BINNENLAND Vrijdag 4 Jani 1931 Generaal Mola: b?5 vliegramp verongelukt LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Amsterdam in feesttooi. Vereen, van onderofficieren „Ons Belang". De vergadering van Schuttevaer. Snel mooi brnin In dichten mist tegen berghelling gevlogen De besprekingen inzake de niet-inmenging 1 De niet-inmenging. De hoofdstad maakt zich gereed voor de intochtsfeesten. Nog eenige dagen scheiden ons van de feestweek, waarin de Koninklijke familie haar officieele bezoek aan de hoofdstad zal brengen. Maanden lang heeft de stad zich op deze gebeurtenis voorbereid. Thans beginnen deze voor bereidingen voor den man in de straat waarneembare vormen aan te nemen. Wie dezer dagen door Amsterdams straten dwaalt kan plotseling fragmen ten ontmoeten van de feestversiering. Terwijl heele straten nog geen spoor van de komende gebeurtenissen verra den, krijgt men op sommige punten reeds een vrij volledig beeld van het geen groeiende is. De gemeente en de buurtvereenigingen in het centrum, welke onder controle der ge meente hun ontwerpen hebben gemaakt, zijn eerder met de uitvoering van hun plan nen begonnen dan de particulieren, die lie ver tot den laatsten dag wachten, opdat hun versiering niet te voren van de weers omstandigheden zal lijden. In de straten, waar onder toezicht der gemeente gemeenschappelijke plannen wor den uitgevoerd, is de versiering daarom in een veel verder gevorderd stadium. Getim merten en staketsels zijn verrezen, eerebo- gen overspannen de straten en alleen de vanen en bloemen, die kleur en leven aan het geheel zullen geven, ontbreken nog. Verschillende groote winkelzaken, vooral In de omgeving van den Dam, staan reeds in feesttooi Het Damrak en De Dam. de intochtweg vormend op Dinsdag 8 Juni. worden door de gemeente versierd. IJle staketsels van stalen staven in aluminiumverf rijzen hoog op. Hadden deze bouwsels eerst slechts matig de bewondering der Amsterdammers, nu vandaag de eerste exemplaren volledig gereed zijn gekomen en kleurige spanlinten de ijle masten wat meer volume hebben gegeven, is de bewondering gewonnen. Vooral bij avond als de masten met dui zenden gloeilampen worden verlicht en ook het Centraal Station in feestverlichting zal stralen, zal het Damrak een feeërieke Bou levard zijn. De Kal verstraat is aan de zijde van de Munt gereed gekomen. De spitse poorten met zacht in den wind wuivende oranje linten en bloemenmanden maken de smalle straat een nog intiemer domein van de flaneerende en winkelende voetgangers. Ofschoon daar nog minder goed waarneem baar. belooft ook de versiering van Leid- schestraat en Nieuwendijk eenzelfde effect. Het Rembrandtplein doet in den norma len gang van het dagelijksch leven reeds zijn best om met zijn ernstig peinzenden Rembrandt een loopje te nemen, doch thans heeft het gewichtige standbeeld een nog luchthartiger omgeving gekregen dan anders. Het ziet thans neer op een aller aardigst Amortempeltje, dat slank en wit pronkt op het grasgazon, omringd door een haag van kleurige harten en rozen. Een reuzenhart, doorboord door een reuzenpijl, komt de amoureuze taal der feestversiering versterken. Rond het Koningsplein zullen witte mas ten, die kleurige schijven naar allen kant aan armen als van lusters vertoonen. het stadsbeeld opvroolijken. Thans liggen de masten nog op groote schuiten in den Sin gel te wachten. Op de bruggen in de Leid- schestraat zijn luchtige stellages van blauw en oranje verrezen. Tegen reizen voor „half geld". Gisteren werd te Utrecht de vergadering van de vereeniging van onderofficieren „Ons Belang" voortgezet. Besloten werd in 1938 het veertigjarig bestaan der veree niging feestelijk te herdenken en deze feestelijkheden te combineeren met de in dat jaar te Amersfoort te houden alge- meene vergadering. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken volgde een uitvoerige bespreking over de positie der sergeantcn-hulpschrij- ver, waarbij vooral de wensch werd geuit voor deze categorie den naam sergeant schrijver in te voeren en bevordering tot den rang van onderofficier mogelijk te maken. Verschillende wenschen betreffende de tewerkstelling van onderofficieren als con troleur bij de steunverleening. verloven der sergeanten, wacht- en weekdienst, uniform en tenuen werden kenbaar ge- 3313^kt De adjudant-onderofficier Itecourt ver dedigde een voorstel van het hoofdbestuur om der directie van de Nederlandsche Spoorwegen te verzoeken, de bepaling, dat militairen beneden den rang van officier, !n uniform gekleed, voor .half geld" kun nen reizen, voor zooveel dit de beroeps- onderofficieren betreft, weder ongedaan te willen maken. Bij de bespreking blijkt, dat alle af dee lingen met het voorstel instemmen, dat ten slotte zonder hoofdelijke stemming wordt aanfpnoTrien. De begrooting voor hef- iae.r 1037 werd eoedeekeurd, waarna oe vergadering werd gesloten. DE KABINETSCRISIS. Dr. Colijn blijft zich tot dusver bij zijn besprekingen over de vorming van een nieuw kabinet nog steeds bepalen tot de leMers van rechts. No de met de leiders van de drte rcVseh" fracties op de vorige dagen, heeft hij ^ste-nnorgen te zijnen huize een langdurig onderhoud gehad met zijn partijgenoot, den minister van Bin- nenlandsche Zaken, mr. De Wilde. (Vervolg van gisteren). Na schorsing van de vergadering van Schuttevaer, aldus het „Vad." werd Woens- oagmiddag een boottocht gemaakt naar de nieuwe Moerdijkbrug. Des avonds is de ver eeniging in Café de Hoop te 's-Gravendeel door het gemeentebestuur dezer gemeente ontvangen. Gistermorgen is de vergade ring voortgezet. Nadat de voorz. onder ap plaus had medegedeeld, dat de Minister van Waterstaat het voornemen te kennen heeft gegeven, den gemeenschappelijken maal tijd na afloop van de vergadering bij te wonen, werd de behandeling der ingedien de voorstellen voortgezet. Aan de orde kwamen de voorstellen: van de afdeeling Zwartsluis: vrije vaar geul van het Zwolsche diep af naar het IJsselmeer; van de afdeeling Amsterdam: aan te dringen op zoodanige uitmonding van het Zwolsche diep in het IJsselmeer, dat daar door de belangen van de scheepvaart zoo min mogelijk worden geschaad; van de afdeeling Hasselt: aan te drin gen op behoud van een vrije uitmonding van het Zwarte Water door aanleg van een 'ejdljk langs den N.O.-polder en deze mon- oing niet via het Rechte diep in het Ketel- diep to leiden; van de afdeeling Steenwijk: te vragen om een vrije vaargeul van het Zwolsche Diep naar het IJsselmeer. Na een uitvoerige discussie zeide de voor zitter, dat Schuttevaer met hand en tand zal moeten strijden voor het behoud van oude rechten, in casu: de vrije uitvaart van het Zwarte Water. Hoe en waar men die uitvaart wil scheppen is een kwestie van later orde. Hoofdzaak is, dat de Noord- Westhoek van Overijsel, welke voor een belangrijk deel op de scheepvaart is aan gewezen, zijn vrije uitvaart naar 't IJssel meer behoudt. (Applaus) De desbetreffende voorstellen werden daarop z. h. st. aangenomen. In den loop der vergadering deelde de voorzitter mede, dat een nieuw Rijnvaart- politie-reglement in de maakt is 'twelk een internationale regeling zal bevatten. Als dit reglement er eenmaal is, zal men zeker er voor zorgen, dat het Binnenaanvarings- reglement met deze internationale rege ling in overeenstemming zal komen. De heer J. Vos Hzn. is met 45 van de 63 stemmen tot bestuurslid herkozen. De heer baron Mackay, die aan de beurt van af treden was. had zich niet herkiesbaar ge steld. In diens plaats is gekozen de heer Jac. de Rijke Hzn. te Zonnemairc De rekening en verantwoording van den penningmeester werd, goedgekeurd. -Als plaats voor de volgende vergadering is Zwolle