Uit de Omstreken lilDSCH DAGBLAD Derde Blad Donderdag 13 Mei 1937 'AALSMEER. Zoetwatervlsscherij. De aid. Aalsmeer en Omstreken hield laar ale. vergadering in hotel „De III Ko lommen", onder voorzitterschap van den heer M. Komen Gzn. De secretaris, de heer I ff Eveleens Dz„ las de notulen, die vast- I gesteld werden. De Dennlngmeester de heer ff. Eveleens Gz.. gaf rekening en verant- mordlmr van zün beheer De ontvangsten over 1936 waren f. 139.30, de uitgaven I (.65.35. batig saldo f. 73.95. In het jaar- I verslag 1936 werd geconstateerd dat de I ijeroepsvissohers steeds dieper In den out I raken: de paling- en schubvischvangst gaf I slechte uitkomsten. Het druk beoefenen I der hengelsport wordt van zeer nadeellgen linrloeg geacht voor den vischstand; volgens I voorzichtige raming wordt jaarlijks ln deze I omgeving 14 h 16000 pond visoh met den I hengel gevangen. Was eens in de polders I veel zeelt, deze ls practisch verdwenen, I terwijl de vangst van aal en paling daarin I tets beter werd. Van Indertijd uitgezette I snoek ls in het afgeloopen jaar geen resul- Itaat gezien; de uitgezette edelkarpers blij- lien het in deze wateren goed te maken, zij I troeien snel en reeds werden eenlee tien- Itallen gevangen, welke goed aan de maat 1 varen Werd reeds jonge aal in den Haar lemmermeer- en Oosteinderpoelpolder uit- V gezet, thans hoopt de afdeel lng weer de [beschikking te krijgen over 600 pond door Itaar besteld en welke door middel van een I staatslasten tie boven den Moerdijk wordt I mzekocht en onder toezicht der rijksin spectie over de polders wordt verdeeld. I lenige lOO.OOOden jonge 6noekjes, kunst- I matig broedsel, zijn dit voorjaar in buiten- 1 en binnenwateren uitgezet. De toestand Ivan het water zelve wordt in het verslag I goed genoemd. Bij de dan gehouden be- I stuursverkiezine werden herkozen de hee- I ren C. Maarse Gz. en W. Eveleens Gz. Als 1 aieevaardigden naar de alg. vergadering 111 Utrecht werden benoemd de heeren L. Ivan Asperen en W. Eveleens Dz. Hierna I sluiting. - De Chr. Harmonie ..Sursum Corda" (dir. de heer J. C. Hulsbos) besloot om deel t« nemen aan het Nationaal Concours, dat op 26 Juni as te Baam wordt gehouden. Het corps komt uit in de 2e afdeeling. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. J. Blommestein van Mij drecht C. Verduin van Uithoorn J. Kloek van Alphen a/d. Rijn. HILLEGOM. Raadsagenda. De raad komt morgenmiddag bijeen. 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3 Benoeming van 7 leden van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim we gens periodieke aftreding. 4. Comptabiliteltsbeslulten. 5. Vaststelling kohier hondenbelasting dienst. 1937. 6. Reclames Plaatselijke belastingen. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling ran een verordening tot sluiting van kap perszaken op een middag ln de week. 8. Voorstel van B. en W. tot hernieuwde vaststelling eener verordening ex. art. 212 der Gemeentewet. Voorstel van B. en W. betreffende ver lenging van huur van een terrein voor de V.V. ..Hil linen". 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening om het kampeeren in deze gemeente tijdens de a.s. Jamboree te verbieden. 