SIS t^p Lcïdsc De roei wedstrijden van „Hollandia" Ajax is landskampioen Maandag 24 Mei 1937 No. 22 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN Nereus wint het hoofd nummer, den strijd der Oude Achten Door een 2-0 zege op Feyenoord tbl&si «iflüfjlliuilfllllilil BUREAU' NOORDEIND.SPLEIN LEIDEN TELEFOOM DIR.en ADM1N. 2500 RED. 1507 IKIlllillllllUinitllUIIllliilllllIHlIIIIIIIUIIIIIHIIIkllllUIIIIIII uimmutf Njord legt definitief beslag op den Bertha-prijs. (Van onzen eigen verslaggever). De belangstelling voor den tweeden dag der Hollandia roeiwedstrijden is van oudsher grooter dan voor den eerste en de gang van zaken in 1937 vormde op dien regel geen uitzondering. Het was druk Zaterdagmiddag in de omge ving van hotel ,,'s Molenaarsbrug"; zóó druk, dat er bijna geen doorkomen aan was. Aan dit laatste is trouwens ook de Alphensche politie schuld, die zich van den verkeerschaos langs den lagen Rijnoever niets aantrok. Dat er geen ernstige ongelukken zijn ge beurd, mag achteraf beschouwd onbegrij pelijk heeten en is zeker niet aan de poli tie te danken. Gelijk aangekondigd had de burgemeester van Koudekerk terwille van de verkeersveiligheid het meerijden met de roeinummers met motorrijtuigen op zijn grondgebied verboden en was zulks alleen toegestaan aan wielrijders. Zijn ambtgenoot van Alphen-aan-den-Rijn achtte zulks niet noodig. althans niet gewenscht, met het gevolg, dat op de grens tusschen beide ge meenten 'n kluwen van auto's de komst der ploegen stond af te wachten. De weg is ter plaatse zeer smal. zoodat de auto's de grootste moeite hadden om te keeren en de wagens derhalve schots en scheef door elkander stonden. Tusschen dit labyrinth van spatborden, overbeladen treeplanken en uitpuilende dickey-seats, temidden van een oorverdoovend lawaai van gillende claxons en dito supporters, moesten de wielrijders zich een doortocht zoeken. Onnoodig te zeggen, dat zulks ging ten koste van heel wat trappers, ketting- kasten en winkelhaken in blauwe, groene, roode of anders gekleurde blazers. Wij kunnen ons voorstellen, dat Alphen's burgemeester er ongaarne toe overgaat om een bej aaide cate gorie van supporters van het volgen der wedstrijden uit te sluiten, doch ander zijds eischt de verkeersveiligheid ('t woord klinkt als een hoon bij een dergelijken chaos!) toch een zeker minimum van be schermende maatregelen. En aan dat mini mum werd hier zeker niet voldaan. De po litie liet zich op dit gevaarlijke punt bijna niet zien en bepaalde zich ertoe ervoor te zorgen, dat het verkeer nabij de finish niet vastliep. Nogmaals: het is een onbegrijpe lijk wonder, dat alles zonder ernstige on gelukken is afgeloopen! Maar dit is dan ook het eenige, wat men op het verloop der wedstrijden van dit jaar zou kunnen aanmerken. De organisatie was Zaterdag voortreffelijk, zoodat het geheele programma keurig op tijd kon worden ver foeid; het weer hield zich schitterend, door dat de zon ons geen oogenblik in den steek liet en ook de wind was den roeiers gunstig gezind, zoodat zij den wind mee hadden. Bijna hadden wij geschreven „den wind in den rug hadden", doch het merkwaardige js. dat een roeier, die den wind in den rug heeft, in werkelijkheid tegenwind heeft! Van al deze gunstige factoren waren we derom twee recordverbeteringen het ge- yolg: de Adelborsten vestigden een nieuw baanrecord voor de Overnaadsche Twee, terwijl Triton het bestaande baanrecord oer Lichte Vieren omlaag bracht. Het hoofdnummer, de strijd der oude achten werd gewonnen door het Amster- damsche Nereus, dat nota bene niet minder dan vier roeiers uit de Jonge B-ploeg in de boot had. Om reeds eerder vermelde redenen zag Njord zich op dit nummer gedwon gen zich van deelneming te onthouden, doch desniettemin