Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 25 Mei 1931 BELANGRIJKE VEILING KATWIJK AAN ZEE. Ds. C. A. LINGBEEK AALSMEER. De Bloemenhandel. Als de zomer op komst is. waarop het de laatste dagen wat bezint te selijken. breekt voor den bloemenhandel de tlid aan. waar op de afzet van verschillende producten moeilijker wordt. Het betere weer maakt de drang bü zeer veel menschen erooter om zooveel mogelijk te toeven in de heer lijke vrije natuur en om aan de kamer met een bloemetje wat zonniger aanzien te geven wordt minder aandacht besteed dan anders. Zoo is het in ons land en zoo zal het ook in verschillende andere landen wel zijn. Daarbij komt nog, de seringen mogen dan nu practisch van het tooneel der veilingen verdwenen zijn. dat veel bloemsoorten, zoowel uit de kassen als uit de vrüe natuur bij massale hoeveelheden komen afzetten, niet alleen hier. doch ook in verschilende andere centra, zoodat de markt overvoerd wordt. Het ligt dan ook voor de hand, dat de geldelijke opbrengst van de meeste producten over het algemeen matig is al waren er ook gedurende de afgeloopen week wel bloemsoorten, die ge zien het flinke aanbod nog heel bevredi gende prijzen golden. De Am. anjelieren werden Zaterdag nog tot 8 ct. oer stuk ver kocht. terwijl de rozen tot 6 ct. noteerden. Jap. lelies. vioUeren. pyrethrum. conval- laria en meerdere producten uit de vrije natuur kwamen bü flinke hoeveelheden ter veiling en behoudens de allerbeste kwali teit violieren en pyrethrum. werden lage prijzen besteed. Zoowel de gladiolen als de pioenen deden haar intrede, terwijl de freesia's en verschillende soorten bolbloe- men zoo goed als afgedaan hebben Aan de veilingen van potbloemen en -planten 'heerschte gedurende de afgeloopen week een Ievendigen handel. Vooral zün het de hortensia's, welke bü flinke hoeveelheden worden aangeboden, terwül nu ook de geraniums en verschillende andere soorten potperkplanten in steeds meerdere mate komen afzetten. De hortensia': noteerden tot f. 1.80. de geraniums tot 15 csr.t de primula obc. 35 cent. de cineraria's 38 ct. en de begonia erf. tot 6 ct. Voor beroep bedankt. Ds. W. Heerma. predikant bij de Chr. Geref. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Zwaagwesteinde bedankt. De AH. Kiesver. „Nederland en Oranje" alhier vergaderde. Een drietal sprekers voerde het woord, n.l. ds. C. v. d. Zaal. Geref. predikant en lid der Tweede Kamer; S. v. Wijk Lz„ lid van den gemeenteraad te Haarlemmermeer en A. B. Roosjen. leeraar Herv. Kweek school te Amsterdam. De eerste spreker behandelde de vraag: ..Waarvoor moeten de A.-Rev. den verkiezingsstrijd ingaan?" waarbij de nadruk werd gelegd op hand having van een krachtig gezag. De heer Tan Wijk sprak over het voorrecht om A.-Rev. te zijn en de heer Roosjen over de A.-Rev. beginselen, welke in onze volksziel verankerd zijn. De heer P. v. d. Meer dankte de sprekers, waarna de heer S. v. Wijk in dankgebed voorging. zaam is. De jubilaris ontving vele bewyzen van belangstelling, o.a. van het hoofdbe stuur der P.T.T. als uit kringen van ambt- genooten en ingezetenen De heer van Lierop vervult functies als secretaris en voorzitter in den R.K. bond van postperso- neel, vakgroep van bestellers voor 't ge west en voor het geheele land. en in den bondsraad van den genoemden bond. Bo vendien is hij lid van den gemeenteraad, secretaris van Onderling Belang en voorz. van den R.K. Sportbond Concordia. In dc bondsafdeeling zullen de collega's hem complimenteeren De belangstelling was Zaterdag groot, in den vorm van bloem stukken, zoowel als door bezoek. Morgen van 3.30 tot 4 uur. zal er in de openbare school gelegenheid zün tot kos- telooze inenting oi herinenting. Terwijl verleden week de werkloosheid was toegenomen, is zü deze week gelukkig weer verminderd. Het aantal is van 412 ge daald tot 377. op 26 MEI A.S., des avonds 6 uur en 27 MEI A.S., des namiddags te 2 uur en des avonds te 6 uur, in het gebouw van den heer Gesink, aan de Voorstraat te Katwük aan Zee. van MEUBILAIRE GOEDEREN, TUIN AMEUBLEMENTEN, enz. enz. 1928 Tevoren te bezichtigen. J. H. OOSTERWUK, Deurwaarder. Rapenburg 84, Leiden. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Clasina dochter van H van Duyn en C. Bamhoom Dieuwertje. d- van D. Knetsch en M. van Klaveren Ge nesis. zoon van W. Ravensbergen en F Korpershoek. Overleden: Dirk de Jong. oud 75 jaar. gehuwd met J. M van der Zwan Jacob Paap. 8 maanden, zoon van J. Paap en M. van der Plae. Ondertrouwd: J. Guijt en A. Varkevisser A. Hoek en C. van der Plas D. van der Plas en J. Rozema W. Ouwehand en G. Haasnoot A. Parlevliet en M. Marij- nis A. Messemaker en G. Ros E. Bon sels en M. E. Oostendorp. Getrouwd: C. de Mol en A. M. de Haas C Guüt en M. Haasnoot N. van Duün en A L Haasnoot BENTHUIZEN. Vergadering Benthuizerpolder. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de Benthuizer colders werd de rekening over 1936 vastgesteld met. een totaal aan inkomsten van f. 14.817.75 en aan uitgaven van f. 16 686.64 alzoo een na- deelig saldo van f. 1868.89 De begrooting voor 1937 met een totaal aan inkomen en uitgaven van f. 44.009.72. terwül in deze begrooting is begreDen f.2600 voor de elec- trische bemaling, die dit jaar wordt ge sticht. In de Dlaats van den heer J v. d. Berg, die als voorzitter periodiek aftrad, werd gekozen de heer Jst. v. d. Eijk. Tevens werd de keur van den polder herzien en vastgesteld. Benoemd tot onderwijzeres aan de ..School met den Bijbel", mej. J G Swets, kweekelinge met acte te Boven-Hardinxveld. Ieder oprecht HERVORMDE stemt na tuurlijk. kan 't anders? HERVORMD, en dus No. 1 van lyst Jg 1931 Alléén het hokje vóór den naam LINGBEEK ROOD maken! Hartelijk aanbevolen door Dr. G. OORTHUUS, A'dam, Dr. P. J. KRGMSIGT, -d. Haag vroeger A'dam i Ds. K. H. E. GRAVEMEYER, Den Haag Dr. W. J. DE WILDE, Den Haag en /-vele andere Hervormde Predikanten. HAARLEMMERMEER. Uitvoering Landelijke Rijvereeniging, De Landelüke Rijver. „Kapitein van dei- Wal". gaf in de Rijschool op het gemeen- telük sportterrein te Hoofddorp, onder veel belangstelling een goedgeslaagde uitvoe ring. Het programma bevatte een 10-tal nummers o.a. onder leiding van den heer H. J. Lijssen „Het Bolero-nummer", gereden door twee ruiters in Spaanscii costuum, de lintenguirlandes gereden door 8 ruiters en amazones, het in vrüheid af gerichte in de Hoogeschool gaand „Red Cherry", Jeu de Rose, springen enz. en werd op keurige en vlotte wyze afge werkt. De nummers werden door muziek van het Technisch Bureau van den heer El- senga begeleid. De afd. Vüfhuizen van den B.V.L. hield een bijeenkomst onder leiding van den voorzitter den heer Koning. De heer H. G. Smit, adj. secr. van de Landstormcommissie, sprak over liefde en saamhoorigheid tot Oranje, het gezin en de godsdienstvryheid. Hierna werd de film vertoond van het Vorstelük Huwelyk. Vanwege de R.-R. Bondskiesver. Haar lemmermeer. werd in de Geref. Kerk te Hoofddorp een bijeenkomst gehouden, waarin als sprekers optraden de heeren prof. K. Dyk. prof. aan de Theologische Hoogeschool te Kampen, met het onder werp: „Trouw aan het Vaderland" en Chr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer met het onderwerp: „Het A.