Waarom voelt ge II nfet wel URODONAL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 24 Mei 1937 Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken AGENDA FOLDERVERGADERINGEN. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Zijllaan en Meijepol- der werd de rekening 1936 vastgesteld pan inkomsten op f. 822.86. aan uitgaven op I. 637.35, het batig slot alzoo op f. 185.51. De begrooüng voor 1937 werd vastgesteld op een bedrag van f. 846.69 in ontvang en uitgaaf, bij een omslag van f. 4 per H.A. De tijdens de vergadering genouden stemming voor een bestuurslid in de vaca ture van den heer S. van der Stoel die als zoodanig niet meer herkiesbaar was, is ge kozen de heer H. W. Heijkoop. In de vergadering van stemgerechtigde in gelanden van den Kalkpolder werd de re kening 1936 vastgesteld aan inkomsten op f. 865.751/! en aan uitgaven op f. 652.93 en het batig slot alzoo op f. 212.82' De begrooting voor het jaar 1937 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f .818.87. bij een omslag van f. 6 per H.A. De tijdens de vergadering gehouden stemming voor een bestuurslid heeft tot resultaat gehad, dat de heer W. Samson weder als zoodanig is herkozen. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 257 zwaarder dan de meeste andere. 7928 (lngcz. Med.) ALPHEN. Vergadering „Eenheid door Democratie". In het Nutsgebouw vergaderde de Ned. Beweging „Eenheid door Democratie" waar als sprekers optraden dr. Garm Stuiveling van Hilversum en de heer H. W. Neth van den Haag. Na een welkomstwoord van den heer H. v. Kleef wees dr. Stuiveling op het feit. dat wij jaren lang niet. hadden gecon stateerd dat wij leefden in een democra tisch land. Wij waren goedmoedige demo craten, omdat onze democratie nooit werd aangevallen. Nu is dit anders geworden. Een zich nationaal-socialistisch noemende beweging tracht de democratie te verwer pen en alle vrijheid te verbieden. Ons land is altijd een vrij land geweest. In ons land zijn Joden en Hugenoten vrij. Het laat spr. koud wat men is: of men katholiek dan wel socialist enz. is, het gaat om heel an dere zaken. Het beginselprogram van het nationaal-sociallsme is woordelijk overge nomen uit het Duitsch. De onnationale ras- en bloedtheorie wordt door hen gepropa geerd. Spr. heeft verkiezingspamfletten ge lezen. waarop alle namen en geslachtsre gisters van de N.S.B.-candldaten voorko men. Wat heeft men echter aan die ge schiedenis. Het gaat er maar om, of men bekwaam genoeg is en niet wie of wat Uw grootouders waren. In de democratie kan argument tegenover argument gesteld wor den; in het nationaal-sociajisme is het de leider en die alléén. Spr. verduidelijkte dit met voorbeelden uit andere landen, waar op hij het socialisme in de N.S.B. besprak. Men heeft, aldus spr., verschillende punten van het echte socialisme overgenomen zoo als de 1 Mei-dag en tevens de weerstands- kassen van de vakbonden gestolen. Het natlonaal-soclalisme is dan ook niet socia listisch. In het beginselprogram, waarin alle hoofdstukken elkaar voor de volle hon derd procent tegen spreken, wordt aan ieder een deel gegeven, zoowel aan de ar beiders, middenstanders, grootkapitalisten, enz. Spr. verweet de N.S.B.dat zij van den nood der tijden heeft geprofiteerd en daar op heeft gespeculeerd. In den nationaal- socialistischen staat komt het niet op de capaciteiten aan. maar of men wel een be trouwbaar partijlid is. Er is niet tegen te spreken, want men kan in een nationaal- socialistischen staat geen argument tegen argument stellen, doch alleen wat de lei der zegt. is Juist. Stemt daarom goed. stemt Mussert weg aldus spr. Nog sprak de heer H. W. Neth. die even eens de noodzakelijkheid in het belang der democratie besprak. