Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 25 Mei 193) Te water geraakt en verdronken. Uit de Omstreken AGENDA ALPHEN. De reorganisatie der Burgerwacht. Door het bestuur van de Vrijw. Burger wacht werd aan de leden een schrijven gezonden, waarin het mededeelt dat in ver band met- onderscheidene moeilijkheden, welke zich den laatsten tijd tusschen een Redeelte van het bestuur en de bevel voering der Burgerwacht hebben voor gedaan, de burgemeester tot reorganisatie heeft moeten besluiten, welke reorganisatie thans in samenwerking met het nieuwe bestuur haar beslag heeft gekregen. Hoe wel om formeele redenen, n.l. het intrek ken van de verklaring als bedoeld in art. 2, sub. 2 van het Kon. Besluit van 29 Nov. 1921. den vorm moest worden gekozen van oorlchftng van een nieuwe vereeniging. bestaan in wezen de aangebrachte wijzi gingen hoofdzakelijk in een veranderde samenstelling van het bestuur, in een wij ziging van den naam in ..Vrijwillige Bur gerwacht Alnhen a. d. Rijn" en in enkele veranderingen in statuten en huish. regle ment. De verwachting is. dat door deze reorganisatie, welke tevens bedoelt te bevor deren een beter contact tusschen bestuur, leden en bevelvoering, de moeilijkheden, welke voorheen bestonden, zullen zijn op- gelost en in de toekomst zullen worden voorkomen. Het nieuwe bestuur stelt de leden gaame ln de gelegenheid hun dien sten aan de Burgerwacht te blijven geven. ■Het schrijven is vergezeld van verschillende biljetten die de leden moeten onderteeke nen en terugzenden, waarbij zij verklaren als lid van de Alphensche Burgerwacht te bedanken en zich als lid der vrijwillige burgerwacht od te <Tever.terwijl zij tevens een verklaring moeten teekenen geen lid te zijn, eventueel te blijven of te worden van een vereeniging, die door de regeering is genoemd als onvereenigbaar met het lid maatschap der burgerwacht als Fascisten- bond. NB.B. enz. De commandant is Bern Knaapen: het nieuwe bestuur bestaat uit: J. Vierbergen, voorzitter: mi. H. Pop, secretaris: H. R. Nieborg, penningmeester: W. A. Lam. H. G. Veltman, A. Oosthoek en L. Spreij. Heimachine in het Kanaal. Dat de ktaanwagen van de garage Boot soms voor moeilijke opgaven komt, bleek toen de heer Boot gistermiddag werd ge beld om uit het Kanaal een ruim 3'/i ton wegende heimachine te lichten. Deze hei machine behoorende aan den aannemer S. uit Berkel, die van den Westkanaalweg naar de Oostkanaalweg per zolderschuit over het Kanaal zou worden vervoerd, dui kelde, nog voor zij de zolderschuit bereikte in het Kanaal en verdween geheel onder water. Dit werd veroorzaakt door het weg glijden der uitgelegde ijzeren balken van den wal naar de schuit. Hoewel met veel moeite, mocht het gelukken het gevaarte met genoemden kraanwagen ten slotte iweer op het droge te brengen. In den Hoorn werd de 75-jarige wiel rijder K. aangereden door een hem pas- searende personenauto, waarbij hij kwam te vallen en verschillende bloedende ver wondingen bekwam. Het ongeluk werd ver oorzaakt, doordat de man plotseling den weg overstak zonder voldoende richting aan te geven. Als Ingang tot het nieuwe Boschpark Iheeft men een poort en twee monumentale lantaarns aangebracht. In verband met het stopverbod voor auto's etc. komende uit de van Boetselaer- straat naar de Bruggestraat, wanneer de brug over den Rijn voor de scheepvaart is gesloten, wordt aan het perceel van siga renmagazijn ..Plenty" een electriseh stop- bord aangebracht, dat door het personeel van de brug zal kunnen worden bediend. LEIDERDORP. Vergadering Munnikkenpolder. In