Ihr. Mr. D. J. DE GEER Katwijken stemmen, ook deze keer No. 1 van Lijst 4 IfIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 24 Mei 1937 Hedenavond 24 Mei 8 uur, Vergadering in „Casa Cara" .\U'/ CHR. HIST. KIESVER. TE KATWIJK Thijs IJs en de slimme dieven nerrit J- Kooijman, A'dam, le Hedmers- ajjat 156. 3hg Hendrik Prosée, A'dam Ceulstr. 12 Aldert Bakker, Ouder-Am- jlel, aan boord ark „Suze" Johannes Tli,Koopman,Utrecht. Hopakker 67 - Maar- jU! Jongejans, Nieuwer-Amstel, Koenen- jede 25 Lambert v. Wijk, Heemstede, Raadhuisplein 27 A. v. den Berg, Haar- Itm, Overtonweg 6 Ohrlstina E, Buis, Apeldoorn, Bleekerweg 24 Christiaan Walen, Haarlemmerliede c.a. Dubbelebuurt 13 Wilhelmus C. G. van As, Leusden Araiiemscheweg D. 5. Burgerlijke Stand. Geboren: Eldert, z. van H. W. Schneider ffl S. M. AllelJn; Gerrlt Theodorus, zoon y D. Lamboo en H. M. van Ruiten; Jacobus petrus, z. van N. J. Zwager en A. M. Zoe telief; Trijntje, d. van G. Café en A. Noord- hoek; Abells, zoon van J. de Kooker en S. jonger; Mientje Elizabeth, d. van J. Hof man en P. Scheepmaker; Leo Anton, z. van L. A. Staby en M. C. W. Genis; Antje Maria Willemina, d. van O, Rip en J. van den Heuvel; Willem, z, van G. van 't Hof tn N. Dol; Aaltje, d. van J. Doets en A, C. Spmngers: Jacobus Dirk, z. van L. Breet- veld en J. M. Dolderman. Ondertrouwd: Gerrit Wolters 31 jaar en Wijtske A. Loddema 19 Jaar; Gerardus Hoenderdos 32 jaar en Cecilia A. van Saase 25 Jaar: Willem Lanser 30 jaar en Grietje p. Wlllems 22 Jaar; Gerrit G. Petri 26 Jaar en Adrlaantje Groot 25 Jaar; Anthonlus J. Jtvljsmans 27 Jaar en Antonla G. Wakker 22 )aar: Albertus Schreurs 22 jaar en Wll- helmina J. Blokker 19 jaar; Cornelis R. van Ham 27 Jaar en Wilhelmina A. Thuis 27 j. Gehuwd: 8paargaren Willem 25 jaar en Antje Eveleens 23 jaar; Jan Wittekoek 23 jaar en Adriana G. Bax 23 jaar; Cornelis Treffers 24 jaar en Geertrulda Zoeteman 19 Jaar; Gerardus Elshout 25 Jaar en Fran- clska Knol 22 jaar; Hendrikus J. Wolters 21 Jaar en Aafje T, Schönhage 24 jaar; Cornells Broertjes 23 jaar en Fina Hame ieman 22 jaar; Pieter van Beem 31 Jaar jaar en Huiverdlna de Rijk 26 Jaar; Evert J den Daas 28 jaar en Cornelia G. van Andel 30 Jaar; Hendrik V. Thomas 29 jaar m Adrlaantje Busscher 27 Jaar. Overleden: Pietertje Huijzers 62 Jaar geb. met J. J. van Hal; Magdalena Cornelia Bette 64 jaar geh. met J. Potman; Anna Elisabeth Duijker 72 jaar wed. van J. van den Bergen. Inbraak. De landbouwer d. G„ wonende aan den Aalsmeerderweg bij den Venneperweg al hier ontdekte, dat er 's nachts ln zijn wo ning was Ingebroken, De dief of dieven hadden zich door de voordeur, die ze ver moedelijk met een valschen sleutel geopend hebben, toegang tot het huls verschaft en alt een in een der vertrekken staand cy- llnderbureau een zak ontvreemd, waarin ongeveer f. 40 aan kopergeld was gebor- ten, zijnde de opbrengst van collecten, die de heer d. G. in zijn kwaliteit als penning meester van de Ger. Kerk met het oog op de in den laatsten tijd in Haarlemmer