11. Mededeelingen: a. Verzoek van den heer mr. D. F. Pont om eervol ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand; b. mededeeling van de N.V. Electriciteits- bedrijf H.L.S., dat de heer mr. D. F. Pont heeft bedankt als commissaris van de ge noemde N.V.; c. wijziging rekening 1934; d. mededeeling omtrent beperking der rtraatverlichtlng. Raadsstukken. Bij de ingekomen stukken voor den ge meenteraad is medegedeeld, dat de begroo- Jsg der bedrijven en de gemeentebegroo- tlng voor 1936 zijn goedgekeurd. B. en W. stellen voor een middagslultlng 'oor de kapperszaken ln te voeren. Omdat de adresseerende kappers niet eensgezind hjn wat den dag betreft, heeft het college et'an afgezien om keuze van den middag 'e deen en wenscht de beslissing terzake •tan den raad over te laten. De bedoeling ls. dat de kapperszaken op den aan te wij- ren middag om 1 uur gesloten worden. De voetbalver. „Hillinen" heeft verzocht "aar terrein weer te mogen Inhuren, tegen een verminderde huursom. B. en W. oor- oeelen verlaging echter niet noodzakelijk ei stellen voor den duur van de huur zóó regelen, dat deze overeenkomt met de •'uw van het tweede terrein. De huursom ls f.270 p. j. Een tijdelijk kam peerverbod. kampleiding der Wereldjamboree 1937 "eelt verzocht om binnen een straal van 5 AM. om Vogelenzang van 31 Juli tot 13 ,w»s a.s. een kampeerverbod uit te l?£n- In het voorstel van B. en W. t 'a' hiedegedeeld, dat het verbod niet blijvende beteekenls is en op 1 October komt te vervallen. Opening Bazar TJS.C. Be bazar ten bate der bestrijding der -fS-L. is officieel in de veilingzaal der ;™P. Veilingvereniging aan de Van Tets- kii» geoPend- Vele genoodtgden waren cS-toen de presidente van het dames- v«4 mevr- GerritsenLitjens de aan- itn ''"olkom heette, in het bijzonder jl° loco-burgemeester, den gemeente- retaris, de geestelijken, predikanten en vele andere notabelen uit de gemeente. Zij dankte voor de spontane medewerking der burgerij, middenstanders en veilingsveree- niging. De voorzitter der T.B.C.-vereeniglng, dr. Versluys, dankte de dames van 't comité voor het werk aan den bazar en de schen kers van gewaardeerde bijdragen. Na een beschouwing over de gevreesde ziekte en haar bestrijding, besloot dr. Versluys met de hoop uit te spreken, dat de bazar dienstig moge zijn voor de T.B.C.-patiën ten, waarna hij hem geopend verklaarde. Ds. Eerhard, Hervormd predikant, had behoefte zijn blijdschap uit te spreken na mens predikanten en geestelijken voor de goedgezinde samenwerking en de prettige samenwerking met de geneesheeren. Hij beval aan druk te koopen. Op deze toespraken volgde telkens ap plaus. De secretaris, de heer J. H A. Vooren, deelde mede, dat bericht van verhindering was ontvangen van mevr. Pont, mevr. WentholtBeets, pastoor Kosters, de dames Van WaverenRemina en het bestuur der Hanze. Onder de aanwezigen waren ver tegenwoordigers van vereeniglngen. Toen Hillegomsch Dameskoor onder lei ding van mej. Cor Igesz en piano-begelei ding van mej. Rie Blelle eenige liederen ge zongen had, welke liederen warm applaus oogstten, werden de genoodigden verzocht den bazar in de naastliggende zaal te gaan bezichtigen. Daar waren vele mooie stands met ijverige verkoopsters en verscheidene attracties, die door jonge dames bediend werden. Er is muziek, een oliebollenkraam, een postkantoor enz. Een bezoek mag warm worden aanbe volen Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Balk. Leldschestraat 