LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blsd Dinsdag 18 Mei 1937 Wanneer en hoelang er in kantoren gewerkt mag worden GEMENGD NIEUWS Nieuwe regeling van werktijdenbesluit voor kantoren 1937 - Het werk op Zondag en op Zaterdagmiddag Ten hoogste 5 V2 uur arbeid achtereen Meerdere doodelijke aanrijdingen. Burgemeester van Meerlo door vrachtauto gedood. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks twaalf uur is de burgemeester van Meerio, de heer P. L. A. van den Bergh, btj een aanrijding door een vrachtauto om het leven gekomen. De heer van den Bergh reed per fiets van Horst naar Tienray. Door nog niet be kende oorzaak werd hij door een vracht wagen aangereden en zoodanig gewond, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Volgens een ander bericht kwam de heer van den Bergh onder de auto, doordat deze te veel links op den weg reed. Het. stoffelijk overschot is naar het St. Anüonius-gesticht te Horst overgebracht. Het slachtoffer was 54 jaar en ongehuwd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gevolg van onvoorzichtigheid. Zondagmorgen omstreeks kwart voor elf stak ai 22-j. heer Weys, zonder uit te kijken de Antonlusjaan te Blerik over, juist op -net oogenblü dat een auto passeerde, hoewel oe oestuuraer nog moeite deed een aanrijding te voorkomen, werd toch de heer W. tegen het wegdek gesmakt. Zwaar gewond werd het slacntoffer in hotel Bos (binnengedragen. Geestelijke en geneeskun dige hulp waren spoedig ter plaatse. In (hotel Bos werd den .neer W. het Heilig Olie sel toegediend, waarna hij naar het St. Jo- seph-ziekenhuis te Vemo werd overge- biacht, waar hij nog dienzelfden avond overleed. Na de aanrijding botste de auto tegen ten .boom en werd zwaar beschadigd. 30 meters meegesleurd. Op den Rijksweg tussehen Susteren en Nieuwstad heeft Zondagmorgen tegen hah- eif een doodelijke aanrijding plaats gehad. De heer P. J. We ...zeis, winkelier te Sittard, was met zijn 2-jang zoontje wat gaat fiet sen. Ter plaatse hadden zij even terzijde van den weg gerust, toen plotseling de kleine vlak voor een auto den weg overstak. De vader, die zijn 'kind achterna liep werd door de auto gegrepen en een dertigtal meters meegesleurd. Hij was zóó ernstig ge wond, dat hij ter plaatse overleed. De auto had den kleine neg kunnen ontwijken. Het lijk werd naar het lij'kenhuisje in de gemeente Nieuwstad overgebracht Het 2-jarig zoontje werd naar het zie kenhuis in Sittard vervoerd, doch bleek slechts lichte verwondingen te hebbeD op- geloopen. De auto, welke afkomstig was uit En schedé en bestuurd door A. is door de marechaussee van Sittard in beslag geno men. De heer W., die 43 jaar oud was. laat een weduwe met drie kinderen achter. 0 0 0 Aufo geslipt. Zaterdagmiddag is op den Rijksweg naar Breda een Belgische personenauto, die een vrachtauto in snelle vaart passeerde, ge slipt, tegen een boom gebotst en vervolgens grootendeels vernield in een bermsloot terechtgekomen. De drie Inzittenden, een echtpaar met een achtjarig zoontje, werden ernstig gewond. Nadat geestelijke en ge neeskundige hulp was verleend zijn de slachtoffers naar het Sint Ignatiuszieken- huis te Breda overgebracht, waar bij aan komst het zoontje bleek te zijn overleden. De toestand der beide andere patiënten is redelijk. HET INCIDENT MET DEN HEER MUSSERT. KANO OMGESLAGEN. Man, die niet kon zwemmen, verdronken. In het zij kanaal aan de overzijde van het Y te Amsterdam, is gistermiddag een kano. tengevolge van een rukwind, omge slagen. In de kano bevonden zich twee jongemannen, resp. 