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Gerrit, z. van Cornelis Vermeer en Jannetje Hoogendam; Betsy Ariena d. van Cornells Verkerk en Catha- xina A. Nieuwerf: Antonius Simon, z. van Wilhelmus J. de Wit en Cornelia A. Streng: Diewertje. d. van Gerrit J. Minne? en 8ara C. Bouwman; Govertlne Neeltje Janna. d. van Wouter G. Groenheiden en Johanna Verkerk; Zwaantlnus, z. van Zwaantinus Naber en Adriana C. Slegert; Steven z. van Dirk Noorlamder en Dirkje Verboom; Arie Berend z. van Hendrik van Leeuwen en Cornelia C. van Noort; Jan Sterk, z. v. Jan S. Vroege en Grietje van Bemmel; Jan zoon van J. van Leeuwen en Engellna van Dam. Gehuwd: Jacob Dijkshoorn 23 jaar wo nende te Wateringen en Menksje Keizer 22 jaar; Bertus Vergeer 30 jaar en Aagje Boon 34 jaar; Cornelis van den Hoek 24 jaar en Marijtje Verkade 22 jaar; Teunis Oosterom 38 jaar wonende te Schiedam en Antje van Nood 30 jaar; Arie van Veen 22 jaar en Jansje Rebecco Kouwenberg 20 j'aar; Jan van Egmond 25 jaar, wonende te Hijnzaterwoude en Helena Pleternella Bui terlaar 20 jaar: Gerrit de Vries 20 jaar en Ingetje Steventje Qulntina Aalberta Vee- nendaal 23 jaar wonende te Amersfoort. Overleden: Leendert Hoogendoom 64 Jaar weduwnaar van Anna van Vliet; Grietje den Hollander 72 jaar weduwe van Cahinus de Jong; Jacoba Dionisia Bonge- naar 73 jaar gehuwd met Johannes Steen voorden; Hendrika Elisabeth Wils 29 Jaar, gehuwd met Pieter Meuldijk (wonende te Hoek van Holland'; Gerrit Jongejan 40 jaar gehuwd met Johanna I. Dekker (wo nende te 's-Gravenzande)Arend Jongejan 17 jaar (wonende te 's-Gravenzande Maarten Jongejan 10 jaar (wonende te 's-GravenzandeFrans van den Bos 27 jaar (wonende te 's-Gravenzande Gerarda de RooiJ 26 jaar (wonende te Naaldwijk). Loop der Bevolking. Ingekomen van: Lelden 3 Octoberstraat 35a. Joannes N. C. van Leeuwen instru mentmaker P.T.T. Wlllemstraat 31; Groot- Ammers A-172, Cornells van der Ham en gezin, veehoudersknecht. Maurltsstraat 11; Oegstgeest Hooge Morschweg 122, Wed. C. Bogerd geb. Harting zonder beroep, Tuin straat 13; Benthuizen, Dorpstraat 2, Lam bert D. Timmerman, bakkersknecht, Steek- terweg 118; 's-Grav?nhage Pompstations- weg 77, Avelette C. M. van Haselen, zonder beroep, Stevinstraat 12, Middelburg. Seis- weg 44, wed. J. A. de Witte geb. de Jonge, zonder beroep. Aarkade 33: Noordwiik Zeestraat 26, Jacob Verkade en gezin, boe renarbeider, Gnephoek 61; Leiden Rapen burg 110, Jacobus de Neef, reiziger, Sta tionsweg 11; Boskoop Laag Boskoop 2 B, Geetruida J. Prins dienstbode Hooftstr. 104. Vertrokken naar: Bodegraven Noord- straat 52, Hanke Naber. dienstbode Sta tionsstraat. 5; 's-Gravenhage, de Perpon- chezstraat 7. Matthijs van Haren en echt- genoote. veeverloskundige Bloemhofstraat 22; Hilversum Callandstraat 18. Jan G. Groenenberg. machinebankwerker. Wll lemstraat 14; Hazerswoude, Rijndijk 137, Willem Zellstraveehoudersknecht, Machi- neweg 1: Zaandag. J. P. Troelstralaan 112, Wed. P. Schelllngerhout geb. Gravenstein, zonder beroep. Zuideinde 9; Eist, Valburg- scheweg 46, Aaltien van Regeteren, dienst bode Oudshoornscheweg 120; Amsterdam, Walbeeckstraat 60, Cornelia W, Vellekoop, zonder beroep van Bcetzelaerstraat 9: Lel den Spieghelstraat 18a, Lena Hoogendoom, zonder beroep, Hoorn 302Opmeer, Konin ginnestraat, Daniël A. van Dolder, zuiver- bereider. Gouwekade 17; Vlissingen a.b. Hr. Ms. Opleidingsschip „Noord-Brabant", lichtmatroos. Vinkebuurt 106; Driebergen Odijkerweg 5, Jan Fennema. boerenknecht Kortsteekterweg 28: Rijsbergen, R.K. Kleu terhuls, Catharina H. Breukel zonder be roep, Pr Hendrikstraat. 