De nieuwe pachtwet BINNENLAND LESDSCH DAGBLAD, Dinsdag 11 Mei 1937 Vierde Blad No. 23656 gemengd nieuws luchtvaart 78ste Jaargang BETROUWBAARHEID. SIERLIJKHEID. ZUINIGHEID Memorie van antwoord aan de Eerste Kamer motorrijder levensgevaarlijk gewond. Ernstig ongeluk te Alpben. Op den Rijksstraatweg Alphen—Leiden (p het kruispunt Wilhelminastraat hoek yan Velzenstraat te Alphen had gister avond omstreeks 10 uur een zeer ernstig verkeersongeluk plaats, waarbij de 33- •arige motorrijder J. E. M. Horsman uit Bilthoven levensgevaarlijk werd gewond. De aanrijding vond plaats tusschen een Bestelauto van den expediteur v. d. Horst en Bijl en den motorrijder, toen eerstge noemde auto. komende van de richting Utrecht, de Van Velzenstraat wilde Inrij den en de motorrijder vanuit de richting Beiden naderde en tot het kruispunt Van Velzenstraat was genaderd. Vermoedelijk heelt de bestuurder der bestelauto door de verlichting aan den gevel van het Volks gebouw den motor niet tijdig gezien. De motorrijder reed, hoewel met matige snel heid, tegen de rechter portierdeur der be itelauto. waarna hij tegen den grond sloeg ,j met een ernstige verwonding aan het hoofd bewusteloos bleef liggen. Na binnen gebracht te zijn in de garage Centraal van den heer v. Gorkum verleenden de doktoren Van Wermeskerken en Munting de eerste hulp. waarna de man in hopeloozen toe stand werd overgebracht naar een zieken huis te Leiden. Het motorrijwiel werd vrijwel geheel ver nield. DOOR EEN MESSTEEK GETROFFEN. Gisteravond ontstond op het Marktplein te 's Hertogenbosch een ernstige vecht- jartij tusschen zekeren P. K. uit Vlijmen ia den legeribakker F. uit 's Hertogenbosch. gaf plotseling een gil. Het bleek dat hij door een messteek onder den rechterschou der getroffen was. Onmiddellijk schoot de otitic toe, dïe de vechtenden scheidde. F. red naar het Groot-Zidkengasthuis over gebracht. Na aldaar behandeld te zijn, TOden K. en F. beiden gearresteerd. Ver moedelijk is een oude veete oorzaak van xt geschil. „Vad." KIND DOOR AUTOBUS OVERREDEN. Gistermiddag is in de Nic. Ruychaver- draat te Utrecht een 2Vi-jarig meisje door «n gemeentelijke autobus overreden Deze bus, die een specialen dienst rijdt om irakzinnige kinderen van hun school naar de woningen te brengen, stopte in de Ruichaverstraat, waar een moeder haar Bontje afhaalde. Het 2'/i-jarig dochtertje is de moeder Khtema geloopen .en voor de achterwielen terecht gekomen. Bij het optrekken is de autobus het meisje over de borst gereden Het kind was op slag dood. BUITENLANDSCH GEMENGD. De ramp van dè Hindenburg. Het onderzoek begonnen. Gisteren is het onderzoek naar de ramp Bn de .Hindenburg" begonnen. Als eerste getuige werd de commandant van het marinestatiion te Lakehurst, Rosen thal gehoord. Rosendhal gaat door voor een van de meest vooraanstaande deskun digen in Amerika op het gebied van de luchtvaart met luchtschepen. Hij beschreef te landingsmanoeuvre van de „Himden- tag", die hij aan het slot van zijn beschrij ving normaal noemd'e. De atmospherische omstandigheden waren op het oogenbhk van de landing in het. geheel niet ongunstig m tijdens de landingsmanoeuvre was er tan ook niets bijzonders op te merken ge- West. Hoe de brand ontstaan was. had hij tiet opgemerkt. Na de eerste steekvlam, to duidelijk te zien was geweest, was het Sieele achterschip in vlammen opgegaan, rasendhal had het heel verwonderlijk ge- 'onden niet meer explosies te hooren. De ontploffingen, dte men tijdens den brand Morde en die niet veel lawaai maakten, karen volgens hem toe te schrijven aan «t losbarsten van gedeelten van den romp ooor de hitte van de vlammen! Rosendhal verklaarde verder dat vier mi- buten nadat de landingstouwen den grond foraakt hadden de eerste ontploffing volgde. De meening. dat de ontlading van «atfsche electriciteit de oorzaak van de teJP is geweest, achtte Rosendhal onzinnig. Rog werden een paar andere