STADSNIEUWS BUITENLAND VRIJDAG 28 MEI 1937 No. 2367f HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN 78ste Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Fractievoorzitters bij de Koningin Dit nummer bestaat uit VIER bladen LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 cis. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zyn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk Jager tarief. Kleine advertenties uitsluitend by vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. by maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven J0 ets. porto te betalen. - Verplicht bewysnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchëque en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zyn: per 3 maanden f. 2.35 per week TV.V.V.V.'.'.v. f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden 4- portokosten.' (voor binnenland f. 0.80 per 3 mndJ HET TIENJARIG BESTAAN VAN „REHOBOTH'. Herdenkingsdienst in de Marekerk. By gelegenheid van het tienjarig be staan van de wijkvereeniging „Rehoboth", was in de Marekerk een herdenkingsdienst belegd, waar zoowel de oprichter, ds. A. D. Meeter van Watergraafsmeer, als de tegen woordige voorzitter, ds. J. de Wit, het woord voerden. Na het inleidend orgelspel een para phrase over „Dankt, dankt, nu allen God' werd met samenzang. Schriftlezing en gebed geopend. Ds. Meeter sprak vervolgens naar aanlei ding van Ps. 103 vs. 10: „O, God, wy ge denken Uwe weldadigheden in het midden Uws tempels", waarbü hy erop wees dat het hier om hooge dingen gaat; nJ. Hém, uit Wien en door Wien alle dingen zyn. Al is het werk van Rehoboth klein, zoo vervolgde spreker, ook hier is behoefte om God te danken voor Zijn zegeningen. Spr. herinnerde aan de geschiedenis van de wijkvereeniging, waarbij hij ook de zorgen niet vergat te noemen, die er vele waren, omdat reeds dadelijk groote plannen wer den gemaakt: men wilde immers komen tot de stichting van een wijkgebouw. Met en thousiasme is er door velen gearbeid, waar bij spr. enkele personen met name noemde, en met weemoed hen herdacht, die de ver- eeniging in de afgeloopen tien jaar zyn ontvallen. Er was liefde tot Rehoboth; in vijf jaar ls meer dan f. 20.000 binnen ge komen. Spr. bond zyn gehoor op het hart, om deze liefde blijvend te doen zijn, opdat deze arbeid in de toekomst voortgang zal kunnen vinden. Ds. J. de Wit verbond zijn woord aan Zach. 4 10. Spr. wees op den dringenden eisch om de jeugd tot de kerk te brengen. Voor catechisatie enz. Is een wykgebouw onmisbaar. Groot is de zegen aan dit werk verbonden, aldus spr., maar men onder schat Vaak de beteekenis van dit werk. Het Ls een stuk kerkeiyke actie. Al ls Rehoboth klein, ook het kleine werk wil God zegenen Met klem spoorde spr. aan dit werk te steunen, omdat het vooral in dezen tyd om uitbreiding roept. De dienst werd afgewisseld door zang van mevr. Renslnk. Ook de kinderen van de Zondagsschool zorgden voor eenige mooie nummers. Onder leiding van den heer Hederik zongen zü als laatste het be kende „Er ruischt langs de wolken". Het was een goede avond voor Rehoboth. VOORDRACHTSOEFENING LEIDSCH MUZIEKLYCEUM. Een groote serie aardige prestaties. Aan het einde van het muziekseizoen woonden wy gisteravond in de kleine Stadszaal nog een zeer druk bezochte Voor drachtsoefening bij van de leerlingen van het „Leidsch Muzieklyceum". Een lange rij jongens en meisjes, alsmede meerdere oudexen, deed zich hooren van hun beste zyde, telkens na afloop der prestaties met byzondere hartelykheid toe- gejuich