PALTHE! Persen! Piekfijn! Mola blijft vorderen in Biscaje Oxfordgroep trekt groote belangstelling LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 10 Mei 1937 PINKSTEREN! Te Barcelona is de rust hersteld GEMENGD NIEUWS De valsche entree-biljetten voor het Feyenoord-stadion. Weer druk bezochte bijeenkomsten te Utrecht De ramp van de Hindenburg. /MEEP/ rjysEENi ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE I507 ADMINSTRAT1E 2500 (op 2 lijnen) De strijd in Biscaje. De Solubeberg, een der voornaamste strategische stellingen voor Bilbao, is na dagen van verbitterden strijd in handen van de nationalisten gevallen, die thans van hieruit met hun geschut de haven van Bilbao bestrijken. Het communique van het. nationalisti sche groote hoofdkwartier zegt: „Aan het front van Biscaje zijn de ope raties om het bezit van den Solube met succes bekroond. Na zware gevechten heb ben onze troepen de stellingen veroverd, die de vijand op den bergkam bezet had De vijandelijke batterijen, die hier stonden opgesteld, zijn vernietigd. Intusschen hebben wij den Solube reeds achteer ons gelaten en de dorpen Anchur- raga, Truende, Goyenzabal. Manuas, Tri ton. Olazarreta. Abarre Begoa, Landagoi- coa en Ilurrieta bezet Onze afdeeUngen staan thans op 5 K.M. afstand van Mun- guia. zoek moeten worden ingesteld om met alle gestrengheid alle oproerige daden, welke werden gepleegd, te straffen. Men zal op krachtige wijze voortgaan met de volkomen ontwapening der achter het front verblijvende burgerbevolking. De regeering maakt bekend, dat zij uiterst gestrenge wettelijke sancties zal toe passen op hen, die zouden weigeren hun wapens uit te leveren. De regeering heeft den minister van binneniandsche zaken opgedragen zoo spoedig mogelijk de controleposten aan de grenzen en in de havens, die niet direct onder zijn gezag staan, te doen verdwij nen. De regeering hoopt, dat alle vakvereenl- gingsorganisatles en politieke vereenlgln- gen volledigen steun zullen verleenen bij de toepassing dezer maatregelen, welke beoogen den vrede en de rust achter het front te verzekeren. Spaansche vliegtuigen Frankrijk geland. in Eer. batterij, benevens een aanzienlijke hoeveelheid munitie, granaten, geweren, eenige mortieren, enz. hebben wij buitge maakt. De rooden hebben ruim 300 dooden op het slagveld achtergelaten. Ook het aantal krijgsgevangenen en deserteurs is zeer groot Van den top van den Solube af kunnen wij de haven van Abra zien, die op een afstand van 19 K.M. van onze voorste stel lingen verwijderd ligt." Franco spoort opnieuw tot overgave aan. Generaal Franco heeft opnieuw een op roep tot de Basken gericht, welke door vliegtuigen gisteren overal boven het nog in handen der regeering zijnde gebied is uitgeworpen. In dezen oproep wordt o. a. gezegd: „Wij staan voor de poorten van Bilbao. De krijgskansen zijn tegen u. Het is nog tijd om nieuwe onheilen te voorkomen. Legt de wapens neer voordat Biscaje door geweld zal zijn veroverd, want anders zul len wij gedwongen zijn, op u het recht van den overwinnaar op dén overwonnene toe te passen". Toledo ontlast. De troepen van Franco hebben hun po sitie aan den kop van de brug bij Toledo versterkt en uitgebreid. De generale staf der rechtschen besloot de regeeringstroepen te verdrijven van de hoogten, welke de stad beheerschen en in de grootste stilte werd een aanval voorbe reid. De aanvallers trokken groot voordeel uit het effect van hun verrassende ma noeuvres, zoodat de leden der volksmilitie door de mannen van Franco her- en der waarts werden gedreven en slechts een betrekkelijk geringen tegenstand Konden bieden. De rechtschen hbben alle punten die hun doelwit vormden bereikt en vormden vervolgens een nieuwe linie op vijf kilometer van hun punt van uit