LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 Mei 1937 Officieele (risispublicaties MM-rrA-KwAiftL Plaatst Uw advertenties Uit de Rijnstreek AALSMEER. Auto tegen een boom. gen drietal jongemannen, zekere de V„ do K. en M„ wonende alhier en te Aals- meerderdijk, overkwam Zaterdagavond omstreeks 11 uur een ernstig ongeluk. Zij varen op den terugtocht van Amsterdam naar hier, toen aan den Aalsmeerderweg de auto, doordat de bestuurder blijkbaar In het uitzicht belemmerd werd. te kort aan den kant kwam en tegen een boom opbotste. De gevolgen voor twee der in ritten waren van ernstigen aard, M. kreeg door het gebroken glas een diepe snede in het hoofd en bovendien een lichte hersen schudding. De K. bekwam verschillende verwondingen en klaagde bovendien over inwendige pijn. De V. kwam er met lichte kwetsuren af. Na ter plaatse voorloopig door een geneesheer behandeld te zijn, zijn rij per auto naar huis vervoerd. De auto, waarmede het ongeluk plaats had. was rwaar beschadigd. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Christiaan de Pender, 21 j. Het jaarlijksch onderzoek der verlof gangers van de lichting 1925 en 1928 der landmacht is voor deze gemeente bepaald op 26 Mei a.s. des nam. 4 uur in de O. L. School. Burg. Colijnstraat te Boskoop. Op het groot Nat. Muziekconcours ge houden te Ede behaalde de Mondaccor- deonvereen. „Kunst en Eensgezindheid" al hier, den derden prijs met 236 punten. Ge- rien het korte bestaan dezer vereeniging onder de bekwame leiding van den dir., den J. J. r. d. Reyden te Leiden, is dit een mooie uitslag voor de vereeniging. HAARLEMMERMEER. Mooie successen. Op het te Bennebroek gehouden con cours, uitgeschreven door het muziekge zelschap „Kunst na Arbeid" behaalde het fanfaregezelschap „Excelsior" te Hoofd dorp In den marschwedstrijd een 2en prijs met 29 punten. Door „Excelsior" werd een concert gegeven, waarvoor zij een extra medaille ontving. Na afloop werd er dooi de Jury geloot om eenige geldprijzen, waar- Excelsior" een tweeden prijs ad f40.te ontving. De Chr. Gem. Zangvereen. „Looft den Heer" te Nleuw-Vennep, dir. de heer J. Th. festerdaal, behaalde op het Nationaal angconcours te Amersfoort in de eere- afdeeling een len prijs met 341 punten en een len prijs In den eere-wedstrijd met 162 punten. De Chr. Gem. Zangver. „Excelsior" te Nieuw-Vennep, dir. de heer S. P. Visser be haalde op het te Amersfoort gehouden rangconcours een len prijs ln de eere-af- deellng met 334 punten. De ambtenaren bij de inspectie der directe belastingen, de heeren J. Joosten en H. Thiessens, zijn resp. van Zaandam en Hntterdam naar Hoofddorp overgeplaatst. HILLEGOM. Uitvoering „Hillegomsch Dameskoor" Het Hillegomsch Dameskoor gaf een con cert in de goedbezette zaal van hotel Sis- iennans. Het koor heeft onder leiding van mej. Cor Igesz uitstekend gezongen, de bijval van het publiek was zóó hartelijk, dat twee nummers gebisseerd moesten worden. Welwillende medewerking is ver kend door mejKitty Nederkoorn, sopraan solo ln twee koor-nummers en door den heer Onne v. d. Klashorst, die met mej. Bets Nederkoorn aan de piano composities ten uitvoer bracht van L. von Beethoven en Alex Voormolen. In het bijzonder ge noot men van Sonate No. 2 op. 5 (Ps. 231 Mej. Rie Bielle, die het koor in de laatste jaren begeleidde, ging de vereeniging ver laten. Mej. R. Tuge Schuitemaker heeft haar onder aanbieding van bloemen zeer hartelijk bedankt. Het koor mag met voldoening