boekten de Leidsche studenten met vier overwinningen het grootst aantal successen, waardoor zij den Bertha-prijs verwierven. En aangezien Njord deze prestatie thans voor de vijfde maal verrichtte, kreeg zij dit door iederen roeier vurig begeerde kleinood definitief in haar bezit. Na de regelmatige overwinningen in de nummers Overnaadsche Skiff, Oude Twee Jonge twee B was het tenslotte de for- jumiijke zege der Stuurmanlooze Vier, die ^lord dezen prijs Triton voor den neus weg "•«d kapen. Voor het verloop der wedstrijden verwij ld11 "ij naar de onderstaande gedetailleerde '«slagen: dstrijden werden ingezet met het nummer Oude Twee. dat evenals de eerste race van den eersten wedstrijddag een Leidsche overwinning oplevèrde. Njord lag aan boei 1, Amstel aan boei 2. De Amsterdammers waren het snelste weg en nemen direct een halve lengte voor sprong, welke zij tot op de helft der baan behielden. Daarna raakten zij zichtbaar vermoeid, terwijl Njord rustig doorroeide en haar tegenstanders gemakkelijk voorbijliep om ten slotte met grooten voorsprong te winnen in 8 min. 15 sec. De winnaars waren W K. Gunst, bg„ D. J. Koeleman si. en H. S. Catz, st. Jonge Vier A: boei 1: Triton. 2 Amstel. 3 Laak. Amstel bleef direct na de start een halve lengte achter op de beide overige ploegen, waarvan Triton al spoedig aan den kop ging. Bij de eerste pikettenrij bedroeg de voor sprong der Tritonen al bijna een volle leng te en in de binnenbocht werd deze nog grooter. De Utrechtenaren vormden een prachtig geheel en waren een klasse beter dan hun tegenstanders, die dan ook nog „nergens" waren, toén Triton 7 min. 24 2/5 sec. na het startsein door de finish ging. De Amstelploeg was tegen het einde to taal uitgeroeid en finishte 21/: lengte achter de Laak. De winnende ploeg bestond uit: H. Firma bg., H. H. W. Hogerzeil, R. Nicolaï, W. Beek, si. en A. P. Nolen st. Zooals in de lijn der verwachting lag. won J. G. Velds van die Leythe pn het nummer Jonge Skiff A gemakkelijk van den Deut sche Sportskiffeur A. van Weel. die op de eerste 500 meter uitstekend partij gaf, doch door slecht sturen bij de piketten twee lengten achterstand kreeg en daarna steeds verder afzakte. Velds won onbedreigd in 8 min. 2/5 sec. Oude Vieren: boei 1 Triton, 2 Njord, 3 Laga. Laga startte in hoog tempo en lag al heel spoedig 1 lengte voor. Nog voor de eerste pikettenrij brachten de Delftenaren al licht tusschen hun boot en die van Tri ton, terwijl Njord hierachter op V« lengte volgde. De strijd ging verder alleen tusschen Laga en Triton, daar Njord het kennelijk niet kon bijhouden en steeds meer achter bleef. De roodbaadjes maakten den indruk, dat zij niet alles gaven wat in hen was en wonnen desondanks met l1/: lengte voor sprong op Triton in 7 min. 9 2/5 sec., dit is slechts 2/5 seconde boven het bestaande baanrecord. De winnende ploeg was als volgt samen gesteld: N. R. J Phaff, bg., H. Herklots, J. Th. Bartlema. H. W. Bunschoten, si. en C. L. Begeman, st. In den eindstrijd der Lichte Vieren moest Argo wegens ziekte verstek laten gaan. zoodat de strijd alleen ging tusschen Njord en Triton. De Utrechtenaren, die in dezelf de samenstelling ook de Varsity wonnen, leidden aanvankelijk met een halve lengte, doch het voordeel van de binnenbocht bracht de Njordboot op gelijke hoogte. De Leidsche vreugde was evenwel van korten duur: Triton was verre superieur en hoewel de Leidsche studenten goed bleven hangen, moesten zij 't toch aanzien, dat de Utrecht- sche boot ruim 2 lengten voor de hunne door de finish ging. Triton verbeterde het sedert 1935 bestaande baanrecord van Njord met niet minder dan 20 seconden en bracht het van 7 min. 47 4/5 sec. op 7 m. 28 s. De nieuwe recordhouders zijn: G. Monsees, bg„ H. Dcenstra, H. H. F. Hobbel, L. Sloos, si. en E. van Ros- sum, st. Het nummer stijlroeien damesvieren (se niores) tusschen de ploegen van het Spaar- ne. Laak, Amstel en Hunze werd gewonnen door het Spaarne met 84 punten: 2. de Hunze 76 pnt.; 3. Amstel 71 pnt.4. de Laak 62 pnt. De gelukkige winnaressen t.w. de dames ir. C. G. H. Max, bg., R. Gratema. A. J. J. v. d. Weg, C. Timemrmans, si. en S. Spier (st.vr.) werden in de bloemetjes gezet. Jonge Twee B: boei 1: Njord; 2. Argo. Ondanks een matige start liep Njord direct iets uit en bij de eerste pikettenrij leidden de Leidsche studenten met een halve leng te. Op een groot deel van de resteerende baan varieerde het onderling verschil tus schen de halve en driekwart lengte, waarbij Njord steeds voorop ging. Eerst in de eind spurt toonden de Leidenaars nog over een flinke reserve te beschikken en wonnen in fraaien stijl met 3 a 4 lengten voorsprong in 8 min. 24 1/5 sec. De winnaars waren: C. J. F. Houwert, bg., W. Tj. Hepkema, si. en M. C. Cohen Ter- vaert, st. Het nummer stijlroeien damesachten over 1000 Meter tusschen Nereus en de Viiet werd door laatstgenoemde ploeg gewonnen, al bedroeg het verschil bij aankomst nau welijks een halve lengte. De puntenverhou- ding 5939 was evenwel uitgesproken in het voordeel der Leidsche dames, wier ploeg er als volgt uitzag: T. A. M. A. ten Noever Bakker, bg.. M. M. E. Schram. E. S. Jonker, A. van Westrienen. N. K. M. de Leeuw, A. A, Faber, D. D. Volgraff en W. Boer, si. en A. C. van de Bosch st.vr. Bij het tijdsnelroeien der damesvieren moesten de Vliet-dames echter in de pit tige ploeg van de Hunze haar meerderen erkennen. De Groningsche dames wonnen in goeden stijl met meerdere lengten en een 5729 puntenvoorsprong. De winnende dames waren: M. M, M. Broekema. bg„ H. Jansen, Th. H. Hofstra, I. J. H. Ahrens, si. en F. F. Evenhuis, st.vr. Tot besluit van de damesnummers werd het stijlroeien skiff (seniores) verroeid tus schen de skiffeuses van Amstel (mej. B. Fontairie). de Vliet (mej. M. G. E Nieuwen- huis) en Willem III (mej. B. Stomi. Winna res werd mej. Nieuwenhuis met 79 pnt.; 2. mej Fontaine 75 pnt.; 3. mej. Stom 65 pnt. Hierna werden de heerennummers voort gezet met den eindstrijd der Overnaadsche Twee (beginnelingen) tusschen de ploe gen van Adelborsten, Amstel en Poseidon. Na een gelijke start werkte Amstel zich on geveer een lengte naar voren, gevolgd door de Adelborsten en Poseidon. Het roeien der Amsterdammers was aanvankelijk zeer goed, doch op de tweede baanhelft zakte het tempo eenigszins, waarvan de Adelbor sten. die goed. waren blijven hangen, ge bruik maakten om de leiding over te ne men om tenslotte met groot verschil te winnen in den recordtijd van 8 min. 29 4/5 sec. Het oude record stond met 8 min. 47 4/5 sec. op naam van de Hoop en da teerde van 1926. Poseidon was ver achter. De winnaars waren: J. W Wolters, bg., J. van As, si. en R. de Jong, st. De eindstrijd der Overnaadsche Vieren bracht de ploegen van Aegir, Delftsche Sport en Die Leythe aan de start. De Lei denaars begonnen fel en veroverden in een hoog tempo op de eerste 500 meter een lengte voorsprong op Aegir en Delftsche Sport, die gelijk bleven. Daarna kwamen de Groningers geweldig opzetten en op de helft der baan lagen Aegir en die Leythe boord aan boord, terwijl D. Sport op een halve lengte volgde. Die Leythe trachtte met spur ten de leiding te heroveren, doch hoewel dit zoo nu en dan lukte, waren onze stadge- nooten toch niet opgewassen tegen de for midabele eindspurt der Groningsche stu denten, die daarin nog tot 2 lengten uitlie pen. Delftsche Sport sloot de rij met 1 1/4 lengte achterstand. De tijd van de win naars was 7 min. 34 3/5 sec. Winnende ploeg. A. A. Mesman, bg., F. J. Maathuis, G I. Wema Bakker en