 2111k. KINDERWAGEN te koop. zoo goed als nieuw Van Baerlestraat 12 a. FIETS - TENT Aangeb. een ln uitstekende staat zijnd heerenrijwlel met electr. lamp. enz. 1.12, en nieuwe 4-pers. kampeer- tent, waterdicht, compl. f. 11.50. Rijnegommerstraat G 1 a, H R.. Zoeterwoude. MOTORBOOTEN Tc koop: diverse motor booten ln verschillende af metingen, zeer billijk. Jachthaven „Allemans- geest", B. KLAASEN, Voor schoten. Tel. 122. OPKLAPBEDDEN Wegens vertrek ter over name aangebodentwee 2-pers. opklapbedden. Lijsterstraat 16. KONIJNTJES Mooie witte konijntjes voor liefhebbers te koop aange boden. Rhijngeesterstraatweg 11. park Rhijngeest, Oegstgeest RIJWIELEN Damesrijwiel, laag model, met vrijwlel en bandrem 1. 6.damesrijwiel met torpedonaaf f. 8.50; trans portrijwiel. merk Kesteln, prima ln ordo f. 9.50. Vaste waschtafel f. 15.25. LANGEZAAL, Stlllo Rijn 7 Fornuizen - Gewichten Nieuwe v. Berkel snelweger bascules, weegschalen, tuin bank. kroonmangel Voorts schrijfbureau, boekenkast, buffet, tafels, spiegels, le dikanten, waschcommodc, kinderbox, ziekenstoel, enz. Vanouds: A. J. HARTWIJK Burchtsteeg 4 Ook Inruilen Te WAGENS koopkruiwagens. polderwagens, eiken hand- hel f. 7.80. Grondstamper f. 2.75, melkwagen, lichte sleggen i. 1.p. st., hand- sr 2k f. 2.30. A. DE RU. Haven 17. Een kleine benedenwo ning t<> huur. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11