[IflDSCH DAGBLAD - Eerslc Blad Vrijdag 28 Mei 1937 Stadsnieuws Buitenland Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 773. Hedenmiddag 3 uur: 774. binnenlandsch weerbericht. [ïsdsgedeeld door het Kon. Ned. Mfcteorol. Instituut te De Bilt. I Hoogste stand 71.9 te Maastricht Lugste stand 745.0 te Kuoplo ln Finland Verwachting tot den avond van 29 Mei. I zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot ioldeUlke of Zuld-Oostelljke wind Licht half bewolkt. Droog weer. Warmer buitenlandsch weerbericht. lledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het hoogedruk-gebled heeft zich. ln om- s! toenemende, naar onze omgeving [cplaatst en breidt zich nog Oostwaarts li: De depressie ln het Noorden ls Mi het tetwaarts trekken sterk ln'diepte toege zien, zoodat in bijna geheel Scandinavië racbtize tot stormachtige winden waaien j bli Denemarken volle storm voorkomt, En ie Noorsche kust sthgt de barometer iter snel. zoodat uitbreiding van de hooge lukkina naar deze zijde zal volgen. Ten telen van Ierland nadert een vrll diepe toressle die zich ook Zuidoostwaarts ult- lier'land en Schotland hebben lichten «en onder Invloed van deze depressie, In sgeand ls het weer opgeklaard. In Scan- jnavlè brengt de depressie ook veel regen il betrokken lucht, met vrij sterke afkoe- |»f. In Noord-Dultschland neemt de wind tot krachtig toe, maar de lucht blijft Ikhts gedeeltelijk bewolkt en de tempera- liur, die in het Oosten sterk gedaald ls, I, vooral ln het Zuiden, weer gaan krlm- Frankrljk heeft rustig en meest zon- weer met hooge temperatuur ln het pen ook ln Zwitserland ls de regen schoudert en zijn de toppen helder, bij snperatuur boven nul graden Celsius. lAanvankèlijk Ls nog zonnig en warm |!tr te wachten, waarbij de wind geleide- naar Zuidoost loopt. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: 15 gr. c. mooi. ILonden: 14 gr. c.. mooi. 1 Berlijn: 16 gr. C„ mooi. I Nice: wlndst,., 22 gr. C., fraai. Stscrt. No. 99 bevat de statuten be treffende de N.V. Rijksdorp alhier. Voor het door de Ver. van Spraak leeraren alhier gehouden diploma-examen slaagden de dames M. A. Th. ten Brink en R. Dijkstra (Leeuwarden). T. Boersma (Sneek) en de heereh B. H. J. van Berghem (Veendam) en S. Koopmans (Franeker). Gistermiddag ls een driejarig jongetje J. K„ bij het spelen aan de Langegraolit te water geraakt. Een ooggetuige kon het ventje door handreiking op het droge trekken. Het aftreden van Baldwin. Onderscheidingen. De Engelsche koning heeft Baldwin op voorstel van Neville Chamberlain ln den adelstand verheven. Baldwin zal voortaan graaf Baldwin of Bewdley heeten. Even eens op voorstel van Chamberlain heeft de koning mevrouw Baldwin benoemd tot dame-grootkruis van de orde van het Britsche rijk. Walter Runclman, de afgetreden minis ter van handel, is ln den «delstand ver heven met den titel van burggraaf. Chamberlain zal zich ln den loop van den dag opnieuw naar het palels van Buckingham begeven om den koning de nieuwe mlnlsterlljst voor te leggen. Vanavond zal de Privy Council bijeen komen. In deze zitting