Leidsch Dagblad LESDS:;i DAGBLAD - Iwiïè B!d Zaterdag 29 Mei 1937 Leidsche ingezetenen KERK- EN SCHOOLNIEUWS LAND- EN TUINBOUW! Hillegom's nieuwe Burgemeester Door te adverteeren in en U te abonneeren op het dat wordt geredigeerd, gezet, gedrukt en bezorgd door AGENDA VRAGENRUBRIEK GEVEILDE PERCEELEN TOESTAND IN HET BLOEMBOLLEN- BEDRIJF. Bedrijfsmaatregelen nog noodig voor 1938. Op initiatief van de contact commissie te Haarlem kwamen aldaar bijeen de be sturen van de volgende kweekers-organi saties: Het Hol! Bloembollenkweekers- Genootschap. de R.K. Dioc Land- en Tuinbouwbond. de bond van Bloembollen veilingen, de Ned Tuindersbond en de Chr. Boeren- en Tuindersbond. afd. Holl- Brabant, ter bespreking van de vraag of voor hel jaar 1938 bedrijfsmaatregelen noodig geacht worden, en zoo ja welke. Nad"at de heer S. Schoneveld, die deze vergadering leidde, uiteengezet had, hoe noodig het is, dat de kweekers zich over dit vraagstuk ernstig beraden en de besturen zich daarom tijdig een oordeel dienen te vormen, maakten velen van de talrijke aanwezigen hun inzichten betreffende dit belangrijke oordeel kenbaar. Na uitgebreide discussie werd met alge- meene stemmen als conclusie dezer bespre king aangenomen, dat voor het jaar 1938 bedrijfsmaatregelen nog niet gemist kun nen worden, omdat de belemmeringen, bij den verkoop van het product in alle deelen van hei afzetgebied ondervonden, onver minderd zijn blijven bestaan, in een enkel geval zelfs dreigen vergroot te worden. Ofschoon niet uit het oog werd verloren, dat het streven moet gericht blijven op ge leidelijke opheffing, zoo mogelijk afschaf fing dezer maatregelen, werd het nood zakelijk geacht de maatregelen van teeltregelingen, minimumprijzen en sur- plusopkoop onverzwakt te handhaven, tiaar de gunstige uitwerking ervan voor iedereen waarneembaar is. Verder kwamen nog in bespreking de onderdeelen der regelingen en werden enkele geschilpunten behandeld, welke bij de uitvoering der tegenwoordige maat regelen ontstaan zijn; de hierin aan te nemen houding kon eveneens met alge- meene stemmen vastgesteld worden. Bij de rondvraag hadden enkele aan wezigen de gelegenheid onderwerpen van meer ondergeschikten aard naar voren te brengen. De voorzitter sloot de vergade ring. het vak geluk wenschende met de tot uiting gekomen eensgezindheid, waar door de toekomst met vertrouwen tegemoet gezien mag worden Directie en hoofdbestuur van het Hol- landsch Bloembollenkweekers Genootschap hebben ook vastgesteld, dat de saneering gehandhaafd moet worden. Daar er vrij groote unanimiteit was, werd besloten geen speciale algemeene vergadering ter bespre king van deze kwestie te houden. (Msb.) Jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. dat dus de koopkracht vcm de bevolking van Leiden verhoogt, dient gij het belang van de stad LEIDEN, van haar inwoners en dus ook van U zelf BROMELIACEEëN ALS KAMERPLANTEN. Over bovengenoemde gewassen krijgen we in den laatsten tijd meermalen vragen toegezonden, reden waarom we meer uit voerig over deze zoo interessante planten schrijven. Tot d e Bromeliaceeën of Ananasach- tigen behooren vele soorten sierbladplan- ten. welke in hoofdzaak thuis hooren in Midden- en Zuid-Amerika. De meeste be hooren tot de zoogen. epiphyten, d. w. z. tot die gewassen welke op levende boomen voorkomen om er de sappen, noodig voor hun levensonderhoud, aan te onttrekken De Br. hebben vaak geen of zeer slecht ontwikkelde wortels en laten het aan andere planten over om levenssappen uit den bodem op te nemen. Door zich stevig op zulke boomen vast te hechten, eten deze epiphyten mee. zonder dat het de groote boomen bepaald schaadt. Sommige soor ten leven in de warme, donkere en voch tige oerwouden, andere groeien in dorre gedeelten van bijv. de Mexicaansche hoog vlakten. Zoo heeft bijv. de Guzmannla in een dorre, droge streek en bloeit in een droge, verzengende atmosfeer. Het is een zeer geschikte kamerplant van ongeveer 30 c.M. hoogte. De meeste soorten hebben smalle, vaak fraai geteekende niet zelden scherp getande bladeren. De bloemen zijn meestal zeer onbeteekenend, maar zijn vaak voorzien van mooi gekleurde schut bladeren. waardoor de waarde zeer wordt verhoogd. Vele soorten hebben geen, of zeer slecht ontwikkelde wortels. Vooral die planten, welke op levende gewassen worden aange troffen en daaruit voedsel putten hebben deze belangrijke organen ook niet noodig. Zulke soorten ziet men vaak, vooral in Bo tanische tuinen of in de plantenkassen van een bloemist, vastgebonden op een turf of op een stuk hout, waaror) ze soms meerdere jaren kunnen ieven. De meeste soorten verzamelen water tusschen de bla deren en ook in de huiskamer doet men goed dit er tusschen te