BUITENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 18 Mei 1)3) SPORT GROOT NATIONAAL ZANGCONCOURS „RING LEIDEN EN OMSTREKEN". Wie wint ditmaal de ..Leidsch Dagblad" wisselbeker? Het Groot Nationaal Zangconcours van den Rins Leiden en Omstreken van de Chr. Zangvereenigingen en Mannenkoren is gis teren in de Stadszaal ingezet en heelt, zoo als .bij deze organisatie gebruikelijk, tot nu TOONEELVEREEN. „LEIDSCHE DILETTANTENCLUB". Uitvoering met bal. Bovengenoemde vereeniging gaf Zater dagavond voor een niet zeer talrijk publiek in café-restaurant ..Zomerlust" haar twee de uitvoering in dit seizoen. Precies op het aangekondigde aanvangs- uur een dergelijke stiptheid moge an- toe een vlot en orderltik verlooo vtoad. De dere vereenigingen tot voorbeeld strekken! aandacht onder de toehoorders Het niet te heette de voorzitter, de heer F. Simons wenschen over hetgeen een verheugend verschijnsel was. Voorzitter G Goedhart heette den aan wezigen hartelijk welkom en uitte zijn blijdschap over het feit. dat er ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden toch zooveel deelnemers waren. Hii begroette in het bij zonder verschillende leden van het eere comité. de directeuren der koren en de juryleden de heeren de Ronde, van Laar en van Ravenswaay, waarvan de eerste deze keer voor de 10e maal od de concour sen van den Ring als zoodanig fungeerde. Wanneer wii de vele indrukken over dezen avond hedenavond volgt de tweede serie koren samenvatten dan zij vooropge steld. dat tot nu toe de prestaties over 't algemeen niet zoo gelukkig zijn geweest, als wij ons die van vroeger herinneren, hoewel er eenige zeer gunstige uitzonderingen ziin geweest. Doch wii meenen. dat t wel nim mer is voorgekomen, dat niet minder dan twee vereenigingen halverwege moest op houden. omdat zij er totaal uitgeraakt warén: t.w. het Chr, Mannenkoor „L.E.D.A. G.O.H." uit Waddinxveen en de Chr. Gem. Zangver. „Excelsior" uit Lisse, die verleden jaar tengevolge van fraai zingen de ..Leidsch Dagblad-beker" wist te verwerven. DE ALGEMEENE TOESTAND De Engelsch-Italiaansche spanning. Volgens den diplomatleken redacteur van de „Morningpost" zou de Britsche regee ring zich bezig houden met de spanning ln de Britsch-Italiaansche betrekkingen. Sir Eric Drummond, de ambassadeur te Rome, zou opdracht gekregen hebben stappen bij de Italiaansche regeering te doen. Tijdens alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de afgevaardigden der zuster- vereenigingen. voorzoover reeds tegenwoor- H°ISnki> Mel0dy Makers, die hetjhet bezoek, dat hij Zaterdag aan Clano muzikale gedeelte voor hun rekening zou- beeft gebracht, heeft hij uiteengezet, dat 5J?i het oordeel der Britsche pers in het geheel Spr wees er vei der op. hoe deze tweede -niet boor de regeering geinsplreerd is. uitvoering op veler verzoek wordt gegeven De Lokal Anzeiger, publiceert een inter en ondanks de beperkte middelen mogelijkview met Mussolini. De Duce heeft hierin was, dank zij het zuinig fmantieel beheer verklaard „Beide volken kunnen zeer goed van den penningmeester en veler mede werking. Door voor hedenavond slechts een be perkt aantal toegangskaarten in circulatie te geven, hoopt het bestuur de grootst mo gelijke waarborgen voor een intiemen. ge- zelligen avond te hebben geboden. Tenslotte deed de heer Simons een be roep op aller medewerking om de pre mière voor Leiden van het blijspel „Een samenwerken, want, zoo zij al verschillen I in deugden en ondeugden, toch hebben zij vele dingen gemeen.'1 Mussolini verklaarde verder tevreden te zijn over de verschil lende