zal Chamberlain worden beëedlgd. Valencia gebombardeerd. Vannacht om kwart voor drie hebben vliegtuigen der rechtsohen, die waarschijn lijk van Plama de Majorca kwamen, een veertigtal bommen uitgestrooid boven Va lencia en de haven. Om negen uur vanochtend waren meer can 20 dooden en een honderdtal gewon den geteld. Tal van huizen werden verwoest. Vier bommen zijn op ongeveer 80 K.M. van de Fransche ambassade terecht gekomen. Vijf andere bommen, van. welke tweo brand bommen. vielen op de groote markt. Een bom deed een begin van brand ontstaan op de bovenverdiepingen van een Fran- sch bank. Tijdens den luchtaanval ls een lucht- torpedo terechtgekomen op de brug van het Engelsche schip „Cadin", dat in de haven voor anker lag. Zeven le den van de bemanning werdén gedood, acht gewond. De toestand Tan drie der gekwetsten is ernstig. Het schip zonk op den bodem, doch een gedeelte steekt nog boven water uit. Op het oogenblik ls men bezig met de lossing van de lading. Het Britsche schip „Pinzon" werd even eens door een bom getroffen. De schade is hier echter zeer gering, terwijl niemand gewond werd. Nieuwe Karselaan 53 Felix S. W. Sal- fischberger, Amsterdam. James Cookstr. 35 hs Gerrit Stork, Heemskerk, M. van Heemskerkstr. 53c Taekele Sikkema, Amsterdam. O.Z. Voorburgwal 102. 1 hg. Mattheus Scharrlnga, Ilpendam, Molenpad 230 Willem Bloem. Rotterdam, Wijn haven 159 Gerard van Dragt, Velsen, Kweekerslaan 13/17. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlka Hermina, D. van J. W. Kooyman en J. C. Kooyman Elsebee Marlse, D. van J. A. Veneman en C. van der Helde Maria Geertruida Clementina. 0. van A. Middelwaart en F. H. M. Sier huis Dirk. Z. van P. de Berg en T. van der Wolf Buln, Z. van A. D. Smitslaar en L. de Nies Frans, Z. van P. Meijer en E. Witte Margaretha, D. van A. Beeren- donk en A. M. Deijkers Alida, D. van P. H. de Reuver en A. Bijlsma Paulina Ma ria, D. van F. Schregardus étv S. Bosman Anna Lamberta, D. van W. R. Vermeu len en C. K. Primowees Martlnus, Z. van U. den Ouden en E. T. van Groningen Margaretha Clasina, D. van H. M. Masten broek en C. Smit Chrlstiaan. Z. van B. den Haan en J. H. Martens Maria Anna Geertruida, D. van A W. A. Jongeneelen cn C. A. Baars. Ondertrouwd: Jan Llevaart 26 J. en Jo hanna Jansen 23 j. Gerardus A. Boogert 26 J. en Margaretha Boer 24 j. Peter Blom 27 j. en G. Grauwelman 26 J. P. H. J. Ferdolage 24 j. en Pletemella van Ham 22 j. Jacob Mastenbroek 31 j. en Jean- nette Goethart 22 j. Johannes v. Groot- veld.25 j. en Geertruida van Rijswijk 22 j. Nannlng A. Ouwerkerk 26 j. en Cornelia A. van Dongen 24 j. Cornells D. Galis 26 J. en Matje Roodzandw 24 j. Gerar dus van Eeuwijk 31 j. en Petronella W. Timmers 24 j. Nicolaas Honcoop 24 J. en Trijntje van Tol 22 J. Mattheus J. Kra mer 35 J. en Cornelia Soet 26 J. Gehuwd: Gijsbertus H. van der Perk 20 j. en Alida C. de Groot 21 j. Kors van Bladeren 29 J. en Maria P. van Liempt 24 j. Pieter Oosterhof 22 j. en Jantje Hogenkamp 22 J. Abraham Kranenburg 22 J. en Dirkje Roest 21 j. Overleden: Jantje Zuldersma 63 j., geh. met