De tennis-competitie LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 24 Mei 1937 evenals trouwens de sharpieklasse al kwam daar ditmaal Nauta er niet aan te pas. Wij wijzen voorts nog even op de twaalfvoets- jollenklasse A, waarin de oudere en gerou tineerde zeilers aan het langste eind trok ken, hoewel het toch zeker geen weertje was voor van Helvert. In de B.M.-klasse had Leewis met zijn nieuwe Adri succes. De uitslagen waren: 45 M2-kruiserklasse: 1 Föhn. st. H. Sijt- 'hoff2 Coppelstock. st. J. H. C. Sieverts; 3. Walta, st. B Buma Drakenklasse: 1. Zilvermeeuw, st. B. J. Moret: 2. Janmaat, st. Jan Heynen; 3. Ran. st. Ph. Keegstra. Regenboogklasse: 1. De Leede III. st. W. Z. van der Mey: 2. Saenden. st. L. de Wit; 3 Kareklet st. J. M Len= van Rijn: 4 Eelko st. W. Bergsma: 5. Hollandia. st. W. van Staveren. Vrijbuiter klasse: 1. Graaf Lumy. st. A Ladan; 2. Jet n. st. H. Wester. Olympiajollenklasse: 1. Wardy, st. R. Lemstra. Pampusklasse1. Ruiter, st. R. Reitsma; 2. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes; 3. Steur, st. L. van der Steur. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1 Vagebond, st. Th. van Helvert; 2. Hans. st. A. H. van Vliet: 3. Marionet, st R. Venema; 4. Duime lot. st. H. van Suylekom B.M.-klasse: 1. Adri. st. P. Leeuwis; 2. Ree, st. H. Recourt: 3. Ivar, st. H.Have- kotte. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. De Glipper, et. J. C. Tims; 2. Notedop. st. A. C. J. Va- lentijn: 3. Sterna, st. L. Grootenhuis. 12 M2-sharpieklasse: 1. All Weather, st. J. Stap; 2. Kch-I-Noor. st. Ted Rol; 3. Hip haan. st. H. Werkhoven: 4. Dada II, st. L. P. Vollebregt Noord Nederlandsche 16 M2-klasse: 1. Hoants. st. C. de Boer; 2. Kemphaan, st. C. Oost, LEIDEN I—GAME I 6—2. VOETBAL. Kon. Ned. Voetbalbond. Uitslagen van gisteren Voor den K. N. V. B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Om het landskampioenschap: Ajax Feyenoord 2—0; PSV—Go Ahead 21 Afdeeling I. promotie 2e klasse: Hilver sum— 't Gooi 00. Afdeeling II. promotie 4e klasse: LDWS Tonegido 2—2 Afdeeling IV, promotie 2e klasse: Mid delburg—Willem n 0—3: Miranda—MW 2—3 Afdeeling V, promotie 2e klasse: Heeren veen—WW 2—0 Van Overal. In het tournoooi om het kampioenschap vin Nederland is de beslissing gevallen Ajax heeft de verwachtingen overtroffen en verdiend met 20 van Feyenoord ge wonnen, waardoor zij voor de zesde maal sinds haar eerste-klasscheschap den titel voert van nationaal kampioen! Voor de promotie 2e klasse blijft de voet bal voorloopig echter nog rollen, al is het weer er niet meer geschikt voor. Hilversum en 't Gooi speelden een beslissingswedstrijd die echter met 00 eindigde en dus geen beslissing bracht ondanks verlenging! De ploegen hebben elkaar vrijwel niets ont- loopen, hoewel Hilversum het le klasse schap voor het grijpen heeft gehad toen zij een strafschop kreeg, die evenwel door Kool gemist werd! Volgende week ontmoeten Hilversum en 't Gooi elkaar opnieuw. Dan echter des middags te 6 uur. In het Zuiden is de positie van Willem II en M.V.V zeer fraai geworden, zooals blijkt uit onderstaanden stand: Willem II 2 2 0 0 71 4 M. V. V. 2 2 0 0 6—2 4 Miranda 2 0 0 2 3—7 0 Middelburg 2 0 0 2 0—6 0 En in het Noorden zal Heerenveen waar schijnlijk promoveeren doordat zij gisteren met 20 won van W.V.V. Zekerheid bestaat er echter nog niet omdat er een