de vergadering van stemgerewtigde ingelanden van den Munnikkenpolder ln deze gemeente werd de rekening 1935 vast gesteld aan inkomsten op f. 1548,89. aan uitgaven op f. 1541,40, het- batig slot alzoo op f. 7,49. De begrooting voor het jaar 1937 werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f. 1813,55'/i, bij een omslag van f. 7,50 per H.A. De tijdens de vergadering gehouden stemming voor een bestuurslid heeft tot resultaat gehad, dat de heer A. Rijnsburger Tz. als zoodanig is herkozen. NIEUWVEEN. Vergadering „Nic. Boys". De Voetbalver. „Nic. Boys", hield haar ledenvergadering in café Lok. De voorzit ter de heer Th. Haakman, opende, waarna de notulen onveranderd werden goedge keurd. De voorzitter dankte den heer Lok, voor de fraaie bekerkast, aan de Vereeni ging geschonken en hoopte deze eens ge vuld te zien niet alleen met medailles, maar dat daarin ook eens beker-tropheeën zullen prijken. Medegedeeld werd, dat er is ingeschreven voor de zomercompetitie, waarvan de eerste wedstrijd zal worden gehouden bij D.S.V. Dan zal tevens daar het nieuwe terrein officieel geopend wor den. Vervolgens werd medegedeeld, dat men op Zondag 30 Mei wegens het Sacre- mentsfeest dat op dien dag in de Parochie gevierd wordt, geen wedstrijden zal hou den. Ongeveer half Juli vindt een tournooi plaats. De voorz. sprak waardeerende woorden ter nagedachtenis van den over leden terrelncommissaris C. Bezuyen, die regelmatig elke week het werk op het ter rein gedaan heeft, en dankte de Boys, die hem op eervolle wijze ten grave droegen. Tot terrein-commissaris is intusschen be noemd P. Kuiperse. De voorz. sprak den wensch uit, dat deze eervolle betrekking 'n reeks van jaren door hem vervuld mag worden. Den geestelijk adviseur werd dank gebracht voor zijn medewerking. Inzake de Bazaarplannen deelde de voorz. mede, dat eenstemmig besloten is een bazaar te organiseeren, die in October zal gehouden worden. Een commissie is ge ïnstalleerd. Wat de training betreft, het bestuur stelt daarvoor geld ter beschikking, en rekent op de medewerking der leden. Een nieuw bonnenstelsel wordt ingevoerd voor con tributie, Voor de inning zijn aangesteld voor Zevenhoven C. Bader en voor Nieuw- veen W. Lenting, voor de Amstel Nic. v. Tol. Hierop volgde sluiting. De klok vooruit! In tegenstelling tot vorige jaren wijst het torenuurwerk der R.K. Kerk nu ook den zg. nieuwen tijd aan. dit is voor 't eerst sinds de instelling van den zomertijd. Het was dan ook wel merkwaardig, als men vreemdelingen zag passeeren bij de R.K. Kerk en dan de uitroep hoorde „Ze houden hier nog den ouden tijd". Dezen zomer zullen wij dat niet meer hooren! De Zwem vereeniging „De Verbetering" heeft de poorten van het Zwembad weder om geopend. In de Kerkstraat en de Dorpstraat werd de motorbrandspuit geprobeerd. Natuurlijk ontbrak de jeugd hierbij niet. Deze proef voldeed goed. daar vroeger midden in de Kerkstraat en in de Dorp straat moeilijk de spuit bij een sloot ge plaatst kon worden. BOSKOOP. Gouden huwelijksfeest. Onze plaatsgenooten Gijsbertus Belft en Maria Zandvliet, hopen op 9 Juni e.k. den dag te gedenken, waarop het 50 jaren ge leden zal zijn, dat zij in den echt werden verbonden. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Johanna Maria, dochter van Th. van Hevelingen en E. A. Straver Theodorus, zoon van J. Th. de Wit en. W. M. Benscop. Het jaarlijksch onderzoek van de ge wone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1925 en 1928, zal alhier ge schieden a.s. Woensdag 26 Mei des morgens 10.15 uur ln de openbare school aan de Burg, Colijnstraat. A. S. Donderdag herdenkt de heer Jan van Beek, straatmaker, in dienst der gemeente Boskoop den dag, waarop het 25 jaren geleden zal zijn, dat hij als zoodanig door B. en W. werd benoemd. De alhier gehouden bloempjesdag ten bate van het Boskoopsohe Drankweer- comité heeft de som van f. 54,90 opgebracht. NOORDEN. De Geref. Kerk ontving van haar zus terkerk te Woubrugge f. 9.11. zijnde de op brengst eener collecte TER AAR. HAZERSWOUDE. De Zendingscollecte gedurende de Pinksterdagen ln de Ned. Herv. Kerk ge houden heeft opgebracht ruim f. 120, het geen f.25 meer is dan het vorige jaar. KOUDEKERK. De kerkcollecte bracht over April in de Ned. Herv. kerk op f70.83, voor het Restauratiefonds f. 63.68, Busje plaatsen- geld f 20.73. A.s. Donderdag zal alhier een bloemp jesdag gehouden worden ten bate van het T.B.C.-fonds van het Chr. Nat. Vakverb .Draagt Elkanders Lasten". Gistermiddag zagen langs het Kerkpad komende wielrijders in de Poel een man te water liggen. Onmiddellijk aangewende reddingspogingen mochten niet meer baten. Dr. Post Uiterweerd en eenige leden der E.H.B.O. stelden geruimen tijd pogingen in het werk de levensgeesten op te wekken, doch hoewel het lichaam eerst kort te water had gelegen, bleef zulks helaas zon der resultaat. Het lijk werd herkend als dat van den 59-jarigen J. W. V. te Nleuwveen. Het stof felijk overschot is naar die gemeente ver voerd. De classis Woerden der Geref. Kerken heeft peremptoif-geëxamineerd en toege laten tot den dienst des Woords der Sacra menten de heer N. Wamaar, cand. te Hil versum en beroepen predikant bij de Geref. Kerk alhier. WADDINXVEEN. Jaarvergadering E. H. B. O. De vereeniging E. H. B. O. alhier, hield haar 17de jaarvergadering. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek, dat het ledental 70 bedraagt, waarvan er 48 zijn gediplomeerd. Eenmaal was er deelgeno men aan een nationalen wedstrijd in E. H. B. O. te Leeuwarden op 23 Mei, waar 'n eerste en 'n eereprijs werden behaald. 8 leden slaagden voor het diploma, uitge reikt door den Nat. Bond voor reddingwe zen en E, H. B. O. „Het Oranjekruls" Te vens werd een aanvangcursus gegeven met 22 deelnemers. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo is van f. 0.66. Men kan zich opgeven als donateur of begunstiger, terwijl zij. die 16 jaar zijn, zich als lid kunnen aanmelden De landbouwer van B. reed met zijn auto op den Bloemendaalsche weg. Ten gevolge van eên verkeerde stuurwending. reed hij tegen de brug waarbij de brugleu ning ernstig werd beschadigd; van de auto werd een spatscherm vernield. In de Ned. Herv. Kerk werd voor de Zending gecollecteerd met lsten Pinkster dag f. 161.10, terwijl een briefje van f. 10 werd gevonden in de diaconiecollecte. Tegen den grondwerker B. werd door de politie proces-verbaal opgemaakt ter zake mishandeling van mej. van T. ZOETERMEER. Bijeenkomst der Chr. Hist. Unie. In het Spaarbankgebouw hield de Chr. Hist. Unie een alg. vergadering. De heer H. van Boeljen te Voorburg, lid van Ged. en Prov. Staten van Zuid-Holland sprak over: „Wat wij belijden en zij begeeren". De voorz. der afd. de heer P. Baxmeler heette allen hartelijk welkom, inzonder heid den spreker, waarna hij voorlas Hebr. 12 en voorging in gebed. Spr. herdacht den heer Snoeck Henkemans, een der steunpilaren van de Unie, die 75 jaar oud is geworden. Spr. hoopte, dat hij nog vele jaren'zijn kracht voor de Unie mag geven. De heer v. Boeljen deelde mee, dat de a.s. verkiezing meer beteekenis heeft dan vorige ln verband met de voorstellen tot