26 en 21 jaar oud. De jongste, die kan zwemmen, en lid is van de reddingsbrigade, stelde dadelijk pogin gen in het werk, om den drenkeling, die de zwemkunst niet machtig was, van den verdrinkingsdood te redden. Laatstge noemde was echter zóó wanhopig van schrik en angst, dat hij zich aan de bee- nen van den ander vastklampte. Ofschoon de jongste van het tweetal er nog met in spanning van al zijn krachten in slaagde, zijn lotgenoot tot drie meter afstand van den wal te brengen, zag hij zich ten einde zelf niet te verdrinken, verplicht zijn met gezel met kracht van zich weg te trappen, waarna hij zich wist te redden. De 2G-ja- rige verdween in de diepte. Zijn lijk is twee uur later door personeel van de mo torboot der politie opgehaald en naar het Binnengasthuis gebracht. Het slachtoffer was huisgenoot van het In de Haarlem merstraat wonende gezin van den geredde. Verklaringen van getuigen. De recherche van het bureau Adelaars- weg te Amsterdam heeft een groot aantal getuigen gehoord in verband met het inci dent, dat zich Vrijdag bij het bezoek van den lieer Mussert aan een gezin in de Ame- ltindstraat heeft voorgedaan. Volgens ver klaringen van deze getuigen ging de heer Mussert, nadat hij de woning, waar hij een bezoek had gebracht, voor den radiator van zijn auto staan en boog hij naar de vrou wen en kinderen, die aan de overzijde van de straat waren samengegroept, waarbij hij zijn hoed afnam. Dit viel niet in goede aarde en men begon te joelen. Hierop stak een man. komende uit de Schoklandstraat den rijweg óver, roepende: „Schei uit, het is niets anders dan reclame". Bij 't over steken moest de man den heer Mussert passeeren en toen hij dicht bij hem was ge komen. bleef hij staan. De heer Mussert schijnt zich hierdoor bedreigd te hebben gevoeld en haalde met de rechterhand een voorwerp uit zijn binnenzak, waarmede hij den man op den linkerbovenarm sloeg. De man heeft aldus de getuigen den heer Mussert daarna een of twee stompen ge geven. Vlak daarop klonk een schot, waar op de man er van door is gegaan. Bij het bureau Adelaarsweg heeft hij een klacht ingediend wegens mishandeling tegen den heer Mussert. Intusschen heeft ook mr. van Vessem, naar de heer Mussert mededeelde, 'n aan klacht bij den commissaris van politie in gediend „terzake van het feit, dat op klaar lichten dag een aanslag op het leven van den algemeen leider der N.S.B. is gepleegd" Nader vernemen wij. dat het onderzoek, dat de politie van het bureau Adelaarsweg onder leiding van commissaris W. H. Schroeder met groote nauwgezetheid in stelt. ook gedurende de Pinksterdagen is voortgezet. Het gevolg is geweest, dat tot ciusverre reeds tien personen, die getuige zijn geweest van de gebeurtenissen, welke zich op dit punt hebben afgespeeld, hiervan ieder voor zich een verklaring hebben. Elk dezer verklaringen bevestigt de mededee- lingen van den 27-jarigen werkloozen ar beider P. Melchers. gedaan bij zijn hem door commissaris Schreuder afgenomen verhoor, en welke, wat de hoofdzaken be lieft. hierop neerkomen, dat de heer Mus sert hem, zonder dat daartoe van zijn kant eenigerlei aanleiding is geweest, de eerste slag heeft gegeven. De politie beschikt voorts over de namen en adressen van nog andere getuigen, die eveneens gehoord zul- leu worden. Tegenover deze verklaringen staan die van den heer Mussert zelf. zoomede die van de twee chauffeurs en den fotograaf, die in zijn gezelschap waren. Naar dezen te genover een Amsterdamsch inspecteur van politie, die hen te Utrecht verhoord heeft, hebben te kennen