LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 10 Mei 193] Ragnild Hveger te Rotterdam RaichenbachSpringer. Zij behaalt fraaie successen Vier Nederlandsche records verbeterd. heel wat schoten van Van Goor, Platteel en Van Weerlee heeft weten te bedwingen. Overigens haperde er aan de schotvaar digheid van U.V.S. wel het een en ander, maar men moet toegeven, dat het gisteren niet mee zat, terwijl de voorhoede boven dien nog niet ingespeeld is in deze forma tie. Er waren momenten dat het zeer ver dienstelijk ging (in die oogenblikken zorg den Van Weerlee en Van Goor ook voor mooie doelpunten), maar nog te dikwijls voelde men, dat de spelers elkaar nog beter dienen te verstaan, dat de eenheid en daarmede de zuiverheid en het tempo ten goede verbeterd kunnen worden. Beschouwd als oefening heeft deze ont moeting tegen S.V.V.. dat vooral in rechts buiten en linkshalf voortreffelijke spelers heeft, intusschen wel degelijk haar betee- kenis gehad! En als men een advies van ons aanvaarden wil, dan zou het dit zijn: handhaaf deze ploeg, vergroot de eenheid door het spelen van wedstrijden in steeds dezelfde combinatie, zet alle verdere expe rimenten opzij en heb vertrouwen in een elftal, dat voor ons verreweg het sterkste ls, dat door U.V.S. kan worden opgesteld en dat tot een zeer sterke tweede klasser uitgroeien kan Er lijkt ons reden te zijn voor optimistische perspectieven! Over den wedstrijd van gisteren behoeft verder weinig meer te worden gezegd. Rust kwam met 21 voor U.V.S., doch reeds 2 minuten na de hervatting was het 22 en na een langdurige periode van enorm U.V.S.-overwicht had S.V.V. tenslotte For- tuna aan haar zijde, hetgeen haar twee doelpunten opleverde '24). Wallaart, de U.V.S.-spil die tegen het laatst kramp kreeg was de ster van het veld! BONDSELFTALWESTHAM UNITED 2—S. Zaterdagavond werd te Leeuwarden voor driialuizend toeschouwers een wedstrijd ge speeld tusschen een bondselftal en de En- gelche tweede klasse prof-club Westham United, welke ontmoeting door de Engel- schen met 32 werd gewonnen. Rust 02. SPORTMAN III—U.V.S. VI 4—2. Direct is Sportman in den aanval en spoedig heeft de midvoor succes. 01. Als de rust aanbreekt noteeren wij een stand van 32 in het voordeel van Sportman. Na de pauze krijgt Sportman een pe nalty tegen zich, doch U.V.S. weet deze niet te benutten. Sportman voegt nog een doel punt aan het totaal toe, zoodat de eind stand op 42 voor Sportman komt. Jam mer dat de scheidsrechter zich genoodzaakt zag een der U.VS.-speler voor een lichte overtreding van het veld te zenden. De competitie van den K. N. V. B. R. C. H. degradeert en Hengelo promoveert. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Kamp. van Nederland: FeyenoordP.S.V. 61; Go AheadBe Quick 12. Aid. I. promotie 2e klasse: R.C.H.'t Gooi 1—4. Promotie 3e klasse: D.W.V.