LAATSTE BERICHTEN IfIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 13 Mei 1937 weerbericht. RECHTZAKEN Onnes van Nijenrode veroordeeld tot een jaar. Stadsnieuws Binnenland Buitenland De strijd in Spanje. De extratrein naar Oostenrijk. BEURSO VERZICHT LUCHTVAART MAIKT BERICHTEN Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 3 uur: 760. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 762.6 te Nor- lóoyan. Laagste barometerstand 751.2 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 14 Mei: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zui delijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, aanvankelijk nog kans op regen buien. Later iets warmer. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie die reeds eenige dagen in onze omgeving lag trok naar de Noordzee, de volgende in de Golf van Biscaye is iets naderbij gekomen, die bij IJsland werd weer dieper. In Midden-Europa is de luchtdruk stij gende, de hoogedruk in Scandinavië nam al. Scandinavië heeft in het Zuiden rustig en vrij zonnig weer, in het Noorden valt eenige regen. In DuitschJand is de wind orer het algemeen zwak met ochtendnevel in de omgeving van Berlijn, vrij hooge temperatuur in het Oosten en zware be wolking met regenkans in het Westen. In Zwitserland valt regen, in Zuid-Frankrijk is veel windstilte en zal de temperatuur i den middag vrij hoog worden, in het Hoorden valt ook eenige regen, evenals in Engeland. In Schotland en Ierland is het nog droog, maar in Ierland kan later regen tomen. Nadat de depressie op de Noordzee nog eenigen regen heeft gebracht is tijdelijke opklaring te wachten, waarbij des ochtends kan optreden, later volgt wellicht eenige stijging van temperatuur. weersomstandigheden hedenochtend 8 ddr. Parijs: Z.W., 12 er. C.. zw. bewolkt. Londen: W., 8 gr. C., motregen. Berlijn: Windst., 15 gr. C. nevel. Antibes: Windst., 14 gr. C.. mooi. luchttemperatuur. 9 uur: voorm.: 12 gr. C. f54 gr. F. i. 12 uur 'smidd.: 12'/: gr. C. (55 gr. F.). 3 uur nam.: 9 gr. C. (48 gr. F.). boogwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Vm. te 5 uur; nam. te 17 u. 39 min. watertemperatdür. Zweminrichting „Poelmeer". sMiddags 12 uur: 16 'gr. C. licht op voor fietsers e.a. Donderdag: 8.15: n.m. tot 3.39 v.m. maans. op. en ondergang. 13 Mei: op: 6 u. 37: onder: 23 u. 15. Met Pinksteren mooi weer Koop nu nog een R.S. Stokvis-fiets. 1250 (Ingez. Med.) Koning tot 8 maanden gevonnist. Beiden met aftrek van preventief. Ben stampvolle publieke tribune en zeer 'eel advocaten wachtten vanmorgen in de strafzaal van het Gerechtshof te Amster dam met spanning de uitspraak af in de «Uenrodezaak. De hoofdverdachte Onnes Jan Nijenrode, die tegenwoordig in Mntschlind woont, was niet ter zitting aanwezig om het arrest aan te hooren. Wei *as de hoofdgetuige in de Onneszaak, Ko- nmg, eveneens verdachte, verschenen. Te ruim tien uur opende de president mr. Jolles de zitting en begon met de voorlezing van het zeer uitvoerige ar- rest, waarin Onnes van Nijenrode schuldig werd bevonden en wegens op lichting veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorar rest. Het Hof neemt dus als bewezen aan, dat "nnes van Nijenrode in overleg met Ko- een inbraak in zijn kasteel Nijenrode "scene heeft gezet en doen uitvoeren in r™ lacht van 28 op 29 Febr. 1932. Onnes v steeds zijn onschuld volgehouden en oning beschuldigd van chantage en dief- rwïp eigen houtje. ..r™' dc verschillende getulgenverklarin- 0nn« e Hof eveneens bewezen, dat tem» van NiJenrode de verzekering heeft