J. Haagsma Hermanus Gieske 63 j., wedr. van A. M. Verbruggen Jan Praag 17 j., Z. van J. Praag en L. Aberkrom Trijntje Koster 69 j., geh. met D. Aartsen LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes Maria, z. v. G. E. Bergman en C. M. van der Vlugt. Johanna, d. v. A. van der Lans en P. Brou wer. Overleden: Geertje Aangeenbrug, wede. van M. A. Bouma, 68 j. Ondertrouwd: J. A. H. van der Zwet eh J. H. Nederpelt. Gehuwd: P. Th. van der Lans en G. van Dijk L. J. Kaplteijn en H. M. H. Boot. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, dochter van S. van Schooten en C. Does. LUCHTTEMPERATUUR. Iluur voorin.: 15 gr. C. (59 gr. F.) III uur 's mldd.: 17 gr. C. (63 gr. F.) uur nam.: 19 gr. C. (67 gr. F.) pOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Vrijdag. I Voorm. të 5.53 uur; nam. t« 18.22 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'i Middags 12 uur: 21 gr. C Zweminrichting „De Zijl". 'i Middags 12 uur: 20 gr. C. UCHT op voor fietsers c.a. I Vrijdag3.3c nam. tot 4.16 voorm. MAANS. op. en ondergang. I Sï Mei: op: 23.40 uur; onder 7.13 uur. Burgemeester van Hillegom benoemd. ■1. '1?' B van •V ^ei !s me'' Ingang l 15 Juni 1937 benoemd tot burgemees- °et gemeente Hillegom: Jhr. dr. O. F. d. van Nispen tot PanneTden, met toe- van gelijktijdig eervol ontslag als "««Heester der gemeente Pannerden. |*W DE BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. L^dagmlddag ls de 63-jarlge wielrij- I,,. G., wonende te Santpoort, op Is-J' aatweg ln Haarlem-Noord aan- liÜi,1 door €en auto, bestuurd door een ikl,iïJe verpleegster uit Alkmaar. De um werd' na ne8en meter meege- te zijn. tegen het asfalt geslingerd ernstig gewond. "nmorgen ls hij ln het St. Elisabeth 's overleden. UIT NED. OOST-INDIË. aardschokken. 28 Mei. (Aneta/A.N.P.) drie dagen worden aardschokken 'd ln Babaoe. 25 kilometer van Koe- iStldert. Vele huizen zlin vernield. PJad i ongelukken hebben niet Dlaats «i de bewoners vluchtten uit hun «A. 28 Mei. (Aneta/A.N-P.) Het ty.w'oglsch observatorium te Batavia Wen aardschokken geregistreerd. alfred adler overleden. Alfred Adler, de beroemde Weensche psycholoog, is vanochtend te Aberdeen plotseling overleden. Alfred Adler werd in 1870 te Weenen ge boren. Hij studeerde aan de universiteit te Weenen, waar hij sinds 1925 docent is geweest aan het paedagogische Instituut. Adler was leerling van Freud en stichter van de lndivldueel-psychologische richting ln de psychologie. In 1930 werd hij eere burger van Weenen. Voorts was de ge leerde president van het internationale in stituut voor individueele psychologie en docent in de paedagogle aan de Gplumbia- universlteit te New-York. Van zijn hand verschenen verschillende geschriften. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Dick, z. van Jac. Prins en C. Vellekoop; Jan. z. van H. v. d. Linde en A. Dam; Evert Dirk, z. van D. Vreken en J. Lodder. Getrouwd: G. Offerman, 32 jaar en A. Bol 32 jaar. Ondertrouwd: H. A. F. van Toorenenber- gen, 32 jaar en A. Weyer 24 jaar; C. Lisjerse 26 Jaar en K. A. Stuiver 24 jaar. