Uit de Omstreken lm® DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 Mei 1937 CEBUTO-AGENTSCHAP Uit de Rijnstreek CEBUTO reizen. AGENDA GEMESTE PIEPKUIKENS 0.50 BRAADKIPPEN vanaf 0.00 Si HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. ROELOFARENDSVEEN. Vergadering Boerenleenbank. Onder groote belangstelling vond de Jaarlijksche alg. ledenvergadering plaats van de Coöp. Boerenleenbank. De voorzit ter van den raad van toezicht, de heer W. van der Zwet, opende, waarna de notulen door den ad), kassier werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna kwam ln behandeling de rekening en balans over 1936. De balans gaf een winst aan van f. 879.16. welke bij de reserve zal worden gevoegd. Vervolgens bracht de adj. kassier het jaarverslag uit, dat niet optimistisch gestemd was, hetgeen aan de slechte uit komsten der bedrijven niet vreemd ls. De betaling van de rente had hierdoor een minder vlot verlooj. vandaar dat de aan sporing in het verslag om zooveel moge lijk op tijd te betalen, ten einde de cre- dietwaardigheid der leden te verhoogen, zeer zeker op zijn plaats is te achten. De financleele toestand is als volgt: In het begin van het jaar bedroeg het tegoed aan spaargelden f. 238.861.15. aan termijn- öeposito's f. 73.484.62. alzoo in totaal f. 312.345.77. Aan spaargelden werd inge legd f. 163.831.88. Voor een jaar vast f. 14.750 tezamen voor f. 178.581.88. Aan rente werd bijgeschreven f. 6425.37. Terug betaald werd f. 183.862.71. Aan spaarders was op 31 Dec. schuldig f. 313.490.31. Aan Voorschotten stond op 1 Jan. 1936 uit f. 402.553.04. Terugbetaald werd f. 20.335.41. Aan het einde van het jaar bleef nog te vorderen f. 385.992.63. De totale ontvang sten bedroegen f. 1.434.186.29 en de uitga ven f. 1.420.293.78 Namens den Raad van Toezicht bracht de heer C. Huigsloot rap port uit. De controle der boekhouding door de inspectie gaf geen aanleiding tot het maken van bijzondere opmerkingen. De werkzaamheden van kassier en adj. kas sier worden door de steeds moeilijker wor dende tijden omvangrijker, zoodat met verlangen wordt uitgezien naar betere tij den. De heer Elstgeest, die periodiek moest aftreden, werd met overgroote meerder heid van stemmen herkozen evenals de heer B. van der Meer die als lid van den raad van toezicht periodiek moest aftreden. Na een woord van dank aan leden, het bestuur en het personeel bij de bank, volgde sluiting. 7928 (Ingez. Med.) WADDINXVEEN. Vergadering der B. V. L. Onder voorzitterschap van burgemeester Troost, vergaderde in hotel ..de Unie" de pi. afd. van den B. V. L. Mede tegenwoor dig waren de leden van de Gew. Land stormcommissie uit Gouda, Derksen, Pot en mr. Van Mechelen. Genoemde heeren hebben de landstormers met een kort kernachtig woord toegesproken. Er heerschte een opgewekte geest! Wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, heeft de machi nist van het geniaal van. den polder Bloe- mendaal ontslag gevraagd. De heer Van Vliet, werkzaam aan genoemden polder ls thans als machinist benoemd. De maandelijksche collecte in de Ger. Kerk voor de nieuwe kerk, heeft opge bracht f. 105.32'/». Tot voorzitter van de commissie van toezicht op de bad- en zweminrichting is benoemd de heer Stuurman en tot secre taris de heer A. Kreupeling. Het zwembad zal dit jaar geopend worden op Dinsdag 18 Mei as. De