reizen van officieele Italiaansche per soonlijkheden naar Duitschland. Sprekende over den eersten verjaardag van het nieuwe Romeinsche keizerrijk zeide de Duce: „Het Italiaansche volk voelt voor het keizerrijk. Ook de vrouwen dragen bij ontaarde vader" door G. van Moser, alle aan den opbouw, de eerste vijftig vrouwen, recht te doen wedervaren. die naar Abessynië zijn vertrokken, om zich Na een kort muzikaal intermezzo werd bij hun echtgenooten te voegen, hebben een direct daarop begonnen met de vertolking vrouwelijke fascls opgericht. Zij wijden zich van het genoemde blijspel, hetgeen in een aan hun gezin en werken tevens voor het vlot tempo geschiedde. vaderland en het keizerrijk". De inhoud van het stuk is vrij goedkoop. De Duce maakte geen enkele toespeling en laat- dan cok geen blljvenden indruk op een eventueel bezoek aan Duitschland. achter. De vele verwikkelingen, welke er in voorkomen, elschen een vlotten, luch- Wat de eerste vereeniging betreft: haar tigen speltrant en daaraan ontbrak het De Turksche minister Roesjdi Aras heeft prestaties waren/ondanks 'n uitkomen in geenszins. De rollen zaten er over de ge- zÜn bezoek aan Boekarest gebracht en de afd. Uitmuntendheid, wel zéér matig. Afgaande op haar zang van gisteravond is 't ons onbegrijpelijk, hoe zij ooit een plaats in die afdeelinz kon verwerven. Wii zullen niet haar vertolking gedetailleerd bespre ken, omdat zij is uitgevallen: wellicht is hiervoor een volgend jaar nog eens gele genheid Moge zij zich dan kunnen revan cheeren. De totaalindruk was nu beslist onvoldoende. „Excelsior" uit Lisse hoorden wij verle den jaar beter; 't is mogelijk dat de zenu wen ditmaal als spelbrekers zijn opgetre den. Deze vereeniging kan anders, hoewel ook ditmaal te constateeren viel, dat zij niveau bezit, 't Was jammer, dat men in de war raakte en de dirigent genoodzaakt was af te tikken, waarna het overblijvende gedeelte van het verplichte nummer en 't vrije nummer nog ..buiten mededinging" werden gezongen. De vereeniging verwierf tóch een hartelijk applaus, doch de zui verheid liet o.a. meermalen te wenschen over. Neen, dan heeft „Hallelujah" uit Leiden onder leiding van mej. Tilly Leening zich van een veel gunstiger zijde laten hooren. Men weet, dat wij vroeger ook wel eens op deze vereeniging critiek moesten uitoefe nen. Ditmaal is daartoe geen reden. Voor alle te stellen elschen als samenzang, klankgehalte, zuiverheid, nuanceering, enz. werden haar door de jury hooge cijfers toegekend en dat was wèlverdiend. Ook de opvatting- was buitengewoon muzikaal aan gevoeld, Hiervoor onze welgemeene hulde! Er is kranig gestudeerd met een allerge lukkigst resultaat; met niet minder dan 353 punten behaalde „Hallelujah" een eer- stén prijs. Bravo! Ook de koren onder leiding van den heer P. H. Jansen, reeds eerder is zijn naam in onze verslagen met eere genoemd, als van een zeer kundig en gevoeUg musicus, maakten 'n uitnemenden Indruk. De Gem. Zangver. „Aurora" uit Ammerstol verwierf een eersten prijs met 324 punten. Vooral ln het verplichte nummer „Troost" van Fred. Roeske, werd bewonderenswaardig gezongen. Muzikaal, genuanceerd, zuiver, mooi vibreerend van toon speciaal on der de sopranen zijn fraaie stemmen goed van onderlinge verhouding. Ook in het vrije nummer „De klokken luiden", van Kools, viel vee! expressie te onderkennen; speciaal de klagende sfeer werd voortref felijk weergegeven. Opvallend is de groote concentratie en toewijding, waarmee men den muzikaal voelenden dirigent volgt. Groot succes oogstte de heer Jansen ook met zijn mannenkoor „Excelsior" uit