-R. beginsel". Beide sprekers hielden een bezielende rede en wekten op hun stem op dr. Colljn uit te brengen. HILLEC-OM. Jubileum van den heer van Lierop. De heer F. C. van Lierop Jzn. heeft Za terdag het feit herdacht, dat hij 25 jaar als besteller bij de Posterijen alhier werk KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering der Chr. Hist. Unie. De laatste streekvergadering van den Staten-Kring Leiden wend hier gehouden. Na door de Eere-voorz. der pl. afd. ds. Warmolts, welke o.a. wees op dein plicht van den Christen om naar de Staten-Generaal mannen af te vaardigen, die Gods Woord als richtsnoer voor hun leven hebben, te zün ingeleid, sprak de heer Vam Boeyen over: „Een laatste woord". Spr. wees op het bijzondere van deze verkiezing, n.l. het feit der Grondwets herziening. In het büzonder de revolutio naire propaganda. Spr wees verder op de weinige beloften en stelde het C.H. stand punt daartegenover. Scheeve voorstellingen in verkiezlngs- pamfletten, als het beloven van premie- vrü staatspensioen, de onmogelijkheid om voor f. 600 mlllioen productief werk te zorgen, in één slag alle crisismaatregelen op te ruimen, werden door spr. recht gezet. Bij de bron moet begonnen worden, niet in de eerste plaats door de overheid, maar door stimuleering van het bedrüfsleven kan een gezonde toestand geschapen worden. Sterk bracht spr. het beginsel naar voren en legde de vergadering drie vragen voor Hebt ge U goed onderzocht? Zijt ge bereid pal te staan voor uw beginsel? Hebt ge uw plicht gedaan? Spr. wijst er op. dat het bij de C.H. niet gaat om een mensch maar om de eer van God en het gezag van Gods Woord. Bij God alleen is de bron van gezag, niet in volkssouvereiniteit of totalen staat. Het gaat zoowel nationaal als internato- •naal om gezag, vrüheid en recht. God wordt van den troon gehaald en de mensch er op gezet. Hü die Gods gezag aandurft, durft vrijheid aan. Gezag en vryheid zün geen tegenstellingen. Wij hebben geen dic tatuur noodig. Wy hebben o.a. ons vrüe dhr. onderwüs en vakbeweging te lief. Met een opwekking trouw te blüven aan het beginsel sloot spr., waarna een aange name discussie volgde. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der Chr. Hist. Unie. Op deze vergadering welke in Casa Cara plaats vond, spraken mej. Langman uit Leiden met: „Onze plicht"; ds. A. Verwaal uit De Kaag met: „Welnu" en de heer H. van Boeyen, lid van Ged. Staten met: „Practische opmerkingen De voorzitter de heer L. v. d. Zwan las den 103den Psalm, ging voor in gebed en sprak een openings woord. Mej. Langman wilde een laatste opwek kingswoord spreken, v.n. tot de vrouwen. Met de emancipatie der .rouw heeft deze meer rechten gekregen, zü neemt met eere haar plaats in hetgeen spr. nader toe lichtte. De vrouw heeft niet alleen kies recht, maar ook stemplicht. Haar werk zaamheid ligt ook op politiek gebied. Er zijn in ons land 140.000 meer kiesgerechtigde vrouwen dan mannen. De vrouwenstem kan dus van belangrijken invloed zün. Ons Vaderland wordt door een Vrouw gere geerd. Geen vrouw mag bü de stembus achterblü'ven, doe uw stemplicht, stem niet blanco, maar breng uw stem uit op no. 1 van lüst 4. Ds. Verwaal merkte op, dat er stemrecht en stemplicht is, maar er moet ook zün „stemlust". Gü moet er als Chr. Hist, voor zorgen, dat liet drievoudig snoer „God, Nederland en Oranje" niet verbroken wordt. Wü moeten ware Christenen zün, die gru wen van: „de godsdienst is opium voor het volk'1 en van ..het nieuwe heidendom". Wy Chr. Hist, zün echte Oranjeklanten, voor wie de Oranjeboom een geschenk van God is. Wü hebben dankbaar te erkennen den zegen Gods. ons in ons Oranjehuls ge schonken. Wü zullen niet dulden, dat een leider boven de Koningin zal staan. Mus- sert 1 en de Koningin 2, dat nooit, (ap plaus!. Wy zullen ook niet dulden, dat Oranje door roode hemden weggevaagd zal worden en vervangen wordt door de roode tulp. In ons goede vaderland ls het nog „Oranje boven' en wy Chr. Hist, zullen ervoor