Ina en haar moeder Oplossingen Goede oplossingen RAADSELS Dus je zusje is nog te klein voor raadsel- nichtje! Weer dat mooie postpapier, Je verwent me! Coba Verlind. Dat kon je niet weten, dat je wèl mocht schrijven. Ben Je ook 9 Jaar, net als je vriendinnetje? Joh. en Herman Seriier. Ja, Herman, ik ben blij voor jou. En je heele familie is blij, dat merk ik wel. En nu maar fijn aan het lezen. Piet Lagas en Drietal Keyzer. Leuk, dat ik nu weet. dat jullie een kleine familie bent in onze groote familie. Ik hoop, dat jullie mij even trouw zullen blijven. Wat een feesten bij jullie! Met pret uit de vee- ren. in de kleeren, en met pret naar bed! En Wim nog een boek ook! Feliciteer de bruid van mij. Topie Laschuit. Een pretmaakster ben jij geweest Zondag, hoor! 't Was er ook weer voor. En een snoepstertje ook, maar dat moet eigenlijk zachtjes gezegd, hè! Mappy Rührwien. Toch even een lettertje van je. al heb je het druk, erg aardig. VSnd je het fijn op de vakschool? Kun je al narden en koken? Abraham Fakkel. Je aiet, er staat een raadsel van je in. En jij raadt het al goed: 't is de plaats, waar de brieven of raadsels of oude boeken, of kaarten, enz. bewaard worden. Voor Raadselarchief kan ik nu nog een map gebruiken, maar wie weet. als jullie me soms" overstelpen, wordt het nog een heele lade of kast! Rika de Graaf. Ja, om deftig te schrijven: ik ben een stadgenoote van Je. Jammer, dat je één raadsel fout had. Je nieuwe raadsel is geschikt. Loekie de la Bije. Wat een snoezig klein envelopje. Je geeft wèl 2 raadsels op, maar waar zijn de oplossingen? Jannie van Biezen. Wat je vraagt, mag je raden: 't is in een maand, die af en toe van gedaante verwisselt, en raad het nu een, twee, drie, zonder no. 1. Volgende week schrijf ik dan, of je goed geraden hebt. Weet je al. wat je gaat doen na Juli? Jopy Hofstra. Schrijf je nu volgende week je leeftijd, zooals ik boven vroeg, ook bij gewone raadsels? Cornells Arbouw. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Was bet een fijne dag? Ik ben blij, dat je nog een paar jaar mee kunt doen. Alle raadsels had je goecl, prachtig. En je hebt aardige raadsels in gestuurd. Jo Oudshoorn. Natuurij'k noem je me Tante. ALs je nu weer eens veel te schrij ven weet. moet je het maar dadelijk doen, al is de kinderkrant er nog niet, anders loopt het je hoofd weer uit! Herany van Vliet. Een complimentje van me over je mooie schrift! Gerrie Keinemans. Jammer, dat dit mooie postpapier op is. Maar schrijf me toch, al is het op een gewoon velletje. Ik vind hardroeien ook een fijn gezicht. Woon je aan het water? Mientje en Frans de Water. Frans, al kende ik je nog niet, toch groet ik je har telijk tot afscheid. Je huiswerk moet vóór gaan, dat begrijp ik. Mientje, jij houdt me nog wel eens van Frans op de hoogte in je briefjes, hè? Wil jullie ook je Moeder groeten en bedanken voor haar schrijven? Gerard Oppelaar. Je hoort nog bij de Benjaminnetjes, maar ik kon het best lezen, hoor. Wat een verrassing, dat Je prijswinnaar was! Tine v. d. Pot. Met je raadsels was je on gelukkig deze keer. Maar je brief was erg gezellig. Nee, ik woon nogal ver van de Leidsche Hout, maar ik kom er wel af en toe. Ik kijk ook graag bij de Hertenkamp naar de dieren. Dat „rare" woord van je vorige brief, wat is dat nu? Annie Schipper. Ik hoop ook, dat ik lang je Raadseltante zal mogen zijn en dat jij een trouw nichtje zult blijven. Heb je al eens een boek gewonnen? Alida en Koosje Stikkelorum. Troost je maar, Alida, je bent pas 8 jaar, dus je kunt nog best een boek winnen bij al de prijs raadsels, waaraan Je nog mee kunt doen. Is Koosje je broertje of zusje, en hoe oud? Jan Bronsgeest. Ik vind dit weer ook heerlijk en ik begrijp best, dat je er nu aan denkt, hoe mej. Koopmans van Boe keren er van genoot vanuit haar kamer. Die ge dachten komen telkens weer boven en dat is goed. Moest de krantenman niet lachen om hollende Jantje? Wim en Gretha de Graaf. Jullie brief was bijna te laat. Denk er aan: Dinsdag morgen vóór 9 uur. Dat taschje is zeker voor Rietjes verjaardag? Nu, Je Tante zal het niet verklappen. Zorg je zelf voor je tuintje, je bloemesnhofje? Fijn, die schom mel! Bedankt voor het raadsel. Zus v. d. Kaay. Nog een nakomertje! Denk er aan volgende week. Raadsel sturen mag altijd. Houd je ook zoo van het stranld; welk kind eigenlijk niet?. Lebta en Jaantje Vet. Beter op tijd in zenden, meiskes! Jullie konden zeker niet denken door de warmte. Volgende beer beter. Prettige dag Zaterdag met Marietje. Jullie zijn zeker kleine Moedertjes voor je broertjes? Tot slot: denk er allen nog eens aan: je brieven op tijd inzenden. Dinsdagmorgen vóór 9 uur aan Bureau Leidsch Dagblad. Geniet allen van het heerlijke weer; ik verwacht weer vele brieven en goede op lossingen hoor! Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. B. Ina mag met Moeder uit. O, wat is dat kindje blij! „Toe dan Moeder, gaan we haast? Kom nu mee met mij'." Ina loopt met Moes op straat O, wat is dat kindje druk! Stoepjes op en stoepjes af, Z'is alweer terug! „Nu ga ik dit hoekje om, Want dat kan ik héél alleen! Strakjes, Moes, kom ik u tegen Nu, tot zoo meteen!" Maardaar loopt een gróóte hond O, wat schrikt dat kindje nu! „Foei, hij snuffelt aan m'n jurk! Moesjehu.... huhu!" O, gelukkig, daar is Moes! „Och, wat is mijn kindje klein! Zul je nu, mijn lieve snoes, Niet méér zoo overmoedig zijn?" MARIE MICHON. der raadsels uit het vorige nummer. 1. De zon. 2. Speer, peer, eer. 3. Het zijn niet alle koks,, die lange mes sen dragen. 4. De letter e. 5. Smeerwortel; roer, som, worm, leer. 6. Rolschaatsen, rol, schaatsen. 7. Tong, tang. 8. VII. der raadsels ontvangen van: Ida Maria de Graaf, Jan Bronsgeest, Alida Stikkelorum, Jacob Kruit, Koosje Stikke lorum, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Annie Schipper, Jacques W. van Leeuwen, Leendert Jongeleen, C. Jongeleen, Corrie de Pree, Gerard de Pree, Treek van der Vlist, Gerard Oppelaar, Mientje de Water, Gerrie Keinemans, Trijntje Bergman, Abram Smit Loekie de la Bije, Jo Outshoorn, Jannie van Groeningen, Cornells Arbouw, Jopy Hofstra, Jannie van Biezen, Abraham Fakkel, Marie Brokaar, Matthi van Leeuwen, Sari Akker man, Mappy Rührwien, Henny van Vliet, Topie Laschuit, Piet Lagas, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Herman Ser iier, Johanna Seriier, Coba Verlind, Lydia Botermans, Willy van Rijn, Meiske Mulder, Leendert Ravensbergen, Jan Ravensbergen, Lytje Giezen, Ali Verschoor, Leny Hartwijk, Marietje Hoppenbrouwer, Rietje Kettenis, Sjef Hendriks, Brammie Kret, Koosje Kret, Jo Drabbe, Oorrie Harteveld, Wander van Es, Geertrui van Es, Theo Brussee, Alida van der Holst, Emma de Groot, Geertrui de Groot, Jettie de Bree, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Cootje Harte velt, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Bennie de Bruin, Dlen- tje Olivier, Zus V- d. Kaay, Wim en Gretha de Graaf, voor allen om uit te kiezel de grooteren vier; de kleinj ren drie goede oplossingei L Ingezonden door Abraham Fakkel. Gebruik de letters, die in de vlerkantj staan. 1een vloeistof. 2een viervoetig dier. 3een meisjesnaam. 4een gevaarlijke rota e e e e i i k k 1 1 1 1 m n P z n. Ingezonden door Corrie en Gerard de Pr< Ik spreek zonder tong En roep zonder long, Ook heb ik geen hart. En toch neem ik deel aan vreugd en smart. m. Ingezonden door Marietje Laman. mokoerseb geeft heerlijke vruchten, n a i 1 a i 1 is een recht ding. edijktrok behoort bij het schoolbord Maak uit elk rijtje letters een woord. IV. Ingezonden door Jan Ravensbergen. Wikker de Wakker Vloog over den akker, En al waren er ook zeven landsheeren Die zouden Wikker de Wakker van den akker niet keeren. V. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Ik ben een vrucht van 5 letters. Neem mijn 1ste letter weg, dan vind je me in een paardestal. VI. Ingezonden door Cornells Arbouw. Op de staande zoowel als op de liggend! kiuisjeslijn komt de naam van een stad in Overijsel. x X X X XXXX X XXXX X X X X Op de ie rij een klinker. Op de 2de rij een zangstem. Op de 3de rij een ander woord voor eet bad nemen. Op de 4de rij iets dat men in een vaas zet Op de 5de rij het gevraagde woord. Op de 6de rij een groot vertrek, waal maaltijden gebruikt worden. Op de 7de rij een ander woord voor jon; gen. Op de 8ste rij iets, dat voorkomt tusschen bergen. Op de 9de rij een medeklinker. VII. Ingezonden door Letta Vet. Waarom steekt de brandnetel niet in d< maand? vni. Ik ben een lang beest. Neem mijn kop ei af, dan ben ik nog lang. Plak mijn koi achter mijn staart, dan ben ik voorbij.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22