Uit de Omstreken - Tweede Blad Dinsdag 11 Mei 193) BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA GEBOREN. Antania Carolina, dr. van M. J. Mulder en G. A. v. d. Dijssel Mijntje Maria, dr. van I. Bavelaar en M. Stapper Martha Maria, dr. van C. Scheurwater en G. Visser Wllhelmlna Frederika Sophia, dr. van A. J. Nachtegeller en C, M. Verhoeven Jaco- ba Hendrlea. dr. van C. D, Hoekveen en C. Brandt Maria Theodora Hendrika. dr. van P. C. v. Haasteren en D. C. Janson Catharlna Maria, dr. van A P. v. Strater en D. M. Zwart Maria Cornelia Johanna, dr. van J. B. A. BeugelsdUk en M. E. v. Zwieten Tjltske Gerlofke, dr. van T. G. Louwen en W. A. Kranenburg Margaretha, dr. van J. Th. Angevare en A. Warmenhoven Johannes, zn. van M. Kersbergen en N. J. v. Helden Constantia Maria, dr. van G. \V. Kann en C. Cabooter Hendrina, dr. van J. Vreugdenhil en C. K. v. d. Veer Petrus Hendrikus Maria, zn. van P. Th. Bakker en A. M. Schafer Louwris. zn. van H. Mak en K. Gravekamp Andreas Petrus Johannes, zn. van A Veelenturf en A. M. de Wit Anthonius Adrianus, zn. van D. de Vries en M. v. d. Berg Margaretha, dr. van B. Kreeft en G. de Gooijer Maria, dr. van J. Rotteveel en W. Zwijnenburg Emmy Thea, dr. van J. C. Muchlhaus en M. v. d. Waal Hendrika, dr. van A. Honders en A. M. Schroder. HÖNIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. 7928 ingez. Med.) OVERLEDEN. F. v. d. Berg. m.. 62 J. A. P. Gouwentak, wedn., 90 J. G. Elte, wedn.. 62 J. GEHUWD M. Vreeswijk, jm. en E. M. Devllee, jd. J. L. H. Oudshoorn, Jm. en A. Loos, jd. GEVESTIGD. M. J. P. de Boer, Kam. Onnesln. 24 G. C. Boshom, slager. Haarl.str. 218 E. C. Breure. verpleegster, Rijnsb.weg 60 J. v. d. Broek, dienstbode. Gasstraat 4 a A. C. Bronkhorst, verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. A. OuwendljkBunnlk. H. Rijndijk 180 a J. H. Dobbe, dienstbode. Witte Sin gel 92 N. v. Egmond, verpleegster. Mee- zenstraat 2 E. Ellas, secretaresse. Pieters kerkhof 38 Wed. M. v. Brandenburg Fonck en fam., 3 Octoberstr. 43 a L. God- dljn en fam., boekhouder, Merelstr. 42 J. J. Halsema en fam., v. 't Hoffstr. 15 H. Heins. Ie lult. art.. Wasstr. 23 C. M. Her ben en fam., 3 Oct.str. 65 a M. J. Herzo- genrath, Steenstr. 55 a G. G. Hoexum, verpleegster, v. Oldenb.str. 29 P. Jochem, pakhuisknecht, Bloemmarkt 11a W. A. v. Kempen, Lijsterstr. 1 J. Kanls en fam. kapper. Amallastr. 30 M. v. Kesteren, Roodborststr. 16 P. C Jonker, leerl. ver pleegster, v. Oldenbstr. 32 M. B J. Lan- gemeijer. hoofdjuffr. weverij. Plantage 8 C. v. d. Linde, Zoeterw. Singel 97 J. Th. v. d. Linden en fam., vertegenw., Heerengr. 8 A. Lopes Cardozo. Rijnsb.weg 140 C. Los en fam.. Witte Singel 97 A. Luiks, Fagelstr. 6 E. A. Mollers, dienstbode. Haarl.str. 213 G. v. Mook en fam., ma- hlnlst, Haarlemmerw. 56 A. Mulder, Kap- teynstraat 33 W. Mulder, landbouwer, Kapteynstr. 33 J. P. v. Nahuijs. hulp i/d. huishHJsterstr. 18 J. B. v. Overeem, Doezastr. 20 a Wed. M. NueboerPiet, Rijnsb.weg 88 E. B. J. Postma. Rijnsb.weg 177 M. Prins en fam.. banketbakker, Hoolgr. 41 C. M. Rekelhof. dienstbode, Stationsweg 37 B. Riel en fam., monteur. Vreewljkstr. 27 C. Rietkerk, schipper, aan boord „Lena" J. B. Rutgers, banket bakker, Plantsoen 9 b H. Schalk en fam., chauffeur, Pasteurstr. 