zorgen, dat het zóó blijft, (applaus). Goede vaderlanders zijn goed nationaal, maar ook goed internationaal, die het groote wereldgebeuren op elk terrein mee leven. Wü moeten zorgen voor een weer macht om eventueel neutraliteitsschenders te weren. Wy willen geregeerd worden door een regeering, die ervoor waakt, dat de Chris- telüke en nationale grondslagen van ons volk niet ondermünd worden Bü de S.D. A. P. is een periode van gematigdheid aan gebroken. Dat ls geen enkele reden, om den stryd tegen de S.D.A.P. te doen verslappen Wü zyn Nederlanders, wü willen ons zèlr zyn en dat blijven. Gy Chr. Hist, behoeft niet gezegd te worden, wie wü moeten kie zen. Ge behoeft ook niet uw stem uit te brengen op dr. Cohjn. Spr. heeft alle eer bied voor hem en voor hetgeen hij deed. Toch zegt spr. stem niet op hem, omdat dr. Colyn er toch komt met vlag en wimpel, maar stemt op Jyst 4, op de Geer". Spr. zegt tegen.hen. die ons volk willen onder graven en ondermynen: „Blijf af van ons volk". Spr. gaf een vernietigend oordeel over de N.S.B. en bepleitte tenslotte hand having van vrüneid en gezag. De heer van Boeyen behandelde eerst de groepen, die het beginsel zoo ver mogelijk wegschuiven. De C.D.U. voert in het schild premievrij ouderdomspensioen en nationale ontwapening. In den breede bestreed spr. zulks en zette de zienswyze daaromtrent van de C.H.U. uiteenA De S G P. wil zoo spoedig mogelük de crisismaatregelen opheffen. Spr. verklaarde welke noodlottige gevolgen dat zou hebben en gaf weer, hoe de C.H.U. te werk zou gaan. Ook het „Plan van den Arbeid" van de S.D.A.P. werd aan critiek onderworpen. Er moet een actieve handelspolitiek gevoerd worden. Het scheppen van banden moet men aanwakkeren, zooals de handelscom missie in Zuld-Amerika dat deed. Op die wijze kan Nederland tot ontplooiing komen. Tot slot behandelde spr. een drietal vragen: 1. Zijt ge verzekerd van uw geloof in uw politiek beginsel?; 2. Zijt gü bereid voor uw politiek beleden beginsel te staan? en 3. Hebben wij onzen plicht gedaan? De voorzitter dankte de sprekers. Na een opwekkend woord, sloot ds. Ver waal met dankgebed. Vergadering „Eenheid door Democratie". Deze vergadering werd in Hotel de Zwaan gehouden: als sprekers traden op de heer D. J. A. Geluk uit Haarlem over: „Demo cratie en dictatuur" en de heer P. v. d. Stam uit Laren over: „Wat wil E. d. B.?' De voorzitter dr. G. C. A. van Dorp sprak het openingswoord. De heer Geluk zeide. dat „Mussert of Moskou" ongeveer het zelfde uitdrukt n.l. „de dictatuur". De juiste tegenstelling is: ..Democratie en dictatuur". Spr. gaf een verklaring van wat onder democratie verstaan wordt en ook wat de dictatuur beteekent. Hij stelde te genover elkaar het gezag in de dictatuur en in de democratie, dat vertrouwt op het volk. De dictatuur berust op macht, vrees en geweld De leidende persoon kan nooit weten, wat er onder het volk heerscht, Bü dictatuur géén vrijheid van godsdienst. De jeugdvorming wordt onder den Staat ge bracht. In de democratie heeft men altijd bekwame personen, omdat er veel selectie bestaat. De rechtspraak is in de democra tie zonder aanzien des persoons, bü de dic tatuur is dat geheel anders; men zie de concentratiekampen. De N.S.B. is geen Nederl. beweging, maar de nat. soc. bew. in Duitschland. De democratie brengt eenheid in verscheidenheid, zij strüdt vóór de be hartiging der Nederl gemeenschap, niet een streven naar dood, maar naar levende eenheid. Zij wil géén gelykschakeling, maar samenschakeling. Spr. eindigde met de woorden van Willem de Zwijger aan te ha len, n.l. „zonder vrijheid heeft dit land geen toekomst". De heer v. d. Stam verwees naar de toe standen in Rusland en op de gevaren, die van daar uit dreigen; evenals de