—O.V.V.O. 2-0. Afd. II, promotie 3e klasse: GoudaVlos 2—1. Promotie 4e klasse: V.D.S.Delft 35; TonegidoS.EJ. 7—0. Vierde klasse: T.O.N.A.Leidsche Boys 20; Oranje Blauw—D.S.O. 33; De Ooie vaars—'V.CB.T. 3—2. Afdeel ing III, promotie 2e klasse: Quick —Hengelo 24. Afdeeling V, promotie 2e klasse: W.V.V. —Friesland 2—0. SPORTMAN JUN—ALPHEN JUN. 4—11. In het begin wegen de partijen goed tegen elkaar op, doch de Sportman-keeper is slecht op dreef. De Alphen-midvoor scoort 01. Als de keeper misgrijpt, ls de stand 02. Dan scoort Sportman tegen door den linksbinnen 12. Voor de rust komt scoort Alphen nog twee keer en Sportman één keer. De rust komt met 2-4. Na de thee is Alphen iets sterker, doch met een goeden keeper had het zoo'n vaart niet geloopen. Nu was bijna elk schot raak en Sportman liet den moed zakken. Als Sportman nog 2 doelpunten maakt, voert Alphen den stand op tot 114. Scheidsrechter H. M. Hogervorst floot zeer goed. LUGDUNUM III—ZUIDERKW. I 3—0. Het was een lakse partij waarvan geen goeds ls te zeggen. Een gunstige uitzonde ring was het eerste Lugd. doelpunt dat ont stond uit een keurig door Paalman geno men corner, die door de Roo fraai werd in gekopt (10). De Lugdunum-defensie was te sterk voor den zwakken geel-blauwen aanval. Een vrij plotselinge kans voor groen-wit werd door Siera benut (20), ter wijl het derde Lugd.-doelpunt ontstond, doordat de Z.kw. rechtsback in eigen doel schoot. Rust 30. In de tweede helft was het spel het aa,n- kijken niet waard en met onveranderden stand kwam het einde. Lugd. 3 is nu uit gespeeld en bezet de 2e plaats, wat een fraaie resultaat voor de nieuwe 1ste klas- sers is. Van Overal. Overwinningen van Feyenoord en Be Quick hebben thans, behalve P.S.V.. ook Go Ahead uitgeschakeld voor het lands kampioenschap. En waar Be Quick nog zoo wel bij Ajax als bij Feyenoord te gast moet en daar niet zoo heel veel kans op een over winning maakt, lijkt het meer dan ooit waarschijnlijk dat de eindspurt zal gaan tusschen de beide Westelijke kampioenen. Ajax 5 4 0 1 13—9 8 Feyenoord 5 3 0 2 137 6 Be Quick 5 3 0 2 9—10 6 Go Ahead 5 2 0 3 7—7 4 PB.V. 6 10 5 10—19 2 Te Haarlem verloor R.C.H. voor de pro motie 2e klasse met 41 van 't Gooi, waar door zij degradeeren moet. De Racing nam bijna onmiddellijk door Van der Horst de leiding, maar toen de gasten in de 7e mi nuut gelijk hadden gemaakt, werden zij sterker terwijl hun spel ook technisch be ter was. Met onveranderden stand kwam de rust. In de tweede helft scoorde 't Gooi spoedig 1—2 en nadat R.C.H. Vruchteloos getracht had, gelijk te maken werkten de gasten zich weer los om nog tweemaal te scoren. 't Gooi 4 2 11 12—6 5 Hilversum 3 111 47 3 R.C.H. 3 1 0 2 5—8 2 In het Oosten leidde Quick met de pauze met 10 tegen Hengelo. Het hardere spel van Hengelo gaf daarna echter den door slag en het werd 24, waardoor Hengelo eerste klasser wordt. In het Noorden staat W.V.V. er het beste voor door 'n 2-0 zege over Friesland, dat al leen nog gered kan worden indien alle clubs met 4 punten eindigen. W.V.V. 3 2 0 1 8—3 4 Heerenveen 2 10 1 56 2 Friesland 3 1 0 2 4—8 2 In de lagere afdeelingen van het Westen triomfeerde Gouda over Vios, zoodat zij na een afwezigheid van één jaar reeds weer in de tweede klasse terugkeert. Tenslotte had Tonegido voor de promotie 4e klasse geen moeite om S.E.P. met groot verschil (7—0) aan den dijk te zetten, waardoor