BINNENLAND LEIDSfH OAf#»*D - Derde Blad Vrijdag 28 Mei 1937 PARLEMENTAIR OVERZICH De strijd in Spanje Thijs IJs en de slimme dieven De Kabinetsformatie. H. 1*1. de Koningin heeft gisteren op het Huis ten Bosch de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal en den vice-president van den Raad van State ter conferentie ontvangen. Nederlandsche paviljoen te Parijs geopend. Redevoeringen van de ministers Gelissen en Slotemaker de Bruïne. Hedenmiddag is het Nederlandsche pa- viljoen op de wereldtentoonstelling te Parijs door minister Slotemaker de Bruine officieel geopend. De Nederlandsche autoriteiten, de minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en die van Handel. Nijverheid en Scheepvaart waren gisternamiddag reeds gearriveerd. Minister Slotemaker de Bruine was vergezeld van den chef der af deeling kunsten en wetenschappen van zijn depar tement. den heer P. Visser, die tevens lid is van het uitvoerend comité. Gisteravond waren zij de gasten van het comité van ontvangst aan een diner in hotel Ritz. Vanochtend om 11 uur ontving de com missaris-generaal. ir. de Bie Leuveling Tjeenk, de Nederlandsche persvertegen woordigers in het paviljoen en leidde hen ro-'.d door de zalen, hen daarbij van voor lichting dienende en een indruk gevende van de groote verscheidenheid der inzen dingen. welke uit ons land en uit Ned.- Indië zijn gebracht.® Hierop volgde een dejeuner, aangeboden ■door de commissie van ontvangst en den commissaris-generaal De aanwezigen, waaronder de beide Nederlandsche ministers, de Fransche mi nister van Handel en Industrie, de Neder landsche gezant te Parijs, jhr. Loudon en dr. Fentener van Vlissingen. president van de Int. Kamer van Koophandel, werden verwelkomd door mr. D. Crena de Iongh. Daarna spraken de Fransche minister Paul Bastid.. de commissaris-generaal der tentoonstelling, de heer Edmond Labbé, minister Slotemaker de Bruïne en ir. de Ble Leuveling Tjeenk. De openingsplechtigheid. In het middaguur had onder groote belangstelling de openingsplechtigheid plaats. Mr. D. Crena de Iongh. die als voorzitter van het uitvoerend comité het eerst het woord voerde, bracht dank aan allen die het mogelijk hebben gemaakt dat Neder land op de Parijsche tentoonstelling ver tegenwoordigd is. Nadat dé Fransche minister van Handel zich zeer waardeer end over de Nederland sche inzending had uitgelaten sprak mi nister Slotemaker de Bruine. Spr. wees op de vele mogelijkheden die de Parijsche tentoonstelling kan hebben en wel in de eerste plaats: nauwere sa menwerking tussehen de volkeren onder ling. Ben internationale tentoonstelling is een samengaan der volkeren, maar tevens een onderlinge wedloop. Vervolgens sprak minister Slotemaker de Bruïne namens de regeering woorden van dank tot de Nederlanders, die met kunst- of industrie-producten te Parijs vertegenwoordigd zijn. om tenslotte zijn groote erkentelijkheid te betuigen voor het werk van de heeren Crena de Iongh en de Bie Leuveling Tjeenk. Minister Gelissen begon met te wijzen op het merkwaardig verschijnsel, dat on danks de verschillende belemmeringen, die nog steeds aan een meer vrijen handel in den weg zijn gelegd, bijna alle volkeren der aarde er van houden om de prestaties hun ner nijverheid aan anderen bekend te maken. Dit geschiedt niet om redenen, van Ijdelheid. doch door het besef dat door internationale tentoonstellingen, de inter nationale uitwisseling van goederen en diensten, en