LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad L. D. W. S.Tonegido 00. Onbesliste strijd tusschen twee gelijkwaardige ploegen. Een groot aantal belangstellenden was gisteren opgetrokken naar het A .SC. ter rein tot bijwoning van een uiterst span- nenden kamp tusschen de 4e klasse kam pioenen L.D.W.S. en Tonegido. een strijd die de laatste had kunnen zijn in de pro motiecompetitie voor de derde klasse. Eén enkel doelpuntje was in deze enerveeren den wedstrijd voldoende geweest om het derde klasseschap voor één der partijen te verzekeren. De elftallen waren zich echter te zeer bewust, dat in dezen strijd iets toe geven, de kans op het derde felasseschap zou doen verliezen, waarom aan beide zij den alle zorg aan de verdediging werd be steed, die dan ook meester bleef van het terrein en alle aanvallen, zij het dan ook vaak ten koste van een corner wiet af te daan Technisch speelde Tonegido we] iets beter dan de Leidsche ploeg, doch dat bracht den gasten door het toepassen van een tactische fout. het te ver terugtrekken van de halflinie en binnenspelers. vooral in de eerste helft, geen overwicht van eenige beteekenis Het groot aantal corners in dezen strijd mag zoowel aan de felheid der aanvallen als aan het niet aanvaarden van eenig risico van den zijde der verdediging wor den toegeschreven. Vanaf het eerste oogenblik wierpen beide elftallen zich geheel in den strijd. De eer ste aanvallen waren voor de thuisclub, waaruit eenmaal werd overgeschoten en de eerstee orner ontstond, die evenals alle daarop volgende, geen succes opleverden. De daarop volgende aanvallen der gas ten bleken iets gevaarlijker van opzet doch strandden op het backstel der oranje- blauwen, die blijk gaven de zaken goed en zeker te bekijken. Zoo golfde het spel voortdurend van het eene doel naar het andere waarbij de par tijen elkaar geen hand breedte toegaven en waarbij verdedigend zoowel als aanval lend fanatiek op den bal werd gezeten, zoodat door de verdediging slechts bij uit zondering een kans .tot schieten werd toe gelaten. Datgene wat de keepers te doen kregen, werd aan beide zijden uitstekend behandeld. Toen de rust aanbrak met blanken stand, was van overwicht van een der partijen geen sprake geweest. De tweede helft bracht nagenoeg hetv zelfde beeld. Snel en vurig ging het spel van doel tot doel. Bij een L.D.W.S. aanval was Starre, de pittig spelende middenvoor keurig doorgebroken. De subliem op tijd uitloopende keeper der gasten wist echter ook ddt gevaar te keeren. Corner op corner werd op beide doelen genomen, doch doel punten wilden niet komen. Hoewel de ver moeidheid bij de spelers duidelijk merk baar werd. gaf geen van beide partijen het op en spannend bleef de strijd tot het laatste moment. Kort voor het einde loste den midvoor der gasten een even onverwacht als hard schot, prachtig ge plaatst en laag in den hoek. Even schitte rend echter was het werk van den L.D.W.S. doelman, die languit vallend den bal be machtigde en zoo het bijna onhoudbare schot keerde. Zoo verstreek de tijd en kwam het einde van dezen tweeden wed strijd tegen Tonegido eveneens onbe slist 00. Een uitslag, die de goede verhouding weer geeft maar tevens een beslissings wedstrijd noodzakelijk maakt om uit de twee kampioenen de nieuwe derde klasser te brengen. Een beslissingswedstrijd waar tegen de spelers niet zullen opzien, daar de wedstrijd, hoe fanatiek ook af en toe, in de beste verstandhouding en zeer spor tief werd gespeeld. Het L.V.B.