door de schare aanwezige ouders en vrienden. De voorzitter van de commissie van advies prof. dr. H. J. Lam, die steeds met zoo grooten yver de belangen van dit mu ziekinstituut behartigt, opende met een welkomstwoord, waarin hij met genoegen constateerde, dat de school In een behoef te voorziet, hetgeen wel blykt uit het sinds verleden jaar sterk toegenomen aantal leerlingen, toen 35, thans 85, meerendeels woonachtig in het Rijnsburgerwegkwartier en dn Oegstgeest. Na gewezen te hebben op de vele maan den van stryd op velerlei gebied, die aan een openbare les voorafgaan, merkte spr. op, dat het onmogelijk was, alle leerlingen een beurt te geven. Een vergelykende proef was dus noodzakelijk. Spr. prees zich ge lukkig te kunnen mededeelen. dat met in gang van den volgenden cursus met een rhythmische afdeeling voor dames en kinde ren begonnen zal worden en dat de viool leraar de heer A. v. d. Meuien, voornemens is dan tevens bij voldoende deelneming eer, symphonleklasse voor samenspel en kamermuziek op te richten. Nieuw voor dit jaar zyn de klarinet en blokfluit. Voor dit laatste instrument schreef de pianoleeraar, de heer Jaap van Jer Meulen een Humoreske (voor de blok- Huitclub) en een Sonatine (solistisch). Met groot genoegen hebben wy de zeer 'alrijke vertolkingen beluisterd, waarvan e' meerdere vóór de pauze slechts enkele minuten duurden en die in een vlot tempo werden afgewerkt, zoodat het programma niet te lang duurde, waarvoor by eersten oogopslag wel eenige vrees bestond Met dit al was met het gansche verloop toch wel een vier uur gemoeid. Het programma was met veel zorg inge- studeerd en buitengewoon gevarieerd. Koor- ring van kleuters en grooüren, vele piano- jukjes, aardige zangspelletjes, solo- en rjuzang, blokfluit-, klarinet- en vioolcom- raties wisselden elkaar in bonte rij af, "Wrby zoowel aan de klassieken als aan de meer modernen (o.a. Debussy en Pou- lenc) aandacht was besteed. 't Is ons niet wel mogeiyk. alle vertolkin gen afzonderlyk te behandelen. De alge- meene indruk is echter gunstig geweest, terwyl in sommige gevallen al zeer muzi kaal gezongen of gespeeld werd. Hoe heeft men genoten van het grap pige optreden in een lintenspel of een klompendansje, terwyl in het byzonder de composities voor de blokfluit van den heer v.d. Meulen zich goed eigenden voor dit Instrument en stellig getuigenis aflegden van compositorisch talent. Speelden dikwyis de zenuwen de leerlin gen nog parten, het was toch opmerkelyk dat allen, ook wanneer 't eens mis liep, flink doorzetten en na een inzinking weer met moed doorgingen en dan dikwyis zóó goed speelden, alsof zy thuis waren, niet gehandicapt door eenige vrees voor de volle zaal met luisteraars. Vooral na de pauze hoorden wij enkele leerlingen, die techniscli zoowel als muzi kaal al een goed eind gevorderd waren. Was het voor de pauze Thijs Ravelli die opviel met het Rondo in C gr. van Beet hoven, van hen die daarna volgden willen wy nog noemen Bertus v. d. Linden met het le deel der Sonate in Es van Haydn, Jan v. d. Veld, die een gedurfde en tech nisch reeds kranige vertolking gaf van een pianosuite van Poulenc, terwyl Jan v. d. Veen en Dora Somerwil knap voor den dag kwamen met de zevende Sonate van Corelli. Gaarne wordt ook altyd de zang van Greeth Versteeg gehoord, die ditmaal o.a. met Wagner's „Schmerzen" en „Hll- dach's „der Lenz" haar reputatie van zeker een der beste, zoo niet de beste leerling dezer school volop bevestigde. Tenslotte willen wij nog noemen het optreden van de heeren W. Acketrman