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Krijgsman. Hoofdweg 100 Bernardus J. Bushoff, Friedalaan 4 Guillaume J. Decades, Nieuwemeerdijk 180 Godefrida C Hammer, Platanenlaan 4 Wilhelm P. H. Hanen, Schipholdijk 83 Antonie D. Hodde, Beukenlaan 4 Pie ter Hulser, Sloterweg 806 Leonardus G. Lieverse, Venneperweg 472 Karl Meijer en echtgenoote, Roerdompstraat 11 Ge rardus W. H. M. Oostendorp, Schuilhoeve- laan 5 Eduard K. Postema, Pellkaanstr. 7 Roelof Pulster, Akerdijk 100 Johan nes van Selm, Sloterweg 60 Joseph P. J. Vermast, IJweg 65 Simon R. de Vries, IJweg 139. Vertrokken: Jacobus Koek naar Amster dam. Wilhelminastr. 130, 1 hg Chrlstiaan Noortman, n. Velsen. Sparreboschstr. 5 Wed. K. Oosterhoudt, Deventer, Rielerweg 9S Willem Bloemer. Amsterdam. J. van Lennepstr. 315. 2 hg. Teunis Kol. Am sterdam. Spaarndammerstr. 151. 2 hg. Anne van den Berg, Haarlem. Leidschestr. 44 Teunis van den Oever. Aalsmeer. Se- rlngenstr. 13 Johannes P. Zandbergen, Hillegom, Burg. Pontstraat 102 Jan Dekker, Assen, Leliestraat 23 Johannes Meester, Hillegom, Huize „St. Joseph" NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: Anna Cornelia van der Geest, Offemweg 70 Ch. A. van Overbeek, cchtg. Passchler, Voorstraat 75 J. A. Hol. db„ Langeveld 29 G. M. A. Hilhorst, 11.- verpl., Langeveld 29 M. E. Leonardt, wed. Tappenbeck, Plckéweg 7 A. Pico en fam„ hand. ln automaten, Van Panhuysstr. 48 W. J. J. Strikwerda, geb. Rombouts, Van Panhuysstr. 48 A. M. A. Verhaar en fam., sigarenhandelaar, Julianaweg 30 M. J. Hogendoorn, db., Piet Heinstr. 31 P. W. A. Kok, kellner, Beethovenweg 2 Graaf F. W. van Limburg Stirum, Offemweg 7 J. Houtkamp, geb. Van Hoof, Wilhelmina- straat 15 Wed. J. M. van der Vooren, geb. Van Beers, Heilige Geestweg 39 L. A. M. Neellssen en fam., reiziger. Van Panhuysstraat 42 N. A. van Leeuwen, bloemb.arb., Voorstraat 111 J. Snippe, db., N. Zeeweg 1 W. de Boer, bloemist- kneht. Zandv.straat 30 L. A. van der Wiel, P. Heinstraat 72 M. J. M. Robbe- regt, buffetjuffr.. Nd. Boulevard 1 M. C. H de Ridder, geb. Schakenbos, IJmuider- straat 28 A. van Leeuwen, kok. Hoofd straat 76 M. Zimmerman, db., Koningin Astridboulevard 24 K. H. W. Sprengler en fam.. artist, N. Barnhoornweg 23 S. M. Waasdorp, geb. Cassemeijer, Kerkstraat 40a F. J. Hoogendoorn, ll.-verpl., Zwar- teweg 20 J. F. Minnee, Kon. Astridbou levard 26 J. A. Riemvis, Schafferstr. 14. Vertrokken: A. G. Sandvos en fam., piloot,, naar Noordwljkerhout, Koninginneweg 23 B. J. S. Sandvos, naar Noordwljkerhout, Koninginneweg 23 G. M. van Bohemen, naar Enschedé, Hoogel. Singel 112 C. Wagner, serveermeisje, naar Weenen, Damffgasse 3/13 M. K. Zwetsloot, db., naar Roelofarendsveen. pa. H. Battels E. Zuidhoek, db„ naar Oegstgeest, Ch. de Bourbonstr. 