Ha- zerswoude, dat in het bijzonder met ,De Bruid", van den Hertog een voortreffelij- ken Indruk maakte. Was Bonset's „Psalm 42" in enkele opzichten nog wat te hoog gegrepen, 't is dan ook wel een bijzonder veeleischende compositie, al hoort zij zeker heele linie goed ln en het leek ons dan ook volmaakt overbodig, dat de souffleur zulk een hartig woordje meesprak! Uit de uitbundige stemming in de zaal was het niet moeilijk te concludeeren, dat het publiek zich opperbest amuseerde en het lijdt dan ook geen twijfel of de L.D.C. heeft haren leden en donateurs een ge noeglijken avortd bereid. Hofenk's Melody Makers de helft van het ensemble was blijkbaar met Pinkster- vacantie leverden de voortreffelijke dansmuziek tijdens het bal, dat onder lei ding stond van Gé Mleremet. N.V. NED. ELECTROLASCH-MIJ. Directie en commissarissen van boven genoemde N.V. hebben besloten het ge plaatste aandeelenkapitaal ad f. 100.000 (te weten f. 30.000 aandeelen Serie A en f. 70.000 aandeelen Serie B) uit te breiden tot nominaal f. 150.000, door uitgifte van honderd aandeelen Serie B, luidende aan toonder, elk nominaal groot f. 500 en wel tegen den koers van 125» De op gTond van deze emissie uit te geven aandeelen zullen ten volle deelen In de winst over hst bo^jaar 1937 Ter TSéllchting berichten directie en Commissarissen, dat de omzet der vennoot schap dermate toeneemt, dat in de be hoefte aan meer bedrijfskapitaal moet. worden voorzien. De fabriek is ruim met werk bezet, ter wijl de vooruitzichten voor het bekomen van verdere opdrachten gunstig zijn. A.s. Donderdag zal het 25 jaar gele den zijn, dat de heer R. de Wilde voor de eerste maal gekozen werd in het bestuur der 3 Octobervereenlglng. waarin hij se dertdien onafgebroken heeft zitting gehad. De heer de Wilde bekleedde gedurende een diverse besprekingen gevoerd. Ook ls hij door den koning ontvangen. DUITSCHLAND LEIDER UIT FUNCTIE ONTHEVEN. Ludendorff's secte erkend. Wilhelm Meinberg, de leider van den nationaal-socialistischen boerenbond, Ls door den rijksminister voor de levensmid- delenvoorzlenlng van zijn functie ont heven. Om voor het publiek dezen maatregel te verhelen, aldus Havas. verklaart een offi ciéél communiqué, dat Meinberg met voor bereidende werkzaamheden op het gebied der landbouwcredieten is belasiV Het is evenwel voor niemand een geheim, dat tusschen Davre en Meinberg ernstige per soonlijke geschillen bestonden. Men kan thans verwachten, dat een reorganisatie van de boerenorganisatle zai worden voltrokken. De minister van binnenlandsche zaken voor het Duitsche rijk en Pruisen heeft bij rondschrijven bepaald, dat ook de secte „Deutsche Gotterkenntniss" tot die gods dienstige wereldbeschouwingen behoort, die in de offciëele lijsten en registers, waar over het lidmaatschap van eenige belijde nis sprake is. vermeld moeten worden. De nieuwe secte wordt officieel „Deut sche Gotterkenntnis" aus Ludendorffbe titeld en mag in officieele stukken afge kort worden tot „Gotterkenntnis? (L.). Daarmee ls Ludendorff officieel erkend als stichter van een nieuwen godsdienst. DENEMARKEN Het zilveren regeerings- jubileum van koning Christiaan. Op zijn jubileumsdag heeft koning Chris tiaan X zijn gebruikelijken ochtendrlt te paard door Kopenhagen gemaakt, zonder eenige begeleiding. Aan alle kanten werd de vorst hartelijk toegejuicht, en de toe juichingen groeiden aan tot een ovatie toen hij van zijn rit terugkeerde op het plein voor de Amaliaburcht. De muziek van de lijfwacht weerklonk, allen ontblooten het hoofd, saluutschoten werden gelost en alle kekkloken