terugzien het concert, welks welslagen is verhoogd boor de medewerking van de dames Neder koorn en van den heer V. d. Klashorst. Teraardebestelling emeritus Pastoor J. G. Groot. Zaterdag had de uitvaartdienst plaats van den oud-pastoor J. G. Groot, die in ben ouderdom van 68 jaar in huize ,„St. ipseph'" is overleden. Pastoor Groot was HUegommer van geboorte en laatstelijk werkzaam te Overschie, Slechts zes weken Verbleef hij ln Huize „St. Jozeph" alhier. Om 10 uur ving de plechtige Requiem- Mis aan. opgedragen door deken Bors- hoom van Noordwijk, met assistentie van oe heeren Groot, kapelaans te Rotterdam Ch Voorhout, neven van den overledene. In het priesterkoor hadden verscheidene Westelijken plaats genomen. °P het kerkhof aan de Mariastraat werd je beaarding verricht door deken Bors- hbom met dezelfde assistentie. - Gevonden: damestasch met inhoud, Wirtemonnaie met inhoud, sleutels, gebe- oenboekje, ceintuur, autonummerplaat. In gingen bij dc politic, - Uit het voortgezette onderzoek der po- he naar de ontvreemding van rijwielen wr twee Hillegommers, die verleden week aangehouden, is gebreken, dat zij vijf hadden, benevens 26 konijnen, "t rijwielen zijn aan de eigenaars te er». n; de 2® konijnen bleken inmiddels lEeu^ld te zijn. De daders zijn in voor- hechtenis gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Barbaraverecniging. De R.K. Begrafenisver. ,,St. Barbara' hield haar jaarvergadering onder leiding van den Voorzitter pastoor Hesp. Het jaar verslag van den secretaris getuigde van het mooie werk door de vereeniging verricht, het door de leden om beurten belangloos grafwaarts dragen van medeleden, Het fi nancieel verslag van den penningmeester de heer M. J. Alkemade gaf een batig saldo te zien van f. 80.De rekening, nagezien door de heeren C, v. d. Marei en C. J. Bos kamp bleek geheel in orde. De penning- mee'ster werd gedechargeerd. De contributie werd op voorstel van het bestuur vastge steld als vorig jaar. De per. aftr, bestuurs leden H. W. Grimbergen en Jac. Meijer wer den met bijna alg. st. herkozen. KATWITK AAN ZEE. Jaarvergadering Ver. tot Bevordering der Zendingszaak. Deze vergadering werd in het Diaconie gebouw aan de Voorstraat gehouden, waar de heer G. van Polanen neger uit Suriname, leerling van de Zendingschool te Oegst- geest sprak over: „Van slaaf tot Christen". Aanwezig waren o.m. ds. R. P. A. Rutgers, eere-voorzitter der vereeniging en de oud zendeling de heer Eggink uit Oegstgeest, De voorzitter ds. P. Pras liet zingen ps. 87 1 en 4, las den 87sten Psalm en Handelin gen 1 6, 7 en 8, waarna hij voorging in gebed. Hij heette de vele aanwezigen hartelijk welkom. Hij deelde mede, dat in verband met het bedanken van den secretaris, dit jaar geen jaarverslag zal worden uitge bracht, maar twee in het volgende jaar. Spr. hield o.a. een verhandeling over de tekswoorden: ,,en gij zult Mijne getuigen zijn" en bezag deze woorden in het licht van het zendingswerk. Deze woorden wer den door Jezus gesproken, voordat Hij ten hemel voer. In deze tekst ligt hij de klem toon van het geheele zendingswerk. De penningmeester de heer A. Kuyt bracht zijn verslag uit; de ontvangsten had den bedragen f. 1205,29: de uitg. f. 1110,14'/:; batig saldo alzoo van f. 95,14'/:. De kascom- missie bestaande uit de heeren P. v. d. Laan en J. Vooys bracht schriftelijk verslag uit, dat in orde werd bevonden en bracht alle lof aan den heer Kuyt voor zijn beheer. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heeren C. v. d. Plas uit de Tooropstraat en Jer. Varkevisser, die beiden hun benoe ming aannemen. De voorzitter bracht dank aan den heer B. Vis voor alles wat hij als bestuurslid vele jaren in het belang van de vereeniging heeft gedaan. Tot leden van de kascommissie ds. Mense en de heer G. Meij- vogel. De heer Polanen behandelde dan zijn onderwerp „Van slaaf tot Christen". Na de ontdekking van Amerika in 1492 door Columbus, werden pm -het leed van de Indianen te verzachten door den priester Las Casas de sterkere negers uit Afrika ge haald om het werk te verrichten. In schrille kleuren beschreef spr. den overval van blan ke slavenhandelaars in Afrlkaansche dor pen. de duivelsche behandeling op de zeil schepen, waarna ten slotte Paramaribo werd bereikt. Na als vee te zijn verkocht, werden zij op de plantages dikwijls onmen- schelijk behandeld. Uitvoerig beschreef spr. het bijgeloof van de Boschnegers. Tot de prediking van het Christendom heeft graaf van Zinzendorf in de 18de eeuw den stoot gegeven; ook besprak spr. het werk der Herrnhutters. Veel tegenwerking werd daarbij ondervonden voor de plantage-eige naars. In groote eere zal bij de negers blij ven. aldus spr., de naam van Koning Wil lem m. die den lsten Juli 1863 33621 ne gers vrij verklaarde wat met 21 kanon schoten werd aangekondigd. Spr. wil uit de volheid van zijn hart arbeiden onder de heidensche Boschnegers, waarheen hij in October a.s. zal trekken. Na beantwoording van vragen en het zingen van enkele neger liedjes, werd Gez. 155 4 en 5 gezongen en dankt de voorz. de heer van Polanen voor het gesprokene; hij hoopte, dat God rijken zegen moge geven op zijn arbeid in Suri name. Na het zingen van ps. 86 5 eindigde de heer van Polanen met dankgebed. Jaarfeest der Knapenver. „Samuël". Dit Jaarfeest, tevens ouderavond werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehou den. De voorzitter de heer K. Jonker liet zingen ps. 68 10, ging voor in gebed en las 1 Sam. 17 3251. Naar aanleiding van dit Schriftgedeelte behandelde spr. de geschie denis van David en Goliath. De secr. Nic. de Jong bracht zijn Jaarverslag uit. waar na de heer R, Varkevisser het financieel verslag voorlas; er is een nadeelig saldo van f. 160.—. Na het voorlezen van een op stel door Dirk den Hollander, volgde een amusante samenspraak „de kookles". Vele voordrachten werden er nog ten beste gegeven, opstellen voorgelezen Afge vaardigden brachten hun gelukwenschen uit. Veel vermaak had men met 'n „Schim menspel"; zeer viel in den smaak desamen- spraak „De slimme huisknecht". De num mers werden afgewisseld door het zingen van stichtelijke liederen. INLEVERING SPEK TE ROTTERDAM. De Nederlandsche Veehouderij-Centrale maakt bekend, dat met ingang van 10 Mei 1937 de inlevering van spek te Rotterdam kan plaats vinden bij de N.V. Rotterdam- sche Koel- en Vrieshuizen aldaar. Van dien datum af zai geen spek meer worden ingenomen bij de fa. Gebr. van Toorn te Rotterdam. 1084 De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv Kleuterschool heeft over de maand April opgebracht de somma van f. 6.60. De Muziekver. „V.O.O.A." aan den Lisserdijk behaalde op het concours te Ca- pelle aan den IJssel den len prijs in de le afd. met 347 punten. Voorts wist deze vereeniging beslag te leggen op een len prijs in den marschwedstrijd en in den Eere-wedstrijd op een 2en prijs. Gevonden; damestasch (inh. portem. met geld)dop van autowie! portemonnaie met inhoud; hakbijltje; grijze damestasch met inhoud. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. Goemans, geb. Lelieveld, Z. De bankwerker der Ned. Spoorwegen, de heer L. Nieuwenburg herdacht zijn 25- jarig ambtsjubileum. Van de directie ont ving de jubilaris de gebruikelijke gratifi catie, terwijl hem van de zijde van het personeel een passend cadeau werd over handigd. De heer W. Vermeulen, secr.-penning- meester van de pl. afd. van de vereeniging Volksonderwijs heeft als zoodanig bedankt. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: H. Mak, Koudekerk en Kla- zina Gravekamp. alhier Kr. Postmus, alhier en G. v. d. Plas, Katwijk. „Valkenburg Harmonie" behaalde op liet Nat. Concours te Baarn in de eerste afdeeling een len prijs met 345 punten. Een prachtige inzet voor de a.s. viering van het 35-jarig jubileum. LISSE. Gouden Jubileum van den heer C. Spaargaren. De heer C. Spaargaren herdacht het feit, dat hij gelijk gemeld 60 jaar in func tie was bij de fa. Blokhuis, al is het dan. dat hij de laatste jaren vrijwillig eenige diensten vervulde en er van een vaste dag taak in den vollen zin des woords geen sprake meer was. Toch werd hij bijna geen dag op het erf der firma gemist. Hij werd 's morgens ten huize der firmanten met dit bijzondere feit gecomplimenteerd, waarbij hem een couvert met Inhoud werd aange boden. Men bleef daarna eenigen tijd ge zellig bijeen. Des avonds werd hem door „Trou moet Blycken" een serenade ge bracht. De harmonie „Trou moet Blljcken". dir. de heer M. Bolderdijk. werd op het Muziekfeest te Bennebroek bekroond met een len prijs en een extra prijs voor het hoogst aantal p ïnten op één na. NOORDWIJK. Vergadering „Noordwijk Vooruit". De VVV. „Noordwijk Vooruit" verga derde in Hotel Royal. De voorzitter de heer A. Vermeulen opende en dankte den burge meester. Het Dag. bestuur der gemeente, den gemeenteraad, de Kamer van Koop handel te Leiden, de p! bloembollenkwee kers, de tulpenfeestcommissie voor hun medewerking voor en tijdens het Tulpen- feest. Een bijzonder woord van dank bracht spr. den initiatiefnemer van het feest, den heer S. P. C. v. Wely en den secr. den heer H. W. v. d. Wilk die zooveel en verdienste lijk werk hebben verzet. Hierna werden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Medegedeeld werd dat door het bestuur was besloten tot aankoop van een film van Profictie. De secretaris bracht hierop verslag uit van het Tulpenfeest. Onder applaus bracht de voorzitter hem daarvoor dank. Met vreugde kon worden medegedeeld dat het Tulpenfeest ten zeerste is geslaagd. Fouten werden gemaakt, doch deze zullen worden verbeterd. Dank werd gebracht aan het Gem. Bestuur voor de verleende subsidie van f. 200.alsmede aan de N.Z.H.T.M., de K. v. K. en enkele hotel- en pensionhou ders voor hun financleelen steun. De Tul penfeestcommissie bestaande uit de heeren J. v. d. Meer, A. Overvelde en B. Braunwerd hulde gebracht voor haar vele werkzaam heden. den heer Oord chef G.E.B. voor zijn medewerking inzake jle_ verlichting van het Lindenplein en rieri toren, den heer Bolhuis voor de beschikbaarstelling van een auto bus, den Dir. van het Oranje Hotel voor de keurige lunch. Geconstateerd werd dat reeds de eerste vruchten zijn geplukt, ge zien de enorme drukte op de beide laatste Zondagen en de geweldige belangstelling ook van buitenaf voor het bloemencorso. Met een hulde aan den geestelijken vader van het