-Zaterdagelftal wint den Bedrijfsvoetbalbeker. INTERNATIONALE WED STRIJDEN. Drukke voetbaldagen. DuitschlandDenemarken S0. Ruim 40.000 toeschouwers woonden den Ssten Iandenwedstrijd tusschen Duitsch land en Denemarken bij. welke ontmoe ting met niet minder dan 80 door de Duitschers werd gewonnen. Het is een van de grootste overwinnin gen van het Duitsche elftal geworden, welke ooit behaald is. In de eerste helft scoorde Lehner het eerste doelpunt, ge volgd door drie van Siffling. Met de rust leidde Duitschland dus reeds met 40. In de tweede helft voegden Siffling er twee. Urban één en Szepan een achtste doelpunt aan het totaal toe. ZwedenEngeland 04. In het. nieuwe P.asundastadion. hetwelk door Honing Gustaaf van Zweden werd In gewijd. won het Engelsche voetbalteam met 40 van Zweden, welke stand reeds met rust bereikt was. De Engelschen waren een klasse beter dan hun tegenstanders en deden het na de rust kalmer aan. 40.000 toeschouwers woonden deze ontmoeting bij. ZwitserlandIerland 01. 40.000 toeschouwers waren eveneens bij den landenwcdstrïjd tusschen Zwitserland en Ierland aanwezig, welke ontmoeting door de Ieren met 1—0 werd gewonnen. In de eerste helft was Zwitserland iets ster ker, doch het schot mankeerde. Tien mi nuten voor de rust was het Dunne, die Ierland de leiding gaf. In de tweede helft was het Zwitsersche elftal geenszins de mindere, doch ook nu kon men het niet tot scoren brengen. Tsjecho-SIowakijeSchotland 13 Op het Sparta-terrein te Praag is een landenwedstrij d gespeeld tusschen Tsjecho Slowakije en Schotland. De 40.000 toe schouwers hebben een uitstekenden wed strijd kunnen zien, waarin de Schotten op duidelijke wijze hun meerderheid toonden. Voor de rust maakten Simpson en Mac Phail de Schotsche doelounten. terwijl Puc het tegenpunt scoorde. Na de rust bracht Gillick den stand op 31. waarmede het einde kwam. Voor de tweede maal in successie. Voor de tweede maal werd te Den Haag. thans op het terrein van H. D. V.. 't Pink- stertournooi gehouden om den Bedrijfs voetbalbeker en. evenals verleden jaar. is hét Leidsche Zaterdagelftal er in geslaagd den beker te veroveren Het roodwitte elftal was als volgt samen gesteld: Doel: Glasbergen 'Rijnsb. Boys); achter, de Wilt (Quick Boysi en Binsber- gen 'S.C.O.t; midden: H. Barnhoorn (Quick Boys). A. Bereshoeff (A.R.C.) en P. Barn hoorn (Quick Bovs): voor: W. Bergshoeff A.R.C.M. Windhorst. A. Windhorst (Woubrugge). J. Windhorst en Vellekoop (A R C.) Des morgens werd gespeeld tegen het Kaagsche Zaterdagelftal. Reeds na 12 mi nuien was de stand 20 in het voordeel der onzen door een hard schot van W. Bergshoeff en een fraaien kopbal van A. Windhorst. Hoewel de Hagenaars technisch veel minder speelden, hielden zij goed vol en wisten tot de rust verdere doelpunten te voorkomen, waarbij in het bijzonder de Haagsche keerper voor zijn prachtig ver dedigen genoemd mag worden. Na de rust wordt de stand al spoedig 21, wanneer een mooie voorzet door den Haagschen linksbinnen wordt ingeloopen. Leiden werkt zich dan weer los en neemt het spel in handen A. Windhorst loopt mooi door en vergroot den voorsprong. Toch weet 't geelzwarte elftal vijf minuten voor tijd den stand op 32 te brengen, doch geen halve minuut later maakt W. Bergshoeff aan alle onzekerheid