beierden. Het Deensche ko ningsfeest was begonnen. De koning ver scheen met de koningLn en met de konin gen van Noorwegen en Zweden op 't hal ton, om een zanghulde ln ontvangst te ne men. Vervolgens namens de recptles een aanvang. Een kerkdienst werd door de ge- heele koninklijke familie en alle vorstelijke gasten bijgewoond. Op de terugtocht naar het paleis werd het koninklijk paar opnieuw stormachtig toegejuicht. Met een banket ln de Christiansborg zijn de feestelijkheden besloten. Minister-pre sident Stauning sprak bij deze gelegenheid een redevoering uit. waarin hij den ko ning namens het volk dqnk zeide voor al het goede en groote, dat onder zijn leiding in 25 jaar tot stand was gekomen. Nadat de koningen van Zweden en Noor- 4556 (Invez. MM) behalve de reeds op stapel geplaatste oor logsbodems en de herstelwerkzaamhede aan verschillende andere eenheden van vloot, twaalf torpedojagers van 1600 ton zestien torpedobooten van 600 ton ,20 onder zeebooten van meer dan 600 ton en een groot aantal kleine schepen op stapel zijn gezet. Later zullen nog meer schepen worden gebouwd, doch de admiraal kon daarom trent voor het oogenblik nog geen nadere mededeellng doen. ALBANIË Opstand onderdrukt. Onverwachts is onder leiding van oud minister Ethme Foto, een officier der gen tiarmerle en een oud-kapitein een opstand uitgebroken ln de provincie Argyrokastron waar enkele plaatsen werd bezet. Direct heeft de regeering troepen gezon den en scherp werd opgetreden tegen opstandelingen, die op de vlucht zijn ge jaagd. De bezette plaatsen zijn reeds her wegen het woord haden gevoerd, sprak wonnen en Foto, wiens broeder sneuvelde koning Christiaan zelf bewogen zijn dank tracht met zljn laatsten aanhang de grens uit jegens de koningen van Zweden en van zuld-Slavië te bereiken. Noorwegen voor hun aanwezigheid en uitte i Van 0fficieeie zijde wordt het voorge den wensch door practische samenwerking steld, alsof de opstand een communistisch een saamhoorigheld in het Noorden tot karakter had, maar dit is zeer twijfelach- stand te kunnen brengen, die ln de toe komst bindend zou moeten blijven. ENGELAND De socialistische liga ontbonden Dreigend mijnconflict. Op het te Leicester gehouden congres van de „socialistische liga" is besloten, deze groot aantal jaren de functie van penning- j organisatie met ingang van 31 Mei te ont- meeste;. binden, in afwachting van de beslissing, die de komende conferentie der arbeiderspartij - De wachtmeester H. F. Grondel van zal "Ten °ler iJet geschU' dat deze partij het 6e Reg. Veld-Artillerie alhier heeft met goed gevolg een cursus doorloopen vóór den tang van Opper-Wachtmeester Instructeur weike gehouden is te Utrecht en is weder om bij zijn korps teruggekeerd. Door den heer B. Buurman, architect B. N. A. alhier werd aan de Hollandsche Betonmaatschappij te 's-Gravenhage na mens de Meelfabriek „De Sleutels" op- in de afd. Uitmuntendheid thuis. „De dra5ht verleend tot het vergrooten van de Bruid" werd z/v) wri ak "eheei he- bestaande graansilo en het bouwen van werd zoo goed als geheel be heerscht. Begrip, duidelijke uitspraak, vloeiend ge bonden zang en veel verscheidenheid nog wat meer nadruk in het „En Holland was de bruid" isgewenscht - kenmerkten den zang. Een lsten prijs met 312 punten was de welverdiende belooning! Van de andere koren noemen wij de Ohr. Gem. Zangver. „Concordia" uit Noord- wljkerhout, dat tevreden stellend zong (Ie pr. met 302 punten), de Ohr. Gem Zangver. „Dient den Heer met blijdschap", tot Scheveningen (278 punten, 2e prijs) en in de 4e afd. Gem. koren Voorhouts Chr. Gem. Koor