Boerderij „De Waard KORS DAMES, Messcher's Modehuis Voor Strand Overalls Vrijdag 28 Mei 1937 F. BLANSJAAR - MEUBELMAKER Gebrs. SUSAN ALLEEN 1.75 spotprijzen Breestraat No. 175 OPENBAAR SLACHTHUIS. HET KRUIKJE Slagroomgebakjes Mag. 'T HOEKJE lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Uit de Rijnstreek ALLE voorkomende meubelwerken N.V. „PRECAUTIA", de Bil* betaalt Uwe rekeningen van rr 1| Keuken-Werkmeisje Telefoon 2095 E. R. BEULINK De Broekenspecialist souland vraagt of B. en W. nog voor I te laat is, willen overwegen om de bocht H.. je Hoofdstraat ter plaatse, geheel of ge- Biltelljk verflauwen of weg te nemen B.wrde Hoofdstraat meer in rechte lijn te Ln»n en dus te verbreeden. B .en W. -'(tnen evenwel dat by de huidige rooilijn I oldoende ruimte voor verflauwing over- fl Kijft. Het lid Wltteman meent, dat eer- B ids door ir, J. C. Bles, 1,1. voor de hiernaast Brfejen grond f. 4.50 is betaald geworden, ■nirom thans van dit bedrag is afgeweken HSpr, niet erg duideiyk; hy maakt daarom H ,',n voorstel in dezen geest. B. en W. mee- .,n evenwel, dat de grondprys in verband I net den zg- waardeloozen grond, toch reeds lu genoeg is, waarom zij geen hoogeren ,rjs wilden bedingen. Het voorstel-Witte- Ln, door het lid Van den Nouland ge- lileuéd, wordt met 6 tegen 4 st. aahgeno- I:.,, De beide wethouders en de leden Van d(r Geer en Vester zyn tegen. Voor het ererlge kan men zich met het voorstel van B en W. vereenigen, mits dezelfde houding wenover dezen toekomstigen eigenaar gordt aangenomen als eertyds tegenover ir. Bles. Aankoop grond van wed. J. Lakeman voor gegverbreeding. B. en W. deelen mede un de Wed. J. Lakeman een bouwvergun- „Ing te hebben verleend voor de verande ring van hét voorste gedeelte van de sme- ierij in winkel op dezelfde plaats als waar óeie smederü thans staat, ongeveer één aieter van den rand van het bitumenweg- ttk af. Nu is een nieuwe aanvraag binnen gekomen voor de bouw van een verdieping icor woonhuis boven deze winkel. Nu mee- nenB. en W dat de tüd ryp is om tot aan loop van een gedeelte over te gaan. opdat ie weg in de toekomst ter plaatse zal kun nen worden verbreed, zy meenen dat een prijs van f. 150.— voldoende kan worden ge- icht. Weth. Van der Hulst zegt, dat met geen enkel machtsmiddel momenteel een touwvergunning van een bovenhuis kan gorden geweigerd. De smedery staat thans Sxh werkelijk te dicht aan den weg. Con form het voorstel van B. en W. wordt z. h. it besloten om tot aankoop over te gaan. De verordening der besmettelüke ziekten- itlden wordt vastgesteld. Besloten wordt de nctie van tweede gemeente-arbeider aan Ie wijzen als een functie, welke by even tuele vacature zal dienen te worden ver raid door een capitulant. De raad besloot voorts om de zekerheid un den vroegeren administrateur van het geneenteiyk waterbedryf, den heer A. P. H. ie Bekker, wiens financieele verantwoorde- ïjkheid bij zün vertrek in 1934 is geëindigd, toor de goedkeuring der rekening van dat bedrijf door Ged. Staten op te heffen. Ten- iotte wordt de begrootingswyziging van de gemeente als die van het waterbedrijf in leiband met de uitbreiding van het water leidingnet in de Torenlaan en in de Zilk ender de gemeente Noordwykerhout. na in geheime zitting te hebben vergaderd, z. h. f. vastgesteld. Na