Hoe het Britsche Rijk stand te houden in Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 8 Juni 1937 GEMENGD NIEUWS Vrachtauto in kuil gereden. Wensch naar 'meer energie AGENDA Personentrein te Geldermalsen ontspoord. locomotief, bagagewagen en drie rijtuigen uit de rails. Geen persoonlijke ongelukken. Door tot dusver onopgehelderde oor zaak is gisteravond omstreeks kwart vóór elf, een stoomtrein van Eindhoven naar Utrecht, waarvan een gedeelte naar Rotterdam gaat, te Geldermalsen bij het binnenkomen van het station gedeeltelijk uit de rails geloopen. De locomotief, een bagagewagen en drie personenwagens derailleerden, doch bleven gelukkig staan, nadat zij ontspoord waren. Daaraan is het te danken, dat dit ongeluk slechts materieele schade ten gevolge had. Het ongeluk was zóó snel in zijn werk gegaan, dat onder de passagiers vrijwel geen verwarring ontstond. De schrik was weliswaar groot geweest, maai- aangezien Ongeval nabij Grave. Gisteravond omstreeks half elf is op den rijksstraatweg NijmegenGrave een auto ongeluk gebeurd. Dicht bij de stuwbrug over de Maas op den Gederschen oever is een gedeelte van den rijweg opgebroken en tot een diepte van anderhalven meter uit gegraven. Dit in reparatie zijnde wegge deelte is van een afrastering voorzien, ter wijl met roode lantaarns het verkeer wordt gewaarschuwd. De bestuurder van een vrachtauto van de Nationaal-Expres te Utrecht heeft blijkbaar de obstakels niet ge zien, met het gevolg, dat hij met zijn wagen met vrij groote snelheid in het gat stortte, waarbij het voertuig zeer ernstig werd beschadigd. Toen voor bijgangers, die van verschillende kan ten kwamen toesnellen, bij de veron gelukte auto kwamen, vonden zij in de omgeving eenige kleeren en papie ren, doch van den chauffeur, of overige inzittenden, was geen spoor te ont dekken. Bij informatie aan het kantoor te Utrecht deelde men ons mede, dat de wagen, welke uit de richting Nijmegen Onze Londensche correspondent schrijft: aarde bestrijkt, waarop een en een derde Over het werk van de Rijksconferentie, percent van de bevolking van de aarde de trein, die nog slechts 150 M, van het kwam, waarschijnlijk bestuurd werd door station verwijderd was en reeds vaart ge minderd had. na het déraillement onmld den chauffeur P. O. uit Utrecht, die te Grave familie heeft, zoodat men aannam, dellijk tot staan was gekomen en de pas- dat hij zich na het ongeluk daarheen' sagiers onverlet de coupé's konden ver laten, was van een paniekstemming in het geheel geen sprake. Onmiddellijk na het gebeurde werden maatregelen genomen voor het verdere vervoer der reizigers, te wier behoeve een speciale trein met het op het station be schikbare materiaal samengesteld werd. De gestranden konden betrekkelijk spoe dig in dezen trein overstappen om hun reis te vervolgen. heeft begeven. KINDJE VERDRONKEN. Onbeheerde kinderwagen in sloot terechtgekomen. Te Schouwerzijl. gemeente Leen;, had gisteren een ernstig ongeluk Dlaats Een kind van den arbeider W. D., was achter Uit Utrecht werd dadelijk, nadat van het de woning ln een kinderwagen neergezet. ongeval bericht was ontvangen, een werk- Toen men na eenigen tlid naar de kleine trein met ploegen arbeiders naar Gelder- omzag bleek de wagen aan het rilden te malsen gedirigeerd, teneinde het oprui- zf]n geraakt en ln de sloot terecht geko- mingswerk met de noodigen spoed ter hand mer. Hoewel men het kind van 5 maanden te kunnen nemen. Het bleek, dat 't spoor- SDoedig od het droge had. bleken de levens- wegverkeer ter plaatse slechts geringe be lemmeringen had gekregen. Twee sporen waren door de gederailleerde wagens ver sperd. terwijl aan de rails eenige schade 1 was toegebracht. Er