Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 28 Mei 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS AKKERTJES Officieele Crisispublicafies AGENDA PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 30 MEI. BENTHUIZEN. Ned. Herv Kerk: Voorm. halltien en nam. 6 uur (o.t.), ds. Bleshaar. Gerei. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur (o.t.), ds. Stulbenberg. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klü- eener; nam. half zeven, de heer Muller. Wljklokaal de Ster: Nam. 7 uur, ds. Klü- «ener. Gesel. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Dam Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. hall zeven, leesdlenst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. PeL BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 0 uur, ds Jacobs. Geref. Kerk: Voorm half tien en nam. 6 uur, ds Petersen Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Smits van Sliedrecht. Rem. Geref. Gem.; Voorm. 10 uur, ds. Hoenderdaal Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. t uur, leesdlenst. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Vrie- llnk. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Ver waal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Warmoltz. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Meljering. R.K. Kerk: Voorm half acht. vroegmis, pater Verbeek O. F. M.; voorm. half tien, Hoogmis en nam. 7 uur, Lof, pastoor Hesp KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Scheers van Alphen aan den Rijn: nam. hall zeven. ds. Stehouwer van Alphen Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Streeder. Kinderkerk (Kerklaan 2): Voorm. half elf. de heer P. J D. van Malsem. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. P. J. Kromsigt van Den Haag: nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven van Oegstgeest. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 4 uur, dr. Ruys Chr. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 5 uur ds Ponstein Gerei. Gem.: Voorm. hall tien en nam. 4 uur, ds. Llgtenberg. NIEUWKOOP. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half acht. ds van Wijngaarden Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdlenst; nam. half acht. ds. Hofman van Waarder. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. L. W. van Wijngaarden. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 1 uur, ds. de Vries. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfvier. ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. uur, leesdlenst. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur. de heer 3 Streefland Pauluskerk: Voorm 10 uur. dr K J. Brouwer en de heeren J. Wesseldijk. J H. M. van Bonzei en G C Storm: nam. 7 u. •'Jeugddienst') ds. J. C. Koningsberger van Amsterdam. SASSENHEIM Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer P. Siderius van Katwijk aan Zee: nam. 5 uur, dr. H. J. Hondery van Wassenaar. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur. ds Kuiper Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur ds. de Bruijne. Ned. Prot. Bond: Voorm half elf, ds. P. van der Veer van Amsterdam Pinkstergemeente: Voorm. 10.15 uur en nam. half acht, de heer P. Quist v. R'dam Kiel meer in staat nog iets te doen aan het vele werk, dat te wachten ligt? Dan zullen één of twee van die kleine "AKKERTJES" snel en zeker Uw Nederlardsch nare hoofdpijn verdrijven en Product Uw geest weer helder maken I Onschadeliikl 't Zijn ideale pijn stillers bij Zenuwpijn, Kiespijn, enz. Per 12 stuks slechts 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont rrmrrmstm 2070 AALSMEER. Nieuwe brug. De nieuwe, geheel van beton opgetrokken vaste brug over den Molenvhet, waaraan reeds vele maanden gewerkt is en welke de belangrijke verbinding zal tot stand brengen tusschen den Aalsmeerderweg (het dichtbevolkte rozencentrum) en het steeds uitbreidende Plan Zuid met zijn nieuwe begraafplaats en zijn drie onderwijsinrich tingen. nadert nu snel haar voltooiing. Spoedig mag de ingebruikneming worden I tegemoet gezien. Hierdoor zal aan veel on gerief een einde komen; de oude, smalle houten brug toch, welke nu nog dienst doet, is ongeschikt voor rijverkeer, waar door auto's steeds een langen omweg moe ten maken door het dorp. 006telnde of omgekeerd. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam, 7 uur dr Woldendorp. Gerei Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst Ver. tot verbreiding der Geref. Wr.ar- heid; Heden nam. 7.45 uur, ds. Kost-r van Montfoort; Zondag voorm. 10 uur en n.m. 7.15 uur. de heer Dekker van Papendrecht. Ver. van Vrijz. Herv.: Voorm. half elf, •is. J. F. de Graaf! van Naaldwijk. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijk- man. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur ds van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds Zwaan 3 Rem. Geref Gem.: Voorm. kwart over tien, mej. ds. Günthei. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Arkel en Kedichem. W H. Sorber. cand. te Goor Te Assen 'evang. als hulppred.) C. Helns cand. te Gronin gen Te Bruchem en Kerkwijk. E. V J. Japchen te Waarder Te Engelen, A G. H Kroneman. cand. te Driebergen Te Meeuwen. L. Brasser, cand. te Hulzen IN.-H.) Bedankt. Voor Hellendoom. H. B. Spij kerboer te Woudsned 'Fr. 1 Voor Nieuw- Beyerland, D. v. Luttervelt te Schalkwijk. Da D. TOM Wzn. TER AAR Ned Herv. Kerk: Voorm. half elf en n.m. half acht, ds Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. half elf. leesdienst; nam. half acht, ds Bos van Alphen. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds Dijkstra van Amsterdam; nam. hall zeven, ds. Steenbeek. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 u. ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Klomp WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Vroeg-in-de-Weij. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smldt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. van der Kraats. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur. dr Honders; nam. halfzes. ds. ten Kate KievletkerkVoorm. 10.05 uur. ds. ten Kate. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. H. J. Mispelblom Beijer van Leiden. WOUBRUGGE. Ned Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur ds Doornenbal Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. hall acht, ds. Dronkert. As. Zondag viert ds. D. Tom Wzn. te Hilversum, em predikant van de Geref. Kerk aldaar, zijn 70sten verjaardag. Dirk Tom werd 30 Mei 1867 te Moor drecht geboren en ontving zijn opleiding aan het Erasmiaansch gymnasium waar na hij aan de Vrije Universiteit theologie studeerde. Na zijn examen magna cum laude te hebben gedaan werd ds. Tom in 1891 candidaat om 1 Jan. 1893 te Charlois het predikambt te aanvaarden. Na 2 jaar vertrok hij naar Sneek welke gemeente 12 Juni 1898 met die van Hilversum ver wisseld werd. Hier heeft ds Tom gearbeid totdat hem na een diensttijd van 40 jaar eervol emeritaat verleend werd. Onder lei ding van ds. Tom kwam in 1907 de ineen smelting van de kerken A. en B. tot stand. Ds. Tom stichtte de Chr. school aan den Vaartweg. waarvan hl) enkele jaren voor zitter was. In 1923 mocht hij de eerste steen leggen van de Zuiderkerk te Hilversum en later een hulpgebouw meer in de Noorde lijke richting der gemeente ln gebruik ne men Onder leiding van ds. Tom kwamen de splitsing van de classis Amsterdam in een classis Hilversum en een classis Am sterdam tot stand en de eerste vergadering van de clasis Hilversum werd in Aug. 1932 door ds. Tom gepresideerd In 1918 mocht ds. Tom in Hilversum zijn 25-Jarlg ju bileum vieren, in 1923 zijn 25-jarig