protest hangende is van Friesland tegen Heeren veen. Wint Friesland dat dan kunnen de drie concurrenten in een halve competitie van voren af aan beginnen. Wordt 't pro test afgewezen (hetgeen men verwacht) dan promoveert Heerenveen. Voor de promotie 4e klasse zullen L. D. W. S. en Tonegido nog eens weer tegen elkaar moeten spelen. Reeds dacht men gisteren dat L. D. W. S. het 3e klasse-schap in den zak had, toen Tonegido in de laat ste seconde nog gelijk maakte en teleur stelling bracht in het Leidsche kamp. Waar i men Zondag spelen zal (en hoe laat, want op den middag is het feitelijk te warm) is nog niet bekend. Onfortuinlijke wedstrijd voor L:D. W. S. Tonegido scoort een seconde voor den tijd den gelijkmaker (22) De eerste beslissingswedstrijd, na de pro motie-competitie tussohen de twee kam pioenen der 4e klasse L.D.W.S. en Tone gido, die gisteren op het D.H.C.-terrein te Delft werd gespeeld, is opnieuw, na een zeer onfortuinlijk verloop voor L.D.W.S., in een gelijk spel geëindigd. Er bestond een groote belangstelling voor dezen strijd. Ook uit Leiden hadden velen het reisje naar Delft gemaakt, waarvan zeer velen per fiets. L.D.W.S. telde een invaller voor Onder water, die wegens ziekte niet van de partij kon zijn. Ondanks deze verzwakking van beteekenis, hebben onze stadgenooten uit stekend spel vertoond. Tweemaal reeds was de strijd tegen Tonegido onbeslist geble ven en in den laatster, wedstrijd moesten wij van een kleine technische meerderheid van Tonegido gewagen. Ditmaal was het echter L.D.W.S.. dat den toon aangaf. Technisch en tactisch stond het spel der Oranje-blauwen ditmaal hooger. De aan vallen waren talrijker en gevaarlijker en bij de rust, die met 11 inging, zou een voorsprong voor L.D.W.S. reeds verdiend zijn geweest, De verdedigende tactiek, toegepast di rect nadat de 21 voorsprong was verkre gen (er was toen ongeveer nog een half uur te spelen gaf de achterhoede reeds vroeg handen vol werk, hetgeen haar ech ter in bijzondere mate was toevertrouwd. De Leidsche ploeg Zondag kampioen? Door deze vierde overwinning in suc cessie. zal het onzen stadgenooten mogelijk zijn reeds volgende week het afdeellngs- kampioenschap te kunnen behalen. De stand in de Overgangsklasse is nu als volgt: gesp. gew. gel. vl. pt. Leiden I 4 4 0 0 8 P. Marlot 4 2 115 S.I.O.D I 4 112 3 Game I 4 0 0 4 0 Voorwaar een zeer goede kans om a.s. Zondag tegeiw Siod het aantal punten op 10 te brengen, hetgeen voor Park Marlot onbereikbaar zal zijn. De wedstrijd tegen de Schiedammers werd voor een groot deel gewonnen door Hesseliak. In het enkelspel had zijn tegen stander Dlaisse machtpoint. doch deze wist er geen gebruik van te maken. Zonder zich eigenlijk in te spannen wist Hesselink de party uit het vuur te sleepen, voorname lijk door de dropshot. Reeds na deze party had Blaisse een groot gedeelte van zon uit- houdingsvermorgen op de baan achter moeten laten. In de eerste set van het heeren-dubbelspel rustte hy wat uit. In de tweede set stonden de Leidenaren teveel met hun rug naar het net te spelen, waar door deze set aan de tegenpartij kwam In de derde beslissende set was Blaisse totaal uitgespeeld, zoodat ook deze party een Leidsche overwinning werd. Ondertus- schen had mevr. de Gruyter de mooie prestatie geleverd, om met 63. 