inl „5 tot; het aangaan van een dading, I1,™ Hstlgiijk en bedrlegeüjk mede te dee- de vertegenwoordigers van de ver- tMÏ?Kcn' dat er ingebroken was en vele few warel? gestolen. yv'tende de strafmaat werd overwo- ajjpt 'erd. reeds geruimen tijd in voor- 51,®' heeft doorgebracht en de hooger dekt. behandeling herhaaldelijk door "c moest worden uitgesteld. w»„i met den ernst van het feit werd ïeiUnS gehouden. De straf, thans aan verdachte opgelegd, is conform den eisch van den procureur- generaal, Onnes van Nijenrode heeft zijn straf dus reeds geboet met de ondergane voorarrest. Het Hof veroordeelde Koning wegens medeplichtigheid aan oplichting tot acht maanden gevangenisstraf, even eens met aftrek van de voorloopige hechtenis. Ook hij keert dus niet in de gevangenis terug. Het Hof vernietigde het vrijspreken de vonnis van de rechtbank. INBRAKEN TE OEGSTGEEST. De 18-jarige landarbeider G, B. en de 21-jarige expeditieknecht Th. J. van W., beiden te Voorhout, stonden heden voor de Haagsche Rechtbank terecht, omdat zij in Januari van dit Jaar in een tweetal wo ningen te Oegstgeest hadden ingebroken en daar een groot aantal voorwerpen hadden ontvreemd. Op 7 Januari hadden ze met behulp van een auto-bandenlichter de deur van een woning aan de Oranjelaan opengebroken, waren op deze wijze binnengekomen en waren na medeneming van een sigaretten doos, zilveren sigarettenkoker en zilveren lucifersdoos weer vertrokken. Op 17 Januari hadden ze een woning aan de Nassaulaan geplunderd. Door het ver breken van een ruit waren ze binnenge komen en hier was de bult grooter ge weest. Postzegels, geldkistjes met Inhoud, gouden sieraden, een platina collier en bankbiljetten vormden het kostbaarste gedeelte van het gestolene. Beiden legden een volledige bekentenis af. B. was nog nimmer veroordeeld, v. W. had ai eens wegens diefstal terecht ge staan. Als reden voor hun daad gaven ze op, dat ze te weinig zakgeld kregen De officier van Justitie, mr. Cohen Ter- vaert, was van meening dat men hier met geroutineerde, brutale Inbrekers te doen had en dat een zware straf op haar plaats was. Spr. eischte tegen belden een gevan genisstraf van een jaar en zes maanden. De verdedigers, mrs. jhr. Sandberg en Meyer drongen op een voorwaardelijke ver oordeeling aan. Hierna moest nog terechtstaan de 19- jarige expeditieknecht J. V. van W., broer van één der inbrekers, die tijdens de in braken op den uitkijk had gestaan en als belooning daarvoor een deel van den buit had gekregen. Wegens medeplichtigheid aan diefstal en heling werd tegen hem ge vorderd een gevangenisstraf van een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger van dezen verdachte, jhr. mr. Six, pleitte voor een gecombineerde straf met kort onvoorwaardelijk gedeelte met aftrek van preventief. Tenslotte was nog in deze zaak betrok ken een broer van den anderen inbreker, de 34-jarige bloemist H. B. te Oegstgeest, die een gouden armband, welke door zijn broer was gestolen, te koop had aange boden. Verdachte erkende, dat hij het voorwerp van zijn broer gekregen had <pm te verketo- pen, maar zeide. dat hij niet had geweten, dat het gestolen was. De officier van justitie vorderde echter wegens heling een gevangenisstraf van drie maanden. Uitspraak in al deze zaken 27 Mei. DE GEVAREN VAN DEN ONBEWAAKTEN OVERLEG. Op den onbewaakten overweg te Boskoop over de lijn Gouda-Alphen waren verschil lende ongelukken gebeurd, toen de gem. besloot iemand aan te stellen, om, wanneer een trein naderde, met een witte vlag te zwaaien, of. bij avond, met