Goede oplossingen Oplossingen PRIJSRAADSELS PRIJSRAADSELS Gretha en Wim de Graaf Ik geloof best dat ie Moeder blij «as toen ze het mooi versierde bekertje met vergeetmij- netjes kreeg. Die bloemetjes zijn erg lief Ze slaan, terwijl ik dit schrijf, ook bij mij op tafel. Je raadsel plaats Lk eens gauw. Loeki de la Bije Wil jij er aan den ken, om in het vervolg op de enveloppe „Kinderkrant" te schrijven. Je brief komt anders niet direct op de goede plaats en dal geeft vertraging. Vooral met prijsraad sels zou dat jammer zijn. want als je te laat inzendt kun je niet meeloten. Dus niet weer vergeten, Loeki. Alida en Koosje Stikkelorum Koosje is dus een broertje. Ik had gedacht dat jullie twee zusjes waren. Wat heb je veel goede oplossingen deze keer. Moeder heeft zeker geholpen! Abram Smit Wie weet, Abram. mis schien win je nu wel een prijs, als je op lossingen goed zijn. Doe maar goed je tjest Heb je nog nooit een boek gewonnen? Al; Verschoor Als het eens weer ge beurd, dat je geen enveloppen hebt, kun je voor één keertje het briefje, netjes dichtgevouwen, zoo wel in de bus gooien. Het komt dan wel terecht. Misschien vind je de raadsels deze week wel niet zoo moei lijk. Je vorige oplossingen waren trouwens allemaal goed. Jouw Inzending krijgt ook wel eens een plaats in onze kinderkrant. Tine v. d. Pot Het Is, nu lk dit schrijf, jouw verjaardag, en daarom Tine, wel ge feliciteerd Heb Je veel gekregen? Ja, hoor, je begint met je brieven maar net zoo als je dat altijd deed. Dat vind ik het prettigst Gerrie Keinemans Prachtig postpa pier heb jij gekregen, hoor! Het lijkt wel een speeltuin, dat plaatje, ©n wat hebben die kinderen een plezier. Doe nu maar goed je best, Gerrie. met de raadsels. Jannie van Biezen Je Moeder zal wel een flinke hulp aan je hebben. Mag jij thee schenken als er visite is? Ik vind het leuk. dat je mij iedere week wilt schrijven. Alida v. d. Holst Natuurlijk mag jij mij net als alle kinderen, tante noemen. Je hebt gelijk, het klinkt aardiger. In het antwoord aan jullie allen heb je zeker al gelezen hoe het de vorige keer met de raad- seli gegaan is. Brammie en Koosje Kret Bedankt voor het raadsel. Ik zal het eens plaatsen. Zusjes Hartevelt Nu zien jullie, dat ik ook wel eens verkeerd raadt. Ik dacht stel lig dat de brief van Rle afkomstig was, en nu blijkt het Prijna te zijn, die hem ge schreven heeft. Jullie vonden de raadsels dus niet moeilijk. Ik heb anders heel wat briefjes gekregen met de verzuchting, dat de opgaven nogal lastig waren. Jullie los sen ze zeker gezamenlijk op, hè? Dan Is bet ook altijd iets gemakkelijker. Jo Drabbe Bijna alle oplossingen had je goed. Er zijn maar weinig kinderen, die het eerste raadsel gevonden hadden en 't was ook wel wat moeilijk. Zorg maar. Jo, dat je ze deze week ook goed hebt, dan kun Je meeloten om een prijs. Je inzending krijgt zeker eens een plaatsje in de kin derkrant Jo Outshoorn Het is niet erg. hoor, als de oplossingen fout zijn Maar ditmaal heb je ze toch goed. Als er geen prijsraad sels zijn mag je zelf uitzoeken welke je oplossen wil. Is het allang geleden, dat je een boek gewonnen hebt? Je brief was erg lang en gezellig, je hebt daarop zeker ex tra jo best gedaan. I-Ienny van Vliet Wat kun jij mooi teekenen. Ik stond er werkelijk van te kij ken toen ik las dat je het zelf gedaan had. Ik heb ook zoo'n cactus en verleden jaar zijn er 52 bloemen aan geweest. Als je hem goed verzorgt, krijgt Je er het vol gende Jaar