62 op mej. Melchers revanche te nemen voor de nederlaag in Schiedam In het dames dubbelspel waren de Leidsche dames teveèl onder den indruk van het spel van de Bel gische oud-internationaal mevr. Smulders, dan dat zy er aan dachten, dropshots te geven op haar verre service. Hesselink won ondertusschen, mede dank zy de vollles van mej. Vriesendorp het gemengd-dub belspel. waardoor de stand 61 voor Lei den werd. Toen verscheen Blaisse voor de derde maal op de baan Deze onvermoei bare speler wist ten slotte in de derde set, na met 51 te hebben achtergestaan, de partij nog met 119 te winnen, waardoor Schiedam met twee gewonnen partyen be loond werd voor haar volhouden. Siod UI—Leiden II 4—4. Het zag er slecht uit voor Lelden II in den beginne. Mej. Stumpel, alhiewel goed spelend, moest met sprekende cyfers het onderspit delven tegen de muurvaste, regenboog-ballen gevende mevr Bimle (06, 16). Daarna wist B Dros een puntje voor Leiden in de wacht te sleepen door met 63, 64 van J. van den Broek te winnen, maar vervolgens gingen de le damessingle van mej. J. de Heer en de 2e heerensingle van H. Rlngrose voor Leiden verloren. De dames speelden een zeer goe de partij: 63, 5—7. 63, voor mej. Jur- gens, Ringrose was in de eerste set over tuigend de meerdere (64), maar G. van Urk f*ing hoe langer beter spelen en won de beide volgende met 63. 63. Met dit al was de stand 31 voor Siod III. Toen de dubbelspelen begonnen wa ren, leek het alsof Leiden toch nog met de beide winstpunten naar huls zou gaan. Dank zij vooral uitstekend volley- en smash-spel wonnen de Gruyter en Dros gemakkeiyk de heeren double van Van den Broek en Verhoeff (60, 61). Ook mej. de Heer en Dros hadden geen moeite tegen mej. Jurgens en G. van Urk (6—2, 6—41. Het voorzichtige, vaste maar verdedigende spel der Rotterdammers bleek in de dub belspelen niet veel waard. Helaas ging op den stand van 44 de 2e gemengd-double van mej. Stumpel en de Gruyter voor Leiden verloren. Wel speel den mevr. Birnie en Verhoeff goed, doch wanneer mej. Stumpel wat minder zenuw achtig was geweest en de Gruyter de kan sen wat beter benut had, dan ware de uit slag (75, 46, 61) zonder twyfel anders geweest. Tenslotte moest de dames-double de be slissing geven: geiyk spel of een nederlaag voor Leiden. Eerlyk gezegd hadden wy dit laatste, op het moment, dat de wedstrijd beginnen moest, verwacht. Maar ziet, mej. Stumpel was weer in zoo goeden vorm en mej. de Heer speelde zoo listig en forsch, dat de Leidsche dames met 64 de eerste set wonnen. Leiden's kansen stegen! De dames namen een cola in en gingen vol moed en fut het veld in. Maar het opwek- kertje had een averechtsche uitwerking en bracht de meisjes heelemaal van streek: 2e set 60 voor Siod! In de 3e set bleef er voortdurend spanning: 3—1 voor Lelden. 33 gelyk.en toen zakten de Siod- dames af en verorverde Leiden vry snel de laatste drie games: 63. Lelden II won 4 partyen. waarvan 3 met sprekende cyfers In straight sets: Leiden verloor 4 partyen. waarvan 3 na 3 lange sets. Voor deze remise is byna 10 uur lang tot kwart over achten gestreden. Top ICocktail I 26. Deze wedstrUd was ongeveer een herha ling van twee weken geleden. Ditmaal ver loor Cocktail de eerste mixed en de dames- dubbel. Alleen de eerste dames-enkel en de tweede mixed werden in drie sets, de an dere partyen in straight sets gewonnen. De uitslagen zyn: Mr HoogteylingGo Sr. 26, 06. A. J. v. d. ReydenGo Jr. 46, 36. Mevr. H. MoerkerkMej. L. Noordman 6—3, 2—6, 1—6. Mevr. H. HuizerMej. M. Morsch 46, 3—6. Mevr. H. Moerkerk en Mr. Hoogtyllng— Mej. P. Perquin en Go Jr. 64. 