rondvraag volgde sluiting. - Ook hier ter plaatse kan nu gespro ten worden van èen daling in het werlt- ton-aantal. Hun aantal waa dezo week liet meer dan 90 steuntrekkenden. Gezien iet komende werkseizoen, zullen nog wel ïeerdere aan het werk gesteld kunnen lorden. -, \r. - De R.K. muziekvereenlging St. Cecilia al morgenavond om 8 uur op de Gemeente üuziektent haar eerste concert geven. WASSENAAR. Ernstige aanrijding. Gisteravond omstreeks halfelf werd de 45-j. me). Th. van den O. uit Scheveningen, Itrwijl zy per rywiel naby den Ouden teijl de verplichte oversteekplaats wilde «tersteken, gegrepen door een auto, die net groote snelheid reed en bestuurd werd «tor C. J, uit Rotterdam. Beiden kwamen "li de richting Lelden. Mej. Van den O. jerd tegen den weg geslingerd en bekwam hierbij ernstige verwondingen. ftwr dr X werd de eerste hulp verleend, •sama zy per ziekenauto moest worden «tergebracht naar het Gem. Ziekenhuis a. Zuidwal te 's-Gravenhage. De politie maakte proces-verbaal op. WARMOND. Definitieve vestiging der Ooievaars! Het zal voor velen, en niet het minst voor de watersporübezoekers een verbiy- dende mededeeling zyn, dat de ooievaars, ns vyf jaren, zich weer voor goed in onze gemeente gevestigd hebben. Sinds Zater dag hebben zij de omgeving van het nest niet meer verlaten en meerdere malen daags kan men het prettig geklepper be luisteren. Zooals vroeger trekt deze attrac tie ook thans zeer veel belangstelling! Vergadering R.K. De Hanze. Onder voorzitterschap van den heer F. Slager hield de afd. Warmond van de R.K. Middenstandsver. „De Hanze" een atg. ver gadering in Hotel de Stad Rome. De voor zitter deelde mede dat by het priesterfeest van den heer Beugelsdijk het byna voltal lige bestuur tegenwoordig was geweest, ter. wyi den neomist namens de Hanze bloemen waren aangbeoden. Door het bestuur waren de klachten onderzocht met betrekking tot verstrekking van groenten in blik aan de werkloozen met uitschakeling van den middenstand. By een onderhoud, dat de voorzitter te dezer zake met den desbe- treffenden ambtenaar heeft gehad, is ge bleken dat de middenstanders aan wien verzocht was zich met deze distributie te belasten hiervoor hadden bedankt, gezien de kleine winstmarge. Er is echter door de middenstandsorganisaties een contact commissie in het leven geroepen, zoodat de mogelijkheid bestaat dat deze aangele genheid naar genoegen zal worden opgelost. Overgegaan werd tot verkiezing van een afgevaardigde naar den centralen raad; als zoodanig werd gekozen de heer G. van Elburg terwyi als plaatsvervanger werd aangewezen de heer L. Duynhoven. Hierna kwamen in behandeling de voorstellen voor den a.s. centralen raad. Voorgesteld werd om te komen tot afschaffing van het cadeaustelsel dat funest werkt voor den middenstand. Ook was men ontevreden over de werking van de nieuwe warenwet. Waar deze wet een algemeen belang be oogt, was men van oordeel, dat de kosten ook door allen moeten worden gedragen en niet alleen door den middenstand. Verzocht werd maatregelen in dezen geest te willen nemen. Nog werd gevraagd oprichting van een middenstandsziekenfonds, het verwij deren van K.D.P. leden uit de organisatie, terwijl met klem werd aangedrongen paal en perk te stellen aan de distributie van levensmiddelen door de