meer gepleegde kerkinbraken voorzich tigheidshalve niet in de kerk achterliet. Een gouden broche werd ook door de on- [ewenschte bezoekers meegenomen. De po litie stelt een onderzoek in. De bouw van een groote garage aan don Hoofdweg te Hoofddorp, voor rekening Tin de heeren Gcbr. de Boo (bouwkundige de heer L. Kraak i is gegund aan de firma Hollander en B6sellnk aldaar, voor de mm van f. 8450. De aanwezigheid van een iingienzende sloot maakte opname van heiwerk in het plan noodzakelijk. Tot badmeester-Instructeur voor de en Zweminrichting „Hoofddorp", is roor hét seizoen 1937 benoemd de heer F. HUppel te Amsterdam. garetha Maria d. van J. F, Lommerse en A. C. Goemans: Hubertus Bernardus z. v. G. M. Heemskerk en M. C. Huurman; Ediuard Willem Maria z. van C. A, Slijker- man en J. C. Gigengaek; Geertrulda Petro- nella Maria d. van C. G. M. Meskers en M. C. Warmerdam; Johannes Leonardus z. v. L. van der Land en W. Warmerdam. Ondertrouwd: P. J. Meijssen en M. A. Goemans; S. Mijzen en P. F. M. Zwaan; J P SelJsener en F. M. Duinhoven; W. E Fontein en E. C. van Engelen. Getrouwd: J. Wouters en J. Rlkkers. Overleden: J, Nagtegaal, echtge. van A. de Jong, oud 74 jaar: P. Smit, echtge. J. C. Langeveld, oud 67 jaar. Bijeenkomst der S.D.A.P. De afd. Hillegom van de S.D.A.P. heeft een openbare vergadering gehouden. De zaal van Hotel Sistermans was geheel be zet. De voorzitter de heer Fijma leidde den spreker, den heer W. Drees, lid der Tweede Kamer ln. Hij sprak over arbeid, welvaart, vrijheid, de leus der S.DA.P. voor de a.s. verkiezingen. Het tegenwoordig regeeringsbeleld, het plan van den arbeid, fascisme en commu nisme zooaLs het zich in het buitenland vertoont, zijn ln den breede besproken. Na debat dankte de voorzitter en wekte op den verkiezingsstrijd te voeren. De boUenvelllng ten bate van kerk. armen en St. Vineentius-vereenlging der Martinus-parochie bracht ruim f. 1800 op. Gevonden: grijze en zwarte hand schoen. portemonnaie, zakdoek, blauwe en feele ceintuur. Inlichtingen op het politie bureau tusschen 7 en 8 uur nam. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. M. Heemskerk-Van Berkel toosterweg I 5 J. F. J. Heli-man. Hoofd straat 133 J. Jansen met vr., Brouwer- "«arsstraat 2 A. Jansen, idem A. J. 'ansen, idem E. Königshausen, Hoofd- üraat 78 J. H. Lensen en gezin, Bur gemeester Pontstraat 51 J. v. Llerop. Meerstraat 8 A. M. Neefjes, Hoofdstraat I? H. van 't Slot met gezin. Hoofdstraat M. M. A. Versteege, Hofstraat 24 AA. Weijers, Burg. Pontstraat 81. VertrokkenS. Faas, n. Boskoop, Zijde J. Rikkers, Bennebroek, Beukenlaan Z. M. van Dijk. Voorhout, Mons. «wrestraat 25 C. SelJsener. Haarl.