6—4. Mevr. Huizer en P. JonkerMej. Morsch en Go Sr. 64, 4—6, 4—6. P. Jonker en A. J. v. d. ReydenGo Sr. en Go Jr. 2—6, 06. Mevr. Huizer en Mevr. MoerkerkMej. L. Noordman en Mej. L. Perquin 64, 62. Cocktail IIPark Marlot III 35. Het is het tweede team van Cocktail niet gelukt de prestatie van veertien dagen ge leden te herhalen, n.l. een 42 achterstand tot een gelyk spel op te halen. Het was jam mer, dat Mej Vrolijk in haar eerste party last kreeg van een onwillige spier, zoodat zy, na een eervolle nederlaag in drie sets buiten gevecht werd gesteld. Na de enkel spelen was de stand 22, maar zoowel hee ren- als dames-dubbel gingen verloren en alleen de eerste mixed bracht Cocktail nog een winstpuntje. De uitslagen zyn: Jp NoordmanV. Boelaers 46. 26. D. WalravenB. Hiel 64, 1—6, 75. Mej. M. VrolykMej. M. Velders 57, 6—3, 2—6. Mej. W. de Haze WinkelmanMej. A. Rijnders 61. 64. Mej. W. de Haze Winkelman en D. Wal ravenMevr. Plezier en W. Plezier 64. 6—3. Mej. M. Croes en Jp. NoordmanMevr. Rynders en J. Vorstman 46. 16 Mej. M. Croes en Mej. W. de Haze Winkel manMej. M. Velders en Mevr. T. Plezier 3—6, 2—6. Jp. Noordman en SouwJ Vorstman en V. Boelaers 46. 79. Pit II—Cocktail II 44. Het derde team van Cocktail heeft zich dit keer met een gelyk spel tevreden moeten stellen. Zooals de uitslagen aangeven, wer den niet minder dan vyf partijen in drie sets beslist. Het is te hopen, dat meerdere training in het vervolg tot betere resultaten zal leiden. De uitslagen zijn: F. BemdesMohaaned 06, 2—6. J. StallaertG. Remmers 3—6, 6—0, 119 Mej. T. de Wolf—Mej. C. van Noord 3—6, 6—4, 6—0. Mej. M BrandMej. G. Hogendoorn 68. 7—5, 2—6. Mej. M. Brand en A. Neger—Mej. G. Ho gendoorn en G. Remmers 46. 63, 62. Mej. A. de Reus en F. BemdesMej. T v. d. Stok en Mohamed 36, 63. 3—6. Mej. de Wolf en Mej. A. de Reus—Mej. C. v. Noort en Mej. v. d. Stok 63. 62. J. Stallaert en A. NegerMohamed en A. v. d. Stok 26, 26. Cocktail IVMattenklopper III 53. Het vierde team van Cocktail heeft keurig revanche genomen voor de nederlaag van twee weken geleden. Konden toen slechts de eerste belde sing les gewonnen worden, thans hadden de da mes een grooter aandeel in de winstpunten, zy wonnen n.l. beide singles en het dames dubbelspel, terwyi de heeren juist deze par tijen verloren, zoodat de beide mixed-par ty en den doorslag moesten geven. Het was eigenaardig hoe men de heeren-dubbel na een voorsprong van 6—1, 41 nog wist te verliezen. De uitslagen zyn: H. v. Eelen—A. Korff 0—6, 26. E. Vrolyk—J. Weyl 26, 26. Mej. Lot Noordman—Mej. A. Bouter 61. 5-7, 6—1. Mej. A. v. Deventer—Mej. W. Weiter 3—6. 6—3, 6—3. Mej. Lot Noordman en D. LosMej. P Visser en A. Korff 64. 63 Mej. A. van Deventer en E. Vrolyk—Mej A. Bouter en J. Weyl 64, 64. Mej. Lot Noordman en Mej. A. v. Deven terMej. P. Visser en Mej. Weiter 63 61 H. van Eelen en D. Los—A. Korff en J. Weyl 60, 5—7 16. RIJNSB. BOYS I—ARC. I 2—1. Kalm en rustig werden de aanvallen van Tonegido, waarvan slechts enkele een ge- vaariyk karakter droegen, door Van Hou ten cs. afgeslagen. De keepers aan beide züden verrichten hun werk naar behoo- ren. Zoo verliep de wedstrijd. L.D.W.S. had een 21 voorsprong en leder was er van overtuigd, dat deze zou worden behouden. De scheidsrechter keek reeds op het hor loge en telde de seconden. Tonegido zat er nog even op. De linksbuiten kreeg juist op het lijntje nog gelegenheid om voor te zetten, de Rooy in het L.D.W.S.