Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 18 Mei 193] AGENDA MUSEA. HAARLEMMERMEER. Cursus voor werklooze vrouwen. In de Nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp werd in tegenwoordigheid van het comité voor bijzondere nooden de eindles gehouden van den cursus in ver schillende huishoudvakken voor de vrou wen van werkloozen. De lessen werden vrij geregeld door een 20-tal vrouwen met veel ambitie en onder een prettigen geest bij gewoond. De directrice gaf een kort over zicht van het gegeven onderwijs en bracht dank aan de cursisten voor haar trouwe opkomst, aan het schoolbestuur voor de beschikbaarstelling van de lokaliteit en aan het comité voor de prachtige organi satie. Uit het jaarverslag van den secretaris van de Federatie van Middenstandsver- cenigingen te Haarlemmermeer blijkt o. m., dat men van het gemeentebestuur geen medewerking heeft kunnen verkrijgen in zake oprichting van een borgstellingsfonds Uit de rekening van den penningmeester bleek dat er een voordeelig saldo is van f 22.81 In de z.g. Mica-week werden 48765 i.iicaatjes verkocht; het aantal deelnemers bedroeg 72 en er was een batig saldo van f 27.37. De cursussen in het bouwkundig teekenen in het afgeloopen jaar zijn niet geslaagd en daarom is besloten om deze cp te heffen. In beginsel is besloten we derom een etalagewedstrijd te organlsee- ien. Er is een commissie benoemd^ die de voorbereidende werkzaamheden ter hand zal nemen. Op haar daartoe gedaan verzoek werd aan mej. M. C, van Leeuwen met ingang van 1 Mei 1937 eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de R.K. school te Hoofd dorp. wordt in alles gekend Mogelijk worden kleinere lampen geplaatst in plaats van groote. In de rondvraag verzocht de heer Pijna- ker antwoord oo ziin vragen over het Bur gerlijk Armbestuur, waarop de voorzitter later wilde antwoorden en hem het woord ontnam, toen de heer P. er dieper oo in wilde gaan. Later kwam hii op voor kleine eigen-werkers, wlen werk in tegenprestatie is voorgesteld. Ook daarop zal de voorzitter later antwoord. Hierop ging metn in ge heime zitting over. In deze geheime zitting ls op een verzoek van mr. Pont om den naam van de Burg. Pontstraat te veranderen, besloten de be handeling dezer vraag tot later uit te ste'lcn. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Hoorden van erkentelijkheid aan oud- burgemecster Pont - Vrije .Maandagmiddag voor de kappers - De straatverlichting. Gistermiddag vergaderde de raad onder leiding van wethouder Klaver, loco-burge meester. De heer Goemans was afwezig. Bij de ingekomen stukken las de voorzitter de brief van den wji. Commissaris der Konin gin. mHdende het eervol ontslag aan mr. D. F. Pont. als burgemeester. Hij wenschte daaraan vast te knoopen een woord van erkentelijkheid voor de vele en belangrijke diensten, die de heer Pont als burgemeester aan de gemeente heeft bewezen en hoopte, dat het hem en zijn gezin in de toekomst goed zal gaan. Bij de benoeming van 7 leden der com missie voor schoolverzuim zijn allen bij accl. herkozen. De comptabiliteitsbesluiten werden goedgkeurd, evenals het kohier hondenbelasting 1937. Penningen zullen niet afgegeven worden om te bezuinigen. De reclames plaatselijke belastingen zijn afgdaan conform voorstel van B. en W. Het voorstel om een vasten middag voor sluiting van kapperszaken in te voeren is aangenomen. Verschil van meening bestond over de keuze -van den dag. Ook de kappers iwaren niet eensgezind. De heeren Fijma en van Dam waren voor den Maandag. De heer Spllker pleitte voor den