tulpenfeest den heer van Wely be sloot de secr. zijn keurig verslag. De heer v. Wely zeide, dat er zonder den secretaris van het Tulpenfeest niets te récht zou zijn gekomen. De penningmeester de heer Litjes zou het zeer op prijs stellen als de pension- en Hotelhouder, die nog geen financieele bij dragen verleenden, dit alsnog zouden doen. De voorzitter deelde mede. dat het plan bestaat ieder jaar een Tulpenfeest te hou den. Een 195 000 bloembollen werden door het Bestuur aangekocht en reeds geplant. Getracht zal worden door bemiddeling van den burgemeester de beschikking over het surplus te verkrijgen teneinde dit te plan ten in de duinen, zoodat Noordwijk dan werkelijk een bloemenbadplaats is. De heer van Wely stelt zich het volgende voor; V.V. koopt Ijloembolltn, stelt deze in zakken beschikbaar tegen den kostenden prijs aan de villabewoners; deze beplanten in Sept. om hun villa's; de duinen. Men zal de bemiddeling in 'roepen van de Ministers van Onderwijs en Landbouw, teneinde de beschikking te krijgen van het surplus. Een bloembollenplantdag te organlsee- ren waaraan door alle kinderen der scholen wordt deelgenomen. Een bloemententoon stelling te houden. Het bloemencorso te splitsen, b.v. 's morgens voor de kinderen en 's middags voor de grooten. Des avonds prijsuitreiking waaraan verbonden een ge- zeiligen avond. Van de Tulpenfeestcommis sie een Permanente Commissie te maken. Alle mogelijke propaganda te maken; alles trachten uit te breiden. Zooals men ziet de heer van Wely heeft nog zeer veel op zijn programma. De heer v. d Wilk stelde voor een perma nente Tulpenfeestcommissie te benoemen, welke zal staan onder voorzitterschap van den heer van Wely. In deze commissie wer den benoemd de heeren van Wely, van der Wilk. Litjes iresp. als voorzitter, secretaris en penningmeester), J. v. d. Meer, A, Over velde en B. Braun, Op verzoek van den voorzitter zal de heer de Hollander de nog aanwezige spandoeken, vlaggen en rijwiel vlagjes opbergen. De heer S. Verloop deelde o.a. mede, wat hij zich heeft voorgesteld als leider der sport- en strandfeesten. De heer Litjes bracht den heer Alders, eigenaar van Hotel Royal dank voor de gra tis beschikbaarstelling van diens zaal voor. div. vergaderingen. De heer L. v. Wijk wees op den onhoud- baren toestand tijdens de drukke dagen. Hierop volgde sluiting. Gevonden: een pet. een rijwielbelas- tingmerk, een rozenkrans, een handwar mer, een autoband met velg. een porte monnaie met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt 's Woens dags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur ten politlebureele te Noordwijk Binnen. OEGSTGEEST. Dezer dagen is alhier plotseling over leden in den ouderdom van 58 jaar de heer J. W. van Eek, oud-directeur van de opiumfabrlek te Batavia. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gevonden: 1 lederen koffer met in houd; 1 doublé armband. Adres Bureau van politie. WASSENAAR. Ir. E. J. F. Thierens alhier is benoemd tot gecommiteerde bij de eindexamens der R.K. H.B.S. te Nijmegen. Dr. J. Hunsius, alhier, werd benoemd tot gecommiteerde bij de eindexamens der gem. H B.S. te Utrecht Dr. D. van Dantzlg is benoemd tot ge commiteerde bij de eindexamens der eerste gem H.B.S. te Amsterdam. ZOETERWOUDE. De autobusdienst naar de Zuidbuurt wordt met ingang van 15 Mei a.s. stop ge zet, zoodat de bewoners aldaar naar den Schenkelweg zullen moeten loopen. willen zij met een busdienst naar