ligt hier evenwel een groot aantal sporen, zoodat het treinver keer spoedig zoodanig georganiseerd was, dat de treinen vrijwel normaal konden pas- seeren. Slechts het goederenvervoer onder vond vertragingen van meer belang geesten reeds te zijn geweken. hoe weinig de vertraging van het reizigers verkeer beperkt kon worden gehouden, blijkt wel uit het feit, dat de trein, welke te Utrecht aansluiting geeft naar Am sterdam, en die wachten moest op de pas sagiers uit Eindhoven, 21 minuten over tijd in de hoofdstad arriveerde. KIND IN STUKJE SLA GESTIKT. Gistermiddag kreeg het anderhalfjarlg dochtertje van de fam. Wisman te Oranje woud (Frj een stukje rauwe sla ln de keel. Hoewel de kleine onmiddellijk naar het zie- Tot kenhuls te Heerenveen werd vervoerd, mocht doktershulp niet meer baten en is de kleine kort na aankomst overleden. HET GEBEURDE AAN HET BLAUWE ZAND. Naar wij vernemen zijn twee van de, vier Het mag een geluk heeten, dat de personen, die in verband met het gebeurde trein zoo snel na het déraillement tot aan ^et Blauwe Zand te Amsterdam wer- staan is gekomen, want hij bevond zich bijna boven het nieuwe viaduct, dat ruim drie meter boven den beganen gTond is gelegen. Slechts weinig me ters scheidden de ontspoorde wagens van een val ln de diepte, waarvan de gevolgen nauwelijks te overzien zou den zijn geweest. Houtsplinters en stukken Ijzer zijn op den straatweg ge vlogen. doch voorbijgangers werden gelukkig niet getroffen. Hevig onweer boven het Oosten des lands. Jongen te Ambt-Hardenberg gedood. Twee woningen te Voorst en Deventer afgebrand. Tijdens een hevig onweer dat gister namiddag boven de gemeente Ambt Har- denberg woedde, ls ln de buurtschap Col- lendoorn de 19-Jarlge H.B.S.-er A. Harse voord door den bliksem getroffen en vrij wel op slag gedood. Te Voorst sloeg de bliksem ln de dubbele woning, bewoond door de families Wage naar en Voorhorst. Het huis stond in kor ten tijd in lichter laaie. De motorspuit uit Twello kon tegen de vuurzee niets beginnen. Het was niet mo gelijk iets van de inboedels in veiligheid te brengen. Drie stuks vee verbrandden. Huls en inboedels waren verzekerd. Kort na dezen brand juist toen het on weer op zijn hevigst was. werd de brand weer te Twello gealarmeerd voor een ult- slaanden brand in een tuinderswoning van den gearresteerd, gistermiddag op vrije voeten gesteld. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Te Waalwijk ls vanmorgen ln het Dron- gelensche afwateringskanaal het lijk ge vonden van den 65-jarlgen de B. De heer de B. is gisteravond door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. BUITENLANDSCH GEMENGD. AMOKMAKER MAAKT GROOT AANTAL SLACHTOFFERS. Een amokmaker, die reeds 13 familie leden gedood had, heeft gisteren op het noordelijk deel van het eiland Luzon (Phllipptjnen) twee spelende kinderen met een bijl doodgeslagen. De man. die zich door zijn vrouw bedrogen acht, heeft ge zworen minstens 24 personen om het leven te brengen. Alle oogingen der politie den ongelukkige in handen te krligen zijn tot nu toe ver- geefsch DE „GLAISDALE" NAAR BUENOS AIRES GESLEEPT. Het Britsche s.s. „Graisöale", dat in he' San Pedro kanaal na een botsing met het Braziliaansche schip „Alegrete" was ge zonken. is weer vlot gemaakt. Het schip is zwaar beschadigd nar BBepos Aires gesleept die langzamerhand teneinde loopt, is wei nig aan de openbaarheid prijsgegeven. De Conferentie ls gekenschetst als de belang rijkste van de reeks. Maar tevens is te verstaan gegeven dat men er geen bin dende besluiten zou nemen over interna tionale politiek en weermacht de voor naamste onderwerpen van bespreking of over secundaire zaken van economische strekking. Gedachtewisseling