de stand als volgt is geworden. Tonegido 3 2 1 0 91 5 L.D.W.S. 3 2 1 0 6—2 5 S.E.P. 4 0 0 4 1—13 0 LUGD. vn—ROODENBURG UI 0—5. Tot de rust bleef de score dank zij goed werk van keeper Honsbeek tot 01 beperkt. Na de pauze was er voor het zwakke Lugd. geen houden meer aan en met 50 voor Roodenburg UI kwam het einde. LUGDUNUM VIII—A.S.C. VI 4—3. Na een langdurigen druk op de rood zwarte veste, ontsnapte plots Eiohorn aan zijn bewaking en gaf A.S.C. de leiding (0-1), doch direct hierop maakte Vermond gelijk (11). Een inzinking in de groen-witte ge lederen gaf rood-zwart gelegenheid de score nog voor de rust tot 31 in haar voordeel op te voeren. Rust 13. Na de pauze zette Lugd. alles op den aanval, doch het duurde tot 6 min. voor het einde voordat Habraken met een ver schot den achterstand op 2—3 bracht. Tot 2 min. voor het einde hield rood-zv.'s rt stand, doch toen joeg Vermond den gelijkmaker langs Hüter 133). Voor dat de eenigszins ontmoedigde A.S.C.-de- fensie zich had hersteld, joeg linksbuiten v. d. Berg. juist voor het eindsignaal, het leer ten vierde male in de touwen (43), zoodat Lugd. 8 nog onverwachts won. L.D.T.S. I—ZUIDERKWARTIER II 2—3. Nog geen kampioen! Deze voor L.D.T.S. zoo belangrijke wed strijd is door Zuiderkwartier verdiend ge wonnen. L.DJTS. heeft n.l. nog twee pun ten noodig om definitief kampioen te wor den. en had nog 3 wedstrijden te spelen. Door van Zuiderkw. te verliezen, ls haar de kans, om gisteren kampioen te worden, ontgaan. Voor de rust is het herhaaldelijk Zuider kwartier, dat den toon aangeeft, terwijl L.D.TS. door nerveusitelt het juiste ver band niet kan vinden. Reeds na 10 min. heeft Zuiderkwartier de leiding. 0—1. De goed spelende mlddenllnle van Zuiderkw. geeft haar voorhoede volop gelegenheid om het L.D.T.S-doel te belagen, en na een halfuur spelens is de stand 0—2, waarmede ook de rust ingaat. Na de pauze komt LG.T.S. er beter in, en een keurige doorbraak van den rechts buiten, heeft succes 1—2. Tien min. later ls het de midvoor, die uit een doelworste- ling gelijk maakt. Steeds meer worden aanvallen opgezet, doch de voorhoede heeft pech. Tenslotte weet Zuiderkw. het net te vinden, 23. Hiermede komt ook het einde en heeft L.D.T.S. voor het eerst in dit seizoen op eigen veld een nederlaag geleden. Scheidsrechter Lens leidde cor rect. MORSCHKWARTIER II—D.S.O. III 6—2. Ook Morschkwartier II besloot het seizoen met een klinkende 62 overwinning, In een zeer aantrekkelljken wedstrijd heeft Morschkwartier voor de rast het beste van het spel hetgeen uitgedrukt wordt in een 10 voorsprong. Na half-time wegen de partijen gelijk op, waarbij Morschkwartier schotvaardlger is en zij voert de score geleidelijk na fraai combineeren tot 60 op, waartegenover de gasten uit een strafschop nog tweemaal het net weten te vinden. Scheidsrechter Gin jaar leidde correct. Om het wereldkampioenschap dammen, SECRETARIAAT „MORSCHKWARTIER" Op de jaarvergadering is de heer P. Mul der, Tesselschadestraat 30, alhier, benoemd tot len secretaris der Sportvereeniging „Morschkwartier". ORANJE BLAUW—D.S.O. 3—3. Het eerste elftal van