- ■eeer, Venn.weg 472 W. Aangeenbrug, «n Haag, Leegwaterkade 42 J. G. woen, Best, E. lb. M. Hulsebosch- ®emsterboer. Bloemendaal, Vogelenzang- Kheweg 180 KI. Doorn. Heemstede. Wil- jewlnaplein 1 H. Peters. Noordwijker- Bavogestioht. Burgerlijke Stand. Geboren: Sijtje d. van N. Planting en M. van der Staay; Henriette Maria d. van HJ-Wa der Lans en M. Opstal; Antonius ®aphus Maria z. van J. van Roode en A. Rctoor; Adrianus Frcdericus Maria z. v®n Roode en A. M. Fictoor; Oor- ™a o. van J. van Beek en J. Polak; Mar- KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der S.D.A.P. De afd. der S.D.A.P. vergaderde in Hotel du Rhin, waar de heer P. de Bruin uit Schiedam sprak over; „Op voor de Demo cratie en het Plan va nden Arbeid". De voorzitter van de afd. Katwijk, de heer C. van Rijs, sprak een inleidend woord waarna de heer de Bruin wees op de groote beteekenls van de a.s. verkiezingen. Spr. be handelde de treurige gevolgen van de cri sis; Europa is overbelast aan bewapeing. Duitschland en Italië zijn oorzaak van hevige spanningen. Het wordt voorgesteld of er maar twee wegen zijn: naar Mussert of Moskou, er zijn echter nog vele andere wegen. Spr. becritiseerde dan de aanpas singspolitiek van Colijn. Het uurwerk van de liberale klok is versleten en men laat Colijn den tijd aanwijzen; het liberalisme is een aanhangwagen geworden. Onze par tij met N.V.V. heeft krachtig de aanpas singspolitiek bestreden, waartegen ook de R.K. te velde zijn getrokken. Ons volk heeft nog het kiesrecht, dat onder Troelstra ver overd is. Spr. heeft overigens alle respect voor den persoon van Colijn en vqor zijn werk op allerlei gebied, maar toch roepen wij, aldus spr., het volk op ten strijde tegen Colijn. Wij komen op voor een goede wel- vaartspolitlek en wij hebben daartoe een Plan-regeering noodlg. Een eenheidsfront met de communisten hebben wij afgesla gen. Zij beoogen de dictatuur en wij de democratie. De S.D.A.P. heeft verzamelen geblazen voor 26 Mei. De wind is met ons mee. Het ledental groeit met den dag. Na een opwekkend woord om op 26 Mei op de S.D.A.P. te stemmen, dankte de voor zitter den heer de Bruin voor het gespro kene, waarna sluiting volgde. De Nova-bioscoop, Bij velen zal groote belangstelling zijn om de reeds door ons beschreven indruk wekkende film: „De charge van de lichte brigade" te zien, die tot en met Dinsdag vertoond wordt. De groote stormaanval der lichte brigade is van een waarlijk enervee- rende en adembeklemmende spanning I Een teekenfilm en een voorfilm gaan hieraan vooraf. Ook wordt gegeven de Kronings- film in Engeland. Het is een pracht pro gramma! Geslaagd voor het examen voor schip per op qjoomzeevisschersvaartuigen te Den Haag onze plaatsgenoot Plet van Duyn; en voor het examen van stuurman op stoom- zeevlsschersvaartuigen onze plaatsgenooten Huig van der Plas Czn. en Bouwe Kuyt; allen zijn leerlingen van den heer C. Varke- vlsser. dir. van de Vlsscherijschool alhier. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren; ter van P. Clara Wilhelmina Maria, doch- Ch. M. van der Voorn en M. C. M. Paardekooper Sophia Wilhelmina Jacoba. dochter van N. J. Nederpelt en van M. W. Lieverse Joannes Gerardus Maria zoon van C. W. Barnhoorn en W. J. Cas per*. Overleden: Anne Joséphe Gertrude van den Berg, weduwe van H. J. D. Bakkes, oud 71 jaren Suzanne Worst, weduwe van W. Krösschell, oud 74 jaren Johannes Gerardus Prins, oud 17 jaren Catha- rlna Helena Vemou. echtgenoote van J. B. van Zeist, oud 71 jaren. Gehuwd: H. Boon en Th. J, Mesman. Loop der bevolking. w Gevestigd: Mej. J. J. Goote, van Oost- voorne, Kanaalstraat 252 W. J. Schrama van Diemen, Heereweg 309 H. M. Schra ma, geb. Sloothaak, van Aalsmei, Heere weg 300 Mej. G, Dames, van Voorschoten Achterweg 12 Mej. M, den Elzen, van Sassenheim, Stationsweg 138 C. J. Reij- nenberg, van Aalsmeer, Heereweg 275. Vertrokken: J. van Dlest en echtgen., n. Schiedam Mej. M. M. L. F. Scholte, naar Katwijk M. Schaap, naar Bloemendaal C. Scheepmaker, naar Vlaardlngen Mej. M. H. van Rheenen, naar Noordwijker- hout Mej. A. A. van Zeist, naar Wasse naar B. J. Schmitz, naar Haarlem H. de Jonge, naar Vlissingen G. van der Ploeg, naar Sassenheim Mej. C. Jansen, naar Alkemade A. M. Horsman, naar Zandvoort. Aanbesteding. Door het architectenbureau Kees Barn hoorn werd ln café-rest. „De Nachtegaal" de aanbesteding gehouden voor het bouwen van een woon- en winkelhuis voor de firma J. G. Timmermans alhier, waarvan de uit slag is als volgt: A. L. Beugelsdijk f.7177; Castien f.7360; Daudey en Co. f.7095; A. D. Dol f.6513; Elskamp, Haarlem, f. 7475; Jansen, Hillegom, f.7242; J Kasteleyn f.. 7990; Kruidhof en Horsman f. 6300: A. Meeuwissen f.6700: gebr. Moolenaar f7245: gebr. Seysener, Hillegom, f. 7985. Waar geen woonplaats vermeld werd zijn de aan nemers te Llsse gevestigd. De gunning ls aangehouden. NOORDWITK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. A. Noordermeer. kamenier, Huis ter Duinstraat 26 M. C. Turenhout, dlenstb, Noord-Boulevard 13 H. Pennlnx Noord Boulevard 3 Th. Th, Vermeeren. kellner. Beethovenweg 1 A. MoolJ en fam., Stationsplein 14 L. H. V. Srönloh, monteur, Oude Werf 91 J. A. Meppe- iink. dlenstb., Zandv.straat 11 A. Sijpe- Ji-eljn, 1.1. verplLangeveld 29 M. J. Groen, leerl. verpl., Zwarteweg 20 A. B. Meinen, verpleegster. Atjehweg 19 B. J. Bolle en fam.. kapper (o.) Pleternelweg 8 H Streefkerk en fam„ ambt. dir. bel.. Weterinzkadc 18. Vertrokken; L. G. Hoekstra, naar Zoeter- meer. Stationsweg 9 J. W Schaap, db„ naar Leiden, Rijnsburgerweg 123. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jan. zoon van B. Klijn c-n P. de Koning Neeltje Engelina. doch ter van Q. van der Meulen en A. v. Beveren Maria, dochter van J. Rotteveel en W. ZwiJnenburg. Ondertrouwd: H. Ravensbergen en J. v. Itoon E. E. Laming en J. H. Middelburg C. Punt en M. T. Moolenburgh. Overleden: A. Hundt, gem. met L. H. Bolhuis, 31 jaai. NOORDWIJK AAN ZEE. Uitvoering Kinderkoor ,,'t Jonge Leven". Onder leiding van haar directeur, den heer Jac. Smit. gaf het Chr. Kinderkoor ,,'t Johge Leven" hair tweede openbare uitvoering in de HeW Kerk. Ds. N. J. Cupedo opende, waarna het wel verzorgde programma in een uitstekend tempo keurig werd afgewerkt. Vooral het zingen der kleuters, hun samenzang, soli en duetten waren alleraar digst, terwijl de zang kwalitatief op een wel zeer onverwacht peil stond. Prettig was vooral de duidelijke uitspraak, waarbij de kleinen het mannenkwartet nog wel iets kunnen leeren. Om deze zelfde reden, had 'net Duitsohe wiegelied van Brahms ook beter achterwege kunnen blijven. Het was echter een mooie avond, die zeker een grootere belangstelling verdien de. De kinderen hebben zeer verdienstelijk werk geleverd. De predikant sloot met een woord van dank voor al het schoons dat geboden was en ging voor ln gebed. 