blsamrat werkt het communisme ondergronds. Het fascisme is in Italië ontstaan als tegenstan der van het communisme. In Italië ls een ordening, die veel gelükt op die in Rusland. Spr. concludeerde dat Europa ln levensge vaar gebracht kan worden door één man. Er bestaat vrees, dat Mussert eens den legalen weg zal verlaten. In Nederland is een zieke plek. Deze vergiftiging in onze ge meenschap is de oorzaak van het ontstaan van E.D.D. Het is uw taak, aldus spr., te gen het fascistisch blok een blok van demo cratie te vormen. De voorz. dankte beide sprekers en sloot met een opwekkend woord. Gevonden: Een zweep, een doublé armband met inscriptie A. G.; een zakmes, een bretel, een bril met doublé randen en hoornen montuur. Inlichtingen op het po- •litie-bureau. LISSE. Vergadering der N. S. B. De N.S.B. vergaderde; als spreker trad op de heer J. J. M. Meyers uit Lelden. Waren vroegere verkiezingen radicale schünvertooningen, aldus spr., thans staat Nederland voor een geheel andere verkie zing, die een uitspraak zal zijn over het stelsel der partyen, die beloften hebben gegeven, doch waarover niemand meer sprak. Thans echter zien de politieke par- tüen de N.S.B, met angst en haat tege moet. omdat zü ia geworden een macht, die niet meer met zich laat spotten. „Een dracht maakt macht", dit zal ook blüken voor de N.S.B in haar streven naar een hechte eenheid van het Nederi. Volk in zyn geheel. Wü wenschen niet, gelük de communisten, te tellen met mitrailleurs, bommen en petroleum, noch een combi natie te zien valt Roomsch-Rood. De kath. partüën maken op het oogenblik geen be zwaar met een evt. combinatie met de S.D.A.P., welke echter nog steeds is geble ven de partij met den on-christelüken klassenstrüd. Wij wenschen geen „Eenheid door Democratie", dat niets anders is dan een absoluut volksfront, voorbereid door Dimltrof uit Moskou, als handlanger van Satan, Ook de aanpassing heeft ons land geen uitkomst gebracht en in deze 3'/i jaar rijd ons land en volk veel gekost en verarmd. Inzake de devaluatie betreurde spr. het, na 3Vt Jaar eendevaluatie zonder noodzaak te moeten aanvaarden. Er zou geen prysver- hooging plaats hebben. Zij beteekende echter binnen een korten tijd een gewel dige prijsstyging. De waarde van alle on derpand werd in den grond geboord, ter wül de lasten hiervan bleven. Wü kunnen Duitschland niet missen, aldus verklaarde dr. Colün, evenwel is het mogelyk, dat de hetze tegen Duitschland toch voortgang vindt. Ditzelfde geldt ook voor de andere landen zooals Italië en Spanje. Ja. zélfs is het mogelük dat onze Holl. guldens door het N.V.V. naar Spanje werden gezonden. Moge in het licht der regeering ons land door de crisis heen zyn, zü verklaart in- tusschen ook, dat zy met het arbeidspro bleem en het productiestelsel geen raad weet en geen kans ziet de werkloosheid weg te nemen. Het beleid der regeering bracht ons o.m. een vermeerdering van de staatsschuld van 500 millioen; circa 7000 crisisambtenaren moesten worden aange steld; de veestapel moest worden afge slacht etc. De alg. levensstandaard is gestegen met 25"/«; deze schatting is zeker wel aan den voorzlchtlgen kant, terwül de loonstan- daard is gedaald. Ook betreffende den middenstand bracht spr. grieven naar voren in zake vestiging van groote winkel-combinaties. Thans zien wü hoe aan den eenen kant vele bodemproducten met vernietiging van levensmiddelen. Aan de andere züde snak ken duizenden hiernaar. Om dit te her stellen behoeven wij onze technische hulp middelen niet kapot te slaan, doch zullen wü de producten onder ieders bereik kun nen brengen, welke thans op een hoog prysniveau worden gehouden ter bevorde ring van het groot-kapitaal. Spr. wees op de diverse verdachtmakin