8. Burgerlijke Stand. Geboren: Euphemia Alida, D. van J. J. Altorf en J. Vink Antonius Adrlanus Maria, Z. van A. J. van den Berg en M. C. i Rotteveel Marlnus Adrianus. Z. van L. A. Zonneveld en G. A. Steenvoorden Anna Maria Margaretha, D. van A. A. B. van Geelen en A. A. Maas Cornelia Joanna Adriana. D. v. A. A. B. van Geelen en A. A. Maas Anton Antonius, Z. van C. H. de Haas en C. Fallaux Grietje, D. van C. J. van Duijn en M. A. Peters Martha Geertruida Johanna, D. van W. L. Th. Alkemade en J. P. Buschman Ja cobus, Z. van A. van Duivenboden en J. Vink. Ondertrouwd: G. Ouwehand en M. J. Hogendoorn F. J. Wassenaar en A. G. Breedveld J. de Vos en C. C. van der Meer M. Varkevlsser en A. J. van der Zwet J. M. P. Barendse en H. de Heij W. Brama en A. M. Hoogenboom. Gehuwd: L. Steenvoorden en A. W. Heemskerk P. van den Burg en M. A. Warmenhoven H. Ravensbergen en J. van Roon. Overleden: Engel van Urk 1 j., Z. van L F. W. van Urk en A. van Rooijen Cor nells Jan Klijn, Z. van B. Klijn en P. de Koning Petronella Oudshoorn 83 j„ wed. van J. C. van der Lippc. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: P. Huisman en E. Verhaar. OverledenA. VarkevlsserBinnendijk 71 j. WASSENAAR. Loop der Bevolking. A v. Beek, dlenstb., uit Raamsdonk, v. Z. v. Nijeveltstr. 302 I. F. Billmann, dienst bode, uit Den Haag, Teylingerhorstlaan 9 W. C. Bloemers. leerl.-verpleegster, uit Rosmalen, Eikenlaan 35 W. R. C. Boers en vr., clv. ingenieur, uit Berlijn, Meyen- dellscheweg 16 A. Bol en dochter, vee houder, uit Valkenburg Z.-H., Vinkelaan 1 W. C. Breukelaar, dienstb., uit Rheden, Storm van 's-Gravesandeweg 27 B. de Bruin, z. beroep, uit Nieuwerkerk a/d. ÏJs- sel, Langstraat 22 Wed. H. Specht, geb. van Córstanje, z. ber., uit Den Haag, Prin- senweg 107 A. Dostilova, dlenstb., uit Den Haag, Park Oud-Wassenaar 1 IJ. Dijkman, dlenstb., uit Ferwerderadeel, v. Bommellaan 3 E. Duschatka, dlenstb., uit Den Haag, Rijksstraatweg 462 H. C. den Elzen, dlenstb., uit Noordwljkerhout, St. v. 's-Gravesandeweg 83 Th. Finger, gezelschapsdame, uit Den Haag, Prinsen- weg 107 H. Gelderman, z. ber., uit Voorburg, Nassaulaan 15 M. Heinskyll, dienstb., uit Keulen, Oranjelaan 5 J. A, Kalser en vrouw, secretaris fa. Boissevain, uit Bloemendaal, Wittenburgerweg 122 J. Klein, dienstb.. uit Baarderadeel, Aca cialaan -2 A. M. Knubben, dienstb.. uit Den Haag, Wittenburgerweg 106 A. E. O. Kollmann, z. beroep, uit Voorburg, Nassau laan 15 M. J. Kratz, dienb., uit Den Haag, Oud-Wassenaarscheweg 3 A. Ku- kulls. dlenstb., uit Den Haag. Teylinger horstlaan 9 M. M. Leijs, dienstb.. hit Steenbergen, Binnenweg 15 J. Mon- tauban van Swljndrecht en gezin, adm. N. V. Nationale Luchtvaartschool. uit Bloemendaal, Weteringlaan 13 Ch. A. A. M. F. A. Graaf .von Oberndorff en gezin, z. ber., uit Den Haag, Rijksstraatweg 4 Wed. H. J. M, Jansen geb. Peters, dienstb., uit Roermond, Deylerweg 3 J. H. E. van der Kley, geb. v. d. Poel, z. ber., uit Lelden, Achterweg 19a J. J. Rietbroek, groenten- handelaar, uit Den Haag. v. Z. v. Nijevelt- straat 62a H. N. Ruisaard, slager, uit Naaldwijk, Molenstr. 2 R. van 'tSlot en vrouw, tuinman, uit Diepenveen., Schouw- weg 56 M. A. Thoen, naaister, uit Den Haag, Tulpweg 15 H. Vinke. sergeant, uit Zwartsluis, Kamp Waalsdorp A. de Vos, slager, uit Brlelle, Kerkstr. 