getuigen fohoord. die echter geen bijzonderheden onthulden. Morgen zullen de verschillende films die vin de ramp genomen zijn voor de com- ™®ie vertoond worden. Alle 1937 Ford-modellen bezitten deze drie eigenschappen. De appre ciatie van de nieuwe modellen ls algemeen. De nieuwe 60 rem-pk motor biedt U V-8 souplesse en geruischloosheld, zelfs bij snelheden van 100 km per uur, met een benzinegebrulk. dat zoo bijzonder laag is dat het een nieuwen standaard vormt voor moderne automobiel- exploitatie. Vraagt prospectus en demonstratie. N.V. „HET MOTORHUIS", OFFICIAL FORD DEALER, TELEF. 2135/36 BEZICHTIGT ONZE SHOW ROOM STATIONSWEG 1 1143 (Ingez. Med.i BUILENPEST IN CHINA GRIJPT OM ZICH HEEN. Ju de Chineesche provincie Foekien, «ar de ziekte reeds een maand heerscht, «eft de builenpest een ontstellenden om- hng aangenomen. Naar het schijnt heeft de provincie Ahfiwei onder de epidemie lijden. Verscheidene honderden men- «nen zijn in beide provinciën overleden. dïnamiet-ontploffing in zuid-afrika. Gistermorgen zijn door een explosie 111 /ïnanuetfabriek te Modderfontein in ..'""Afrika een Europeaan en verschel de inboorlingen om het leven gekomen, «n der gebouwen is zwaar beschadigd. 0!fl>ERZOEKINGEN IN ABESSYNIë. initiatief van het Alfieri-instituut zal '."Aliaansche expeditie worden uitge- AW1 om de hoogste bergtoppen van ItvD te beklimmen en onderzoekingen S'biM lc?lten in de uitgestrekte holen- k» n 'n Senafe, Tembien en langs den JLja Dessie. Men heeft zich tot taak Mixt?,' de toppen van het Ras Dasjin- Vifipfr m Sem'en. die zich tot 5000 meter 1, oU011 te beklimmen. De expeditie zal ^Ptember vertrekken. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Ka mer over het ontwerp van wet tot nieuwe regeling van de pacht Daaraan is het volgende ontleend: Blijkens het verslag is door vele leden, die hun stem niet hebben kunnen geven aan de op 5 Februari 1932 door de Eerste Kamer verworpen wetsontwerpen, met te leurstelling kennis genomen van het on derhavig ontwerp van wet. De regeering wil niet verhelen, dat om gekeerd ook bij haar teleurstelling heerscht over deze waardeering van het aangebo den voorstel. Zij heeft er immers naar ge streefd eenerzijds een deugdelijke pacht- regeling samen te stellen, anderzijds ech ter daarin rekening te houden met die uit de Eerste Kamer naar voren gebrachte bezwaren, welke voor het oorspronkelijk ontwerp noodlottig zijn geworden. Veeleer dan het toegeven aan een vluch- tigen waan, is het wetsontwerp de consoli datie, de rechtskundige verwerking van ge leidelijk en sinds lang gegroeide rechts opvattingen. De regeering meent, dat een betrekke lijke onverschilligheid van belanghebben den in bepaalde deelen van het land geen argument mag zijn voor een gedeeltelijke invoering. Moge al aan continuatierecht in den zin, welke de staatscommissie-Diepenhorst daaraan hecht, pachtzetting van overheids wege onafscheidelijk verbonden zijn, de in het ontwerp belichaamde continuatiege dachte kan de prijszetting als begeleidster ontberen. Het is de regeering geenszins duidelijk, hoe door dit wetsontwerp een soort klas senstrijd tusschen eigenaars en bodem exploitanten kan ontstaan. Het wil haar integendeel voorkomen, dat een regeling van rechtsverhoudingen op gezonde en re delijke basis en welke dus gerechtvaar digde ontevredenheid wegneemt, veeleer apaiseerend zal werken. Men vreest voor ontduiking van de dwin gende bepalingen gewaagd spel. Sommige leden, die niet alle tevoren tegen het ontwerp ontwikkelde bezwaren konden deelen, waren niettemin door de voorgestelde regeling niet bevredigd. Zij zouden de voorkeur geven aan een huns inziens eenvoudiger en daardoor voor de betrokkenen begrijpelijker regeling, waar bij als eisch wordt gesteld een lange eerste pacht van desnoods 12 jaren. Die lange eerste pacht zou dan moeten werken als rem tegen opzegging, omdat de verpachter weet. dat, als hij pachter