178 H. W. van de Beid, Stationsweg 224 J. A. van den Berg. Vossedwarsstraat 2 M. E. van den Berg. Loosterweg II 14 A. C. de Haas, Hyadntheniaan 2 P. G. Heems kerk. Haven 60 A. M. Heijdenrijk, Hoofd straat 125 Wed. G. Krap-Bezuijen, Loos terweg n 124 P. J. Loerakker. Stations weg 24 A. M. W. Lommerse, Weeresteln- straat 90 N. J. Nagtegaal, Stationsweg 8. Vertrokken: W. Jongmans, Roosendaal, c.a.. Groenstraat 1 H. P. van Diest, Noordwljkerhout, Zilkerduinweg 41 L Leiten. Leeuwarderadeel. Hulzum, le To rendwarsstraat 16 A. W. J. van Dril, Voorhout, Bisschoppelijke Nijverheids school J. c. B. Hüner, Voorschoten, Rijndijk 148c H. J. Post, Gorinchem. Korte Slagenstraat 11. NOORDWIJK. Gevondeneen zwarte rubber kaplaars, een kous. een rljwielbelastlngmerk, een lorgnet in etui. een heerenhoed. een vul- Keyser, v. Huybergen; B. W. van Kampen, v. Lisse; H. J. Nulkens en echtg., v. Noord wljkerhout: A. Datema, v. Monceau (Fr.); W. J. Warmerhoven, v. Rotterdam; C. A. M. Kortekaas, v. idem; F. A. Hageman, v. penhouder eer. mantelceintuur, twee pakjes j Lisse; A. M. Aarts, v. Deurne; M. J. v. d. kinderkleeren Inlichtingen over boven staande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdavs en de« Zaterdags tusschen 12 en 13 uur ten oolittebureele te Noord wijk Binnen RIJNSBURG. Vergadering der Burgerwacht. De Rijnsburgsche Burgerwacht kwam in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. Kromhout, opende en gaf een terugblik over de wlnteroefeningen. Over net algemeen gaven zij reden tot tevreden heid, ook de oefeningen onder sergeant Middelkoop. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal 277 bedraagt. De wisselbeker werd ge wonnen door den heer H, Ravensbergen. Uit het. verslag van den penningmeester bleek. dat. er een batig saldo is van f. 88,63. De controle-commissie uitte bij monde van den heer G. Vos haar volle tevredenheid over het beheer. Uit de mededeelingen van het bestuur bleek, dat in de wint.eroefeningen de heer H. Ravensbergen met 895 punten de hoogste schutter Is geweest. Voor de zomer- oefeningen geldt dezelfde regeling als het vorig jaar. Aan de Kring- en Provincale wedstrijden zal niet meer worden deelgenomen. De aftr. bestuursleden, de heeren J. Kromhout, Joh. Oudwater. C. Haasnoot en H. Ravensbergen werden met groote meer derheid herkozen. Daarna volgde de uitrei king der diploma's en de prijzen, ln de ver schillende afdeelingen door de schutters behaald. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter. KATWITK AAN ZEE. Geslaagd te Den Haag voor het examen radio-telefonist, onze plaatsgenoot Cornells Visser Wzn., leerling van de Vis- soherijschool alhier. Gevonden: Een bram'Iederen pórte- monnaie met Inhoud van f. 1.73; een zil veren beursje; een bos sleutels, een grijze tasoh met kunstbloemen, een kerkboekje. Inlichtingen bij de politie. LISSE. Jaarvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. Lisse van den Ned. Chr. Vrou wenbond hield ln gebouw „Rehoboth" haar feestelijke jaarvergadering, onder leiding van de presidente mevr. Schouten—De Jong, die een kort openingswoord sprak. Zij begroette ln het bijzonder de afgevaar digden van vereenigingen uit Hillegom, Haarlem en andere plaatsen en den decla mator den heer Feyten van Utrecht. Het Bondslied werd gezongen, waarna mej. H. A. Mlnderman, secretaresse, een