50 Wed. E. A. M. BootsScholten, Steenstr. 25 P. H. Schreuder en fam., Fagelstr. 20 A. M. Schuur, chauffeur, H. de Vriesstr. 27 Wed. J. VisSemler, Boerhaaveln. 21 L. J. G. KoningSnel en fam., v. Bemmelen- straat 9 B. Soet, winkelbed., Willemstr. 11 C. H. M. Strang, verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. H. Teeuwen, arts, Doezastr. 34 T. Tieleman. onderwijzer, Roodenb.str. 52 J. A. Traa, verkoopleider. Haarl.str. 44 a F. S. T. Vaal. verpl.-vroedvrouw, Apoth.dijk 30 C. v. Veen, dienstbode, Haarlemmer straat 268 M. A. Vermeulen, Meerburger straat 1 A. v. Zanten, Vreewijkstr. 4 B. B. S. v. Zanten, H. de Grootstr 5. AALSMEER. Vergadering A.R. Kiesvereeniglng. De A.R. Kiesvereeniglng hield een openbare vergadering in de Geref. Kerk. Mr. H. Bijleveld uit Amsterdam sprak. De l belangstelling was groot. De voorzitter der Kiesvereeniglng, de heer P. v. d. Meer Pz., opende. Vervolgens behandelde mr. Bijle veld zijn onderwerp „Om heilige goede ren". Spr. wees erop, dat waar andere politieke partijen bij naderende Tweede Kamerverkiezingen steeds weer haar be ginsel-programma's moeten herzien, de A.R. in ongebroken eenvoud sinds 1878 op de hoofdpunten, ongewijzigd met hun program den strijd tegemoet treden. De verkiezing is ook voor de A.R. zoo goed, omdat het hen dwingt tot zelfbezinning. Het Plan van den Arbeid beschouwde spr.. nadat hij daarover in bijzonderheden had ultgewijd, als een der vele leuzen, welke na de verkiezing weer wordt opgeborgen. Ook wat Rusland. Duitschland. Italië, Spanje en Frankrijk ons volk leeren. schetste spr. Aan het slot van zijn rede wees mr. Bijleveld er met klem op, dat het bij deze verkiezingen vooral gaat om het bewaren van heilige goederen, waar voor iedere A.R.-man paraat dient te zijn. De Bloemenhandel. Het is wel van korten duur geweest, doch de Moederdag heeft In de tweede helft der afgeloopen week op den bloemenhandel alhier een zeer gunstigen invloed uitge oefend. Waren de prijzen, welke over het algemeen tot en rhet Woensdag besteed werden voor het meerendeel der bloem soorten laag. In den morgen van Hemel vaartsdag was er plotseling een opgewekte stemming bi) den handel te constateeren en de noteeringen o.m. van rozen, lathyrus en verschillende soorten bolbloemen gin gen met sprongen omhoog» Massale hoe veelheden bloemen hebben tot en met Za terdag over de grenzen des lands en voor al naar Duitschland, haar weg gevonden. Wat de noteeringen betreft, werd voor de rozen tot 12 per stuk. voor de lathyrus 60 per bos en voor de irissen tot 40 cent per 12 betaald. De Am. anjers kwamen blijk baar minder voor export in aanmerking, waardoor de opbrengst veelal niet hoog was. Van seringentakken kwam gedurende de laatste week minder aanvoer; het sei zoen van dit product spoedt nu ten einde. Voor de vraag echter was er nog meer dan voldoende aanbod van deze bloemtakken en in de eerste dagen der week moest veel afwijkende kwaliteit, dat onverkoopbaar bleek te zijn. vernietigd worden. Van Don derdag af echter kwam er ook voor de se ringen nog weer wat opleving, met tot ge volg. dat de prijzen voor de betere kwa liteit. iets hooger werden; als hoogste op brengst gold van 1015 cent per tak. Het selzorn van de freesias nadert ook weer zijn