D.S.O. besloot de competitie met een geiyk spel 33 tegen Oranje Blauw. Ruststand 22. Morschkwartier IID.S.O. III 62. ONS CLUBJE I—S.C.O. I 1—2. Onder protest van beide ploegen. Er ontwikkelt zich direct een snelle kamp, waarbij de midvoor aan O. C. de leiding geeft, 10. Dan gaat het spel ge lijk op. Het is O. C. dat doelpunt, doch de S.C.O -speler haalt den bal uit het doel en speelt gewoon door. De scheidsrechter liet tot ieders verbazing doorspelen zonder zijn grensrechters te raadplegen, waardoor O.C. protesteerde. O. C. was er door deze beslissing geheel uit en het duurde niet lang of S.C.O. maakte gelijk 11, Waar mede de rust inging. Na de pauze was de thuisclub het meest in den aanval, maar doelpunten bleven uit totdat S.C.O. met een snelle doorbraak de leiding neemt, 12, welke niet meer werd afgestaan. Na afloop protesteerden beide ploegen, waardoor S.C.O. een strafschop moest nemen, die hoog overgeschoten werd. MORSCHKWARTIER I OP DE TWEEDE PLAATS. Men verzoekt ons te herstellen de mede- deeiing in het overzicht der L.V.B.-compe titie van Zaterdag j.l., waarin vermeld is dat in de 3e klasse A. nog 3 gegadigden zijn vcor de 2e plaats, resp. Oost I, L.F.C. 5 en Morschkwartier 1. Morschkwartier heeft n.l. door haar overwinning op Sportman 3, welke wedstrijd Donderdag j.l. gespeeld is. definitief de 2e plaats bezit. QUICK BOYS IV—ONS CLUBJE II 3—4. Ons Clubje n ls er ln geslaagd het kam pioenschap van Quick Boys IV voorloopig uit te stellen en zelf een kleine kans te behouden. Het begin is voor Quick Boys dat spoedig de leiding neemt, 10, waarna Ons Clubje gelijk maakt, 11 Quick Boys neemt dan door twee goede doelpunten de leiding 3—1. Na de rust is Ons Clubje het meest in den aanval en SDoedig loopt. Ons Clubje den achterstand in en neemt zij zelfs de leiding 34, welke niet meer afgestaan werd. De scheidsrechter leidde goed. AMSTERDAMSCH ELFTALSTOKE CITY. Ntet minder dan dertigduizend toeschou wers woonden gisteren den wedstrijd tus schen het Amsterdamsch elftal en de En- gelche eerste dlvlsieclub Stoke City bij. Stoke City won met 1—0. Rust 00. SPORTMAN I—ALPHEN III 3—0. Rust komt met blanken stand. In de tweede helft ls het een gooi- en smijt partij van je welste. Eindelijk weet de Sportman-midvoor door te breken en met een ferm schot geeft hij zijn club de lel- dómg. Kort hierop geeft dezelfde speler nogmaals den Alphen-keeper het nakijken, 20 Deze speler wordt kort voor het einde met de handen tegen den grond gesmeten. De scheidsrechter geeft een vrijen schop, welke nog een doelpunt oplevert. Er wordt niet meer afgetrapt. Zaterdagavond heeft de Rotterdamsche dameszwemclub een aanvang gemaakt met haar Internationale zwemwedstrijden. Toen de presidente van deze vereenlging, mevr. Van Wijckhuize de aanwezigen welkom heette was het Oostelijk Zwembad uitver kocht. Nadat de leider van de zwemclub Kopenhagen had bedankt voor de ont vangst startten de heeren voor de 2 x 100 M. borstcra/wl. In de eerste serie tikte Treffers (H.Z. en P.C.) als eerste aan. Hoving (R.Z.C.) is in de tweede het eerste weg; een felle strijd wordt gevoerd tussohen hem, Schef- fer (D.JJC.) en Geerling iHet IJ) welke in het voordeel van den D.J.K.