een einde door een zijner harde schoten te lossen, waardoor ^le Lei- denaars zich met een 42 overwinning in dc finale plaatsten. De tweede wedstrijd, welke ging tusschen het Rotterdamsrhe Zaterdagelftal en het Haagsche Bedrijfselftal werd na een har den strijd door de Rotterdammers gewon nen. Hiervoor waren echter strafschoppen noodig, daar de stand bij het eind 33 was De verllezersronde ging dus tusschen de beide Haagsche elftallen, waarbij het Be- diijfselftal door een 32 overwinning op den derden prijs beslag wist te leggen. Nu volgde de eindstrijd tuschen de Leid sche en Rotterdamsche Zaterdagelftallen. Het kleine aantal Leidsche supporters was intusschen versterkt door de vereenlging L. R. C. uit Lisse, die in Den Haag had moeten spelen doch een afgekeurd terrein had gevonden. De strijd gaat eerst gelijk op. hoewel Leiden beter spel te zien geeft. Eerst na een half uur komt het eerste doelpunt. Vellekoop krijgt den bal mooi toegespeeld, hij passeert een achterspeler, vervolgens den uitgeloofien keeper en schiet den bal in het leege doel. Even voor de rust plaatst W. Bergshoeff den bal precies in den hoek, waardoor de rust..ingaat met een 2—0 voorsprong voor onze spelers. Hadden de Rotterdammers voor de rust goed stand gehouden, nadien liep 'L mis voor hen. Gedurende de tweede helft speel de alleen Leiden nog maar. Al spoedig be nut A. Windhorst een voorzet van Bergs- noeff. De overwinning van Leiden wordt langzamerhand een zekerheid. Jammci ge noeg zijn de Rotterdammers geen goede verliezers en zoeken zij hun heil in duwen er. natrappen. Gelukkig treedt scheidsrech ter Polak hiertegen goed op. De Leidenaars vergrooten dan geregeld hun voorsprong. vV. Bergshoeff schiet een vrijen schop zui ver in, terwijl even later, wanneer een der onzen wederom unfair van den bal geloo- pen wordt, M. Windhorst den strafschop benut. Nog is het niet genoeg. J. Windhorst die nog geen doelpunt gemakt had, krijgt ook zijn beurt en maakt er 60 van. De Rotterdammers gaan nog ruwer spelen, wat tot gevolg heeft, dat de aanvoerder wegens opzettelijk trappen van een tegen stander van het veld gezonden wordt, iets wat wij in een Bondentournooi nog nooit hebben meegemaakt. Even voor het eind wordt Glasbergen voor het eerst in dezen wedstrijd gepasseerd, zoodat het Leidsche elftal met 6—1 wint en zoodoende voor de tweede maal den beker mee naar Leiden mocht nemen. Dit resultaat mag wel zeer verdiend wor den. daar d? Leidenaars zonder twijfel het "beste spel te zien gaven. QUICK BOYS II—TERLEEDE II 2—2. Met drie invallers spelende wist Quick Boys H het Zaterdag tegen Terleede II niet verder te brengen dan een gelijk spel. wat de verhouding goed weergaf. Al spoedig na het begin had Parlevliet uit een vrijen trap buiten het strafschopgebied onhoud baar gescoord, doch uit een corner op het Quiok Boys-doel kwam de gelijkmaker 11. Nog voor de rust zorgde Meyvogel echter opnieuw vcor de leiding door van dichtbij den Terleede-doelman te passeeren 21. Met dezen stand werd gedraaid. Na de rust wogen beide partijen vrijwel tegen elkaar op en beide doelen verkeerden om beurten in gevaar. De gelijkmaker ontstond als Parlevliet een hard schot van links wel stopte, doch den gladden bal niet kon wegwerken en de middenvoor der gasten er als de kippen bij was om ongehinderd te doelpunten 2—2. Hoewel er aan beide zij den nog verschillende