-doel ving den bal op manshoogte, niet klemvast ech ter. en uit zyn handen draait het leer over den schouder van den door Tonegldo- spelers bestookten keeper in het doel. Van een fout van den keeper mogen wy hier niet spreken. Vangen is in 90 van de 100 gevallen boven stompen te prefereeren. Hier bestond gelegenheid tot vangen en dat is aan de Rooy toevertrouwd. Ook in dezen wedstrijd heeft hy meer van derge- iyk werk safe verricht en wij weten niet welke omstandigheden er toe bydroegen, dat de bal ditmaal moest worden losgela ten. Den keeper treft o.l. dan ook geen verwijt. Het was intusschen een diepe teleur stelling! Verdiend en ruim verdiend was het derde klasseschap, en het scheen bin nen te zyn. Gewacht werd nog slechts op het fluitsignaal, en toen kwam de door Tonegida zoo gelukkig verkregen geiyk- maker. Verlenging was dus noodzakelyk. Vier maal 7'/j minuut is aan beide zyden, na een reeds zwaren stryd van l'/i uur, ge tracht door een doelpunt, de ultelndelyke overwinning te forceeren, echter zonder resultaat Een volgende wedstryd zal het resul taat moeten brengen. Driemaal reeds bleef de stryd onbeslist Nu echter, hoe dan ook, zal het derde klasseschap aan een van belden worden toegewezen. Spelen onze stadgenooten als gisteren en speelt pech haar geen parten (want een 31 zege was verdiend geweest) dan zien wy de komen de match de promotie brengen aan Oranje blauw. Scheidsrechter v. d. Kraats leidde dezen opnieuw zeer sportlef gespeelden wedstrijd op sublieme wijze. Een kat in 't nauw. Slechts weinigen zullen vermoed hebben, dat R. B. 2 punten uit dezen wedstryd zou halen, al moet direct toegegeven worden, dat een uitslag van 41 ook gerechtvaar digd zou zyn. Zaterdag werd door de Boys gespeeld met den wil om te winnen en dit is dan ook gelukt. Het was voor de eerste maal in alle wedstryden tegen A.R.C. Over den wedstryd het volgende: Glasbergen wint den toss en verkiest met wind en zon in den rug te spelen. Gedurende de eerste helft zyn de gastheren voortdurend in den aanval geweest, doch voor het doel wist men geen raad met den bal. Even na het begin scoort A.R.C.tengevolge van mis verstand van de Rljnsburgsche achter hoede. Ettelijke scoringkansen worden door de Boys om zeep gebracht, totdat even voor de rust R.B. scoort by een scrimmage. Algemeen werd (na de rust) een belege ring van de R. B.-veste verwacht, doch juist het tegendeel doet zich voor. Telkens ziet men de voorhoede der gastheeren ten aanval trekken. Tengevolge van prachtige passes van midhalf Van Duyn en na 25 minuten scoort Zwaan magnifiek 21. Dit wordt den gasten te erg en mede door het verdedigen van de thuisclub volgt een belegering der R. B.-veste, doch Glas bergen es. houden stand en in de score komt geen verandering. Rijnsburgsche Boys heeft nu nog één uuntje noodig uit twee thuiswedstrijden om gelyk te komen, wat puntenaantal betreft met Ons Clubje, S.L.F. en Katwijk. Scheidsrechter L. v. Vliet leidde streng, doch correct. L. R. C. J—QUICK BOYS I 0—3. In een vluggen, prettigen wedstryd is 't Quick Boys gelukt beide puntjes mede te nemen. Het begin is een verkenning van beide doelen. We denken van Hoven te zien doelpunten voor L. R. C. maar zyn schot wordt keurig gestopt. De Boys trekken dan ten aanval. De linksbuiten zet voor en de L.R.C.