vastgesteld. Der avonds heeft men zich aan 'n feest maaltijd vereenigd. door AMILDA-zonnebruincrème, óók bij weinig «of geen zon Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 2507 (Ingez. Med.) NEDERL. BOND VAN HOTEL-, KOFFIE HUIS-, RESTAURANTHOUDERS EN SLIJTERS. Voortzetting van de algemeene vergadering te Nijmegen. In de gisteren te Nijmegen voortgezette algemeene vergadering van den Neder- landschen Bond van Hotel-, Koffiehuis- Restauranthouders en Slijters werd er op aangedrongen de regeering te verzoeken den verkoop van alcoholhoudende dran ken in kruidenierswinkels enz. te verbie den. Mr. Den Hollander, directeur van het Bondsbureau, zeide, dat omtrent deze aan gelegenheid in den Bond wel geen verschil van inzicht zal bestaan. In het ontwerp- drankwet 1932 kwam een dergelijke ver bodsbepaling voor, doch op aandrang van de middenstandsorganisaties is deze be paling er uitgenomen. Bepaalde de ver koop zich aanvankelijk tot advocaat en dergelijke dranken, den laatsten tijd heeft de verkoop van wijn in kruidenierswinkels een groote vlucht genomen De centrale vereeniging voor den gedlstilleerdhandel en de Drankwet-commissie achten het eveneens noodzakelijk, dat ingegrepen wordt, maar eenvoudig is de materie niet, zooals het bondsbestuur wel gebleken ls Spr. acht een algeheel verbod niet bereik- Daar, maar is van meening, dat voor een belangrijk deel aan de verlangens zou kun nen worden tegemoetgekomen, indien het verlof A zich bepaalt tot een alcoholper centage van 7 i 8 procent. Uit de vergadering werd er voorts op ge wezen, dat het euvel van tappers, die zonder daartoe gerechtigd te zijn slijten, hand over hand toeneemt. Gevraagd werd of de bond daartegen niet krachtig kan optreden, zoonoodig door de overtreders te signaleeren. Mr. Den Hollander zeide. dat het niet aangaat, dat de bond zijn leden aanklaagt, vooral omdat onder de vigee- rende wettelijke bepalingen een aanklacht de ondergang van den betrokkene betee- kent. daar zijn vergunning onherroepelijk wordt ingetrokken. De bond zou inderdaad invloed kunnen uitoefenen. Indien de wet gewijzigd werd in dien zin, dat de vergun ning niet moet worden ingetrokken, doch kan worden Ingetrokken. Dit zou dan ge paard moeten gaan met verhooging van straffen. Men moet niet vergeten, dat door de moeilijke omstandigheden tappers tot het overigens niet goed te keuren feit komen gedistilleerd te gaan slijten. Geijverd zal worden voor een billijker en meer uniforme regeling van de aansla gen, die het bureau Buma op de café's toe past. Tenslotte heeft de heer Ensering, lid yan den bondsraad, een rede gehouden. „N. R. Crt." altijd betrouwbaar 720 (Ingez. Med.) VEREENIGING „HET NEDERLANDSCHE KANKERINSTITUUT". Algemeene vergadering te Amsterdam. De vereeniging „Het Nederlandsche Kan kerinstituut" heeft gistermiddag in de bi bliotheek van het „Antoni van Leeuwen hoekhuls" te Amsterdam een algemeene vergadering gehouden. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, prof. dr. H. T. Deelman, die een rede hield over „De internationale zijde van het kankeronderzoek". Na de openingsrede werden de notulen der vorige vergadering, alsmede het jaar verslag der vereeniging over 1936 goedge keurd. De aftredende leden van het alge meen bestuur werden herkozen. Benoemd werden ln de commissie tot het nazien van de boeken van den penningmeester, de heeren J. W. Verwey, A. B. C. Dudok de Wit en mr. Jan H. Lieftinck. In de vergadering werd de aandacht der leden gevestigd op het besluit van de „commissie inzake de zomerpostzegels", om uit de opbrengst der bijzondere zomer postzegels. welke dezer dagen zijn uitge geven, een deel aan het Nederlandsch Kankerinstituut af te staan. Een ieder wordt opgewekt, van deze zomerpostzegels ditmaal een bijzonder ruim gebruik te maken, waarmede men niet alleen de ont vangers zal