dus der wereld welvaart ge diend wordt. Zij, die de geschiedenis van de economi sche ontwikkeling der Nederlanden ken nen, weten, dat Nederland steeds dan zijn grootste bloeiperiode heeft gehad, wanneer het zooveel mogelijk in het internationale goederen- en dienstenverkeer was inge schakeld. Het is dan ook te begrijoen. dat onder de auspiciën der Nederlandsche regeering, de Nederlandsche nijverheid en handel naast de Nederlandsche kunst de unieke gelegenheid der Exposition inter nationale des arts et techniques dans ki vie moderne hebben aangegrepen, om den Internationalen goederen- en diensten stroom. mede te helpen vergrooten. Minister Gelissen eindigde met zich aan te sluiten bii de woorden van dank, door minister Slotemaker de Bruïne gesproken. De heer Seraarens lid van de Tweede Kamer. Naar wij vernemen zal de heer P. J. S. Serrarens <R.K. Staatspartydie zoowel in de Eerste als Tweede Kamer tot lid is gekozen, de benoeming voor de Tweede Kamer aanvaarden Zijn opvolger in de Eerste Kamer ls prol. mr. C. P. M. Romme. (Auteursrecht A.N.P.l. Het gouden jubileum van Albert Heyn. Hulde aan den stichter. Onder zeer groote belangstelling, zoowel van de zijde van het 2000 man tellende personeel en van de zakenrelaties, als van de plaatselijke autoriteiten heeft de firma Albert Heyn gisteren te Zaandam het 50- jarig bestaan van haar groot winkelbedrijf in kruidenierswaren herdacht In het keurige ruime ontspanningslokaal waarmede de firma als feestgeschenk het personeel heeft verblijd heeft des morgens de huldiging van de directie door het per soneel plaats gehad, waarbij zeer waar- deerende woorden werden gesproken om trent de werkkracht en het zakeninzicht van den stichter, den heer Albert Heyn en ook met groote lof gewaagd van den steun, dien zijn echtgenoote hem. vooral In de eerste jaren, heeft verleend. Aan alle leden van het personeel werd; een geschenk onder enveloppe aangeboden, terwiil de chefs der afdeelingen en die van de 230 winkelzaken bovendien een zilveren sigarenkist met inscriptie ontvingen. Bovendien kregen de dames van de win- kelchefs van mevr Heyn een doos zilveren Zaansche lepeltjes ten geschenke. Anderzijds heeft het personeel aan de directie aangeboden een door den kunste naar Wezelaar vervaardigde buste van den stichter voor het ontapanningslokaal en een reliefbeeld ten behoeve van het hoofd kantoor. Bovendien werd de stichter vereerd met c-en zilveren theeservies versierd met em blemen en de drie directeuren, zoons en schoonzoon van den heer Alb. Heyn met een rookgarnituur in etui eveneens van zilver. Voorts heeft de firma ter gelegenheid van dit feest de volgende schenkingen ge daan: aan de Algem. Vereeniging iot Be strijding van de T B.C. f. 5000; de N. en ZH Reddingmaatschappij f.2000; aan de plaatselijke commissie voor bijzondere noo- den f. 2000 en ten behoeve van den bouw van een overdekt zwembad f. 5000. Op de des middags gehouden receptie heeft de burgemeester van Zaandam die met het voltallig college aanwezig was. namens de burgerij voor dit laatste ge schenk hartelijk4 dank gebracht. DE LASTEN, DRUKKENDE OP GROOTE GEZINNEN. Installatie van de commissie Fleskens. Gisteren heeft de minister van finan ciën. mr. P. J. Oud, de commissie geïnstal leerd, welke tot taak heeft een onderzoek in te .stellen naar de maatregelen, welke getroffen kunnen worden om de op dc groote gezinnen drukkende lasten zooveel mogelijk te verlichten. De