-er eindigt met Geerling op de tweede plaats. Onder geweldige spanning kwamen daarna vijf dames van internationale vermaardheid tezamen. Het zijn de dames Van Veen, Mastenbroek, Den Onden, Hveger en Wagner. Luide aan moedigingen sporen de dappere zwem sters op hun 200 meter borstcrawlbaan aan. De Deensche liep daarbij meer en meer uit en won ten slotte met groo- ten voorsprong. Bijna drie seconden was Rie Mas tenbroek achter haar, terwijl de jeug dige Rietje van Veen onmiddellijk volgde. Tini Wagner en Willy den Ouden eindigden resp. als No. 4 en 5. De O.D.Z.- zwemster Heeselaar was eer ste ln de serie van de 200 M. schoolslag. In feilen strijd met haar clubgenoote Kly- noot. Het was Jopie Waalberg van de A.D.Z die aan het hoofd ging ln de tweede serie van het zelfde nummer om als No. één te eindigen. Bij de 200 meter sohoolslag heeren werd de strijd om de eerste plaats gestreden ln de tweede serie, waarin de heeren Kruit hof (R.D.Z.), Smitshuysen (A.D.Z.)Kor- pershoek Vlaardlngsche Zwemclub). Het geroep „Plet" is niet van de lucht. Het ge lukt Piet Kruithof echter niet om zijn ri vaal den recordhouder Smitshuysen te slaan. Wederom wordt een vinnige strijd ge voerd en wel ln de tweede serie 100 M. rugslag heeren. Van den Hoek (Z.I.A.N.) trachtte het Scheffer (D.J.K.) lastig te maken. Eerstgenoemde sloeg echter lederen aanval af en won ten slotte onbedreigd. De Deensche zwemster Hveger, de klein ste van het viertal rugzwemsters, die start ten voor de 100 M. rugslag, kon het niet bolwerken tegen haar concurrente Nida Senff (A.D.Z.) Deze bezette de eerste plaats gevolgd door Ida van Feggelen (Het IJ). Voor het schoonsprlngen werden dezen avond de verplichte sprongen uitgevoerd. Mej. J. Locyard (O.D.Z.) plaatste zich bij afwezigheid van mej. Tholen als eerste. De resultaten: 200 M. borstcrawl heeren: 1, J. C. Schef fer (D.J.K.2 min. 20.4 sec.; 2. Geerling 'Het IJ) 2 min. 20.8 sec.; 3. W. v. d. Kuil S.Z.C.) 2 min. 21.8 sec. 200 borstcrawl dames: 1. R Hveger (Ko penhagen) 2 min. 27.6 sec.: 2. R. Masten broek (O.D.Z.) 2 min. 30.4 sec.; 3. R. van Veen (R.D.Z.I 2 min. 31 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. J. Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 1.4 sec.; 2. W. Heeselaar (OJD.Z.) 3 min. 7.2 sec.; 3. J. Klynoot (O.D.Z.) 3 min. 9.4 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. C. Smits huysen (A.D.Z.) 2. min. 48.4 sec.; 2. B. Kruithof (R.Z.C.) 2 min. 49.4 sec.; 3. H. Verhoef (Z.I.A.N.) 2 min. 53.4 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffers (D.J.K.) 1 min. 11.6 sec.: 2. P. v. d. Hoek (ZJ.A.N.) 1 min. 13.6 sec.; 3. A. v. d. Berg (D.Z.V.) 1 min. 14 sec. 100 M. rugslag dames: 1. N. Senff (ADZ) 1 min 14.8 sec.; 2. I. van Feggelen (IJ) 1 min. 15.8 sec.; 3. D. Kerkmeester (ODZ) 1 min. 17 sec. Schoonspringen dames. Verplichte spron gen: 1. J. Looyaard (ODZ) 28.80 punt.; 2. LammersLinsen (SZC) 27.20 punt.; 3. W. den Ouden (RDZ) 27.19 punt. 3 maal 50 meter estafette wisselslag heeren. 