Erres Stofzuigers •Partij Badstoelen IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 Mei 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN In Sport- en Wandelschoenen Kom met Pinksteren goed gekleed voor den dag 55' H. DE NIE - NIEUWE RIJN 57 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Thijs IJs en de slimme dieven 1 'Oétbeweglng. Brieven lett. H. Bur. Wassen. Crt., Plein 17, Algemeene Ledenvergadering 'n Vlot Sport-Costuum 4 V50 ModernColbertcostuum AA50 Apart Colbertcostuum Chique Colbertcostuum CC00 ALLEEN Conversie gcldlceningcn. o en W. van Veur stellen den raad voor cver te gaan tot het converteeren van de iw/'o 18000-rest. f12600 a 4 3/8"/» f 12000-rest. f.8400 a 4 3/8"/., f. 20000-rest. 19200 a 4 3/4»/., f. 23800-rest. f.21080 a I i'3/3./., f. 11900-rest. f.10200 a 4 1/4»/., I j 36445-rest. f32800 a 4'/i%. Daarvoor zal in de plaats worden gesloten een lee- I ring groot f 53760 bij de Onderlinge Le- I vensverzekering 'sGravenhage te den Haag til een leening groot f. 148960 bij de Levens- I verzekering van het Ned. Onderwijzers Ge- I nootschap te Amsterdam. De rente zal be- I dragen de eerste tien jaren 3 3/4"/. en daar- I na 4Bij aflossing binnen vijf jaren Is 1»/. I boete verschuldigd. De eerste leening zal I worden opgenomen per 1 Augustus a.s. en I tan de tweede leening f. 88780 per 1 Augus- I tus a.s. en f.60180 per 1 Juni a.s. Provisie 11/4"/.. I De boete verschuldigd voor het tusschen- Itljdsch aflossen van de oude leeningen be- I draagt 1»/" welke uit de nieuwe leeningen I wordt gedekt, terwijl ook daaruit kan wor- I den gedekt f3021 zijnde een deel van de reconstructiekosten van de Boschlaan. Jaarverslag Coöp. Boerenleenbank. Verschenen is het jaarverslag van de Icoöp Boerenleenbank over 1936. Het leden- I tal bedroeg 114, terwijl 463 spaarboekjes in lomloop zijn. Verleend zijn 22 voorschotten Itn afgelost 30. Saldo spaargelden f. 314104.03 I dat der voorschotten f. 168812.25. Bij de I Centrale Bank te Eindhoven werd gestort li. 177680.87 en terugontvangen f. 107584.20. I Het tegoed op de Centrale Bank bedraagt If. 102149.04. In Rekening-Courant met de lieden werd ontvangen f. 29759.64 en uitge- I géven f. 35868.37. De omzet bedroeg If.857011.14. de winst f. 1385.56, de reserve I f.30180.62, debiteurenreserve f. 2627.89. In de algemeene vergadering werd tot lid Iran den raad van toezicht gekozen de heer A Hendriks en tot leden van de controle- I commissie de üeeren L. C. de Koning, W. v. Veen en J. van Wijk. Besloten werd de winst te voegen bij de I réservedebiteuren. Aan de Centrale Bank I ral dispensatie worden verzocht om van de I winst f.200 te mogen bestemmen als gift aan den kassier. De depositorente werd verlaagd van 113/4"/. op 3 1/8°/., De heer A. Kinds, rangeerder bij het I depot Leidschendam—Voorburg van de Ned. Spoorwegen herdacht zijn 25-jarlg dlenst- Iverband. Namens de directie werd hem de Igebruikelijke gratificatie overhandigd, ter- I wijl het personeel hem een passend ge- I tchenl: aanbood. B. en W. hebben verdaagd hun be- Idissing op het verzoek van de N.V. Veursche I ïieeschwarenfabriek te Veur. inzake den Itouw van een steenen fabrieksschoorsteen I en het plaatsen van een grootere stoom- Itotel. Voor kinderen tot 1 iaar woonachtig li Veur bestaat gelegenheid tot kostelooze