Donderdag. Met 13 tegen 1 stem is besloten tot den Maandagmiddag; de heer Spilker stemde tegen De hemieuwe vaststelling der verordening inzake machtiging van B en w. op grond van art. 212 der Gemeentewet gaf aanlei ding tot het uiten van bezwaren der hee ren Fijma en van Llerop. B. en W. zijn be reid den raad tegemoet te komen waarna het voorstel werd aangenomen met 10 tegen 4 stemmen, die van de heeren Paase. Fijma, van Lierop en Spilker De huur van het terrein aan de V.V. Hillinen is verlengd. De heer Kijne had bezwaar tegen het spelen op Zondag in het belang der Zondagsrust. Weth. Vermeer deelde dat standpunt, doch wilde er niet meer op terug komen. Aangeteekend is. dat de vier Ohr. Protestantsche leden er tegen eijn. B. en W. stelden voor het kampeeren in verband met de Jamboree tot October te verbieden. Aldus is ons verzocht, deelde de voorzitter mede. andere gemeenten in de «omgeving verbieden het ook. De heer Paase was er tegen en zag geen kans het te beletten. De andere heeren zagen er een ordemaatregel in. tenslotte is het voorstel met 12 tegen 2 st. (Paase en Spilker) aangenomen. Eervol ontslag is op verzoek, verleend ean mr. Pont als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. Voor kennisgeving is aan genomen het bedanken door dezelfden als Commissaris van de NV. Electriciteitsbedriif H LB. In de vacature is benoemd de heer Kijne met 10 stemmen. De gemeenterekening 1934 is gewijzigd Inzake de straatverlichting deelde de voorzitter mede. hoe het thans gesteld is. Hii las brieven van Gedep. Staten, die in 1936 reeds verlangden dat er bezuinigd zal worden. Voor 1937 is een uitgaaf van f8000 aan straatverlichting toegestaan, terwijl het. voorheen f. 19.000 was. B. en W. meenen, dat verdere beperking aan de tegenwoordige proef niet mogelijk is. Het aantal lampen is thans veel minder, het aantal deoalumen is echter nog meer. De heer van Llerop ls dankbaar voor het antwoord, ook op zijn vragen, waarop het antwoord reeds gepubliceerd was. De ver deeling der lampen deugt niet. verder be klaagde hij zich. dat de raad in de ver slechtering niet gekend is. Was de moderne verlichting een doorn in het oog van Den Haag de gemeentenaren betalen veel voor de straatverlichting en krijgen er bijna niets voor. De heer Piinaker wilde steun vragen aan het rijk en de provinice om een bijdrage in de kosten. De heer Paase kwam od voor den Stationsweg op. De heer Spilker wees er op dat verlichting tot de Veenenburger- 'laan goed is en verder zeer slecht. Is er gerekend op steun van het rijk? vroeg de heer Kijne. Weth Vermeer antwoordde, dat de nood zakelijke bezuiniging al lang bekend was. In Den Haag houdt men vast aan het te verminderen bedrag Dit is een proef, welke gewijzigd kan worden. De voorzitter zelde dat B. en W. bereid zijn naar wenschen te luisteren; de raad Loop der bevolking. Gevestigd: A. M. HüttnerConljn, Leid- schestraat 57 H. J de Heiden met ge zin. Leidschestraat 149 C. Keur. Hoofd straat 68 H. Luttenberg. Margrietenlaan 52 J. S. Scheel. Meerstraat 10. Vertrokken: J. van Grootveld naar Haar lemmermeer. Venneperweg 1191 J. W. v. der Laan naar Haarlem. Gasthulsslngel 40 G R Woltman, Den Haag. van Slinge- landtstraat 161 J. van der Marei, naar Valkenburg (Z.H.t, Straatweg 148 F. Schotsman, naar Apeldoorn. Arnhemsche- weg 623 J. Warmerdam, naar Lisse, Stationsweg 114 J M. Jonkers, naar Kampen, van Haselstr. 