A. opzegt, hij den nieuwen pachter B. weer een contract van 12 jaar moet geven. De leden, hier aan het woord, stellen de zaak wel wat al te eenvoudig voor. Uit hun verdere beschou wingen blijkt trouwens wel, dat zij als zij tot het samenstellen van een ontwerp in hun geest zouden overgaan niet zouden kunnen blijven stilstaan bij de z.g. „groote lijnen". Langs een omweg komt dus de regeling van de leden weer in het vaarwater van het regeenngsontwerp. Een voorstel tot vaststelling van de eerste pacht op desnoods 12 jaren, zou zeker ook niet algemeene instemming hebben gevon den; het verwijt van verstarring en van belemmering van contractsvrijheid zou daartegen met meer grond dan tegen het ontwerp zijn aangevberd, omdat de ge dwongen lange duur van het contract voorop staat en het ernstig belang bij op zegging naar den achtergrond is ge schoven. Voor het verbieden van publieke ver pachtingen bestaat geen aanleiding. Het laat zich aanzien, dat de tegenwoordig voorkomende misbruiken sterk zullen wor den getemperd. Den leden, die zich afvroegen, waarom streng reglementeerende maatregelen, als in dit wetsontwerp vervat, in het bijzon der ten aanzien van landeigenaars worden getroffen, moge er op worden gewezen, dat dwingende bepalingen op tal van plaatsen in onze burgerlijke wetgeving voorkomen. De contractsvrijheid wordt door 't ont werp niet in ernstige mate aangetast, doch slechts in zoover aan banden gelegd, dat buitensporigheden door rechterlijke con trole worden geweerd. De regeering houdt zich overtuigd, dat de landelijke bevolking, in haar geheel, zeker ingenomen zal zijn met de nieuwe regeling, wanneer de juiste beteekenls daarvan haar klaar voor oogen staat. Verscheidene leden bleven bezwaren tegen het ontwerp koesteren, omdat het z.g. continuatie-recht daarin is gehand haafd. Hiertegen moge worden opgemerkt, dat in het onderhavige ontwerp een eigen lijk continuatie-recht niet voorkomt. Hoogstens kan worden gesproken van een stelsel van gecontinueerde pacht. De pachtovereenkomsten gelden, behoudens uitzonderingen, voor onbepaalden tijd: zij zijn te allen tijde opzegbaar en de pachter kan over de opzegging een uitspraak van den rechter uitlokken*J De réchter beslist naar billijkheid. Deze beperking van het vrije recht van opzegging is niet anders dan de verwezenlijking van den ook door de hier aan het woord zijnde leden ge- wenschten socialen inslag van het indivi- dueele bodemrecht. Tusschen continuatie en prijsbepaling door den rechter bestaat in dit ontwerp geen rechtstreeksch ver band. Een groot aantal leden sprak zijn be zorgdheid uit voor de rechtszekerheid, om dat den rechter, volgens het oordeel dier leden, te veel is overgelaten. Dat de rech ter behalve met zijn juridisch inzicht, ook met zijn sociale, ethische en economische opvattingen te rade moet gaan, opent geen onontgonnen terrein voor zijn werkzaam heid. Rechtspraak is immers de toepassing van het recht op de levende werkelijkheid. Dat de belangen-afweging zekere eischen stelt aan de bekwaamheid van den rechter, valt niet te ontkennen: dat zij onuitvoer baar zou zijn, kan niet worden toege geven. PRINS KAREL VAN ZWEDEN VERLOOFD. Prins Karei van Zweden, de achterneef des Konings en een broer van wijlen ko ningin Astrid van België, heeft zich ver loofd met gravin Elsa von Rosen, een doch ter van den oud-diplomaat graaf Eugenius von Rosen. De prins is geboren in 1912. TWINTIG MAN VAN ENGELSCH VRACHTSCHIP GEKWETST. Het van San Pedro in Californië vertrok ken Engelsche vrachtschip „City of Singa pore" geraakte tijdens de reis naar Ma nilla in een zwaren orkaan. Daar het water in de laadruimte drong, moest het schip naar San Pedro terugkeeren. Twintig leden der bemanning werden gekwetst. GROOTSTE OOGST SINDS 1931 VOORSPELD. Het Amerikaansche departement van landbouw heeft een wintertarwe-oogst voorspeld van 654.295.000 bushels, welke de grootste zou worden