LAATSTE BERICHTEN IIBDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaferdag 5 Juni 1937 IfSft ti&^; WEERBERICHT. Binnenland Twaalfde Monumentsdag. Geen wijziging van de goud-politiek. Sluiting der Staten-Generaal Vader door zijn zoons gedood. Buitenland Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 768. mnnbnlandsch weerbericht. iHedegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 767.0 te Boedapest. Laagste Stand 748.2 te Reykjavik, Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot IZuidoostelijke wind. Meest licht bewolkt. Incog weer. Warmer. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Sinds gisteren is de hooge drukking in lonse omgeving belangrijk toegenomen en Ir depressie in het Westen trok Noord- Itaarts en werd alleen bij IJsland dieper. Imdat de weervoorultzichten verbeterd lain. In Ierland en Schotland is de lucht ltog grootendeels bedekt en valt hier en |daar regen. Ook in Zuid-Noorwegen en Denemarken lult nog regen. Overigens Is de lucht in (Scandinavië opgeklaard en begint de tem- Iperatuur te stijgen. Noord-Duitschland I heeft, nog bedekte lucht met eenigen regen Iin het Oosten. In het Zuiden is de lucht Iwds opgeklaard en Zwitserland heeft Ijrachtlg weer, met temperaturen boven Lui graden tot nabij de hoogste toppen. 1 Ook Frankrijk heeft fraai, meest windstil I veer. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: Windstilte, 17 gr. C.. fraai. Londen: Z„ 13 gr. C., betrokken. Berlijn: W.N.W., 16 gr., betrokken. Nice: Windst., 22 gr. C„ fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 19 gr. C. (86 gr. C.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Zondag. Voorm. te 1 u. 10 min. Voor Maandag V.m. te 1 u. 38 min.; n.m. te 14 u. 03 min. watertemperatuur. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18 gr. C. licht op voor fietsers ca. Zaterdag: 9.48 n.m. tot 4.11 v.m. Zondag: 9.47 n.m. tot 4.11 v.m. maans- op- en ondergang. 5 Juni op: 2 u. 16; onder: 17 u. 08. 6 Juni op: 2 u. 44; onder: 16 u. 33. BELGIË De militaire amnestie aangenomen. Verhooging der mijnwerkersloonen. De Kamer heeft het wetsontwerp Inzake if amnestie voor tijdens den oorlog ge- Pleegde militaire misdrijven met 139 tegen 1' stemmen, waarbij 7 onthoudingen, aan- senomen. ,De gemengde nationale commissie voor ie mijn-industrie heeft besloten de loonen ®et 5% te verhoogen. DUITSCHLAND DE DUITSCHE KERKSTRIJD. Sluiting van de katholieke scholen in "urtemberg Een rede van ds. Niemoeller Met ingang van gisteren zijn de laatste katholieke scholen in Wurtemberg op- leheven en de 737 leerlingen dezer scholen 'ndergebracht op de openbare scholen. Als 'Men hiervoor werd volgens het D. N. E. "Pgegeven, dat op 1 Juni ln Wurtemberg J°g slechts 737 leerlingen het onderwijs op «e confessioneele scholen volgden, en dat <"7e verdwijnende minderheid geen aan- jjP'aak meer kon maken op de instandhou- i'if van een bijzondere schoolvorm. Ds. Niemoeller heeft gisteravond te Ber lin gesproken over de positie der Protes- Jttsche kerk ln Duitschland. Hij zeide, volgens de statistische gegevens 80"/o wtProtestantsche kerk aanhanger van de Wijdende kerk is, tegen 20"/o, die zich ach- j*' van de regeering afhankelijke kerk- ™egtag schaart. Niemoeller protesteerde .'