installatie-rede van den minister werd door den voorzitter der commissie be antwoord. De commissie Ls als volgt samengesteld: Lid en voorzitter, de heer A. N. Fleskens. lid van de Eerste Kamer te Geldrop Leden de heerèn D var Geel. referen daris bij het departement van binnen- landsche zo ken. A. Mastenbroek, referen daris bij het departement van sociale zaken. mr. J J. R. Schmal. referendaris bij het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, dr. M. J. H. Smeets, inspec teur der directe betastingen, invoerrechten en accijnzen bij het departement van nnancien, L. Welling, hoofdinspecteur van net lager onderwijs te Groningen en mr. .7. J. Wintermans. inspecteur van den land bouw te s-Gravenhage. -Secretaris is drs. J. j. Koster van Groos, adjunct-accountant der directe belastin gen te s-Gravenhage. Spoor- en tramwegpersoneel. Vergadering te Utrecht. Gisteren is onder voorzitterschap van tien heer P. Moltmaker te Utrecht het jaar- iijksche congres van de Nederlandsche ver eeniging van spoor- en tramwegpersoneel begonnen. De heer Moltmaker gaf ir. zijn openingsrede te kennen, dat er een en an der ten goede is veranderd in den econo- mischen toestand van ons land. Zullen thans de zeven vette jaren volgen? In ons land is na de devaluatie een verbetering ingetreden, ook wat de spoor- en trambe drijven betreft. De daling der cijfers is tot staan, gekomen, zelfs vertonnen sommige 1 cijfers een stijgende lijn. Niettemin be draagt 't jaarlij ksch tekort der spoorwegen nog twintig millioen. De leiding der orga nisatie zal een wakend oog houden op de schommeling der index-cijfers en zal niet nalaten op het daarvoor bestemde tijdstip wenschen kenbaar te maken t. a. v. eventueele herziening der salarissen bij de directie. Spr. kon reeds mededeelen dat het bestaande r. d. v. voor een half jaar is verlengd tot 1 Jan. 1938. Het leden tal bedraagt thans 14.907, hetgeen gezien de afvloeiing van spoorwegpersoneel, be vredigend is te achten. Ook financieel is de toestand der organisatie kerngezond. Hierna voerde de heer E. Kupers. voorzit ter van het N. V. V. het woord, die er op wees, dat de organisatie zal blijven ijveren voor de veertigurlge werkweek. Namens de buitenlandsche gasten sprak de heer Prosper de Bruijn, vertegenwoordi ger der Belgische zusterorganisatie. Vervolgens spraken de heer A. Kievit, namens den centralen bond van trans- portarbeiders en de heer Nathans, na mens de Intern, transportarbeiders fe deratie en mevr. de Vries, namens de vrou- wenclubi EERSTE KAMER. PACHTWET. De Kamer (verschillende leden liepen op hun laatste politieke beenen) heeft gistermiddag de nieuwe Pachtwet verder behandeld. Wij zien geen aanleiding, ln de huidige omstandigheden op deze discussie uitvoe rig in te gaan. De heer Van Citters gaf een herhaling van verschillende grieven tegen het ontwerp, voornamelijk wat het eontlnuatlerecht betreft. Ook de heer Mi schiefs van Kessenlch had hier nog wel bezwaren tegen, maar zij waren toch zeer getemperd en hij .zal dan ook wel voor stemmen, Een geestdriftige verdediging van het ontwerpnleverde de heer Ruiter, maar, tenslotte;: heeft de heer Blomjous zich aangesloten bij de critlek van den heer Van Sasse van IJsselt, en verklaard te zullen tegenstemmen. Het korte? debat leverde geen enkel nieuw gezichtspunt op en aangezien de Minister van Justitie pas hedenochtend het ontwerp zal verdedigen, komen wij, bü de samenvatting van 's Ministers ant