einde; de aanvoer was van weinig betce- kenis meer. Ook de tulpen in diverse soor ten verminderen nu snel wat het aanbod betreft. Thans beginnen weer meer aan dacht te vragen de violieren, pyrethrum enz. Geregeld was er een flink aanbod van meilelietjes, welke lage prijzen opbrachten, met als hoogste opbrengst pl.m. 1 ct. per stuk. Uitstekende opbrengst gaf het plu- mosus snijgroen, dat soms zelfs nog boven 50 cent per 10 ranken noteerde. Jap. lelie- kelken en calla's werden veelal tegen ma tige prijzen verhandeld. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was een groot aanbod van veler lei producten, waarbij de hortensia's een belangrijke plaats innamen. Voor de aller beste potten van dit product werd f. 2 per stuk betaald, de cineraria's tot 40 cent, de primula otoc. tot 35 cent. de geraniums tot 18 cent. De handel in perkplanten was niet best; veel violen, madelieven en primula's waren onverkoopbaar en moesten vernie tigd worden. De primula wanda bracht af en toe nog tot 45 cent per bak op: violen en madelieven als hoogste prijs 25 cent, eveneens per tak. VERTROKKEN. R. Albers. Amsterdam, Amstelln. 3011 Th. M. DielsAngevaare. Amsterdam. Zee dijk 66 D. Blansjaar, Enschede, Haver- straat 48 J. W. Boehmer, den Haag, Frankenslag 320 W. J. H. A. Boot, Voor schoten. Leldschew. 192 O. v. d. Bosch. Oegstgeest, Koninginnelaan 17 H Buis en fam., Voorschoten. Voorstr. 34 Wed. C. M. KwikDassij, Zaandam, Eschdoornln. 88 Wed. A. E. ColignonDolphiJn, Eind hoven. Hortensiastr. 50 Th. W. Dorre- steijn, Hulzen, Havenstr. 5 B. v. Dijk en fam., Schiedam, Ruysdaelln. 42 a J. J. v. Eek, Amsterdam, Weesperzljde 86 H P. v. Eeghen, Amsterdam, Heerengr. 497 A. C. A. M. v. EijsdenFleerkamp, Tilburg, Ringbaan 0 230 G. A. Froeling, Utrecht, Pr. Hendrikln 40 J. Geenjaar, Oegst geest, H. Morschweg 104 C. J. de Goede en fam., Oegstgeest. Geversstr. 36 A. v. Harskamp, den Haag, Mechelschestr. 6 G. J. Heering en fam.. Oegstgeest. Konln- ginneln. 17 H. J. de Heiden en fam., Hll- legom, Leidschestr. 149 W. M, Hermans, Nijmegen, Oranjeslng. 60 E. J. v. Galen— Hoope, Amsterdam, Linnaeusstr. 39 F. C. Kleljn, Amsterdam, Weteringsch. 211 bov. A. G. Kok, Apeldoorn. Gunningln. 38 F. J. Kranenburg, R'dam, Ungerplein 2 Th. C. P. Lamboo, Voorschoten. Papelaan 64 J. N. C. v. Leeuwen. Alphen a. d. Rijn. Wil lemstraat 31 K. Loeb, Amsterdam, N. Heerengr. 31 J. Nolten. Breda, Merelstr. 8 L. A. Overdevest en fam Zoeterwoude, Schenkelw. C 76 I R. Roosendaal, Oegst geest, Emmalaan 57 A. J. J. Schnaar en fam.. den Haag, Franklinstr. 115 D. A. Smits, den Haag, J. v. Stolbergln. 70 E. Stlppschlld, Wassenaar, L. Kerkdam 40 J. Verbree, Katwijk, Kerkplein 3 B. L. A. de Vrind, Overdlnkel. Straatweg O 466 B A. L J. Waasdorp, N.O. Indië Th. M. Warmuth, Oegstgeest, Duivenv.str. 25 F. C A. Wille, Epe, Hoogstr. 