een lantaarn met wit licht. Des Zondags had deze man een be ambte van de spoorwegen vrij en deed in zijn plaats een werklooze het werk. Deze moest met behulp van een spoorboekje en zijn horloge uitrekenen, wanneer een trein zou naderen. Op 7 Februari evenwel was de trein al gekomen, toen de werklooze nog niet met zijn vlag gearriveerd was. De chauffeur J. van H„ die in de buurt van den overweg woonde en met de ge bruiken van de vlag op de hoogte was, meende dat de weg nu veilig was en wilde met zijn motor de treinbaan passeeren Op het laatste oogenblik zag hij echter, dat een trein naderde, doch toen kon hij niet meer stoppen. Hij trachtte nog, door naar rechts te sturen, den trein te ontwij ken, maar vergeefs. Hij werd eenige me ters meegesleurd. Met een aantal gebroken ribben werd van H. naar het ziekenhuis gebracht. Wegens het in gevaar brengen van het spoorwegverkeer (art. 165 W. van S.) en het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld (308 W. van S.) had de na latige vlaggenzwaaier zich vanmorgen voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. Ook had de gedupeerde chauffeur een civiele vordering ingesteld. De officier van justitie, mr. Cohen Ter- vaert, achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een geldboete van f. 30 subsi diair 30 dagen hechtenis. De verdediger, mr. W. J. van Es, was ln de eerste plaats van meening, dat de mo torrijder te hard heeft gereden. Ais men met een lichten motor niet harder dan 30 K.M. per uur rijdt. meer is bij een onbewaakten overweg niet geoorloofd kan men binnen eenige meters stoppen Voorts betoogde pleiter, dat de wegge bruikers niet zonder meer op de witte vlag mogen vertrouwen. Het is en blijft een onbewaakte overweg. EEN ROEKELOOZE JONGEMAN. De 20-jarlge H. W. C„ leerling van een H.B.S. te 's-Gravenhage, had door zijn overmatig snel en onvoorzichtig rijden met een auto op 15 December van het vorig jaar op den Veurschen weg onder Voor schoten een 71-jarigen man. die daar aan den rechterkant van den weg liep, aange reden, met het gevolg, dat deze zoodanig gewond werd, dat hij eenigen tijd in het ziekenhuis moest worden verpleegd. Wegens het veroorzaken van letsel door schuld had de officier van justitie tegen hem een hechtcnisstraf van één maand ge- eischt met ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen voor den tijd van één jaar Conform dezen eisch heeft de Haagsche rechtbank hem hedenmorgen veroordeeld. EEN VOORDRACHT, Ged. Staten van Noord-Holland bieden Prov. Staten volgende aanbeveling aan ter benoeming van een eersten geneesheer-di recteur van het Prov. Ziekenhuis Duin en Bosch te Bakkum: 1. dr. P. E. M. Feen- sl»a. geneesheer aan de psychiatrische in richting der gemeente Rotterdam, „Maas- oord", te Poortugaai: 2. dr. H. C. Jelgersma, 2e geneesheer aan de inrichtingen Ende geest, Voorgeest en Rhljngeest. te Oegst geest Wij herinneren eraan, dat het mor gen de laatste dag is voor aangifte van ouden van dagen voor deh" autotocht op 15 Juni. De aangifte moet geschieden aan het Bureau van den Geneeskundigen Dienst Mare 13. van half tien tot li uur. TAXEGEDEELTE CONSÜMPTIEMELK. Nederlandsche zuiveicentrale, 16 Mei t/m 22 Mei consumptlemelk regeeringscontract. taxegedeelte 5.25 cent. eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwalitelts- afdracht. Overmelk regeeringsminimum- prljs 4 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk, 2.50 cent. ditoefening van beroepen en bedrijven door vreemdelingen. Onder „Binnenland" vindt men heden een bericht omtrent