De sluizen bij Vreeswijk - Bouw van de Jamboree-stad te Vogelenzang 78ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON Het Mysterie rondom Larissa MM'——HB DE JAMBOREE-STAD VERRIJST. Op de uitgestrekte OVERIJSELSC1IE FOLKLORE. Op het landgoed ,,de Zwa- terreinen te Vogelenzang is men thans druk bezig met den luwenbeig te Oldebroek werd een landdag getrouden <loor 00 0 den Bijzonder V-rij willigen Landstorm. Olster boeren en boerin- bouw van winkels, waarvan er reeds enkele gereed zijn. nen gaven eeil demonstratie van folkloristische dansen. DE SLUISBOUW BIJ VREESWIJK. De eerste sluisdeur, wegende 140 ton, voor het reusachtige sluizencomplex, is ter plaatse gearriveerd en in de dubbele sluis geplaatst en afgemonteerd. Foto tijdens de werkzaamheden genomen. DE KETEjJf NOORD-ZUID WORDT GESLOTEN. Door de voltooiing van de brug over de Maas bij Hedel zal de doorgaande verbinding Noord-Zuid een feit zijn. Het plaatsen van de eindstukken in den enorme boog, welke de doorvaart-ruimte overspant VOORBODEN VAN HET A.S. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. De eerste bagage arriveerde gistermiddag aan het Paleis op den Dam. De koffers worden uitgeladen. MR. CHAMBERLAIN, de Engelsche premier, tot leider gekozen van de Con servatieve partij, verlaat Caxton Hall, waar de stemming plaats vond. DE DOOP VAN DEN PRINS VAN NAPELS, den zoon van de Prins en de Prin ses van Piemont. Op het balconlinks de Italiaansche koning, en meer naar rechts, de prins van Piemont, prinses Marie José en de Koningin. Roman van WERNER SCHEFF. 22) Aan één mensch dacht Dr. Streubel in °rie dagen zeer vaak en hij wenschte zijn aanwezigheid in Suit. En deze was Dr. lombach. De commissaris was voor hem "rel meer de ambtenaar voor wien hij, ^'.tegenstaande zijn overmoedig glim- •jchen, een heimehjken angst gevoeld had. Felix Streubel had in hem een mensch lee- ,fn kennen en wel een goed, begrijpend "jensch. waarmede hij nog eens gaarne jwes wat met deze aangelegenheid in' ver tind stond besproken zou hebben, zooals |*n dagen geleden, in het nuchtere kan- Vj: op de Aiexanderplatz. Maar Lombach «as ver weg en dus moest de jonge man ™nzelf zien te helpen. Hij was zich bewust van zijn hulpeloos- Jei<>. zijn gebrek aan macht en voelde ook overbodig hij was hier tusschen de «itte bergen van Suit. Hij moest elk door- ntntig uitvhichtje van Irene om niet alleen hem te zijn, tandenknarsend acceptee- 5J. zonder er iets aan te kunnen verande- Ook gisteren had zij hem den namid- JjS beloofd en was plotseling verdwenen ~et achterlating van de boodschap, dat zij ri1 vroegere afspraak met den prins had bie afspraak dus houden moest. °P dezen stormachtigen voormiddag hoorde Dr. Streubel twee dingen. Peter Hadjieff had met zijn vrouw een tocht naar de Kreuzeck ondernomen en Irene Wallon was thuis gebleven, omdat zij gis teren bij het ski-loopen een pees verrekt had. Het eerste feit, waaraan na ingewon nen bevestigingen, niet te twijfelen viel, verblufte Streubel uitermate. Hadjieff toch vermeed het altijd om alleen met zijn vrouw een tochtje te maken. Dit systeem had hij reeds in den zomer te Suit gevolgd, want zoodra Larissa aanstalten maakte om mee te gaan, richtte hij het zoo in, dat Irene en Streubel ook van de partij waren. Gedurende deze winterdagen was het stre ven van den prins om uren alleen met Irene door te brengen en om zijn vrouw geheel uit te schakelen nog duidelijker naar voren getreden. En omdat madame Buradiewa gedurende de eerste dagen in Suit last had van de verandering van kli maat, was het hem niet moeilijk 'geweest. Dat hij echter nu met zijh vrouw, die toch maar een matige ski-loopster was, in dit weer een tocht naar Kreuzeck maakte en dat nog wel zonder de leiding van Xaver Hochmeyer, den meest ervaren en be proefden gids in de omgeving,frappeerde Dr. Streubel en maakte hem tegelijkertijd bezorgd. Het was in directe tegenspraak met alle gewoonten van den prins en met den zoo vaak uitdrukkelijk geuiten wensch van de danseres om de eerste groote tour tezamen met Irene en Streubel te maken. De jonge man onderdrukte zijn verlan gen om bij Irene op ziekenbezoek te gaan. Hij voelde zich gegriefd door haar gedrag. Zij had hem verdriet gedaan en hij gaf er zich rekenschap van, hoezeer hij verlangde naar een enkel goed woord van haar. Maar het vertrek van den prins met zijn vrouw in den vroegen morgen, was voor hem belangrijker dan een verrekte pees in het overigens zoo mooi gevormde been van Irene Wallon. Door zijn voorzichtig uitjiooren vernam hij, dat de portier Reininger den prins voor liet ophanden zijnde weer gewaarschuwd had. Ook hoorde hij, dat Xaver Hochmeyer in het Zugspitz-gebied was, waar hij een gezelschap Duitschers als gids diende. La ter kwam hij in