was het doel. Men heeft niets opzienbarends bereikt of beproefd. En wat over de beraadslagingen is bekend gemaakt, is vervat in die alge- meene termen die van alles en niets kun nen beteekenen. Zoo hebben wij vernomen dat het onderzoek van de Europeesche po litiek met betrekking tot de verdediging van het Rijk en de uiteenzettingen van de verschillende Dominionstandpunten prak tisch voltooid zijn. De Conferentie heeft ook een vluchtigen blik kunnen werpen op het voorstel van den Australlschen premier Lyons betreffende een Pact voor het Verre Oosten. De blik er op is vluchtig geweest omdat men dit voorstel beschouwt als een verwijderd ideaal. De positie van den Volkenbond is ook overzien. Er is ver schil van meening onder de Dominions over de beteekenis die aan deze instelling moet worden gegeven. Nieuw Zeeland en Canada willen het streven om van den Volkenbond tenslotte een waarborg voor den vrede ln Europa te maken, volhouden. De meeste andere Dominions zijn daar ook voor. Groot Brlttainnië moet er ook voor zijn, want het „baseert" nog steeds zijn buitenlandsche politiek op den Vol kenbond. Inmiddels riskeert Engeland niets en riskeeren de Dominions zoo weinig mo gelijk. Waar noodig, als ln Zuld-Afrlka en Australië, neemt men onafhankelijk van Engeland de verdediging van het eigen gebied ter hand. Het beginsel dat de Brit sche vloot allerwege in het Rijk de ver dediging van de zee op zich neemt ls uiteraard gehandhaafd. Men kan niet nagaan in hoeverre in den boezem van de Conferentie openhartig, nauwgezet en rechtsreeks de vraag is be sproken hoe het Britsche Rijk in stand moet worden gehouden. Het ls vaak ge zegd dat landverhuizing daarvoor een be langrijk middel ls. Landverhuizing nu is een teer onderwerp op het oogenblik. De dichtheid van bevolking ln de rijkslanden is zeer laag en andere naties zien begee- rig uit naar gebied voor vestiging en ko lonisatie. Ln Canada en Australië is de dichtheid van bevolking nauwelijks meer dan twee per vierkanten kilometer. Uit gestrekte gronden, die voor bebouwing ge schikt zijn te makeni zijn er nimmer aan geroerd. Maar de regeeringen der Domi nions zijn in het algemeen nog niet be reid landverhuizers op haar gebieden te ontvangen. Er zijn daar meer menschen onder haar bestuur dan zij te werk kun nen stellen. Zoo heeft men den toestand gekregen van een Britsch Rijk dat een zevende deel van het grondgebied op de woont. Een buitenstaander, de vermaarde dr. Inge, oud-deken van St. Paul's Kathe draal en onheilsprofeet van roeping, heeft op dezen onbevredlgenden toestand gezin speeld ln een rede voor de staatslieden van de Dominions. Zijn opmerkingen waren meer kritiek op den Britschen stam. zooals deze zich ln zijn karakter en hoedanig heden thans openbaart, dan kritiek op het beleid der staatslieden. Zijn thema was dat met onwillige honden geen hazen kunnen worden gevangen. Dr. Inge sprak de mee ning uit dat het opkomend geslacht slap was geworden, dat het zoo weinig moge lijk wilde werken en zoo veel mogelijk vrijen tijd zocht te krijgen, die werd besteed aan beuzelachtigheden. Met zulke opvat tingen, die in het Engeland van den tijd onder de massa overheerschten, kon de natie haar roeping van „Empire Builder" niet blijven volgen. Voor de stichting en de handhaving en de ontwikkeling van een Empire moest hard worden gewerkt. De avontuurlijke geest, die altijd vaardig was over de Britsche geslachten van het verleden, deed zich ln dezen tijd niet lan ger gelden. In de loopbanen, die het jon gere geslacht zich koos, koos het tevens den weg van den geringsten weerstand. Dr. Inge was misschien wat zwartgallig. Zoo is zijn aard. Een andere geleerde, die zich