«gen, dat het woord van Hitier zou ge ils zijn aan een goddellijke wet. Tenslotte "M»de hij de namen van 30 gearresteerde mt hun parochies verdreven predikan- Mj vroeg de geloovigen voor deze iWschen te bidden. ENGELAND Reverend Jardinc te Londen teruggekeerd - De Rijksconferentie - Voorzorgsmaatregelen tegen luchtaanvallen. Reverend Jardine, die het huwelijk van den Hertog van Windsor heeft ingezegend, is gisteravond te Londen aangekomen. HU verklaarde de reis niet te hebben gemaakt om het gezag van zl1n bisschop te trotsee- ren en voegde er aan toe: „Ik ben naar Tours gegaan om den Hertog en de Her togin een genoegen te doen". DaarbU toonde hii het geschenk, dat hij op het kasteel Candé had ontvangen: een paar gouden manchetknoopen met het monogram van den Hertog. De verschillende commissies der rijks- conferentie zijn met haar werkzaamheden gereed gekomen en het einde der conferen tie is thans definitie! vastgesteld od den 15en Juni. De onderstaatssecretaris van het ministe rie van binnenlandsche zaken verklaart, dat in alle steden of districten, welke het voorwerp kunnen worden van aanvallen uit de lucht gasmaskers worden opgeslagen om aan de bevolking te worden uitgedeeld, wanneer de omstandigheden zulks noodig mochten maken. Eventueel zullen deze maskers bii de burgers worden thuisbezorgd; er ziin thans reeds acht millloen gasmaskers besohlk- baar. FRANKRIJK Aanval op een nationalistischen jongen - Géén fooien meer. De 14-jarige Michel Ribell fietste te Toulouse met twee vriendjes, terwijl hij op zijn rijwiel een nationaal vlag getje had bevestigd. Hij werd hierom aangevallen door een twaalftal jon gens, waarvan de oudste ongeveer achttien jaar was. Michel werd op den grond geworpen, wild geslagen en ge schopt. Tenslotte werd de knaap ge- steenigd en ernstig gewond. Eindelijk verjoegen voorbijgangers de aanvallers. De ouders van Ribell hebben een klacht ingediend bij de Justitie. De Kamer heeft het wetsontwerp tot het afschaffen van fooienstelsel met de kleine meerderheid van 267 tegen 265 st. aangenomen. De Senaat heeft het ontwerp-Perswet ln zijn geheel aangenomen. De zitting is ver daagd, nadat het amnestie-ontwerp op de agenda van Donderdag was geplaatst. VEREENIGDE STATEN Roosevelt en de hervorming van het Hooggerechtshof. De stakingen. In een persconferentie te Washing ton heeft president Roosevelt gister middag verklaard geen wijziging te willen brengen in de goudpolitiek van de Vereenigde Staten. Toen men zijn aandacht vestigde op de geruchten, dat de Vereenigde Sta ten, Engeland en Frankrijk gezamelljk een verklaring zouden afleggen inzake het goud, zeide Roosevelt, dat dit ab soluut niet juist was. Roosevelt raad de de journalisten aan zich geen zor gen te maken over de goudkwestie. President Roosevelt heeft voorts ver klaard, dat hij vastbesloten is, de her vorming van het Hooggerechtshof door te zetten.- Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat Roosevelt er genoegen mede zou nemen, dat het aantal rechters van het Hooggerechtshof wordt voorgesteld op 11 in plaats van op 15. Intusschen voldoet deze concessie de leiders der oppositie niet, zij verklaren niet te kunnen instemmen met het beginsel van „opvulling" van het college met nieuwe rechters. Zij zijn van meening, dat de president door dezen maatregel druk op het Gerechtshof zou kunnen oefenen. Het ziet er naar uit, dat de strijd in het congres den geheelen zo mer zal duren. Tot de punten van het programma, dat Roosevelt nog voor het einde van deze zittingsperiode afgehandeld wil zien, be- hooren voorts, volgens het D.N.B., nog de invoering van vaste grenzen voor loonen en werktijden, het verbod van kinderar beid, maatregelen tegen belastingontdui king en die voor vrijwaring van den grond tegen de gevolgen van stofstormen, over stroomingen en droogte. Op buitenlandsch politiek gebied verlangt de president in het bijzonder de ratificatie der te Buenos Aires gesloten inter-Amerikaansche verdragen, waarbij zijn „politiek van goede nabuur schap" in de praktijk moet worden toege past. De gouverneur van Ohio heeft de leiders van de arbeiders in de staalindustrie ult- genoodigd voor een conferentie, die, naar men hoopt, de eerste schrdede zal betee- kenen op den weg naar