892 (Ingcz. Med.) het groote enthousiasme, dat van deze nog kleine afd. uitgaat. Nog volgde de opvoering van het tooneel- stuk „Om het Kind", door de tooneelver. „D.OS." uit Leiden, waarna de afdeelings- voorzltter deze eerste lustrumviering sloot. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. Demeyer geb. Tetteroo, z. Sprekers: Ds. VERWAAL, Ned. Herv. Pred. te De Kaag. H. VAN ROEYEN, lid Ged. Staten Z.H. isss Alle Chr. Historische mannen en vrouwen present Auto disponibel voor hen, die moeilijk ter stembus kunnen gaan. Hiervan opgave Dinsdagavond 8 uur in „Casa Cara". VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Maria, zoon van A. G. v. d. Lans en A. G. v. d. Lans Jaeobus, zoon van C. Koppe en C. A. v. Werkhoven. Getrouwd: Jaeobus van Dorp. oud 26 J. 'e Sassenheim en Maria Leonarda Diemei, oud 23 Jaar, alhier. Eerste lustrumviering der S.D.A.P. De afd. der S.D.A.P alhier hield haar eerste lustrum ln café „Herman Boer- haave" van den heer Jac. Angevare. De afdeelingsvoorzitter, de heer D. Kruithof, opende en verwelkomde ln het bijzonder de sprekers, het Kamerlid IJzerman en den heer Bram van Dijk. De heer Kruithof memoreerde de oprich ting der afd. en sprak er zijn vreugde over uit, dat de afd. niet alleen heeft mogen blijven bestaan, maar dat ook van deze kleine afd. een propagandistische kracht uitgaat, welke ln de bloembollenstreek van zeer veel nut zal zijn. De heer IJzerman wijdde een woord aan de ae. verkiezingen. Het Ned. volk zal nu zeker uitspraak moeten doen of het wél of niets meer tè zeggen zal hebben. Spr. was het niet eens met de aanpassingspolitiek der regeering, daar deze niets anders had gebracht dan verlaging van loonen. De devaluatie ls o.a. geworden een capitu latie en door Inkrimping van het L. O. werd geen werkverruiming gevonden (sluiting van circa 380 scholen); daarentegen werd de schaar van werkloozen grooter met een getal van 12.000 onderwijzers. Ook besprak spr. de eigenaardige houding van de R.-K welke zij ln dezen verkiezingsstrijd Inne men tegen de huidige regeering. Tevens wijdde hij woorden aan de leuze „Mussert of Moscou". Spr. besprak de onsmakelijke politiek, gevoerd door de N.8.B. Breedvoe rig zette hij het doel van „Het plan van den arbeid" uiteen, wekte op can zich vooral nu aan te sluiten bij de S.D.A.P., om zoodoende te komen tot een vredelievende menschelljke samenleving. Hierna sprak de heer Bram van Dijk als gew. secretaris. Deze feliciteerde de afd met haar eerste lustrum en bewonderde VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanes Josephuo Maria, zoon van J G. Schrama en J. A. Drewes He lena. dochter van A. Verhoog en C. Boon. Overleden: Nicolaas Wassenaar, oud 65 J. Ondertrouwd; H. J. P. de Vrind. 