[EIDSCH MêBliD - Sposlblad [<isa^sg SO M 193/ Het derde lustrum van „De Zijl" Een drukbezochte receptie en een geslaagde feestavond. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN C.G.W. 6 G. W. sohrljft nederlaagwedstrijden uit tegen alle Werkloozen Voetbalvereenl- tingeii mits er geen geschorste of ge royeerde spelers aan mede doen. Alle wedstrijden worden gespeeld op het gemeente Werkloozenterrein achter de Gasbuurt. De le prijs zal zUn een beker, de tweede een lauwerkrans, de 3e een tak, de 4e een medaille. De Inschrijving sluit 1 Juni a.s. bij den £ecr. van C.G.W., J. Crama, v. Lennep- eraat 2. Woensdagmiddag te 3 uur speelt C.G.W. tegen Bouwvakarbeiders op het gemeente- ierreln. KORFBAL. nederlandsche korfbalbond. Uitslagen van gisteren. Districtswedstrijd: Noord—Zuid 57. Promotie-degradatie: N.H. I: DDVLuto 4—5; Ov. I: AchillesOdio 21; Z.-H. II A: ÓDOOD1 1—5. Competitie: Gld. I: Rapid ltasEKCA 0—5; Noord I: Rood ZwartVitesse 43; SpartaNlc 15. Zuid-Hol!. II A: Vreewijk—Fluks II 10—5; Het Zuiden II—Velox 3—2. Zuld-Holl. II B: Deetos II—HBS 2—1; RegenboogOSCR 25. Zuld-Holl. n B: Ter Gouw—ORCR II j—1; 't Zuiden IIIPhoenix 13. Overzicht. Ook in de zesentwintigste ontmoeting heeft Noord-Holland met twee doelpunten verschil de meerderheid in de ploeg van Zuid moeten erkennen. Deze te Haarlem gespeelde wedstrijd was overigens van heel wat minder grootsch allooi, dan die welke een jaar geleden te Delft plaats vond. Werd er toen korfbal gedemonstreerd van super- klasse. thans bleek men meer gesteld op het maken van doelpunten dan op een pro pagandistische demonstratie. Het samen spel werd ln zekeren zin vaak verwaar loosd, waar veel te veel getracht werd met verre schoten den korf te vinden. Zuid bleek op deze manier de meest productieve pleeg en won tenslotte met 75, nadat de rast reeds met een 62 voorsprong was in gegaan. Door bovengenoemde factoren was deze strijd, vergeleken bij die van het vorige jaar een zeer matige vertooning, die zeer zeker niet naliet teleurstelling op te wek ken bij vele toeschouwers. Vermelden we tenslotte dat De Wolf ln de tweede helft Wedemeijer op verdienstelijke wijze ver ting. De verhouding tusschen beide selectie- ploegen is thans als volgt: SWIFT. Een mislukte wedstrijd. Zelden of nooit hebben wij een wedstrijd zoo jammerlijk zien mislukken, als gisteren de vijf-stedentocht, uitgeschreven door de Haagsche wielerclub ,,'s Gravenhage". De start en finish welke oorspronkelijk ln Veur waren vat geste ld moesten verlegd worden naar hotel ,,De Wijkerbrug". Van starten kon echter ook daar geen sprake zijn. Ge meente- en Rijkspolitie, zoowel te voet als per auto en motor zorgden daarvoor. De renners kregen daarom de Instructie naar Delft te rijden waar verdere consignes ge geven zouden worden. Op den weg daar heen, toen er dus van een wedstrijd nog geen sprake was, vielen er reeds bosjes be keuringen, doordat verschillende renners niet ln het bezit van een belasting merk waren, terwijl anderen weer tegen de lamp liepen omdat ze geen wit spatbord hadden of omdat zij niet op het fietspad reden. Na den start in Delft werd het er niet beter op. Den gïfheelen weg zijn er bekeu ringen gevallen, er zijn er zeker tweehon derd uitgedeeld. Degene die het geluk had slechts een maal aangehouden te worden kreeg een groote voorsprong. Tot zelfs 50 meter voor het eindpunt stonden de vallen opgesteld. Dit zal ock wel de laatste vljf-steden- tcoht zijn geweest. De juiste uitslag ver melden kunnen wij niet. Alleen staat vast dat