regeling van de staking, waarbij 70.000 man betrokken zijn. Doordat ook in de automobielindustrie hier en daar weder stakingen zijn uitge broken. is het totale aantal stakers ln de Ver. Staten tot honderdduizend gestegen, Inmiddels hebben 12.000 arbeiders, die gis termorgen bij de Chryslerfabrieken het werk hadden neergelegd, den arbeid her vat. De staking bij de Fordfabriek te Rich mond zal Maandag as. eindigen. De terechtstelling van den Amerikaan- schen staatsburger Helmut Hivsch te Ber lijn, heeft ln Amerikaansche kringen een ongunstlgen indruk gemaakt, vooral om dat zij geschiedde na tusschenkomst van den ambassadeur der Ver. Staten te Ber lijn, Dodd, en Hitler persoonlijk gewei gerd heeft gratie te verleenen. In officieele kringen verklaart men het Incident voor gesloten. In het Casino te Noordwijk. In het Casino te Noordwijk aan Zee ls he den vanwege de Commissie voor den Monu mentendag de 12de Monumentendag ge houden. De voorzitter, prof. dr. A. W. Bijvanck, hoogleeraar te Leiden, heette de aanwezi gen welkom en dankte de sprekers, 'dr. Thijsse en ir. Bijl voor hun medewerking. Ter inleiding der besprekingen over de dui nen van Nederland, wijdde spr. zijn gedach ten aan de beteekenis van de duinen en aan de vraag, waarom zij moeten worden be schermd. Nadat spr. zeer in het kort het ontstaan der duinen had geschetst, wees hij op de beteekenis van de duinen en aan de vraag, waarom zij moeten worden beschermd Nadat spr. zeer in het kort het ontstaan der duinen had geschetst, wees hij op de noodzakelijkheid van een soliede zeewering. Men moet er zorgvuldig voor waken, dat onze zeewering in geen enkel opzicht wordt verzwakt. In dit verband zal men ook moe ten nagaan, in hoeverre de duinen als zee wering zijn achteruitgegaan door de ont trekking van water voor de waterleidingen. Gelukkig kan men ook de juiste zorgenvoor de duinen vermelden van particulieren en van het staatsboschbeheer. Daar staat nu weer tegenover de bedreiging door de cul tuur, door wegen, door bebouwing, door het aanleggen van waterstaatswerken. Het is een staatkundige en een economi sche plicht, onze duinen ln stand te hou den als een zeewering. Men denke slechts aan de enorme kosten, die de versterking der duinen door kunstwerken met zich zou brengen. De geschiedenis leert ons, hoe onze natuurlijke zeewering is opgebouwd, maar ook hoe zij door afbraak wordt be dreigd. Het is zaak de waarschuwing der historie niet in den wind te slaan. Voor den Monumentendag zijn de dui nen als natuur toch hoofdzaak. Waarom beschermen wij de natuur? Om twee rede nen. In de eerste plaats om de natuur zelf, om den eerbied, die wij voor haar hebben, om de schoonheid, die zij biedt. Maar eveneens om de menschen, om hen ln staat te stellen van de natuur te genieten én ook in de toekomst te blijven genieten. De duinen zijn het aangewezen recreatiegebied voor de volkrijkste streek van Nederland. De in standhouding der duinen is dus zeker ook een sociale plicht. Spr. meent een beroep te moeten doen op de besturen der duinge meenten om te zorgen, dat dit voor onze volksgezondheid zoo belangrijke bezit niet verloren gaat. De duinen dienen als een natuurmonument te blijven bewaard. Want ook als louter natuur zijn de dui nen van groote beteekenis. Spreker eindigde met den wensch, dat de voordrachten en besprekingen van dezen monumentendag er toe zouden mogen bij dragen om het begrip voor de beteekenis van de duinen te verdiepen, voor hun flora en fauna, voor hun schoonheid als land schap, voor hun waterstaatkundige waarde, maar bovenal voor hun grootheid als een zeer bijzonder stuk natuur. Hierna zou nog gesproken worden door dr. Thijsse en ir. Bijl. VERDUISTERING VAN VEERTIG MILLE AAN EFFECTEN. De dader heeft