Hr. Ms. Java naar de vlootrevue te Spithead - Intern, tenniswedstrijden 78ste Jaargang LEIDSCH PA6BI.AD Tweede Blad FEUILLETON Het Mysterie rondom Larissa het zilveren jubileum van koning christiaan van DENEMARKEN. De Koning en de Koningin vriendelijk wuivend bij ihun rit naar de kerk. om DEN prijs VAN EELDE. Door de Noordnederlandsche Aeroclub wer den op het vliegveld Eelde om het kampioenschap kunstvliegen en wel om den prijs van Eelde, wedstrijden gehouden. De heeren Schmidt Crans en Lambach rijden na een geslaagde stuntvlucht een eere-rondje. groote internationale demonstratie der oxford-beweging te Utrecht. Opmarsch der internationale vlaggen, voorafgegaan door Schotsche doedelzak-blazers. onthulling van ramen in het stationsge bouw schiphol. De ramen, ontworpen door Jaap Gidding, werden door de K.L.M., de Koninklijke Neder- landsche vereeniging voor de luchtvaart en het comité vliegtocht NederlandIndië, der gemeende Amsterdam aangeboden. MAARSCHALK GRAZ1AM onderkoning van Abessy- niè, weer hersteld, bij eeD toespraak tot de soldaten OM het kampioenschap van nederland. Spelmoment uit den internationale tenniswed- wedstrijd FeyenoordGo Ahead in het Rotterdamsche stadion. SI RIJDEN. Amerika—Frankrijk ,T Holland te Scheveningen. Tilden (Ame- Van Male doet een uitval. rika) i„ actie tegen Cochet (Frankrijk). naar de engelsche vlootrevue te spit- head. Uit de haven te den Helder vertrok Hr. Ms. ,,Java", voor deelneming aan de groote vlootschouw. Roman Van WERNER SCHEEF. J) Hij haatte natuurlijk ook den gelukkigen opvolger, dezen avonturier, voormalig Sarde-officier, later chauffeur in Parijs. De ontwikkelde en gecultiveerde professor 5J? in hem slechts een geestelijk parvenu, Daaraan veranderde 'smans hooge ge horte niets. Voor den professor, die zelfs de sovjets sympathiseerde, beteekende oe nakomeling van een Russischen prins nader dan niets. «aar met de verklaring, dat Hadjieff de ®oraak slechts gefingeerd zou hebben om 8411 brutale greep te kunnen doen in zijn ®ouw's juweelenkistje, was de zaak ook niet klaar. Voor den commissaris stond «vast. dat Streubel en Irene Wallon iets op hun geweten hadden en dat hun beider «edrag zeer verdacht was geweest. Wie *as Senta? In welke verbinding stond de «tsoon, die zoo heette met de Inbraak of ®et een briefje, dat gezien door het oog '•n een vakman, ontegenzeggelijk geschre- fn was door een oude vrouw? "eer een andere gedachtengang: indien jj? van de vier personen, die heden in ge- M. P van madame Buradiewa waren, r? verdenking koesterde, dat iemand, bij- Mtbeeid von Kaaden haar naar het leven Jj®d, dan was het toch een eigenaardige •ter van doen om haar door middel van anonieme brieven te waarschuwen, in- plaats van openlijk met haar te spreken. Deze waarschuwing uit het duister was onverklaarbaar. Waartoe deze onoprecht heid? Waartoe dit verstoppertje spelen? Men had toch eenvoudig naar de bedreig de vrouw toe kunnen gaan en zeggen, die persoon bedreigt Je, pas opl V. Voordat Dr. Lombach voor het gedrag van dezen onbekende een verklaring kon tinden, doken rechts van den wagen reeds de blauw-achtige neonletters op. waar mede de Britannia-Bar haar aanwezigheid in een niet al te drukke zijstraat van de Kurfürstendamm annonceerde. De com missaris herinnerde zich, dat hij omstreeks een jaar geleden hier wat op te knappen had gehad. Toen had hij tegen het aanbre ken van den dag de Bar een bezoek ge- braoht om er een roofmoordenaar te arresteeren. die vier uur vroeger zijn mis drijf gepleegd had. Een groot aantal elegante automobielen stond voor de Bar. Dr. Lombach had moeite een plaats voor zijn wagen te vin den. Nadat hij uitgestegen was, liet hij zijn oog waren over de andere auto's maar de opvallende cabriolet van Dr. Streubel was er niet bij. Kaaden zal mij wel voor den gek ge houden hebben, zei hij bij zichzelf, toen hij, den gegallonneerden portier voorbij- stappend. het lokaal betrad. In de vesti bule gaf hij zijn garderobe af en merkte op. dat de Britannia Bar niettegenstaande het late uur druk bezocht was. Het ver wonderde hem dus niet, dat uit de modern verlichte, smaakvol ingerichte bar. het ge roezemoes van talrijke stemmen hem te- genklonk. In het midden van een dans vloer, die zooals toen mode was, van onder in kleuren verlicht werd, stond een neger in rok. die op een saxofoon blies. Hij speel de meesterlijk en de commissaris, die toch in het geheel niet tot de habitué's van het Berlijnsche nachtleven behoorde, wist on middellijk, dat het de beroemde Jack Alle- ver was, wiens jazzband in de Britannia