13 J. v. d. Oord, naar Leiden, Vondellaan 18 J. M. v. Bie zen, naar Haarl.meer. Venneperweg 540 A M. P. Wassenaar, naar Apeldoorn. Mer- curiuslaan 12 S. H. Mülstegen, naar Haarl.meer. Aalsmeerderweg 564 Wede. DekkersHartwigsen naar Haarlem, Zo- merkade 195. Burgerlijke Stand. Geboren Gerardus Hendrlkus Maria. z. van P. M. Weijers en C. Philippi Aleida, d. van D. H G. Langeler en E. E. Enthoven Reitze Pieter. z. van H. Buurman en G. Siebesma Cornells, z. van G. van Rooden en P. H. van den Berg Arie Jan, z. van P. H. Granneman en M. F. Kooij Maria Wilhelmina. d. van G. Hoogerwerf en C. M. Beuk. Ondertrouwd: J. van den Os en H. van Werkhoven J. M. Duinhoven en F van de Vooren W. P. Verschoor en E Vonk S. den Boer en A. Splinter. Getrouwd: J. P. Zandbergen en C. M. Pijpers L. G. Lieverse en C. Seijsener C. J. Wijfjes en C. Seijsener C. J. Wijf jes en J. H. Rusman J. Vercouteren en Z M. van Dijk J. de Jong en E. Kool. Overleden: A. B. E. van den Donk, vr.. 53 j. G. N. Weijers, m. 58 j. Aanwezig en te bevragen aan het be- reau van politie tusschen 7 en 8 uur n.m.: 2 huissleutels, handschoen, snelbinder voor rijwiel, paar handschoenen, mantelceintuur De bazar voor T.B.C.-bestrijding heeft, na aftrek van onkosten, ruim f. 1400.op gebracht. KATWITK AAN ZEE. VERGADERING SCHIPPERS-EIGENAARS. Protest tegen regeeringsmaatregelen. Zaterdagavond vergaderden de schipper - elgenaars in „Casa Cara". De voorzitter, de heer E. Remmelzavaal besprak uitvoerig de sedert enkele maanden in werking zijnde wet op de minimum-maaswijdte en de binnenkort dreigende invoering van een pufaanvoerverbod. Hij zette de groote fi- nancleele bezwaren uiteen. Besloten werd om nogmaals 'n request te zenden aan den betrokken minister. Ook werd besloten om te protesteeren tegen de onrechtvaardige uitvoering van de regeling van het uitvaren van loggers voor de haringvisscherij. Jaarfeest van de Chr. Meisjesvereeniging „Wees een Zegen". Dit jaarfeest werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gevierd. De presidente mevr. HaasnootKoster opende en sprak over het: ..En wees een zegen". Zij hoopte, dat in 't bijzonder deze mooie tekst allen meis jes van de vereenlglngen voor oogen zou staan, en dat ze niet alleen om de prettige avondjes, maar in het bijzonder om het mooie doel naar de vereeniging zouden ko men. Alle meisjes zongen hierna samen het Verbondslied, waarna de secretaresse- penningmeesteresse haar jaarverslag voor las. De afgevaardigde van de „Vierboet", mej. Van Rijn, bracht de gelukwenschen van haar vereeniging over. Hierna volgde een aardige samenspraak over het dlenst- bodenvraagstuk waarbij de hakkelende dienstmaagd veel succes oogstte. In het volgende stukje lieten de meisjes zien. wat er allemaal op de vereeniglngsavoncen wordt gedaan. Toen volgde nog ..Holland" en daarna was het pauze met koffie, koek en een verloting. Intusschen hadden de meisjes zich klaargemaakt voor een ..Zen dingstableau". Bij „Onder 't appelen schil len" droeg Lena van Rijn voor. De grootste meisjes, als deftige dames verkleed, voer den „De Reciteerclub" op, waarom hartelijk gelachen werd. Ook de „Gymnastiek vooi oude dames" was een groot succes. Terwijl er verkleed werd zorgden een paar kleine meisjes voor afwisseling door heel aardig een paar gedichtjes voor te dragen. Tot slot kwamen nog „De dwaallichtjes". Hel der en duidelijk vertelden de meisjes, wat haar taak was in de wereld. Mevr. Haasnoot sloot met een kort woord dit jaarfeest. Ledenvergadering van de C.D.U- De plaatselijke afd. van de C.D.U. kwam in ledenvergadering bijeen. De opkomst was groot. De voorz.. de heer J. G. Scho- neveld, opende, waarna de secr., de notu len las, die werden vastgesteld. Hierna