122 A P. de Winter en fam.. Amsterdam, Singel 440 S. Witte, Amsterdam. Ie Helmersstr 62 J v. Woudenberg, Oegstgeest. Rhijng.straal weg 7 A. M. Meijers—v. d. Zanden. Ban doeng, N.O.I. BENTHUIZEN. De zoete melk is alhier met 1 cent oer liter verlaagd tot 8 cent oer liter. Bij het scheppen van een emmer water eeraakte het. 9-jarlg meisje C. v. d. H. in de diepe Wijk bil W. v. A. Door het flinke optreden van de 10-jarige Nellie v. A.. werd zii van een wissen dood gered. De 12-jarige J. F., had het ongeluk om op een ijzeren Daal te vallen waardoor hii een diepe vleeschwond aan de rechter- diibeen bekwam. Door dr. Steur, werd de wond voorloopie gehecht. Lood-diefstal. De landbouwer R. aan den Hulgsloterdijk alhier, kwam 's morgens tot de ontdek king, dat ongewenschte bezoekers 's nachts i op het erf waren geweest en ongeveer 30 Meter lood van de boerderij hadden ver wijderd en meegenomen. De politie stelt en onderzoek in. Ernstige botsing. Zaterdagmiddag kwam op den Hoofdweg een uit de richting Nieuwvennep komende auto. bestuurd door den heer S. H. uit Haarlem. In botsing met een bestelauto, die bestuurd werd door den heer K. en achter- j uit een erf afreed. De schok was zoo 'nevlg, dat de bestelauto in de wegsloot terecht kwam. terwijl van den anderen wagen een wiel werd afgeslagen en de radiateur na genoeg geheel in elkaar werd gedrukt. De chauffeurs kwamen er nogal goed af. De zwaar beschadigde auto's werden met een kiaanwagen naar een garage gesleept. 10-jarig bestaan der H. O. V. De Hoofddorpsche Orkestvereen. gaf Za terdagavond ter herdenking van haar 10- jarig bestaan in de keurig met bloemen versierde zaal van ..De Landbouw" aldaar, onder veel belangstelling een goed ge slaagden Jubileum-avond met een mooi concert en met medewerking van den Ca baretier Bartoes. 's Middags werd door de vereenlging re- |ceptie gehouden, waarbij vele vooraan staande personen en vertegenwoordigers van verschillende plaatselijke vereenigin- gen hun gelukwenschen kwamen aanbie den Woorden van dank. waardeering en sympathie werden gesproken o.a. door dr. Zuijdam namens de Oranjevereenlging; mr. Goudsmit namens de IJsclub; den heer Koopman namens het Fanfaregezel schap Excelsior"; den heer de Tello na mens de gemengde zangvereen. en den heer de Zeeuw namens de vereen. „Con cordia". De hartelijke toespraken gingen alien met de aanbieding van een prachtig bloemstuk gepaard. Ook mevr. Rezelman en mevr. van Woerkom hadden met een keurlgen bloemenmand van haar belang stelling doen blijken. De voorzitter, dc heer Jelsma, deelde mede dat de burgemeester, mr. A. Slob, wegens afwezigheid verhinderd was de ••■ereeniging persoonlijk te komen compli menteeren en dankte allen voor de be toonde belangstelling. Nadat 's avonds de voorzitter de bijeen komst met een enkel woord had geopend en de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, vfeid het programma op verdienstelijke wijze., afgewerkt. Na afloop had er een gezellig bal met attracties plaats o. i. v. van het bekende Casa Nova Dansorkest. Het was een ge zellige en mooie avond, waarop met vol doening kan worden teruggezien! Terwijl de arbeider B. Zaterdagmor gen nabij Schiphol alhier bestratingswerk zaamheden verrichte, werd hij plotseling overreden door een pacseersnde auto. Ern stig gewond werd hij opgenomen en na aoor een dokter voorloopig verbonden te zijn, per auto naar een ziekpnhuis In Am sterdam overgebracht. Zijn toestand is vooruitgaande. Met betrekking tot 'net door den pen ningmeester van de Bad- en Zweminrich ting „Hoofddorp" uitgebracht financieel verslag, vernemen we, dat sommigen in de meening verkecren, dat de flnancleele toe stand van deze