goede kansen ge schapen werden, de belde aanvalsteams scheen al hun kruit verschoten te hebben en met 22 kwam dan ook het einde. MORSCHKWARTIERA. Z. L. Morschkwartier had op lsten Pinkster dag A.Z.L. met 2 elftallen te gast. De uit slagen waren: Morschkwartier-comb.A. Z.L. 1 35. (rust 22). Morschkwartier 3 A.Z.L. II 06, rust 0—5. BLAUW-ZWART (WASSENAAR). Gisteren speelde Blauw-Zwart I thuis tegen Wilhelmus I uit Voorbur" en won met 43. Blauw-Zwart 2 speelde te Voorburg te- Cen Wilhelmus 2 en verloor met 1—2. BONDSELFTAL—WEST HAM UNITED 1—4. Op het Emdhoventerrein besloot West Ham United haar tournee door Nederland met een wedstrijd tegen een bondselftai, waarbij 4500 toeschouwers van hun be langstelling blijk gaven. Het werd een 41 zege der Engelsche tweede klasse profclub, een overwinning, die alleszins verdiend mocht worden ge noemd, vooral door het betere positiespel en de uitstekende techniek, welke de Engelsche spelers in het algemeen demon streerden. Daarentegen stak er ln het Bondselftai weinig verband; het was een samenraapsel van spelers, die elkaar slecht verstonden. CROMVLIET I—U.V.S. II 5—4. Op Eersten Pinksterdag speelde U.V.S. II een oefenwedstrijd tegen de Haagsche vierdeklasser ..Cromvliet". Het was een genoeglijke, doch geen hcogstaande partij voetbal. Over het algemeen waren de Hage naars wel iets sterker en de uitslag geeft de verhouding goed weer. Rust kwam met ge lijken stand 22. In de tweede helft brach ten de Hagenaars den stand spoedig op 42, waarop U.V.S. antwoordde met een derde doelpunt. Het vijfde doelpunt werd door den uitstekend spelenden Haagsche rechtsbuiten met een geweldigen kogel gescoord. Kort voor het einde bracht Hen driks, die ook de maker van de vorige drie doelpunten was, na een vlotten aanval den stand op 54. Ook dit doelpunt was van goed gehalte. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld en over eenige weken volgt hier ter stede de return- wedstrijd Rest nog te vermelden dat in de eerste helft B. v. Dull door H. Swanenburg en in de tweede helft P. van Hoven door M. Franken zijn vervangen. CRICKET. Uitslagen. Ie klasse: V.V.V.—Haarlem, gewonnen dcor V.V.V. met 27 runs en 7 wickets op de eerste innings; H.C C. IH.C.C. II draw; R. en W.—H.D.V.S.. gewonnen door H.D. V.S. met 1 run en 6 wickets op de eerste Innings. 2e klasse B: H B S. H—Quick, gewonnen door Hi.S. II met 72 runs op de eerste Innings: A.S.V.—V U.C., gewonnen door A.S.V. met innings en 97 runs; V.O.C. II H.C.C. IV. gewonnen door V.O.C. II met 20 runs op de eerste innings; H.D.V.S. n Excelsior II, gewonnen door H.D.V.S. II met 32 runs op de eerste Innings. 3e klasse B: L.C.C.—Leonidas, gewonnen door L.C.C. met 75 runs. Overzicht. QUICK BOYS III—S.L.F. II 2—3. In een wat vreemd verloopen wedstrijd meest Quick Boys voorloopig de beide puntjes aan de lichtmenschen afstaan. Voorloopig, want na afloop diende Quick Boys een protest in. wegens het verkeerd toepassen van de spelregels, zoodat Q.B. na afloop een penalty kreeg te nemen, die benut werd. Wat was het geval? Midvoor de Mol had den bal mooi vrij gemaakt en stormde met den bal aan zijn voet op het S.LF.