bekend. In Maart van dit jaar kwam een ge vluchte Duitscher bij de politie te Amster dam aangifte doen van verduistering van effecten ter waarde van 40.000 gulden. Een zakenrelatie van den bestolene, die des tijds al verdacht werd, is thans gearres teerd. Hij heeft volledig bekend. Een deel der effecten was verkocht. Het daarvoor ontvangen geld en de rest der effecten konden echter in beslag worden genomen. HET INCIDENT OP HET BLAUWE ZAND TE AMSTERDAM. Vier arrestaties. Een uitgebreid onderzoek onder leiding van commissaris Söhreuder van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam, heeft geleld tot aanhouding van een viertal personen, waaronder de werklooze arbeider Mielchers, terzake openlijke geweldpleging tijdens het bezoek van Ir. Mussert aan het Blauwe Zand. Het viertal, dat hardnekkig ont kende, werd in den loop van den morgen ■voor den officier van justitie geleid. RUSLAND Provincie Leningrad door wervelstorm ge teisterd - Levitin ontslagen - Rechtstreek- sche verbinding MoskouNoordpool. Als gevolg van een hevigen wervelstorm, die de provincie Leningrad heeft geteisterd, dreigt de Newa bulten haar oevers te tre den, ln verband waarmede de aan de rivier wonende menschen ijlings hun woningen hebben ontruimd. Ook in Azerbaidsjan heeft een zware storm gewoed, tengevolge waarvan in de stad Nakicevant talrijke huizen zijn ingestort, waarbij de bewoners werden bedolven. Het presidium van het Uitvoerend Comité •heeft Levitin, adjunct-volkscommissaris voor de levensmiddelenindustrie, uit zijn functie ontslagen. Men ls er thans voor het eerst in ge slaagd een directe radio-telegrafische en radio-telefonische verbinding tusschen Moskou en het Noordpoolstation tot stand- te brengen. De berichten kwamen te Moskou goed door. .Corte rede van minitker De Wilde. Hedenmiddag is de vereenigde vergade ring geopend van de belde Kamers der Staten-Generaal tot sluiting van de zitting, onder voorzitterschap van mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer. De voorzitter doet voorlezing van een Koninklijk besluit, waarfoij de minister van Binnenlandsche Zaken is gemachtigd de zitting der Kamers in naaim der Koningin te Sluiten. De voorzitter benoemt een commissie, die den minister in het gebouw zal ontvangen en uitgeleide doen. Deze commissie bestaat uit de Eerste Kamerleden Anema en Ter Haar en de Tweede Kamerleden mevr, BakkerNort, van Dijk, Tilanus en Goseling. Kort daarop treedt de minister, vooraf gegaan door de leden der commissie, de vergaderzaal binnen. De heer De Wilde, minister van binnen landsche zaken, plaatst zich achter de mi nisterstafel en houde de volgende slui tingsrede „De Koningin heeft mij opgedragen deze zitting der Staten-Generaal te sluiten. Het totstandkomen vap de wetten, waarbij Verklaard is, dat er grond be staat de daarin vervatte voorstellen tot verandering ln de grondwet in overweging te nemen, had de ontbin ding van de Staten-Generaal en de sluiting van de zitting tengevolge. - Naast deze wetten kon, dank zij Uwe gestage werkzaamheid. een aantal andere maatregelen, gericht op het wel zijn van land en volk, tot stand komen. De wet houdende goedkeuring van het huwelijk van H.K.H. prinses Juliana met Z.K.H. prins Bernhard der Neder landen, prins van Lippe-Biesterfeld, neemt daaronder een voor ons Vorsten huis en ons Volk voorname plaats in. De Koningin heeft mij. opgedragen U dank te zeggen voor den ijver en de toewijding door U betoond. In naam der Koningin en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik de zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten. De voorzitter sluit, nadat de commissie den minister heeft uitgeleid en in de ver gadering is teruggekeerd, daarop de ver ga" "ring. Huiselijke twist te Kerkrede