1. ZIAN met de zwemmers Van d. Hoek. Hegl en Van Duin, 1 min. 36 sec.; 2. RZC 1 min. 37 sec.; 3. HZPC 1 min. 37.8 seconden 3 maal 50 meter estafette wisselslag da mes: 1. ODZ met de zwemsters P. Klnt, B. Heeselaar, en Vollmer. 1 min. 45.6 sec.; 2. RDZ, 1 min. 46.8 sec.; 3. Het IJ. 1 min. 48.2 sec. Waterpolo: Rotterdamsch jeugd-'zeven talHaagsch jeugd-zevental 31. De tweede dag. De belangstelling voor de gisteravond voortgezette wedstrijden was zoo mogelijk nog grooter dan op den eersten, geen plaatsje was er onbezet, toen met het eerste nummer een aanvang werd ge maakt. Dank zij den feilen strijd tusschen de Nederlandsche zwemmers onderling en voorts tusschen onze zwemsters en de Deensche Ragnliild Hveger, werden vier Nederlandsche records verbeterd. In de eerste plaats slaagde Scheffer er in het record op de 100 meter borstcrawl met 1/5 sec. te verbeteren en te brengen op 1 min. 1/5 sec. Het oude record stond op naam van Piet Stam met een tijd van 1 min. 2/5 sec. Wij wisten, dat Jopie Waalberg den laat- sten tijd geducht aan het trainen was op de 400 M. schoolslag. Op 19 April zwom zij tijdens training 6 min, 32 2/5 sec. en dezer dagen zelfs 6 minuten 22 sec. Daar om was het niet te verwonderen, dat de ADZ-ster er gisteravond in slaagde het Nederlandsoh record, dat op naam stond van Jennie Kasteln met een tijd van 6 min. 29 sec., met niet minder dan 4 3/5 sec. te verbeteren. De Amsterdamsche zwemster nadert zoo langzaam het wereld record van Martha Engfeldt-Genenger, dat op 6 min. 19 1/5 sec. staat. Tenslotte was er het duel tusschen Ragnhild Hveger en Nida Senff op de 200 meter rugslag te vermelden. De Deensche zwemster nam schitterend recanche voor haar nederlaag, Zaterdagavond op de 100 meter in dit nummer geleden. Na een grootschen strijd tikte Ragnhild als eerste aan in den tijd van 2 min. 42 3/5 sec., zij bleef dus slechts iets meer dan een se conde boven haar wereldrecord. Maar te vens had zij Nida Senff in de gelegenheid gesteld het Nederlandsch record te verbe teren, immers de ADZ-ster kwam als twee de aan ln den tijd van 2 min. 43 2/5 sec. Het oude record stond eveneens op haar naam met een tijd van 2 min. 44.6 sec. Het vierde Nederlandsche record, dat de zen avond verbeterd werd, was dat op de 400 meter schoolslag heeren. Na een feilen strijd tusschen de rivalen Smitshuysen en Kruithof was het de A.Z.-er, die ln 5 min. 58 sec. aantikte, daarmede het record met niet minder dan ruim 8 sec. verbeterend. Het oude record stond op naam van P. Kruithof met een tijd van 8 min. 6.2 sec. De oogst van dezen zwemavond was dus voortreffelijk, wellicht zullen de wedstrij den morgen- en Woensdagavond te Am sterdam te houaen, nog meer fraaie ver richtingen brengen. De uitslagen. 100 Meter borstcrawl dames: 1. Rie Mas tenbroek (ODZ) 1 min. 7 sec. 2. Riet van Veen (RDZ) 1 min. 8 4/5 sec. 3. Tini Wag ner (Het IJ) 1 min. 9 1/5 sec. 4. Ali Styl iADZ) 1 min. 12 3/5 sec. 100 M. borstcrawl hc ren: 1. J. C. Schef fer (DJK) 1 min. 1/5 sec., (nieuw Ned. record). 2. K. Hoving (RZC) 1 min. 2/5 sec. 3. W. Geerling (Het IJ) 1 min. 3 3/5 sec. 4. D. van der Kuil (SZC) 1 min. 3 4/5 seconde. 