31 P. J. Vulllngs, z. ber., uit Ronse (België), Eiken laan 35 B. Weidmann, serveerjuffrouw uit Wintherhur, Park O. Wassenaar 1 W. v. d. Worp en vr., onderwijzer, uit Raalte, Burchtstraat 7 C. Zandbergen, dienstb., hit Rijnsburg, Duinoord 12 A. A. van Zeist, dlenstb.. uit Llsse, Nassaulaan 16. VertrokkenW. H. Metz en' gezin, naar Den Haag, Van Heutzstraat 110 J. B. Timmer, naar Apeldoorn, Hoofdstraat 26 A. Sirre, naar Voorschoten, Donklaan 66 C. M. A. van Munster naar Amsterdam. Nic. Maesstraat 48 L. Balcesrak, naar Den Haag, Andries Blckerweg 2 A. van Egmond, naar Rijnsburg, Moleneind 25 C. C. M. Boode, geb. Koot, naar Rijswijk. Z.H., Heerenstraat 76 M. Hack en ge zin, naar Voorburg, v. Woudenstraat 25 A. J. Hoogervorst. naar Voorhout, Hoog straat 24 K. de Groot naar Voorschoten, Rijndijk M. A. Warmerdam, geb. van Noort naar Veur, Veurscheweg 132 C. Th. Karremans, geb. van Haastrecht, naar Voorschoten, Tulpstraat 10 M. Kreilos, naar Heemstede, Hobbemastraat 34 G. M. Hendrikx, naar Den Haag. Paviljoens gracht 3 H. Kroner, naar Den Haag, Bentlnckstraat 64 J. Boerefijn, naar Bodegraven, Prinsestraat 94 E. van 't Woud, naar Katwijk, Louwestraat 16 G. Hilgemar.. naar Maasland, Westgaag 119 G. Smits, naar Amsterdam, Wester- scheldepleln 21 J. A. Duivenvoorden, naar Oegstgeest, Haarlemmerstraatweg 2 W. ,T. Duyndam, naar Voorschoten, Rijndijk 148a K. v. d. Plas, naar Oegstgeest, Ge versstraat 45 H. J. Donker en vrouw, naar Arnhem, Laan van Klarenbeek 128 N. L. ten Cate, geb. van Gheel Gildemees- ter, naar Almelo, Vrieseveenscheweg 76 C. J. Koster, naar Tilburg. Koestraat 85 J. F. van Groenendaal, geb. Van Vuuren. naar Tilburg. Koestraat 85 F. C. Dries- sen, naar Driebergen, Rosariumlaan 16. Geboren: Ingrid Louise, D. van Jhr. F. H. G. van Benthem van den Bergh en C. S. C. van Eibergèn Santhagens Pamela Pa tricia. D. van F. J. J. v. d. Valk en A, G. Nickel Erna Elfrieda, D. van D. van den Burg en C. E. Hoving Theodora Jo hanna Maria, D. van T. C. Bellekom en M. van Haastrecht Anne Marie Louise, D. van A. L. M. H. Goossens en A. C. A. Lau- wers. Burgerlijke Stand. Overleden: Johanna Engellna Keij 85 j., wed. van A. Timmermans Pieter Me- dema 70 j.. echtg. v. E. Dijkgraaf Maria Jacoba Gallé 54 jechtg. van J. Schuijt Frederik George Abspoel 67 j., echtg. van E. F. Blokhuijsen. Ondertrouwd: J. A Vincenten en E. Meijer N. J. Winnubst en M. Knijnen- burg E. V. Boel en J. C. van den Berg. Gehuwd: A. C. van Groenendael en J. P. van Vuuren J. T. Zonneveld en R. Rei- singer J. G. Warmerdam en M. A. van Noort P. J. Karremans en C. T van Haastregt G. S. Boode en C. C. M. Koot. de Unie en de regeeringspolitiek de onder nemingslust moeilijk kunnen prikkelen. De Amerikaansche shares waren ten opzichte van gisteren vrijwel onveranderd en maak ten onder beurstljd slechts onbeteekenen- de variaties mee. Van een bepaalde stem ming op de locale markt kon feitelijk niet gesproken worden, slechts hadden de Rub berfondsen een gedrukt voorkomen hetgeen moest worden toegeschreven aan de zwak ke stemming voor het product rubber op de wereldmarkt. Heden viel opnieuw een kleine prijsverlaging waar te nemen en hoewel al die kleine reducties op