ver blijf in de kerk van Hilversum herdenken ei in 1933 zijn 40-iarig ambtslubileum vieren. Na zijn emeritaat is ds. Tom nog herhaaldelijk in de prediking voorgegaan. BENTHUIZEN. Uitbreiding Ger. Kerkgebouw. In verband met plaatsgebrek is door de leden der Geref. Gem. besloten het kerk gebouw te vergrooten. door in de lengte een stuk daaraan te bouwen en een ga lerij daarin aan te brengen. De lengte be draagt thans 5 vakken en zal tot 7 wor den verlengd. Voor de diensten verricht tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk werd aan den heer A. Kooiman, brig. tit. der Rijksveldwacht de bronzen medaille geschonken met hun beeltenis en inscriptie. Commissie voor Luchtbescherming. Door den burgemeester mr. W. J. Wol dringh v. d. Hoop, is hier op het Gemeen tehuls een commissie voor Luchtbescher mlng geïnstalleerd. Als hoofd van dienst daarvoor, is aange wezen mr. R. Warmoltz, Inspecteur van politie; terwijl als leden daarin zitting hebben de heer D. C. O. Boekhoven, ge meentesecretaris; de heer E. A. van Daa- len, dir. der gemeentebedrijven, de heer J. H. de Bruyn, dir. der gemeentewerken Als technisbh-advlseur der chemische afdee- treedt op de heer A. Roosdorp. Geslaagd te Den Haag voor het examen van schipper op stoomzeevls- schersvaertulgen onze plaatsgenoot Jacob Hoek Gzn. en voor het examen van stuur man op stoomzeevlsschersvaartuigen onze plaatsgenoot Plet van Ruyvenvoorde; bel den leerlingen van den heer C. Varkevisser dir. van de Vlsscherijschool alhier. HILLEGOM. Huizen en land geveild. Ten overstaan van notaris D. Lodder alhier zijn bij afslag,.gekocht: Twee woonhuizen Haarlemmerstraat 16 en 18, groot 2.36 Aren voor f.300 boven f. 1125 of f 1425 door den heer Th. van Bezu. Winkel- en woonhuis met werk plaats. Hoofdstraat 46, groot 1.47 Are, voor f. 650 boven f. 6400 of f. 7050 door den heer P. van der Laan. Perceel bloembollengrond met woonhuis, bioembollenschuur, Veenen- burgerlaan 108 hoek Frederlkslaan. groot 1 20.90 HA. voor f.200 boven f.7600 of f. 7800 door den heer N. J. J. Assendelft q.q. De bloembollenbeurs was door 90 per sonen bezocht. De handel was stil. Ane monen waren tentoongesteld door den heer W. v. d. Melj. Het bestuur van de R.-K. kiesvereeni- ging heeft een vergadering gehouden met de propaganda-club ter bespreking van den uitslag der Kamerverkiezing ter plaat se. Er is gesproken door den voorzitter en de heeren van Lterop:ien Maas, dank bren gende aan de jonge propagandisten. LISSE. Een vroege rooitijd? Door het warme weder der laatste dagen hebben de bloembollen veel te lijden ge had, met name de vroege tulpen. Geheele hoeken zijn zichtbaar reeds aan het af sterven, hetgeen een goed gewas niet ten goede komt, aangezien de bollen nog niet uitgegroeid zijn. Indien het warme weder nog eenigen tijd aan blijft houden, zal er dit Jaar vroeg gerooid worden. Wethouder Tromp 25 jaar Raadslid. Wethouder Gr. Tromp, loco-burgemees ter dezer gemeente, herdenkt heden het feit dat hij 25 jaar lid is van den Ge meenteraad, waarvan hij 20 Jaar het wet houderschap heeft waargenomen. De bouw van een winkelhuis met bo venwoning voor rekening van de firma J. G. Timmermans, werd opgedragen aan de laagste inschrijvers, de firma Kruidhof en Horsman, voor den prijs van f. 6300. Verg. van Wijkver, HEDEN. N.V. Het Nieuwe Modehuls: aandeelhouders. 