woord, op verschillende punten uit de dis cussie nog wel terug. HAGENAAR. onze samenleving hebben, is noodzakelijk. Daartoe zullen veranderingen in de orga nisatie en een betere financieelc grondslag noodig zijn. Het hoofdbestuur heeft daar om besloten een reorganisatie in studie te nemen, welke zoo goed mogelijk aan de bevonden tekortkomingen tegemoet zou komen Een voorstel van het dagelljksch bestuur om dit met twee leden uit te breiden, door benoeming van de heeren G, J. Teppema, hoofd van de afdeeling nijverheid van 't departement van handel, en ir. E. F. E. Bongaerts, secretaris der rijkscommissie voor de werkverruiming werd bü accla matie aanvaard. c. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld, hield de heer G. J. Teppema een inleiding over: „Economische verdedigingsvoorbereiding in het Neder- landsch bedrijfsleven", In den middag werd een bezoek gebracht aan de N. V Machinefabriek „Jaffa" te Utrecht. DE STRIJD TEGEN HET VERKEERS LAWAAI. Nederlandsch fabrikaat. In het jaarbeursrestaurant te Utrecht werd de jaarlüksche vergadering gehouden van de vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat", onder leiding van ir, M. H. Damme. Het hoofdbestuur aldus de voorzitter is tot de conclusie gekomen, dat belang rijke veranderingen in de organisatie noo dig zullen zijn om de onvolkomenheden weg te nemen, die aan het bereiken van steeds betere resultaten ln den weg staan. Dat naast de eigenlijke vereeniging een propaganda-commissie werkzaam is, met oen eigen werkprogramma en eigen geld middelen maar overigens met volkomen gelijksoortig doel als de vereenilng zelf heeft, is een toestand, die organisatorisch ernstige nadeelen heeft en dus zeker op den duur niet bestendigd moet worden. Dat een groot deel van de geldmiddelen door een zeer kostbare inzamelingscam pagne geheel incidenteel en zonder eenlge zekerheid van bestendiging verkregen ls, vormt een onoverkomenlijk beletsel om op denzelfden voet dezelfde activiteit te blij ven ontwikkelen. Een niet onbelangrijk deel van de geldelijke rrserve is in het al- geloopen jaar ingeteerd. Een nauwere sa menwerking met tal van organen, die ge lijksoortige of aanverwante belangen in Proefprocessen-verba al opgemaakt. In de motor- en rijwielbeschikking staat precies aangegeven aan welke geluldscapa- clteiten de signaalhoorns minimaal moeten en mauimaal mogen yojdben. Ook de uit laat mag niet teveel3Jeven maken anders zou ons bü de groote' Intensiteit van het verkeer hooren etfralwi- vergaan. Deze ge luidsterkte wordt gemeten in decibels. Prof. Zwlkker te Delft heeft hiertoe een klein handle toestelletje geconstrueerd, niet groo- ter aan een fototoestel, waarop de sterkte van een geluidsbron onmiddellük kan wor den afgelezen. Gistermiddag zijn op de De Ruyterkade te Amsterdam twee proefprocessen-verbaal opgemaakt om tot ln hoogste instantie te zien uitgemaakt wat kantongerecht, recht bank en Hooge Raad denken van deze wüze van „geluidzneten". Bü deze geënsceneerde overtredingen, speelde prof. Zwikker's ingenieuze toestel letje, dat het geluid in ctifers vastlegde, de belangrükste rol. De hoofdcommissaris, de heer H J. Ver steeg commissaris C. Bakker chef der ver keerspolitie inspecteur E. G H. H. Bos, de ambtenaren van het O.M.. jhr. mr. Reü- gersman en mr. Hattink. prof. Zwikker, mr. B baron van Harinxma thoe Slooten, se- clretaris van <je K.N A.C.. mr. C. J. G M. Schölvlnk. iuridisch adviseur van de K.N. AC. en