niet zoo zeer met wijsgeerige ver schijnselen als met physiologische bezig houdt. professor Cathcart van de univer siteit. van Glasgow, doet als hij het bij het rechte einde heeft een gemakkelijk ln te nemen middel aan de hand om de slapheid van het huidig geslacht te gene zen en het opnieuw te bezielen met den avontuurlijken geest. Hij veronderstelt dat de afwezigheid van dezen onschatbaren geest en het gebrek aan initiatief bij de jonge menschen van den tijd moeten worden toegeschreven aan het sterk ver minderd vleeschgebruik. Cijfers hebben on- omstootelijk bewezen, dat het gebruik van vleesch bij de Angelsaksers, ook die aan den anderen kant van den Atlantischen Oceaan, sterk is afgenomen. De professor haalde een uitspraak aan van een Neder lander van een eeuw geleden: „Als ge sterk en dapper wilt zijn als een leeuw dan moet ge eten als een leeuw. Als ge zacht zinnig en gedwee wilt zijn als een koe, dan moet ge eten als een koe." De opvatting van den professor vindt ook bevestiging ln een oude uitspraak, dat de Britten n.l. hun rijk hebben gebouwd met bier en bief. D.w.z. door flink bier te drinken en bief te eten Als hierin de oplossing lag voor het ln stand houden van het Britsche Rijk, dan zouden de heeren van de Rijksconferentie zich veel kopzorg kunnen sparen. Maar ligt de oplossing daarin? Als de voorlich ting die men ons heeft gegeven juist is dan kunnen vegetariërs In lust naar avon tuur en initiatief hun mannetje staan. Een van de buitengewone personnages die in deze tijden de wereld doen rillen en beven heet vegetariër te zijn. HEDEN. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam Prediker: Geref. Bond: Spr. ds. De Looza van Den Ham. 8 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerki- Spr. de heeren W. Hacking en P v d' Woude. 8 uur nam. Woensdag. Rijnsburgerweg 11: Jaarverg. Wijkver pleging Ned. Prot. Bond 3l/s uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerki- Spr. de heeren W. Hacking en P, y h' Woude. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting tegen diphterie 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst, v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebui. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam, „De oude en de Jonge koning." Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid- dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam, „Jack Hylton verovert de wereld," Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Marguérite Gautier". Woensdag- en Zaterdagnam, 2.30 uur, Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str, 7 „Zoo is het leven". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. ,,'t Bankje van 1000." Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. WALVISCHVAARDER OP PROEFTOCHT GEKENTERD. JBNa een overigens goed verloopen proef den heer van der Wal ln de buurtschap de tocht ls de nieuwe Duitsche walvischvaar- Steenenkamer. Het was onverantwoorde- der „Rau 3" bij het keeren op den beneden lijk om uit te rukken. Zoodra echter het Wezer dwars door de Noorder sluis door onweer ln hevigheid afnam, vertrok de brandweer. Toen men bij het huis aan kwam, sloegen de vlammen aan alle zijden uit. Niets kon gered worden. Huis en in boedel waren verzekerd. AUTO RIJDT TERRAS OP. Groote verwoesting aangericht. Een door mevr. W. H. uit Heerlen, be stuurde auto, die op de Sooorlaan te Til burg reed. wilde naar links de Stations straat inrliden. Op hetzelfde moment ech te kwam uit laatstgenoemde straat een andere auto en mevr. H. was genoodzaakt haar stuur met een ruk naar rechts te gooien. De ruk was klaarblijkelijk evenwel te sterk geweest met het gevolg, dat de auto het terras voor het hotel van