verslag uitbracht over het afgeloopen jaar. Tot haar leedwezen moest zij melding ma ken van een geringen terugloop van het ledental. Door de dames was een kist kleeding- stukken gereed gemaakt en naar Suriname gezonden, hetgeen volgens een ontvangen schrijven dankbaar werd aanvaard. Er is ook ingesteld een crisiskransje, dat zich beijvert om kleedingstukken te vervaardi gen voor behoeftige werklooze gezinnen. De secretaresse werd dank gebracht voor haar keurig verslag. Uit 't verslag van de penningmeesteresse bleek, dat het afgeloopen jaar een tekort opleverde van ruim f. 35. Er zal getracht worden de gelden weer op te voeren door uitbreiding van het ledental. Een kort verslag volgde betreffende den Suriname-arbeid ten bate van het Kinder huls Saron. Het zangkoortje zong zeer verdienstelijk het „Onze Vader" van A. van der Sloot, op de plano begeleid door mevr. A. H. Ruys Belgraver. Afgevaardigden van zustervereenigingen brachten haar gelukwenschen over. De pre sidente verzocht hun allen de wederkeerlge gelukwenschen over te brengen. De heer Feyten vergastte op schoone declamaties. Voorgedragen werden eenige dramatische stukken. Na de pauze volgde humor. De stukjes waren geestig en tevens van goede moraal. Het dameskoor zong nog eenige num mers, waarna dr. Ruys een slotwoord sprak en in dankgebed voorging. Onvoorzichtig oversteken. Een bediende van de fa. T. reed op de Kanaalstraat per flets en wilde van achter een hoog opgeladen vrachtauto van de fa. Beets de Veldstraat Inrijden. Hij lette niet voldoende op het verkeer en werd door een bestelauto van de fa. P. gegrepen. Hij liep een schouderfractuur op en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen van dr. v. Dijk. De fiets werd totaal vei- brijzeld. Door de politie alhier is tegen den steuntrekker A. C. B. alhier proces-verbaal opgemaakt wegens onrechtmatig steun- trekken door verzwijgen van gezinsinkom sten. Onder een veestapel in deze gemeente ls mond- en klauwzeer uitgebroken. Sinds 1933 ls deze ziekte niet meer geconstateerd. Men wordt aangeraden de melk vooral te koken. SASSENHEIM. Vaten olie ontvreemd. De conducteur van een der laatste avond trammen der N.Z.H.TM, vond nabij het viaduct bij de Leldsche vaart den weg ver sperd door een vrachtauto, die niet op gang gebracht kon worden. De chauffeur en zijn mede-Inzittenden, die zeer zenuw achtig waren, gaven op, dat zij ln de mee ning verkeerden, dat zij den weg onder het viaduct moesten volgen. (Er is daar nog geen weg). Met behulp van de passagiers werd de wagen van de baan geduwd en de tram kon haar weg vervolgen. Den volgenden morgen kwam men tot de ontdekking, dat van het werk voor den nieuwen Rijksweg een 3-tal vaten olie ver dwenen waren. Blikseminslag. Tijdens het korte onweder dat hier gis teren woedde, ls de., bliksem op de boven leiding der tram geslagen, waardoor het seinlicht Molenstraat-Zuiderstraat defect raakte. Jt Burgerlijke. Stand. Ende, v Heesch: J. A. M. Stavenuiter, v. Oudorp; A. C. Schopmeyer, v. 