vereenlging wel bijzonder gunstig is te noemen omdat als batig saldo waarmede de rekening over 1936 sloot, zou genoemd zijn „ruim 8 mille". Bij informatie is ons gebleken, dat dit 'nooge cijfer op een vergissing berust, daar het saldo ruim f 80 bedroeg, hetgeen de vele in den laatsten tijd gedane belangrijke uitgaven in aanmerking genomen voor de vereeniging een bevredigend resultaat is. NOORD WIJK. De gemeentebegrooting sluitend. HILLEGOM. Gistermiddag omstreeks 12 uur werd gramofoon-muziek ln een auto gemaakt, welke s;ond oo een eif bi] een woning aan de Leldschestraat. Dat mocht niet, want het gebeurde aan den openbaren weg. Naar wij vernemen was toestemming gevraagd doch afwijzend beschikt. De politie maakte proces verbaal op. HAARLEMMERMEER. C. A. van Oeveren t Te Zwanenburg nabij Halfweg alhier, is op 82-iartgen leeftijd overleden de heer Cor nells Adrianus van Oeveren, die de ont wikkeling van dit dorp met omgeving, waarin hii bijna 60 jaren heeft gewoond, vrijwel geheel heeft meegemaakt. De heer van Oeveren wiens vrouw na een echtvereeniging van ruim 55 jaren, ln 1936 ls overleden had, mede door zijn 11 ver en prettig humeur, veler achting en vriendschap verworven. Ernstig auto-ongeluk. Op den Sloterweg ln Haarlemmermeer geraakte de besturder van een personen auto. waarin nog twee heeren zaten, de macht over het stuur kwiit, met het gevolg dat de auto tegen een tweetal langs den weg staande hoornen botste en deerlijk werd gehavend. Een der inzittenden de heer M. uit deze gemeente bekwam een lichte hersenschud ding terwijl ook de andere personen ver wondingen opliepen. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de ln de VlsscherlJschool alhier ge houden examens voor motordrijver zijn ge slaagd: Jacob de Jong Jzn„ Willem Ouwe hand Wzn Cornelis de Vreugd Am Jan van Duyvenbode Nzn„ Leen Kuyt Czn., Gijs van Duyn Jzn., Oornelis Ouwehand Czn„ Piet van Rijn, Johan Zuyderduyn Azn, en Cornells Ketting Pzn. Allen zijn leerlingen van de Vissoherïjschool alhier. Rijksgedelegéerde bij deze examens was de heer J. Ages, lid van de examencommis sie voor machinisten bij de zeevaart te 's-Gravenhage. Door B. en. W. is het herstellen van den betonnefi' afrit voor de Varkevisser- straat gegund aan de firma A. K. Zwa nenburg voor f.2405. zijnde de laagste in- schrijfster. De werkzaamheden daarvoor zijn reeds aangevangen. Echter niet zonder belasting, verhooging. Aan den vooravond van de behandeling der begrooting 1937 in den raad komt het ons gewenscht voor deze begrooting nog even onder de loupe te nemen. De begrooting geeft, voor wat de gewone dienst betreft, een bedrag aan inkomsten en uitgaven aan van f. 782.398,80 in totaal. Dat het hoofdstuk steunverlcening aan be- hoeftigen en werkloozen hierin een belang rijke rol speelt, behoeft geen betoog. De In komsten van dit hoofdstuk zijn n.l. op ruim f. 191.000 geraamd; de uitgaven daaren tegen op ruim f. 285.000, zoodat dit hoofd stuk een nadeelig saldo oplevert van bijna f. 94.000. Deze cijfers toonen aan. dat.de huidige steunverlcening wel een zeer be langrijke plaats ln het gemeentelijke budget inneemt. De Inkomsten van den kapitaalaienst be dragen f 444.806.12 en de uitgavan f. 462.276.54. alzoo een nadeelig slot van f. 