C. Verburg als eerste over de streep ging met een voorsprong van zeker een kwartier op de anderen. Foto Van Vliet. Zuid Koord 26 13 4 9 93—85 30 26 9 4 13 85—93 22 Voor de promotie-competitie is DDV in Kcord-Holland uitgeschakeld, -door Luto, dat in een zeer spannenden kamp met 54 ie sterkste bleek. Zoowel DTV als Luto heeft thans haar lot in eigen hand, temeer vaar zij beiden nog tegen hun eenige con currente, Hercules, uit moeten komen. DTV 2 2 15—10 4 Luto 3 2 1 16—20 4 Hercules 2 1 1 11—9 3 DDV 4 112 15—13 3 Nleuw.'ham 3 3 1220 In Overijsel begon Achilles bemoedigend, door haar eersten degradatie-wedstrijd met 2—1 te winnen. Ook ODI startte in de promotie-competi tie voor de 2de klasse uitstekend; met niet minder dan 51 werd het Dordtsche ODO op eigen terrein verslagen. Fluks II's lot hangt aan een zijden draadje. Slechts door van Ready te winnen kan zij het degradatie-spook, dat overigens bij Fluks dit jaar toch reeds met succes opereert, ontkomen. In den wedstrijd, die de beslissing had kunnen brengen ten gunste van Rood Wit, verschenen onze itadgenooten met een onvoltallige ploeg, die doemloos ten onder ging (10—5) tegen bet toch ook zeer zwakke Vreewijk. HOCKEY. NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: Amster dam—Nijmegen 21. Promotie en degradatie. Prom. klasse Eerste klasse S.C.H.C.—B.M.H.C. 0—3. Tweede klasse (Prom. Klasse)Victoria— 8.O.S. 1—2. (S.O.S. gepromoveerd.) wedstrijden te alphen. Evenals vorig jaar zal er ook dit jaar weer een zes avonden wedstrijd gehouden v/orden op het terrein der A.V.V. „Alphen", gelegen achter het Boschpark. De wedstrij den zullen ook nu weer worden georgani seerd door de Alphensche Wlelervereeniglng „De Rijnstreek" en plaats vinden ln de week van 26 tot en met 31 Juli a.s. Overzicht. Amsterdam heeft zich het kampioen schap van Nederland verworven door een kleine overwinning op Nijmegen. Het ver schil tusschen West, Oost en Zuid begint Reeds kleiner te worden, B.M.H.C. nam revanche op S.C,H.C en ju dient de uitslag van den wedstrijd Lei- "Ch—S.C.I-I.C. afgewacht te worden. BM.H.C. 4 3 0 1 7—2 6 8CR.C. 3 2 0 1 3—4 4 tuiden 3 0 0 3 2—6 0 Voorts heeft S.O.S. zich na een spannen- ben strijd met verlenging een plaats ver werd ln de promotieklasse, WIELRENNEN. nieuw-swift. „.^(schillende leden namen deel aan de bhtedentocht, uitgeschreven door de Wle- 'hvereen. ,,'s Gravenhage". en ii n ca'ef5°rie plaatsten Jac. de Groot r® Alb. Lodewijks zich resp. derde en vierde, JChwijl zij een protest Indienden tegen de „"hers welke zich een en twee plaatsten, il. rman werd twaalfde, Th. v. d. Holst e cn W. den Daas 16e. WEDSTRIJDEN TE HALFWEG. BIJ de gisteren op de wielerbaan te Half- „h» gehouden Internationale wielerwed- ""irten plaatste het koppel J. Rlethoven- ■de Hens zich tweede in den 2 uurs- Wppelwedstrijd. LAWN-TENNIS. HOLLANDSCHE SPEELSTERS TE BERLIJN. Mi. Couquerque en illej. Terwindt in de finale geslagen. Mej. Rollin Couquerque heeft het te Berlijn tot de finale gebracht door mej. ITllstëin (DJ te slaan met 6—2, 6—3. In den eindstrijd verloor zij met 26, 6—2, 62 van de sterke Duitsche speelster, mej, Zehden. In het damesdubbelspel kwamen de da mes Rollin Couquerque en Terwindt in de finale tegen het Engelsche dubbel mej. Scrlven-mej. Dearman. In de eerste set waren de Nederlandsche dames niet erg op dreef en vrij snel wonnen de Engelsche speelsters deze met 61. In de tweede set evenwel varieerden onze landgenooten meer haar spel en pas na een uiterst spannenden en vaak fraaien strijd gelukte het het Engelsche paar een 61, 97 overwinning te boeken. De verdere uitslagen luidden :i Heeren-enkelspel (eindstrijd): Cejnar (Tsj.