gesprek met Seppl en de kranige Beier vertelde hem van zijn onder houd van dien morgen met den prins. Hadjieff was dus meermalen gewaar schuwd geworden. Dit stond vast en ook het feit, dat hij zich aangesloten had bij een gezelschap hem vreemde menschen. Dit alles was zeer eigenaardig. Was er mis schien iets tusschen Irene en Hadjieff voorgevallen wat hem aanleiding geven kon zoo eigenzinnig te handelen? Streubel stelde zich de zaak zóó voor: Irene en Pe ter hadden ruzie gehad en de prins had daarop het jonge meisje zijn onafhanke lijkheid willen toonen, door alleen met zijn vrouw naar Kreuzeck te gaan, nog vóór Irene wakker was; of hij had haar gisteren van dit voornemen verteld en zij was uit teleurstelling op haar kamer gebleven. Aan het kneuzen van een pees wilde Streubel nu niet meer gelooven. Hij was dan ook verbaasd, toen Irene aan de lunch verscheen en werkelijk een weinig hinkte. Dat feit vervulde hem met een teedere bezorgdheid. Hij liep haar daar om tegemoet en bracht haar naar haar ta- teltje, waarop zij hem vroeg bij haar te komen zitten. Ze had anders de gewoonte gehad om de meeste maaltijden alleen te nuttigen. En nu hoorde Streubel tot zijn nog grootere verbazing, dat Irene geen idee had van de tour van prins Peter en zijn vrouw. Zij was alleen daarom aan de lunch verschenen om met de danseres en Peter een afspraakje te maken. Waarschijnlijk echter om Peter te kunnen begroeten en hem een verwijt te maken van zijn gebrek aan belangstelling na het kleine ongeval Met een. ,,Nu, dat is goed, Larissa zal het prettig vinden om met hem alleen te zijn," wilde zij zich van het geval afmaken. Dr. Streuhel schudde het hoofd: „Maar dat behoefde toch niet niet zulk een weer te gebeuren", zei hij, een weinig geprikkeld door de manier, waarop Irene alles wat Peter deed goed vond. „Tegen den tijd dat het werkelijk slecht werd. zullen zij wel boven in de hut aange komen zijn", troostte het jonge meisje. „De prins heeft zich natuurlijk slechts aange sloten bij ervaren ski-loopers. En als U nog zekerheid wilt hebben, waarom telefo neert u dan niet naar de hut daarboven." „Het is toch eigenaardig hoe U mij altijd verkeerd beoordeelt, Irene. Dat heb ik na tuurlijk allang gedaan. Een uur geleden was het gezelschap nog niet in de hut aan gekomen en vlak voor de lunch vertelde Reininger mij, dat in dezen orkaan de tele- foonleiding natuurlijk gebroken is. Voor dat de storm uitgeraasd is, valt aan een verbinding met de hut niet te denken". „Wie weet, hoe aan den kant van Gar- misch het weer er uitziet. Dokter, U bent steeds een pessimist. Trouwens U probeert altijd het gedrag van prins Peter als licht zinnig te bestempelen". „Als U er zoo over denkt, laten wij dan liever over bridge of politiek spreken", zei Streubel woedend. Maar gedurende dezen maaltijd sprak men noch over bridge, noch over politiek. Men zweeg het grootste gedeelte van den tijd en men ging bijna zonder woorden weer van elkaar. Weer eens had zich tus schen deze menschen een onzichtbare muur opgeworpen, die het hun onmogelijk maakte van gedachten en opinie te wisse len. Dr. Streubel was een van de weini gen onder de gasten, die een poging waag de om buiten te blijven. Bridge, politiek, skat en gebabbel vulden den achtermiddag van het meerendeel der gasten, Streubel had zijn skipak aangetrokken en maakte zoo nu en dan een wandeling om het huis in den storm, die met onverminderde kracht over bergen en dalen loeide. Een innerlijke onrust dreef hem tot deze dwaze pogingen. Hij kon vaak geen hand voor oogen zien en toch bleef hij telkens minu ten lang buiten. Omstreeks thee-tijd zag Irene Wallon hem, toen hij met ijskristallen op zijn pak en zijn gezicht, weer naar binnen kwam. Zij begreep niet, wat zijn plan was. Zij be greep ook niet, waarom hij telkens weer Reininger aansprak. Tenslotte vertelde een van de heeren, die rondom Irene stonden, dat het leek of het weer was Dr. Streubel in zijn hoofd geslagen, want hij sprak ver ward van een reddingspoging, die tot doel zou hebben om in dezen storm zoo gauw mogelijk de Sulter hut te bereiken. Het heele kringetje barstte in lachen uit, zoo dwaas en onbegrijpelijk scheen de opwin ding van dr. Streubel, Maar niemand lachte toen allen, die zich in de hal en de nevenvertrekken bevon den even voor zeven uur en juist naar boven wilden gaan om zich te verkleeden, een man de deur van het hotel zagen bin- nenstrompelen, bedekt met ijs en sneeuw en nauwelijks herkenbaar als de elegante en anders zoo correcte Peter Hadjieff. Naast hem de Beier Seppl, die hem onder steunen moest, anders zou de totaal uit geputte man reeds voor hij het terras kon opkomen, in elkaar gezakt zijn. (Nadruk verboden)., .(Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5