-doel at. Eerst werd hij echter buiten het strafschopgebied in den rug aange vallen. doch hij bleef in het bezit van den bal en zeer terecht floot de scheidsrechter dan ook niet. Doch toen de Mol nog on geveer twee meter van doel verwijderd was, werd hij gehaakt en kwam te vallen en toen flcot de scheidsrechter. AI weer zeer terecht, doch tot aller verwondering legde hij den bal buiten het strafschop gebied en gaf een gewone vrije trap, het geen hij nader motiveerde door te zeggen oat hij het eerste geval strafte en niet het tweede. De rust, ging in met 21, doch na de rust had Kroon al spoedig gelijk gemaakt. De lichtmenschen wisten de leiding te ver overen en met de uiterst krachtsinspan ning dezen voorsprong te handhaven, zoo dat het einde kwam met 23. P. C. L—SPOORWIJK (8—1). Bovengenoemde wedstrijd is door P. C. L. met groote cijfers gewonnen. Spoorwijk trapt af en er ontspint zich direct een spannende strijd met beide partijen beur telings in den aanval Voorloopig weten de verdedigingen echter steeds schoonschip te maken. Na een kwartier maakt P. C. L. het eerste doelpunt, voor de rust door nog 2 gevolgd, zoodat met den stand 3—0 ge draaid wordt. Na de rust komt P. C. L. steeds meer opzetten en voert den stand op tot 50. Bij een der tegenaanvallen krijgt Spoorwijk een corner te nemen. De bal wordt goed voorgezet en verdwijnt tusschen een kinwen 'van spelers over de lijn, zoodot hiermede1 de eer voor de gasten gered te. P: O. L. doelpunt nog driemaal, zoodot het einde ven dezen in prettige verstandhouding gesneelden wedstrijd P. C. L. een 81 overwinning brengt. SERIEWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Onder groote belangstelling hadden op lsten Pinksterdag te Boskoop de eerste se rie wedstrijden plaats, uitgeschreven door de Boskcopsche Boys. waarvan de uitslagen als volgt luiden: Wacldinxvezen IIIVoor waarts I 10. Waddinxveen 1Gouda II 8—2. „FOREHOLTE". De uitslagen luiden: Foreholte I—V.I.V. I 2—2. Foreholte II—T.Z.B. I 2—4. Seriewedstrijden om den eersten prijs: D.O.C.O.S. I—T.Z.B. I 2—2. D.O.C.O.S. wint door loting. HOCKEY. LEIDEN—S.C.H.C. 1—3. S.C.H.C. en BJVI.H.C. spelen een beslissingswedstrijd. Daar deze wedstrijd alleen nog van be lang was voor S.C.H.C., dat door te winnen met B.M.K.C. gelijk kon komen, zag men een wedstrijd tusschen een gemoedelijk spelend Lelden en een enthousiast S.C.K.C. De terreinsgesteldheid bleek voor velen een groote handicap tc zijn. Reeds vanaf de begin-bully nam de S.C.H.C.-voorhoede den bal mee, de rechts buiten gaf een goeden voorzet, waaruit de midvoor eerst in offside-positie tegen den paal schoot, gevolgd door een voltreffer (01). S.C.H.C. bleef in de meerderheid, doch Leidens achterhoede hield met mede werking van veel geluk stand. Een goede aanval van S.C.H.C was haar echter te machtig. Leiden werd hierna feller en ook de Stichtsche goal kwam in gevaar, doch het duurde nog even voordat Hartog een voorzet van rechts ineens inkogelde (12). Met dezen stand brak de rust aan. In de tweede helft bleek al dadelijk, dat S.C.H.C. het hard te verduren zou krijgen. Steeds zwermden de Leidenaren voor den S.K.H.C- goal. Doch iedere vrije kans voor Leiden werd om onbegrijpelijke redenen in straf- corners omgefloten. die geen resultaat af wierpen. Aan den anderen kant wist S.C.H.C. wel een strafcorner te benutten. Het einde kwam met den stand 13. Jammer was het, dat de N.K.B. ongelukkig was geweest in zijn scheidsrechter-keuze. daar een beslissende promotiewedstrijd toch een zeer kundige leiding behoeft. Het had echter weinig of geen invloed op de verstandhouding der spelers onderling. De stand luidt als volgt: B. M. H. C4 3 0 1 6 7—2 S. C. H. C4 3 0 1 6 7—6 Leiden 4 0 0 .4 0 4—10 De volgende week wordt de beslissings wedstrijd gespeeld, waarbij volgens de be palingen van den N.H.B. de Stichtsche aan een gelijk spel voldoende heeft om zich in de eerste klasse te handhaven. Dc uitslagen zijn: Go Sr.Fr. Broers 6^1, 61; Go Jr,„. I P. Loke 75, 63; Mej. L. Noordman- mevr. A. van Marie 3—6, 16; Mej. (,i Morsch—Mevr. M. Hoogteyling 4—6, 3_V inej. M. Morsch en Go Sr.