volgde bespreking der verkiezingsactie, waaraan door alle aanwezigen zal worden deelgenomen door verspreiding van lec tuur, enz. Er werd besloten, dat nog een openbare vergadering zal worden gehou den. waarin de heer Janse, journalist te Den Haag. zal spreken. In de vacature-P. Plokker werd gekozen als commissielid voor gemeenteraadszaken de heer C. v. d. Plas. De heer L. Kalsbeek sloot met dankge bed. Demonstraties van Radio Holland. De heer G. H. L. van Scherpenzeel, in specteur van Radio-Holland uit IJmuiden gaf Zaterdagmiddag, voornamelijk voor reeders eenige demonstraties. De heer D. Taat heette namens de Ree- derij-vereen. „Vuurbaak" allen welkom. De heer van Scherpenzeel besprak eerst de zendinstallatle met ontvanger, die speciaal op het ruwe vlsschersbedrljf zijn Ingesteld. Uitvoerig toonde hij hoe een gesprek tot stand komt met den reeder aan den wal en met den schipper op zee. Ook de richting- zoeker werd behandeld. Dit toestel is voor 99" o een navlgatieinstrument. Na een pauze behandelde spreker de electrische dieptemeter of het echolood. De heer Taat was de tolk van allen om den heer van Scherpenzeel te bedanken voor de uiteenzetting. Des avonds herhaalde de heer Scherpen zeel zijn demonstraties voornamelijk voor schippers-eigenaars; hij hield toen tevens een gesprek met een vlsschersvaartulg. Onze plaatsgenoot Huig Ouwehand Pzn. slaagde te Den Haag voor het examen van schipper op stoomzeevlsschersvaartui- gen. Hij werd opgeleid door den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherlj- school alhier. De verjaardagbusjes ten bate van de Chr Jeugdorganisatie hebben in April f. 19,32 opgebracht. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob z. van P. Guijt en G. van Duijn Albert Simon, z. van M. van Kla veren en D. Sip Dirk, z. van J. van Eg- mond en A. Verdoes Abram z. van D. Ouwehand en M. N. Vis Johan, z. van J. van der Plas en J. van Duijn. Overleden: Andries de Jong, 90 j. Anna van der Plas. 67 j.. geh. met L. van Rijn Leendert van Beelen, 63 j. geh. met A. v. Beelen Martinus Mugge. 9 m., z. van J. Mugge en L. Rijling Petrus L. Seijsener, 69 j.. echtg. van A. M Berkhout. Ondertrouwd: C. Guijt en M. Haasnoot N. van Duijn en A. L. Haasnoot A. van Tol en A. C Verhart. Getrouwd: K. Postmus en G. van der Plas W. Guijt en J. van der Plas J. H. van den Oever en A. Stoof C. Kwaker- naak en W. C. C. H. van Maanen. Het diploma der Coöp. Practijkschool te Rotterdam werd uitgereikt aan onzen plaatsgenoot M. Langelaan. LISSE. Propaganda-avond der B. V. L. Door de afd. Lisse van de B. V. L. werd in de zaal van H. B. G. een propaganda- avond gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer J. A. M. Pinxteren. Deze heette o.a. welkom den heer Karres en mr. Bakhuizen Schuit. De voorzitter wees er op dat de vrijheid van buitengewone be- leekenis is voor het Nederlandsche volk en steeds is beschermd- Wijzende op de be- teekenis van het Huis van Oranje voor ons volk. zeide de voorzitter, dat uit den aan slag op de souvereinitjeit van Oranje de B. V. L. is geboren. Niet geroepen, maar ge komen. vrijwillig, snel. van overal, uit alle standen, tocgestormd uit liefde voor onze Vorstinne, in Wie wij allen onze wijze Ge biedster willen zien. onder Wier regeering weldra 40 jaren lang onze wapenspreuk werd gehandhaafd. Kap. Karres reikte de brevetten uit aan twee nieuwe konlngschutters, de heeren A. de Graaf en S. Abbink en aan 12 scherp schutters, waarna hij, evenals Kapt. Bak huizen—Schuit wees op de beteekenis van de B V. L. Wij hebben geen dictator