400 M. schoolslag dames: 1. Jopie Waal berg 6 min 24 2/5 sec. (nieuw Ned. record). 2. Jennie Kasteln 8 min. 33 4/5 sec. 3. Jopie Stroomberg 6 min. 45 sec., 4. Greta Brou wer 6 min. 45 2/5 sec. 5. Valborg Christen- sen 6 inln. 2/5 sec. 400 M. schoolslag heeren: 1. C. Smits- huyzen <AZ) 5 min. 58 sec. (nieuw Ned. record). 2. P. Kruithof (RZC) 5 min. 59 2/5 sec. L. Korpershoek (LZC) 6 min. 9 2/5 sec. 200 M. rugslag dames: 1. Ragnhild Hve ger 2 min. 42 3/5 sec. 2. Nida Senff 2 min. 43 2/5 sec. (nieuw Ned record). 3. Iet van Feggelen 2 min. 47 1/5 sec. 4. Dlni Kerk meester 2 min, 49 4/5 sec. 5. Ida Mol (RDZ). 200 M. rugslag heeren: 1. Scheffer (DJK) 2 min 391/5 sec. 2. Metman (Het IJ) 2 min. 43 sec. 3. Wilt (ZIAN) 2 min. 48 sec. Schoonspringen dames: 1. J. Looyaard (ODZ) 69.10 pnt. 2. Mevr. Lammers-Lin- sen (SZC) 64.32 p. 3. G. de Hooge (RDZ) 62.83 pnt, Vier x 100 M. estafette heeren: 1. RZC 4 min. 15 2/5 sec.; 2. Het IJ 4 min. 161/a sec. 3. ZIAN 5 min. Vier x 100 M. estafette dames: 1. RDZ (Van Zuuren, A. Timmermans, R. van Veen en W. den Ouden) 4 min. 44 1/5 sec. 2. ADZ 4 min, 561/5 sec. 3. ODZ 4 min. 56 3/5 s. Tenslotte werd een polowedstrijd ge speeld tusschen het zevental van HZ en PC en een Rotterdamsch zevental. De Hage naars wonnen met 31. Op 11 Juni een partij te Leiden. De match om het wsireldkampioenscluj dammen tusschen Raichenbach en Sprin ger is thans definitief vastgesteld van 29 Mei tot en met 26 Juni. De officieele openim heeft plaats Zaterdag 29 Mei, nam. 6 uur te 's-Gravenhage. Het rooster luidt: le partij 29 Mei te Den Haag; 2e partij 30 Mei te 's-Hertogenbosclr 3e partij 1 Juni te Amsterdam; 4e partij 2 Juni te Rotterdam; 5e party 4 Juni te Utrecht; 6e party 5 Juni te Deventer; 7e party 7 Juni te Groningen; 8e party 8 juni te Amsterdam; 9e partij 10 Juni te Den Haag; 10 partij 11 Juni te Leiden; lie par- ty 13 Juni te Borculo; 12e partij 14 Juni te Bilthoven; 13e partij 16 Juni te Den Haag 14e party 17 Juni te Ermelo; 15e partij ij Juni te Bolnes; 16e party 20 Juni te Am sterdam; 17e party 22 Juni te Breukelen 18e party 23 Juni te Dordreoht; 19e partij 25 Juni te Amsterdam; 20e partij 26 Juni te Den Haag. De 20e party te Den Haag begint om drie uur n.m. Na afloop dezer partij heeft de officieele huldiging en sluiting plaats. Na elke twee partijen is een rustdag vastgesteld. Er wordt gespeeld met een tempo van 25 zetten per uur. Voor elke wedstrijdpartij wordt door den Nederlandschen bond een wedstrijdleider aangewezen. De hoofdlei ding van de geheele match berust in han den van den bondssecretaris, den heer H. Lieve. S.L.F. I—TER LEEDE I 4—2. Voor de rust is Ter Leede het meest in den aanval, hetgeen zij echter niet in doel punten weet uit te drukken. Rust 0—0. de pauze ls het S.L.F. dat den toon aangeeft" Na goed solospel slaagde de midvoor er in den keeper der gasten te passeeren (1—0), Als even later deze keeper een door den linksbuiten ingeschoten bal wegstompt krijgt de rood-witte midvoor den bal op zyn hoofd en het is 20. Hy doelpunt even later door goed door te ioopen (3—0) en vervolgens uit een penalty (40). S.L.F. gelooft