gerieven, doch ook het belang der vereeniging ten zeerste zal dienen. INVALIDITEITS- EN OUDERDOMSWET. Op 1 Mei 1937 werden 36.169 weduwen- renten en 14.049 weezenrenten krachtens de invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens artikel 373 dier wet 118.534 personen in het genot waren van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 52.951 personen een inva- liditeitsrente. als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 118.550 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden peT week. VOORZITTER EERSTE KAMEE. Bij K. B. is opnieuw tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal ge durende de zitting, die zal aanvangen op den 8sten Juni, benoemd de heer mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. lid van die Kamer. LOONSVERHOOGING BIJ HEEMAF. Van werknemerszijde deelt men ons mede: De samenwerkende metaalbewer kersbonden hebben voor de tweede maai met den directeur van den metaalbond en met de directie van Heemaf te Hengelo ge confereerd over verhooging der loonen. De conferentie leidde tot het volgende resultaat: Alle uurloonen der volwassen arbeiders zullen met 2 cent worden verhoogd en voorts zal worden zorg gedragen dat de stijging in de loonen der jongeren regel matig plaats vindt. De vacantle, welke voorheen drie dagen was, wordt tot 4 dagen uitgebreid. Bovendien wordt een „waardee- ringsvacantie" gegeven. Lang in dienst zijnde arbeiders verkrijgen daardoor recht op een week vacantle Arbeiders, die ln ploegen werken, zullen voor dat werken hoogeren toeslag krijgen. De toeslag voor het werken in drie ploegen, is van 10 tot 15 en 17 procent verhoogd. Voorts zal een toeslag worden gegeven, welke waarschijn lijk het best met den naam van „con junctuurtoeslag" kan worden aangeduid. Bij den huidlgen gang van zaken zal deze 5 procent van het volle uur-inkomen be dragen. De arbeiders aangesloten bij de drie samenwerkende organisaties hebben dit resultaat aanvaard. Vrijdagavond wordt met de ongeorganiseerden vergaderd. BENOEMING TWEEDE-KAMERLID. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft tot lid van de Tweede Kamer, wegens het niet-aannemen van zijn be noeming door ir. A, A. Mussert te Utrecht, benoemd verklaard den heer H. J Wou denberg te IJmuiden (gem. Velsen). TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivelcentraie, 6 Juni t/m 12 Juni. Consumptiemelk regeeringscon- tract taxegedeelte 5.25 cent, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met kwa- liteitsafdracht; overmelk regeeringsmini- mumprijs 4.20 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is vastgesteld op f. 0.73 per K.G. o Gisteravond deelde dc radiozender van Salamanca mede, dat de bekende generaal Emilio Mola, commandant van de Noordelijke nationalistische ar mee, aan het front van Biskaje bij een verkenningsvlucht in een dichten mist is geraakt en neergestort. Generaal Mola is om het leven ge komen, eveneens zijn adjudant, twee officieren van den generalen staf en de beide piloten. De vliegramp had plaats in de nabijheid van Briviesca. een stadje, dat ten noord westen van Burgos is gelegen. De comman dant van de noordelijke armee was op weg naar Valladolid. Het lijk van generaal Mola werd op vijf en twintig meter afstand van het vliegtuig gevonden. Het was geheel onkenbaar en kon alleen geïdentificeerd worden door den schoudermantel, dien de generaal droeg. De oorzaken van het ongeluk zijn niet bekend. Wijlen generaal Mola. De zoo op het veld van eer gevallen ge neraal, werd in 1891 geboren als zoon van een Baskische familie. Als jongeman had hij sterke -artistieke neigingen en droomde ervan, eenmaal een tweede Cervantes te kunnen worden. Over eenkomstig den wensch van zijn vader ging hij echter naar de cadettenschool van Pampeluna en vandaar naar een van de Spaansche garderegimenten, waarin