gegeven, is 't aanvallend optreden van Melchers uitgegaan en eerst uaarna heeft ir. Mussert ter verdediging teruggeslagen. Wij vernemen voorts, dat .tegen den chauffeur van den heer Mus sert. die, toen de menigte een dreigende houding aannam, met een pistool 'n schot in benedenwaartsche richting heeft gelost, proces-verbaal zal worden opgemaakt we gens overtreding van de wapenwet, aange zien gebleken is, dat hij niet bevoegd was tot het dragen van vuurwapens. Het wa pen, waaTmede geschoten is, is een zeer ge vaarlijk Mauserpistool. De afgevuurde ko gel is gevonden, waarna kon worden vast gesteld. dat het er een is van 6.35 m.M. Van de thans afgelegde verklaringen en van het verhoor van getuigen, dat nog vol gen zal, zal een rapport worden opgesteld, dat uiteindelijk, nu zoowel Melchers als ir. Mussert een aanklacht wegens mishande ling bij de justitie hebben aanhangig ge maakt. een belangrijk deel van het mate riaal zal vormen voor de justitieel© afdoe ning van hei gebeurde. De vrouw en enkele kinderen van het gezin, dat door den leider der N. S. B. was bezocht en die na het incident hun intrek in een hotel In de binnenstad hadden ge nomen. zijn in hun woning teruggekeerd. De woning blijft onder politiebewaking. Zaterdag j.l. is de 71-jarige wielrijder Th. R. uit Blerick nabij het kruispunt aan het viaduct te Venlo door een personen auto. bestuurd door den heer A. S. uit Horst, aangereden. Gisterochtend is het slachtoffer in het ziekenhuis te Venlo aan de bekomen verwondingen overleden. ONDER EEN WIEL VAN EEN AUTO. De 21-j. melkbezorger M. S. uit Hille- gersberg wilde gisterochtend in de Meer- manstraat te Rotterdam zijn meikauto achteruit zetten. De mam keek daarbij aam de linkerzijde uit de cabine om te zien of er niets achter hem stond. Hij bemerkte niet, dat de 9-j. C. G. aan de rechterzijde probeerde aan de klep te gaan hangen. De jongen greep mis en viel. waardoor hij het rechterachterwiel vaji de auto over het lichaam kreeg. Met ernstige inwendige kneuzingen is de knaap door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan de Coolsingei ver voerd, waar hij in zeer zorgwekkenden toestand is opgenomen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL OP DE MUNT. Temidden van de verkeersdrukte is Zater dagmiddag te ongeveer kwart over een op het Muntplein te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Een 18-jarig meisje, dat op haar flets de richting naar de Vijzel straat wilde inslaan en daarbij de ver keersregels niet in acht nam, werd aange reden door een tramwagen van lijn 25, welke zich voortbewoog in de richting van het Centraal Station. Toen het meisje, dat gedeeltelijk onder den wagen was geraakt, bevrijd was, bleek zij zeer ernstig gewond te zijn. De geneeskundige dienst vervoer de haar in zorgwekkenden toestand naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis. UIT EEN ZIJSPAN GESLINGERD. Gisteravond om zeven uur is de wacht meester van de marechaussee A. T„ die in de zijspan van een motorfiets zat, doordat het voertuig slipte, bp den weg geslingerd en ernstig gewond. De berijder van 't mo torrijwiel bleef ongedeerd. De wachtmees ter is naar het Ac. Ziekenhuis te Gronin ger overgebracht. BEJAARDE VROUW AANGEREDEN. Zondagochtend is op den Zuidwal te Delft, een 87-jarige vrouw door een be spannen rijtuig overreden, waardoor zij ernstige inwendige kneuzingen opliep. Zij is naar het ziekenhuis „Bethel" overge bracht DE OPVARENDEN VAN DE „WANDSBEK" GERED. Zondagavond is in de Lekhaven te Rot terdam het Dultsche motorschip „Sofia" aangekomen met aan boord 21 opvarenden van het Duitsche stoomschip „Wandsdek", welk schip in den nacht van Zaterdag op Zo-ndag bij 't eiland Vierge nabij Ouessant op de rotsen is geloopen en als verloren moet worden beschouwd. Alle opvarenden verkeerden in goeden welstand. Zij zijn Zondagavond direct per trein naar Hamburg teruggekeerd. KIND GESTIKT. DE GASLEIDING WAS NIET IN ORDE. Maar men ging toch baden. Door het kordate optreden van zijn moeder is Zaterdagavond in een boven woning aan het Mercatorplein te Amster dam een 26-jarige man aan den dood door gasverstikking ontsnapt. Laatstgenoemde Was 'n bad gaan nemen. Voorzichtigheids halve had de vrouw, door enkele malen te roepen, contact met haar zoon gehouden. Toen zij de derde maal roepend geen ant woord kreeg, sloeg zij zonder dralen de bovenruit van de deur der badkamer in, waarna zij de knip kon verwijderen. Zij trof haar zoon bewusteloos in het bad aan. Met inspanning van al haar krachten wist zij hem er uit te trekken, waarna zij, ter wijl het gas, dat in het vertrek was opge hoopt, zich verspreidde, een naast haar wonenden geneesheer waarschuwde. Deze alarmeerde den geneeskundigen dienst, waarna hij de eerste hulp verleende. Toen het personeel van den gemeentelijken dienst ter plaatse wis, werd het slacht offer zuurstof toegediend, hetgeen tot ge volg had, dat na eenigen tijd het bewust zijn was teruggekeerd. De patient is daarop naar het Binnengasthuis vervoerd. Terwijl het sliep in een kinderwagen. Bewoners van de Schaapstraat (Houten- sche padi te Utrecht die Zondagavond een baby te slapen hadden gelegd in een kin derwagen. vonden den volgenden ochtend liet kind gestikt in dien wagen liggen. Ver moedelijk heeft de kleine iets Ingeslikt, waardoor de dood is ingetreden, zonder dat de huisgenooten daarvan iets hebben be merkt. U. D. BRAND IN STIJFSELFABRIER TE SAS V£N GENT. In den nacht van Zondag op Maandag is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in het fabrieksgebouw van de N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek „Sas van Gent" aldaar. De brandweer, die kort na het uitbreken van den brand aanwezig was, wist het vuur te beperken tot- de afdeeling van de maïsweekinrichting, die echter geheel is uitgebrand. LIJK OPGEHAALD. Uit de haven van Medemblik is het lij'k opgehaald van den 22-jarigen D. B„ die op 4 Mei bij het kanovaren is verdronken. MOTORRIJDER STORMT EEN BRAND SPUITHUISJE BINNEN. Op Eersten Pinksterdag heeft te Leende een ernstig motor-ongeval plaats gevonden. Omstreeks vijf uur reed de heer Sallaerts, wonende te Valkenswaard, op den rijksweg naar Heezc. Ter hoogte van de bierbrou werij der firma Godschalk, in de kom van het dorp Leende, maakt de weg een zeer scherpe bocht, terwijl een ter plaatse staand brandspuithuisje het verkeer uiterst gevaarlijk maakt. Door onbekende oorzaak reed S.. die een flinke vaart had tegen 't brandspuithuisje op. De botsing hierbij was zoo hevig dat de deur van het gebouwtje uil haar hengsels vloog, en de motor eerst tegen de in het gebouwtje staande brand spuit tot staan kwam. S. werd tegen den grond gesmakt en in zorgwekkenden toe stand opgenomen. Nadat pastoor de Wijs uit Leende den ongelukkige het H. Oliesel nad toegediend, en de inmiddels ontboden dokter Theeuwen de eerste hulp had ver leend, is de man per ziekenauto van den G. G. D. uit Eindhoven, naar het St. Jo- sephziekenhuis te Eindhoven vervoerd. (De M.m.) BUITENLANDSCH GEMENGD. Ramp te Hongkong. Ontploffing met vreeselijke gevolgen. Tengevolge van een ontploffing aan