gang, waarmede zij Toledo bevrijdden van de waarneming door den vijand. Daarentegen meldt Madrid eenige vor deringen aan het frond van Guadelajara. Decreet van Franco. Generaal Franco heeft een decreet uit gevaardigd, volgens hetwelk alle arbeiders en kleine beambten, die op het oogenblik werkloos en zonder middelen zijn, vrijge steld worden van het betalen van huur en licht- waterverbruik. Dezelfde concessie wordt verleend aan de gezinnen van onbe middelde soldaten, die aan het front strij den oi gewond zijn. Tegelijkertijd worden maatregelen geno men, om huiseigenaren en electriciteits- en waterleidingmaatschappijen schadeloos te stellen. De toestand in Barcelona. Het leven te Barcelona heeft zijn nor malen loop hernomen Banken, bioscopen en schouwburgen zijn weer open. Men is begonnen de barricades af te breken. Het verkeer is weer normaal. Luit. kolonel Emlle Torres en Jose Diaz Cebal- los, een functionjnaris van het ministerie van binneniandsche zaken, zijn uit Valen cia gekomen en hebben de functies op zich genomen van chef der politie te Barcelona en commissaris-generaal der prefectuur. Tevens zijn 5000 guardias de asalto en twee gemotoriseerde compagniën uit Va lencia aangekomen. Torres heeft een be zoek gebracht aan Companys en heeft na het onderhoud verklaard, dat het vraag stuk der openbare orde snel tot oplossing zou komen. Companys heeft tegenover journalisten uiting gegeven aan zijn vol doening over de thans heerschende rust en den wensch te kennen gegeven, dat alle anti-fascistische krachten in eenheid zou den samenwerken. De ministerraad te Valencia heeft den toestand in Catalonië onder oogen gezien. Na afloop werd een communiqué gepubli ceerd, waarin o m. wordt verklaard: ten einde een herhaling van soortgelijke ge beurtenissen te voorkomen, zal een onder Zestien Spaansche volksfront-vliegtuigen, vijftien jachttoestellen en een transport vliegtuig. zijn op het vliegveld van de Air France bij Toulouse geland. ZU waren door hef. slechte weer uit den koers geraakt. De legeering heeft bevel gegeven, de toestel len terug te leiden naar de plaats, waar zij de grens gepasseerd zijn. Protest tegen het bombardement van Guernica. Vijfenzeventig vooraanstaande personen uit politieke en godsdienstige kringen in t de Vereenigde Staten hebben een „beroeo op het geweten der wereld" geteekend, waarin geprotesteerd wordt tegen het bombardement van Guemlca. De bisschop van New-York. mgT. Mc. Connell, die den tekst heeft opgesteld, schrijft daarin: „Het lijkt ongelooflijk en onmogelijk, dat de Amerikanen onverschillig zijn en blij - ven zwijgen tegenover zulk een misdaad". De verklaring is onder meer geteekend door zeven senatoren, onder wie Nye en Borah, vijf afgevaardigden en den vroege- ren candidaat voor het presidentschap Landon. Het „Duitsch-Amerikaansche comité voor hulp aan Spanje" deelt mede, dat het de regeering vergunning Zou vragen om 500 Baskische kinderen naar de Vereenigde Staten te doen overkomen. De president van het comité zeide, dat men daarmede de „trouw van het Duitsche volk aan de traditie van menschelijkheid, die geschon den Is door de Hitleriaansche vliegers wil toonen". Zooals men weet zijn Zondag 2 Mei te Rotterdam in totaal twaalf Amsterdam- sche kooplieden aangehouden, die valsche entrée-biljetten voor den wedstrijd Holland België hadden verkocht. Bij het onderzoek bleek dat zij de biljetten hadden betrokken van vijf andere Amsterdamsche kooplieden en deze zijn daarop aldaar aangehouden en naar Rotterdam op transport gesteld. Zij vertelden de biljetten te Antwerpen te heb ben gekocht, maar ontkenden geweten te hebben dat de kaartjes valsch waren. Bij de centrale recherche meldden zich voorts enkele Amsterdamsche kooplieden, die ver telden In de week