Iréclnatie op Woensdag 19 dezer des mid- I dag van 23 uur in de school aan den I Prinses Julianaweg. De uitvoering van werken ter recon- I (tructle van den Boschlaan te Veur, is door IB: en W. gegund aan de laagste inschrijf- I .ver. de firma Pieterse te Delft, voor 114097 zijnde inschrijving B. waarbij de I te eebruiken arbeidskrachten worden aan- I iewezen door de Openbare Arbeidsbemid- I deling ter plaatse. Onze plaatsgenoot de heer C. W. I Fray, firmant van de Verffabriek van der I Doel en Fray, heeft ter gelegenheid van I zijn 25 jarig huwelijksfeest het geheele I tersoneel een tweedaagsche autotocht naar 1 Dultschland laten maken, waaraan door 1160 personen is deelgenomen. Zaterdag 5 Juni a.s. zal ter plaatse een I collecte worden gehouden ten bate van de reclasseering. Verschenen ls de rekening 1936 van het Burgerlijk Armbestuur. Uitgekeerd werd aan: Voeding f. 1179.96, kleeding f. 246.20, brandstoffen f. 715.72, huur f 594, verpleging f. 1457.65. geneeskundige hulp f. 1995.34, uitkeerlngen in contanten 1 20475.23, diverse uitgaven als salarissen en bureaukosten f. 611.37. totaal f 27275.37. De inkomsten bedroegen f. 28327.37, zijnde f. 28215 gemeentelijke subsidie en f 112.37 aan terugbetaalde voorschotten. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van M. Bax en H. v. Kempen. Ondertrouwd: Jacobus v. Dorp 26 j"., won te Sassenheim en Maria Leonarda Diemei 23 j. Fransiscus Hendricus Antonius Flaton 28 j„ won. te Voorburg, en Bernar- ctina Maria v. d. Voort 30 j. De maandelijksche collecten in de Ned. Herv. Gem. alhier hebben opgebracht over April voor de Kerk f. 58.49 en voor de Diaconie f. 26.47'/i. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Chr. Hist. Kiesvcreeniging. In het gymnastieklokaal achter het Raadhuis vergaderde de Ohr. Hist, klesver. Als sprekers traden op ds. J. Langman, Ned. Herv. pred. te De Lier en de heer J. Reyers, burgemeester te Kamerik en Zeg veld. De vergadering stond onder leiding van den heer A. Fortgens, voorzitter van de Ohr. Hist. Jongerengroep, die opende met het laten zingen van Ps. 105 vs. -3 en ge bed. Ds. J. Langman sprak over „De iiizet van de verkiezingen" Wij doen, aldus spr./ niet mee aan het suggereeren van de groote massa, het gaat in de eerste plaats om het beginsel, om Gods Woord, om God zelf. De bevoegdheid van de overheid moet ondersoheiden worden van de volksverte genwoordiging. In 1932, met het geval van de „Zeven Provinciën", zijn de oogenopen- gegaan en is gezegd, de regeering moet als regeering optreden en wij moeten al tijd hebben een sterke regeering, die reke ning houdt, met wat God van haar eischt. Wij kennen geen neutrale en eigenlijk ook geen ohr. overheid. In den Bijbel is geen leiding voorgeschreven, maar wij hebben een leiding aan de historie. Spr. zette uiteen, dat de zeden door de prediking van het evangelie Christelijk zijn geworden en dit is vastgelegd in de wet geving. Wij zijn een ohr. natie, een chr. staat, in Protestantschen zin. Onze inzet is, dat het volk geleid wordt met de beginselen van het Woord van God en dat het Woord van God gehoor zaamd wordt Spr. wekte tenslotte op te stemmen op nummer 1 van lijst 4. Buargemeester J Reyers sprak over „Onze chr. hist, kraoht". Het gaat er bij ons om, aldus spr., de ohr. hist, beginselen tot erkenning