hij spoedig carrière maakte. Het grootste deel van zijn carrière maak te hij echter in Marokko, waar hij den rang van kolonel verkreeg. Na den val der dictatuur van Primo de Rivera, keerde hij naar Spanje terug, waar hij tot direc teur-generaal der politie werd benoemd, welke functie hij tot den val der monar chie bekleedde. Bij het uitroepen der re publiek gaf hij zijn post op en werd ge durende twee jaren niet met een comman do belast. In dien tijd publiceerde hij zijn boek met herinneringen en meeningen aangaande de gebeurtenissen, welke den val van de monarchie voorafgingen, het welk eenig opzien verwekte. Gedurende de twee jaren, dat Lerroux en Gil Robles aan ae macht waren, was hij weder in actieven dienst. Den 19en Juli 1936 was hij gouver neur van Pampeluna en als zoodanig nam hij de leiding op zich van den militairen opstand van Navarra, waar hij requetes wapende. Daarna nam hij deel aan de operaties van Irun, vervolgens aan het front van Madrid, om tenslotte opperbe velhebber van het Noordelijk leger te wor den. Hij schaarde zich aan de zijde van generaal Franco toen deze tot hoofd der nationalistische regeering werd aangewe zen en stond bekend om zijn Carlistische gezindheid. Overal in het nationalistische Spanje is de vlag halfstok gehesohen. Een van dc bekwaamste generaals is verloren: het is een zware slag voor Franco! Generaal Franèo heeft een decreet on derteekend, waarbij generaal Mola het groot-kruis van San Fernando wordt ver leend. wegens zijn verdiensten tijdens deze campagne. Queipo de Llano heeft gisteravond vol gende mededeeling gedaan van den dood van generaal Mola: „Mola was een der voornaamste leiders onzer beweging, zoo verklaarde hij, en hl] is gestorven bij het vervullen van zijn plicht." De mist was zeer dicht en belette elke operatie. Toch wilde de generaal over de linies vliegen, daar hij boven den mist een volkomen helderen hemel dacht aan te treffen. Plot seling werd de mist echter dichter en om onbekende redenen moest het vliegtuig landen. Hierbij botste het toestel tegen een berg en de inzittenden werden eerst tegen de wanden van het toestel geworpen en vervolgens op den grond. Allen werden gedood. Generaal Mola is gestorven, doch zijn geest blijft. Zijn dood kan niets ver anderen, integendeel, het enthousiasme zal nog grooter zijn om het werk. waaraan hij zijn geheele energie gaf, te voltooien. Ik verzoek u voor hem een gebed te storten en voor zijn nagedachtenis een minuut stilte in acht te nemen." De zender, die als „Padio-Nacional" wordt aangekondigd, meldt nog de vol gende bijzonderheden over den dood van generaal Mola: „De generaal vertrok te negen uur in een dichten mist van Vito- rla naar Valladolid. Hij was vergezeld van luitenant-kolonel Pozas, twee officieren en een sergeant-bestuurder. Het toestel vloog te pletter tegen een bergheilln? op drie of vier kilometer van het dorp Castin de Peones. De autoriteiten vonden het geheel vernielde toestel na eenige uren zoeken. Te Salamanca heerscht groote bewogen heid. De winkels werden gesloten, terwijl de voorstellingen in de schouwburgen geen doorgang vonden. De troepen in Biskaje hebben gevraagd het offensief te mogen hervatten om de nagedachtenis van Mola te eeren". Generaal Franco heeft na den dood van generaal Mola onmiddellijk een nieuwe regeling getroffen inzake het militaire opperbevel. Het Noordelijk le ger, dat tot nu toe onder leiding stond van generaal Mola, wordt gesplitst ln een Noordelijk en een Centraal leger. Het nieuwe Noordelijke leger omvat de Baskische en Cantabrische provinciën en staat onder leiding van generaal Davilla. Het nieuwe Centrale leger, Castillic en Arragon omvattend, wordt gebracht onder commando van gene raal Saliquet. Generaal Queipo de Llano blijft leider van het Zuidelijke leger. Dc vertegenwoordigers van Groot- Brittannië