Leiden toe. De leverantie van ongeveer 500 M3 grind voor de wegen in deze gemeente is door B. en W. opgedragen aan den heer J. van der Ploeg te Hazerswoude voor den Drijs van f. 2.20 per M3. Door B. en W. is een steuntrekkende uitgesloten wegens het niet doen van juiste opgaven omtrent zijn inkomsten. in h9t het dagblad met verre weg de grootste pubiici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" BODEGRAVEN. Verkeersongeval. Door een verkeerde manoeuvre, waarbij de bestuurder van een kleine auto het stuur te laat omwierp, reed dit wagentje, dat uit de Wilhelminastraat kwam, aan de linker zijde van de straat de Brugstraat in. Van tegenovergestelde zijde kwam echter een andere auto aanrijden, zoodat een botsing te voorzien was. Uit vrees daarvoor wierp de eerste bestuurder al te snel het stuur om en kwam Juist achter een geparkeerden wa gen om, op het trottoir aan de rechterzijde van den weg terecht. Daar wandelden en kele dames, van wie een die bejaard was en met een kind wandelde ter aarde werd ge- gooid.Een Jongedame werd op de motor kap genomen en later eveneens op het trot toir geworpen. Zij werden in de apotheek binnengedragen, mar bleken slechts lichte verwondingen te hebben opgeloopen. zoodllt zij te voet huiswaarts konden keeren. Er ontstond een geduchte verkeersstag- natie. die door de politie met moeite kon worden geregeld. Tegen den bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Mej. P. Hulsman, leerlinge van mej. C. C. Kelfkens. slaagde voor het huishoud- dlploma knippen en naaien. Tot besluit van de welgeslaagde cur sussen voor de vrouwen der werkloozen, die door de Christen-Vrouwenbond ln samen werking met de Chr. Nijverheidsschool wer den georganiseerd, ls een mooie ontspan ningsavond georganiseerd, die door vrijwel alle deelneemsters aan de cursussen, werd bijgewoond. Het werd een mooie avond, ge opend door de vice-presidente mevr. v. Ede —Turkenburg, waarna een rijk gevarieerd programma werd afgewerkt. Het koortje van den Vouwenbond zong verschillende liederen, mevr. Hensen droeg voor, mevr. de VOOR DINSDAG 11 MEI. Hilversum I, 1875 M. - KRO-Uitzending - 8.009.15 en 10.00: Gramofoonmuzlek 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00: Be richten 12.15: De KRO-Melodlsten m. m. v. solist en gramofoonmuzlek 2.00: Vrou wenuur 3.00: Modecursus 4.00: Gra- mofoonmuziek 4.15: KRO-orkest en Gramofoonmuziek 5.45: Feliciatiebezoek 6.00: KRO-orkest 7.00: Berichten 7.15: „De religie der primitieven in Ned- Indië". causerie 7.35: Sporthalfuur 8.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8.15: Stedelijk orkest Maastricht m. m. van solisten 9.30: Gramofoonmuzlek 9.50: De KRO-Melodisten m.m.mv. solisten 10.30: Berichten ANP. 10.40: Sportrepor- tage 11.1512.00: Gramofoonmuziek. Hilversum n, 301 M. AVRO-Uitzending 6.256.35: RVU. 8.00: Gramofoonmuz. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramo foonmuziek 10.30: Kovacs Lajos' orkest 11.00: Huishoudelijke wenken 11.30: Het Lyra Trio 12.15: Gramofoonmuziek 1.00: Het Omroeporkest 2.00: Gramo foonmuzlek 2.15: Het Omroeporkest 3.00: Knipcursus 4.00: Planovoordracht 4.30: Kinderkoorzang 5.00: Voor de kinderen 5.30: Het Omroeporkest 6.25 Causerie „Gedachten-complexen uit dezen tijd" 7.00: Voor de kinderen 7.05: Kinderkoor „Zanglust" 7.30: Engelsche les 8.