aanleiding. Gisteravond ontstond twist tusschen den 53-jarlgen B. en diens twee zoons in hun woning in het gehucht Chevremont gem. Kerkrade. De twist liep zóó hoog, dat de zoons zich met stoelen wapenden en den vader te lijf gingen. Deze werd zóó ernstig mishandeld, dat hij bewusteloos neerviel. Een der zoons heeft zich daarna naar het hoofdbureau van politie te Kerkrade be geven, waar hij mededeelde wat zich had afgespeeld. De politie, die onmiddellijk naar Chevre mont ging, kwam daar tot de ontdekking dat B. reeds was overleden. De twee zoons zijn door de politie in ver zekerde bewaring gesteld. VERHOOGING VARKENSPRIJZEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, worden de prijzen voor de varkens, be stemd voor de baconbereiding, welke de Nederlandsche veehouderij centrale af neemt, met ingang van Maandag a.s. ver hoogd met 2 cents per K.G. geslacht ge wicht. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND TE OSS. Gisteravond te kwart over elf ls, ver moedelijk tengevolge van kortsluiting, brand ontstaan in de woning van de familie Nelis- sen, gelegen in de Landweerstraat te Oss. De brand breidde zich zoo snel uit dat het dubbele woonhuis, waarvan de andere helft bewoond werd door de familie Lieshout, 3poedig geheel in vlammen stond. De bewo ners, die zich reeds ter ruste hadden bege ven, wisten zich slechts met moeite in vei ligheid te stellen. Zij hebben daarbij brand wonden bekomen. Van de inboedels was het niet mogelijk iets naar buiten te brengen. Tevens zijn eenige gouden sieraden verlo ren gegaan. De beide families waren tegen brand verzekerd. De politie heeft de zaak in onderzoek. DE SARKANI EN BE HORBENA. De regeeringspersdienst meldt, dat be richt ontvangen is uit Spanje, dat de be manningen van de Sarkani en de Hordena binnenkort zullen worden vrijgelaten. UIT NED. OOST-INDIË. GELIJKSTELLING VAN PENSIOENEN. BATAVIA, 5 Juni (Aneta-A.N.F.) Bij den Volksraad een ontwerp-ordonnantle Ingediend, st', I ide tot gelijkstelling van do voor 1 Jai' 77 gegageerd- er gepsn- s'.onneerdo nvl' ren en van de voor 1 Fe bruari 1926 gegageerde en gepensionncerde inlandsche schepelingen. De memorie van toelichting teekent hierbij aan, dat met deze regeling f. 700.000— 's jaars gemoeid is, welk bedrag snel zal verminderen. STAKENDE CHINEEZEN VALLEN EEN JAPANSCHE FABRIEK AAN. Driehonderd stakende Ohineezen hebben een Japansche staalfahriek te Sjanghai aangevallen. Zij wierpen de ruiten ln en vernielden verscheidene machines. Japan sche mariniers verstrooiden de aanvallers. MASOEROEK AAN DE NOORDPOOL. Masoeroek ls met zijn vliegtuig behou-< den op het Noordpoolstation gedaald. EEN LATE SNEEUWSTORM! De stad Denver in de Ver. Staten boo gisteren een wintersohen aanblik tenge volge van een laten sneeuwstorm. Men kam zich niet herinneren, dat het vroeger ooit in dezen tijd van het Jaar ge sneeuwd heeft. MAARSCHALK TOECHATSJEFSKI IN HECHTENIS GENOMEN? De „Express Poranny" te Warschau ver klaart van betrouwbare zijde te Moskou vernomen te hebben, dat Maarschalk Toechatsjefstó. in hechtenis genomen is. De arrestatie zou reöds vijf dagen geleden ge schied, doch geheim gehouden zijn. Zij zou in verband staan met den dood van Ga- marnik. WISSELKOERSEN. Londen 8.97 1/4 (8.96)Berlijn 72.85 (72.90); Parijs 8.11 (8.09 3/4); Brussel 30.62'/i (30.62) Zwitserland 41.49 (41.52); Kopenhagen 40.10 40.02>(i); Stockholm 46.30 (46.20); Oslo 45.12'/. (45.05); New York 1.817/8 (1.817/8); Praag 6.34'/. (6.34'/»). Prolongatie Part. disc. 1/4; Daggeld 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 4 Juni 1937. Noteering Coöper. groenten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstr.". Prei f. 1.501.60 Andij vie 1.211; Sla 1.2; Aardbeien f.2290; Snijboonen f.3561: Stamboonen f.67—81; Tuinboonen f2939Doperwten f2433 Peulen f. 1929; Postelein f. 2—5; Spina zie 1.413; Tomaten A f.32, B f.3638, C f.34—38. CC f.24—36 per 100 K.G. Kom kommers 1.1.505.30; Bloemkool 1.213.60 Salade 1.0.6O—2.80; Rabarber f. 0.40—1.80 per 100 stuks. Pieterselie f. 0.401.20; Ra dijs f. 0.60—1.80; Selderie f. 0.70—2.30; Uien f. 0.70—1.20; Peen f.3—11.30; Rabarber 1.1 5.70 per .100 bos. Botermarkt, 5 Juni 1937. Fabrieksboter prima f. 1.51; Boerenboter prima f. 1.33— 1.37*/» per K.G. Aanvoer 1970 K.G. Handel kalm. Turfmarkt van 31 Mei tot en met 5 Juni 1937. Lange turf geen aanvoer. Prijzen 7.50 8.00 per 1000 stuks. ALPHEN A. D. RIJN, 4 Juni. N.V. Tuin bouwveiling. Dunsel f. 10.3011.40; Spruit- kool I 1.3.80—5.60 per 100 K.G. Selderij 1.0.90—1.20; Peen f. 1.30; Kroten f.6—11.80; Andijvie f. 22.30 per 100 bos. Kropsla f. 0.901.00; Komkomers f. 1.505; Bloem kool I f. 815.20, idem H f. 2—7 per 100 st. Eierenveiling. Aanvoer 6300 stuks. Kip eieren f. 2.603.20; Eendeieren f. 1.902. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 Juni Sla, 0,751,95; Radijs 0,80—1,45; Bosuien 0,55— 0,85; Bospeen 10.3010,50; Spinazie 3,75 6,50; Stoofsla 2,00-3,40; Postelein 4/50-5,25. RUNSBURG, 4 Juni. Bloemenveiling. Fyrethrums: Robinson 2545; James 25— 35; Parker 2530; Mont Blanc 4565 ;l Irissen: Imperator 1218; Excelsior 1015;i Papavers 0,451,25; Witte Lelies 5,007,50; Immulatum 26; Oonvilll's 0,751,25; Bruidsanjers 1520; Margrieten 1015;' Anjers rood 3035; Lathyrus 2035; Ane monen 1535; Witte Violieren 2,5D4,50; Pioenen 1,201,70; Late pioenen 2,504; Korenbloemen 30—45. STOMPWIJK, 4 Juni. Blesse Paard 5636 Kippeneieren 2,803,50; Heneieren 2.502,70; Eendeneieren 2,002,60; Gan zeneieren f. 5,00, per 100 stuks. ZOETERMEER, 4 Juni. Eierveiling Aanvoer 11.000 stuiks. Kippeneieren 2,40— 3,50; Eendeneieren 2,55—2,80 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 4 Juni. Aard beien 612 et. për doosje; sla 0.601.60 peg 100 krop; snijboonen 2.052.50; snijboo nen stek 1.40—1.65; princesseboonen 4,20; tuinboonen 2.05 per 10 pond; Peulen 1.00— 2.25; doperwten 2.40—2.60; Capucijners 3.15 pei 10 K.G. TER AAR, 4 Juni. Spinazie 2036 cent; Andijvie 16—30; Slavellen 0.07; Peulen 1.70 —2.30; Doperwten 2.10—3.15; Tuinboonen 3.604.40; Spijboonen 4.305.10; Postelein 2—4 cent; Sla 0.60—1.70; Bloemkool 2—15 ct.; Komkommers 2—4 cent; Aardbeien V- 11 cent; Tomaten A 1617 cent; Sjalotten 1 60' Zuring 56; Rabarber 2,904,20; Peen 5—10; Sla 0,60—1,70; Bloemkool 2— 15; Komkommers 24. VEUR, 4 Jur.i Engelsche komkommers le soort 2.504.20; 2e soort 1.502.40 3e soort 1.50; Gele komkommers le soort 3.50 —5.80; 2e soort 2—3.20; 3e soort 1.50—2; Kropsla le soort 0.601.60; 2e soort 0.0; Stoofsla 2—2.30; Peen 7.50—9.50; Bloem kool le soort 5.80—12.10; 2e soort 4.60— 5.50; uitschot 2—2.90; Tomaten midd. 17— 17.90; groote ronde 15.80—16.50; 2e soort 16.50—17.40; 3e soort 13.20—14.40; honken' 1415; Andijvie per 100 1.803.80; per KG. 34 cent; Spinazie per 4 kilo 1816 cent: Postelein 2.10—2.90; Raapstelen 6080 ct.; Rabarber per 100 bos 2.80—4.10; Snijboo nen 4445; Spercieboonen 4446; Radijs 1.502; Prei 2.102.90; Seldery 11.30; Peulen 2425; Tuinboonen 2834; Dop erwten 25—27. WESTLAND, 4 Juni. Snijbloemenveiling. Anjers 3 5010.20; Calla 4.007.Ger- bera 3.904.90; Jap. Lelies 5.006.20; Re- galis 2.70—3.30; Zinnia 3.90—5.60; Candi- 'dum 5.008.Clematis 4.408.alles per 700 stuks; Plumosa 27 49 ct.: Spren- gerie 7—17 ct.: Lathyrus 6—16 ct.; Ane monen ct.: Violieren 2C 37 ct.; Pioenen 2471 ct.; Convilüs 12—15 ct.; idem rose 11—16 ct.; Nymph 1720 ct.; Gladiolen 41 —63 ct.; Imperator 1216 ct.; Excelsior 10 15 ct.; Pyrethrum 912 ct.; Ixla 9—13 et., alles per bos.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3