lr. Tük-en van den A.N.W.B. waren tegenwoordig Het proefproces-verbaal voor het gebrui ken van een te sterk signaal werd opge maakt tegen den secretaris van de K.N.A.C baron van Harinxma thoe Slooten. Het signaal mag niet sterker zlin dan 95 decibel en niet zwakker dan 75 Onmiddellijk sloeg de wijzer od ver over 100. De agent deed zijn plicht en de automobilist stond korten tlid later ..op de bon". Zoo verging het ook een motorrijder, namens de KN.M.V. aanwezig, wiens knalpot een hevig lawaai maakte, waarbij ruim 90 decibel werden geprodu ceerd; het maximum is 85. Binnen korten ttjd zullen beide zaken voor het kantongerecht worden behandeld. Regcering van Valencia weigert wapenstilstand. In een interview met een vertegenwoor diger van Reuter heeft de minister van buitenlandsche zaken van Valencia, Giral, medegedeeld, dat de Spaansohe regeering niet wenscht te spreken over een wapen stilstand, noch dezen ln eenlgen vorm goed te keuren. Hü voegde er echter aan toe: „Wü aanvaarden het principe van het terugtrekken der vrüwllligers, zoolang dit niet tot stankomt door een staken der vüandelükhedWi". Doch ook Franco ls tegen een wapen stilstand die z.i. alleen de regeering van Valencia ten goede kan komen. Het witboek van Valencia. Vanmiddag zal de Spaansche gedele geerde Del Vayo voor den Volkenbonds raad een uiteenzetting geven van de ge beurtenissen in Spanje. In de kringen der Spaansche delegatie verklaart men, dat de regeering van Va lencia bezig is met het opstellen van een aanhangsel van haar witboek, handelen de over de Duitsche inmenging ln het Bas kenland. Duitsche vliegers krijgen gTatie. Officieel wordt naar het D. N. B. meldt, medegedeeld, dat de Baskische regeering besloten heeft, de doodstraf, waartoe de drie krügsgevangen gemaakte Duitsche vliegers veroordeeld zijn, niet te voltrek ken. Het persbureau der Baskische regeering verklaart, dat de regeering tot dit besluit gekomen Ls, ten einde den fascistischen landen elk motief te ontnemen, hun inter ventie in den Spaanschen burgeroorlog voort te zetten. Duitsche beschuldiging. Officieel wordt uit Berlijn medegedeeld; „De Duitsche torpedoboot „Albatros", die op het oogenbllk op de reede van Palma de Majorca ligt, ls op 26 Maart 1937 bü 'n aanval van regeerlngsvliegtuigen op de stad en de reede ln ernstig gevaar ge bracht door bommenwerpers die een vier tal bommen in de onmlddellüke nabyheid van het schip uitwierpen. Aan dezen aanval moet een büzondere beteekenLs worden toegekend, omdat op dat oogenbllk geen nationaal Spaanscn oorlogsschip op de reede lag. Op deze wüze worden de Duitsche strüdkraahten ter zee, die in het belang van den wereldvrede haar controledienst in de Spaansche wateren verrichten, ernstig ln haar veiligheid te- dreigd." In een nota van het Spaanscne ministe rie wordt, echter opgemerkt, ten eerste, dat op het oogenblik van het bombardement verscheidene schepen der rechtschen, die als militaire transportschepen dienst deden hl de haven voor anker lagen; ten tweede, dat de controledienst in de territoriale wateren niet in de Spaansche havens ver richt kan worden, daar de commissie voor de niet-inmenglng een afsttnd van ten minste 10 mijl van de Spaansche kust heeft voorgeschreven; ten derde, dat vol gens de besluiten van de commissie voor de niet-lnmenging het toezicht bij het eiland Majorca niet onder de bevoegdheid van de Duitsche vloot valt en dat de „Al batros" hoewel het schip zich in