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8.10: Gramofoonmuziek 8.30: Bonte Dlnsdagavondtrein 10.15: Actualiteits- flitsen 10,30: Gramofoonmuziek - 11.00: Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO- Dansorkest. Droitwich, 1500 M. 10.15: „Arranging picnics", causerie 10.20: Orgelspel 11.10: Gramofoonmuzlek 11.50: BBC- Midland-orkest12.351.20: Staforkest v. h. Leger des Hells 2.20: BBC-Zangers 2.50: Het Lasbury Sextet 3.20: Actueel© causerie 3.40: Gramofoonmuziek 3.50: Revue-programma 4.35 D. Hogben's Vocaal en instrumentaal ensemble 5.20: Berichten 5.40: BBC-orkest 6.30: Ko mische voordracht 6.40: Eric Siday en zijn „Whispering Violins" 6.50: Vroo- lijke voordracht 7.00: Interview 7.20: Revue-programma 8.50: Berichten 9,10: Causerie over de Kroning van wijlen George V 9.25: Het Spencer Dyke strijk kwartet 10.20: Harry Roy en zijn Band 10.5011.20: Dansmuziek (gr.p!) Radio Paris, 1648 M. 6.10 en 7.20: Gramofoonmuziek 11.20: J. Ibos-orkest en zang 2.20 en 3.50: Gramofoonmuzlek 4.50: Zang 5.05: Pianovoordracht 5.50: Zang 6.05: Pianovoordracht 6.20: Gramofoonmuziek 7.35: Pianovoordracht 7.5011.05: Operette-uitzending. Keulen, 456 M. 5.50: Orkestconcert 7 50: Westduitsch Kamerorkest 11.20: SA-Orkest 12.35: Omroeporkest 3.20: Omroep-Amusementsorkest 4.35: Geva rieerd concert 6.00: Gramofoonmuziek 8.00: Radiotooneel met muziek - 10.25 11.20: A. Ferraresi's orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20: Gramofoonmuziek 11.50: Kleinorkest 12.30: Salonorkest 12.50: Gramofoonmuz. (tot 1.20) 4.20: Salonorkest 5.50: Zang 6.20: Gramofoonmuziek 6.30: Zang 6.40: Gramofoonmuziek 7.20: Uitzen ding t.g.v. den Moederdag 9.2010.20: Gramofoonmuziek 484 M.: 11.20: Gramofoonmuziek 11 50: Saionorkest 12.30: Kleinorkest 12.50: Gramofoonmuziek 4.20: Omroep- dansorkest 5.50: Gramofoonmuziek 6 35: Zang 7.20: Omroepsymphonie- orkest 9.30—10.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M 7.30: Po pulair sollstenconcert 7.50: Het Omroep orkest 9.20: Berichten 9.40: Sport nieuws 10.05: Weerbericht 10.20— 11.20: Populair concert m.m.v Kamersextet en solisten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 11 Mei. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV enz 3de Programma: 8.00: Keulen 9.20: di versen 9.50: Keulen of div 10.20: Droitwich 11.50: Brussel V!. 13.20: Keulen 14.05: R. Danmark of div. 14.20: Droitwich 15 20: Keulen 16.20: Brussel V! 18.05: Parijs R. 18.35: Brussel Fr. 18.50: diversen 19.20: Brussel Fr. 20.20: London Reg. 21.20: Brussel VI. 21.30: Brussel Fr. Pl.m. 22.15: Berlijn of div. 4de programma; 8.00: Brussel VI. 8.20: diversen 9.35: London Reg. 15.50: Droitwich 17.20: diversen 17.40: Droitwich 19.00: Tulnpraatje d. d. h. J. Jonker, chef afd. Gem.-Plantsoenen 19.30: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Bruijn sprak over „Wij en onze kinderen", mej. Heijnsdijk las voor. mej. Gordeau be speelde de guitaar en zong. Verslag werd uitgebracht van alles wat op de cursussen verricht was, waarbij bleek dat enkele hon derden kleedingstukken tijdens de veertien- daagsche cursussen geheel uit beschikbaar gesteld materiaal werden vervaardigd. Velen hadden zelf leeren naaien en boven dien had het gezellige samenzijn een band gelegd tusschen leeraressen, helpsters en vrouwen onderling. Namens de cursisten werd daarvoor dank gebracht, terwijl aan de leeraressen een bloemruiker werd aange boden. De heer B. J. Suringa, die links schrijft, slaagde voor het examen Kantoorsteno graaf van de Kon. Ver. v. Leeraren. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7