de inwerkingtreding van de wet van 22 April 1937. staatsblad no. 628. tot regeling van het zelfstandig uit oefenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen. In verband hiermede vestigt de regeeringspersdienst er de aandacht op, dat ingevolge die wet vreemdelingen slechts dan in het bezit esner vergunning zullen moeten zijn. indien het beroep of bedriif. dat zii uitoefenen of wenschen uit te oefe nen. bil koninklijk besluit zal ziin aange wezen. Voor het oogenblik wordt derha've in den felteiljken toestand geen wijziging gebracht Aan eventueele aanwijzing van beroeren of bedriiven waarvoor een ver gunning nobdig za' zijn. zal uiteraard de noodige bekendheid worden' gegeven. 'i'" <"~iq boternoteering. De commlsslenoteerlng voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op f. 0.68 per KG. Vergadering van den Catal ian chen generaliteitsraad. De generaliteitsraad. die gisteren in ver gadering bijeen is geweest, heeft een me- aedeeling gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat verschillende decreten zijn goed gekeurd en dat men de laatste gebeurtenis sen heeft besproken. De regeering hoopt, dat. dank zij de nieuwe beginselen ten aan zien van de openbare orde. die door de ge neraliteit zijn goedgekeurd en door de re geering der republiek bekrachtigd, de orde geheel zal weerkeeren. De decreten verze keren „de doelmatigheid van het eenhoof dig legercommando door middel van oor logsmethoden en oorlogstucht en ontwape- naig achter het front". De regeering geeft uiting aan de verwachting, dat de maat regelen de oprechte medewerking van alle partijen en alle ln de regeering vertegen woordigde vakorganisaties zullen heggen. Vervalsching van paspoorten. Huiszoekingen te St. Jean de Luz hebben een vervalsching van paspoorten aan het licht gebracht. De verdachten zouden ge- brulk hebben gemaakt van officieele zegels, die hebben toebehoord aan ver tegenwoordigers der Spaansche regeering In Frankrijk, welke bij het uitbreken der vijandelijkheden waren afgetreden en overgegaan in Franco's dienst. besprekingen te londen. De Tsjecho-Slowaaksche ministerpresi dent Hodza heeft vanmorgen een bezoek aan den Franschen minister van bulten- landsche zaken. Delbos, gebracht. Baldwin heeft Hodza vervolgens ontvangen, terwijl Eden maarschalk von Blomberg heeft ont moet nieuwe botsingen in britsch-indië Maandag en Dinsdag is 't, naar men ver neemt, tot nieuwe gevechten aan de Noord Westelijke grens van Brltsch-Indië geko men. Een brigade, bestaande uit acht pe- letons en verkenners, rukte uit het kanip van Dosalll op naar de vlakte, waar ae vijand volkomen verrast werd. Vele op standelingen werden gedood. Aan de zijde der Engelschen zijn een officier en twee In dische soldaten gedood en een Britsche soldaat, drie Indische officieren en vijf In dische soldaten gewond. DIEFSTAL VAN MANUFACTUREN. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden den 54-jarigen Leidschen koopman H. van der W. wegens diefstal van manu facturen uit een vrachtwagen te Leiden tot een gevangenisstraf van een jaar. Het O. M. had één jaar en zes maanden geëlscht. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt inzake de berichten, dat Zaterdag een Duitsche extratrein Oostenrijksch ge bied zal passeeren in de richting van Italië, dat naar in welingelichte krin gen te Berlijn in verband hiermede wordt vernomen, minister-president Goering met de Pinksterdagen een kort particulier bezoek aan Venetië zal brengen. Havas herinnert er aan, dat mevrouw Goerine noe in Italië vertoeft. Ten aanzien van de geruchten aangaande een te verwachten bezoek van Mussolini aan Berchtesgaden wijzen, aldus vervolgt Havas. bevoegde Duitsche kringen er od. dat, indien dit bezoek zal plaats vinden, het vrijwel zeker is dat de Duce. zooals hii ge- woonliik doet, van een vliegtuig gebruik zal maken. Zij doen voorts opmerken, dat de aanleg van het vliegveld Ainring bij Berchtesgaden voltooid is. hetgeen de landing van vlieg tuigen in de onmiddellijke nabijheid van Berghof, de residentie van Hitier. mogelijk maakt. DE RAMP VAN DE „HINDENBURG". De commissie van onderzoek naar de ramp van de „Hindenburg" overweegt op het oogenblik vier mogelijkheden naar de oorzaken van de catastrophe, o.a. deze, dat een vleugel van den propeller is afgespron gen en tegen het luchtschip is aangeslin- gerd, waardoor de ontploffing zou zijn veroorzaakt. De commissie heeft gisteren nog eens het wrak bezichtigd en te midden der brokstukken deelen van een nauwe lijks verkoolden vleugel van een propeller gevonden. De deelen zullen door deskun digen aaneengevoegd worden, om na te gaan van welken propeller zij afkomstig zijn. Tevens zullen de voorhanden zijnde foto's nog eens onderzocht worden om te constateeren of alle propellers nog intact waren toen de Zeppelin tegen den grond sloeg. Luitenant Mey van het landings- perscneel heeft verklaard, dat hij bij de landing een metaalklank heeft gehoord en gezien heeft, hoe het hek, tusschen den achtersten motorgondel en de staartvin plotseling omlaag is gevallen Vervolgens brak ec brand uit, waarna- een doffe ont ploffing volgde. De getuige stemde overeen met de andere gehoorde leden van het landingspersoneel, dat de landing zelf een normaal verloop had. De andere mogelijk heden voor de oorzaken, welke thans on derzocht worden, heeft de commissie nog niet bekend gemaakt. De „Hamburg" is te middernacht van New York vertrokken om de stoffelijke overschotten van vijf en twintig Duitsche slachtoffers huiswaarts te brengen. dick MERRILL HEEFT VERTRAGING. De Amerikaansche vlieger Dick Merrill, die vanmorgen van Southport naar New York nad willen vertrekken, heeft zijn ver trek moeten uitstellen, doordat de drie vliegtuigen, die hem de kroningsfilms uit Londen zouden brengen, wegens mist niet" hebben kunnen opstijgen. Het herstel dat zich gisteren baan brak. bleek slechts van voorbijgaanden aard te zijn geweest en de koerswinsten gingen heden dan ook geheel of gedeeltelijk ver loren. De stemming was bepaald gedrukt, doch de handel was wederom van geringe afmetingen. Omtrent de oorzaken, die aanleiding hadden gegeven tot de gedeprimeerde beurstendens. liepen de meeningen uiteen. Het is overigens wel een eigenaardig ver schijnsel. dat terwijl gisteren de beurs te I/onden gesloten was zich een vaste stem ming baan brak terwijl waar heden de beurs te Londen weer geopend was. 't sen timent totaal was omgeslagen. Hieruit werd de gevolgtrekking gemaakt, dat de situatie aan de Theems nog niet geheel is opge klaard. Het teleurstellende verloop van Wall- street kwam aan de geestesgesteldheid van Amsterdam natuurlijk ook niet ten goede. Bovendien werkt de onzekerheid, waarin men verkeert omtrent de monetaire ver houding en vooral de positie, die het goud op het oogenblik inneemt, weinig bemoe digend. Op de lokale markt waren Koninklijken aangeboden en thans bewogen die zich vrijwel aanhoudend net even beneden 400 pCt. De Amerikaansche soorten konden zich niet geheel handhaven. De rubberfondsen ondervonden een te rugslag van de kleine reactie der rubber