26 Jaar, ie 's-Gravenhage en P. van Buuren, oud 24 jaar, alhier W. J. H. A. Boot, 38 jaar, al- nier en M. Elzinga. 32 jaar, te Leiden D. Los, 25 jaar-, te Voorburg en T. G. Jan sen 25 jaar. alhier H. Kadé. 69 jaar en W. J. F. van Oeffel, 52 Jaar Getrouwd: A. Waasdorp, 27 jaar en H. van Rijswijk, 29 jaar J. Verkerk, oud 25 jaar, te Lemsterland en J. J. Overduin, 20 jaar K. T. Spoelstra, oud 29 jaar en A. A. Fidrich, oud 23 jaar F. W. H. van der Steen, oud 27 jaar en C. Smit, oud 22 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd; Mej. S. C. Rienstra, Veursche weg 48 W. J. H. A. Boot, Leidscheweg 192 Mej. E. M. Westra, Veurscheweg 3 H. Nazeman en gezin, Wijngaardenlaan 95 H. Buis en gezin, Voorstraat 34 T. C. P. Lamboo. Papelaan 64 Mej. G. Kwakman, Veurscheweg 3 Mej. P. M. H. Schouten, Veurscheweg 3 W. Bogerd, Leidscheweg 522 Mej. C. J. P. Blnnekade. Veursche weg 3 Mej. A. Bunck, Veurscheweg 3 L Onderwater, Leidscheweg 202 Mej. M. P. F. Walbeek, Veurscheweg 3 Mej. D. C. van Aelst, Leidscheweg 560 Mej. G. R. S. de Jongh, Leidscheweg 560 J. van der Meer, Valkenburgscheweg 3 Mej. A. van Zuuren, Nieuw Voordstraat 21 N. Kcrssens, Haagweg 4 Mej. H. de Roos en kind, Veurscheweg 18 W. Spruit, Pape laan 148. Vertrokken: W. A. Lelieveld, n. Stomp- wijk, Broekweg 161 Mej. W. C. Burgert, naar R.dam, Westkrulskade 12 J. L. van Brecht, naar Wassenaar, Tuinpad 18 J. C. Ouwerling en gezin, naar Hillegersberg, Kleiweg 237 Mej. G. M Dames, naar Llsse. Achterweg 12 W. J. Nleuwkerk en echtg., naar Wassenaar, Schouwweg 105 L. J Bos. naar Aalten, Landstraat 30 D. A. BllJlenen, naar Soest, Verl Postweg 83 J. W. Bosman, naar Utrecht, J. Kamp- huijsstraat 33 bis F. F. H. v. d. Stam en echtgen., naar tVassenaar. Rijksstraatw. 177 H. Karremans, naar Leiden, Hee renstraat 104 J. Burgmeijer, naar Lel- muiden. Nieuwveenscheweg 104 Mej. M. Buikema, naar Voorburg, Buitenruststr. 66 -- Mej. L. Lonski naar Wassenaar, van Zuljlen van Nyeveltstraat 66 A, Besuyen naar Britsch-Indlë. Bijeenkomst „Volkenbond en Vrede". Het bestuur der afd. van de ver. voor „Volkenbond en Vrede" heeft ln het gebouw voor Chr. Belangen een bijeenkomst gehou den met de kinderen der hoogste klasse van de beide openbare scholen en van de belde chr. scholen. De zaal was geheel met kinderen gevuld, terwijl enkele belangstel lenden een plaatsje hadden gekregen op de galerij. De voorzitter, Mr. F. S. K. J. Graaf van RandwlJck opende waarin hij de kinderen het doel dezer samenkomst mededeelde. Gezamenlijk werd door de schoolkinde ren gezongen „Het Vredeslied" waarbij Mevr. Romljn—Oostveen dirigeerde. De heer Riezebos, gep. hoofd der school, gaf een voor de kinderen begrijpelijke uit eenzetting van den Volkenbond. Speciaal werd de nadruk gelegd op het meer secundaire werk van den Volkenbond. De schooljeugd dankte den heer Riezebos met een