-back kopt in eigen doel. Na de thee hetzelfde speltype. Eerst na een half uur kopt van Rijn in het LB.C.-doel en een kleine blunder van den L.R.C.-doelman be zorgde den Boys het derde doelpunt. L. R. C. zette alles op den aanval en in deze pe riode verdiende L. R C zeker een doel punt, dat echter niet kwam. Toen het einde aanbrak hadden de Boys een kwade klip omzeild. Scheidsrechter Neuteboom leiddo goed. Seriewedstrijden Alphia. Gisteren hield Alphia haar seriewedstrij den. Het was voor voetbal te warm en vooral de wedstryd AlphenOlympia stond niet op hoog peil. De tweede wed strijd tusschen Alphia en R.V.C. was van iets beter gehalte. Alphen verschetn met een vry sterke combinatie waar Olympta een jonge ploeg tegenoverstelde. Alphen is direct in den aanval en er.ontstaat spoedig 'gevaar voor de Olympianen, doch de achterhoede weet voorloopig dit gevaar af te wenden. Dan trekt Olympia ton aanval, doch ook haar voorhoede heeft niet veel kans by de Alphen-achterhoede. Als na een half uur spelen Bruné den bal krijgt toegespeeld, geeft hy Alphen de leiding 10. Na de thee tracht Olympia den achter stand in te halen, doch spoedig bUjkt dat het hier van den midvoor moet komen, ter wijl het voor hem alleen te zwaar ls. Al phen brengt den stand dan door twee goede doelpunten op 30 en plaatst zich hiermede in de finale. Scheidsrechter Cas- sier leidde goed. Dan speelt Alphia tegen R.V.C. uit Den Haag. Alphia probeerde eenige jonge spe lers die zeker voldaan hebben. Alphia pakt dadelyk serieus aan. Er wordt een heel goed spel gegeven en het wordt goed langs de vleugels geleid. R.V.C. wil het met kort spel probeeren doch dit geeft haar weinig succes. Als na tien minuten de rechtsbui ten van Alphia voorzet scoort de links buiten. R.V.C.geeft hierna de Alphia- achterhoede de handen vol, doch deze weet stand te houden. Dan wser een keu rige aanval van Alphia en het is 2—0. R.V.C. weet dan tegen te scoren 21. Nu krijgt de Alphia-voorhoede gelegenheid haar spel te ontplooien en het moet gezegd, zij kweet zich hiervan op voorbeeldige wyze. Want zy bracht met een paar prachtige doelpunten den stand voor de rust op 51. Na de pauze zat de warmte de spelers in de beenen. Zender dat er bepaald lusteloos werd gespeeld zat er toch niet die gang 1 meer in van vóór de rust. Wel trachtte I R.V.C. den grooten achterstand in te loo- pen cn werd het 5—2, doch tenslotte kwam Alphen weer opzetten en zy voerde de score op tot 102. Zoodat volgende week in de finale komen Alphen en Alphia en voor de verllezersronde spelen Olympia en R.V.C. BOSKOOPSCHE BOYS I—D.S.O. I 0—5. Direct is D.S.O. in den aanval en het duurt niet lang of Dontje lost een goed schot, dat den Boys keeper te machtig is (01). D.S.O. blyft aanvallen en als Dontje goed doorgeeft naar J. de Wit, maakt deze er 02 van. Tot de rust heeft D.S.O. het beste spel en v. d. Burg en De Hertog scoren leder nog één maal. Na de rust komen de Boys even opzetten, maar mede door goed werk van de D.S.O.