regeering, daar de middenstand hiervan groote nadeelen on dervindt. Verzocht werd te komen tot de zoo dringend noodige verlaging der accyns op gedistilleerd en bier, alsmede het we- derzijdsch lidmaatschap streng door te trekken of anders niet verplichtend te stellen. De afgevaardigde zal op den cen tralen raad voldoende werk hebben. Er werd op gewezen, dat de ryksinkoopver- eeniging een instituut is, dat aan den mid denstand groote afbreuk doet, hetgeen met voorbeelden werd aangetoond. Gevraagd werd pogingen in het werk te stellen, ten einde dit euvel tegen te gaan. Het bestuur zegde toe deze aangelegenheid by het Bestuur aanhangig te zullen maken. Hierna sluiting. h Onder auspiciën van de V.V.V. bracht een 120-tal Zwitsersche dames en hee- ren een bezoek aan onze gemeente. Zij werden ontvangen op de bekende boerderij Meerrust, waarna in een tiental booten een rondtocht werd gemaakt over de Ka- gerplassen. Dat deze bergmenschen van het Hollandsche landschap hebben geno ten, is bulten twijfel. Des avonds werd met een extra trein doorgereden naar Vlissingen. ZOETERWOUDE. Onder de varkens van den veehouder van V. aan den Hooge Ryndyk heerscht de z.g. pest. Een der dieren is reeds aan deze ziekte bezweken Er zyn maatregelen geno men om uitbreiding der ziekte tegen te gaan. BODEGRAVEN. OPLOSSING. VAN EEN POLDERKWESTIE. Geen terugbetaling aan het Rijk. In een kwestie tusschen het Ryk en den Polder „Westeind van Waarder" betref fende den nieuwen Ryksweg, waarby ook andere polders groot belang hebben en waarbij de polderbelangen werden verde digd door mr. H. E. la Gro, alhier, en waarin Ged. Staten, nog geen beslissing hadden genomen, is thans een onverwach te beslissing gekomen, doordat het Ryk de vordering heeft ingetrokken. Waterstaat had n.l. de voorwaarden van het polderbestuur noodtg voor het aanleggen van den weg door het polder gebied aangenomen, zy het volgens de in genieurs onder voorbehoud van de finan cieele regeling. Dje financieele regeling stond in verband met den hinder, dien de afwatering van den polder zou ondervin den van den weg. Thans weigerde Wa terstaat aan de financieele voorwaarden te voldoen en vorderde dat de polder daar afstand van deed. Dat zou een belangryk bedrag beteekenen, niet alleen voor dezen polder maar voor talryke andere, die zelfs al bedragen uitgekeerd hadden gekregen en die nu vry zeker zouden terugbetaald moeten worden. Dat gevaar is nu afge wend. De onwelriekende vischauto's. De warme dagen hebben weer extra de aandacht doen vallen op de dageiyks pas- seerende vischauto's. Eenmaal b.v. moest zoo'n auto door de drukte eenlgen tyd blijven staan in de Brugstraat, waardoor weer een flinke hoeveelheid van de wel riekende vloeistof op de straat terecht kwam Nog in den laten avond hing er een vieze stank, die den bewoners belette het raam open te zetten. Vangst van een vischotter. De visscher Z. ving in een palingfuik in den Ryn een vischotter. Dit gevaarüjke roofdier pleegt in deze omgeving zelden voor te komen. Zilveren jubileum van ds. G. A. Pott. Ds. G. A. Pott te Kralingen, van 1924 tot 1929 predikant by de Ned. Herv. Gem. alhier, hoopt op 2 Juni a.s. zijn zilvaren amtsjubileum te vieren- BOSKOOP. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Inzittenden te water, doch gered. De heer van T. alhier, had. komende uit de richting Hazerswoude, naby de woning van de familie van Klaveren aan den Zy- deweg het ongeluk, om met zyn door hem bestuurde personenauto in de Wetering te ryden. In de auto, die over den kop gesla gen was, bevonden zich. behalve de heer van T.. twee dochtertjes, benevens zyn schoonzuster. Allen konden spoedig gered worden. Vermeld zy. dat de ter plaatse wonende heer Paling, door zich te water te begeven, een groot aandeel heeft gehad in Gedurende de laatste dagen kwamen er weer verschillende sterfgevallen onder het vee voor, hetgeen geweten wordt aan kop- zlekte, welke ziekte dan zou ontstaan ten gevolge van ondeugdelijk gras. Ook in onze gemeente wordt op Zater dag 5 Juni as. een collecte gehouden ten bate van de Nationale Reclasseering, waartoe door eenlge Jonge dames bloem pjes te koop zullen worden aangeboden. De heer J. de Wit, die zyne benoeming als voorzitter van den Kleinen Cronesteü'n- schen- of Knotterpolder, in beraad gehou- i den had, heeft thans verklaard de herbe- j noeming te aanvaarden. het reddingswerk. Volgens den heer van T. moet de oorzaak gezocht worden in een plotselinge verkcersbelemmering, veroor zaak! door een wagen. Schildersknecht van ladder gevallen. De schildersknecht G. van C., wonende aan de Zuidkade alhier, had tijdens zyn werkzaamheden aan de Nieuwstraat 't on geluk om van een ladder te vallen. De man bezeerde zich ernstig aan hoofd en han den, zoodat doktershulp moest worden in geroepen Na verbonden te zyn, werd hij naar zyn woning gebracht. De toestand van den patiënt is thans redelijk goed. Ombouwing van nafilters op het pomp station te Hazerswoude. Het college van B. en W. heeft een on derzoek doen instellen naar de werking der nafilters op het pompstation der water leiding, door het Rijksbureau voor drink watervoorziening. Het door genoemd bu reau uitgebracht rapport te dezer zake geeft naar het oordeel van B en W. op overtuigende wyze aan, dat de bezwaren van den bestaanden toestand, zooals deze daarin worden uiteengezet, ten spoedigste behooren te worden ondervangen De door het Rijksbureau genomen zeer uitvoerige zuiveringsproeven hebben aangetoond, dat de beste oplossing voor het verkrijgen van een goede ontmanganing van het water van het bedrijf is het toevoegen van Ka lium per manganaat aan het ijzervrije voorfiltrant. Daartoe is het noodzakeiyk de bestaande nafilters om te bouwen. De kosten voor het uitvoeren van deze wer ken zyn geraamd op f. 40.000. Het bouw werk zal in het openbaar worden aanbe steed B. en W. vragen den raad hiertoe te besluiten. Raadsagenda. De Raad komt Maandag a.s. des nam. om 7 uur ten gemeentehuize in openbare vergadering byeen. 1. Öpenlng, trekking van nummer voor stemming en rondvraag; 2. Vaststelling van ae notulen der vergadering van 30 April '937; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededee- lingen: 5 Aanbieding ter vaststelling van het primitief kohier der hondenbelasting voor het jaar 1937; 6 .Voorstel om te be sluiten tot verbouwing van de nafilters op het pompstation der waterleiding; 7. Voor ste] tot wijziging der gemeente-begrooting voor den dienst 1936; 8. Voorstel tot wijzi ging der gemeente-begrooting voor den dienst 1937; 9. Voorstel tot wijziging van de begrootingen van het