-Sl.) sl. Tuckey (Eng.) 64, 16, 68 6—2, 64. Heeren-dubbelspel (eindstrijd): Hughes en Tuckey 'Eng.) sl, Malecek en Cejnar (Tsj.-Sl.) 6—2. 6—3, 6—1. De eindstrijd in het gemengd dubbel spel zal heden worden gespeeld. De eerste plaats kan evenwel slechts aan een En- gelsch paar ten deel vallen, daar mej. Scrl- ven en Tuckey hun landgenooten mej. Dearman en Hughes zullen ontmoeten. de wedstrijden OM den davisbeker. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden om den Davls-beker waren: Duitschland—Oostenrijk 3—2. ItaliëMonaco 30 Joego SlaviëRoemenië 50. Frankrijk—Noorwegen 3—0. ATHLETIEK. Nieuw wereldrecord polsstokhoogspringen. Tijdens athletiekwedstrijden te Palo Alto in Californië slaagden zoowel Wil liam Sefton als de Olympische kam pioen Earl Meadow er in het wereld record polsstokhoogspringen te verbe teren en te brengen op 4.48 meter. HET BESTUUR VAN DE JUBELEERENDE VEREENIGING „DE ZIJL". VAN LINKS NAAR RECHTS EGMOND, MOONEN, OOSTERDAG, BODDE, LUT, KEY EN LEPELAAR, DE HEEREN VAN De Lcidsche zwem- en polo-vereeniging „De Zijl" neemt sinds lang een vooraan staande plaats in onder de sportvereeni- gingen hier ter stede! Bij haar oprichting nu vijftien jaar geleden stelde zij zich tot taak de zwemkunst te bevorderen in den breeden kring der minder goed ge situeerden, die tot op dat oogenbiik voor een belangrijk deel van de zwemmerij nog afzijdig waren gebleven. En De Zijl gaf spoedig blijk haar taak uitstekend te ver staan. Zij kreeg een flinke en indertijd moderne zweminrichting ter beschikking (welke inmiddels weer beduidend ls ver groot en gerestaureerd!) en zij maakte op zeer prijzenswaardige en actieve wijze propaganda voor de sport, welke heel het Nederlandsche volk tot z'n beoefenaren behoorde te tellen. Het was. uit dat oogpunt bezien, geen wonder dat velen Zaterdagmiddag naar de Gehoorzaal gekomen waren om het bestuur te complimenteeren met een jubileum (15- jarig bestaan) dat op zichzelf natuurlijk niet zoo bijster belangrijk kan worden ge noemd. J O Voorzitter Bedde en z'n medebestuurders recipieerden daar temidden van tallooze bloemstukken, welke behalve door meer- deze particulieren geschonken waren door de Leidsche Zwemclub, H.G.A. (Den Haag), de exploitatie-vereenlging Poel meer, de Leidsche Reddingsbrigade, de E.H.B.O. en U.V.S. En het werd een komen en gaan van autoriteiten en vereeniglngs- afgevaardigden, die allen woorden van hulde en waardeering spraken en uiting gaven aan de hoep op een goede samen werking, óók in de naaste toekomst. Na den heer Bcorsma, van de sportveree- niging Poelmeer, kwam wethouder Verwey gelukwenschen aanbieden namens het ge meentebestuur, er daarbij op wijzende, dat er nooit anders dan tevredenheid geweest is over het beheer door „De Zijl" van de gemeentelijke zweminrichting. Dr. Borger- hoff Mulder deed z'n feliciaties, namens de exploltatie-vereeniging Poelmeer, verge zeld gaan van de toezegging, dat nog een medaille zou worden toegezonden, terwijl na de heeren Barendse en Goslinga, die het toezicht voor de gemeente hebben bij de werkzaamheden ln het thans bijna weer voltooide zwembad gevolgd werden door den heer B. J. Moolenaar, die bij verhin dering van de bondsbestuurderen, niet alleen namens den Haagschen Kring, doch ook namens den Kon. Nederl. Zwembond fellclteeren kwam. Hij schonk namens den kring een zilveren beker, alsmede namens de sportvereeniging