-ach- terhoede, kunnen zy het niet tot doelpun ten brengen. Even voor het einde kopt Bakker het vyfde doelpunt in. De verdere DS.O.uitslagen lulden: Wad dingsveen II—D.S.O. H 2—0; D.S.O. III— Leidsche Boys III 20. SERIEWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De uitslagen zijn: Bosk. Boys ID.S.O. I (Zoetermeer) 0—5 en Waddinxveen II D.S.O. H 2—0. SPORTMAN III—D.V.S. III 3—3. Door het terugtrekken uit de competitie van Oost, was het kampioenschap van D.V.S. III. dat reeds was bereikt, weer in gevaar. Immers indien D.V.S. III haar laatsten wedstryd verloor, zou zy gelyk- staan met Morschkwartier. D.V.S. heeft echter het noodige puntje weten te behalen om boven Morschkwar tier te blyven De overwinning kwam echter pas in de laatste minuten. 10 minuten voor het ein de stond Sportman nog met 3—1 voor. Spoedig was het 32 en uit een fout van den Sportman-rechtsachter, ontstond de geiykmaker. TONA-ADSP—D. V. S.-ADSP. 0—7. De groenzwarte jeugd heeft door haar overwinning op Tona het kampioenschap bereikt Nog steeds ongeslagen met nog 1 wedstryd voor den boeg ls D.V.S. onberejk- baar voor haar concurrenten. Dit is het 3e D.V.S.-elftal dat dit seizoen een kampioenschap heeft behaald. R.K.F.-ELFTALOOSTENRIJK. 1—1. Op het A.D.O.-veld in den Haag, meldt de Maandagmorgen, speelde het R.K.F.-elftal gisteren, onder zeer groote be langstelling een wedstrijd tegen Oostenrijk De 1—1 uitslag geeft de krachtsverhouding slecht weer. Zoowel in de eerste als tweede helft waren de Nederlanders byna voort durend in de meerderheid en 3—1 voor Nederland zou zeker verdiend zyn geweest. Het zwakste deel van het R.K.F.-elftal was de middenllnie, zonder dat deze echter on voldoende was. Voor- en achterhoede wa ren uitstekend op dreef Ook het verband tusschen de linies was uitstekend. Beide elftallen loopen direct hard van stapel; Nederland is overwegend sterker cn na 10 minuten doelpunt Nienhaus voor de eerste maal. Nederland blijft dominee- ren. Verschillende goede aanvallen worden opgezet doch herhaaldeiyk vliegt de bal tegen paal of lat of gaat juist over. Na de rust zetten de Nederlanders op nieuw een hoog tempo in. doch succes blijft uit. Ruim een kwartier is gespeeld als de Oostenryksche rechtervleugel den bal opbrengt, onze achterhoede weifelt, de bal komt by den midvoor, die onberispe lijk inschiet. De kansen die de R.K.F.ërs daarna kregen zyn legio, doch er is nie mand die er van profiteert. Zelfs met een strafschop lukt het niet. Tot het einde blijft Nederland zonder succes aanvallen. QUICK BOYS III—L. R. C. II 2—1. Is Quick Boys kampioen? De belangryke wedstrijd in de 2de klasse B der Zaterdagmiddagcompetitie, welke aan de gasten het kampioenschap had ge bracht als zy de overwinning hadden be haald.'is door Quick Boys met 2—1 ge wonnen. Door deze overwinning is Quick Boys met een gelyk aantal punten ge ëindigd als L.R.C. De Katwijkers hebben echter verleden week een protest ingediend in den wedstrijd tegen S.L.F.. wegens het niet toekennen van een strafschop, en als dit protest toegewezen wordt, is Quick Boys kampioen en anders is een beslissingswed strijd noodzakelyk. Verdiend was de overwinning Zaterdag stellig. Vooral voor de rust, ondanks den sterken tegenwind, was Quick Boys verre weg het gevaarlykst en een 2 of 3—0 voorsprong met de rust was zeker niet ge flatteerd geweest, daar 3 maal de paal red ding bracht. Nu bleef het echter beperkt tot een keurig doelpunt van v. d. Plas. Rust 10. Wie gedacht zou hebben, dat na de rust de gastheeren, met den sterken wind in den rug. gemakkeiyk de score zou kun nen opvoeren, kwam bedrogen uit. Wel waren zy voortdurend in den aanval, maar den goeden vorm van voor de rust konden zti niet meer terugvinden en er werd danig op losgeknoeid. Bij een uitval van de gas ten wisten zy zelfs gelijk te maken. 