boord van een stoombarkas van de maat schappij „Osaka Siozen Kaisja", die pas sagiers vervoerde, zijn te Hongkong tien menschen om het leven gekomen en zeven ernstig gewond, terwijl een veertigtal op varenden vermist wordt De vermisten zijn op vier na landverhui zers naar Zuid-Amerika; er zijn vrouwen en kinderen bij. De oorzaak der ontploffing is niet bekend. De lijken werden langs de boulevard en op de daken van gebouwen geslingerd. Eén viel op eenige meters af stand van het Reuterbureau, een ander kwam terecht op de veranda van de club van Hongkong. Ook in de haven zijn lijken gevonden. De slachtoffers waren voor een deel eerste klas passagiers voor Sjanghai of Japan, maar het meerendeel bestond uit Japansche derde klas-passagiers. Op het moment van de ontploffing lag de barkas gemeerd. Nader wordt gemeld: er zijn thans 33 dooden gevonden. Er zijn nog 10 vermisten. Van 8 gewonden is de toestand zeer ernstig FELLE BRAND IN POLEN. Te Braslaw, nabij Wilna (Polen) heeft een 'brand 50 woonhuizen en talrijke win kels in de agóh gelegd. De aangerichte schade wordt op ongeveer 400.000 z'.oty ge raamd. Aan het gisteren verschenen Staatsblad no. 844. bevattende het werktijdenbesluit voor kantoren 1937, is het volgende ont leend: Een \touw mag in kantoren op Zondag den -hieronder genoemden arbeid verrich ten a. het verkoopen van plaatsbewijzen voor openbare middelen van vervoer, het ver koopen van toegangsbewijzen voor publieke vermakelijkheden, vergaderingen en ten toonstellingen en het verrichten van ad ministratieve werkzaamheden, onmiddellijk met bovengenoemden verkoop verband hou dende; b. arbeid in kantoren van bad- en zwem inrichtingen. Een man of een vrouw mag in kantoren op Zaterdag na 1 uur des middags den hieronder genoemden arbeid verrichten: a. het verkoopen van plaatsbewijzen voor openbare middelen van vervoer, het ver koopen van toegangsbewijzen voor publieke vermakelijkheden, vergaderingen en ten toonstellingen en het verrichten van admi nistratieve werkzaamheden, onmiddellijk met bovengenoemden verkoop verband houdende; b. arbeid in kantoren van bad- en zwem inrichtingen; c. arbeid in kantoren van spaarbanken en banken van leening en in kantoren van andere banken voor zoover de spaarbank- afdeeling betreft; d. arbefd in advertentie- en nieuws- bureaux en in kantoren van nieuwsblad ondernemingen. die een Zaterdagavond-, een Zondagochtend- of een Maandag ochtendblad uitgeven; e. arbeid tussehen 1 en 2 uur der namid dags onder voorwaarde, dat de arbeid op dien dag niet vóór 81/: uur des voormiddags aanvangt; f. arbeid tussehen 1 en 3 uur des namid dags. bestaande in het uitbetalen van loon en uitkeeringen van ziekenfondsen en de daarmede in verband staande boekhouding; g. arbeid in kantoren van consultatle- bureaux voor tuberculosebestrijding, zuige lingen- en kleuterzorg; h. arbeid in kantoren der N.V. Alge- meene Transport Onderneming en der N.V. Expeditie-onderneming Van Gend en Lóós, die direct verband houdt met het vervoer van bestelgoed; i. arbeid in kantoren van eierenexpor- teurs. die direct verband houdt met de verzending van eieren met zeeschepen, die op dien dag vertrekken; J. arbeid in kantoren van binnenvaart en sleepdienstondernemingen, die direct verband houdt met het op dien dag aanko mende of vertrekkende schepen; k. arbeid in kantoren, behoorende bij ondernemingen, waarin het verrichten van den bedrijfsarbeid op Zaterdag na 1 uur des namiddags niet verboden is, doch alleen voor wat betreft administratieve werkzaam heden, welke onontbeerlijk