uit Voorhout (2e prijs met 280 punten) en de fier. Zangver. „Prinses Juliana" uit Scheveningen (le pr. met 307 punteni. In de 3e afd. Kinder koren behaalde „Jong Excelsior" uit Lei derdorp een tweeden prijs met 271 punten, doch na afloop werd medegedeeld, dat deze vereeniging geacht wenschte te worden niet te hebben deelgenomen aan dit con cours. Deze eerste avond heeft dus een goed verloop gehad. Nu „Excelsior" uit Lisse, welke verleden jaar den „Leidsóh Dagblad- wisselbeker" veroverde, is uitgeschakeld, heerscht er de noodige spanning, welke vereeniging dit jaar den beker dan wél zal weten te bemachtigen. Zal dit wederom ..Hallelujah" uit Broek op Langendijk zijn, die in 1935 de gelukkige was? Wij wachten af: het zal ln ieder geval geen gemakke lijke overwinning worden, want er zijn meerdere „Kapers op de kust"! Hedenavond laat nog een lange serie koren alóh hooren: moge ook nu een vlotte afwisseling geboden worden! Moge de zaal vanavond geheel gevuld zijn! A.s. Zaterdag zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Overduin. procuratie houder bij de drukkerij Mulder aan de Breestraat bij genoemde firma ln dienst ti ad een meelpakhuis. Om 4 uur gistermiddag ontdekte een schipper, dat groote rookwolken opstegen uit een watermolen in den Maredijkpolder Uil het onderzoek, dat de politie-brand- weer instelde, bleek dat de motor warm ge- loopen was. Door personeel van de Licht fabrieken werd de motor uitgeschakeld. In de stedelijke werkinrichting zijn opgenomen Maandag 10 Mei 53 volwassen personen. Dinsdag 11 Mei 54 volwassen personen en de liga scheidt. In band met deze vrijwiUige ontbin ding. .(Hen de vroegere leden van de liga lid van de arbeiderspartij blijven, doch tevens blijven zij deel uitmaken van het eenheidsfront, dat met de communistische partij en de onafhankelijke arbeiderspartij is gevormd. Het genomen besluit wordt al gemeen uitgelegd als een handige ma noeuvre, die het bestuur der arbeiders partij niet zonder meer zal kunnen toe laten Immers, hoewel de liga verdwijnt blijft het eenheidsfront, dat de ware oor zaak van het confUct ls, bestaan, en de leiders van de arbeiderspartij zullen eerst daags moeten uitmaken, of de leden der partij, die in den boezem van het een heidsfront met de communisten zullen blij ven samenwerken, moeten worden uitge- stooten. Daar de minister van het mijnwezen er niet in geslaagd is, de mijneigenaren van Nottinghamshire tot een ontmoeting met de gedelegeerden van den mtJnwerkersbond te bewegen, is in een zeker aantal mijnen op 29 Mei de staking aangekondigd. Zaterdag zal bij de andere mijnen de sta king op een termijn van één week worden Woensdag 12 Mei 53 volwassen personen aangekondigd Donderdag 13 Mei 53 volwassen personen. Ai deze aankondigingen stellen dus den Vrijdag 14 Mei 54 volwassen personen. Zaterdag 15 Mei 51 volwassen personen. PuütTL huls! Als ik nou geen beet krijg, ga ik naar 29sten Mei als datum, waarop de staking zal ingaan, in het vooruitzicht. Indien inderdaad deze staking doorgaat, zouden honderdduizend arbeiders ln de mijnen van Zuid-Wales er bij betrokken worden. Inmiddels zal de minister voor het mijn wezen aUe pogingen in het werk stellen, om een dergelijke ontwikkeling van dit arbeidsconflict te voorkomen. VEREENIGDE STATEN Overeenstemming in de filmnijverheid. De algemeene vergadering der organisa tie van filmacteurs heeft den tekst van de overeenkomst, die voor tien jaar met de producenten moet worden gesloten, goed gekeurd. De actêurs zeggen in deze over eenkomst toe, gedurende den tijd van gel digheid niet in