—mevr. M. HoorI teyling en ir. J. Velds 64, 16, 7—5; mej, L. Noordman en Go Jr.mevr. A. v. Matlé en P. Loke 64, 7—9, 62; mej. M. Morsch en mej. L. Noordmanmevr. A. van Marle en mevr. M. Hoogtevling 6—3, 3—G, 3—8 Go Sr. en Go Jr.—Fr. Boers en P. Loke C—4, 6—1. De elftallen van de Haagsche hebben het toch niet tot een beslissing kunnen brengen. Twee maal heeft H.C.C. I gebat en de totalen zijn betrekkelijk laag geble ven n.l. 100 en 120, dank zij het bowlen van Sodderland. Van Manen was met 59* en 46* topscorer. Bakker (7—10) bezorgde H.C.C. H in haar eerste innings heel wat moeite en het resultaat was slechts 62. BIJ 106 vcor 8 was de tijd verstreken, zoodat H.C.C. II maar net aan een nederlaag ont kwam. Haarlem (48) bleef nu in de min derheid tegen VV.V. (75 voor 8) en H.D. V.S. (133 voor 4) bleef gemakkelijk R. en W. (112) baas. Hooge scores werden dus niet genoteerd op dezen eersten competitie dag in de eerste klas. In de afdeeling van Ajax is de nieuwe ling A.S.V. begonnen met een innings overwinning op V.U.C. Slechts 59 en 20 scoorde V.U.C. en A.S.V. stelde daar 181 tegenover. De overwinningen van H.B.S. II en V.O.C. H zijn normaal te nomen; wij hadden echter Excelsior n sterker gedacht dan H.D.VB. H. De Leidsche heeft het seizoen met een overwinning op Leonidas ingezet. Veel krachtsverschil bleek er in de eerste in nings niet te bestaan. De gastheeren scoorden 79 runs, de gasten 62. Bij L.C.C. kwam de val der wickets vrij regelmatig, alleen Metsch en F. van Es kwamen met hun score van respectievelijk 21 en 19 boven de rest uit. Dat er overigens in de L.C.C.-gelederen nog enkele beginnelingen zijn bleek uit een staart van drie nullen. In het totaal van 62 van Leonidas droe gen Willems met 15 en Verbiest met 16 het meeste bij. Er waren op dit niet zoo hooge totaal der gasten echter 15 extra's en ge lijk wij ln het overzicht van Zaterdag schreven, achter het wicket zal nog wel eenige oefening noodig zijn. al ging het in de tweede innings al veel beteer. Overeenkomstig onze verwachting was de Leidsche bowierij te machtig voor Leo nidas, wat vooral bleek in de tweede in nings. welke noodig was om tot een beslis sing te komen. Twee fraaie bowlingcijfers boekten de L.C S.-bowlers. Men zie het verslag. Het Leidsche totaal in tweede instantie w?rd 87, voornamelijk dank zij een goede 53 van Charles van Goor. Daar na zat Leonidas vcor een simpele 29 aan den kant. Al-met-al een goed begin der competitie van de Leidsche. op het veld aan den Kanaalweg. dat er uitstekend uitzag. L.C.C—LEONIDAS. L.C.C. wint met 75 runs. Alvorens deze wedstrijd een aanvang nam dankte de voorzitter der cricket-com missie het U.V.S-bestuur voor den steun en de medewerking, die zij van haar had mogen ondervinden, zoodat de Leidsche thans op een prachtig speelveld kan bogen. De heer Lolkes de Beer beantwoordde den spreker. L.C.C. ging het eerst batten. Metsch