zichzelf weinig uitmaken, zijn de rubberprljzen des niettemin ln het verloop van eenige weken procentsgewijze niet onbelangrijk gedaald. De affaire in Tabakken was minimaal, de koersen bleven vrijwel onveranderd. In Industrieelen ging maar weinig om, zonder dat wijzigingen van beteekenis voorkwamen. De aandeelen Fokker-vUeg- tulgen werden in een kleine open hoek verhandeld, en bewogen zich voornamelijk tusschen 160% en 164 Suikerfondsen trokken slechts geringe belangstelling. H.V.A.'s en de overige soor- ten bleven op peil. De Scheepvaartafdee- ling was stil en zoo goed als onveranderd. In Petroleumwaarden ging heel weinig om, en van Koninklijke was nu en dan zelfs .niets te besoeuren De belegglngsmarkt was kalm, de Ned. Staatspapieren konden zich handhaven. wisselkoersen. Londen 8.98 3/4 (8.98 11/16); Berlijn 73.05 473.7Parij 8.12 1/2 (8.13 1/4); Brussel 30 71 (30.72); Zwitserland 41.57 (41.50); Kopenhagen 40.121/2 40.121/2); Stock holm 46.37 1/2 (46.37 1/2); Oslo 45.171/2 (45 17 1/2); New York 1.817/8 (1.817/8); Praag 6.34 1/2 (6.34 1/2). Prolongatie 1; Part. disc. 3/16; Dag geld 1/4 Registermarken 36 1/4; Credlet Sperr- marken 171/8; Effectensperrmarken 15'/;; Reismarken 51; Bankpapier 43 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM. 28 Mei. Bli gebrek aan gegevens, die de markt od de een of andere wijze hadden kunnen beïnvloeden, hield men zich ten opzichte van de effectenbeurs heden uiterst gereser veerd. Er was dan ook een groot gebrek aan orders en de handel was dientengevolge zeer klein en meer dan eens was van affaire niet;'te bemerken. Met den handel in Amerikaansche fondsen wilde het in 't geheel niet vlotten; 't onberekenbare ver loop van Wallstreet heeft het beleggende publiek ten aanzien dezer nar'eren eenig;- zins kopschuw ?emaakf In verban'' met de berichten omtrent den mnstgen ecinomi- schen toestand ln d» Vereenlgde Staten woTdt niet spoedig tot liquidatie overgegaan doch daartegenover voelt men er niets voor nieuwe engagementen 00 touw te zetten. Zulks omdat de arbeldsmoellijkheden in LEIDEN. 28 Mei. Totaal runderen 474; id. kalveren 404; ld. schapen 6457; ld. varkens 809. 28 Stieren 110 —280 (schoon gewicht) 55—66, stroef; 161 Kuif- en melkkoeien 190 -300, kalm. 119 Varekoeten 15a—210 matig: 166 Vette koeien 180300, 5678, stroef; Graskalveren 1015, matig; 58 vette kalveren 4095, 5486, stug; 346 Nuchtere kalveren 510, matig; 200 Vette schapen 24—32, matig; Zuiglammeren 11— 17. matig; 121 Weideschapen 16—24, matig 6136 Lammeren 8—16, matig; 210 Mestvar- kens 1934, matig; 568 Biggen 1216, matig; 16 Paarden 175325, tam; 44 Bok ken en geiten 315, matig; 31 Zeugen 55 80, matig. Kaasmarkt. Noteering ln guldens per 50 KG. Goudsche kaas le soort 20—22; 2e soort 1819, 77 partijen, handel matig; Leidsche kaas le soort 1922. 2e soort 17 —18, 22 partijen, handel matig. LEEUWARDEN, 28 Mei. Veemarkt. 