noo- dig. Nu werden de prijzen uitgereikt van den schietwedstrijd, welke veel en mooi waren, dank zij de medewerking van een gioot aantal winkeliers van de Kanaal straat. die door den plaatselijk leider wer den bezocht. Nadat de heer J. C. de Haan als oud-voorzitter nog een opwekkend woord had gesproken, sprak de voorzitter een slotwoord, waarna staande gezongen werd het eerste couplet van het Wilhelmus. Meer werk aan den winkel! Door B. en W. werden de volgende bouw vergunningen verstrekt: aan de heeren J. en A. Moolenaar tot het bouwen van twee woningen aan de Wasstraat; aan de N.V. Belle en Teeuwen tot het bouwen van een pakplaats aan den Heereweg; den heer G. Warmerdam Sr. tot het bouwen van een woonhuis hoek Scholstraat-Bondstraat en aan den heer J. G. Timmermans tot het sloopen en het wederopbouwen van een win kelmagazijn met bovenwoning aan de Ka naalstraat. Alzoo weer voor vele handen werk! Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. E. VosSimonis, d.; A. G. v ,d. Velden—v. Wijk. z.; W. A. Veenendaal- in 't Veld. z.: F G. Tromp—van Oord. d. Overleden: Wilhelmina Alida v .d. Vlugt, 33 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. H. Schoorl, Heereweg 58; G. J. van Zon, Heereweg 462; G. W. van Gent, Achterweg 42; mej. A. C. M. v. d. Berg. Heereweg 198; J. Groen. Heereweg 351; N. C. Zonneveld, Grachtweg 9; A. Brulnis, Ro versbroek 24; J. Haantjes, Kanaalstraat 266; Chr. v .d. Weerd en gezin, Vreewijk 22; mej. M. Minnema, Wagendwarsstraat 19; J. War merdam en gezin, Stationsweg 144. Vertrokken: mej. A. P. v. Eijk naar Den Haag; wed. v. d. Meer-geb. v. d. Hoorn naar Haarlem; mej. M. Witteman naar Oegst- geest; mej. M. J. Nijhuis naar Kampen; C. Oele en gezin naar Haarlemmermeer. Bij de Gem. Arbeidsbemiddeling staan thans 289 werkzoekenden ingeschreven NOORDWIJKERHOUT. Gecostumecrdc voetbalwedstrijd. Gisteren had een groote gecostumeerde veteranen-voetbalwedstrijd tusschen Christ, en R.K. voetbalclubs tegen „Hillinen" plaats. De opbrengst was bestemd voor de a.s auto tocht voor „ouden van dagen". De elftallen reden eerst met muziek voorop, op wagens door onze gemeente. Na een opwekkend woord trapte burge meester van Iersel af. Hierna speelden de 2 gecombineerde plaatselijke clubs tegen Hillinen om een zil veren lauwerkrans, die de gasten tenslotte wonnen. De burgemeester reikte de krans uit. Mej. Qulrina van Noort alhier behaalde het diploma B voor krankzinnigen-verple- glng. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W. de Boer, J.m. 24 jaar te Voorhout en G. Hogewoning, jd„ 23 Jaar Ondertrouwd: G. Koekebakker, jm„ 28 Jaar en C. J. de Mooy, jd.. 22 J.. te Oegst- geest G. v. d. Mey, jm„ 29 jaar en A. Brusse. jd., 28 jaar. Het muziekgezelschap „Wilhelmina" gaf onder groote belangstelling op het Raadhuisplein een uitvoering van gewijde muziek. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. M. van Rijswijk geb. de Hey. Z. Getrouwd: M. G. v. d. Pijl en J. Star- renburg. VEUR-LEIDSCHENDAM. DIENSTMEISJE ONTDEKT INBREKERS. Met geringe buit vertrokken. Terwijl het echtpaar G., wonende aan de Prins Hendriklaan 66 zijn avondwandeling deed. hebben een tweetal personen, door middel van openslultlng, zich toegang ver schaft tot de woning. Het dienstmeisje, de 15-j. P. K., welke op de reeds ter ruste liggende kinderen moest passen, hoorde in de benedenkamers gestommel, doch durfde niet te gaan kijken of alarm te ma ken. Nadat de heeren de benedenvertrek ken hadden doorzocht, benevens de daar aanwezige kleedlngstukken, begaven zij zich naar de boven