sinds 1931. NIEUW ONTDEKTE ZUIDPOOLGEBIED ZAL HEETEN PRINS HARALD-LAND. Met toestemming van den Noorschen kroonprins, Olaf, zal het nieuwe gebied, dat ontdekt is door de Zuidpool-expeditie van Lars Chilstensen in Februari 1937, ge noemd worden Prins Harald-land, naar het zoontje van den kroonprins. Prins Harald-land is gelegen tusschen Koningin Maud-iand en Prinses Ragnhild-land, tus schen 40 en 35 graden oosterlengte en op 69 graden 80 minuten zuiderbreedte. RENé PAULHAN VERONGELUKT. Een bekend stuntvlieger. Gistermiddag is de vlieger René Paul han, een zoon van den bekenden vlieger van voor den oorlog, Louis Paulhan, op het vliegveld Villa Coublay verongelukt tijdens een proefvlucht met een jachtvliegtuig. Even na het starten was hij gedwongen terug te keeren, aangezien zijn motor te weinig toeren maakte, doch op het oogeri- biik dat hij wilde landen begon de motor plotseling weer vol te draaien, zoodat het toestel tegen den grond sloeg en onmid dellijk in brand vloog. De vlieger is in de vlammen omgekomen. Op 25 April j.l„ heeft René Paulhan nog de eerste plaats ingenomen in den Natio- nalen wedstrijd in luchtacrobatiek, waar aan ook Dorat, Cavalli en Masotte deel namen. MERRILL EN LAMBIE TE CROYDON. Oceaanvlucht met een gemiddelde snelheid van 256 K.M. volbracht. De Oceaanvliegers Merrill en Lambie zijn gisteren om 17 uur 58 Amsterdam sehen tijd op Croydon geland. Te voren hadden zij een landing ge maakt te Northwald, in Essex, en het op onthoud van enkele minuten aldaar mede- gerekend, hebben zij de vlucht New York naar Croydon volbracht in 21 uur en 33 minuten. De vliegers verklaarden, dat de weers omstandigheden zeer ongunstig waren en dat zij met een gemiddelde uursnelheid van 256 K.M. hadden gevlogen. De landing in Northwald was een gevolg van het feit. dat de vliegers den koers waren kwijt geraakt. Hier en daar heerschte reeds eenige on gerustheid over de „coronation-vliegers", daar geen enkel Iersch kuststation, of schoon het zicht zeer goed was. iets van het vliegtuig had bespeurd. De laatste mededeeling van de vliegers dateerde van kwart over elf. sindsdien had men niets vernomen. Te Croydon zelf had de stilte, welke ge- Het Prinselijk Paar te Londen Noenmaal in het Ritz Hotel. In het Ritz-Hotel te Londen hebben H.KH. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard Sir John Mafley. zijn eohtgenoote alsmede hun dochter Penelope aan de lunch genoodigd. Behalve deze gasten zaten de Nederlandsche gezant te Londen en mevrouw De Marees van Swinderen. de Hertog en de Hertogin van Sutherland, de Earl en de Gravin van Haddington, jkvr. M. J. baronesse Van Heemstra, baronesse Von Vletlnghoff, E. H. baron Juckema van Burmania baron Rengers van Warmen- hulzen en luitenant ter zee eerste klasse jhr. E J. van Holthe aan de lunch aan. Sir John Maffey heeft belangrijke func ties in Britsch-Indië bekleed. Sedert 1924 ls hii gepensionneerd. Gisteravond heeft de Engelsche koning 'n groote gala-banket gegeven ln Buckinham Palace. Tot de aanzittenden behoorden de eere- gasten van het Britsche kroningspaar. dus ook prinses Juliana en prins Bernhard. Hedenmorgen hebben de prinses en de prins een bezoek gebracht aan koningin Mary in Marlborough House, waar de prin ses haar echtgenoot aan de Koningin voorstelde. Werkverschaffing en steunverleening. Stopzetting gedurende de zomermaanden? Mogelijkheid voor sommige r,meenten niet uitgesloten. Op de vragen van den heer Drees betref fende bet tijdelijk stopzetten van werkver schaffing en steunverleening heeft minister Slingenberg geantwoord :- Een circulaire, waarin aan gemeente besturen in overweging wordt gegeven om de werkverschaffingen en de steunverlee ning van 5 Juli tot 25 September as. geheel stop te zetten ia niet verzonden. De minister wenscht, in verband met de gestelde vragen, het volgende mede te deelen Evenals vorige jaren, zal* ook dit jaar door de rijksinspecteurs