grondwetsherziening. Ook het voorstel tot niet toelaten tot lid van de Tweede Kamer van hen. die zich sohuldig aan een poli tiek misdrijf hebben gemaakt, zal in het nieuwe kabinet worden behandeld, 't Gaat dus over diepe vraagstukken en om me dewerking tot versterking van het gezag, ook van prlnclpieele zijde. Spr. wees op den internationalen toestand ln Rusland. Frankrijk, Amerika, België en Dultschland, waar de vrijheid vooral ln Dultschland en Rusland aan bzanden wordt gelegd. Ook wees spr. op de miskenning van het recht ten opzichte van Italië tegenover Abessynlë. Overal is ontwrichting waar te nemen, waarvan het gevolg Is armoede en ellende van de bevolking. Ook in Ne derland is de worsteling van het gezag aan de orde. Men poogt het gezag te ver leggen van Kroon naar volksvertegen woordiging. De NS.B. tracht de Kroon te verdringen en streeft naar negatie van het recht en ontneming van de vrijheid. Ook op kerkelijk gebied wil de N.S.B. in vloed doen gelden en wenscht ze de vrij heid aan te tasten. WIJ willen dat niet omdat wij vrij willen zijn in het belijden, bouwen en getuigen van Gods Woord ook in ons gezin en in den kring waarin we dat wenschen. 't Gaat om machtige dingen, of de mensch of God zal trtompheeren in het staatkun dige leven. Spr. deelde mede, dat het aan tal menschen, die niet tot een kerkgenoot schap behoorden in 1870 bedroeg 3% van de bevolking. In 1930 was dit gestegen tot 14%. De laatste 4 jaren is door de re geering het beleid met zeer veel tact ge voerd; er is geen land, waar de werkloozen zooveel ondersteuning krijgen als in Ne derland, al is het nog niet voldoende. Spr. vroeg voor de verkiezing veel gebed voor de toekomst. Na gedachtenwisseling dankte de voor zitter den spreker voor diens boeiende rede en wekte de leden op hun stem uit te brengen op de lijst van de Christ. Hist. Schuur ingestort. Onder donderend geraas stortte een schuur in. achter het perceel bewoond door den schoenmaker S. aan de Dorpsstraat. De slechte toestand van het gebouw was hiervan de oorzaak. De zolder van het ge bouw. waarop wat zakken geborgen waren, stortte in. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Deze week zal een collecte langs de huizen worden ëëhouden ten behoeve van de Diaconie der' Ned. Herv. Kerk. Een wielrenner reed in de Dorpsstraat tegen een stilstaande auto op, met het gevolg dat zijn heup werd ontwricht en hij een wonde aan de arm bekwam. De beide doctoren verleenden geneeskundige hulp. Na verbonden te zijn werd hij per auto naar zijn woning in Den Haag vervoerd. De heer J. G. v. Toor onderwijzer aan de Chr. School alhier slaagde te Utrecht voor het diploma schoolraad. ZWAMMERDAM. Vergadering der S.D.A.P. Voor de afd. Bodegraven-Zwammerdam der S.D.A.P. trad in het hotel „De Rustende Arend" op de heer W. Sanders, wethouder van Gouda. Na door den voorzitter, den heer v. Roe kei, te zijn ingeleid, waarschuwde spr., zich niet te laten misleiden door de N.S.B. Deze beweging, aldus spr., wordt gesteund door het grootkapitaal en kan daarom alleen al niet zijn in het belang der ar beiders. Wint de N.SB., dan wordt alles gesteld in handen van één persoon, die voor U denkt, spreekt, handelt en waardoor gij wordt verlaagd tot niet meer dan een nummer. Vervolgens behandelde spr. de politiek der regeering Colijn. Onder het motto „noodzakelijke aanpassing" zijn loonen en steunormen steeds meer naar beneden ge drukt, ten koste van het levenspeil van ar beiders en middenstand. De loonen ln de werkverschaffing verdiend zijn schreeu wend laag. Niettegenstaande de regeering