de haven van Palma bevond, derhalve met geen en kelen controle-arbeid belast kon zün. FOKKER-FABRIEK IN ROTTERDAM. Op de voormalige werf van Burgerhout. Door de directie der N.V. Nederlandsche Vllegtuigenfabriek Fokker, gevestigd te Am sterdam is bèsloten tot de stichting van een tweede fabriek welke zal gevestigd worden op dé' "fërréinen en in een deel der gebouwen van de voormalige werf van Burgerhout te Rotterdam, Door de N.V. Nederlandsche Vliegtuigen- fabriek Fokker zün de fabrieken van de voormalige werf van Bnrgerhout aan den Kreekweg aangekocht. De bedoelfne van dezen aankoop ls dat hier een nieuwe afdeeling van Fokker's vliegtuig-industrie zal gevestigd worden. Mbb. EEN NIEUWE SPOORLIJN. Naar wü vernemen heeft de Regeering I thans haar goedkeuring gehecht aan het voornemen der Ned. Spoorwegen, om een verbinding te maken tu;schen de lünen AmersfoortBarneveld V. en Barneveld aansl.—Ede—Arnhem, zoodiat dan een rechtstreeksche verbinding Amersfoort EdeArnhem tot stand komt. De afstand AmersfoortArnhem zal dan 50 K M. be dragen. die nu over Rhenen 62 en over Utrecht 79 K.M bedraagt. Daar op de nieuwe verbinding Dieseltreinen gaan loo- oen zal de afstand tussehen Amersfoort Baarn—Arnhem aanmerkelük verkort wor den. De volgende week wordt mlet de werk zaamheden reeds een aanvang gemaakt. VOOR ZATERDAG 29 MEI. Hilversum I, 1875 M. KRO-Uitzending - 8.009.15 en 10.00: Gramofoonmuziek 11,30: Godsdienstig halfuur 12.00: Be richten: 12.15: De KRO-Melodisten en solist 1.00: Gramofoonmuziek en Post- öuivenberichten 1.15KRO-orkest 2.00: Voor de rijpere jeugd 2.30: Gra mofoonmuziek 3.00: Kinderuur 4.00: Het KRO-orkest en gramofoonmuziek 5.30: Gramofoonmuziek 5.45: De KRO- Nachtegaaltjes 6.15: Gramofoonmuziek 6.20: Journalistiek weekoverzicht 6.45 6.55: Gramofoonmuziek 7.00: Berichten 7.15: De maatschappelüke positie van den vakbekwamen architect, causerie 7.35: Actueele aetherflltsen 8.00: Be richten ANP. Mededeellngen 8.15: Over peinzing met muzikale omlystlng 835. De KRO-Melodisten, solist en gramofoonl muziek (Om 9.00: Sportpraatjei 930T Gevarieerd programma 10.30: Berichten ANP. 10.40: Sportreportage n.ig 12.00Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. VARA-Uitzending 10.0010.20 voorm. an 7.308.00 VPRO, 8.00: Gramofoonmuziek 10.00: Morgen- wüdlng 10.20: Orgelspel, declamatie en bont programma 12.001.45 Gramofoon muziek 2 00: Gramofoonmuziek 3.15- De nationale reclasseering, causerie 3.30 .Melody Circle" 4.30: Esperanto-ultzen- ding 4,50: De Flierefluiters en solist 5 40: Literaire causerie 6.00: Orgelspel 6.30: „De Wielewaal" en causerie 7.00 „Filmland" 7.30: Van Evangelie tot ge meente, causerie 8.05: Herhaling S.OS- Berichten 8.07: Berichten ANP., VARA- Varia 8.15: Zangersfeest in het Kurhaus t Scheveningen 9.00: VARA-Maand- revue 9,30: Declamatie 9.50: Gramo foonmuziek 10.00: Berichten ANP. 10.05: VARA-Groot-orkest 11.00: Berich ten 11.0512.00: „Fantasia" en orgelspel Droitwich, 1500 M. 11.05: Voor de vrouw 11.20: Orgelspel 11.50: BBC Northern orkest en solist 12.50: BBC Dansorkest 1.20: Commodore Grand orkest 2.20: Gramofoonmuziek 2.50 Het A. Dulay-kwintet 3.20: Sportrepor tage 4.00: BBC-Schotsch orkest 5 00 These made me laugh, causerie 5.20 BBC-Dansorkest 5.50: Vervolg dans muziek 6.20: Berichten 6.35: Sport nieuws 6.50: Welsch intermezzo 7 05 Het Virtuose-strijkkwartet en solist 7.50 ABC-Cabaret - 8.20 Variété-programma 9.20: Berichten 9.40: A walk ln the New Forest, causerie 9.55: Het kwintet van de „Hot Club de France" 10.35: Derde acte van „Carmen" 11.15: Declamatie 11.35: Ambrose en zijn Band 11.50: Berichten 12.0012.20: Vervolg dans muziek. Radio Paris, 1648 M. 7.10 en 8,20: Gra mofoonmuziek 12.20: Vlsciano-orkest en soliste 4.50: Adlson-orkest 8.05: Zang 8.35: Duettenconcert 8.50: Orkestcon cert 10,50: Gramofoonmuziek 11 26— 1.20: J. Bouillon's dansorkest. Keulen. 