flink applaus. Kees Stol, van de school van den heer Verrips, droeg voor, „Oorlog"; Rude Eland ,,'t Vlaamsche kindje in Holland" waarna een 2 0-tal meisjes „Naastenliefde" zong. 26 leerlingen van de school van den heer Leppink droegen voor het A.B.C. des Vredes. Iedere leerling kwam met een letter te voorschijn en sprak twee regels in verband met het vredeswerk. Leerlingen van de school van den heer Romljn vertoonden een tableau, voorstel lende verschillende nationaliteiten van blank tot bruin, waarbij eenlge dans-be- weglngen en een lied werden uitgevoerd. Tenslotte stelden eenlge leerlingen van de school van den heer Rutten voor „Vrede" De vredesengel zelde te willen weggaan, doch de volgelingen verzochten te blijven, omdat zij onmisbaar was. Dit werd zeer mooi uitgevoerd. Nadat gezamenlijk was gezongen „Vrede" en de voorzitter een kort slotwoord had gesproken, gingen de school kinderen huiswaarts. VEUR-LEIDSCHENDAM. Een goede vangst. Des nachts hebben Van den B„ wonende in een woonschuit, liggende in de Starre- vaart en Van der Z„ wonende aan den Oostvlietweg, ten nadeele van het Con structiebedrijf Massaar aan den Stomp- wljkscheweg, een partij Ijzer groot ca. 7000 Kilo ontvreemd Na de partij op 'n schuit te hebben geladen, hebben beiden zich daarmede op den weg naar Den Haag be geven. Toen zij voor de schutsluizen kwa men, waren daar toevallig aanwezig de rijksveldwachter Tol en zijn collega uit Zoetermeer. Het gevolg was, dat beide personen spoe dig ln arrest zaten en den diefstal be kenden. De politie vond het toen raadzaam ook een kijkje te gaan nemen in de woonschuit van v. d. B. en vond daar een groote partij van diefstal afkomstige goederen, zooals fluitketels, serviezen, kookstellen enz., alles ontvreemd uit motor- en pleziervaartui gen gedurende den vorlgen zomer. De partij was zóó groot, dat vervoer per auto noodzakelijk was. Beiden, welke verschillende feiten heb ben bekend, zijn naar Den Haag overge bracht en ter beschikking gesteld. Het ver moeden bestaat dat nog meerdere personen uit donker Leidschendam bij deze diefstal len betrokken zijn. Gevonden: Twee R.K. kerkboeken, een reserve autoband, een vulpenhouder, een portemomiaie met inhoud. Adres Bureau van Politie. WIL JU NIET EENS VÓÓR RUDEN i/NEE JAN,ZOOLANG JE RIJPE TABAK ROOKT,ZIT IK LIEVER ACHTER EN GENIET VAN DE GEUR/' NIEMEUERs STER TABAK VAN 5T0T15 CT. R HALF ONS I 1851 (Ingez. Med.) 18. Thijs liep nu heel voorzichtig de duisternis was bijna ondoorzichtig, de weg was slecht en smal en ihlj verwachtte ieder oogenblik een overval. Geen wonder dras dat Thijs, als er een takje kraakte, verschrikt een zijsprong maakte en als zich soms eens on verwacht een blad bewoog, rees al zijn haar omhoog. Maar 't was steeds loos alarm en van de ergernis kreeg Thijs het warm; hij dacht „Waar blijft nu Leo Listig met zijn dieven? Hij kan mij overvallen naar believen, maar juist nu ik het graag eens wil, blijft alles even stil!" 32

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7