optrad met de leuze: „krachtige bestrijding der werkloosheid, is het aantal werkloozen gestegen van 200.000 tot 400.000. De reclame in het boek .Het werkende land" voor het regeeringsbeleid gemaakt, is dan ook be spottelijk. Door de regeering Colijn ls ook geen christelijke politiek gevoerd: Indien dit wel zoo was, zouden de liberalen niet zoo opwekken om vooral te zorgen dat Colijn weer terugkomt. Terwijl in de ge zinnen van arbeiders en vele anderen nij pend gebrek heerscht, zijn talrijke hoeveel heden levensmiddelen aan de vernietiging prijs gegeven. In de Scandinavische landen, waar een socialistische regeering is, zijn de toestan den veel beter en ls de werkloosheid dan ook zeer sterk gedaald. Tegenover de aanpassingspolitiek van Colijn stelt de S.D.AP. het Plan van den Arbeid, waardoor gedurende een drietal jaren ruim 20.000 arbeiders tegen een redelijk loon weder in het productie-proces kunnen worden opgenomen. Spr. spoorde aan om den moed niet te verliezen, doch te strijden voor een betere toekomst door eenparig te stgrnmen op no. 1 van lijst 2, den lteer A. W. Drees. STOMPWIJK. Burgerlijke stand Bevallen: M. J. C. van Santen, geb. Ko men, Z. M. A. van Loghem, geb. Kramer Z. A. M. Vreeburg, geb. Woning, D. Th. M. C. van der Zon, geb. Lelieveld, D. A. C. van Haaster, geb. Groenewegen, Z. Ondertrouwd: J. M. Elderhorst en P. M. Juffermans SASSENHEIM. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. In de Ger. Kerk sprak ds. A. M. Boeijenga van Haarlem voor de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Spr. betoogde dat het in den a.s. verkie zingsstrijd gaat om de vraag: „Wie zal Koning zijn. God of de mensch?" Spr. bezag de partijen, die den mensch op den voorgrond stellen en besprak de S.G.P., de H.GBB en de C.D.U. Hij kwam tot de conclusie, dat zij voor de A.R, zijn af te wijzen. Tevens zijn de programma's van deze partijen onuitvoerbaar in de praktijk, hetgeen spr. nader uiteenzette. Spr. besprak tenslotte de verhouding van gezag en vrijheid en betoogde dat deze ln de Juiste verhouding worden gevonden in de A.R. beginselen. Hij teekende dr. Colijn als een voorbeeldig vaderlander, begaafd met een heldere zienswijze en bovenal een man van beginsel. Na het zingen van Ps. 99 1 ging spr. voor in gebed, waarna staande twee cou pletten werden gezongen van het Luther- lied. Vergadering R.-K. Staatspartij. Onder groote belangstelling hield de R.K. kiesver. onder presidium van den heer H. Bader, een alg. vergadering ln 't K.S.A.- bouw. Hierbij verleende St. Ambrosius me dewerking, die de pauze opluisterde met eenige marschen. De voorzitter sprak een welkomstwoord, in 't bijzonder tot den heer W. Steinmetz uit Amsterdam, lid der 2de Kamer. Spr. gaf aan. wat op sociaal, economisch en godsdienstig gebied voor en door onze stem wordt gedaan en van welke groote waarde zij ls. Alles wat samenhangt en alles wat ons door den Vader der Chris- heid is voorgehouden, waaraan wij zon der meer moeten gehoorzamen. Daarom wekte spr. op te stemmen op de partij, voortgebouwd door een Schaepman. No- lens en Buys. Dit werk moeten wij niet in stukken laten vallen. Spr. zette het program van de Staats partij uiteen in de overtuiging, dat men daarmede veilig in zee kan gaan op alle gebied. Uitvoerig besprak hij de programma's der andere partijen. Ook de verschillende kabinetsvormingen werden besproken. De R.