gen en laster, welke over de N.S.B. wordt uitgegoten op allerlei gebied en op de her haalde verklaring van den alg. leider, dat de Kerk door de N.S.B. niet zal worden aangerand. Spr. weerlegde dr. Colün's vergelijkingen met den vrühandel uit vroegere eeuwen. Ook vrije concurrentie achtte spr. moord dadig, wanneer het er om gaat zoo goed koop mogelük te produceeren, ten koste van anderen en door het uitknüpen van arbeiders. Geen welvaart zal mogelyk zijn, indien 70"/» der bevolking in den grond wordt getrapt. Laten wij als een volk de handen ineen slaan en niet als vüanden tegenover elkaar staan. Nederland is een mooi land en het is een rük land. Staakt den klassenstrüd der laatste 50 jaar en laat 1937 een keerpunt zün in de geschie denis van het Ned. volk. Een gaaf een drachtig nationaal socialistisch volk. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. Den goeden kant uit! Bij de Kunstzandsteenfabriek .Amoud" zün deze week 74 arbeiders te werk gesteld. Naar wü vernemen werkt de fabriek nu weer met het twee-ploegen-stelsel. Dit be teekent alweer vermindering der werk loosheid. De hier gehouden Zemdingscollecte der Ned. Herv' Gem. heeft opgebracht f. 113,50. NOORDWIJKERHOUT. I De beeren Sweris en Hoedjes alhier slaagden voor het examen EM.B.O., afd. Rijnland, afgenomen door dr. Boonacker en arts Bertel. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering der G.H.S. De Geref. Herv. Staatsparty belegde in de Herv. School een propaganda-bljeen- komst, waar ds. H. C. Gravenmeyer van Amsterdam sprak over: „Hier duldt de grond geen dwingelandü, waar eeuwen vrüheid stond". Spreker werd ingeleid met het lezen van Rom. 13. Alle partijen spreken over vrijheid, aldus spr., doch er bestaat geen wezeolyke vrijheid zonder gezag. De Bübel zegt dit duidelijk. De vrijheden van onzen rijd zijn i een uitloopen onder de wetten Gods en hun kern is, die van alle revoluties Het gezag is niet aan den mensch. Het gezag is aan God, en Hij heeft dit zwaard in handen van de Overheid gegeven om het kwade te bestrüden en het goede te be schermen. Op dezen grondslag wil de G.H.S. de Regeering gebaseerd zien en verzet zich tegen alle liberalisme en overheerschlng van den sterflyken enkeling. Fel nam spr. stelling tegen de steeds groo- ter wordende overheersching van het katholicisme en wekte op dezen strüd krachtiger en eensgezind voort te zetten, door te stemmen op de G.H.S. Met dank zegging werd hierna gesloten. Meisje rijdt door winkelruit. Zaterdagavond kwam het 8-jarig doch tertje van den heer van R. met greote snelheid van de steile helling van den Ouden Zeeweg gereden. Aan het einde dezer straat kcti het kini onmogelijk den scherpen bocht nemen en reed rechtuit door de winkelruit van een daar gevestigd sigarenmagazyn. Het kind bekwam ernstige snijwonden aan hoofd en polsen en werd door dr. Her- manides verbonden. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. De 28-jarige mej. C. S. wonende te Rot terdam wilde den Haazschen straatwee nabü „de Slaag" oversteken en keek daarbij wel uit naar den rechter, maar niet naar de linkerzijde. Daar tuist een auto uit de richting Den Haag kwam. wilde zij deze eerst laten passeeren, doch op dat moment kwam ook een auto vanuit de richting Amsterdam, waarvan de bestuurder door het geven van een signaal zün aankomst meldde. De juffrouw schrok zóó hevig, dat zü terugging en alzoo door de andere auto welke werd bestuurd door P. A. M D. uit Delft, werd aangereden. Spoedig werd door dr. Leemhuis de eerste hulp verleend, het bleek, dat zü het rechter onderbeen had gebroken. Met de ziekenauto van v. Nieuwkoop is zü naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Op het kruispunt Leidsche straatweg— Nagtegaallaan