prijzen. Amsterdam Rubbers alsmede diverse minder courante soorten, werden verscheidene procenten beneden het vorige peil afgedaan Van de Tabakken waren Dell Batavia's zoo goed als onveranderd. Oude Deli's wer den een tiental punten lager Ingezet, kon den zich daarna iets herstellen, doch zakten vervolgens weer wat ln. Senembah's vertoonden een overeenkomstig beeld. Op de afdeeling der industrieelen lie pen Philips na lager opening een kleinig heid naar boven. Unilevers werden iets beneden het vorige slot verhandeld. Aku's waren aangeboden, doch in doorsnee niet zooveel veranderd. Onder de suikerrubriek kwamen H.V.A.'s meerdere punten lager te liggen. De an dere soorten brachten 't er niet veel beter af. De Scheepvaartmarkt was stil en onge animeerd zonder dat gToote koersverschil len voorkwamen. De affaire in Amerikaansche shares be paalde zich hoofdzakelijk tot de Staalaan- deelen en de Koperwaarden. Annaconda's werden 'in een ooen hoek verhandeld en eveneens was dit het geval met Kennecott, die beide een klein verlies te boeken kre gen. Staalwaarden liepen over de geheele linie achteruit De beleggingsmarkt was stil doch prijshoudend, in het bijzonder voor de Oude Schuld. wisselkoersen. Londen 8,99 1/4 (8.99 1/4); Berlijn 72.95 (73.05); Parijs 8.15 1/4 <8.16'/:); Brussel 30.66 (30.97'/,); Zwitserland 41.66 (41.66); Kopenhagen 40.15 (40.15); Stockholm 46.40 (46.37'/,); Oslo 45.20 (45.20): New York 1.81.15/16 (8115/16); Praag 6,35 (6.35). Prolongatie 1 pCt., Part. disc. l/< pCt., Daggeld 1/4 pCt. Reglstermarken 35 3/8, Cvediet Sperrmar- ken 171/2; Effectensperrmarken 161/4, Reismarken 50. Bankpapier 41 7/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 12 Mei 1937. Noteering Cooper, groenten-, fruit- en bloemenveiling-Vereen. „Lelden en Omstr Prei f. 1.502.50; Uien f. 1.80—2.60; Peen f. 1.106.30; Andijvie f. 19 29 Sla f.210; Snijboonen f.4153: Peu len f.46—54; Witloof f.4—12; Postelein f. 14 22Spinazie f35 Tomaten A, B, C, CC f. 68 per 100 K.G. Komkommers f. 516; Bloemkool f. 2.30—14.10; Salade f. 1—4.30; Rabarber f. 0.30—1.40 per 100 stuks. Pieter selie f. 0.30—1.20; Radijs f. 0.50—2.20; Sel derie f. 0.70—1.60: Uien f. 1.20—1.90; Peen f.7—11; Rabarber f. 1.40—1.30; Raapstelen f. 0.30—0.90 per 100 bos. Noteering melkveiling „Lelden", 12 Mei '37. Week van 16 tot 22 Mei '37. Consump- tiemelk ie Was f5.50, 2e klas f. 5.25, 3e klas f. 5. Industriertielk van f. 3.804.20 Prijs voor te leveren boven-taxe-melk in georganiseerd overleg voor het district Lei den, voor de week van 16—22 Mei, gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijt. BOSKOOP. 12 Mei. Coöp. vereenlging „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Butterfly 2541 ct.; Ro- salandla 1539 ct.; Else Poulsen 51—67 ct.; August Noack 18—26 ct.: Florex 39—50 ct.; Edith Helen 2845 ct.; Briarcliff 2440 ct.; Talisman 4050 ct.; Hadley 4060 ct.; Golden Ophelia 12—18 ct.; Gloria Mundl 50—80 ct.; Wllh. Kordes 35—52 ct. Diversen per bos: Rhododendronbloemen 2030 ct.; Clematis Prins Hendrik f. 1.40— 1.60; idem L'Azurstern f. 1.30; idem Mèvr. ie Coultre f. 2.20; idem Miss Batemann 22 ctidem Nelly Moser 60—80 ct.; Lathyrus 912 ct.; Azaleabloemen per tak 1516 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 Mei. Spi nazie per 100 kg. f. 3.406.20; Witlof f.7— 10; Waschpeen f.2 503.25; Prei f. 1.50 1.90; Radijs per 100 bos (krop): Radijs f. 0.50—0.90; Rabarber f. 2.10—3.30; Sla f.2 —2:30. GOUDA. 13 Mei. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 2171 stuks, waarvan 43 siachtvar- kens. Vette 2424'/i ct. oer oond; levend met 2 korting. 