en Hopp openden de innings en als laatstge noemde voor 5 het clubhuis weer moet op zoeken, A. van Es voor 8 en A. van Goor voor 4 zijn verdwenen, ziet het er voor de Leidsche niet rooskleurig uit, te minder daar ook Ch. van Goor 6 en F. Kantebeen 8 geen scores maken van bijzondere impor tantie. Gelukkig zorgden Metsch met 21 en F. van Es 19 voor een behoorlijk aantal runs en met 7 extra's wordt het totaal 79. Willems bowlde bij de Rotterdammers 3-27, Smeets 220 en Peters 515. Leonidas bracht het daarna tot 62 runs met Willems 15. Verbiest 16 en De Vries 10 in de dubbele cijfers. De Leidsche bowlingcijfers waren: A. van Goor 16, A. van Es 428. Ch. van Goor 39, F. van Es 24. Met nog ruim 3 uur speeltijd voor de boeg waagden de Rotterdammers nog eens kansje op de tweede innings en hun pogen scheen beloond te zullen worden. Er waren tenminste vijf goede Leidsche wickets neer voor nog geen 20 runs. Maar Ch. van Goor nam de bowierij goed onderhanden en zijn 53. hard geslagen, bracht de Leidsche naar de overwinning, want, dank zij den sterken Leidschen aanval A. van Es 5—8, Ch. van Goor 18, F. van Es 12 en Jan Hopp, die op het laatst ook nog in het geweer werd geroepen, werd het totaal der Rotterdam mers slechts 29. In de tweede innings viel het goede kee pen van Kantebeen op. LAWN-TENNIS. COCKTAIL I—NEVER MIND I 5—3. Cocktail I behoudt haar kansen. Door een goeden inzet van dc tweede helft der tennis-competitie heeft Cock tail I haar kans op de eerste plaats ge handhaafd. Het team heeft echter geducht moeten vechten (zeer sportief overigens), alvorens Never Mind I met 53 er onder le krijgen. Immers, tegenover drie over winningen ln de heeren-partijen stonden drie nederlagen in de dames-part'jen. Het gemengd dubb°l moest den doorslag geven tn eerst na drie sets veroverde Cocktail deze kostbare puntjes, dank zij het listig plaatsen en all-round netspel van de beide Go's, Vlot spel bracht de openingspartij tusschen mej. L. Noordman en mevr. A. van Marle. Ofschoon de Cocktail-speelster haar lange, harde slagen naar links en rechts joeg. kon zij het niet bolwerken, te gen het vaste, afwisselende spel van haar tegenstander, voor wie het te langzame tempo steeds een dankbare gelegenheid was om zich te herstellen. C OCT AIL IV—L. K. T. C. 2—3. Deze niet uitgespeelde "wedstrijd had een normaal verloop tot de laatste partij n.l, ae eerste mlxed-double. Deze werd ver loren na een 41 en 53 voorsprong in ae tweede set en 52 in de final set, niet door het beter worden van het spel der te genpartij, maar door een niet bepaald on partijdige umpire, die zijn ..onberispelijk'' scoren vooral ür deze laatste partij (hij had toen reeds drie van de vier partijen gescoord) demonstreerde. Nog daargelaten dat b.v. het verschil tusschen fault en out hem ten eenenmale ontging, bleek vooral rijn opvatting over sportiviteit bevreem ding te wekken. Wij hopen, dat in de res- teerende partijen toch zeker de umpire niet zal willen trachten om de goede ver standhouding tusschen beide teams te be- dCTven. OM DEN DAVISCUP. De uitslagen van de ontmoetingen Bel giëZwitserland en PolenTsjeoho-Slowa- kije lulden als volgt: BelgiëZwitserland: Nayart (België) d, Ellmer (Zwitserland) 1311, 63, 6—3, Fisker (Zwitserland) sl. Lacroix (België) 6—4, 6—2, 8—6. Lacroix en de Borman (België) sl. Stei- ner en Maneff (Zwitserland) met 6—2, 6—4, 6—1. Lacroix (België) sloeg Ellmer (Zwitser land) 60, 6—4, 61. Nayart (België) sl. Fisher (Zwitserland) 4—6, 6—0, 4—6, 6-3, 6—3. Eindstand 41 voor België. PolenTsjecho-SIowakije: Hecht en Ctska (Tsjecho-SIowakije i sl. Tloczynski en Hebda (Polen) 6—1, 5—7, 6—1, 6—i. In verband met het feit, dat Hecht den strijd tegen Tarlowski gewonnen gat, kwam Polen zonder strijd aan een punt. Menzl (Tsj.