muziekver. „Concordia" alhier be haalde op het nationaal concours te Ca- pelle a. d. IJssel den len prijs in de afd. Uitmuntendheid. De begrooting van den Zuidplaspol- der bedraagt in ontvangst en uitgaaf f. 142.383.24. De polderlasten bedragen f8 per H.A. Ged. Staten hebben gesloten ver klaard voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen de Provinciale weg langs de Gouwe tusschen Waddinxveen en Bos koop. Aldaar is een tegelfietspad aange bracht, ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. De ombouw van de Dorpsbrug. De Raad vergaderde ten gemeentehuize onder leiding van' burgemeester Middel- berg. De notulen werden gelezen en vast gesteld. Een verzoek van B. en W. om hen te machtigen tot vaststelling van de pen sioensgrondslagen voor de ambtenaren, werd z/hst. ingewilligd. Overeenkomstig het voorstel van Ged. Staten werd over gegaan tot wijziging van de Rekening- Courant-overeenkomst met de Spaar- en Voorschotbank. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld met een eindcijfer van f 562.50. De vergoeding per leerling volgens art. 101 L.O.-wet 1920 over het jaar 1934 werd vast gesteld op f. 10.39 per leerling. Besloten werd tot overdracht van de controle van den gemeente-ontvanger aan het Verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten. Besloten werd een toeken ning beschikbaar te stellen van f. 500 als bijdrage voor het onderwijs aan de kin deren Sentel. De post op de begrooting werd verhoogd van f. 150 tot f. 500. Een voorstel tot ombouw van de Dorps- brug werd besproken, waarin uitkomt dat de kosten begroot zijn op f 2700. waarbij nog komt de kosten van het leggen van een noodbrug. De heeren Duinisveld, Scheer en Van der Tas zien evenals de heer Lamans niet in, dat het besluit nu genomen moet worden en stellen voor --erst de situatie eens wat naderbij te be kijken en dit punt ln volgende vergade ring te behandelen. De voorzitter deelt evenwel mede, dat de brug gevaarlijk is en dat de kosten de laatste 10 jaar, per jaar f. 137 hebben bedragen. Indien wordt be sloten tot verbetering, zullen deze kosten zoo goed als niet verhoogd worden wat voor rente noodig is. Ook achtte spr. de brug te smal en meende, dat verbetering noodzakelijk is. De heer v. Straalen is het hiermede eens, doch ten slotte werd be sloten dit punt tot de volgende vergade ring uit te stellen. Besloten werd de subsidie steun B aan KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Wllhelmina Johanna Cornelia, dochter van W Verloop en L Kruij! Jacob, zoon van J. van Rijn en J. van den Oever Trijntje, dochter van H. N. de Nle en J Hulsbos. Overl.: Hendrik Hartzema. 56 j„ ongeh. te den Haag Bastiaan Ouwehand, 37 j.. geh. met P Barnhoorn Teunis de Jong 45 jaar, ongehuwd. Ondertrouwd: P Krijgsman en D. Haas noot J. H. van den Oever en A. Stoof, Noordwij k W. Guijt en J. van der Plas C. van der Bent en K. Haasnoot. Getrouwd: C. van Dijk en A. van Duij- venbode T. Guijt en N. van der Plas A. C. Berkheij en M de Best W. van der Plas en H van der Bent W. van Duijn en J. .van Duijn. KATWITK AAN ZEE. Vergadering der C. D. U. Deze vergadering werd gehouden in Ho- belastingen moeten verlaagd worden. Elke gang van de vrouw naar den winkel betee- kent nog belasting betalen. Zeep, zout, suiker, vet moeten vrij van belasting zijn. die dingen voor meer of minder luxe moe ten hooger