brengen. Daardoor wordt de lucht minder droog. Behalve de bladeren en bloemen zijn het vaak de vruchten, welke de aandacht verdienen. Een bekend geslacht is de Ananas, welke de zoo veel gevraagde vruchten levert. Dit soort is evenwel niet geschikt om in de huiskamer te kweeken: alleen treft men in ons land deze aan in bedoelde Bota nische tuinen, waar de plant voor studie materiaal wordt gebruikt. De vruchten kunnen goedkooper uit Amerika worden ingevoerd! Evenais alle tropische planten moeten de Bromelia's in den winter in een kamer gekweekt, welke regelmatig wordt verwarmd, terwijl de gemiddelde tempe ratuur 60 a 65 gr. F. dient te zijn. Gedu rende de donkere dagen zet men de plan ten goed in het licht. De bladeren dienen elke week met lauw water met behulp van een spons afgewasschen. Ook in den zomer Is dit aan te bevelen. Gedurende den win ter worden de bladeren dagelijks met een fijn spuitje met lauw water bevochtigd, terwijl in den zomer bepaald water tus schen de bladeren dient gegoten. Gedu rende de warme dagen doet men gced deze planten niet in de volle zon. dus een wei nig in de schaduw te kweeken. in elk geval binnenshuis. Het zaaien in huis gaat zeer moeilijk. Hiervoor is meestal een regel matig en sterk verwarmde broeikas noodig. Men koope dus goed gezonde planten. Sommige soorten bloeien in den winter. Zulke dienen gedurende dien tijd regel matig gegoten. In het voorjaar worden de Bromelia's meestal verpot. Daar de planten weinig wortels hebben en, zooals uit bovenstaande wlU.il een eigenaardige leefwijze er op na rtlent men hiermee met het ge- H™ v®n. de potgrond rekening te groote potten en \l«^Ï!^ee^mei?|!S Jhr, Dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. Zooals wij gisteren nog konden vermel den is bij K. B. met Ingang van 15 Juni 1937 benoemd tot burgemeester der ge meente Hillegom Jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Pannerden. Hillegom's nieuwe burgemeester is als opvolger van mr, D. F. Pont, gekozen uit talrijke sollicitanten. Hij is een zoon van den vorigen burgemeester van Pannerden, jhr. L. F. M. van Nispen tot Pannerden. Geboren te Pannerden op 14 November 1907, ontving hij zijn gymnasiale opleiding op het St. Canisiuscollege te Nijmegen en studeerde vervolgens aan de Rijksuniver siteit te Leiden, waar hij op 20 Februari 1933 promoveerde tot meester ln de rech ten. Te Leiden was hij ln het L.S.C. een vooraanstaande figuur en o.m. comman dant van „Pro Patria" en van de Ver. Eere wachten van Leiden en Utrecht voor het Huis ten Bosch, bij het regeerlngsjubileum van H. M. de Koningin; verder praeses van de Sociëteit Minerva en van de gezel schappen „Batouwe". „Ahasverus", „Utile Dulci" en „Colonel Colt." Mr. van Nispen tot Pannerden promo veerde vervolgens aan de R.K. Universi teit te Nijmegen op een proefschrift „De Wegenwet". Bij K B. van 21 April 1932 werd hij be noemd tot Heemraad van het Waterschap Herwen, Aerdt en Pannerden. vervolgens bij K. B. van 21 November 1933 met in gang van 1 December d.o.v. tot burge meester van de gemeente Pannerden. Bij K B. van den Raad dier gemeente van 13 December 1933 werd hij tevens tot secretaris van Pannerden benoemd. Jhr. dr. van Nispen verkreeg op 15 Mei J.l. eervol ontslag als Heemraad en werd tot benoemd tot secretaris van het Heem raad Herwen, Aerdt en Pannerden. De burgemeester ontplooide te Panner den een groote activiteit. Hij is o.a. voor zitter van de R.K. Kiesvereeniging, be stuurslid van het Schuttersgilde „Claudius Civilis" en lid van de Ridderschap van Gelderland. De heer V3n Nispen tot Pannerden Is gehuwd met Vrouwe J. M. J. M. J. H. van Biervliet, geboren te Brussel; het echtpaar bezit één dochtertje. De meerdere uitstekende eigenschappen van den nieuw benoemden burgemeester mogen voor Hillegom een waarborg zijn, dat 't bewind in die gemeente met krach- tigen, doch tevens met soepelen hand ge voerd zal worden. Jhr. van Nisoen, die mede door zijn stu dietijd te Leiden ook in het Westen vele vrienden heeft, zal stellig niets nalaten wat in zijn vermogen ligt, om de toekomst van Hillegom in goede banen te leiden. Wij wensohen den nog jeugdigen ma gistraat van harte geluk met zijn eervolle benoeming. met fijn gehakt sphagnum of mos Enkele H Vert€erd hout kan men by ait mengsel voegen. Waar men in de gele genheid is doet men goed dit grondmengsel voor weinig geld bij een bloemist te koo- pen. De meeste soorten van dit zoo mooie plantengeslacht, welke voor kamerplanten in aanmerking komen, zijn stengelloos. De bladeren vormen een rozet, uit het midden waarvan de bloemstengel uitspringt. Als de bloei is afgeloojjen kan de moe derplant niet meer doorgroeien en de meeste soorten gaan dan ook verkleuren in de bladeren, wat