45; Kollumerland, Oudwoude, Ubele Vietmeljer en gezin, vee- houdersiknecht, Ridderbuurt 16: Zwolle, van Lennepstraat 20, Cornells Vaartjes en gezin, assist, b. d. belast. Bloemhofstr. 29. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van de boottocht voor Ouden van Dagen bedraagt f. 180. Ten bate der zending werd in de N. H. Kerk Jultanastraat een bedrag van plm. f. 115 gecollecteerd. Onze plaatsgenoot J. Vltters slaagde voor het examen gasfitter, afgenomen door de Ver. van gasfabrikanten. Dat het oude ijzer nog in trek blijft, alhoewel de prijzen zijn gedaald, blijkt wel uit het feit, dat thans door den heer B. aangifte bij de politie werd gedaan van diefstal van oud ijzer. De E.H.B.O. afd. Alphen, hield haar JaarliJksche propaganda-avond in De Ver gulde Wagen. Na afdoening van enkele zakelijke aangelegenheden waarbij aan den medisohen leider een medisch Instrument werd aangeboden, werd het feestelijk pro gramma afgewerkt, dat geheel door eigen Krachten werd verzorgd, waarvan een twee tal goed gespeelde tooneelstukjes de hoofd schotel vormde. Vliegende Paard" 'n mooien avond met als spreker de heer A. de Haas uit Amsterdam, die het zeilwedstrijdreglement uiteenzette. De echte watersportmenschen. w.o. ook dames, waren allen present. Door middel van teekeningen en ook van een paar meegebrachte mlniatuurzell- booten gaf de heer De Haas een bevatte lijke uitlegging van alles, wat de zeiler weten moet over stuurboord en bakboord, over het bij den wind en het ruimschoots zeilen, over het loeven, starten, het onder door- en boven-door zeilen, over boord, aan boord; het was alles leerzaam en Interes sant, De heer Grootendorp uit Amsterdam vertoonde eenlge watersportfilms, w.o. een van de olympische zeilwedstrijden te Kiel en een kanotocht van Nieuwersluis naar Utrecht via de Nleuwkoopsche plassen. Hieruit bleek duidelijk, hoe rijk aan na tuurschoon onze mooie plassen zijn. De voorzitter, de heer C. de Graaf, dankte de heeren De Haas en Grootendorp, en bood ieder een zilveren vulpotlood aan, terwijl hun in de zaal aanwezige dames leder een zilveren lepeltje met het wapen van Nieuwkoop werd aangeboden. Wij hopen, dat „Noord-Zuid" meer dergelijke avonden geven zal. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, d. v. L. Baas en J. Vork. OUDE WETERING. Een nieuw kerkorgel. Door het College van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier is besloten om over te gaan tot aankoop van een nieuw kerkorgel. De levering van het orgel is opgedragen aan de fa. Van Leeuwen te Lelden. LEIMUIDEN. Een korte agenda. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. Secretaris J. W. de Ren. De voorz. opende. Onder de ingekomen stukken was o. a een schrijven van Ged. Staten, waarbij het besluit van den Raad tot verbouwing van het Raadhuis goedgekeurd wordt, terug gezonden. De voorzitter deelde mede. dat de op zichter reeds druk bezig is met de uit werking van het bestek. De openbare aan besteding zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben. Dc voorzitter deelt mede. dat de heer A. v. Poelgeest de voorm. O. L. school en onderwijzerswoning