1—1 cn met hand en tand trachtten de gasten den stand zoo te houden, doch vyf minu ten voor het einde wist Kroon de winnende goal te maken en daarmede zyn club mis schien het kampioenschap brengende. Het einde kwam met 21. Het blauw-witte elftal bestond uit: Doel: v. d. Plas; achter: C. v. d. Boon en J. Dubbeldam; midden: C. Varkevisser, K. de Mol en A. Kuit; voor: P. v. d. Plas. C. van Rijn, J. Kroon. A. de Mol en P. M. v. d. Berg (aanvoerder). INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN IN HET BUITENLAND. De te Boedapest gespeelde voetbalwed strijd HongarijeOostenrijk eindigde in een gelyk spel 2—2. Rust 1—2. Voor den Europa-beker werd te Praag de landenwedstrild tusschen Tsjecho-Slowa- küe en Italië gespeeld, welke ontmoeting door het Italiaansche elftal met 1—0 werd gewonnen. Ierland won te Parys met 20 van Frankrijk. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN ROUWKOOP. Als de scheidsrechter de Rouwkoop adsp. en Lugdunum adsp. binnen de lynen fluit, verschynt Rouwkoop met 10 spelers, terwijl Lugdunum volledig is. Lugdunum brengt den bal aan het rollen en zit direct voor het Rouwkoopdoel. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblyveri en met 3—7 moest Rouwkoop het loodje leggen. Daarna Rouwkoop 4 tegen Lugdunum 5. Lugdunum beschikte over een goed elftal en daar kon Rouwkoop niet aan tippen. Zy verloor met 08. Ten slotte Rouwkoop 1 tegen Lugdunum 1. Lugdunum trapt af en direct zit Lugdu num voor het Rouwkoopdoel, maar backs en Invaller doelman geven voorloopig niet thuis. Na eenlg middenspel komt de bal weer voor 't Rouwkoopdoel en wordt door een Rouwkoopspeler ln het beruchte ge bied, met de hand bewerkt. Hieruit volgt het eerste doelpunt. 01. Na de pauze weet Lugdunum den stand op te voeren tot 0—3, maar nu gooit Rouwkoop 't elf tal door elkaar. Brassen speelt thans mid denvoor en Oskam .spil, hetgeen spoedig een verbetering biykt te zyn. Brassen pas seert handig de achterspelers van Lug dunum en knalt daarna hard in l-j>- Lugdunum weet hierna nog twee maal te scoren, maar plotseling gaat Brassen er alleen van door en met een zuiver scno- verkleint hy den achterstand. Met 2—5 komt het einde. ZWEMMEN. ZWEM- EN POLOCLUB BOSKOOP. Met aanvankelyk 25 leden en drie adspi- rantleden is te Boskoop opgericht een zwem- en poloclub, welke den naam gekre gen heeft van „Zwem- en poloclub Bos koop". Een bestuur werd gekozen, bestaan de uit de heeren; J- A. Booy, voorzitter. J- van Bergen, penningmeester; C. W. Groo- tendorst en J, Schouten, commissarissen- Het secretariaat zal waargenomen worden door mevr. Vermey, Zuidkade No. 55, Bos koop. Besloten werd de contributie te oe- palen op f.2.voor hen die niet, _el1" f. 1.voor hen die wel lid zijn van 1. 1.VVJL/1 11C11 UiC WU 11 LI Olji' j- ..Zuiderbad". Voorts werd besloten zwem- en poloclub aan te doen slult£nc.nt den Kon. Ned. Zwembond. terwijl tot si ais trainer werd benoemd de heer d'1? te Alphen, waardoor deze week de oefei" gen nog een aanvang kunnen nemen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10