haar tenten opgeslagen had. Dr. Lombach bleef in de buurt van de deur. Hij was niet van plan, zonder terdege uitgekeken te hebben, zich in het men- schengewoel te storten. Alle tafels waren bezet en zelfs In de doorgangen stonden menschen, die geen plaats gevonden had den, doch die hoopten, dat iemand op zou staan en een stoel vrij zou laten. De neger virtuoos beëindigde met een weemoedig klankje zijn nummer en direct daarop viel zijn jazzband in met gekletter ln staccato- gegil. Het applaus van de blanken, die genoe gen schiepen in deze Afrikaansche extase, werd door de jazzband overstemd. Twee danseressen, lieve meisjes, als twee drup pels water op elkaar gelijkend, stormden voorbij Jack Allever en begonnen te dan sen. Dr. Lombach onderdrukte een geeuw. Altijd hetzelfde, dacht hij verveeld. Hij zag rechts de lange toonbank van de Bar, waaraan een paar dames en heeren zaten, en besloot er heen te gaan. Langzaam ging hij door de smalle gang, die tusschen de lo ges en de tafels bij den dansvloer vrijgela ten was. Opeens zag hij een bekend gezicht. Een man ln een witte jas van een bar- mixer kwam hem tegemoet en liep bijna tegen hem aan. „Hallo, ik geloof, dat wij elkaar ken nen!" zei de commissaris, terwijl hij het donkere gelaat van den ander goed op nam. Deze scheen verlegen te worden. Het zilveren presenteer-blad, waarop een paar cocktails stonden, begon te beven. „Jam mer genoeg, meneer de commissaris," zei hij met duidelijken tegenzin. „Het spijt mij je aan iets ohaangenaams herinnerd te 'hebben, Negrelli, gaat het nu beter?" vroeg dr. Lombach. „Ja, dank u. U ziet wel, dat ik een be trekking heb. Dit is mijn oude beroep en ik mix hier mijn beroemde cocktails. Heeft u misschien trek ln een chocolade-cocktail of iets dergelijks?" „Daarover valt te praten, Negrelli. Ben je hier lang?" „Sinds die beroerde geschiedenis, waar door wij elkander hebben leeren kennen!" Het klonk wat vaag. „Nu, dat ls twee Jaren geleden. Was het heel erg, Negrelli?" „Laten we hier daarover niet spreken. Een pleziertje was het niet." „Blijf dan ver van zulke dingen, beste jongen. Bedien je zelf ook aan de bar?" „Ja, komt u er maar voor zitten, ik kom dadelijk terug. Moet nog even dit goedje naar een paar persoonlijke klanten bren gen." Waarop de mixer aan Dr. Lombach voorbij gleed en tusschen de loges ver dween. „Nu, ik ben benieuwd of Negrelli het deugdzaam pad gekozen heeft," zei de commissaris bij zichzelf. Hij had den Italiaan eenige jaren geleden met een bende één-twee-drie klaverazers in de buurt van het Schleslsche Bahnhof gear resteerd, waar het stelletje met succes opereerde op pas aangekomen provlnciaal- sche reizigers. Negrelli was toen een van de gewiekste jongens uit de Berlijnsche onderwereld Toen Lombach bij de bar arriveerde, was het heel gemakkelijk om direct in vroolijk gezelschap te geraken. Een paar dagnes en jjeqrqp, die daar een familiefeestje schenen te vieren, namen hem liefderijk op. Het waren onschuldige, vroolijke theaterbezoekers, die na een ste vig en vooral nat souper hier aangeland waren. Een van hen, een groote, corpulente heer, drukte den commissaris een glas ge vuld met een groene cocktail ln de hand en verzocht hem met een daverende stem om op de gezondheid van een der dames te drinken. De commissaris koos de wijste partij en voldeed glimlachend aan dezen wensch. Terwijl hij het glas ledigde, keek hij langs de bar om te zien of er ook beken den zaten, maar bij deze eerste poging zag hij niets wat hem zou kunnen interessee ren. Daarop lukte het hem van zijn nieuwe vrienden weg te komen en op een hooga kruk plaats te nemen, waar hij de terug komst van Negrelli wilde afwachten. De Italiaan kon hem misschien informaties geven. Indien hij hier al een behoorlijken tijd gewerkt had, dan moest hij zeker al-de stamgasten uit- en inwendig wel kennen. De achterkant van de bar was een reus achtige spiegel, zoodat Dr. Lombach van zijn hooge kruk het geheele cabaret en de geheele bar kon overzien, en dus ook de menschen, die voor de bar zaten. Plotseling ontdekte hij, dat de voorspel ling van Professor von Kaaden, dat hij hier bekenden zou zien, niet geheel en al uit de lucht gegrepen was. Het vroolijke gezelschap, dat hem de cocktail opgedron gen had, scheidde hem, gelukkig, van een eenzaam mensch, die met zijn hoofd op zijn handen rustend, ellebogen op de bar, schijnbaar slapend op een der krukken zat. Zijn hoofd was zoover voorover gezonken, dat zijn neus bijna het hooge glas voor hem aanraakte. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5