-K. beginselpolitiek is kerngezond; wij vragen aldus spr. naast onzen partijvoorzit ter Goseling meer mannen, om daardoor een zoo breed mogelijk kabinet te ver krijgen. Ook de devaluatie werd besproken, waardoor een schim van opleving is ge komen. Tenslotte beoordeelde spr. de ex tremistische stroomingen. Na eenige muzieknummers werd deze vergadering onder dank gesloten. VEUR-LEIDSCHENDAM. Meisje breekt neusbeen. Aan den Achterweg alhier, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De fo tograaf v. d. V. was daar ter plaatse bezig een foto te nemen van een verkiezings auto van de R.K. Staatspartij, waartoe de wagen midden op den weg was gezet. Op dat moment passeerde ook een groep wiel renners, waarvan een tegen den 11-j. W. de K„ wonende ln het Achterom, reed. De man, zoowel als het meisje kwamen te val len met het gevolg dat het meisje ver schillende verwondingen bekwam en het neusbeen brak. de renner kreeg geen let sel en heeft zijn reis direct voortgezet. In afwachting van geneeskundige hulp heeft de heer L. Roos van het Roode Kruis eer ste hulp verleend. Dr. Perkuin heeft het kind later behandeld en geconstateerd, dat de neus van het kind blijvend misvormd zal zijn. De politie stelt een onderzoek in naar den onbekend gebleven renner. Schuur afgebrand. Hulsgenooten van den tuinder L. H. Veur- schestr.weg 167 ontdekten brand in 'n naast de woning staande schuur. De schuur, wel ke gevuld was met rietmatten, boonestok- cen, enz., stond in een oogwenk in lichter laaie, zoodat toen de brandweer onder lei ding van hoofdbrandmeester de Regt ter plaatse kwam, aan geen behoud viei te aenken. De schuur met inhoud, waarbij ook drie rijwielen en kleeding van personeel, ging geheel verloren. Een partij ramen, die naast de schuur lag. werd een oogenblik ook door de vlammen aangetast, doch dit vuur was door spoedig ingrijpen van de brandweer spoedig gedoofd. Omtrent de oorzaak tast men in het duister; het ver moeden bestaat, dat in de schuur is ge rookt Zilveren jubileum. Vrijdag a.s. herdenkt de heer J. de Lange, bankwerker bij het depót Leidschen- damVoorburg van de Ned. Spoorwegen zijn 25-jarlg ambtsjubileum. De heer de Lange maakt ook deel uit van den raad van Stompwiik. van de com missie voor werkloozensteun van de com missie voor steunverleening B. Tot voor kort was de Jubilaris voorzitter van den R.K volksbond, bestuurslid van Voor het beroepingswerk van een nieuwen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, met het oog op het a.s. vertrek van ds. van Woerden naar Middelburg, is het noodlg, dat eerst nog een tweetal vacatu res in het Kiescollege worden vervuld, n.l. de plaatsen ontstaan door het vertrek uit de gemeente van den heer A. Dekker en de benoeming van den heer L. C. Hooger- vorst tot dlaiken. Naar wij vernemen zijn de beide kerkelijke kiesvereenigingen tot een accoord gekomen om voor deze stem ming eikaars candidaten over te nemen. In verband hiermede zal gezamenlijk worden aanbevolen in de vacature Dekker de heer L. Breedijk en in de vacature Hoogervorst, de heer J. C. Hooftman. HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te g uur nam. Stadszaal: N.S.B. Spr. ds. G. van Duijl eo J. J. M. Meyers; 8'/i uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Bond. Spr. ds. Koster van Montfoort. 8 uur nam. Donderdag. Stadszaal (kleine zaal): Voordrachts. oefening Leidsch Muzieklyceum. 8 u. nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdat Inenting tegen dlphterie, 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam, „Kreutzer Sonate". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid- dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam, „Consicaansdhe liefde". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „Ziegfeld, de revuekoning". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Mannen zonder naam". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De fluisterende schaduw". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/j uur. Nov a-b i o s c o o p (Katwijk aan Zee)! Tot en met 28 Mei: „De charge van de lichte brigade". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sooedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Mei a s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12 telef. 594, J. E. M. ten Dijk. Haven 18, telef. 85 en J. Doedens. Wilhelminapark 8, Oegstgeest. tel. 274. Herwonnen Levenskracht .en yë-h verschil lende andere' RK. en R.K. sociale organi saties, welke functies hil indertijd ter be schikking moest stellen in verband met een aangezegde overplaatsing naar Haarlem, welke kort geleden weder ls ingetrokken. Het zal den jubilaris Vrijdag as. zeker niet aan bewijzen van belangstelling ont breken. Gistermorgen had de tuindersknecht Th. V. uit Veur het ongeluk in de kolk van de schutsluizen te vallen. De man, die dreigde beklemd te raken tusschen de wal- muur en zijn schuit kon nog juist door L. uit Stompwijk op het droge worden ge bracht. De hier passeerende schipper A. van W„ afkomstig uit Made, had het ongeluk van de kajuitstrap van zijn schip te val len en een arm te breken. Dr. Perquln heeft den man behandeld. Ter gelegenheid van haar 12% jarig jubileum als helpster aan de Ned. Herv. Zondagsschool is mej. A. Grootveld harte lijk gehuldigd. Naast bloemen werden haar verschillende geschenken overhandigd. VOORHOUT. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des n.m. te 8'/t uur ln openbare vergadering bljeea 1. Opening; 2. Notulen der vergadering van 20 April j.l.; 3. Ingekomen stukken; 4. Aanschaffing materiaal en reorganisatie brandweer met nieuwe 6e wijziging der ge- meentebegrooting 1937; 5. Verkoop bouw terrein, gelegen aan de Hoofdstraat aart L. P. H. Vester en 8e wijziging gemeente- begrooting 1937; 6. Aankoop van een stukje grond aan de Jacoba van Beieren- v/eg van de Wed. J. Lakenman voor weg- verbreedlng met 9e aanwijzing gemeentebe. grooting 1937; 7. Vaststelling van veror deningen voor heffing en invordering van gelden ingevolge de besmettelijke Ziekte wet; 8. Aanwijzing van de betrekking van 2den arbeider voor een capitulant. Inge schreven op de bijzondere candldatenlijst, bedoeld in artikel 9, 2de lid, van het capl- tulantenbesluit; 9. Opheffing van de ze kerheid van 'A.P.H.N.M. de Bekker als ad ministrateur van het waterbedrijf wegens goedkeuring der rekening; 10. Wijzigingen van de gemeentebegrootlngen 1937 (10de en 11de) en van de begrooting van het waterbedrijf voor uitbreiding van het wa terleidingnet Torenlaan en De Zllk. Auto-aanrijding. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven reed in volle vaart de fietsrijder B. V- y Monseigneur Broerestraat uit en de Hoog straat in. Terzelfdertijd naderde van ne Dorp, gaande in de richting Nagelbrug een vrachtauto van de firma Varkevisser m Katwijk. Een botsing was onvermhdeju'j De fietsrijder werd opgenomen met ve- moedelijk een lichte hersenschudding en verwondingen aan het been. Per bra"c%, werd hij huiswaarts gevoerd. Dr. Bo® de gemeentepolitie waren onmiddellijk plaatse. Proces-verbaal werd opgemas De schuld is vermoedelijk te wijten »a onvocsglchtigheid van den fietsrijder, M gezien deze te weinig rekenüig zou gen° den hebben met een schutting, die ter plaatse het uitzicht bezwaarlijk m33* 2—Z

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6