aanvaard heeft tegen de som van f. 4800. De heer Van Poelgeest had eerst nog wel eenlge bezwaren in verband met de ach teruitgang van de gebouwen door het leegstaan gedurende twee jaren. B en W. zijn den heer Van Poelgeest tegemoetgekomen door hem ook den in ventaris der school te zijner beschikking te stellen. Schrijven v. d. Min. van Soc. Zaken, waarbij de bijdrage in de jaarwedde van den agent der arbeidsbemiddeling wordt vastgesteld op f30. Schrijven van C. Sprultenburg, waarbij deze mededeelt, dat hij de verleende con cessie voor exploitatie der Radio-centrale op de gestelde voorwaarden aanvaardt. 8chrijven van den inspecteur van de Volksgezondheid afd. Volkshuisvesting, waarin deze schrijft, dat de woningtoestan den in Vriezekoop zeer slecht zijn. Vele dezer woningen zouden eigenlijk onbe woonbaar verklaard moeten worden. Hij geeft in overweging, om telkens wan neer één van deze slechte woningen onbe woond raakt, zoo spoedig mogelijk tot on- bewoonbaarverklaring over te gaan. In verband met dit advies stellen B en W. den Raad voor om het perceel kad. be kend gemeente Leimuiden sectie 908. pl. gemerkt 475 onbewoonbaar te verklaren De raad besloot aldus. De voorzitter deelde mede. dat B. en W. op den ingeslagen weg zullen voortgaan. Met de woningen te Pulmot ls reeds succes bereikt. De eigenaar zal daar reeds de noo- dige verbeteringen aanbrengen. Od voorstel van B. en W. besloot, de raad het'kohier straatbelasting over het dienst jaar 1937 vast te stellen. De heer De Rijk deelde mede. dat op den Heerenweg ter hoogte van het woonwagen kamp een groot gat langs den weg ls ge komen, dat gevaar oplevert voor het ver keer. De voorzitter zeide, dat hij direct iemand er op uit zal zenden, die dit dicht zal moeten maken. De heer De Rijk vroeg ook hoe het staat met de waarschuwingsborden, die ge plaatst zouden worden bij de scholen. Als hij het goed heeft, zijn deze borden wel maakt, maar plaatsing i6 achterwege ge bleven. De voorzitter zeide een onderzoek toe. De heer Visser wees er op, dat ter hoogte van zijn boerderij de berm van den weg slecht begint te worden. De voorzitter zeide ook in dezen verbetering toe, De voorzitter deelde mede, dat hij de noodige aansohrijvingen zal doen uitgaan aan de eigenaren om het dorpswater weder te verbeteren. De putten zijn langzamer hand zóó vervuild, dat er gevaar dreigt voor de volksgezondheid. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna d. v. H. van Tol en A. M. Lenting Cornells Wilhelmus Maria z. v. W. van der Hoorn en C. C. van der Laan Gehuwd; J. H. Kouwenhoven 24 J. en P. H. Keyzer 23 j. A. L. Koeleman 24 J. en C. Keyzer 27 J. J. Vermey 27 J. en M. W. van Bwyk 25 j. K. de Jong 31 J. en B. Kroon 24 J. C. Mulder 30 J. en A. C. Kroon 22 j. M. A. Kleyn 23 j. en C. M. Dobbe 23 j. Loep der Bevolking. Gevestigd: J. Vermey, van Nleuwveen A M. Wassenaar, v. Alkmaar. Vertrokken; S. A. Kroon n. Alphen aan den Rijn H. N. Rynsburger, n. Lelden B. Kroon, n. Koudekerk G. Beers, n. Haarlemmermeer. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. v. J. Dekker en A, D. Anker Gerrit, z. v. C. Kerver en M. J. Rupke Arie. z. v. J. L. Brouwer en A. van der Heijden. Overleden: G. Droog wed. v. J. de Bruin 49 j. Getrouwd: Dirk van Wlohen en Aafje IJsselsteijn Teunis v. der Loo en Maar- tje Doornhelm Marinus OudIJk en Mar- rigje Slappendel. NIEUWKOOP. Bijeenkomst watersportvereeniging „Noord-Zuid". Het bestuur van de watersportvereeni ging „Noord-Zuid" alhier arrangeerde voor zijn leden en belangstellenden in „Het WOUBRUGGE. Gouden Echtvereeniging. Het echtpaar Jacob, v. d. Laan en Mar- grieta Pleternella v. d Hoogt herdachten het feit, dat zij voor 50 Jaar in den echt werden verboden. Omringd van kinderen en kleinkinderen werd dit heuglijk feit ln den familiekring herdacht overeenkomstig de wensch van de Jubileerenden, die, naar wij hun toewenaöhen, nog van een rustl- gen levensavond mogen genieten. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit. z. v. A. Angenent en J. Anker Petrus Johannes Maria, z. v. J. J. Hoogeveen en M. A. Borst. Tijdens vervoer van vee op 'n vracht auto van den expediteur H. uit Ter-Aar brak op den Heerenweg de vooras van het voertuig. Het wiel vloog in de sloot, doch het mocht den bestuurder gelukken den wagen op den weg te houden. Nadat het vee was overgeladen werd de auto met een kraanwagen weggesleept. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, d. v. Leendert Breedljk en Antje Bos. Ondertrouwd: Johannes Walraven 26 j. en Dora Wllhelmlna ZIeltJens 24 J. Pie ter van der Haar 20 j. en Lena Maria van der Wolf 21 J. Gerardus Petrus van der Weljden 27 J. en Johanna Laurentta v. Steijn 29 j. Gevonden: Een port/Cmonnale met geld. Inlichtingen te gemeente-secretarie. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. GeborenJohanna, d. v. J. A. Friggen en J. C. Rietkerk Pleternella Elisabeth Sophia, d. v. M. Noordermeer en C. Go- rissen Pieter, z„ v. J. van der Velden en G. Jongenotter Johanna Jacoba, d. v. W. van der Nat en M. Hulsman, Ondertrouwd: C. P. van Staveren 27 J. en A. van Staveren 24 j. I. Dorst 21 J. en E. Polderman 20 j. J. dé Jonge 23 j. en P. C. Boonk 26 J Getrouwd: L. Barendregt 25 J. en M. v. Beveren 23 j. Overleden: Jacob Rosbergen 76 J. men van M. Heemskerk. AALSMEER. HULDIGING VAN DEN HEER C. J. AUGUSTIJN. Vele woorden van waardeering. Op initiatief van den Aalsmeerschen Tulnbouwbond had zich hier een comité gevormd, met het doel den heer C. J. Augustijn, ambtenaar van den Planten- ziektenkundigen Dienst, ter gelegenheid van diens zilveren jubileum als zoodanig een passende huldiging te bereiden. De voor deze gelegenheid georganiseerde receptie ln „de Oude Veiling", gehouden werd zeer druk bezocht. O. m. waren aan wezig het dagelijksch bestuur der ge meente, dat der gemeente Uithoorn, be sturen der verschillende tuinbouworgani saties ln deze gemeente en vele anderen. De 2e voorzitter der Aalsmeersche Tuln bouwbond, de heer W. Maarse Jbzn. her innerde aan den tijd vóór 25 jaar. toen de heer Augustijn als ambtenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst te Aals meer kwam. De Aalsmeersche kweekers vonden dat aanvankelijk niet zoo prettig en Augustijn werd min of meer beschouwd als „de man met de roode pet". Men vond het niet zoo erg, als er wat „luis ln de palm" zat. In den loop der jaren is er hier in dit tuinbouwcentrum heel wat veran derd, ook in het denken der tuinbouwers, waaraan de Jubilaris veel heeft mogen bij dragen. Thans wordt algemeen erkend, dat Wagenlngen prachtig werk doet. wat voor een voornaam deel te danken is aan het werk van den heer Augustijn. De tuinbouw, een terrein dat veel uitge buit wordt door kwakzalvers, moet mede veel dank verschuldigd zijn aan den jubi laris. door wiens optreden in deze veel geld niet nutteloos besteed behoefde te worden. Tot de groote verdiensten van den heer Augustijn noemde de heer Maarse o.m. de bestrijding van den