voor den wedstrijd te Antwerpen te zijn geweest om biljetten op te koopen. Toen echter bleek dat deze bil jetten waarschijnlijk valsch waren hadden zij van de transactie afgezien. ZU wisten dat de andere combinatie van vijf Amster dammers naar Antwerpen zou gaan om daar biljetten te koopen, maar toen zij te Amsterdam terug kwamen, bleken de anderen reeds te zijn vertrokken, zoodat zij hen niet meer konden waarschuwen Uit een en ander volgde dat het onderzoek te Antwerpen moest worden voortgezet en dat de lezing van de eerste twaalf aange houdenen als zouden zij er zijn ingeloopen als juist moest worden aanvaard. Deze twaalf zijn dan ook in vrijheid gesteld. Twee inspecteurs van de centrale recherche bëgaven zich naar Antwerpen, maar voor dat zij daar met 'n onderzoek konden be ginnen moesten er uiteraard enkele forma liteiten worden vervuld, zoodat dit onder zoek pas op Donderdag kon worden aan gevat. Inmiddels had een van de Antwerp- sche bladen bericht dat de Rotterdamsche inspecteurs waren aangekomen met het gevolg dat alle verdachten gewaarschuwd waren en toen men den volgenden dag huis zoekingen ging doen kon men dan ook niets vinden. Intusschen heeft men, zooals reeds is gemeld, twee personen, namelijk den Nederlandsohen verzekeringsagent C. K., een oude bekende van de justitie, en den Belg F. M., een licht gewicht bokser, aangehouden. Zij worden cr van verdacht de valsche biljetten aan de vijf Amster dammers te hebben verkocht hetgeen zij evenwel ontkenden. K. bleek in het bezit te zijn van een vervalscht paspoort. Het on derzoek wordt door de Belgische politie voortgezet, aangezien de biljetten in België zijn gemaakt en aldaar zijn verhandeld. Gebleken is dat, hoewel een zeer groot aantal valsche entrée-biljetten in omloop is gebracht. Zondag 2 Mei slechts 43 per sonen op dergelijke biljetten het stadion zijn kunnen binnen komen. Alle andere koopers zijn tijdig ontdekt er. terugge stuurd. VIERJARIG KNAAPJE BIJ AANRIJDING ERNSTIG GEWOND. Even voor 4 uur gistermiddag botste in de Pretoriusstvaat te Den Haag een 12- jarige jongen A. B. met zijn fiets tegen een 4-jarig knaapje B. K„ wonende in genoem de straat. Het ventje werd tegen den grond geworpen en vrij ernstig gewond op genomen. De geneesk. dienst vervoerde het naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde, waar na onderzoek een schedel- basisfractuur werd geconstateerd. De toestand van het ventje was in den voor avond naar omstandigheden bevredigend. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vier uur is op de kruising van den Rijksweg en dein Mauritsweg te Rijsoord de 56-jarige A. H. Hooghart aldaar bij het oversteken van den weg door een personenauto, bestuurd door R. R. uit Breda, gegrepen en op slag gedood. BRAND TE EEMNES. In den afgeloopen nacht omstreeks half vier ontdekten omwonenden dat de achter zijde van een woning aan den Laarderweg te Eemnes In brand stond. Zij konden op het laatste oogenblik het bejaarde echt paar Buitenhuis, de bewoners van het huis, redden. De molorspuit der Larensche brandweer heeft giedurende een uur met twee slangen water gegeven. Men kon echter niet ver hinderen, dat huis en inboedel uitbrand den. Alleen de muren staan nog overeind. De Eemnesser brandweer belastte zich met de nablussching. De oorzaak van den brand wordt in kortsluiting gezocht. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De motorrijder, die Zaterdagavond op de Hartveldschebrug te Diemen in botsing is gekomen met een auto en met een hersen schudding naar het burgerziekenhuis te Amsterdam werd vervoerd, is daar in den loop van Zondag overleden. VERDRONKEN. Gistermorgen ls het zesjarig zoontje van den heer Jonker uit de Kinkhorststraat te Meppel, dat met een scheepje speelde, in het water van de nieuwe haven geraakt en verdronken. (Van onzen G.P.D.