staking te zullen gaan. Der tien groote ondernemingen hebben deze FRANKRIJK Nieuwe stakingen. Vanmorgen ls een algemeene zeelieden- staking afgekondigd. De stakers eisohen herziening der pensioenen. Twee passa giersschepen en talrijke vrachtschepen oudervinden de gevolgen der staking. Voorts zijn de caddies van het golfter rein van Saint Cloud, nabij Parijs, in sta king gegaan. Zij eischten een collectief ar beidscontract en gaven het voornemen te kennen, het terrein te bezetten. Na de komst van politie ontruimden zij evenwel het veld. Ook de caddies van verscheidene andere golfterreinen, o.a, te Saint Germain, Or- messon, Mary en Chantilly zijn in staking gegaan. In een garage in een der voorsteden van Parijs hebhen ongeregeldhedenplaats ge had, doordat de directie een aantal auto- wassohers had ontslagen. Een aantal per sonen werd gewond en een persoon werd gearresteerd. POLEN Voor den vrede. Op het regionale congres van het „kamp der nationale eenheid" heeft de voorzitter van de landbouworganisatie van deze par tij, generaal Galica, een rede gehouden, waarin hij uiting gaf aan de vredelieven de gezindheid van Polen. Hoewel, zoo zeide hij, de afbakening on zer grenzen onze nationale rechten niet geheel bevredigd heeft en duizenden Po len buiten onze grenzen zijn gebleven, is elk oorlogszuchtig oogmerk ons volkomen vreemd. Wij willen den vrede en niets an ders. Wij willen geen totalitairen staat zijn, ons bewind is gebaseerd op de grond wet, die de handteekening van den ver nieuwer van Polen, maarschalk Pilsudski draagt. De omstandigheid, dat ons open bare leven niet gegrond is op dwang of geweld jegens eigen onderdanen, doch op de loyale afbakening hunner plichten en rechten, maakt onze superioriteit over de totalitaire staten uit. tig. Foto was liberaal minister van onder wijs. Onder de jeugd lieerschte een groot» ontevredenheid en daarin schuilt blijkbaar de oorzaak. ITALIË. Mussolini voor autarkie - Uitbreiding der weermacht. In het Kapitool is onder voorzitterschap van Mussolini de derde algemeene vergade ring der nationale corporaties gehouden, waaraan de leden van de regeering, de lei ding der partij, de besturen der 22 corpo raties en vele hooge ambtenaren deelnamen. Mussolini sprak een rede uit, waarin hij o.a. verklaarde, dat het Italië niet mogelijk zal zijn, af te zien van zijn economische autar kie, aangezien de autarkie voor Italië een der waarborgen van den vrede beteekent. In een wereld als de tot de tanden ge wapende tegenwoordige wereld het wapen der autarkie neer te leggen, zou morgen, in geval van oorlog, beteekenen zich over te geven aan de willekeur dergenen, die alles hebben, wat noodig is voor onbeperkten oorlog. De autarkie is dus de waarborg voor dezen vrede, welke wij vastberaden wen schen en een hinderpaal voor mogelijke aanvalsplannen van de zijde van rijker landen LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI VAN DE LEIDSCHE STUDENTEN. Een minimale bezetting. De deelneming aan dit tournool, waaraan eenige jaren geleden de beste krachten van Holland meededen, wordt ieder jaar min der. Wat de redenen hiervan zijn, Ja., we hoorden er vele noemen o.a. de belang stelling voor tournoolen wordt minder; zijn te veel tournoolen; men heeft reeds drie competitie-wedstrijden achter den rug en de volgende week wordt de competitie weer voortgezet, zoodat een Zondag rust zee: welkom was; de prof-wedstrijden ln Schi veningen, en zoo kan men doorgaan; maar de voornaamste reden ons inziens is wel <k geringe belangstelling van de studenten zelf Van de ruim 150 leden, die de