G. J. Ubbink, si. en K. Pyttersen, st. In den eindstrijd der Oude Skiff had B. Moscow (Poseidom het al heel gemakkelijk bij gebrek aan tegenstander. De Leythe-skiffeur G. J. Velds, die in de Jonge A-klasse thuishoort, bood aan, hem partij te geven en hij deed dat zoo goed, dat Moscow er gewoonweg niet aan te pas kwam, Velds stuurde aanmerkelijk beter dan zijn tegenstander en ook zijn roeien was voor treffelijk. Tot tweemaal toe kwam hij zeker wel 4 a 5 lengten voor om daarna zijn tegenstander weer bij te laten komen. Velds ging tenslotte met 1 lengte voorsprong door de finish. Van dezen skiffeur kan die Ley the nog plezier beleven. De tijd van Moscow bedroeg 8 min. 1815 sec. Van strijd was al evenmin sprake in den eindstrijd der Stuurmanlooze Twee, waarin de Maas-ploeg verre superieur was aan de Amstel. De Rotterdammers lagen al direct voor, toen Amstel kort na de start snoekte en toen zij even later bij de eerste pikettenrij moest laten loopen. was de spanning er heelemaal uit. De Maas-ploeg bleef echter hard doortrekken en na een waarlijk mees terlijke eindspurt passeerde zij met min stens 6 lengten voorsprong volkomen frisch de finish. Tijd 8 min. 1 4/5 sec. De winnaars waren: P. G. Adrian, bg. en A. A. Dikker,si. De hoop van den talrijken Njord-aan- hang, dat de Leidsche studenten een goed figuur zouden maken in den eindstrijd der Stuurmanlooze Vieren tegen Nereus werd helaas niet bewaarheid, j Gelijk bekend roeide deze ploeg in de lzelfde samenstelling als de Oude Vier (na- Zij behaalde voor de zesde maal dezen titel. Door de duidelijke 20 overwinning op Feijenoord heeft Ajax gisteren voor de zesde maal het Nederlandsch kam pioenschap behaald en is hiermee weer een stapje dichter gekomen bij 't re cord van H. V. V., dat in totaal acht maal den titel heeft weten te verove ren. Voor de zesde maal in de achttien seizoenen, dat Ajax nu achtereen in de eerste klasse speelt, hebben de hoofd stedelijke favorieten hun superioriteit tot in den hoogsten graad weten te demonstreeren. Ajax heeft er veel plezier van gehad eigen terrein te verkiezen boven 't Olym pisch Stadion. Onder eigen terrein ver staan wij de typische sfeer, welke er bij eiken thuiswedstrijd van Ajax tusschen de muren van haar kasteel heerscht, de om geving. waarin men thuis is. het vertrouwde van een eigen home, hetwelk psychologisch juist in een wedstrijd, waarin het er op aan komt, van zoo n groote waarde kan zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat 't spe len in eigen omgeving een groote moreelen steun voor de Ajaxlieden is geweest. Was dat ook niet het geval bij Feijenoord Ajax, toen de Rotterdammers in hun sta dion vanzelfsprekend met den ijzeren wi! en met enorme geestdrift bezield waren Ajax te slaan en daarmede tevens eigen kansen behoudend voor den titel? In het Olympisch Stadion heeft Ajax nooit haar beste wedstrijden gespeeld. Feijenoord is ftgenwoordig aan groote stadia gewend. In plaats van een voordeel zou het verla ten van eigen terrein zelfs een nadeel voor Ajax hebben kunnen beteekenen. Ajax heeft gedurende den geheelen wedstrijd met rustig zelfvertrouwen ge speeld, was zich de kracht van de te genstanders, maar ook haar eigen sterkte bewust. En op zeer regelmatige wijze is de zege der Amsterdammers dan ook tot stand gekomen. In de eerste helft was van een overwicht van een der beide elftallen geen sprake. Toch kon het spel der Rotterdammers in de eerste drie kwartier wat meer voldoening schenken, omdat aan dien kant vlotter en met meer geestdrift gespeeld werd, het geen niei behoeft te verwonderen, indien men bedenkt, dat Feijenoord moest winnen om een redelijke kans op den titel te be houden. Bij Ajax deed men het wat kalmer aan, af en toe namen de spelers