-Slow.) sl. Hebda (Polen) 7—5, 6—3, 6—3. Eindstand 41 voor TJecho-Slowakije. ZWEMMEN. HollandIndië te water. Holland wint met 7872 punten. Wederom hebben de beste zwemkrach- ten uit Indië en Nederland ln de „Regen tes" te 's-Gravervhage zioh met elkander gemeten en thans heeft Nederland revan- sche kunnen nemen voor de nederlaag van verleden jaar, toen Indië met 16 punten voorsprong won. Deze tweede ontmoeting HollandIndië op den tweeden Pinkster dag, heeft Holland een overwinning ge bracht met 78 tegen 72 punten. Bijna alle baannummers waren voor Holland, uitgezonderd de 100 M. borst- crawl heeren, waar Hoving in den fraaien tijd van 1 min. 1/5 sec. een Indische over winning wist te behalen, terwijl 4 x 200 M. estafette door diskwalificatie aan Holland ontging. De belde polowedstrijden brachten even wel een Indlsohe overwinning. De uitslagen luidden: 4 x 100 M. borstcrawl estafette dames; 1. Holland met de dames N. Senff (ADZ) A. Stijl ADZiT. Wagner (Y) en R. Mas- tenbroek (ODZ) 4 min. 51'/> sec. 2. Indië 5 min. 4 3/5 sec. Nederland 10, Indië 5 punten.' 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Schel ler (DJK) 1 min. 12 3/5 sec. 2. C. G. van Aelst (Y) 1 min. 12 4/5 sec. 3. P. v. d. Hoek (Watergeuzen). 4. J. Metman (MZV Ma- lang). Nederland 8. Indië 3 punten. 100 M. rugslag dames: 1. I. van Feggelen (Y) 1 min. 17 sec. 2. N. Senff (ADZ) 1 min. 19 4/5 sec. 3. L. Starke (MZV Malang) 4. J. Visser (Krokodillen). Nederland 8, Indië 3 punten. 4 x 200 meter borstcrawl estafette hee ren: 1. Indië met de heeren A. ten Hacken (Watergeuzen), H. Maier (Neptunus), G- Treffers (Neptunus) en K. Hoving (Sema- rangsohe ZCI 9 min. 42 3/5 sec. 2. Holland 9 min. 42 2/5 sec. (gediskwa lificeerd). Nederland 5, Indië 10 punten. Waterpolo dames HollandIndië 1—G, ruststand 14. Nederland 6, Indië 16 punten. Waterpolo heeren Den HaagIndie 3—4, ruststand 12. 100 M. schoolslag dames: 1. J. Waalberg (ADZ) 1 min. 24 1/5 sec. 2. D. Heeselaar (ODZ) 1 min. 25 2/5 sec. 3. D. Heyman (Neptunus Bandoeng). 4. E. van Mourik (Neptunus Bandoeng). Nederland 8, Indië 3 punten. 100 M. borstcrawl heeren: 1. K. Hoving Semarangsche ZC) 1 min. 11/5 sec. 2. J- C. Scheffer (DJK) 1 min. 14/5 sec. 3. Maler (Neptunus Bandoeng). 4. C. G. van Aelst (Y). Nederland 4, Indië 7 punten. 200 M. schoolslag heeren: 1 T. Srnits- huyzen (AZ) 2 min. 51 sec. 2. H. Vernoei (ZIANi 2 min. 54 3/5 sec. 3. P. Bronsve"i (Padang). A. Boeye (Centrum Bandoeng'- Nederland 8. Indië 3 punten. 100 M. borstcrawl dames: 1. R. Mastenbroek (ODZ) 1 min. sec. 2. T. Wagner (Y) 1 min. 10 sec. 3- Dijxhoorn (Pinguins) 1 min. 13 2/5-sec. 5. Kamerling (Plnguns) 1 min. 213/5 sec. Nederland 8, Indië 3 punten. Schoonsprlngen heeren: 1. H. DJtger" (Yi 97.49 punten. 2. P. Kopelle (Neptune Soerabaja) (91.33 punten). Nederland 5, Indië 3 punten. Waterpolo heeren HollandIndie a Ruststand 3—2. Nederland 8, Indië 16 punten. Einduitslag: Holland—Indië 78—72 P>-

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14