P. Mul der oo reed. Bloembakken, tafels stoelen mitsgaders een tochtscherm werden ver nield. Een voorbijganger, die zich op dat moment toevallig juist vóór het terras be vond, werd door de auto opgeschept en kwam tusschen en onder de tafels en stoe len terecht. Wonder boven wonder echter óe man niet ernstig gewond te zijn. Hu had slechts een schaafwonde aan een zuner enkels die door den Geneesk. Dienst moes: worden verbonden. Tegen de autobestuurster heeft de oolitie proces-verbaal ongemaakt. Msb. tot nu toe onbekenae oorzaak omgeslagen. Acht leden der bemanning zijn gered, vier zijn omgekomen. Het schip wordt als verloren beschouwd. AALSMEER. Voor beroep bedankt. Ds. W. Heerma alhier heeft bedankt voor het beroep der Ned. Herv. Gem. te Sneek. HAARLEMMERMEER. Rattengevaar bij het zwemmen. Buiten de bad- en zweminrichtingen wordt thans door vele personen, groot en klein, In de genievaart en Hoofdvaart ge zwommen, terwijl daartoe ook de Ringvaart op vele plaatsen wordt uitgekozen. Reeds meermalen werd er op gewezen dat dit. met het oog op aanwezigheid van ratten, niet van gevaar ontbloot ls. Dit geldt voor al de Ringvaart op die plekken, in de on- middelijke nabijheid waarvan zich groote vuilnisbelten bevinden, waarop veelal hon derden ratten worden aangetroffen. KATWITK AAN ZEE. Baldadigheid. De fa. N deed bij de politie aangifte van het feit, dat een aantal jongens van op 't Wantveld liggende netten te speerreecen hebben vernield en de kurken eruit hebben gehaald om daarvan zwemvesten te maken. Hieruit blijkt, dat men weinig eerbied heeft voor het eigendom van anderen. Aanrijding. Gisteravond om half tien had in Duinoord een aanrijding plaats tusschen den wiel rijder M. van hier en een dochtertje van G. V. uit Katwijk a. d. Rijn. dat onvoor zichtig op de fiets plotseling van den straatweg naar het trottoir reed waardoor zij den heer M. sneed. Deze kwam te vallen werd aan den hand verwond, bekwam een De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voet «Doedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Juni tot en met Zondag 13 Juni a.s. waargenomen docr apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 13, Telef. 523 en J. Doedens, Wilh. park 8, te Oegstgeest, Telef. 274. gat ln een der broekspijpen en lichte be- Door de politie zijn twee Belgische rij- schadiging aan de flets, wielen lnbeslaggenomen. die vermoedelijk aldaar werden ontvreemd door een of meer der aangehouden daders van de kort ge leden aan den Aalsmeerdersdijk en Schip holdijk gepleegde diefstallen. Een automobilist, die zijn rijbewijs ver beurd had. HILLEGOM. Aanrijding. Gisteravond had het slippen van een auto, bestuurd door een Hillegommer, een aanrijding van een ijsco-wagen tengevolge. De auto reed op de Leldschestraat ln de richting van Lisse, slipte op de tramrails nabij „Bijgelegen" en botste toen tegen een IJsco-wagen. Deze werd vrij ernstig be schadigd en kwam op het trottoir terecht, terwijl het ijs over den weg verspreid lag. De ijsco-venter bekwam verwondingen aan een been en klaagde over inwendige pijnen. Dr. Wljkmans en leden van E.H. B.O. verleenden hulp. De patiënt is per ziekenauto aanvankelijk naar zijn woning, doch later voor observatie naar de Maria- stichting te Haarlem gezonden. De politie regelde het verkeer en stelde een onderzoek in. Het ongeluk liet zich voor den getroffene zéér ernstig aanzien en is dus nog betrekkelijk goed afgeloopen. Gisteren stonden 348 werkloozen in geschreven tegen 362 de week daarvoor. De werkloosheid blijft dus nog afnemen. Voor het diploma machineschrijven Op het oarkeertterrein over de Wate ring werd oo den J.l. warmen Zondag een 1000 tal fietsen geparkeerd en een 