etage, doch bemerkten dat daar iemand aanwezig was, waarop zil zich verwijderden. In een der personen herkende het dienstmeisje zekere H., even eens aan die laan woonachtig. De buit. die de heeren hebben weten te bemachtigen was zeer gering, n.l. 26 cent. daar zij een portemonnaie met inhoud blijkbaar over het hoofd hebben gezien. De gemeentepolitie heeft het onderzoek in handen. Eenige weken geleden had het dienstmeisje reeds medegedeeld, dat, toen het echtpaar eveneens des avonds was gaan wandelen, zij in de benedenkamers had hooren loopen. doch niet had gedurfd te gaan kijken. De familie G had cr echter geen acht op geslagen en gedacht dal het verbeelding van het kind was, Blijkbaar is men toen ook al met minder goede be doelingen het perceel binnengegaan. De verdachte H. is reeds eerder voorwaarde lijk veroordeeld, waarvan de proeftijd nog niet is verstreken Gistermiddag geraakte de 7-j. O. uit Veur In de schutsluizen. De knaap, ale reeds zinkende was, ls door sluiswachter Kocze weder op het droge gebracht. Ged. Staten hebben verdaagd de goedkeuring van het raadsbesluit dd. 1 April j.l. van Veur betreffende overname grond enz. achter de villa de Koppels. Het ligt in de bedoeling achter deze villa een plansoen aan te leggen. Op verzoek van de Haagsche politie is aangehouden de 19-jarige loopjongen v. d. M., wonende aan den Broekweg, ver dacht van verduistering van ca. f. 80 ten nadeele van zijn patroon, een Haagsch kruidenier. Na verhoor is hij naar den Haag op transport gesteld. In Maart j.l. is even eens proces-verbaal tegen hem opgemaakt wegens diefstal van rioolputdeksels. In plaats van den heer L. G de Ko ning is tot voorzitter van de R K. Staats partij afd. jongeren gekozen de heer Nota en lnplaats van den heer Al tot penning meester de heer A. van den Berg. Den raden van Stompwijk en Veur zal binnenkort het voorstel bereiken om over te gaan tot aanstelling van een controleur voor de steunverleening en werkverschaf fing. De aanstelling zal geschieden op ar beidscontract op een salaris van f. 1200 f. 1400 p. j. Indertijd heeft in de raadszit tingen van beide gemeenten deze zaak een punt van bespreking uitgemaakt, doch toen wilden B. en W. niet tot aanstelling over gaan en toen was het aantal werkloozen belangrijk grooter. NOORDWIJK. Als bewijs van dank ontving de briga dier der Rljksveldwacht, de heer J. G. v. d. Stel alhier een zilveren medaille, gemaakt bij de Kon. fabr. Begeer, ontwerp van Jac. J. van Gooy. Aan de voorzijde voorstellen de de beeltenissen van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. Aan de achterzijde is vermeld: Departement van Justitie Ter herinne ring Wachtdienst Koninklijk Paleis 's-Gra- venhage, waaronder volgt de naam: J. G. v. d. Stel, Rljksveldwacht. VOORHOUT. Straatroof. Het 12-jarig dochtertje van den heer G. v. d. T. alhier vond ter hoogte van de sme derij van den heer Lakeman een zakje met f. 3 wisselgeld. Met haar vriendinnetje werd ae vondst druk besproken. Op een gegeven oogenblik kwam er een man op het meisje af en maakte zich van het zakje meester. De gemeentepolitie deed direct alle moge lijke moeite om den dader te achterhalen, doch zonder succes. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Jenneken, d. van E. F. Knop- pert en H. Hoogstraten. Gehuwd: Hubertus Johannes van Kes- teren 26 j. te Leavcstere (Engeland) met Klazina Slobbe 26 j. Wilhelmus Kerk vliet 29 j. te Warmond met JOhanna Maria Paardekooper 21 j. HEDEN. Den Burcht: Chr. Hist. Unie: Spr. mej. mr. F. Katz en mr. dr. A. A. van Rijn. 8.15 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Stadszaal: Zangconcours 7 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Chr. Nat, Actie. Spr. ds. Lokhorst en ds. Dop. 8 uur nam. Voorschoten (Ambachtshuis): De Vrijheidsbond. Spr. G. v. d. Burg, 8 u. nam, Woensdag. Stadszaal: R.K. Staatspartij. Spr. pater dr. Beaufort. 