gewooniyk beteekent een naderend afsterven. Toch zal de plant meestal nog trachten het leven te verlen gen en wel door liet vormen van jonge spruiten, welke laatste ontstaan tusschen de bladeren of aan den voet. Deze nieuwe scheuten laat men zóó lang aan de oude plant, dat er voldoende wortels aan zit ten, waarna ze worden afgesneden en in kleine potten geplaatst in bovengenoemde grondmengsel. Dit afnemen kan men ge durende het geheele jaar doen Voor kamerplanten komen vooral in aanmerking de geslachten Vriesea en Til- landsia. Uit een groen bladrozet, waarvan de bladeren voorzien zijn van bruine dwars strepen ontsoringt bij de eerstge noemde een bloeiwijze, welke bestaat uit een lange, spitse aar, voorzien van menie- roode schutbladeren. De bloeiwijze komt meesral in den winter, dus in een tlid dat er weinig te beleven is aan de meeste ka merplanten. De bloemstengel gaat meestal lang mee, vaak gedurende drie maanden. Vooral de Tillandsia Lindenü verdient aan beveling. De groene bladeren hebben roode nerven en de bloemen zijn blauw met een wit hart. Dez» duren niet lang maar ver schijnen met korte tusscbenpoozen. zoodat de plant zeer lang bloeit. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 30 MEI. LEIDEN. Doopsgez, Gem.: Voorm. halfelf, ds. ten Cate. Egllse Wallonne: dix heures et demie, mr. R, Blommaert, pasteur a Middelbourg. Evan*. Luth. Gem Voorm halfelf. ds. Makkink Geref. Kerk in H V. (Gerecht 10)Nam. 6 uur ds. K. H. Kroon Rem. Geref. Gem Voorm. halfelf, dr. J. de Koning van Utreeht. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm halfelf, dr. Boersema Vrije Kath. Kerk iVreewUkstraat 19): Voorm. halfelf Gez H. Mis. Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10)Nam. halfeen dr. K H. Boersema. AALSMEER. Ned. Here. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur. ds. v. d. Linde; nam. 6 uur (jeugddienst), ds. J, P. van Brueee van Amsterdam. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur, ds. W. J. van Elden van Haariem; nam. 6 uur, ds. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur. ds. Knoppersen. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Lange. Oude Veiling: Voorm. halftien (jeugd dienst) mej. H. Buys en de heer H. Eveleens Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. Heerma. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. G. Th. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Moolhulzen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk Jullanastraat)Voorm. 10 uur. ds. Stehouwer; nam. halfzeven, ds. de Bruin. Hulpkerk Gouwsluis: Nam. halfzeven, ds. Beheers. Kinderkerk .Bethel": Voorm. 10 uur de heer v. d. Glessen. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. halfelf, ds. Visser van Baarn. Evangelisatie (Hooftstr.): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, de heer Dekker. Geref. Kerk (Hooftstr): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hartkamp. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. v. d. Ven van Den Haag. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 6 uur, ds. Mulder. Geref Kerk (de Ruiterstr.)Voorm. 10 uur, ds. Mulder; nam. 6 uur, ds. Bosch. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Martha-StióhtlngVoorm. 10 uur, ds. Meijer. HAZERSWOUDE. Ned. Herv Kerk: Voorm 10 en nam. 7 uur. ds Kiehl. Geref Kerk: Voorm halfglf en nam. halfacht ds Heuzenveldt. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 5 uur (Dankz.j, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk (verbeterde opgave): Voorm. halfelf. ds. Vrielink. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 0 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat)Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. LEIMUIDEN. Ned Herv. Kerk: Voorm halfelf, dienst. Geref Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfvier ds. Aalders. NIEUWVEEN. Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Brink Geref Kerk: Voorm. 10 en nam 7 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm 10 en nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. J. Treffers van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, ds. W. van Dijk van Zevenhoven; nam halfacht, lees dienst. NOORDWUK BINNEN. Ned. Herv. Ke, Voorm. 10 uur. dr. W. W. Siddré Geref. Kerk; Voorm. 10 uur en nam. halfzeg. ds. H. B. Visser. Prot. Bond: Voorm. halfelf. de hier Th. A. Eekman van Amsteridam. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. N. J. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds, B. Bouma. Jeugdkerk: Voorm. 10 uur, mej. dr, C. Gerllngs. Geref. Kerk in H.V. I Egbert de Groot straat) Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. K. H. Kroon. NOORDW1JKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OUDE WETERING. Ned. Herv Kerk: Voorm. halfelf, ds. Geerllng. Geref. Kerk: Voorm. 