20 tal auto's. Aan den heer A. Parlevliet Lzn. alhier zal het toezicht op de koelinstallatie van het koelhuis worden opgedragen. Gevonden: een blauw wollen badpak, een wit schilderspak een sleutel, een lorgnet, een zilveren heerenhorloge, een nikkeien dameshorloge, een damesvest een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen te bekomen op het politiebureau. Op het rijwielpad langs den Zeeweg kwam de heer H. uit Leiden van zlin flets te vallen, waardoor hli aan een enkel zoo danig gekwetst werd, dat dr. C. Steinz overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden gewenscht achtte. Op het kruispunt CantinewegNieuwe Duinweg kwam een auto bestuurd door B. uit Den Haag die vanaf de Cantine kwam, in botsing met een auto bestuurd door H. uit Rotterdam. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd, de ingezetenen bleven ongedeerd. Het vierjarig dochtertje van van D. wilde op den Boulevard plotseling den weg oversteken, toen zij werd aangereden door volgens het systeem Mercuries van den den motor'rijder J. A. uit Den Haag Het heer F C. van Lierop Jzn., zijn geslaagd ^incj bekwam lichte schaafwonden en werd Ko Berkhout en Hub. de Groot alhier. 'door dr J. C. A. Cleveringa verbonden. LISSE. Geitenkeuring „De Werkmanskoe". Op het Plus-land had wederom de Jaar lij ksche geitenkeuring plaats vanwege de geitenfokvereeniglng „De Werkmanskoe". Er werden 45 geiten en 13 lammeren voor de keuring aangevoerd. Er waren vele prachtexemplaren aanwezig, hetgeen moge blijken uit het feit, dat niet minder dan 19 gelten in het stamboekreglster werden in geschreven. Door Ingezetenen daartoe ln staat gesteld waren door het bestuur eenige prijzen beschikbaar gesteld. Door den rijks veeteelt-consulent werden de prijzen, welke bestonden in natura, als volgt toegekend: Eenjarige ongehoornde geiten: medaille A. Jansen; 1ste prijs J. Akkerman; 2de pr. P. P. A. Clemens, 3de pr. P. v. d. Lans. Oude ongehoornde geiten: 1ste prijs A. Jansen, 2de pr. C. J. v. Tol, 3de pr. W. van Dlest; 4de pr. P. v. Stein, 5de pr. C. van Rooyen, 6de pr. Chr. Weyers, 7de pr. P. Kops, 8ste pr. T. Slebelt, 9de pr. A. Obdam, 10de pr. dezelfde. Gehoornde en bonte geiten: 1ste prijs J. Akkerman, 2de pr. D. Koelewijn, 3de pr. H. Hulst, 4de pr. P. v. Steyn, 5de pr. C. v. d. Linden. Dito lammeren: lste prijs Chr. Weyers, 2de pr. P. v. Steyn, 3de pr. G. J. van Tol, 4de pr. G. v. Tol. 5de pr. P. Kops, 6de pr, H. Rooda. St. Jozelgezellen-vereeniging. Tot sluiting van de wintercampagne werd door de Jozefgezellen-vereeniging de jaar- lljksche voorjaarsvergadering gehouden, waarbij ook de ouders, alsmede de raad van bestuur aanwezig waren. Door den senior werd de bijeenkomst ge opend en een woord van welkom toegeroe pen. De secretaris, de heer Jac. P. v. Bezu, bracht het jaarverslag uit, waarin een overzicht werd gegeven van de werkzaam heden van dezen winter. De vice-praeses deed uitkomen wat een jongen vermag tot stand te brengen door taaie volharding. Spr. wekte allen op tot medewerking om de wereld te doen terug- keeren tot God. Wij moeten vormen keur troepen, aanvalstroepen. Wij zijn kinderen van dezen tijd, ln dezen tijd van godde loosheid, en daarom moeten wij ons niet door de wereld laten overbluffen, doch toonen, dat wij mannen zijn met onverzet- telijken wil. De Simavl-collecte heeft de mooie som opgebracht van ruim f. 124. De collecte, gehouden ten bate van de reclasseerlng, heeft opgebracht de som van f. 105,75. OEGSTGEEST. Geslaagd te Amsterdam voor het examen etaleur-lakschrüver L. M. Txuse" laar, alhier. RIJNSBURG. De collecte voor de Chr. Kleuters:0°^ heeft f. 64 opgebracht. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6