en B. Harmsen met het beroemde vioolconcert van Mendelsohn. Voorwaar geen kleinigheid, waar zy zich dapper doorheen sloegen. De fraaie streek en de reeds veelbelovende techniek van den eerste trokken stellig de aandacht. Zijn werkelyk in menig opzicht al zeer geslaag de prestatie oogstte dan ook een enorm applaus Men heeft zich terecht den ganschen avond door daarmee gul betoond, terwyl de directrice mej. Westendorff en de zang- leerares mej. Dykstra met bloemen zyn gehuldigd. De heer van der Meulen ontving een fraaie krans. Zoo is deze avond voor het Leidsch Muzieklyceum weer een groot succes ge worden. De levendige belangstelling voor deze voordrachtsoefening bewyst wel, dat deze school by velen een warme belangstelling geniet. Jammer, dat het tooneel voor enkele der kinderspelen wel wat te klein was, zoodat de jeugdige deelnemertjes zich daarop niet altyd vrij genoeg konden be wegen. wy verheugen ons intusschen over de animo, die by de jeugd wederom in veel sterkeT mate voor de zelfbeoefening der muziek bestaat. Wy krygen weer veel meer vertrouwen, dat het in dit opzicht den goeden weg opgaat! GOUDEN DOCTORAAT. Woensdag 2 Juni ajs. zal het vyftig jaar geleden zyn, dat mr. J. van Praag te 's-Gravenhage, oud-Griffier by het Kan tongerecht te Kampen, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap Leidsche Cara- melfabriek voorheen Backer en Co., Turf markt 8, Leiden. Nieuwe directeur: N. Spaargaren, Leiden. E. H. F. Passier, Langestraat 13/19, Lei den. Automobielverhuurinriohting. show room. autohandel en reparatie-inrichting. Wyziging uitgeoefend bedrijf, de automo- bielverhuurinrichting is opgeheven. Vesti ging filiaal: Leiden, v. Oldenbarnevelt- straat 37a, o. d. naam: Leidsche Auto Boxen Garage Passier. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het Artsexamen le ge deelte: de heeren Lauw Tjoen Giap (Lei den), J. H. van Dalen (Den Haag) en J. P. Poot (Den Haagl. Bevorderd tot arts: de heeren Soetan Assien Tehar (Leiden) en M. H. W. K. Dykstra (Den Haag). EEN, WIEN DE VERKIEZINGEN OOK WINST BRACHTEN. In den vorm van honderd sigaren. In onze extra-editie van gistermorgen, waarin wy den volledigen uitslag der Tweede Kamer-verkiezingen bekend maak ten, publiceerden wy ook een foto van de enorme belangstelling voor onze Bureaux, waarop wy het hoofd van een volstrekt willekeurig persoon met een cirkel om kransten onder de belofte, dat de aldus aangegevene by aanmelding een kistje met 100 sigaren zou ontvangen. De gelukkige heeft niet lang op zich laten wachten; hij bleek te zijn een schil derspatroon, de heer S. P. de Graaf, Mare- óyk 64. die, naar hy ons vertelde, altyd trouw onze publicaties op. verkiezingsdagen volgt. Ook nu was hy weer aanwezig en keek onderwyl belangstellend naar de toebereidselen van onzen fotograaf. „Ik weet nog precies", aldus de fortuiniyke winnaar, „wie er op dat oogenblik naast me stonden en had niet de minste moeite om me zelf te herkennen. Den volgenden keer kom ik vast weer. 't Is me nu nog beter bevallen dan anders!" Aldus vertrok de heer de Graaf met de sigaren onder zyn arm VOLKSMUZIEKSCHOOL. Gisteravond gaf de heer Henk Geirnaert met de leerlingen van de Volksmuziek school, afd. van de Maatschappy voor Toonkunst, een uitvoering in het Volks huis, welke min of meer bedoeld was als een openbare les. Wat wy van deze jonge menschen beluisterden, zoowel In soli als samenspel, getuigde van deskundige leiding en ernstige studie. In het byzonder dient vermeld de zang door het kleine, maar goed geschoolde koor, dat uit mooi mate riaal bestaat. Vooral het „Beati Mortui" van Mendelssohn klonk byzonder mooi. Ook hetgeen door de leerlingen dei- viool-, piano- en blokfluitklasse werd ge geven, werd door de vele aanwezigen zeer gewaardeerd. De directrice mej. Ruth, was dan ook aller tolk, toen zy aan het slot van den avond den heer Geirnaert harte lijk dank bracht voor het gebodene. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelyken dienst voor Soc. Zaken stonden ingeschreven Bouwvakarbeiders: baggerlleden 3; be hangers 9; betonvlechters 16: betonwerkers 64; fundeeringwerkers 1: glazenmakers 2; glazenwasschers 7; granietwerkers 11; grondwerkers 89; heiers 3; metselaars 99; opperlieden 96, schilders 73. sloopers 5; straatmakers 9: hulpstraatmakers 16; stu- cadoors. witters 62; timmerlieden 187; uit voerders 9: voegers 19; ongesch bouwarb. 7. Totaal 787. Fabrieksarbeiders: bleekers 16; lompen- serteerders 9: vellenblooters 5; steenfabr arb. 98: zeepfabr arb. 4; ongesch. fabr. arb. 57. Totaal 189. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 90; reizigers, colp. 46; winkelbedienden 33; etaleurs 5: incasseerders 16: musici 7; on- derwyzers 10; overheidspersoneel 10; ver plegers 4. Totaal 221 Hotel café-pers.: huispersoneel 8: kell- ners 41; koks 4. Totaal 53. Houtbewerkers: beddenmakers 2: houtbe werkers 68; kistenmakers 6; kuipers 9; lys- tenmakers 4; mandenmakers 2; meubel stoffeerders 10; meubelmakers 24, politoer- ders 2; ongesch. arb. 35. Totaal 162. Kleermakers: kleermakers 55; kappers 5; schoenmakers e.a. 13. Totaal 73. Land- en tuinarb.: bloemisten 22; land arbeiders 29; tuinlieden 21; warmoeziers 11: ongesch. landarb. 4. Totaal 87. Metaalbewerkers: bankwerkers 106; blik- bewerkers 21: burgersmeden 42; crasseurs 1; electriciens 54; gasfitters 16: gasmeter makers 2; gereedschaomakers 3; instru mentmakers 3; isoleerders 4; kernmakers 1; kettingsmeden 22: klinkers 9; koper slagers 3; lab. bedienden 3: lasschers 9; loodgieters 52; machinisten 17; metaal- boorders 8; metaaldraaiers 6; metaalsiy- pers 1; monteurs 12; pianostemmers 4; polysters 1: ponsers 5: rijwielherstellers 13: rytuigschilders 2; scheepstimmerlieden 6; stokers 24: tegcn'nouders 14: verw. mon teurs 11: voorslaanders 5: voorwarmers 5: vulcaniseurs 1: vuurwerkers 8: wagenma kers 5; iizerwerkers 43; zandsouiters 3; zandvormers 3; ongesch. arb 45 Totaal 593. Sigarenmakers: Sigarenmakers 18: siga- rensorteerders 1; sizarenstriopers 1 To taal 20. Technici opz.: analysten 1; bedrijfslei ders 3; ingenieurs 3; technikers 5; teeke naars. opz. 8; werkmeesters 12. Totaal 32. Textielarbeiders: hekelaars 8; katoen- drukkers 21: kluwers ea. 4; luikers 11: plaatsnijders e a. 17: schrobbelaars 2: spin ners 50: spoelers 3: staaldraaddraaiers 3; sterkers 2: strykers 16: wevers 113; wolbe werkers 38; ongesch. textielarbeiders 45. Totaal 333 Transportarbeiders: Embal'.eurs 5; chauf feurs 147: exp knechten 22: koetsiers 16; loopknechten 40: schippers 87; magazyn- knechten 70: spoor- en trampersoneel 18: wakers 6; transportarbeiders 74; losse arb. 489. Totaal 974 Typografen: boekbinders 29; boekdruk kers 20; fotografen 3; hulp-vakarbeiders 5; letterzetters 35: steendrukkers 2. Totaal 94. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 84; mole naars 1: ovenisten 4; slagers 71; suiker werkers 21: wiinkoopersknechten 12: zout- zieders 3: zuivelbereiders 4: ongesch. fabr arb. 35 Totaal 235. Vrouwen: apothekersass. 1; analysten 1: kapsters (leerl.) 