zelfs een zeer afwachtende houding aan, voorname lijk in de voorhoede, waardoor de Feijen- oord-verdediging soms niet de minste moeite had het leder weg te werken. Toch was het opmerkelijk, dat de aanvallen van Feijenoord slechts zelden eer gevaarlijke situatie voor het Ajax-doel schiepen Nu dient te worden toegegeven, dat van Die penbeek en vooral ook Been, goed gesteund door de middenlinie, in uitstekenden vorm waren. Zij bleken zeei moeilijk te passee- ren. Aarzelen met ingrijpen, in vorige wed strijden nog al eens een euvel, vond niet plaats, het ging alles even vlot en zeker. Maar de Feijenoord-voorhoede viel sterk tegen. Vooral Vente, die geen speciale be waking genoot, was vrij zwak. De Ajaxaanvallen daarentegen waren nimmer van gevaar ontbloot, al trad de Ajaxvoorhoede weinig doortastend op. Be- vendien zette de Feijenoorddefensie voort durend den buitenspelval open, maar toch kon men zich niet aan den indruk ont- trpkken. dat deze Rotterdamsche achter hoede met snel open spel heuscli niet zoo moeilijk te passeeren was. De hoekschop verhouding in de eerste helft was 42 in het voordeel van Ajax en deze cijfers zou den in de tweede helft nog veel gunstiger worden voor de thuisclub. In de tweede helft waren de Ajaxaan vallen niet alleen talrijker, maar vooral ook gevaarlijker dan die van de gasten. En toen bleek weldra, welke club over de meeste reserve-krachten beschikte. De Ajax-middenlinie, die in de eerste helft sterk defensief had gespeeld, ging naar voren, terwijl de Feijenoord middenlinie. die juist een meer aanvallend spel had la ten zien. het hooge tempo niet kon vol houden, hetgeen dc temperatuur in aan merking genomen, geen verwondering be hoefde te wekken Vooral van Heel had 't zwaar tegenover Stam-Gerritse-van Ree- nen te verantwoorden. Van dien kant dan ook kwamen de beide doelpunten, waarvan vooral het eerste zeer fraai mocht worden genoemd Dat eerste doelpunt kwam 12 minuten na de rust toen Stam goed voor zette en Van Reenen scoorde. In de 24e minuut plaatste van Reen naar Stam. die de score op 20 bracht. Over het algemeen it goed voetbal te zien gegeven. Maar in sommige perioden wat hef plaatsen slordig, zoowel bij Ajax als bij Feijenoord. En een onderdeel was zelfs heel matig verzorgd; het schieten Hieraan ontbrak bij Feijenoord alles, bij Ajax heel veel. P.S.V. heeft te Eindhoven haar laatsten thuiswedstrijd in de kampioenscompetitie met 21 van Go Ahead gewonnen, een zege welke zeker verdiend mocht worden ge noemd. Immers over het algemeen zijn de Eindhovenaren in de meerderheid geweest hetgeen ook duidelijk zou kunnen blijken uit het feit, dat Halle veel meer werk te doen heeft gekregen dan Bourr.ans. Rust kwam met 10. Het spel was aan beide kanten van matig gehalte. Het was be grijpelijk, dat zoowel P.S.V. als Go Ahead zich niet bijzonder inspanden, daar geen van beide ploegen meer kans op den titel hadden. Do stand is: Ajax 7 6 0 1 17—10 12 Feyenoord 7 4 0 3 159 8 Be Quick 6 3 0 3 10—12 6 Go Ahead 7 2 0 5 8—11 4 P. S. V. 7 2 0 5 12—20 4 VOETBAL: Ajax is kampioen van Neder land. Nog geen beslissing tusschen L.D.W.S en Tonegido (22). KORFBAL: Fluks blijft eerste-klasser. I.AWNTENNIS: Leiden I kan Zondag kam pioen worden. ROEIEN: Njord won den Berthaprijs op Hollandia. WIELRENNEN: Van Amsterdam winnaac van de ronde van Gulpen. tuurlijk zonder stuurman i en na het gerin ge succes in dat nummer, werd algemeen gehoopt op een rehabilisatie. Edoch, de Hollandiabaan is bij uitstek lastig,voor de ongestuurde nummers en Njord ondervond dit al bij de eerste pikettenrij, waar de neus van de boot aan den verkeerden kant van de vlag terecht kwam en Njord dus moest terugkeeren. Wel raakte ook Nereus een piket en moest eenige slagen laten loo pen, doch