ls een auto bestuurd door N. van M. alhier, aangereden door een electrische tram. Deze botsing werd veroorzaakt doordat de auto van M.. komende uit de richting Oegstgeest en rijdende oo de tramrails, moest stoppen om een auto. die uit de Nagtegaallaan kwam voorrang te verleenen. Waarschünlük heeft de bestuurder van de tram, die achter de auto van M. reed, het stoplicht van de auto niet gezien, of dacht dat de auto de trambaan wel zou verlaten, hetgeen echter niet geschiedde. Het achtergedeelte van de auto werd hier door emrtlg beschadigd. Proces verbaal ls opgemaakt. Od den Rijksweg nabü „Rhdjnhof" had een aanrüdinz plaats tusschen een auto bestuurd door C. B. te Hazerswoude en een auto bestuurd door A. L. te Heemstede. Beide auto's werden beschadigd, doch de bestuurders kwamen er zonder letsel af De politie heeft procesverbaal opgemaakt. Tegen den caféhouder H. alhier en een vijftal bezoekers is Drocesverbaal opgemaakt wegens het na sluitingstijd vertoeven en laten vertoeven van bezoekers in het café. Voor het examen E.H.B.O.. afd. Rijn land Ned. Roode Kruis, afgenomen door dr. H. J. M. Boonacker en den docent-arts H. 1 Bertel slaagden de dames Maat, v. Esseveld, Nolet en Pressler en de heeren v. d. Zwan en Gregoor allen alhier. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren; Allda Grietje, dochter var. Ja cobus van der Mey en Cornelia Zandbergen Pieter Johannes, zoon van Hendrikus van der Gugten en Wilhelmina Vianen. Ondertrouwd: Jacob de Mooy, oud 25 en Susanna Johanna Rombout. oud 22 J. Samuel van der Mey. oud 25 jaren en Prijna Noort, oud 25 jaren Pieter van der Kwaak, oud 24 jaren en Neeltje Kort, oud 22 jaren Adrianus Driebergen, oud 24 jaren en Grietje van der Mey, oud 18 j. Getrouwd: Gerrit Koekebakker. oud 28 jaren en Cornelia Jacoba de Mooy. oud 22 jarer.. Vereeniging „Het Spinozahuis". De 40ste jaarvergadering van de Vereen. „Het Spinozahuis'" zal op Zondagmiddag 30 dezer alhier worden gehouden, bij welke gelegenheid dr. K. H. E. de Jong een voor dracht zal houden oevr: „Spinoza en de Stoa", na afloop waarvan een bezoek zal worden gebracht aan het Spinozahuis al hier De gevreesde kopziekte onder het vee is ook in deze gemeente voorgekomen en heeft reeds verscheidene slachtoffers f maakt. SASSENHEIM. Zilveren jubileum Schietvereen. „Wilhelmina". De politie-schletvereen. „Wilhelmina" bestaat dezer dagen 25 jaar. Dit feit zal feestelyk herdacht worden; er zal ook een gedenkboek worden uitgegeven. Het Fanfarecorps „Crescendo" geeft Donderdagavond een concert in de tent aari de Charbonlaan. Uitgevoerd zullen o.a. worden de 3 nummers, waarmede op het concours te Oud-Beyerland 3 eerste prij zen behaald werden WARMOND. Zou het waar zijn? Thans bestaat er gegronde hoop, dat de ooievaars na een afwezigheid van 5 jaren weer hier hun woonplaats zullen kiezen. Zaterdag zijn zij op 't bekende ooievaars nest neergestreken en zoowel Zondag a" gisteren kon men hen op het nest zien Voor onze gemeente met zijn vele bezoe kers van de watersport, was dit ooievaars nest steeds een groote attractie. Laten vu hopen, dat zij met hun woning hier tevre den zullen zün! Aan het postkantoor alhier zyn eenige postzegel-automaten aangebracht, door in een lang gevoelde behoefte isv0jr,I zien. Vooral de vreemdelingen zullen al1 zeker op prijs stellen! Een roeiboot, beladen met groen'en cn andere ingrediënten is door een m0"j'J jacht overvaren. Slechts met moeite vis de inzittende den wal te bereiken. eigenaar van het jacht bleek bereid schade te vergoeden, zoodat de zaak m m minne werd geschikt. ZEVENHOVEN. Morgen zal alhier de Emznabloem collecte ten bate der T,B.C. bestrijdi» plaats hebben. 7—4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14