9 1/4 uur en nam. 3 uur, ds. van der Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. C. B, Heyn, RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds, H. van Dijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, leesdienst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. Th Steenbeek van Valkenburg; nam. 5 uur de heer van Heyst. Kerkzaal: Voorm. halftien de heer van Hevst; nam. 5 uur ds. L. Boer van Sche- venlngen. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien. ds. Broekstra; nam. 6 uur ds. v. d. Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien ds. v d. Loo; nam. 6 uur ds. Broekstra. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Baan. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dlenSrt. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, leesdienst; nam. halfacht, ds. W. van Dijk. NED. HERV. KERK. Beroepen te Ooltgensplaat J. G. v. Iepe ren te Leerbroek. Bedankt voor Nieuwe-Tonge E. E. de Looze te den Ham (O). GEREF. KERKEN. Tweetal te Amsterdam-Z (vac. C, Linde boom) dr. O. C. Berkouwer te Watergraafs meer en dr. P. O. Kunst te Deventer. Aangenomen naar 'sGravenhage-West (vac. wijlen W. v. 't Sant) Joh. Meynen te den Helder. Bedankt voor Zaandam (3e pred.pl.) dr. P. G. Kunst te Deventer. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te AagtekeTk-Oostkapelie M. Heikoop te Utrecht. HEDEN. Den Burcht: Feestavond Leidsche Zweei- vliegclub, 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Alg. ver. van aandeelhouders N.V. Boekhandel en Druk- kery v.h. E. J Bril], 11 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur v.m en 6'/i uur nam. Morschweg 69: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Maandag. Jeruël: Bidstond te 8V1 uur nam. Rehoboth: Kooikapelbazaar. 8—10 uur nam. Sassenheim: N.V. Sassenheimsche Mo- torreedarij. Verg. v. aandeelhouders. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau iBoerhaavestraat 21), Half drie tot half vier: Donderdag Inentlne teeen dluhterie. 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v, Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's VrUdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. De wisselwachter heeft Iets uitgevonden om zijn vrouw te doen weten als hij eten wil hebben. M. O. te K. Zoo'n recept is ons niet bekend. Bovendien is het verboden! BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Samson". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „De ellendigen". Woesdag- en Zatcrdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8,16 uur nam, „Marguérite Gautler". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. T „Het einde der wereld". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Broederstrijd". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zatcrdagnam. te 2'/i uur. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag 10—12V» en 14— 17 uur, buiten de universitaire vacantles, Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 10i uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 106 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vans' 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entree op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct, 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10— 3 uur; 18 Febr.1 April 104 uur; 'sZon dags van 1—3, 4 of 6 uur. Entrée: 's Maan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en IV»—4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Ncderl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en IV»4 uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 is d3g en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle. Kort Rapenburg 12 telef 594, J E M. ten Dijk, Haven 18. telef. 85 en J Doedens Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel, 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, De Bruyne. Kors, Kortmann en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Leemhuis, tel. 2030. Ten overstaan van Notaris A. D. VIjgh te Leiden: Heerenhuls met tuin te Lelden aan de Vinkestraat No. 8, in bod f. 3250. kooper de heer Th. L. J. Zitman q.d- 10 Zoeterwoude voor f4200. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris te Lelden: Huis en erf t* Leiden aan den Ouden Singel No. 136 'n bod f. 2250, kooper de heer E. van Starken- burg q.q te Oegstgeest voor f. 2250. HU» en erf te Leiden aan de Haverstraat No. 1 In bod f. 210. kooper de heer J- w v,i Hagen te Lelden voor f.226. Huls en e» met garage te Voorschoten, Leidsche W®» 297, ln bod f. 2600, kooper de heer G. den NIeuwendijk te Voorschoten v0° f. 2602. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6