8 1/4 uur nam. Donderdag. Breestr. 19: Ledenverg. Ver. tot bev. van den bouw van werkmanswoningen. 4'/i uur nam. Luthersche Kerk: Concert Leldscli a Ca- pelle koor. 8.15 uur nam. Vrijdag. Den Burcht: A.R. Partij. Spr. W. Wage naar en prod. dr. K. Dijk, 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag 10—12'/i en 14- 17 uur, f. 0.25. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari Maart, April, Mel en October van 10—4 uur cn in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanai 1 uur. Wegens werkzaamheden van 19 April tot 10 Mei gesloten. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.55 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. 1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10- 3 uur; 16 Febr.1 April 104 uur; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f.0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12, 1.30—5 uur. 's Zaterdags 8.30—12 uur; Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage- I lijks van 0—12.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—1! en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en Vit4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—11 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge-1 sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk I Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen' behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van I 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De charge van de lichte brigade". Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Volg uw hart". Dinsdag, Woensdag en Donderdag En- gelsche Kroningsfilm, 16 uur nam. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Swing-time". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 1 „Love me for ever". lederen middag 2.30 u. 's avonds om en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: j Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater" Hoogewoerd 49. 8 uur j nain. „De Zeebonik". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag eu nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter vau nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen W -ooedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 18 tot en met Zondag 23 Mei a.s. waargenomen door de apothekenG. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136. A. J. Donk,, Doezastraat 31. telel. 1313 en mej. J. Doedens, WllhelmlnaparK Oegstgeest, telef. 274. VOORSCHOTEN. Het jubileum van baron Schimmelpenninck van der Oye. Zaterdag herdacht baron W. A. A Schimmelpenninck van der Oye den dat hij 25 jaar geleden bezitter werd het bulten „Duivenvoorde" en tevens am bachtsheer van Voorschoten. Van verschillende zijden heeft de ju larls in den loop van den dag schri:ftenjs en persoonlijke gelukwenschen ontvang Enkele corporaties deden dit vergezeld 6a van bloemstukken of geschenken. 's Avonds bracht het harmoniegezeiscnw; „Benvenuto" onder leiding van den n Wakka aan den jubilaris en zijn 'd"1'*; j( serenade. Namens het gezelschap heen heer Wiersma het woord gevoerd. w»a gespeeld werd .Dat 's Heeren zegen ov Nadat ververschingen waren aa„nseïfee° werd onder het spelen van marschen marcheerd. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6