belast zijn: men moet elkanders lasten dragen. Aan de cumulatie moet een einde komen. Spr. pleitte ook voor staatspensioen. De C.D.U. blijft trouw aan haar ontwapenings program. Het militarisme verzaakt Gods souvereiniteit. Spr. eindigde met een propa gandistisch woord. Na beantwoording van eenige vragen ein digde de heer van Houten met dankgebed. De heer D. Bakker t Te Ree uw ij k is ln den ouderdom van 70 jaar de heer Douwe Bakker, oud school hoofd alhier, overleden. Vele Katwijkers hebben aan den nu overledene een goede herinnering bewaard. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: K. J. Bezemer, van Zwijn- Iel du Rhin. De voorzitter, de heer J. G. ,2, Schoneveld las Lukas 16 vers 19 tot 't einde m m i n f Zwarteweg ,20 en eine voor in eebed M. M. L. Rieper. van Amsterdam. Prin- Dz hier H. van Houten. Tweede Kamer- '£"g"'ht 86f6' naar «.-Boulevard 1 - A. lid, sprak over „De C. D. U. en de a.s. ver- *!nsi"k en fa™ wva? Wassenaar, Oostd- kiezingen Spr. wees er op. dat elke stem, ïf.„naar Zeeweg 78 J. F. uitgebracht op de C.D.U. beteekent, dat 5^!^ van lciem- "aar idem J. F de men met het beleid der regeering niet te- van Yf n' Hoofdstr, 117, vreden is. De bedoeling van de regeering "aar Wllhelminastr. 15 H. J Th Zand- ls geweest de productie goedkooper te ma- Sereen en fam., van Zoeterwoude, Vliet 25, ken. Dit ging ten koste van de arbeiders. "aar Vinkenlaan 53 E Mostert, var. De werkloozen steun werd verlaagd, loo- Vlaardingen, van Schravendijkpl. 34, naar nen van overheidspersoneel verminderd de particuliere patroons zouden dan wel volgen. Uitvoerig behandelde spr. de een zijdige aanpassingspolitiek, waarbij 't ka pitaal gespaard werd. Wonderlijk was het advies van dr. Colijn: „sober leven, zuinig zijn' Dit was propaganda maken voor de werkloosheid. Deze politiek van versoberen kan nooit slagen: de politiek van dit kabinet maakt het aantal werkloozen grooter. De midden stand gaat kapot als de arbeider geen geld heeft om te koopen. De aanpassingspolitiek is in geen enkel land gelukt. Het mensche- lijk egoïsme heeft de overhand gehad. God heeft genoeg gegeven en millioenen lijden honger. De C.D.U. wil, dat er Chr. politiek gevoerd zal worden. De C.D.U. wil op groote schaal werken uitgevoerd zien.. Spr. behan delde het boek „Het werkende land", waar achter gezet moest worden „met 500.000 werkloozen". Met de devaluatie hebben de groote kapitalisten in ons land 1100 millioen gulden verdiend De C.DU. is voor verkor ting van den arbeidsduur. Groote handels kantoren werken 's avonds nog uren over. Er zijn 12000 werklooze onderwijzers en in de Protestantsche scholen werken 1500 kweekelingen met akte. die gemiddeld nog geen f. 4 per week verdienen. De C.D.U. wil niet, dat man en vrouw beiden een goed betaalde betrekking hebben. Zij is voor een welvaartspolitiek en wil een betere verdee ling der lasten. De inkomsten- en vermo gensbelasting moet verhoogd, de verterings- Een ongeëvenaarde massakeus. Ervaren leiders, schitterende touringcars, 1e rangs hotels, geen hótelfooien, geen gemiste treinen, geen moeilijkheden met de taal. U kunt onbe kommerd genieten. CEBUTO regelt alles, denkt om alles, zorgt voor alles. Inlichtingen en Reisgids bij H. HEESTERMANS. LEIDEN, TEL. 1532 Steenstreat 24 (hoek Beestenmarkt) Reizen /.uji.itizorgcn Zwarteweg 20 A. R. C. Flapper, van Arm hem. Bergstr. 