stellig ééns zooveel bloemen tan als nu. Lyöia Botermans Heb je een prettigen dag gehad, toen je Vader jarig was? Aar dig dat je nog zoo'n lief zusje hebt. Ver tel me de volgende keer eens hoe ze heet. Corrie en Gerard de Pree Ik denk dat jullie raadsels de volgende week in de krant komen. Je hebt geen één fout ge maakt met het oplossen. Kranig hoor. Coba Varlind Ben jij een vriendinne tje van Lydia, of een nichtje? Wat heb ben ze jou verwend met al die cadeautjes. Drietal laman Nou, nou, jullie zijn laat thuis gekomen met Hemelvaartsdag. Kon je nog wakker blijven, Marietje. en de jongens: vielen die niet om van de slaap? De inzending van Paul zal lk nog even bewaren, want de volgende week komt er een soortgelijk raadsel in. Sary Akkerman Het ls heelemaal niet erg. dat Je wel eens geholpen wordt met het oplossen. Er zullen wel meer nichtjes en neefjes zijn, die eens wat vragen aan Vader of Moeder als ze het zelf niet weten Dat mag ook. best. Als je wat langer met mirt geschreven hebt, hoop lk eens een briefje van je zelf te ontvangen. Nlesje Martijn Jij bent gewoonweg met geschenken overladen! Prettig is dat, hè, als zooveel menschen aan je denken '.net je verjaardag. Van mij ook gefelici teerd. Hoe oud ben je geworden? Herbert Gijsman Als je het begin der correspondentie gelezen hebt, heb je al een antwoord op Je vraag. In het vervolg kun jij je niet meer vergissen. Trieneke van Manen Aardig van je, dat je roe welkom heet. Maar vertel me een ander maal eens iets van Jezelf. Eti Kips Je gaat nu zeker veel rijden op je nieuwe fiets. Vindt je het niet fijn tegelijk met onze Prinses jarig te zijn? Rika de Graaf Op je vraag kan Ik je nu nog geen antwoord geven. Misschien over een paar weken. Het eerste raadsel heb je niet goed opgelost. Het was ook wel wat moeilijk, hè? Bijna niemand had het goed. Doe nu maar goed je best, want zoo ais je wel gezien zult hebben, zijn er deze keer prijsraadsels. Abram Fakkel Ja zeker vindt ik het prettig Bram, om met jullie te correspon- Citeren en raadsels op te geven. Wat een piacht teekening heb jij gemaakt! Jaantje en Letta Vet Welkom in on zen familiekring. Jullie mogen natuurlijk, meedoen. Hoe meer neefjes en nichtjes ik krijg hoe liever. De inzendlgen moeten uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur aan het Bu- itau ..Leidsch Dagblad" zijn. Jan Bronsgeest Jij hebt bijna alle op lossingen goed. Nu deze week ook alles op gelost en wie weet: misschien behoor je dan wel tot de prijswinnaars. Heb Je al eens een boek gewonnen? Toos en Beppie Bouter Bedankt voor je bijzonder hartelijken brief. Ik kan me best indenken, dat je de vorige week geen lust had om te schrijven. Maar ik hoop dat ik jullie brief voortaan geregeld bij de an dere zal vinden. Vindt je het fijn, Toos. op de Vakschool; en wat moet je wolden? Coba Crama Erg is het niet, dat je niet méér raadsels oplossen kon. alleen maar jammer dat je nu niet bij de goede oplossers komt te staan. De oude inzendin gen heb lk niet. dus Coba. moet je mij je raadsels maar eens sturen. Als ze goed zijn zal ik ze plaatsen. Matthy van Leeuwen Dom van mij, dat ik het niet wist. Ik zal het nu niet weer \eigeten. Geertruy en Emma de Groot Aardig dat de heele familie meedoet aan het op lossen der raadsels. Ja, ik hoop ook dat het mooi weer zal zijn met Pinksteren. Waar gaan jullie heen? Marietje Hoppenbrouwer Natuurlijk mag jij ook deelnemen en mij tante noe men. Heb je vroeger ais eens meegedaan? Bennie