40 Enterstieren 120—215; 105 Twenterstleren 215—230 p. st.: 302 Vette koeien 5075; 518 Melk- en kalfkoeien 125270; 30 Pinken 60 150; 40 Vette kalveren 2065; 643 Nuch tere kalveren 48; 385 Vette schapen 16 38; 135 Welde schapen 1528; 1272 Lam meren 814; 340 Vette varkens 4046 35 Magere varkens 1640; 165 Kleine biggen 7—14; 48 Bokken Gelten; 127 Paarden 80 —300; Totaal aanvoer 4185 stuks. Zuivel: Goudakaas 2023; Edammerkaas 16—46; Aanvoer 2726 KG Mijnboter 1.37 —1.23 per K.G.; Veilingboter 1.30—1.18 per K G. Aanvoer 4/3 13/8 vaten. Commissie 73. Eierhandel: Kipeieren aangevoerd 260000 K.G.; Prijs 2'lt—3'/i et. per stuk; Handels- prijs 0.45—0.50 per K.G.: Eendeneieren aangevoerd 450 K.G.; Prijs 21/42% ct, per stuk; Handelsprijs 0.300.35 per K.G. Pluimvee: 15 Slachthanen 0.50—0.90 per stuk; 60 Slachtkippen 0.601.20; 300 Piep kuikens 0.200.40; Jonge duiven 0.100.20. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen: Edammerkaas 20 plus 88.50 per 50 K.G.; idem 40 plus 14.5015.50 per 50 K.G.; Goud- schekaas 20 plus 7.508 per 50 K.G.; Idem 40 plus 14.50—15 per 50 K.G.; Broodkaas 40 plus 14.50—15.50 per 50 K.G.; Leidsche kaas 20 plus 88.50 per 50 K.G.; Goudsche volvet 18.50—19.50. Stemming kalm. NIEUWKOOP, 27 Mei. Elerenvelling. Aan voer 4653 stuks. Kipeieren 2.603.30, eend eieren 2.002.30 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 27 Mei. Kipeieren. Aanvoer 1974 stuks. Prijs per 100 stuks 2.853.15; Eendeieren. Aanvoer 116 stuks. Prijs per 100 stuks 2.50—2.60. RIJNZATERWOUDE, 27 Mei. Aangevoerd 1150 kippeneieren. Prijs van f. 2.60 tot f.3 de 100. Partij eendeneieren. Prijs f. 2.20. VEUR, 27 Mei. - Engelsche komkommers lste soort f. 7.90—8.90. 2e soort f6.107.50, 3e soort f. 4.605.80, stek f6—8. Gele komkommers le soort f. 7.508,90, 2e soort f. 5.10—6.90, 3e soort f. 4.20—5. stek 5—7. Kropsla, le soort f. 22.90. 2e soort f. 1 130. Stoofsla f.4—5. Peen f. 5.90—8.10. Bloemkool, le soort f. 5.107.20, 2e soort f. 2.60—3 50, uitschot f.22.10. Tomaten, midd. f. 17.1018.20, groote ronde f. 17— 18. 2e soort f. 16.50—17.30, 3e soort f 12.60 13.50, bonken f. 1516.80. Andijvie p. 100 f. 1.503.10; per KG. f. 57. Spinazie 4 KG. 10—22. Postelein f. 6.30—7.50. Raapstelen f. 0.801. Rabarber per 100 bos f. 4.50— 5 30. Snijboonen 46—47. Radijs f. 1.80—2, Frei f. 2.50—3. Selderie 70—90. VEUR 27 Mei, Vrije veiling. 8617 kip eieren 2.50—310 per 100 stuks Konltnen 0.301.05, duiven 718 ct. p. stuk. WESTLAND. 27 Mei. Coóp. Centrale Westlandsohe Snijbloemenveiling. Hortensia 4590 c., Geranium 8—13 c., Hanggeranlum 7—12 c„ Begonia 38 cent, Salvia 46 c„ Spirea 19—30 c„ Fuchsia 8 13 c„ Crassula 7—9 ct. Gloxinia 2651 c., alles per pot, Anjers f.4.608.20, Regalis 1.10—1.80, Vlolieren 5.10. alle per 100. Vio lieren 12—18 c., Lathyrus 4—7 c„ Anemo nen 45 c., Convillis 5—9 c„ Nymph 17— 26 c., Imperator 13—18 c„ Wedgewood 6 10 c Excelsior 7—9 ct.. Yellow Queen 89 c.. alles per bos. WOUBRUGGE. 27 Mei. - Aanvoer 2800 eieren. Pri)s kineieren f 2.65—3.10: eend- eieren f.2 50—2.70 per 100 stuks. Boter f. 1.20—1.25 per KG. ZEVENHOVEN. 27 Mei. Aangevoerd 2467 eieren. Kipeleren 2.503 10. eendeieren 2.3# per 100 stuks Bananen 25 ct. per 5 stuks. Aardbeien 18 ct. per doosje. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3