-redacteur). Er zijn stellig vele hoogtepunten geweest in de bijeenkomsten van de Oxfordgroep in Utrecht. Als eerste mag daarbij de oflicieele ontvangst door B. en W. In het Centraal Museum, waar Zaterdagmiddag enkele honderden Oxford-aanhangsters en -aan hangers zich door den burgemeester, mr. dr. G A W. ter Pelkwijk, in het Engeisch, een hartelijk gemeend welkom hoorden toe roepen gememoreerd worden. En daarnaast moeten natuurlijk de mee tingen welke gisteren in de Groentenveiling werden gehouden, genoemd worden. Ook nu was dit groote gebouw tot in de uiterste hoeken gevuld. ..Volkeren-Zondag", zoo noemde men den dag van gisteren Inder daad: deze naam was uitstekend gekozen, want er waren vertegenwoordigers uit wel haast alle landen bijeen. Ir. F. M Philips leidde de meeting welke 's morgens om half elf aanving, nadat eerst het Bruggenbouwlied door het gebouw had geschald. Velen hebben van deze gelegenheid wederom gebruik gemaakt om te getuigen van hun nieuw geloof. Een der ontroerend ste oogenblikken was wel toen Surya Sena, een operazanger uit Ceylon, met .Lord, I want to be a Christian in my heart", de rij van sprekers opende Hii zong dit lied zonder muzikale begeleiding. De meer dan 80C0 aanwezigen luisterden met stille 'aan dacht, enthousiast gehoor gevende aan zijn verzoek om van dezen negro-splrituel den eenen regel „In my heart" mede te zingen. Neen het is niet noodlg de sprekers op den voet te volgen. Wel mag hier even naar voren gehaald worden od welk een ongemeen humoristische wijze captain A. S. Loudon Hamilton vertelde, hoe hij in aan raking kwam met dr F. Buchman in Oxford in het jaar 1921. Hierbij zeide hij o.m. dat hij gehoopt had door een uitge breid Engelsch ontbijt dr. Buchman te ver hinderen over zijn ziel te praten. „Daar hield hit bij het ontbijt niet van". Maar dr Buchman deed dat niet. En toch wist hij Hamilton den weg te wijzen en van een spotter, een levensgenieter een overtuigd volgeling te maken. De middagmeeting in het Groentenvei- linggebouw overtrof nog die ook wat het aantal belangstellenden betreft welke 's morgens was gehouden. Men heeft tot op het laatste oogenblik met stoelen gesjouwd om iedereen zooveel mogelijk een plaatsje te verschaffen. En noe stonden er zeer velen die van half 3 tot ruim 5 uur zijn blijven staan. Dr. F Buchman. de stichter der Oxford- beweging leidde deze meeting zelf, intro duceerde de verschillende sprekers om hier- tusschendoor zelf het een en ander te zeggen. De intocht van de deelnemers met hun vlaggen was een prachtig begin der mee ting. Voorop marcheerden Friezen en Frie zinnen in hun nationaal gewaad. Zij wer den begroet door het Friesche volkslied. Daarna volgden de dragers van alle plaat selijke vlaggen in ons land. Het fiere Rood- wit-blauw sloot de rij En nauwelijks ston den de twee mannen die onze vlag droegen vóór het podium of plechtig weerklonk het Wilhelmus Het Vereenigd Oostersche front trok het laatst naar binnen. Toen was ook het podium prop en propvol In deze mid dagmeeting waren er wederom velen, die rail hun geloof, hun nieuwe levensrich ting getuigden. En under hen moet in de eerste plaats de Metropoliet van Britsch- Indië. hoofd van de Kerk daar te lande genoemd worden Verder spraken er 3 generaals, een vakvereenigingsbestuuider, een parlementslid en zijn echtgenoote uit Australië en tenslotte. Dr Buchman. Hij zeide slechts een paar woorden. Hii vroeg eerst aan iedereen om het antwoord te noteeren op de waag wat de Oxford- beweging e;genlük is. Hii omschreef het als volgt: ,,'t Kan zijn dat het de grootste revolutie is van alle tilden waardoor het kruis van Christus de wereld zal veran deren". Dr. Buchman gaf ook nog antwoord