17.470.42. Het Is B. en W. mogen gelukken de be grooting sluitend te maken. Helaas is dit slechts mogelijk door belastlmgverhooglng. Weliswaar hebben B. cn W. de versobering der uitgaven, waarmede in vorige jaren is aangevangen, ook thans voortgezet cn op alle daarvoor ln aanmerking komende posten doorgevoerd, maar daar zijn nog zoovele uitgaven op de gemeentebsgrooting, wier verlaging de gemeente nliet in de hand heeft, omdat die uitgaven bij wet of over eenkomst aan de gemeente zijn opgelegd. Bovendien is het niet mogelijk bij de ge stadig? uitbreiding ln zielental, het uitga - venpeil steeds te drukken. Intusschen, B. en W. zeggen het in hun memorie van toelichting neg eens onver bloemd; „bij de bespreking van de moge lijkheid tot bezuiniging moet niet worden vergeten, dat onz? gemeente in vergelijking met tal van andere soortgelijke gemeenten altijd zeer sober is bestuurd". Het tekort voor 1937 bedroeg aanvanke lijk rond f. 76.000.welk bedrag later door B. en W. kon worden teruggebracht tot f. 84.000.als gevolg van verdere bezuini gingen op uitgaafposten en verhoogingen van lnkomstposten. Welke zijn de oorzaken van dit groote tekort? Om deze op te sporen, is een vergelijking getroffen met d? brgrcotlng van verleden jaar cn dan blijkt ln de eerste plaats dat op de begrooting 1936 het voordeellge saldo van 1934 ad f. 13.000 was uitgetrokken, ter wijl thans een nadeelig saldo van 1935 ad f. 5.000 moest worden geraamd, waardoor een nadeelig verschil van f. 18.000 ontstond. Voorts moest 'voor het hoofdstuk steun- verleer.ing f. 10.000 meer dan verieden jaar worden uitgetrokken; de belastingen moesten bijna f. 9.000 minder worden ge raamd; de uitkeering uit het gemeente fonds moest wederom met rond f. 2500 wor den verlaagd, idem de huren en pachten van huizen en landerijen; de bijdrage van het rijk uit het werkloosheidssubsidiefonds zal dit Jaar met 2 "/o worden verminderd, wat ook al een schadepost beteekent van bijna f 4000: de bijdrage aan het alge- meene ziekenfonds ter plaatse op de pre mie voor verzekering van werkloozen tegen dokterskoslen vraagt f. 2500.meer; de verpleging van krankzinnigen kost tn ver band met een toeneming van dit aantal f. 3300.meer enz. Alles bij elkaar is er, zooals gezegd, een tekort van f. 64.000. Hoe moet dit gat worden gestopt? Het antwoord hierop gaven wij hierboven reeds: met verhooging van belastingen. Doch daarmede zijn we er nog niiet. Inte gendeel, bijna driekwart moet dan nog worden gestopt door te beschikken over een gedeelte der algemesne reserve en der bedrijf sreserves. Wat de verhooging van belastingen aan gaat, deze betreft de gemeentefondsbe lasting. B. en W. stellen den raad n.l. voor, het aantal opcenten op de gemeentefoncs- belasting te brengen op 75 ithans 65), het geen voor den dienst 1937 een bedrag van f. 3470 oplevert (feitelijk f. 5200, maar deze belasting loopt van Mei tot Mei, zoodat dit jaar slechts acht maanden van deze meerdere opbrengst profiteeren Voorts zal het aantal opcenten op de personeele belasting, welke progres sief worden geheven en moment s el 90180 bedraagt, worden verhoogd tot 110210, dus verhoogd worden met 30 opcenten op alle aanslagen. Dit beteekent een meerdete opbrengst van f. 14.040. Behalve deze