422 magere varkens 25 35. 979 biggen 12—17. 1 Geldersche big 18 —22, 8 runderen 190240, 227 nuchtere kalveren 7—12, 477 lammeren 1015, 15 bokken en geiten 26 oer stuk. Handel vlug. Algemeene markt: 360 Dartijen kaas. Ie kw. met riiksmerk 20—22. idem 2e kw. 17—19, Handel redeliik. 622 oonden boter. Goe- boter 65—70 ct., Weiboter 6065 ct. o oond, 213.000 stuks eieren. Kloeieren 2.502.80, eendeieren 2,002.25 oer 100 stuks. Handel vlug. Coöo. Zuid-Hollandsche Eierveiling. Aanvoer 175.000 kipeieren. Prijzen: 56/58 KG. 2 50—2.55. 58/60 K.G. 2.55—2.60. 60/62 KG. 2.60—2.70 62/70 K.G. 2.70—3.35.bruine 58/68 KG. 2.65—3.45. kleine eieren 2.30— 2.45 per 100 stuks. Aanvoer 1500 eendeiererv Prijzen: 1.50—2 20 per 100 stuks. RIJPWETERING. 12 Mei. Veiling R.P.V. Aanvoer; 3664 kippeneieren, prijs f. 2.60— 3.20 per 100; 302 eendeneieren f.2 703 per 100; 9 konijnen f. 0.25—2.50 jper stuk; 15 haantjes 9 cent per stuk: 5 krielkippen 50 cent per stuk: kaas 3042 cent per KG. ROELOF ARENDSVEEN, 12 Mei. Groen- tenveiling. Aardbeiën 3244 cent per doosje; bloemkool 5—12 cent per stuk; spinazie 5—6 cent per KG.; sla f. 14 per 100 krop; peulen f. 1.90—3.20; doperwten f 2.90; snijboonen f. 3.20 per 10 pond. VEUR 12 Mei. Engelsche komkommers le soort f. 22.10—24.30; 2e soort f. 19.70— 20.90; 3e soort. f. 15.50—16.80; stek per kilo 16—17 ctGele komkommersle soort f. 10.50—12.30: 2e soort 1.7.30—9.30; 3e soort f. 5.10—6.80; stek 10—12; Kropsla le soort f.2.504.10; 2e soort f. 1.101.60; Stoofsla f. 5.50—6.50; Peen f. 10.30—12.90: Bloemkool le soort f. 12.60—14.80 2e soort f. 6.30—8.10; uitschot f. 2.504; Tomaten midd. f.2830; groote ronde f 2930; 2e soort 1.24—28: 3e soort f.20—23; Andijvie per 100 f.4—7 10; per KG 17—20 ct.; Spi nazie per 4 kilo 8—32 ct.; Postelein f. 9.20 10.80; Raapstelen f. 1.20—1.40; Rabarber per 100 bos f. 3.505.20; Snijboonen f. 48— 52: Radijs f. 1.50—3; Prei f.2.50—3.10; Sel- dery f. 1.10—1.40. VOORSCHOTEN. 12 Mei. Veiling VP.V. Kippeneieren f. 2.703.10 per 100; eenden eieren f. 2.40—2.70 per 100; ganzeneieren 6 cent per stuk; kippen 40 cent per stuk. WADDINXVEEN, 12 Mei. Eierenveiling. Aangevoerd: 638 kipeleren. Prijs f. 2.85- 3 40. Een partij eendeieren f. 2 40 per 100 stuks. WESTLAND. 12 Mei. Veiling: Aardbeien f. 2.202.65; champignons f. 1.16-1.21; dub bele boonen 7585 c.; frambozen 40 c.; snijboonen 6570 c.; postelein 1112 cent; peulen 6570 c.; spinazie 56 c.: aardap pelen groot 1520 c.; idem poters 17—26 c., alles per kg.; sla f. 2.904.20; idem 2e soort f. 1.502.10; asperges 29—31 c.: idem blauw 2526 c.; pepers f. 1.25 per 100; ke len 7080 c.; peen f.710: prei f. 2.10 2.60; radijs f. 0.90—1.50; rhabaxber f. 2.60— 3.50; seldery f. 1.10. alles p. 100 bos: bloem kool 1218 c.; idem 2e soort 69 c. per stuk; perziken 1924 c.: idem 2e soort 12 24 c., alles per stuk; andijvie 5155 per bak; tomaten A 4958 c.idem B 60 c.; id. c 44—48 c.; idem CC 34—35 c.; idem bonken 43 c„ alles per kg. Coöp. Centrale Westlandsche Snijbloe- menveiling, 12 Mei. Anjers f. 3.2020.70; Gerbera f. 4.50; Calla 46 c.: Violieren f. 8.1017; Jap. Le lie f. 4.20—5.20; Regale f. 3.70: Geraniums f.2; Lill. Candicum f.15, alle per 100; Plu- mosa 1842 c.; Sprengerie 17—26 c.; La thyrus li—19 c.; Anemonen 46 c.; Impe rator 22—29 c Yellow Queen 1219 c.; Excelsior 2127 c Wedgcwood 13—19 c.; Convillis 2134 c.: Calcolaria 30 c.; Violie ren 3964 c.; Ixla 1219 c.; diverse tulpen, 7—15 cent, alle per bos. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3