21. naar Langeveld 29. Vertrokken: C. F. Schwarz, van Llgus- terweg 1. naar Den Haag, Sweelinckpleln 13 C. L. J. Alkemade, van Kerkstraat 22, n. Voorhout. Leidschevaart 2 E, K. Stad- ler, van Voorstraat 79. naar Noordwijker- hout, Heerenduinweg 106 C. v. Draaijen. geb. Steenvoorden, van Pickéstraat 76 naar Amsterdam, Kijkduinstraat 34 I A. G. Dreher. van Rembrandtweg 21, naar Den Haag. Zeestraat 73 T. van Dort. v. N Boulevard 11. naar Hillegersberg: Jul. van Stolberglaan 28 J. Beijen. van Hee- renweg 16, naar Bloemendaal, Zandvoort- schelaan 21 J. Verkade en fam., van Zeestraat 26. naar Alphen a. d. Rijn, Lage- waard 61 H. Heerschop, van Zwarteweg 20, naar Den Haag, Kerkhoflaan 12 J. Amoraal van Zwarteweg 20. naar Dor drecht, Wijnstraat 111. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda. dochter van A. J. Weijers en G. Heemskerk Bernhard Cor nells. zoon van P. Barnhoorn en M. E. Schultc. Ondertrouwd: L. Steenvoorden en A. W. Heemskerk J. C. P. de Ridder en M. C. H. Schakenbos J. van der Vlist en A. A. van den Burg J. H. van den Oever en A. Sloof. Getrouwd: S. P. van der Meij en M. A. van der Veen K. B. Spahn en H. F. Win- kelmann C. Wassing en E. M. Kammel C. Warmerdam en M. G. Wijnands. 1232 (Ingez. Med.) te vragen tot een bedrag van f. 155.10. Tot lid van het hoofdstembureau werd geko zen in de vacature A. G. Scheer, die be dankte, de heer C. P. Blaauwhof en tot plaatsvervanger de heer J. van Herel. Besloten werd tot verkoop van bouwter rein aan de Molenstraat tot een breedte van 18 M. en diepte van 25 M. aan de heeren Lodewijk en Vis. De begrootingswijzigtng 1936 en '37 werd voorgelezen en vastgesteld. De heer Smits vroeg waarom niet is voldaan aan zijn verzoek in vorige vergadering, tot het weg halen van grond langs de sloot in de Mo lenstraat door werkloozen. De voorzitter deelde mede dat B. en W. het nut niet inzien hieraan extra geld te besteden. De heer Smits maakt er thans een voorstel van, dat volgende vergadering be handeld zal worden. De heer Lammens vestigt de aandacht op de gevaarlijke si tuatie aan de Stationsstraat daar voetgan gers en wielrijders niet uit den weg kunnen voor het verkeer. Spr. wil bij de provin cie, aan wie deze straat behoort, aandrin gen op 't maken van trottoirs en rijwiel paden. De heer Scheer deelt mede dat Zondags niet voldaan wordt aan de win kelsluitingswet en verzoekt om scherper toezicht. Door den voorzitter wordt dit toegezegd waarna sluiting. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Adrianus, zoon van L. A. Duivenvoordenvan Eeden Johan, zoon van J. J. LammersAartman Chris tina Maria Berendina Philomina, dochter van L. L. van den Bereken—van Noort Johannes, zoon van J. NederstigtHogen- hout Johannes Cornells, zoon van C. Th. de Groot—de Klerk Ernst Petrus Maria zoon van E. H. H. M. JansenPeek Jo hannes Theodorus Jacobus Marie, zoon van Th. P. BroekhofTesselaar Agatha Ma ria, dochter van G. P. OkkerseVeTburgt Victor Leonardus Gerardus. zoon van G. P. WarmerdamOosterwijk Johannes Adrianus, zoon van A. P. W. van der Meer Clemens Cornslis Theodorus Maria. z. van C. Th. Willemse—Zandbergen Ge rardus Hendrikus zoon van H J. Ver- steege—Schilder Maria Johanna doch- ier van J. P. van den Burg—Redeker. Overleden: Petrus J. Mooijeklnd. 6 m. Eduard Mas. 69 jaar Tjalllng P Faber, 78 jaar Petrus J. Haagen. 