op eerf uitgesproken vraag en wel over het ontstaan van deze beweging. „Zij is ont staan toen ik een vizioen had van Christus aan het kruis. Voor dien tijd was m'n leven verdeeld door zelfzucht, ialouzie enz. enz. Dat v/aren de dingen die mii weghielden van die groote ervaringen. God heeft deze slechte gedachten overwonnen. En wanneer Hij dat bij individuen tot stand brengt, dan kan hii dat ook bij naties Men moet aan iedereen vragen om naar den levenden God te luisteren. Hij moet ons huis, onze werkloozen onze landbouwers, ons parle ment en onze regeering leiden, zóó dat alle volken door God geleid worden" Na deze woorden verzocht Dr. Buchman enkele minuten stilte. Toen baden de dui zenden in dit gebouw gezamenlijk het „Onze Vader" En 's avonds op de derde meeting in het Groentenvelllnggebouw marcheerde de eer ste afdeeling Scandinaviërs een Wederom tot in alle hoekjes en gaatjes gevulde zaal binnen Om even half acht deden deze „Noormannen" hun inval teneinde een ver eenigd front van Oslo-staten te bouwen Het ontketende een storm van enthousiasme, deze intocht van blijmoedige Noren. Denen, Zweden en Finnen, die heelemaal naar Utrecht kwamen om daar aan hun rots vast geloof in een door God geleid leven, uiting te geven. Voor de Oxfordbeweging zijn de belang rijkste dagen thans aangebroken. Met de komst van Dr. Buchman en de Scandina viërs beleefde men enkele hoogtepunten van een beweging die de aandacht van het geheele land. van de eeheele wereld on zich gevestigd heeft In het middelpunt der belangste'ling. Zóó en niet anders moet men de Oxfordbewe ging. na enkele dagen van samenkomsten in het centrum van land, zien. 481 (Ingez. Utt.) geen nieuwe trans-Atlantische vlucht zal ondernemen, zoolang niet voor de vulling van het omhulsel helium beschikbaar ls. Het zal derhalve deze maand niet naar Rio de Janeiro vertrekken. Schiller wees er op, dat te Friedrichahafen geen voldoende voorraden helium beschikbaar zijn en dat de onderbreking van den dienst van langen duur zou kunnen wezen. De vulling met heMum zou belangrijke technische verande ringen vereischen. GRIEKSCH SCHIP NA AANVARING GEZONKEN. Ter hoogte van Bornholm (Oostzee) is het Grieksche s.s. „Aeseus". dat met een lading steenkolen van Gdynia naar Rosarlo was vertrokken, in aanvaring gekomen met het od weg naar Gdynia zijnde Amerikaan- sche s.s. „Nassaba". De ..Aegeus" zonk na de botsing. De bemanning werd opgepikt door de ..Nassaba". die licht beschadigd werd. GRAAF EN GRAVIN VAN COVADONGA GESCHEIDEN. De gravin van Covadonga heeft echt scheiding verkregen. Naar men gelooft, zal de graaf weer terstond in het huwelijk treden en wel met Martha Rocaford. de dochter van een tandarts te Havana. BUITENLANDSCH GEMENGD. De droeve balans. De balans der slachtoffers* van de „Hin- deraburg"-ramp is thans als volgt: Overleden: 12 passagiers, waarvan 7 ge ïdentificeerd en 22 leden van, de beman ning (alleh geï'dëriti"ffc%erd). Vootts 1 lid der ladingséquipage. Totaal 35. In het ziekenhuis liggen 33 personen: 15 passagiers, 16 leden der bemanning en 2 personen, die zich op het landingsterrein bevonden. Van die 33 ziekenhuis-patiënten verkee- ren er 11 In een kritieken toestand, terwijl er 22 minder ernstig aan toe zijn. Het totaal aantal ongedeerd gebievenen bedraagt 32 waarvan 9 passagiers. Het onderzoek begonnen. Zaterdag is te Lakehurst het openbare onderzoek btgonnen naar de ramp van het luchtschip „Hindenburg", waartoe het Amerikaansche departement van marine opdracht had gegeven. Het onderzoek zal omvatten met opstel len van een rapport oveT het aantal ge wonden, de aangerichte schade, de verant woordelijkheid enz. Volgens een ooggetuige bevond de „Hin denburg" zich reeds een'ge oogenblikken voor den val in moeilijkheden, welke