8 uur nam. Rehoboth: Feestavond Herv. 7'/i uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Feestavond Leidsche Zweef- vliegclub, 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Alg. ver. van aandeelhouders N.V. Boekhandel en Druk kerij v.h. E. J. Brill, 11 uur nam. DIVERSEN. KATWIJK. Naar onk thans wordt medegedeeld, dient het bericht over de autobotsing van Woens dagavond eenigszins gewijzigd. De botsing zou n.l. veroorzaakt zijn. doordat de zon in de voorruit van de auto scheen en de be- stuurdër het uitzicht benam. OEGSTGEEST. Voor den op 3 Juni a.s. te houden Nationalen Reclasseeringsdag is wederom een comité van aanbeveling en een comité van uitvoering samengesteld in onze ge meente. Daar het reclasseeringswerk alge meen bekend is om het vele en goede werk, mag worden vertrouwd dat op dezen dag door leder het door dames en heeren collectanten aangeboden speldje zal- wor den gekocht. SASSENHEIM. Alweer de lichtpaaltjes! lichtpaaltje van den .vluchtheuvel van de tramhalte, bij de Molenstraat, _is VEREENIGING VAN LEERAREN AAN DE RIJKS-H.B.S.-'SEN. De vereeniglng van leeraren aan de rijks hoogere burgerscholen heeft te Utrecht haar algemeene vergadering ge houden. De voorzitter, de heer W de Lange, deed in zijn openingswoord mededeelingen aan gaande de gevoerde actie voor de verkrij ging van een ander systeem van sala- rieering der leeraren. Hij constateerde, dat de leeraren onder de ambtenaren een uit zonderlijke positie Innemen, die tot uiting komt bij de toepassing van het wachtgeld- besluit. De vergadering keurde het jaarverslag van den secretaris goed. Uit dit verslag blijkt, dat het hoofdbest. met groote aan dacht de wijzigingen volgt, die door de de valuatie in de positie der leeraren worden veroorzaakt. De vergadering verleende den penningmeester decharge en keurde het beleid van het hoofdbestuur met alge meene stemmen goed. De vergadering besloot opnieuw een krachtige actie te voeren voor de verlaging der normen voor klassesplitsing, nu de financieele toestand dit naar het oordeel der vergadering weer mogelijk maakt. Een voorstel van de afdeeling Gouda om te komen tot spoediger mededeellng van regeeringsbesluiten aan de betrokken ambtenaren en tot het regelmatig ver strekken van inlichtingen over de wijze van berekening der salarissen, werden aangenomen. De vergadering stond huiverig tegenover het denkbeeld, het maximum van het weduwen- en wezenpensioen te verhoogen, wanneer deze verhooging geheel ten laste van de ambtenaren zou komen en voor alle ambtenaren verplicht zou worden gesteld. De vergadering nam met groote meer derheid een bestuursvoorstel aan om te ijveren voor invoering van vrijwilige pen- eionneering van leeraren op 60-jarigen leeftijd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. In een stampvolle zaal werd door de A.R. Klesvereen. „Nederland en Oranje" in samenwerking met de A.R. Propaganda- club „Groen van Plnksterer" een vergade ring belegd in verband met de gehouden verkiezing. De voorzitter der Kiesvereeniging, de heer G. v. d. Perk, sprak een geestdriftig gestemd openingswoord, waarbij hij zijn blijdschap uitsprak over de bijzondere op komst en wees op den gunstigen uitslag van de gehouden verkiezing, zoowel ter plaatse, als in 't, geheele land. Er is hard gewerkt! Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot de werkers van de Prop. Club, en tot de politie, voor de ondervon den medewerking bij het wacht houden ln den nacht. De voorzitter van de Prop. Club, de heer J. de Kreek, gaf een overzicht van den verkiezingsuitslag met vergelijkende cijfers en verklaring. Een groot aantal vragen, werd door spr. naar genoegen beant woord. De heer W. v. Veen sprak over: „Wat nu?" Op deze korte vraag, aldus spr., kan een even kort antwoord volgen, n.l. „Atten. tleseln blijft". Spr. releveerde den uitslag der verkiezing. We kunnen God danken, dat Hij ons volk voor dwaze stappen heeft behoed. Spr. wees op de teleurstelling, dat de partij, die ons zoo na staat, de C.H. twee zetels moeten missen. De stembus heeft gesproken, maar er dreigen nog ge varen. De georganiseerde vijanden van Chr. partijen slapen niet. Spr. wékte op, voort te gaan met de bestudeering en pro pageering der A.R. beginselen. Door den secretaris der Club werd aan de K V. de