81 jaar Si mon Heilig. 56 jaar Hendrik Heemskerk 27 dagen Petrus Megens, 59 jaar An- tonlus van den Berg, 84 jaar. weduwn van H. M. van der Voort Johannes A. Sevj- sener. 60 jaar, echtgenoot van Lena van Eeden Cornells J. van Bijsterveld, 77 j„ weduwnaar van M. J. H. de Haas hannes Romeijn, 78 j„ weduwn. van M. J. van den Harg Johanna C. van Eljk, 62 jaar. echtgenoote van P. van Eeden Jo hannes Wartena, 73 jaar Hubertus En gelman, 84 jaar. .«ij Ondertrouwd: H. C. Damen, jm„ 28 j. en A C. Hogervorst, 24 jaar E. Broek hof, 23 jaar, jm. en P. B. Kromhout jd„ 20 Jaar J. van der Vlist. jm. 26 jaar en A. A. van den Berg, jd„ 24 jaar P. van Leeuwen. 27 jaar, jm. en P. Q Pennmgs, ld., 30 jaar. Getrouwd: P. van der Togt, 32 Jaar en E. B. Jakubowski, 29 Jaar L. H. v. d. Aardweg, 30 jaar en A. M. C. v. d. Berg, 22 j. vormen beschuldigingen uitgesproken te genover de N.S.B. Hiervan stelde spr een drietal op den voorgrond n.l. Ie de N.S.B. is vulgair: 2e. de N.SB heeft een Dultsch karakter: 3e. de NSB. bedreigt de econo mische toestanden. Het Nederlandsche volk heeft een begrip van fatsoen en wel in de eerste plaats om zich te kunnen verdedigen. Zoo is het ook gesteld in de N.S.B. Als ons of een onzer een verwlit of beschuldi ging wordt gedaan, willen wii ons ook met argumenten verdedigen. Als voorbeeld noemde spr. oa. het meeningsverschil tus schen v. Vessem en den voorzitter der le Kamer. Toch wordt er dan nog gezegd dat de N.S.B vulgair is. maar wli doen zulks voor de ontwikkeling van het maatschap pelijk welzijn. Dat de N.S.B. onder den invloed van Duitschland .staat is niet waar aldus spr.. hetgeen hti met voorbeelden nader uiteen zette. De S.D.AP. heeft niets tegen den Joodsch-Duitschen invloed in ons land maar is wel tegen den Nat Soc. Duitschen invloed. Inzake v"t z.g. nationalisme heeft de A.J.C. zeer veel bijgedragen tot een zekeren militalristischen invloed in ons land. Vervolgens besprak hi.1 „het plan van den Arbeid" der S.D.A.P. waarbij hij opmerkte, dat niet met het plan, maar met de actie getracht wordt een grootere macht in han den te krijgen. Nederland heeft zijn eigen problemen die om oplossing vragen en deze zijn in 't ge heel niet te vergelijken met die in Duitsch land. Er is wel degelUk verschil tusschen het Duitsche Nat. Socialisme en dat van Nederland. Het Nationaal Socialisme is een Europeesche strooming. maar niet een specifiek Duitsche of Italiaansche. Wij bestrijden niet een vrijheid welke ln de lucht hangt maar een vrijheid, die wii noodig hebben naar de grootte van ons land. Voorheen had het kapitalisme den handel in handen en daarmee kan de N S.B. zicli niet vereenigen. Wii leven thans in een hoogere maatschappij en de toekomst zal zeer zeker nog meer uitbreiding en wilzi- ging brengen in velerlei toestanden. De arbeidende en middenstand ls in alle opzichten aan de economische en finan cleele machten gebonden en gaat ten onder, waardoor botsingen onvermijdelijk zijn. Dit kan zoo niet blijven. De N.S.B. wil strijden tegen het commu nisme en het verkapte kapitalisme om aan het lijden van ons volk een einde te maken De leiding moet daarom niet berusten bii groote samengestelde commissies die el kander den bal toewerpen, maar bii kleine groepen van deskundigen die met de lei ding van de NB.B. de beslissingen nemen ln het belang van het volk. De leider van de N.S B. heeft het vertrouwen van een zeer groot gedeelte van ons volk en dat vertrouwen zal niet beschaamd worden. Ds. Bolssevaln dankte den spreker, waar na eenige vragen werden beantwoord en sluiting volgde. HEDEN. „In den vergulden Turk": Ledenverg. j October-Vereeniging. 