de Bruin Niet gelukkig ge weest hè. met het oplossen. Ik hoop voor je, dat het nu beter zal gaan. Leny Hartwijk Jij hebt veel meer ri vieren gevonden dan er in stonden. Koe heb je dat klaar gespeeld? Vertel me dat de volgende week eens. Je gaat zeker weer geregeld meedoen, hè, Leny? Nu misjes en jongens tot de volgtnde week. Mevr. H. B. der raadsels ontvangen van: Ali Verschoor. Jan Bronsgeest, Jo Outs hoorn, Jo Drabbe, Rie Hartevelt, Janny Hartevelt, Co Hartevelt, Pryna Hartevelt, Cornells Ar bouw, Brammie Kret, Koosje Kret, Abraham Fakkel, Willy van Rijn, Eti Kips. Maria A. Brokaar. Herbert Gasman, Rika de Graaf, Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Jopy Hofstra, Gretha de Graaf, Wim de Graaf, Jannie van Biezen, Gerrie Keinemans, Rietje Keijzer, Annie Keijtzer, Wim Keijzer. Piet Lagas, Frans de Water, Mientje de Water, Abram Smit, Lijtje Giezen, Piet Starre, Trieneke van Manen, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Nlesje Martijn, Sary Akkerman, Ma rietje Laman, Paul Laman, Wim Laman, Toos Bouter, Bep Bouter. Matthi van Leeu wen, Mimi Favier, Loeki Favier. Emma de Groot, Geertruy de Groot, Marietje Hop penbrouwer, Jannie v. Kampenhout, Wou ter v. Kampenhout, Wander van Es, Coba Verlind, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Corrie de Pree, Gerard de Pree, Lydia Bo termans, Annie Schipper, Henny van Vliet, Leni Hartwtjk. van de Raadsels vai vorige week. Voor grooteren. 1. Kruik, kr-uï-k, kru-ik. 2. Fotografietoestel, roef, fat, tafel gier. stoet, geit, os, toe. 3. De letter e. 4. IJsel, Lek, Amstel, Maas. Voor kleineren. 1. Klinker. 2. Soep, poes. 3. Sleutel. 4. De letter e. voor grooteren (1116 jaai Alle 4 raadsels oplossen. Naam en leeftH er onder schrijven. Tijdig inzenden. I. Mijn geheel een dorp in GelderlaJ van 12 letters. Een 4, 2, 1, 11, 12 is een wapen. 5, 4, 8. 7, is een stadje ln Noord-HollarJ 1, 11, 9, 4, 5, 9, 3, 8, 12, 4 is een proviij cie In ons land. Een 7, 2, 10 is een scherp voorwerp. Een 4, 6, 5, 1 is een reddingsvoorwerj Een 6, 11, 7, zit op de meeste fletser! II. Van welke kleur kan men door omzf ting der letters een dier maken? III. Zoek uit elk der onderstaande zinn één woord. Deze woorden moeten een q kend spreekwoord vormen. Wie van jullie is vandaag nog niet u geweest? Je moet je boeken niet zoo vuil mak] Theo. Wij gaan even hooren hoe het met I zieke is. Annie wil graag meegaan. Je moet nog even op je moeder waoht-d Vindt u het koud? Wij voelen er nii van. IV. Verborgen viervoetige dieren: Tijdens mijn ziekte heeft Hendrika eiken dag opgezocht. Vind je Joop aardiger dan Anton? Ga niet dadelijk terug Em, straks je spijt. Annie riep om hulp: ze brandde IeeJijk. voor kleineren (711 ja Alle 4 raadsels oplossen. Naam en leel er onder schrijven. Tijdig Inzenden. I. Met B ben ik een bundel, met M klein plantje, met V een slim dier, en i KI hoor ik in de naaidoos thuis. II. Mijn geheel wordt met 9 letters gesd ven en noemt een zangvogeltje. 1, 3, 6, 4, 5 ls een groot roofdier. Een 9, 1, 2, 7, 9 zit op een kantoor. Een 6, 8, 9 is een boom. Een 9, 3, 7. 9 is een groot gebouw. De 9, 3, 1, 9 is een deel van een bl< Hl. Met K ben ik een ziekteverschiji met T een fakkel. IV. Mijn geheel ls een vrucht, die tx uit 11 letters.. Een 9, 2, 11 is een geneesmiddel. Een 4, 5, 8 ls een leuk dier. 1, 11, 4 is een groente. Met een 9, 19, 3 kan men schrijwei 8, 7, 9 zit in een vrucht.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18