zijn voor den geregelen gang van den bedrijfsarbeid. die alsdan verricht wordt; 1. arbeid in kantoren van luchtvaart ondernemingen, die direct verband houdt met het aankomen en vertrekken van vliegtuigen. Eveneens mag een man of een vrouw ln kantoren op Zaterdag na 1 uur des namid dags den hieronder genoemden arbeid ver richten a. arbeid in kantoren van notarissen, advocaten en deurwaarders, bestaande in spoedeischende administratieve werkzaam heden; b. arbeid in bankkantoren en kantoren voor den geld- en effectenhandel, noodig voor de afwerking van effecten- en vreemde valuta-transacties van dien dag. of welker verband houdt met het bijhouden van de giro-, bank- en effectenrekening en 'het. mededeelen van den stand der reke ningen aan rekening-couranthouders: c. arbeid in verband met den verkoop of de verzorging van op dien dag aange voerde visch, schaal- of schelpdieren; d. arbeid bestaande in het behandelen van brieven, telegrammen of telefonische opdrachten, waarvan de afdoening geen uitstel kan lijden, benevens het bedieners van telefoontoestellen; e. arbeid in kantoren van begrafenis ondernemingen. bestaande in spoedeischen- de administratieve werkzaamheden; f. arbeid ln kantoren, behoorende bij fa- 'brieken of werkplaatsen, pakhuizen of ma gazijnen. bestaande in administratieve werkzaamheden, direct verband houdende met het laden of lossen van goederen of met de gelegenheid tot het verzenden of vervoeren van goederen Een arbeider mag op Zaterdag na 1 uur des namiddags in kantoren den hieronder genoemden arbeid verrichten: a. arbeid in verband met veilingen van land- of tuinbouwproducten: b. arbeid in kantoren, gevestigd in de gemeenten Alkmaar, Axel, Genemuiden Harderwijk, Helmond. Hoorn. Leiden, Roer mond, Sittard. Stavoren. Utrecht, Venlo en IJzendijke. doch ten hoogste tot 4 uur des namiddags en alleen voor 'zoover de arbeid verband houdt met de op dien dag in die gemeente gehouden weekmarkt. Indien een man of een vrouw den bedoel den arbeid op Zaterdag na 4 uur des na middags verricht, mag hij of zij, in de week waar hij of zij arbeid verricht od Zaterdag na 1 uur des namiddags, geen arbeid ver richten. hetzij od ten minste een anderen werkdag na 1 uur des namiddags, hetzij op Maandag voor 12V; uur des namiddags. Indien een man of een vrouw arbeid op Zaterdag na 1 uur des namiddags gedu rende meer dan twee uren verricht en daarbii te zijnen of te haren aanzien het bepaalde bii artikel 18 toepassing vindt, mag hij of zfj ln de daaropvolgende week geen arbeid verrichten, hetzij od ten minste een anderen werkdag na 1 uur des namiddags, hetzij op Maandag voor 12'/i uur des namiddags. Vervolgens artikel 4 mag een man of een vrouw in kantoren od Zaterdag na 1 uur der namiddags arbeid verrichten, bestaande in het reinigen van lokalen of ln het hou den van toezicht daarop en volgens artikel 5 mag een man in kantoren op Zaterdag na 1 uur des namiddags arbeid verrichten, die uitsluitend of in hoofdzaak bestaat in het verrichten van bewakingsdiensten, het bedienen van installaties voor centrale ver warming en zoo noodig het verrichten van herstellingen aan gebouwen, meubilair, machines, ketels en leidingen. Het bepaalde ln dit besluit is niet van toepassing od den arbeid van afdeelings- chefs e.d. De arbeidstijd van een arbeider in een kantoor moet eiken dag telkens na ten hoogste vijf en een half uur arbeid worden afgewisseld door een onafgebroken rust- tiid van ten minste een half uur. De rusttijd. Een vrouw, die in een kantoor arbeid verricht moet een dagelitkschen