8 1/4 uur nam. Stadszaai: Pinksterconcert „Con Amors' 8 uur nam. Oegstgeest (Patronaatsgebouw): Uitroe- ring O.G.A.V. 8 uur nam. Vrijdag. N.V. Ned. Elrectrolasch Mij.: Alg. verga dering van aandeelhouders. 5'/» uur nam. Schouwburg: L.S.T. „Bluf" 81/4 uur n.m. Stadszaai: H.S.G.; Sprekers ds. Lingbeek en ds. Gravemeyer, 8 1/4 uur nam. Stadszaai: Herv. Staatspartij. Sprekers ds Gravemeyer en ds. Linsbeek. 8 1/4 uur nam! DAGELIJKS Pieterskerkgracht (tot 27 Mei): Teeken en Schildergenootschap „De Kunst om de Kunst". Jubileumtentoonstelling 19—12 en 25 uur. Zondags 25 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderda. Inenting tegen diphterle 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Johanna Driebergen 10 Overleden weken. Ondertrouwd: Arie van der Marei weduw naar van Antje Verduyn 53 te Voor schoten en Neeltje Qualm 51 j. të Rijns burg Gerrit Koekebakker 28 J. en Cor nelia Jacoba de Mooy 22 j. Gehuwd: Jacob Glasbergen 22 j. en Ymkje ten Haken 21 j. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Dingena, dochter van M. Ben schop en H. Kooijman Maria Alida, dochter van N. Kieft en A. W. Zomer Jo hannes, zoon van A. van der Wagt en N. Romijn Johanna, dochter van A. H. Moerkerken en E. Kluinhaar. Overleden: S. J. Houweling. oud 71 jaren, echtg. van P. E. J. Rombaut. Ondertrouwd: Ph. van der Meer, oud 24 jaren en C. van Keulen, oud 24 jaren W. Schaap, oud 31 jaren en T. van Keulen, oud 25 jaren Getrouwd: J. G. Hoogeveen, oud 30 jaren en M. C. Verkleij, oud 27 Jaren. Loop der Bevolking. Vertrokken C. Suijkerbuik en gez„ Hoekstr. 23. n. Breda F. M. van Oirschot, Hoofdstraat 167, n. Rotterdam C. 't Hart, Menneweg 97, n. Bussum H. Slijmer, Zuiderstraat 12, n. Oegstgeest M. C. Verkleij, Rijksstraatweg 60, naar Noordwijk. Gevestigd: J. M. Verkade. Molenstr. 12, van Noordwijk B. J. M. Sistermans, J. P. Gouverneurlaan 42, van St. Michielsgestel D. Luijk, van Heemstrastr. 36, v. Lisse. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam „Eln Madel vom Ballet". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdag middag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam „Première". Donderdag, Vrijdag. Zaterdag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag Engelsche Kro ningsfilm, 16 uur nam. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „Amsterdam bij nacht". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 7 .Dancingfeet" t. e. m. Zondag as. lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 81/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam „Een liefdesparade". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/» u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Mei a.s. (le Pinksterdag) waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapenburg 9, telef. 817 en P. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef. 3553. Maandag 17 Mei (2e Pinksterdag) neemt waar apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 4 telef. 552. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wilhelminap. 8, Telef. 