4; naaisters (costuum. verstel) 9; strijksters 1: maasters 1: spin sters 1; winkeljuffrouwen 24: buffetjuf frouwen 1; linnenjuffrouwen 1: boekhoud sters 1: kantoorbedienden 29; verpleegsters 6; bedrijfsleidsters 1; teekenaressen 1; on- derwyzeressen 2: ass en huishoudsters 15: dagmeisjes 15: kinderjuffrouwen 1: werk sters 66' fabr arbeidsters 15. Totaal 196. Alg. Totaal 4049 28 Mei 1936 1210 31 Mei 1935 3714 Ben. 43 ged. werkloozen en 15 jeugdwerk- verschaffing. De Regeeringspersdienst meldt: H. M. de Koningin heeft heden in verband met de Kabinetsformatie op het „Huis ten Bosch" ter conferentie ontvangen de voorzitters van de Tweede Kamerfracties der C.-H. Unie, der S.D.A.P., der R.-K. Staatspartij en der A.-R. Party, onderscheidenlyk de hee ren jhr. mr. dr. D. J. de Geer, ir. J. W. Albarda. mr. C. RL J. F. Goseling en J. Schouten. VLIEGENDE ORCHIDEEËN, Een oud-stadgenoot verzond ze. Het laatste Indië-vliegtuig van de K.L.M. bracht een zending orchideeën van 30 K.G. op Schiphol, welke van Bandoeng naar Amsterdam was vervoerd. De orchideeën zyn van het soort Phalaenopsis Amabilis, welke de N.V. Floricultura te Haarlem by wijze van proef met de K.L.M. heeft laten overkomen en waren afkomstig van de kweekery van onzen oud-stadgenoot J. Ballego. De bloemen kwamen in uitstekenden staat op Schiphol aan en de Haarlemsche kweekers zyn vol lof over de geslaagde proefneming. De volgende week Zaterdag des mid- dams om 3 uur, wordt in 't gebouw van het Ryksmuseum voor Geologie en Mineralo gie aan de Garenmarkt een Laboratorium voor edelsteen-onderzoek geopend, uit gaande van het Instituut voor weten- schappeiyk onderzoek van Edelsteenen en Paarlen. Bij K. B. van 25 Mei is met ingang van 1 Juni benoemd tot inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en ac- cynzen alhier, de heer J. Lubbers, thans ontvanger dier middelen hier ter stede en is hy toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen le af deeling. Tot ontvanger der invoerrechten en ac- cynzen is benoemd de heer J. van But- tingha Wichers, inspecteur der directe be lastingen. invoerrechten en accynzen. EERSTE BLAD BINNENLAND. De Pers over het resultaat der verkiezin gen. (3e Blad). Het Nederlandsche paviljoen te Parijs ge opend. (Binnenland, 3e Blad). Vader en dochtertje met moeite gered uit brandend huis te Rotterdam. (Ge mengd, 3e Blad). Uitvaart van Ko van Dijk. (Kunst, 4e Bl.V De nieuwe regeling van de pacht door do Eerste Kamer goedgekeurd. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Rond den Volkenbond. (Buitenland, le BI.) Baldwin afgetreden en opgevolgd door Neville Chamberlain. (Buitenland, le Blad). Crisis-belasting in België opgeheven. (Bui* tenland, le Blad). Ernstige mijnramp in Mexico. Vele slacht offers. (Buitenl. Gem., 3e Blad). Staking in de Mexicaansche petroleum industrie. (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD DE ALGEMEENE TOESTAND Rond den Volkenbondsraad. In de gistermiddag gehouden openbare vergadering van den Volkenbondsraad is het rapport der gezondheidscommissie aan- genomen Bij deze gelegenheid werci hulde gebracht aan de nagedachtenis van Ro ckefeller voor zyn talrijke edelmoedige da den en voor de medewerking, die liy van den aanvang ai aan de gezondheidsorga nisatie van der Volkenbond heefl verleend Voorts werd het rapport van den alge- rneenen consultatieven raad inzake so ciale vraagstukken aangenomen 't Vraag stuk der kalendervorming werd naar de in September te houden zitting verwezen. De Volkenbondsraad heeft ook den strijd tegen de terreur besproken en besloten op 1 Nov. a.s. een diplomatieke