's Graven hage. Een 18-tal werklooze landarbeiders uit onze gemeente zijn in werkverschaffing bij de firma De Ruyter, uit Noordwijk. Reeds eerder zou hiermee een aanvang zijn gemaakt, maar tot nu toe bleef toe stemming van Ged. Staten uit. Terwijl het 11-jarig zoontje van den heer B alhier op de fiets eenige bloe men moest halen voor zijn vader, die aan het venten was, werd de knaap ter hoogte van het „Soldaatje" door een auto ge grepen en over het wegdek gesmakt. Won der boven wonder kwam hij er, buiten de schrik, met een paar ontvellingen af. Onachtzaam rijden van den knaap schijnt de oorzaak geweest te zijn van deze aan rijding. Ook hier ter plaatse heeft de kop- ziekte onder de koeden zijn slachtoffers geëischt. Op één veehouder na. hebben allen één of meer koelen van hun vee stapel af moeten staan aan deze thans zeer gevreesde ziekte. Gisteren werd aan de noodslachtplaats alhier het achtste beest aangebracht. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst R.K. Staatspartij. De R.K. Kiesvereeniging vergaderde in het Rit. vereenigingsgebouw. De voorzitter de heer G. Niersman open de en heette in het bijzonder den spreker pater Prior Makaay uit Eindhoven welkom. Na het zingen van het lied „Roomsche Blijdschap" sprak pater Prior Makaay over „Onze vernieuwing". Hij zette de noodzakelijkheid uiteen van de hernieuwing van onze Instellingen en de hernieuwwing "der zeden. De schoone orde, door God gewild, is verbroken en de wereld is een chaos geworden, omdat men meende te kunnen regeeren zonder zich te bekommeren om God en Zijn geboden. Er heerscht een groot gebrek aan liefde en rechtvaardigheid in onze samenleving. Wij moeten ons zelf hernieuwen in den geest van Christus. God moet terugkeeren in het maatschappelijk leven. Liefde moet er komen op sociaal, economisch en geestelijk gebied. Wij moeten onze eenheid hoog hou den. Ook op staatkundig terrein en zorgen dat de R.K. Staatspartij zegevierend uit den strijd te voorschijn komt om te kun nen arbeiden in het waarachtig belang van kerk en maatschappij voor ons gees telijk en tijdelijk welzijn. Met een aansporing om in deze dagen allen bezield te zijn met den geest van pro paganda, om aldus mede te werken aan een groot ideaal, n.m. „alles te herstellen in Christus" tot heid van ons vaderland, besloot spreker De voorzitter dankte hem en spoorde allen aan, hun stem uit te brengen op nummer 1 van lijst 1. Na bet zingen-,Aan U oh Koning der Eeuwen" werd besloten. Oostenrijk H. Bonte uit Alkemade Wed. J. Op den Brouw van Alphen aan den Rijn H. C. van Schle van Voorhout J. G. van Vliet van Ysselstijn Th. Beu- gelsdijk van Trinidad H. C. v. d. Poel van Alkemade. Vertrokken: J. de Nijs naar Oude-Tonge Th. C. Kerkvliet naar Zoeterwoude E. J. J. Kamp naar Leimuiden H. W. Schouten naar Bloemendaal A. E. van Leeuwen naar Zuid-Afrika H. Kraayveld naar Amsterdam E. N. Stefels naar Lei den A. van Noort naar Oegstgeest M. J. van Leeuwen naar 's-Gravenhage W. Wolstljn naar 's-Gravenhage B. Kraan naar Noordwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharlna Jacomina, D. van A van der Voet en A. Kruit Hindrikje Jantje, D. van C. van der Voet er» G. Hcez- Overleden: Anna Maria Theresia Meijer stra Dirk, Z. van L. ran der Kwaak en 85 j. Rindeltje Smalbil 65 J B. Rhljnsburger Elsje, D. van A. Lugtlg- Gehuwd: J. C. Knijnenburg 34 j. te Was- heid en J. van Loo. senaar en P. Bakker 35 j. J. H Janson Ondertroudw: W. Schaap 31 j. en T. van 26 j. te Zoetermeer en V. A. C. den Elzer. Keulen 25 j. G Kaptein 22 j. en M. C. 25 j. Vos 20 j. A. Oudshoorn 30 j. en A. Meijer 28 j. Th. J. Homan 27 j. en P. Prins 24 J. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. Saers, Hoofdstraat 167, naar Weesp G. van Brlemen, Wasbee- kerlaan 12, naar 's-Gravenhage E. van Duijn, Heemstrastraat 20, naar Wassenaar H. Stienstra en gezin, Zuiderstraat 30. naar Amsterdam A. J. van Gtlst en echt- genoote, Hoofdstraat 174, naar 's-Graven- hage. Gevestigd: H. B. Butterman en echtge- OndertrouwdA. van der Marei 53 j. en N. Qualm 51 j. te Rijnsburg. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Roosing, van 's-Graven- hage, Leldscheweg 191 M. C. G. Weer- denburg, van Voorburg, Leidscheweg 168 J. van der Westen, van Amersfoort, Bij- dorpstraat 34 J. H. van Veen en gezin, van Leiden, Valkenburgscheweg la Mej. H. C. L. Leenders, van Amsterdam, Veur- scheweg 3 J. C. B. Hüner en gezin, van Hillegom. Rijndijk 14 H. Kagchel en noote. Van Heemstrastraat 5. van Lelden echtg., van 's-Gravenhage, Donklaan 15 N. Schellingerhout. Linrienlaan 18. van Alphen a. d Rijn M. J. Kipping. Iepen laan 9. v. Velsen M. Staring. Van Heem strastraat 19, van Leiden C. van Hork, Menneweg, van Rhoon M. Das, Iepen laan. van Heemstede A. Minderhoud, Fl. Sehoutenstraat 3, van Domburg C. H. van der Poel, Hoofdstraat 232, van Hazers- woude J. A. Mooijekind en gezin, Hoofd straat 114, van Noordwijk. Het paaltje van den vluchtheuvel nabij de Poellaan, ls door een auto omver gereden en vernield: ook de auto werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De Zang-ver. „St. Amibrosius" zal deel nemen aan het concours, uitgeschreven door den Bond v. Zangyereeniglngen in Noord- en Zuid-Holland, ,öp 13 Juni as. te Den Haag. VOORHOUT. Loop der bevolking. Vertrokken: F. J. M. Gussenhoven, n. Voorschoten; A. P. Kroft, n. Ter Aar; A. F. M. Walboomers, n. Cuyk; B. Stigter, n. Gouda; A. F. J. Hunnirak, n. Deventer; C. P. Turenhout en gez., n. Lisse; A. C. Koo- men en gez., n. Lisse; N. J. Hoogervorst en gez„ n. Lisse; G. P. A. v. Ewljk, n. Blerlck; Th. C. v. Engelen, n. Alphen a. d. Rijn; J. W. v. Elshout, n. Vlissingen; C. P. v. Duin, n Beverwijk: P. C. J. J. G. Doedens, n. Alphen a. d. Rijn; C. P. B. Q. G. Doedens, n. idem; B. F. Demmet. n. Zwolle; C I. Bobs, n. Amsterdam; P. E. de Bock, n. Sluis; A L. J. Bon, n. Naaldwijk; P. Th. Bisschops, n. Sassemheim; Th. P. Bigot, n. Amster dam; L. J. Beuk, n. Noordwijk; J. H. L. Baars. n. Schiedam; M. M. v. Aarnhem, n. Eist-; J. A. Bense, n. Leiden; F. A. A. M. Vermeulen Windschot, n. Amsterdam; G. A. M. Steens, n. 's Gravenhage: Ch. W. M. v. Deursen, n. Lith; Lol Klauw Lai. naar Heesch; P. Schmitz, n. Vlaardingen; Th. C. v. Dorp, n. Bloemendaal; M. M. Vlasveld, n. Oegstgeest; H. C. v. Schle, n. Warmond; H. F. Heytveldt, n. Nijmegen; J. v. d. Werf. n. Hazerswoude; C. Wesseling, n. Sassen- heim; M. A Wesseling, n. idem; J. A. Maag denburg, n. 's Gravenhage; G. J. M. Fox, n. Schaesberg Terwinselen; J. P. Korse, n. Vught; J. M. v. Dijk. n. Oegstgeest. Ingekomen: J. Th Bannenberg, v. Eind hoven; F. W. Teurlings, v. Tilburg; J. J. Wed. J. T. van der Kwaak, geb. Van Winkel en gezin, van Wassenaar. Papelaan 86 T. Raversbergen en echtg., van Rijnsburg. Donklaan 43 Mej. A, M. v. d. Bungelaar, van Nijmegen, Veurscheweg 3 W. P. de Ridder, van 's-Gravenhage, Haagweg 22 J. G. de Ridder, van 's-Gravenhage, Haag- weg 22 M. van Tol en gezin, van Rijns burg, Rijndijk 98 Vertrokken: K. H. K. Wijtsma en gezin, naar Heemstede, Binnenweg 79 J. van Egmond en gezin, naar Amsterdam. Jac. v. WASSENAAR. Bijeenkomst „Wassenaar en Omstreken" In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwver. Wassenaar en Omstreken -haar maandelijksche ledenvergadering. De voorzitter, de heer P. Zegwaard sprak het welkom, waarna de secretaris, de heer C. van der Salm Jr. de notulen las die vastgesteld werden. Tot juryleden om het ingezondene te keuren werden benoemd de heeren De Rooij, van der Krogt en Weekhout. De heer van der Salm hield een praatje over het tentoonstellingswerk. Spr. behan delde hoe men met betrekkelijk eenvoudige middelen cultuurtjes kan kweeken of In zendingen kan vervaardigen en bloem en bindwerk voor de te organlseeren jubileum tentoonstelling kan maken. Deze tentoon stelling die 2al worden georganiseerd ter herdenking van het 25-jarlg bestaan der tuinbouwvereeniging, mag en kan niet ver geleken worden met een speciale kweekers- tentoonstelling. Op deze tentoonstelling zullen de leden laten zien wat zij al zoo kweeken en kun nen kweeken en welk bindwerk zij maken. Daarom kunnen alle leden aan deze ten toonstelling deelnemen, omdat het niet noodzakelijk is uitsluitend naar voren te komen met cultures die h»eel veel tijd en speciale verzorging vragen. Met een luid en warm applaus werd den spreker dank gebracht voor zijn causerie. Na de pauze bracht de jury verslag uit van de keuring. Toegekend werden voor 3 bloeiende Hortensia's 27 p. of len prijs, in zender C. van Vulpen; voor 3 bloeiende Calceolaria's 26 p., inzender P. Zegwaard. De tentoonstelling zal worden gehouden op 12, 13 en 14 Augustus as. De heer H. A. N. Jansse bracht namens de jury verslag uit van de uitgeschreven prijsvraag voor de beste slagzin voor de tentoonstelling. De jury had uit een 27-tal ingekomen ontwerpen met een eersten prijs bekroond de slagzin „De T.V.W. als zilv'ren bruid, noodt gast en lid op Duin- rell uit". Inzender D. v. d. Giessen. ZOETERWOUDE. Aanbesteding. Ten gemeentehuize werd aanbesteed voor rekening der gemeente: a. het maken van een rioleerlng, het opbreken van de be staande bestrating, het maken van een trottoir en nieuwe bestrating in de Dorps- sraat vanaf de Schouenbrug tot aan de Westeindsche brug en b. het maken van een schoeiing van beton langs den Noord- buu-rtschen weg, het amoveeeren van de zg. Steenen Brug nabij perceel E 142 en het reconstrueeren van den bestaanden grintweg tot straatweg. (De levering van klinkers geschiedt rechtstreeks door de ge meente) Ingeschreven werd als volgt: L. Zoete- meljer, Brielle. f. 21.900; Johs. de Rooij, Vleuten, f. 20.870; W. Vlieger, Rotterdam, f. 20.473; P. C. Longeveld, Hardlnxveld, f. 17.300; Gebrs. Schouls, Leiderdorp, f. 15.843; M. Konings, Leiden, f. 17.400; van der Geere en Stuifzand, Leiden f. 18.000; Jan Bastemeijer, Poortugaal, f. 16.666; W. F. Mancelis, Leiden, f. 22.912; fa. E. Sanders en Co., Gouda, f 18.623: Erven Paardekooper, Zoeterwoude, f. 19.733; P. H. Meijers en Zn., Oegstgeest. f. 22.895; C Godschalk, Lelden, f. 18.260; Firma J. P. Kiljan, Gorkum, f. 21.200: Th. de Winter, Leiden, f. 18.050; J. en P. van Wijk, Alphen aan den Rijn, f. 17.978; G. Hoeken en W. J. Monshouwer, Nieuwendijk, f. 21.300. Het werk is gegund aan Gebrs. Schouls te Leiderdorp. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Antonius, z. van J. v. Bemmelen en G. M. v. d. Ploeg Petrus Johannes, z. van P. J. Bakker en G. A. Ooijendijk Jacobus Jasper Maria. z. van G. P. v: Leeuwen en C. de Jong Wilhel- Lennepkade 360 Mej. E. A. Stokhuijzen, mus Albertus, z. van H. v. d. Berg en J M. naar Voorburg, Arembergerl. 47 - H. Schalk Matze. cn gezin, naar Lelden, Pasteurstr. 50 Mej. A. Jonkers, naar Groningen, mr De Sitterstr. 40 Mej. C. Klein, naar Den Haag, Koningskade 9 P. Roessen, naar Woubrugge, Noordeinde 371 L. C. Schel- levis en gezin, naar Brussel, België Mevr. A. E. Pama. naar Den Haag, Elandstr. 148 L. A. Schnitzler, naar Voorhout, Leid- schevaart. Bij de politie is aangifte gedaan dat van een 7-tal lantaarns van de straat verlichting, langs den Leidscheweg, de branders en gloeikousjes zijn ontvreemd. Tevens is een klacht ontvangen over het vernielen van ruiten en reclameborden door het gooien met steenen door de schooljeugd. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Hendrika, D. van H. G. Veldmaat en A. R. Bodegraven Renske Maria Jacoba. D. van A. de Boer en E. W. Spierings Gerrt Jan, Z. van G. J. ter Beek en E. Scheltens Antonia Theodora. D. van A. M. de Vroomen en G. Th. A. Kor tekaas Cornells Theodoras, Z. van A. M. de Vroomen en G. Th. A. Kortekaas. Gehuwd: C. Waasdorp en M J. Juffer mans D. Roest jm. 25 j. en A. Schier jd. 24 j. Overleden H. van Seggelen 93 jweduw naar van G.Trompslager G. F. Weiter 79 j„ weduwe van Chr. van Veen G. J. ter Beek 1 dag. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Wilkens van Schagen J. M. van Ingen van Bodegraven R. G M. Drabbe van Sassenheim P. Koenraad van Soerabaja Th. Ofenböck, komende uit G. J. Ammerlaan en Q. A. J. A. de Rijk en M. J. Olst- Getrouwd Warmerdam hoorn. Ondertrouwd: Abraham Johannes v. d. Krogt, 34 J. en Heberdina Gerarda de Laat, 33 j. Johannes Theodorus v. d. Maat, 34 j. en Hendrika Aleida Finkenflugel 26 j. Adrianus Jacobus v. d. Werf 28 j. en Johan na Margaretha Klljn, 26 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. A. H. Noordman, v. Wasse naar G. v. d. Steen, van Haarlemmermeer T. v. Dam, van Haarlemmermeer E. P. Voordouw, van Hillegom G. Broekhuizen van Voorburg Wed. Fontein geb. v. Vliet en gez., van Lelden C. J. Schouten en gez. van 's-Gravenhage H. M. de Vette van Vlaardingen Th. P. v. d. Akker van Schie dam A. Polderman, van Zoetermeer L. H. Ravenstein en gez.. van 's Gravenhage A. A. Bergen Henegouwen qn gez.. v. Schip luiden Th. J. Elstgeest v. Woubrugge R. A. v. d. Horst en gez. van Waddinxveen L. Zwetsloot en gez., van Woubrugge Q. J Kroesmeier van Boskoop A. J. v. d. Werf van Berkel en Rodenrijs B. Bosman van Oegstgeest W. H. Soppe v. Ommen F. L. N. Volwater van Alkemade A. M. Bontje v. Alkemade P. C. v. Rijt van Warmond E. d. Haan v. Leimuiden. Vertrokken: A v. d. Werff n. Hazerswou de C. M. E. Kieft n. Haarlemmerliede Th. J. Romljn n. Leiden W. J. Pouw Kraan n. Leimuiden H. J. Th. Zandber gen en gez. n. Noordwijk C. A. v. d. Salm n. Warmond C. J. Berg n. Hazerswoude L. N. Berg n. Nieuwerkerk a.d. IJsel G. P. Ammerlaan n. Nieuwerkerk a. d. IJsel J. Schaar en gez. n. Leiderdorp Th. v. d. Loo n. Koudekerk J. C. Olsthoorn n. Stompwijk A. Jouwsma n. Stijen J. M. Mandold n. Leiden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11