studenten in Noordwijk hebben, namen er ongeveer spelers deel! De onderlinge wedstrijden waren veel en veel beter bezet. Wil men verzekerd zijn van een goed be zet tournool dan dient toch op de eerste plaats de organisatoren zelf de grootste belangstelling te toonen. Het zoru aanbeveling verdienen, dat at studenten het volgend Jaar het tournool eenige weken later zouden houden. Nu werkte het weer ook niet bijster met om het verblijf in Noordwijk genoeglijk te maken. Karsten had geen moeite om den wissel beker van het Collegium van het Leidsch Studenteuncörps voor minstens 1 Jaar in bezit te nemen. De cijfers 6—0, 61 in dt finale tegen Reidt behoeven geen enkel commentaar, al toonde Reldt de allures van een groot kampioen reeds te bezitten. De partijen waren over het algemeen on belangrijk, zoodat wij verder volstaan met de uitslagen. Uitslagen: Heeren-enkelspel: le ronde: F. v. d Graaff sl. H. Wilton 6—2, 7—5; G. J. Bos sl. R. J. Brassen 7—5, 86; J. C. Smalt w.o. Pangeran A. S. H.; Mr. J. de Labye sl. W. N. J. van Ditmar 6—0, 61; A. C Reidt w.o. J. M. Elink Schuurman; E. Bou man sl. M. Binnendijk 6—4, 6—2. 2e ronde: W. J. Karsten w.o. A. M. Gen tis; C. P. C. Fablus sl. J, M. Cabot 2-6 10—8, 63; F. van de Graaff sl. J. Bou man 6—0. 6—1; G. J. Bos sl. J. C. Smalt 6—2, 6—2; A C. Reidt sl. mr. J. de Labye 2—6, 6—2, 6—3; H. W. A. Heldring A. Offergeld 1—6, 6—2, 6—4; J. Dolleman sl. C. Bouman 6—3. 6—2; mr. W. Marln kelle sl. P. A. Gunning 62, 60. 3e ronde: W. J. Karsten sl. C. P. C. Fa- toius 63, 62; F. v. d. Graaff sl. G J Bos 1—6, 6—2; 6—3; A. C Reidt sl. H. W A. Heldring 6—0, 64; mr. W. Marinkelle sl. P. A. Gunning 64, 62. Halve finale: W. J. Karsten sü. F. v. 0 Graaff 6—0, 7—5; A. C. Reidt sl. mr. Marinkelle 8—6, 6—4 Finale: W. J. Karsten sl. A. C. Reidl 6—0, 6—1. I Dames-enkelspel: le ronde: mej. Mechel sl. mevr. H. Hlnnenlberg 63, 6— mej. A. R. Mbolenlburgh sl. mej. B. ™>- raus 3—6, 10—8, 6—4, mej. M. A. de wai w.o. mej. J. de Heer. Halve finale: mej. R. Mechel sl. met A. R. Moolenburgh 60, 61; Joncquière sl. mej. M. A. de Wal 63, <H?' Finale: mej. R. Mechel sl mevr. M. Joncquière 62, 62. Heeren-dubbelspel: le ronde: J. C. 8®°. en W. N. J. V. Ditmar verl. van mr. J- De minister van luchtvaart, generaal Valle, heeft in den Senaat verklaard, dat het vllegtuigmateriaal geheel vernieuwd is en dat de vliegtuigen van vroeger jaren nog slechts als lestoestellen dienst doen. i De generaal herinnerde er aan, dat den Labye en G. J. Bos 26, 06; H. WiJo Senaat verleden jaar de verzekering werd en H. Hinneraberg w.o. M. Binnendijk gegeven, dat Italië weldra de beschikking Pangeran A. S. H. zou hebben over tienduizend vllegtuigbe- stuurders. Dit aantal, aldus de minister, is thans overschreden en het moet nog sleohts overeenkomst reeds geteekend en volgens als uitgangspunt wonden beschouwd, de acteurs zouden alle andere haar vóór Bij dezelfde gelegenheid werd gezegd.dat Zaterdag goedkeuren. De organisatie der artlsten wijst in een verklaring de verwij ten der technici, als zou zij de zaak der werknemers verraden hebben, van de hand. het aantal llnievliegtulgen zou worden ver dubbeld. Ook deze belofte is verwezenlijkt. Admiraal Cavagnarl, de onderstaatssecre taris van marine, heeft aangekondigd, dat J. Halve filiale: W. J. Karsten en H Brassen sl. mr. J. de Labye en G. J- B 2—6, 6—2, 6—2; mr. W. Marinkelle en C. Reidt sl H. Wilton en H. Hinnentw 4—6, 6—2. 6—2 Heeren-dubbelspel: „„.«en Finale: W. J. Karsten en R. I f1®, sl. mr. Marinkelle en A. C. Relet a-" s-4. 2-1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2