Poelmeer nog twee zilveren medailles, bedeeld om als prijzen uit te loven bij wedstrijden. De Leidsche Politie-Sportvereeniging toonde erkentelijkheid voor het feit, dat zij leder Jaar haar zwemwedstrijden in „De Zijl" houden mag, terwijl mr. Goudsmit, namens de L.Z.C het Zijl-bestuur compli menteerde en zeide dat vooral nü met zooveel vreugde te doen. omdat juist dezer dagen in principe overeengekomen is. dat ..De Zijl" in den aanstaanden zomer aan de L.Z.C die nog steeds zonder zwemin richting is, gastvrijheid verleenen zal. Ter receptie kwamen verder de heeren De Kok (competitieleider Haagsch^ kring), mr. Donders (dag. bestuur der sportstich ting). dr Horst (dir Geneesk. Dienst), mr. Van Strijen (gemeente-secretaris), ir. Feh- mers en Nieboer (leden der commissie van toezicht op de exploitatie der inrichting), wethouder Van Stralen, personeel van „De Ziil" en afgevaardigden van U.VJS., N.B.L.O (die een herinneringsmedaille aanbood). EHBO, Leidsche Reddingsbrigade en H Z. en P.C. (Den Haag). Tenslotte werden schriftelijke geluk wenschen ontvangen van den burgemees ter, die tevens eere-voorzit.ter der vereeni- ging ls, en van Zlan (Den Haag). A.ViZ.R. (Voorburg), J. de Vries (voorz. K.NZ.B.), mevr Suttorpv. d. Berg (secr. techn. commissie K.NZ.B.)Loeven (scheidsrech ter), D.J.K. (Amsterdam), S.Z C. (Schie dam). A.Z.C. (Alphen), D.W.R. (Haarlem), den heer Schüller (Raadslid), F. v. d. Mark oud-voorzitter van „De Zijl"). H.V.G.B. (Haarlem), H.C.Z. (voorheen C.J.M.V., Den Haag), De Forel (Woerden), H.P.C. (Heem stede), G. v. d. Mark (scheidsrechter), Leidsche Voetbalbond, Techn. Commissie K.N.Z.B., D.Z.V. (Delft), Stichtingscomité Sportfondsenbad Leiden, Maas (Rotter dam), en de heeren Bernard (commies secretarie) en Carton (Raadslid). Met een cabaret-avond is het feest van „De Zijl" voortgezet. En dat ls een goed en geslaagd feest geworden, waarbij de vele honderden belangstellenden, die de groote Gehoorzaal bijna geheel vulden, bewezen hoezeer deze vereeniging populair gewor den is en over welk een enormen aanhang zij beschikken kan!. De heer Bodde sprak woorden van welkom, speciaal tot wethou der Van Stralen, de raadsleden Van Wei zen en Jongeleen, den heer Nieboer en de afgevaardigden van vele organisaties, waarna hij heel in het kort de historie van ,De Zijl" schetste, hulde bracht aan de heeren Goud en F. van der Mark, die in dertijd feitelijk het initiatief tot de op richting genomen hebben, en de feest commissie dankte voor haar vele werk zaamheden. Vervolgens kreeg de heer Hof man, de bekende conferencier, de leiding van het festijn, en geassisteerd door z'n vrouw en twee dochters, benevens door den voortreffelijkcn goochelaar en buikspreker Antonini, alsmede het Jazz-orkest The Fellows, uit Den Haag, heeft deze z'n auditorium op uiterst prettige wijze tot bijna middernacht bezig gehouden. De fa milie Hofmann is zóó bekend ln de Sleu telstad, dat wij er verder het zwijgen toe kunnen doen. Men weet het, dat dit gezel- chap beschaafd blijft en geestig is en dat men zich bij zijn optreden feitelijk altijd amuseert. De heer Antonini deelde trou wens voor een belangrijke mate in het succes. Tusschen de nummers door heeft de heer Swanenburg, namens leden en donateurs, een nieuwe clubvlag aangebo den, terwijl het festijn besloten is met een zeer druk bezocht bal onder leiding van den heer Wielinga. BUITENGEWONE VERGADERING VAN DE K.N-A.U. Te Utrecht werd gisteren een buiten gewone algemeene vergadering van de K.NA.U. geho'aden, onder