dit gaf niet zooveel oponthoud als bij de Leidenaars, die zeker een 50 me ter achterop kwamen. Niemand geloofde meer in een Leidsche zege. doch ziet, Nereus was zoo dom om door een verkeerd piket te varen en was zich daarvan niet eens be wust. Toen de Amsterdammers met een „straat" voorsprong door de finish kwa men, moesten zij vernemen, dat ze waren gediskwalificeerd. Njord „won" zoodoende in 7 min. 42 3/5 sec. De geluksvogels waren: G. A. Catalani, bg.. W. Th. C. van Doorn, J. Kolkman en H. J. du Pon, si. Het mooiste van het geval was echter, dat Njord door deze overwinning tevens in het bezit kwam van den door iederen roeier felbegeerden Bertha-prijs. Voor den eindstrijd in het nummer Jonge Acht A kwamen Triton, Laga en Amstel aan de start. Na een gelijke start, werkte Amstel zich iets naar voren, doch het ver schil bleef tot een halve lengte beperkt. Laga lag op de tweede en Triton op de der de plaats en in deze volgorde gingen de ploegen ook het laatste rechte eind in. Bijna op één lijn ging het op de finish in, doch Amstel handhaafde zijn voorsprong van V: lengte .terwijl Laga Triton met slechts één meter verschil klopte. De tijd van den winnaar bedroeg 6 min. 38 4/5 sec. De ploeg was als volgt samengesteld: K. H. Visscher. bg.. S. v. d. Wint, G. J. Koomen, H. Ransijn, W. Duykers, J. Verstraeet. N. E. H. Ypenburg en H. W. Schuts, si. en G. Huying, st. Onder zeer groote belangstelling werd tenslotte het hoofdnummer de eindstrijd der Oude Achten verroeid tusschen boei 1, Laga, 2 Triton en 3 Nereus. Na een harde start liep Nereus iets uit, doch het verschil was minimaal en na 800 meter lagen de drie booten weer vlak naast elkaar. Laga begon daarna teekenen van vermoeidheid te geven en bleef iets achter. Triton bleef Nereus goed partij geven, maar was niet meer bij machte de eindspurt der Nereïden te beantwoorden, die met onge veer één lengte wonnen in 6 min. 34 4/5 s. Laga bleef ongeveer 2 lengten achter Triton De winnaars waren: A. C v. d. Linden, bg. P. v. Flussel, M. Schoorl, H. J. Zeydner, J. A. W. C. Smit, H. S. D. Bartlema. C. Brandt Cortius en C. v. d. Ploeg si. en Kallie st. De zeilwedstrijden. Drijfpartijen op het Brasemermeer. Het zeilfeest van Hollandia is gegaan op een stralenden zomerdag, maar wij hebben zoo'n vermoeden, dat de zeilers het weer van gisteren graag hadden geruild met het stevige briesje van den eersten roeidag. De traditie wil, dat het tijdens de Hollandia- zeilerij woelig is op het Brasemermeer, maar gisteren lag de plas glad en vlak en een heel flauw zuchtje scharrelde alle streken van het kompas af. Zoo werd eerst op het startschip de roode baan aangegeven en tenslotte werd het de gele. Van de jacht haven de Brasem derhalve eerst naar de Leidsche Vaart, dan naar Roelofarendsveen. het Paddegat en dan dwars het meer over en terug naar de keerboei voor de tweede ronde. Maar ook op deze sele baan liet de wind Hollandia in den steek en de races werden een vrij langdurige drijfpartij, waaraan niet veel viel te beleven. Sijthoff met de Föhn, vroeger van Mole naar, was het gezelschap in de U-klasse komen versterken en hij had direct pleizier van zijn nieuwe schip. De Föhn kwam ver voor de Coppelstock van Sieverts binnen. Vermaat werd laatste in de Tromp van Buma. Dat gebeurt den Kaagman niet dik wijls. In de regenboogklasse lag over de eerste ronde de Wit met de Saenden aan den kop. Hij kreeg het echter zeer schraal en moest lijdzaam toezien, dat van der Mey met een koekje van de vierde naar de eerste plaats liep. De Olympiajollenklasse was voor Lem- stra, echter zonder strijd, want Borgerhoff Mulder liet verstek gaan en Ritman gaf op. De Pampusklasse bracht normale uitslagen,

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9