te Parijs, Berlijn en Rome hebben stappen gedaan bij de respec tieve regeeringen, om te informeeren naar de inzichten van deze regeerin gen inzake de maatregelen tot be scherming van de vloten, welke de controle in de Spaansche wateren uit. oefenen. De Britsche regecring is van oordeel, dat dit dient te geschieden door uit breiding van de veiligheidszones en door samenwerking .van de controle*- rende vloten. Men heeft den indruk, dat de be sprekingen over deze kwestie vlot ver- loopen en dat men kinnenkort een nauwkeurig omlijnd ontwerp zal kun nen indienen. De Engelsche onderstaats-sceretarls van bultenlandsche zaken, Cranborne, heeft in het Lagerhuis ontkennend geantwoord op de vraag of hfj, gezien het feit, dat het bombardement van Almerla een schending van het Kellogg-pact beteekent, stappen wil doen bij de onderteekenaars van het pact, om gezamenlijk een beroep op Duitschland te doen, teneinde een herha ling te voorkomen. Onder de tegenwoor dige moeilijke omstandigheden, zoo voeg de hij eraan toe, is het doel der regeering, met alle haar ten dienste staande middelen een breuk In de nlet-lnmengingspolltlek te vermijden en den hoogst ernstigen toe stand te voorkomen, die ontstaan zou, in dien een dergelijke breuk tot een nieuwen toevloed van buitenlanders in Spanje zou leiden. De regeering is derhalve van meening, dat in de eerste plaats gestreefd moet wor den naar internationale samenwerking bij den arbeid der niet-mmengingscommlssle, en dat het plan van controle ter zee bin nen den kortst mogelijken tijd weer moet worden ingesteld. Te dien einde heeft de Britsche regeering gisteren aan de betrok ken regeeringen voorstellen gedaan, welke, naar men hoopt, voldoende waarborgen zullen verschaffen tegen een herhaling van het incident, dat tot den bestaanden toestand geleid heeft. Het is onze hoop. aldus Cranborne, dat deze voorstellen de algeheele hervatting van de niet-inmengingspolitiek door alle betrokken regeeringen mogelijk zullen ma ken. De regeering acht deze hervatting van te meer belang, daar zij niets liever wil dan zoo snel mogelijk te vorderen met betrekking tot het terugtrekken der tenlandsohe strijders uit Spanje. De Brit sche regeering is van oordeel, dat deze kwestie dringend ls en zij hoopt, dat het in een atmosfeer van internationale sa menwerking mogelijk zal zijn, te werken aan de totstandkoming van een overeen komst te dien aanzien. Nog 2 slachtoffers. In het hospitaal van Ibiza zijn twee sto kers van de „Deutschland" aan de bij het bombardement van dit schip bekomen ver wondingen overleden. Zamora pessimistisch, In een interview met het te Warschau verschijnende blad Kurjer Warszawski heeft AlcalA Zamora, de oud-president der Spaansche republiek, omtrent den afloop van den burgeroorlog als zijn meening t« kennen gegeven, dat de strijd reeds lans ten einde zou zijn geweest zonder de in terventie van het buitenland. „Ik laak met alle kracht", zoo zeide hij. „de groote mo gendheden, die op het bloedend lichaam van Spanje een proeve van vivisectie neo- ben ondernomen. Ik heb hierbij geen en kel land in het bijzonder op het oog, naar vele landen verantwoordelijk zijn. goud", vervolgde Zamora, „zal met Spanje terugkeeren, hoe ook de afloop campagne moge zijn. Het zal dienen„„-- de door het buitenland geleverde wapen te betalen." nr Aangaande de toekomst is zamu uiterst pessimistisch: „Het einde dei■op raties zal niet het einde van hct.s,?X,a sche drama beteekenen. Ais de rechtse de overhand behouden, zullen de Rcqu zich tegen de Phalangisten keeren; ais linkschen winnen, zal de strijd niet j terwege blijven tus?"hen de commune die in dienst van Moskou staan."' anarcho-syndlcalisten. De overwlnnms geen der partijen zal pacificatie ore Ik zie het einde der slachting niet. j

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10