voor de werkver schaffing worden nagegaan, of en in hoeverre in bepaalde gemeenten de werk verschaffing en/of de steunverleening ge durende eenigen tijd in de zomermaanden geheel of gedeeltelijk zouden kunnen wor den stopgezet. Waar dit jaar voor het eerst na een aantal jaren van voortdurende stijging de werkloosheid niet onbelangrijk daalt, is de minister van meening dat er dezen zomer in een aantal gemeenten inderdaad aanleiding zal kunnen zijn om de werkverschaffing en/of steunver leening gedurende eenigen tijd te be perken of stop te zetten. Bij de zich in vele streken des lands ver- toonende opleving in het bedrijfsleven en den daarmede gepaard gaande uitbreiding der normale werkgelegenheid, is het stre ven van den minister er op gericht te be vorderen. dat de arbeiders zooveel mogelijk werk in het vrije bedrijf zullen vinden; in sommige gevallen vormt, vooral gedurende de zomermaanden, werkverschaffing een beletsel, althans een rem voor de arbeiders om vrij werk te zoeken. De minister heeft aan de rijksinspecteurs opdracht gegeven, de hierboven vermelde mogeliikhedenl zorgvuldig en met groote voorzichtigheid na te gaan en telkens over leg te plegen met de betrokken gemeente, besturen. Aangezien het hier geen voorzie ning van algemeenen aard betreft, noch ook een wijziging in het algemeen beleid, is er geen aanleiding om met contactcom missies overleg te plegen. De Rotterdamsche 'verkeerschaos op 2 Mei. De burgemeester geeft enkele cijfers. Op vragen van het gemeenteraadslid mr, L. A. Donker over de verkeersopstoppingen op Zondag 2 Mei bij den wedstrijd Holland- België heeft de burgemeester van Rotter dam het volgende geantwoord. Met extra-treinen werden aan het station Rotterdam-Zuid aangevoerd 12.945 passa giers. De tram vervoerde 17.500 personen in de richting stadion. Met personen-auto's, autobussen, motorfietsen en taxi's zijn ruim 26.500 personen naar het stadion ge bracht. Er werden 5300 personenauto's, 287 autobusen en 600 motorfietsen geparkeerd1, terwijl 616 taxi's voor heit brengen van passagiers aan het stadion zijn geweest. Van de auto's hebben er 1750 niet zoo tijdig het parkeerterrein kunnen bereiken, dat de inzittenden vóór den aanvang van den wedstrijd hun plaatsen in het stadion kon den innemen. Van deze auto's zijn er 850 door de inzittenden bij den Kreekweg neer. gezet en verlaten, teneinde zoo snel moge lijk het stadion te kunnen bereiken. Deze 850 op den openbaren weg achtergelaten wagens, hebben, na afloop van den wed strijd den afvoer van auto's van het par keerterrein buitengewoon bemoeilijkt. In plaats van drie files kon men aanvanke lijk slechts met één rij auto's door het knooppunt bij van der Lugit's kistenfabriek heenkomen. Door den verkeersdienst .van de politie is voor de opening van hét stadion een verkeersregeling vastgesteld voor het auto vervoer door Rotterdam. Beschrijvingen en afbeeldingen van deze regeling zijn in alle bladen ook in verscheidene Belgische, ver schenen en op aanvrage gratis ter beschik king gesteld. Deze regeling voor het auto verkeer, welke bij den openingswedstrijd in het stadion is toegepast en zoowel toen als bij den daarop volgenden wedstrijd (46.000 bezoekers) heeft voldaan en geen reden tot critiek gaf, is ongewijzigd voor den wed strijd Nederland-België gehandhaafd. Hierbij dient niet uit het oog verloren te worden dat een vergelijking met andere steden niet opgaat. Ten eerste niet. omdat dergelijke aantallen bij een wedstrijd in andere plaatsen in ons land bij lange na nooit zijn bereikt, en ten tweede niet, om dat de verbindingswegen door Rotterdam naar het stadion bijzonder ongunstig zijn voor druk verkeer. Dit laatste maakt dat hier de afwikkeling van het autovervoer naar het stadion meer tijd vordert dan elders, waar het wegennet daarvoor gun stiger is. Een aantal automobilisten heeft hier mede op 2 Mei blijkbaar niet voldoende rekening