voorzitterschap van den heer A. J. G, Strengholt. Deze heeft medegedeeld, dat het conflict met de commissie voor dames athletiek is opgelost en dat de studenten- en jeugd- athletlek thans de volle belangstelling heb ben. Voor de studentenathletiek is een spe ciale commissie gevormd bestaande uit de heeren prof. Buitendijk, mr. Veniet, Zijl stra en A. J. G. Strengholt. De algemeene toestand ls thans niet on bevredigend maar nog verre van Ideaal. Aan drs. van Leeuwen werd voor het financieel beleid over 1936 décharge ver leend. In de vacature drs. W. f. van Leeu wen, secretaris-joenningmeester werd be noemd mr. W. Veniet te Haarlem. WEDSTRIJDEN VAN ALPHIA. Zoo langzamerhand is het athletiek-sei- zoen begonnen. Verschillende wedstrijden hebben al plaats gehad, al waren dit voor het meerendeel veldloopen en wegwedstrij den. De athletiek-afdeellng van de vereen. Alphia heeft ook weer enkele zeer interes sante wedstrijden op haar programma staan o.a. 5 Juni een Trialmeet met de vereeni- gingen A.D.O. uit den Haag en D.H.C, uit Delft, vervolgens 17 Juli een Trialmeet met de ver. Vires et Celeritas en Achilles beide uit Gouda, de club-kampioenschappen op 7 en 14 Augustus met de traditloneele open nummers voor niet K.N.A.U.-leden en tot slot op 4 September de reeds pouulair ge worden Esiafette Dwars door Alphen. Het hoogtepunt van alle wedstrijden zal wel zijn de School Athletiek Sportdag, deze belooft dan ook zeer interessant te worden. Zij staan onder auspiciën van de KNAU welke een oproep heeft gedaan aan alle Vereenigingen om zooveel mogelijk Athle tiek School Sportdagen te organiseeren, dit ter bevordering van de lichamelijke opwoe- ding onzer jeugd. Het Alphiaibestuur heeft gemeend de KNAU hare medewerking te moeten verlee nen en aan 14 hoofden der scholen zijn cir culaires verzonden met als resultaat dat er reeds 7 scholen hun medewerking zullen verleenen elk met 10 leerlingen. Mag dit nog een aansporing zijn voor de resteeren- de hoofden der scholen, om alsnog deel te nemen aan deze leuke wedstrijden voor onze jeugd. Dit neemt echter niet weg dat het Alphia- bestuur zeer tevreden is met het resultaat, en het kan niet anders dan een prettige middag worden op 10 Juli a.s. Reeds nu kan men de jeugd al zien oefe nen voor deze wedstrijden. Ook daarvoor heeft het bestuur maatregelen getroffen. Alle leerlingen van de deelnemende soholen kunnen iederen Woensdagmiddag gaan oefenen op het Alphiaterrein, gelegen aan de Nieuwe Sloot (Heulbrug). De leiding be rust in handen van één van de Alphia- Athleten, welke de leerlingen eenige tech niek zal bij brengen. SINGELLOOP TE UTRECHT. De uitslag van den Zaterdag gehouden jaarlijkschen singelloop te Utrecht is: 1. W. J. Bakker (AAC, Amsterdam) 15 m. 27.4 sec.: 2. P. v. Rijn (De Zwaluwen, Den Haag) 15 min 45.2 sec.; 3. J. J. Bruyn (AVAC, Amsterdam) 15 min. 47.3 sec.: 4. L. A. Sohouls (Rust Roest, Zierlkzee) 15 min. 52 sec.; 5. Folkerts (AV 1934, Apeldoorn) 15 min. 59 sec 6. J. de Jong (Achilles. Gouda) 16 min.; 7. P. Wachtendonk (Minerva, Rot terdam) 16 min. 1 sec.; 8. F. M. Garen- stroom (de Volwyckers)9. A. Groeneweg (Sportclub. Rotterdam); 10. G. A. v. Zuyen (Rust Roest, Zierikzeel; 11. F. v. d. Berg (Hellas, Utrecht); 12. D. Hey (Achilles, Gouda); 13. J. Stender (GAC, Hilversum); 14. B. J. Peschert (OBV, Apeldoorn); 15. P. v. Leenen (DOS. Rotterdam); 16. M. Lomee IDOS, Rotterdam): 17. F. W. Sweeris (AAC, Amsterdam); 18. J. F. Lodewijks (AVHC, Amsterdam): 19. W. Rens (AV 1934); 20. A. J. Kluyskens (AAC, Amsterdam). Vereenigingsprljzen: 1. AAC., Amsterdam 28 punten; 2. Sportclub, Rotterdam, 45 pt.; 3. AVAC., Amsterdam, 49 punten. ROEIEN. inschrijvingen voor Holland ia. De inschrijvingen voor de roeiwedstrijden van Hollandia op 21 en 22 Mei lulden: 1. 