456 M. 650: Omroepkleinor- kest 8.50: Omroep-Amusementsorkest 9.50: Gramofoonmuziek 12.20: Hinden- burger Symphonie-orkest 2.35: Gramo foonmuziek 4.20: Westduttsch Kamer orkest, militair orkest en solisten 720: Omroepkwintet 8.30: Feestuitzending 10.5012.20: Omroepdansorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20: Gramofoonmuziek 12.50: Salonorkest I.30: Klelnorkest 1.50—2.20: Gramo foonmuziek 2.30: Kamermuziek 3.20: Pianovoordracht 3.35: Clemor and his lucky stars 4.20: Gramofoonmuziek 4.50: Salonorkest 5.20: Reportage 6.20 Gramofoonmuziek 7.20: Viola-recital 8.20: Nationaal orkest 9.05: Actueele uitzending 9.20: Vervolg concert 10.30 Gramofoonmuziek 11.3512.20: Het Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20: Gramofoonmuziek 12 50 Klelnorkest 1.30: Salonorkest 1.50: Gramofoonmuziek 2.23: Clemor and hls lucky stars 3 20: Gramofoonmuziek 4.50 en 5.35: dito 6.35: Pianovoordracht 6.45: Zang 7.05: Planovoordracht 7.20 en 7.45: Gramofoonmuziek 8.20: Kleinorkest 9 20: Radiotooneel 9.55: Kieinorkest 10.30: Omroepdansorkest 11 2012.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30Con cert m.m.v. solisten, Omroepkamerkoor en Omroeporkest 10.20Berichten 10.50: Trioconcert 11.05: Scheepsweerberlcht - II.201.15: Hans Bund en zijn orkest. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 29 Mei. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO, VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV enz 3e Programma: 8.00: Keulen 11-20: Droitwich plm. 12.20: Parijs R. 13.20: Brussel VI. 14.20: Keulen 15.35: Brus sel Fr. 16.20: Keulen 20.05: Parijs R. 20.20: Brussel Fr. 21.20: Rome of div. 4e Programma: 8,00: Brussel VI. 9,20: diversen 10,35: Londen Reg. 13,05: Droitwich 15.20: London Reg. 16.00: Droitwich 18,20: Diversen 18,50: Brus sel VI. 19.05: Droibwlch 23.15: Londen Reg. 22. Waar kunnen Sim en Brom-oom <WM?" vrotg Thijs zich af, in angst en vreezen. HU zocht, hij speur* en hü liep hij floot, hü schreeuwde en hij riephij daoht: „Ik ben hen kwijt Hü vond hen eerst na 'n heelen, langen tüd; 't was ln zóó een naren toestand, dat lüj hei toen vond, dat hij heel lang spraakloos stondMen vraagt zich af. hoe zü hier kwamen zü zaten vastgebonden op een mestvaalt samen en waren uitgeschud en uitge kleed; zeer groot was thans hun leedl Vriend Sim sprak "t eerst lüj zei: „O, Thüs' wat ben Ik blü, dat ik je nu weer zie; wü zitten hier al 'n uur of drieWü volgden je door 't woud, langs 't pad, zooals Je met ons afgesproken had: toen heeft de roover-hoofdman weer zijn tooverspreuk gemompeld, want wü werden plots ln diepen slaap gedompeld en terwijl wü aan den wegkant waren ingedut, hebben de bandieten ons weer uitge schud vervolgens hebben zü ons, in den nacht, ongemerkt hier heen gebracht! Zoo zitten wü nu op den puinhoop, tussehen vuil „Ach aoh, ach ach", riep nu oom Bront: ,,'t is 'n wonder dat ik nog niet huil want kijk nu toch eens aan; zij stalen ook mijn levertraan!" 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10