gehouden. Daardoor ontstonden opstoppingen en stagnaties, welke verme den hadden kunnen worden als men voor het bereiken van het stadion per auto ruimer tijd had genomen. Het uiterste zal moeten worden gedaan om herhaling van dergelijke stagnaties te voorkomen. Het bezoek aan onze stad aldus de burgemeester door de talrijke vreem delingen die de wedstrijden in het stadion komen zien is van groot belang voor Rot terdam en herhaling zou zeker ongunstig daarop inwerken. Er zal hlter een zekere ordening noodig zijn van de onderlinge verhouding tussohen de verschillende vor men van personenvervoer, adviezen daar over worden nog ingewacht. Eerst na ont vangst daarvan kan een meening worden gevormd. DE NOODTOESTAND LN HET SLAGERS- BEDRIJF. volgd was op de laatste draadlooze mede deeling van de vliegers, echter geen onge rustheid gewekt. Men was van meening. dat het radiotoestel niet meer werkte of dat Merrill, toen hij om kwart over elf zijn mededeeling deed, zich geen rekenschap had gegeven van den afstand, welke hem nog scheidde van de Iersohe kust. Merrill verdween na aankomst terstond in een auto om de film van de Hinden burg-ramp weg te brengen. Naar het heet, verdienen beide vliegers ieder 20.000 p. st. aan deze vlucht. DE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" is gisteren te 3.12 uur op Schiphol geland. De „Rietvink" is op de uitreis in Ban doeng geland. VERBOD OP „ONNOODIGE" VLUCHTEN OVER DEN OCEAAN. De Amerikaansche onderstaatssecretaris van handel. J. Monroe Johnson, heeft aan gekondigd, dat hij voornemens is onnoo- dige vluchten over den Oceaan, zooals die van Dlck Merrill en den tocht om de wereld van Amelia Earhart, te verbieden. Samenwerking tusschen slagers noodzakelijk. Gisteravond hield het comité van opbouw in de vleeschwarenbedrijven een vergade ring van alle belanghebbenden in den vleeschhandel, in het gebouw de Vereeni- ging te 's Gravenhage. Aanwezig waren enkele gemeenteraadsleden, de heer Krop- veld als vertegenwoordiger van de afd. kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel Den Haag, dr. Knibbe secretaris van de Kamer van Koophandel Leiden en de ver tegenwoordigers van de R.K., de Chr. en den neutralen Middenstandsbond. De heer A. L. J. de Haas voorzitter van het comité van opbouw Den Haag opende de bijeenkomst. Als eerste spr. trad de heer van Eeden, directeur van den Hanzebond van R K. slagers op. Deze schetste de moeilijkheden, van grossier en slager, hoe het debiet steeds kleiner wordt doordat de prijzen zich niet aanpassen en er is zelfs een derde deel overbezetting van het bedrijf. De zware lasten op rundvleesch en vet beletten een behoorlijken omzet. Het kleinbedrijf draagt nu de crisisheffing en de stijging van den, rundvleeschprijs sedert 1936. Daar komt bij. dat de absolute bedriifsvriiheid geeft enkel uitzicht opent op nedding. Men ^al dan ook tot onderlinge afspraken dienen te komen in den vorm van een privaat rechtelijke overeenkomst. Vervolgens sprak de heer Th. Cuiper, secretaris van den Ned. Slagershond, die betoogde dat de privaatrechteüike overeen komst plaatselijk hulp kan brengen en erop wees. dat men daarmede elders succes had. Voorts behandelde spr. de wet op de vestigingseischen, waarvan de Centrale toe passing heeft verzocht. De heer Scholtes voorzitter van den R.K. Slagershond voerde om. nog het woord en wekte de slagers op om tot samenwerking te komen. UIT NED. OOST-INDIË. Ds. THENU T KOETARADJA, 11 Mei. (Aneta/A.N.P.) Te Koetaradja is overleden de bekende soldaten-dominé, de heer Thenu, die in September 1934 in verband met zijn veertig jarig verblijf in Atjeh op grootsche wijze werd gehuldigd en door H.M de Koningin tijdens zijn bezoek aan Nederland in audiëntie werd ontvangen. Heden had een officieele kerk- en rouw dienst plaats, waarna de bverledene met militare eer ter aarde werd besteld.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13