mee ning onderstreept wordt door de beschrij ving der landing gegeven door een vroege- ren Amerlkaanschen Zeppelin-commandant die verklaarde, dat de landing verschilde van anders. Naar thans bekend wordt, beeft kapi tein Lekmann, die ais adviseur van den gezagvoerder Pruss de reis van de „Hindenburg" meemaakte, de ramp aan bliksemslag geweten. De journalist Leonhardt Adelt, die op het oogenblik van de catastrofe naast Lehmann stond, heeft medegedeeld, dat Lehmann hem toeriep: „De bliksem slaat in! Spring er uit!" De verzekering. Dr. Hilgard, de leider van do Rijksgroep van verzekering, deelt over de verzekering van het verongelukte luchtschip oa. het volgende mede: Het luchtschip Hindenburg was geheel verzekerd bij een groep, waarvan alle be leende Duitsche verzekeringsmaatschap pijen deel uitmaken. De verzekerde waarde van het luchtschip bedraagt 6 millloen mark. Voor de passagiers bestaat een ver zekering voor een totaal van 2.4 millioen mark tegen ongevallen met doodelljken afloop en voor een gelijk bedrag tegen on gevallen welke invaliditeit tengevolge heb ben. Ook voor de bemanning van het lucht, schip waren de noodige levensverzekerin gen tegen ongevallen gesloten. De Graf Zeppelin voorloopig niet meer in de lucht. Als onmiddellijk gevolg van de ramp. die hei luchtschip „Hindenburg" getroffen heeft, zal het bestuurbare luchtschip „Graf Zeppelin", dat eergisteren uit Zuld-Amerika te Friedrichshafen ls teruggekeerd, met 23 passagiers, tot nader order niet meer op stijgen. Generaal Göring, de rijksminister van Luchtvaart, heeft namelijk bepaald, dat de „Graf Zeppelin" haar diensten moet, sta ken, totdat hij op grond van het resultaat van het onder-o k naar de catastrofe in staat zal zijn. een nader besluit te treffen. Kapitein Schiller, de commandant van de „Graf Zeppelin" verklaarde in een on derhoud met Havas, dat zijn luchtschip AUTOBUS MET KINDEREN „r] VERONGELUKT. Te Chattahooche. een plaatsje in Florida (V.St.) is een omnibus, waarin schoolkin deren vervoerd werden, in botsing gekomen met een vrachtauto. Zes kinderen kwamen bij het ongeluk om het leven, twee bekwa men zware en achtentwintig lichte ver wondingen. KRUISER AANGEVAREN. De Portugeesche kruiser „Cuba", die in de Taag voor anker lag en vandaag naar Engeland had moeten vertrekken om de Cubaansche marine bü de kroningsfeesten te-:vertegenwoordigen, door een petro- leumschip aangevaren. De oorlogsbodem kreeg een scheur aan stuurboordzijde boven de waterlijn. HALCYON LIJN STAD ZWOLLE, Tunis n. R'dam, pass. 8 Mei Gibraltar. STAD MAASSLUIS, 7 Mel van Narvik naar Rotterdam/Vlaardingen. STAD HAARLEM. 7 Mei van Oran n. R'dam MAASBURG, 7 Mei van Vlaardingen te Wabana. KON. HOLL. LLOYD. ZAANLAND, thuisreis, 6 Mei 's nachts 12 u. van Santos. MIJ. OCEAAN CLYTONEUS, 7 Mei van Singapore naar Amsterdam. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALPHERAT, thuisreis, 7 Mei van Bahia. JAVA—NEW YORK LIJN. KOTA BAROE, New-York n. Java, pass. 7 Mel St. Helena. ROTTERDAMSCHE LLOYD BUITENZORG, uitreis, pass. 7 Mei Kaap Guardeful. HOLLAND-AMERIKA LIJN EDAM, 7 Mel van New-York n. R'dam. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALHENA, 6 Mei van Barry te Rosario. KATENDREOHT, 7 Mei van Avonmouth te Preston. VECHT. 8 Mei van Hamburg te Emden. TUVA, 5 Mei van Santos n. Antwerpen. BEVERWIJK, pass. 8 Mei Messina. PARKHAVEN, 6 Mei van Antwerpen te Montevideo. WAALHAVEN, 7 Mei van Hamburg te Ant werpen. WINTERSWIJK, Seriphos n. R'dam, pass. Mei Gibraltar. SCHELDE, sleepboot, arr. 6 Mei te Las Pat" mas. BATAVIER VIII, 7 Mei van Bordeaux naar La Pallice. ST. PHILIPSLAND, 7 Mei van Kopenhagen t6 Danzig SIRRAH, R'dam naar Narvik, pass. 8 Mei Udsire. :IRECTIE en 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10