belastingverhoogingen wor den verdere baten gevonden uit de ger wone reserves van de bedrijven tot een bedrag van rond f. 7750 cn een beschikking over de algemeene reserve der gemeente tot een bedrag van f. 39.080. Een en ander versohaft het dienstjaar 1937 een meerdere opbrengst van f. 64.340 in totaal, waarmede derhalve het tekort is gedekt. Het stemt tot voldoening, dat B. en W. gemeend hebben niet aan de diverse sub sidies te moeten tornen. LISSE. De ver. „Het Hoogeland", welke ver- eenigjng de reclasseertng ter harte neemt, houdt morgen met toestemming van B. en W. een speldjesdag. NOORDWIJK AAN ZEE. De verwachtingen voor het a.s. Badseizoen. HEDEN. Morschweg 59Stadsevangelisatie te 1 uur nam. Woensdag. Gerecht 10: Theosophisch Genootschu I 81/4 uur nam. 1 Nutsgebouw: Prop.-avond Vrouwen Vre. desbond. 8 uur nam. DAGELIJKS Pieterskerkgracht (tot 27 Mei): Teelten-1 en Schildersgenootschap „De Kunst om de I Kunst". Jubileumtentoonstelling 10—'2 sa| 25 uur. Zondags 25 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge-1 r.eeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau I (Bocrhaavestraat 21). Half drie tot hal! vier: Donderda. Inenting tegen dlohteiie, 3'/» uur precies nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Ge-I neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees-1 kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu!». 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Eln Madel vom Ballet". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdag middag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopend-: voorstelling en 8 uur nam Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam, „Première". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. I Zondag van 27 uur doorl. voorstelling, f Lldo-Theater Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Amsterdam bi] nacht". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. I Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str, 71 „De familie van mijn vrouw". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 71 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur I nam „Een liefdesparade". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/s u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en I nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds I „Tot Hulp der Menschheld", echter van I nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der I apotheken wordt van Maandag 10 tot er I met Zondag 16 Mei a.s. (Ie Pinksterdag: I waargenomen door de apothekenP. du I Crolx, Rapenburg 9, telef. 817 en P. B, de I Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef. 3553. Maandag 17 Mei (2e Pinksterdag) neemt waar apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 4 telef. 552, Voor Oegstgeest: mej. J. Doedeni, Wilhelmlnap. 