te brengen. Er zijn groepen die aan de volksvrijheden een einde wil len malden, omdat- zij dit bandeloosheid noemen én zoo "n nieuwen staat stichten. Deze gedachten zijn niet nieuw. Ook een leider kan zich vergissen en daarom zijn nog andere instanties noodig, die het volk. kunnen vertegenwoordigen. Spr. besloot met „tegen de revolutie, het evangelie"; hij hoopte, dat men hiervan getuigenis zou afleggen op 26 Mei as. Na gedachtenwisseling dankte de heer A.Fortgens den sprekers en wer gezamenlijk gezongen „Mijn schlldt ende betrouwen", waarna ds. Langman sloot met gebed. Vergadering der N. S. B. In de Groote Vink vergaderde de N.S.B.: ais spreker trad op de heer Meyers. Na een woord van welkom door den groepsleider, den heer van Leeuwen, wees de heer Meyers er op. dat dit een verkie zing wordt «ooals wij die in geen jaren ge wend waren. De vorige waren maar schljnvertooningen, alles bleef zooals het was, maar nu gaat het geheel anders. Het Nederlandsche volk gaat een uitspraak doen over het regime en de ondervonden mishandeling. De actie is geheel veranderd. Vroeger zag men een onderlinge bestrijding, maar thans zien wij. ondanks de verschillen, een samenbinding der partijen. Zij hebben zich verbonden tegen de N.S.B. Ook de partijen die zich tegen 't marxisme keeren, gaan nu samen met marxisten en communisten met één leus „vóór of tegen N.S.B." Hierna noemde spr. de veranderingen die verschillende partijen in hun program hadden aangebracht. o.a. de R.K. Staats partij, die een nieuw beginselprogram het licht deed zien en de S.D.A.P.. die geheel is omgedraaid. De vorming van „Eenheid door Demo cratie" noemde spr. een waanbeeld. Hij gaf hieraan den naam van „eenheid door doodsangst" De verschillende partijen die de kiezers voorbereiden voor de verkiezing, maken het volk maar wat diets. Het eigenbelang staat bij allen vooraan. Minister Colijn heeft gezegd, aldus spr., dat het niet mogelijk is alle werkloozen aan werk te heipén, maar is het dan niet beter dat een Min. werkloos wordt, dan dat werkloozen werkloos blijven? De midden stand is zoo goed geholpen, dat 60 pet. is geruïneerd. De meeste boeren zijn aan den grond geholpen en t^anay/iqdfln de slagers en bakkers afgeslacht. Miin'ster Coiijn wil tot eiken prijs exporteerén; al' moet 't volk crepeeren. Niemand begrijpt dit, maar Minister Colijn begrijpt dit zelf ook niet. De devaluatie had reeds. ,in. 1933 moeten plaats/vinden en de crisis'is tloor deze re geering verlengd. '«s» De nationaal socialisten hebben den ver kiezingsstrijd niet ingezet om een aantal zetels, maar om te zien of «IJ krachtig ge noeg zijn ont er iéts tegenover te stellen. Een compromis is onmogelijk. Uw stem uit te brengen op één der par tijen is,, aldus spr.. nolltieke zelfmoord. 26 Mei as. zal blijken dat de lucht zich zal ontladen. Een Onweersbui die men nooit had gedacht en men zal zien dat het Ne derlandsche volk zal aantoonen dat men een ander wii hebben. In kwantiteit, doch vooral in kwaliteit ls de N.S.B. vooruit gegaan, aldus spr. Men moet zich niet door laster of leugens laten beïnvloeden, maar fijn stem uitbrengen op no. 1 van lijst 15. De vergadering werd besloten met het zingen van een couplet van hst „Wilhel mus". WARMOND. Gisteravond te ongeveer kwart voor zes werd brand ontdekt in de