grijzen rat, terwijl spr, wel geloofde, dat ook de Bisam- rat en koloradokever, wanneer zij ooit deze streken onveilig zouden willen ma ken, wel „een straatje om" zullen maken voor Augustijn. Na den Jubilaris en diens familie harte lijk gelukgewenseht te hebben, bood hij hem een schrijfmachine aan. De burgemeester, de heer J. Kastelein, sprak en vond het een mooie gedachte, dezen dag te gedenken waarbij spr. de re geering dankte voor het instellen van den Plantenziektenkundigen dienst. De heer Augustijn was met de bloemisten hier op gegroeid en had zijn kennis uitgedragen ln dienst der geheele burgerij; ook het ge meentebestuur was den Jubilaris veel dank verschuldigd ln verband met zijn adviezen voor verordeningen enz. Namens het da gelijksch bestuur wenschte spr. den heer Augustijn en diens familie van harte geluk met dit Jubileum en hoopte, dat hem ook nog eenmaal het goud zou mogen kronen. Verder hebben nog gesproken de heeren G. Oud, namens Tuinbouw en Plantkunde; G. J. Baardse, handelskweekers; J. Bol, snijbloemen-exporteurs; G. Buskermolen, Proeftuin; L. Statema. hoofd tulnbouwcur- sussen; C. Evelecns Pzn., namens zijn firma; burgemeester Koot van Uithoorn en een neef van den jubilaris. Burgemeester Koot bood den Jubilaris een gouden vulpotlood aan, terwijl hij ver der veel bloemgeschenken ln ontvangst had te nemen. De heer D. Jongkind Mzn. deed voorlezing van talrijke ingekomen fe licitatie-telegrammen, brieven enz., o. m. van het Ministerie van Landbouw en Vls- scherij, Den Haag en het Ministerie van Openbaar Onderwijs (België). Rijks Mid delbare Tuinbouwschool Gent, get. prof. Delbeek. De jubilaris bracht hartelijk dank, mede namens zijn echtgenoote en kinderen, voor de hem gebrachte hulde en geschenken. Steeds was het zijn streven de hem opge legde taak zoo goed mogelijk te vervullen, waarbij hij met dankbaarheid gewaagde van den steun, welke hij hier allerwege mocht ontvangen. De Jubilaris hoopte, dat het hem gegeven mocht zijn nog vele Ja ren te kunnen werkzaam zijn tot heil van den Aalsmeerschen tuinbouw in het bij zonder en die van den vaderlandschen in meer algemeene beteekenis. Vermeld zij nog, dat aan de zaal een feestelijk aanzien was gegeven, terwijl tij dens de receptie „Aalsmeers Fanfare corps" den jubilaris en zijn familie een serenade bracht. Voor de afdeeiingen Aalsmeer en Aalsmeerderdijk der S.D.A.P. heeft ln „De IET Kolommen" gesproken de heer W. v. Dok, weth. te Beverwijk. Als onderwerp heeft spr. behandeld: „De S.D.A.P. en de komende verkiezingen". De vergadering, welke slechts matig werd bezocht, is geopend en gesloten door den voorzitter hier, den heer W. Harting. Burgerlijke stand Geboren: Hendrika Johanna, d. van J. A, van 't Hof en J. H. Faber; Barend, z van H. Prins en A. den Ouden; Neeltje d. van P. de Raadt en J. Los; Marijke, d. van H. Prins en A. Metz; Dirk Johan Christof- fel z. van E. v. d. Meulen en M. Jongkind; Wllhelmlna Elisabeth Maria d. van N. C. Wltteveen en E. van Veen; Gerrit z. v. W, KooiJ en M. H. Borgman. Ondertrouwd: J. Katzenburg, oud 46 jaar en C. M. van Kleef oud 38 jaar; W. Selser oud 27 jaar en A. Jongkind, oud 26 jaar; M. den Dekker oud 27 Jaar en G. de Vries oud 25 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd; L. Makkink naar Aalsmeer der weg 357; J. B. Hulzlnga naar Oostein- derweg 371; A. Maarsen naar Uiterweg 182; N. v. d. Hoek naar Luwte 24; M. Boet naar Hornweg 185. Vertrokken: J. de Groot naar Amsterdam Kanaalstraat 54 I; A. M. J. Peereboom n. Amsterdam, Kanaalstraat 54 I; A. E. Duy- ker naar Haarlemmermeer, Reigerstraat 9; J. J. Barenbrug naar Arnhem, Amsterdam- scheweg 100; N. J. Hansen naar Amster dam, Borgerstraat 52; J. Schmit naar Nw - Amstel, Noorddammerlaan 52. HEDEN. Prediker: C.H.U. Spr. Jac. Wilbrink ds. D. Kuilmans. 