8. Telef, 274. Reeds vele aanvragen, vooral ook uit het Buitenland. Wat zal het komende badseizoen voor Noordwijk brengen? Ziedaar de groote vraag, waarmede wel het groot ste gedeelte van de bevolking zich bezig houdt. Reeds velen waren bij het sei zoen-bedrijf betrokken, doch thans, nu de werkgelegenheid in den landbouw en aanverwante beroepen zoo gering blijft, is de hoop van velen, méér dan ooit, gevestigd op de komende zomer maanden. Reeds thans ls de tijd aangebroken, dat regelmatig aanvragen binnenkomen en het program, zij het dan in grove trekken, is vastgesteld. Dus zijn We eens met de direc ties der grootere hotels gaan praten, om hun verwachtingen te vernemen. Zoo bleek de heer L. van Sterkenburg, directeur van de N.V. Hotel Exploitatie Mij. „Noordwijk aan Zee", dien we van voor gaande jaren reeds leerden kennen als iemand, die zich niet door tegenslagen laat terneer drukken, zeer optimistisch ge stemd. Hij zat reeds volop in de drukte. Hij vertelde ook, dat de belangstellinf uit het buitenland voor Noordwijk buiten gewoon groot is. Reeds vele aanvragen kwamen uit Frankrijk binnen, waarom men dan ook in Parijs een specialen ver- tegenwoordiger vestigde. Dooh ook uit andere landen komen aan vragen binnen en deze zouden nog heel wat grooter zijn, aldus de heer Sterken- burg, wanneer men voor Holland in het al gemeen maar meer reclame maakte. Vol- gens onzen zegsman, die zeer goed bereisd is, is ons land bulten onze grenzen te on bekend. Men weet slechts dat „Holland en „rust" synoniem zijn. Geen stakingen van beteekenls en geen politieke verwar ringen; een groote aantrekkelijkheid voor den vreemdeling. Waarom tracht men niet meer van deze onschatbare voordeden je profiteeren dooreen krachtig aangepakte reclame-campagne? De aanvraag voor verblijf is goed. weer beter dan vorig jaar, en hierover is men zeer tevreden. Een grootere moeilijkheid was het verkrijgen van personeel. Het Hol- landsche meisje is nu eenmaal niet gediend van het hotel-bedrijf. Dit moest men wel zeer sterk ondervinden. Niet minder dan 107 arbeidsbeurzen werden aangeschreven voor kamermeisjes. Niet een enkeje aan vraag kwam binnen! Men is daarom mix ten overgaan tot het engageeren van Zwit» sersche kamermeisjes, terwijl het ovenge vrouwelijke personeel bestaat uit Engelsche en Oostenrijksche meisjes. Het „pension-tournante" is verleden jaar een groot succes geweest. Daarom is dit jaar wederom uitgebreid met het Jaar beursrestaurant te Utrecht en „In den Vergulden Turk" te Leiden. Van deze gele genheid om met gebruikmaking van de Noordwij ksche hotel-bonnen in eerste rangs zaken in de groote steden te lun chen of te öineeren ls een groot gebruik gemaakt. Alleen ln het Carlton te Am sterdam werd 1700 maal gelunchd. Van daar dan ook de instelling van de huidige slagzin: „Maak voor uw bezoek a3n Hol land Noordwijk tot uw hoofdkwartier!' Natuurlijk spraken we ook nog even den heer R. Tappenbeck, een der directeuren van het Huis ter Duin en een stuwende kracht van V.V. „Noordwijk Vooruit". Ook cleze verwachtte veel van het naderende seizoen. De devaluatie heeft het verblU' voor den buitenlander goedkooper ge- maakt. Vooral voor Engeland en de aan- vraag bleef dan ook niet beneden de ?er' I wachtingen. Zooals thans de bespreking van logeergelegenheid verloopt, ziet het er naar uit, dat, vooral de eerste weken van Augustus. Noordwijk geheel bezet zal ain- Het vorig jaar had bespreking eerst iaa» plaats. Wanneer ook dit jaar zoolang ge wacht wordt, zullen ongetwijfeld velen te leurgesteld moeten worden. Een verheugend teeken voor Noordwu' fe, dat dit jaar weer verschillende villa»

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6