2-rlems Jun. A: Willem III. 2. 4-riems Jun. B: Njord, Laga, Aegir, Argo. 3. Overn. sclff: Njord, Leijthe, Poseidon, Hoop. 4. Sciff Jun. B.: 5. 2-riems overn. beg.: Amstel, Poseidon, Adelborsten, 6. 2-riems Jun. B: Njord, Argo. 7. 2-riems Sen.: Njord, Amstel. 8. 4-riems Jun. A: Triton, Amstel, Laak. 9. Sciff Jun. A: Laga, Delftsche Sport, Leythe, Hoop. 10. 4-riems Sen.: Triton, Njord, Laga, Aegir 11. 8-rlems Jun. B: Nereus. 12. Sciff (liohte roeiers)Hoop. 13. 4-riems (lichte ploegen): Triton, Njord, Argo. 14. 4-riems overn. beg.: Triton, Laga, Am stel, Delftsche Sport, Leythe, Laak. Aegir. 15. Sciff Sen.: Poseidon. 16. 8-riems Jun. A.: Triton, Njord, Laga, Amstel, Aegir. 17. 8-riems Sen.: Triton, Nereus, Laga. 18. 2-riems z. stuurman: Amstel, Maas. 19. 4-riems z. stuurman: Nereus, Njord. 20. Double Sculling outrlgged: 21 8-riems (dames): Nereus. Vliet. 22. 4-riems (dames): Vliet, Hunze. 23. Double soulling (dames): 24 Sciff (dames): Delftsche Sport, Hoop. Maas, Hunze, 25 Stijlroeien 4-riems Dames Sen.: Am stel, Leythe, Spaarne, Hoop, Vliet, Laak, Hunze. 26. Stijlroeien Sciff dames Sen.: Amstel, Willem LU, Vliet. 27. Stijlroeien 4-riems dames Jun.: Nereus, Amstel, Delftsche Sport, Spaarne, Wil lem III, Hoop, Vliet, Maas, Laak. 28. Stijlroeien Sciff dames Jun.: Nereus, Amstel, Hoop, Vliet. De loting zal plaats vinden op Dinsdag 18 Mei om 5 uur n.m. in café „De Kroon", Spui 10, te Den Haag. OPENINGSTOCHT VAN „DIE LEYTHE". Gistermiddag is door de leden van Die Leythe. ter opening van het roeiseizoen, een voorjaarstocht gehouden. Het was mooi, zonnig weer, met weinig wind, zoodat het aantal deelnemende le den zoo groot was, dat vrijwel alle booten overvol bemand waren. De tocht ging naar Valkenburg ad. Rijn. waar bij „Het Wapen van Valken burg" werd aangelegd, om den inwendigen mensch te versterken. Toen de leden wat van de vermoeienis sen van den tocht waren uitgerust, en de noodige voorraad aan energie hadden op gedaan. werd in zeer opgewekte stemming de terugtocht aanvaard, welke evenals de heentocht een zeer vlot verloop had. De propagandacommissie van „Die Leythe", welke deze tocht heeft voorbe reid, kan tevreden zijn met het buitenge woon goede slagen, van ook dit door haar opgezette plan. DE NEDERL. KAMPIOENSCHAPPEN. Bijnummers vastgesteld. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Nederlandschen Roeibond beslo ten ter gelegenheid van de Nederlandsche kampioenschappen, welke op 1 Aug. op de Boschbaan te Amsterdam worden genou- den, de volgende bijnummers uit te schrij ven: achtriemsgieken. vierriemsgieken met stuurman, vierriemsgieken zonder stuur man, tweeriemsgieken met stuurman, twee- rlemsgieken zonder stuurman en skiff. Deze nummers zijn open voor roeiers, die niet voor de Rationale kampioenschappen hebben ingeschreven. WATERPOLO. JEUGDZEVENTALLEN NAAR LEIDEN. Het is. naar wij vernemen, thans defini tief, dat de vergroote zweminrichting „De Zijl" op 12 Juni officieel heropend worden zal door het houden van een polo-tournooi, waaraan acht jeugdzeventallen deelnemen zullen. Met den K.N 7 B. Is hieromtrent overeenstemming bereikt. Eén dezer zeventallen zal gevormd wor den uit leden van 18. 19 en 20 jaar van dea Haagsch-Leldschen Zwemkring.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15