8.15 uur nam. Stadszaal: R.-K. Staatspartij. Spr. prof Romme en rector Drost. Katwijk aan Zee (Casa Cara): chi Hist. Klesver. Spr. ds. Verwaal en H. vari Boeyen 8 uur nam. No ordwijk aan Zee (Herv. sahoolb H. G. S. Spr. ds. Gravemeyer. 8 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te g uur nam. Stadszaal: NB.B. Spr. ds. G. van Duijl en J. J. M. Meyers; 8'/s uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Oara): Gerei, Bond. Spr. ds. Koster van Montfoort. 8 uur nam. Donderdag. Stadszaal (kleine zaal): Voordrechts- oefening Leidsch Muzieklyceum. 8 u. nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda, Inenting tegen dlphterle. 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Kreutzer Sonate". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uiur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „Oorsiceansohe liefde". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Zlegfeld, de revuekoning". Woen9dag- en Zaterdagnam, 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haail.str, 7 „Mannen zonder naam". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De fluisterende schaduw". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/j uur. Nov a-b 1 o s c o o p (Kabwijlk aan Zee): Tot en met 25 Mei„De charge van de lichte brigade". 8 Uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. „Tot Hulp der Mensehheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor SDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Mei a.s. waargenomen door de apothekenJ. C. Pelle, Kort Rapenburg 12. telef 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en J. Doedens. Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Waarom verliest 9e Uw goed humeur en voelt ge U steeds zoo slap. Omdat Uw organisme een reinigingskuur noodig neeft, die de achtergebleven gifstoffen, die de goede functionne- ering belemmeren, verwijdert. Deze inwendige douche wordt keurig verricht door Urodonal, dat, door tot in de kleinste cellen door te dringen, alle schadelijke bestanddeel en ver jaagt en in 't bijzonder het urinezuur, dat zooveel schode doet. Hel bede antl-rheumaticum 1852 Ongcz. Med.) BENTHUIZEN. Aanrijding. Doordat de 74-jarige A. v. d. V. bij het oversteken van den weg niet uitkeek, were hij door een melkauto van de „Rijnstroom' bestuurd door D. v. E. gegrepen en tegen den grond gesmakt. Met wonden aan gelaat en beenen, werd hij zijn woning binnen ge bracht. Dr. de Zoete uit Hazerswoude, ver leende de eerste hulp. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Pieter Eeltjes, Sloterweg 37 Hlndrik Hazeberg, Sloterweg 269 G'JS' bertus E. Lagerweij, Roerdompstraat 9 Jan F. de MooiJ, Wilgeniaan 72 Joha"' nes J. Stuurman, Kruisweg 647 Cornel» van TUborgh, Spieringweg 322 Bereno Tromp, Leeuwerikstraat 53 Volkerw Tromp, Rietvimkstraat 64 Teunis ver hoef, Marialaan 32 Johannes H. vloed, Kruisweg 1256 A. H. de Wuae, Vijfhulzerdijk 178 Age van der zee' Nieuwemeerdijk 449. Vertrokken: Franciscus J. Wijfjes, naar Nieuwkoop, H. Hartgestlcht Pieter Baa ker, Weststellingwerf. Steggerda Aren. Knol, Mijdrecht, Bloklandscheweg 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6