gelden van het Eén-cents-fonds overgedragen. Deze bedroegen f. 93.40 en werden onder grooten dank aanvaard. De werkers voor dit fonds, alsook die voor .Nederland Waakzaam" ontvingen een blijvend aandenken. Na een ernstig en opwekkend slotwoord van ds. Meijering, werd deze prachtige avond met dankgebed gesloten. KATWITK AAN ZEE. Verplaatsing van de „Centrale Tent". Het bestuur van de K.R.B. heeft van het Domelnbestuur en van den Rijkswa terstaat reeds toestemming verkregen om de omlaaggestorte Centrale Tent op het Noorderstrand 80 Meter verder in Noorde lijke richting te mogen opbouwen. Gister middag zijn.de werkzaamheden reeds be gonnen. Het gebouwtje zal geheel afge broken worden en opnieuw worden opge- Een door een auto aangereden en vernield. De auto werd licht beschadigd. Concert „Crescendo". Onder groote belangstelling gaf het Fan fare-corps „Crescendo" een concert in de tent aan de Oharbonlaan. Behalve enkele niarschen werden uitgevoerd de nummers, waarmede op het concours te Oud-Beijer- land ln de superieure afdeeling 2 eerste prijzen en een eere-prijs wist te verwerven. Een dankbaar applaus beloonde „Cres cendo" na ieder nummer. In de pauze sprak de heer L. Ph. Bis schops, namens de Oranjevereeniging eeni- ge waardeerende woorden, in verband met het behaalde succes en dankte tevens voor de bereidwilligheid, die „Crescendo" steeds betoonde Jegens de Oranjevereeniging. Deze woorden werden met een luid ap plaus onderstreept. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge- neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting teeen dbhterle 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Samson". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „De ellendigen". Woesdag- en Zaterdagnasn. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur »am, „Marguérite Gautler". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Het einde der wereld". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Broederstrijd". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor moedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Mei a s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef 594, J. E, M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en J. Doedens, Wlllhelmlnapark 8, Oegstgeest. tel. 274. VEUR-LEIDSCHENDAM. De 70 J. zwerver S. D. die ln beschon ken toestand verkeerde is aan de Leidsche- kade zoodanig door een wielrijder aange reden dat hij verschillende verwondingen bekwam. Nadat deze door dr. Perquln waren behandeld, heeft de politie den man naar het arrestantenlokaal overgebracht. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Geen nieuwe brandspuit - Verkoop en aankoop van gTond. De raad vergaderde. Het lid Kruithof was met kennisgeving afwezig. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd. De ingekomen stukken betreffende de in de vorige vergadering vastgestelde verorde ning op het beschilderen van wegen, de 10e wijziging der gemeentebegrootlng 1936, als mede nopens de conversie van de geldlee- nlngen ad f. 306.386.50 en 1.72.842.34, waar omtrent Ged. Staten hun goedkeuring heb ben gehecht, werden z. h, st. aangenomen. Aanschaffing brandblusschlngsmateriaal en reorganisatie brandweer. De voorzit ter deelde mede, dat in de vorige vergade ring een credlet beschikbaar werd gesteld van maximaal f. 6000.indien de oude 2-wlellge motorbrandspuit van onvoldoende capaciteit zou blijken of zelfs geheel onher stelbaar was. De gemeente heeft, ter ver krijging van een objectief deskundig advies, zich doen inschrijven als lid van den Prov. Brandweerbond. waarna een zeer uitvoerig rapport door dezen bond werd verstrekt. Eenparig zijn B en W. van oordeel, dat doorvoering van de in het rapport wensche- lijk geachte veranderingen, te hooge finan cieele lasten voor de gemeente met zich zal medebrengen. Ten aanzien van het perso neel stellen B. en W. zich voor een vrijwil lig korps ln het leven te roepen, bestaande uit 1 commandant. 