rietschelf, staande op het land van den bloemist M. V. van W. aan den Heerenweg. v. d. W„ die cp dit land aan het wieden was, ontdekte den brand en trachtte deze met water te stuiten. De motorbrandspuit onder leiding van den commandant v. H. was spoedig aanwezig. Het gelukte echter niet de schelf te behouden. Ónder de toeschouwers was ook burgemeester Ketelaar. ZEVENHOVEN. Een drietal runderen, respl van de vee houders C. van B. K. en van de Erven N„ kreeg kopziekteimet. doodelijken afloop De volgende schepen zijn morgen radio- telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Argtekerk; Almkerk; Alphacca; Alpherat; Alwaki; Boschfontein; Chr. Huygens; Co lombia; Costa Rica; Dempo; Grootekerk; Hoogkerk; Indrapoera; Jagersfontein; Joh. de Witt; Kota Radja; Meerkerk; Nijkerk; Oranje Nassau: Randfontein; Van Rens- selaar; Venezuela; Volendam. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aange nomen door alle telegraafkantoren en door „Radio-Holland". VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 13 Mei 1937. Tarbot per K.G. f. 0.70—0.60; Griet per kist van 50 K.G. f.29—14; Tongen per K.G. f. 0.940.66; Middelschol per kist van 50 K.G. f.30; Zetschol per kist van 50 K.G. f.2522; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.218.50; Schar per kist van 50 K.G. f.7— 1.70; Tongschar per kist van 50 K.G. f.20 17; Vleeten per stuk f. 0.70; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.4.201.35; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2014; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 1510.50: Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.5518; Gullen per kist van 50 K.G. f.188; Lengen per stuk f. 1.65—0.88; Heilbot per K.G. f1.501.20; Wijting per kist van 50 K.G. f. 7.504.60; Koolvlsch per stuk f. 0.730.21; Makreel per kist van 50 K.G. f.7—3.55. Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM. 190 met f.2336; IJM. 21 met f.1456; IJM. 31 met f.3556; LJM. 179 met f.115; en de log gers: KW. 154 met f. 105; KW. 78 m. f. 1056 KW. 114 met f.469; SCH. 69 met f.448; SCH. 266 met f. 236. Morgen de eerste nieuwe haring aan den afslag. De KW. 151, „Vooruit", van de ree- derij N. Parlevliet te Katwijk aan Zee is naar Vlaardingen onderweg- met de eerste nieuwe haring. De KW. 151, die de vangst van verschillende schepen heeft overgenomen, wordt morgen aan den afslag te Vlaardingen verwacht. GEBOREN. Cornelia Johanna, dr. van W. Hoogen- boom en M. v. d. Wereld Helena, dr. van A A. Owel en H. Blansjaar Cornelia Maria, dr. van J. de Boer en M. G. de Jager Degerhard Ehrenfried, zn. van A. J. A. Przijbijlski en A. S. Hesse Albertus, zn. van A. Wolthaus en G. v .d. Meij Wil- helmina, dr. van B. Griekspoor en T. W. Mens Adrianus Franciscus. zn. van C. J. de Witte en J. M. v. Berghe Gerardus, zn. van C. de Rooij en G. Dannijs Lam mert Cornells, zn. van K. Hogendoorn en D. Visscher. ONDERTROUWD. H. C. Spierenburg. jm„ 26 j. en A. v. d. Bent, jd„ 25 j. P. J. Verplaneke, Jm.. 25 j. en M. G. Egberts, Jd„ 25 j. GEHUWD J. Burgerjon, jm. en J. v. Welzen, jd. D. Hanselaar, jm. en F. W. v. Weerlee. jd. C. Hillebrand, jm. en C. l'Ecluse, jd. J. Houweling, jm. en D. C. J. de Haas. jd. P. B. F. de Jong, jm. en J. W. M. v. d. Drift, jd. J. Jonk, jm. en C. J. de Koning, jd. B. Keijzer. wedn en