electriciteits-, gas- en waterbedrijf voor den dienst 1937; 10 Rondvraag, HAZERSWOUDE. Vergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Hist. Kiesvereeniging hield na de verkiezing een openbare vergadering in samenwerking met de dito ioneerengroet) in „Salvatori" waar als spreker optrad de de heer W. P. Cnossen. De voorzitter open de met gebed waarna de hee- Cnossen in hoofdzaak SDrak over de verlokkende maar nooit te volbrengen leuze van de N.S.B Na het beantwoorden van vragen, werd verschillende oersonen dank gebracht voor hun medewerking. De heer M. Jansen sloot met dankgebed. De Jongerengroep bracht nog een verras sing ln den vorm van een stukje getiteld: „Meester Jeroen", dat de oude toestanden op school onder de oozen bracht en groote hilariteit Verwekte LEIDERDORP. Tot onderwijzeres aan de Ned Herv. Schooi alhier is benoemd mej. M. Hamei- ling te Hilversum. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. A. van Kreuningen, 31 jaar wonende te Alphen a d. Ryn (Aar- landerveen) en M. Verlooij 32 jaar. Overleden: W. van Koert, 78 Jaar. wed. van M. C. van Eijk Gouden Kloosterfeest. Zondag 6 Juni zal het 50 jaren geleden zün, dat Zuster Regina. in de wereld mej. Margaretha Cornelia Maria van der Wen den. Intrad in de Congregatie van de al hier aanwezige zusters. Moederhuis „Ma- rienburg" te 's Hertogenbosch. Zuster Regina werd alhier geboren den lOen Mei 1867 en was een zuster van oud burgemeester P. A. Th. van der Weiiden. Op 6 Juni 1887 trad zij in de congregatie, legde op 27 Augustus 1891 haar eeuwige gelofte af. verbleef na haar noviciaat in het gesticht Concordia aan de Oldenbarne- veldtstraat t,e Rotterdam van 3 October 1888 tot 26 Juli 1891 en werd vandaar over geplaatst naar het pensionaat Mariakroon te Culemborg. Van hier ging zli op 7 Augustus 1893 naar Assendelft om het volgend jaar op 8 Mei 1894 te worden over geplaatst naar het St. Jacobus-gestlcht te Drunen, waar zij van toen af tot heden, derhalve gedurende 33 laren werkzaam bleef. Haar taak was het steeds de vrou- welilke ieugd te onderrichten in de hand werken Ofschoon reeds in het bezit van zeven, kruisjes vervult zuster Regina nog dagelijks met liefde een groote oDgewektheid haar dagtaak, terwijl haar gouden feest stellig onder de grootste belangstelling gevierd zal worden NIEUWVEEN. Loop der bevokling. Vertrokken: J. M. Hartveld naar Zeven hoven; L. v. Ostende naar Den Haag, Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Gerardus, z. van H. B. Baars en J. P. Zekveld. Overleden: A. Meüner 78 jaar. Op 3 Juni aa. zal wederom de jaar- lijksche collecte plaats vinden ten behoeve van het Fonds voor Oud Militairen (Fond» ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden Diens in de Nederlanden). Aan den heer Joh. Wetter alhier, is opgedragen de geheele vernieuwing van de electrische verlichting in de R.K. kerk al hier, terwyi aan den heer Th. Kempers is gegund de vernieuwing van de sacristie in genoemde kerk. TER AAR. Intrede ds. Warner. Naar wij vernemen zal de nieuwberoepen predikant der Geref, Kerk alhier, na des morgens als zoodanig te zijn bevestigd door ds. Hoekstra van Naaldwijk, aan den avond van 20 Juni a.s. zijn intrede doen in de Gerei Kerk alhier. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert, zoon van Jan Pieter den Biy'ker en Grietje Oosterwhjk Jo hannes, zoon van Aalbert Boele en Adrlana van den Akker. Getrouwd: Pieter Bernardus Bakker, oud 25 jaar, te Bodegraven en Maria Johanna Theresia van Pelt, oud 26 Jaar. Tot tydeiyk onderwyzeres aan de O. L. School alhier, in verband met ziekte van mej. E. Hausel, is benoemd mej. J. L. de Vries te Gouda. Mej. J. aan de Vlietkade alhier, kwam met een pan met kokend vet in haar han den te vallen, over speelgoed der kinderen tengevolge waarvan zy aan gelaat en han den dermate brandwonden bekwam, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. 3 Octoberstraat No. 30 bij de Stadhouderslaan beveelt zich beleefd aan voor het vervaardigen van Uitsluitend in de betere kwaliteit. Ook reparatiën. VRAAGT TEHKENING EN PRIJSOPGAVE, 858a het ziekenhuis, le, 2e en 3e klasse, operatie en chir. behandelingen, Uw huisarts f. 1.50, f. 2.00, f. 2.50 en f. 3.00 per visite, Uw medicUnen tegen kostprijs. 475 hWitingen te verkrijgen bij de Inspectie voor Zuid-Holland, PLANTAGE 10 - LEIDEN. BIJ DE FIRMA Haarlemmerstraat 37-39-41 Voor de zomerdagen: Amilda Zonnebruin Nivea Crème en Olie Busjes Olijfolie Zonnebrillen 2110 Us Eau de Cologne Eau de Cologne 4711 Eau de Cologne Boldoot Eau de Cologne Coty Vaporisateurs enz enz. enz. MtASBOTER 75 et. per pond. VETTE KAAS 30 cent per pond. "UDE GOUDSCHE KAAS 40 ct. p. pd. VERSCHE EIEREN 3 ct. Aanbevelend, W. J. BINK Zn. - v. Speykstraat la Melk van eigen vee. 2081 die advertenties op het gebied van geneesmiddelen en genees wijzen, waartegen bij de Commis sie van Controle geen bezwaren bestaan, worden ln het Leidsch Dagblad opgenomen Het Secretariaat van bovengenoemde Commissie ls gevestigdSegbroeklaan no. 33, Den Haag blauw, khaki, wit grifs en bruin 4.25 - 3.90 - 3.50 - 3.25 2.90 - 2.65 - 2.25 MERK TOCH HOE STERK IS HET WERK MET ONS MERK 1 Haarlemmerstr. 241/243. Filiaal: Haarl.straat 3. 1 Per 20 Juni flink 2104 in verband met het vergevorderde Seizoen, hebben wij de prijzen der hoeden aanmerke lijk verlaagd. Ook in groote maten hebben wij nog volop keuze. In sporthoedjes, alle genres en kleuren, tegen gezocht. Uitstekend koken. Aanm. 's av. na 7 uur Tel 163. Voorschoten - Huize Berbice. Ziet onze etalages en profiteert van onze zeer lage prijzen. >102 Zaterdagmorgen van 911 uur verkoop van een groote party voorwaardeiyk goedgekeurd RUNDVLEESCH. Lappen vanaf 25 ets. p. pond. Rib- en Roabief 35 ets. p. p., Biefstuk 40 ct. p. p. 865a Verkooper, J. v. TONGEREN. TENTOONSTELLING AARDEWERK VAN DE POTTENBAKKERIJ I tot 5 Juni in DE PLOEG, BREESTRAAT 20.1 Toegang vrij. 21241 met aardbeien 8 ets. Vruchtengebakjes 5 en 8 ets. Vruchtentaartjes en Cake 36 ets. per stuk. Petit Fours en Kleine Gebakjes 5 ets. per stuk. Boter- en Vruchtencake 16 ets. per ons. 2088 MARE 40 en 44 - TEL. 1133. Dat wil zeggen Speciale Modellen Speciale Maten Speciale Afwerking Groote Sorteering en zeer lage prijzen. Dus voor BROEKEN naar HAARLEMMERSTR. 186. Uitkleedtentf. 5.75 Strandtent m. luifel f.10.75 Tentstok, flinke maat 19 ct. Rugzakken - Touw p. M. 2'/i ct. Houten hamer25 ct. Thermosflesch55 ct. Haring 3, 6 c. Spiritusstel 25 ct. Orig. Primus (uitneem.) f. 4.25 Zijtasch f.1.10. Stuurtasch 29 c. BREESTRAAT 120 - TEL. 2418 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7