conferentie byeen te roepen om een internationale rechtbank ter bestrijding van de teireur in het leven te roepen Behalve de leden van den Bond zyn ook Duitschland, de Vereenigde Staten, Brazilië en Japan uit- genoodigd deel te nemen aan deze confe rentie. Tenslotte heeft de raad de voorle zing aangehoord van een Fransch-Belgi- sche verklaring. Delbos sprak bij deze ge legenheid een rede uit. waarin hij be toogde, dat zyn land nog steeds tot een Westelyk Pact wil komen en niet wanhoopt aan de mogelijkheid van een gunstig re sultaat. Daarbij vergeet Frankryk niet 't verband tusschen de veiligheid in West- Europa en die in Europa in het algemeen. De eerste kan niet ten koste van de tweede verkregen worden, maar moet in tegendeel bydragen tot een versterking van den algemeenen vrede Eden legde vervolgens een verklaring af waarin hij de hoop uitsprak, dat de tot een gelukkig einde gebrachte onderhandelin gen met België een eersten stap zullen vor men in de richting van breedere onder handelingen en een nauwere samenwerking tusschen alle belanghebbende landen zul len helpen tot stand brengen. Vervolgens voerde de Belgische minister van bultenlandsche zaken het woord. In zyn rede herhaalde hy de belde kernbe loften, die gegeven zyn in de definitie van de buitenlandsche politiek van België: eigen grenzen te verdedigen en te beletten dat. Belgisch gebied gebruikt wordt voor een aanval op een anderen staat en te dien einde vorming van een doelmatige defen sie. en trouw van België jegens het Vol kenbondshandvest. en aan de verplichtin gen, die dit met zich mede brengt De voorzitter van den raad zeide ten slotte, dat de Volkenbondsraad nota nam van de verklaringen, die zoo juist waren afgelegd en verdaagde de kwestie tot de volgende gewone zitting van den raad. De vertegenwoordigers van de staten der Kleine Entente hebben hun eerste byeen- komst gehouden. Zy stelden vast, dat de economische betrekkingen der midden- Europeesche staten zeer gunstig zyn, doch dat eenige moeilijkheden rijzen in verband met de herbewapening van Hongarye. Men verklaart, dat in de kringen der Kleine Entente een strooming is, die een oplos sing van dit probleem in een voor Honga rye gunstigen zin wil bevorderen en dal de rede van Kanya voor de regeeringen te Praag, Boekarest en Belgrado een onaan gename verrassing was, omdat men alge meen wenscht, dat Hongarye met een mln- nelyke regeling zal instemmen. BELGIË Crisisbelasting opgeheven. De Kamer heeft besloten de in Januari 1933 ingestelde crisisbelasting volledig op te heffen. MEXICO Staking op alle petroleum- velden. Ondanks door de regeering in het werk gestelde bemiddelingspogingen is het werk op alle Mexicaansche petro- leumvelden te middernacht neergelegd. Daardoor zal de geheele petroleum- nijverheid, waarbij een kapitaal van ongeveer 900.000.000 gulden voor een groot deel buitenlandsch kapitaal betrokken is, stil liggen. Alleen zullen de stakers, om de openbare diensten niet in gevaar te brengen, de regeering de beschikking laten houden over de noodige hoeveelheden brandstof en gas, die geleverd worden door de petroleumon- derneming, die in handen der regeering is. De bestaande toestand is het gevolg van de mislukking der onderhandelingen. die sedert zes maanden gevoerd zijn. Naar ge meld wordt eischen de arbeiders loonsver hoogingen van 50 procent en meer. De on dernemers verklaren, dat inwilliging van dergelijke eischen hun het voortzetten der zaken onmogelijk zou maken.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1