2 brandmeesters voor de spuit, 2 brandmeesters voor de spuit, 2 brandmeesters voor de waterleiding, 2 trompvoerders, 2 brandwekkers, 2 chauf feurs, 4 slangenvoerders, 1 monteur en 1 plaatsvervanger. De brandwekkers moeten personen zijn die aangesloten zijn op het telefoonnet: zij moeten ln hoofdzaak zorgen voor mondelinge oproeping van het perso neel; borden „Hier brand melden" zullen AFNEMING VARKENS BOVEN HET ZOUTERSGEWICHT. De Nederlaindsche VeehouderDcentraJe maakt bekend, dat aangezien tengevolge van de uitputting van het betallngscontta- gient voorloopig geen geslachte varkens naar Italië meer kunnen worden uitge voerd, zij de afneming van varkens boven het zoutersgewicht heeft beëindigd. Van 21 Mei 1937 af komen de reeds gedane op gaven voor levering van varkens boven het zoutersgewicht te vervallen, terwijl tot nadere aankondiging geen nieuwe opgaven worden aangenomen. Tevens wordt bekend gemaakt, dat de maximale gewichtsgrens voor zouters tijde lijk is verhoogd van 95 op 100 K.G. levend gewicht. 2095 richt op de genoemde plaats, waar het vei liger zal staan en het aan de stormen alsdan worden aangebracht. Hoewel de con- beter weerstand zal kunnen bieden. Iclusie van het evengenoemde rapport be sluit met aanschaffing van een nieuwe 4-wielige autobrandspuit, meenen B. en W. tot aanschaffing hiervan voorloopig niet te moeten advlseeren. De burgemeester zegt de minderheid van het college te vormen en meent, met een beroep op zijn verantwoor delijkheid aan den raad te moeten advlsee ren, tot aankoop van een nieuwe 4-wiellge autospuit; zijn advies grondt spr. op het feit, dat blijkens het rapport, de oude spuit alléén, zeer onvoldoende blijft, en wel als aanvullend materiaal goede diensten zal kunnen bewijzen. Bovendien wordt op de alhier gevestigde gestichten gewezen, t, w. de Bisschoppelijke Nijverheidsschool met een inwonertal van circa 300 personen en Huize „St. Agnes" een pension voor ouden van dagen met een inwonertal van pl.m. 70 a 80 personen. Spr. wijst op de noodzake lijkheid en neemt geenerlei verantwoorde lijkheid te dezen aanzien op zich. indien men handelt in den geest en de richting waarheen de wethouders wenschen te gaan. Wethouder Van Reljsen verdedigt het meer- derheidsvoorstel van B. en W„ wil hierbij geen afbrekende critlek uitoefenen op het door den provincialen bond uitgebrachte advies, doch neemt de volle verantwoorde lijkheid te kunnen dragen voor het meer derheidsstandpunt, indien de oude 2-wiellge spuit na deskundig te zijn gerepareerd, in den vervolge door deskundig personeel ook deskundig zal worden bediend. Weth. Van der Hulst onderstreept het betoog van zijn voorganger. Nadat de heeren Spierenburg en Van den Nouland zich van nadere advie zen laten bedienen, persisteert de voorzitter bij zijn eenmaal ingenomen standpunt, ter wijl de evengenoemde leden het voorstel van de meerderheid van B. en W. onder steunen. Na breedvoerige discussie wordt het meer- derheidsvoorstel z. h. st. aangenomen. Verkoop bouwgrond B. en W. stellen den raad voor een stuk bouwgrond te ver- koopen aan L. P. H. Vester alhier ter grootte van 415 M2. voor den prijs van f. 1660.—. welke grond aan de Hoofdstraat ligt, meer bekend onder den naam: „De Krocht". Aan gezien door de ln de bouwverordening vas1- gestélde rooilijn een driehoek ontstaat, zaï de kooper een hoeveelheid meer moeten koopen dan eigenlijk benoodlgd is voor den bouw van een dubbelwoonhuis. welke grono voor hem practlsch waardeloos blijft. Dit voor B. en W. een reden temeer geweest, om den koopprijs niet hooger te moeten stel len, dan hierboven genoemd. Het lid van 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6