L. Korpershoek. jd. A. A. G. v. d. Kleij, jm. en J. H. E. v. d. Poel jd. J. Kluivers, jm. en J. v. Gorkum, jd. D. Korpershoek, jm. en G. Kooien, jd. J. v .d. Reijden, jm. en G. v. Duijl, jd. Th. A, Vogelezang, jm. en P. M. Huibers, Jd. W. A. J. de Vos, jm. en M. v. Helden, jd. W. F. Wassenaar, jm. en S. H. Monteba, jd. J. H. Webbers, jm. en W. A. Horree. jd. F. v. Weesel, jm. en M. de Haas, jd.. H. v. Welzen. jm. en J. R. v. d. Zeeuw, jd. - R. J. de Wit, jm. en J. S. Kluivers, jd. A. Kleijn, jm. en A. J. Gijzenij, jd. OVERLEDEN. L. Mak, zn., 2 dgn. H. Vreugdenhil, dr. 9 uur. 10. Thijs lag dus heel stil op de sofa daar; hij droomde niet en sliep heel zwaar 't leek of hij bewust'loos was. en na een langen tijd werd hij weer wakker pas. Hij dacht, nog in zijn slaap ver ward: „Hee, wat is die sofa hard. En kou is mij aan 'twekken: ik zal de deken eens wat hoog'er trekkenHij tastte met zijn hand in 't rond, zonder dat hij dekens vond: hij zocht nog eens, en nog een keer pas toen was hij klaar-wakker weer. Nu heeft hij zich dus opgericht, en trok een zeer verbaasd gezicht; hij kneep zich in zijn arm, en wreef zijn oogen uit hij dacht: ,,'k Geloof, dat dit een soort van droom beduidtMaar neen, al was het nog zoo raar, het was toch werk'lijk waar: de kamer was volkomen leeg en kaal de tafel weg, de sofa weg, en ook de meu bels allemaal; Thijs' kleeren, en het laken en de dekenThijsje heeft heel goed gekeken, daar zittend op den grond, maar 't eenige dat hij nog vond was 'n enkel voorwerp zonder waarde, zooals een kruik van hard-gebakken aarde I Te koop gevraagd een I BRIF.1VIELIGE damesfiets 1 Wassenaar. 1278 wn uitgebreide collectie voor DAMES en HEEREN. Zie ook onze leuke KINDERSCHOENEN. 4e Vereeniging tot bevor- ®rin£ van den Bouw van Werkmanswoningen te Leiden x jouden op Donderdag 20 ei 1937, des nanüddi^s UQr ten kantore van den secretaris aan de straat no. 19, alhier. Öe Secretaris, 864 Mr. E. A. COSMAN. Een modern colbert-costuum met zoo'n nieuw, apart dessin zal ook U goed staan. Wij brengen ze in tallooze vari aties van modellen, stoffen en dessins U zult gemakkelijk bij ons slagen, want De Faam heeft sedert tal van jaren 'n vertrouwensnaam op het gebied van Heeren-Confectie en Maat-Kleeding. met plusfour of lange pantalon m mooie dessinc en goede afwerking dk dflr gegarandeerd kameelhaar bewerking Mm wollen kamgaren, kleermakerswerk Mm Mm mooie dessine en goede afwerking In fantasie- knoopen, Gespen, Clips, Bandfluweel, Lint, Naai- en Gameerzijde vindt U nergens zulk een groote keuze en lage prij zen als bij 1266 'Haarljir. 137 h. Donkerst. 2-4-6 te koop, ook p. stuik, v.af 4 GM. Zeer gesdhlkt v. pensions, tuin of terras. Adres: J. Z. Vrolijk. Strandtent 25 onder de Pier of Hooge Pr. Willemstr. 3, Schev. 1256 blinken uit door hun goede kwaliteit, groote zuigkracht en welgekozen model. DE STOFZUIGER MET KEMA-KEUR. Uit voorraad verkrijgbaar in prijzen van f.45,<,65.f.7»en f.90.—, 1280 VRAAGT EEN GRATIS DEMONSTRATIE BIJ' TELEF. 1155 bij de Hooigracht. die advertenties op het gebied van geneesmiddelen en genees wijzen, waartegen bij de Commis sie van Controle geen bezwaren bestaan, worden in het Leidsch Dagblad opgenomen Het Secretariaat van bovengenoemde Commissie is gevestigd Segbroeklaan no. 33, Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7