het nu wel. waarvan Ter Leede party trekt door twee doelpunten le maken. S.L.F gooit er dan nog een schepje op, doch in den stand komt geen verande ring meer. Scheidsrechter van Vliet leidde streng maar correct. A. R. C. Ill—QUICK BOYS III 00. De thuisclub heeft met grootc cyicrs 't onderspit moeten delven. Met de rust had den de Kalwykers reeds een voorsprong van 50 en alhoewel tijdens de tweede hclfl A. R. C. er beter inkwam konden zy 't Inch niet verder brengen dan een schot tegen den paal. De bezoekers wisten nog slechts eenmaal het net te vinden zoodat 't einde kwam met een 60 overwinning voor de gasten. A. R. C. IV—L. R. C. IV 4—3. Door een nuttige overwinning wist de thuisclub haar goede kans op de boven ste plaats te behouden. Het heeft intus schen in dezen wedstrijd niet aan spanning ontbroken, vooral in de tweede helft werd er met veel elan gestreden. Rust ging In met 3—2 voor A. R. C. Na de hervatting ging het geruimen tyd gelijk op, totdat A. R. C. onder gejuich den voorsprong ver- rootte. 42. De bezoekers slaagden er na kranig volhouden in den stand tenslotte tc brengen op 43. waarna spoedig 't einde kwam. NA-COMPETITIE N.A.S.B. Eendracht won van A.O.V. II met 7—4, (ruststand 41). Met één Invaller betrad A.O.V. het veld, om den stryd aan te binden tegen Een dracht in Den Haag. Direct zette A.O.V. een mooien aanval op, welke echter dood liep. Hiermede had zij waarschijnlijk al haar kruit verschoten, want Eendracht nam he offensief over en bezorgde A.O.V. be nauwde oogenblikken. Hun werken werd beloond met 4 doelpunten. Even voor de rust kwam er eindeiyk wat schot ln het spelen van A.O.V. en zij kon nog voor de pauze dde eer redden. Na de hervatting was het een stryd met wisselende kansen, A.O.V. zag kans tot 42 in te ioopen, maar hierna zakte zij weer af. Vervolgen) werd het 8—2, 6—3, 64 en 74, waarna het einde kwam. De sterkste heeft gewonnen. A.O.V. was niet doortastend genoeg, wat vooral opviel by het backstel. „FOREHOLTE" (VOORHOUT). De uitslagen zyn: Foreholte A-Jua- K.R.V. A-Jun. 5—1: Foreholte-Combinam T.Z.B. 2 1—2; Foreholte 2—D.O.C.06 3 5—2. UIT NIEUWVEEN. Nieuwveen I speelde te Vinkenveen om eèn wisselbeker tegen Hertha. Nieuwveen won met 3—2. Nic. Boys II speelde tegen O.D.I. li cn verloor met 04. NEDERL. ARBEIDERS SPORTBOND. Op het N.A.S.B.-terrein aan den Frul'; weg te Den Haag, had gisteren de wedstnjo plaats Branding I—A.O.V. I voor de eerst klasse na-competitie afd. A. Branding verscheen met slechts neg man, zoodat de wedstrijd een vrij een ton.- karakter droeg. A.O.V. I ondernam aan* op aanval. Na één van A.O.V.'s bekend en gevreesden bliksemaanval. ze'tcrl]tt rechtsbuiten de score in, welke voor de n» werd opgevoerd tot 05. Na de rust van hetzelfde laken eenf De score was Intusschen opgevoerd tot n minder dan 0—9. Branding I zette nu <n de tanden op elkaar om te trachten aid de eer te redden, wat haar ook werw j nog gelukte. Hierna floot de sche'dsreSdi het einde van dezen wedstryd, wellte.?fr» partyen moeiiyk zal hebben kunnen digen. Eindstand 19.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14