onafgebro ken rusttijd hebben van ten minste elf uren waarin de tijd tussehen 11 uur des namid dags en 7 uur des voormiddags begrepen moet zijn. Een man. die in een kantoor arbeid ver richt, moet een dagelijkschen onafgebroken rusttijd hebben van ten minste tien uren. Indien ln een kantoor een opeenhooping van werk voorkomt, of zich aldaar bijzon dere omstandigheden voordoen, kan het districtshoofd vergunnen, dat in dat kan toor wordt afgeweken van het bepaalde inzake de rusttijden. Het besluit is voorts niet van toepassing op arbeid van mannen en vrouwen ln: 1. kantoren van reederijen van zee schepen: 2. aanneemkantoren van schepelingen voor de zeevaart en van havenarbeiders: 3. kantoren van voor de zeevaart wer kende ondernemingen van stuwadoors, car gadoors. expediteurs veemen en scheeps bevrachters; 4. kantoren van overzee-exporteurs; 5. kantoren van zeevischexporteurs; 6. kantoren van tabakshandelaren en -makelaars: 7. kantoren van groenten-, fruit- en aardappelexporteurs 8. reisbureaux. Het treedt in werking met ingang van 1 Juni 1937. behalve voor wat betreft arbeid in bankkantoren en in kantoren voor den geld- en effectenhandel, waarvoor dit be sluit in werking treedt met ingang van 1 September 1937. DE RAMP VAN DE HINDENBURG. Nog een der gewonden overleden. De 78-jarige Duitscher. Otto Ernst, die bij de ramp van de „Hindenburg" gewond werd is in het ziekenhuis te Lakewood over leden. Er zijn thans in het geheel 36 personen bij de ramp om het leven gekomen. MEMOIRES VAN DEN HERTOG VAN WINDSOR. Deze wordt een bekendo uitgever uit New York in Frankrijk verwacht. Hij komt onderhandelen met den hertog van Wind sor over de publicatie van memoires, waar in de hertog zich zal verdedigen tegen de aanvallen, waaraan hij van zoo menige z>ide heeft blootgestaan. Overeenkomstig den wensch van mevrouw Simpson zullen de memoires eerst in Amerika verschijnen. De hertog zal voor de auteursrechten zij ner memoires een zeer aanzienlijke som gelds ontvangen ROOSEVELT ONTVANGT MERRILL EN LAMBI1'. President Roosevelt heeft de beide vlie gers Merrill en Lambie ontvangen en hen geiuk gewenscht met hun prestatie. De beide vliegers hebben den president exemplaren overhandigd van Londensche bladen, waarin verslagen van de kronings plechtigheid waren opgenomen, voorzien van speciale zegels voor de collectie van den president. AUTOBUS TEGEN SNELTREIN OPGEREDEN. Op een spoorwegovergang te Vermont is een autobus opgereden tegen den sneltrein Washington—New York—Montreal. De be stuurder van de autobus en vier kinaeren zjjn om het leven gekomen. VLIEGTUIG NEERGESTORT; INZITTENDEN GEDOOD. Te Ebelsberg, bij Linz, is een Engelsch viiegtuig neergestort en vernield. De beide inzittenden waren op slag dood. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn, ducr- dat de bestuurder boven het huis zijner ouders wilde cirkelen en daarbij de macht over het toestel verloor. SPOORWEGONGELUK IN JOEGO-SLAVtó Vier reizigers gedood. Op het traject Sajetsjar—Paratsjin in Servië is een personentrein ontspoord. De locomotief en verscheidene wagons vielen van dén spoordijk omlaag. Vier reizigers kwamen hierbij om het leven en acht an deden werden gekwetst. VIER DOODEN BIJ SCHEEPSBOTSING- Aan de Finsdhe kust ten Noorden van Noorwegen is een trailer uit Huil in aan varing gekomen met een Noorsche vis- schensboot. Van de uit zes personen in staande bemanning van het Noorsche vaartuig konden slechts twee gered w°r" den, de vier anderen verdronken. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10