274. Fa. D. WARRING EN ZONEN Haarlemmerweg no. 6 Telef. 622 1(261 (Ingez. Med.) OEGSTGEEST. Vergadering der N.SB. Uitgaande van den kring Oegstgeest van de NB.B.. was een bijeenkomst belegd in „Het Witte Huis". Ds. Boissevain opende en verleende het woord aan mr. R. van Genechten uit Utrecht, die wees op de sedert enkele jaren merkbare wijzigingen in het zaken'even. waarbij er meer wordt gestreefd na°r con centratie en de gemeenschappelijke be'an- STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. M. van Rijswijk, geb. de Iley, Z. M. C. van Vliet, geb. van Win den. D. P. Cenin, geb. Lamens, Z. Ondertrouwd: J. C. Verdegaal en A. M. H. Lelieveld J. H. K. Welp en E. M. J. Janmaat. Getrouwd: C. A. van der Meer en Th. J. Suykerland. Voor kinderen tot 1 jaar uit de ge meente Stompwiik bestaat gelegenheid tot kosteiooze vaccinatie op Woensdag 19 dezer, des middags van 23 uur in de oude open bare school aan de Deltschekade. VEUR. Burgerlijke Stand. Getrouwd: L A. J Hooymans en M. P. Zuidwiik. Bevallen: M. J. van Hcuwellng geb. de Jong. Z. J. den Hceten. geb. Zandber gen worden behartigd door het samenstel- gen, D. len van vennootschappen Dit. aldus spr.,Ondertrouwd: J. G. Warmerdam en M. is een bewijs van verandering bii vroeger i a. van Noort L. F. Lange en J. J. Bur- Yergeleken. Helaas echter worden ln diverse j gersdijk. VEUR-LEIDSCHENDAM. De stichting van een nieuw Dienstgebouw. Ter bespreking van de stichting van een nieuw Dienstgebouw, waren de leden van de Ned. Herv. Kerk opgeroepen ter ver gadering. Ds. Vermet opende en zeide, dat een dienstgebouw noode gemist kan wor den; het bestaande gebouw brengt echter allerlei moeilijkheden. Ook de jeugdbe weging lijdt daaronder, terwijl deze toch een voornaam deel is van de gemeente- Met die Jeugd dient bijeengekomen in een aantrekkelijk lokaal. Als men spr. nu vraagt of het- thans bestaande aantrek kelijk is, dan kan hij tot zijn spijt daarop geen bevestigend antwoord geven. Veran dering is dus dringend noodig; een derge lijke toestand mag niet blijven bestaan, al dit heeft geleid tot de geboorte van de bouwcommissie. Tusschen deze en de ker kelijke commissies is reeds een samenwer king ontstaan. Het financleele zal worden besproken door den voorzitter der bouw commissie, de heer SchulteNordholt, Na gemeenschappelijken zang van Ps- 89 l zeide de heer Schulte-Nordholt niet te zullen spreken over den inhoud van het rapport, waarvan den omslag reeds de juiste samenwerking demonstreert. De Kerkvoogdij wijst er echter op. dat. gezien het terugloopen van de inkomsten der kerk, deze de meerdere kosten niet kan dragen, er zullen dus andere bronnen mee' ten v/orden aangeboord. Thans reeds zijn giften ingekomen waarbij van f. 300, f. «J enz. Besloten werd de leden van de kers te bezoeken met inteekenlljsten, verder vermoedelijk in September a.s. een bazaar te organiseeren, en een feestavond, waar voor een damescomité reeds volgende wees zal bijeenkomen. Dankbaar wees spr. -j op, dat het Groene Kruis zich bereid heen verklaard haar bazaar tot nader uit stellen. Overwogen zal worden het erg»' '-.iseeren van een speldjesdag en het u1-" zetten van steunzegels onder gelijkget'""' organisaties in den lande, terwijl 90» 'l?» andere plannen zullen worden bezie»- Vermet sloot hierop met dankzeggms- 22

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6