lEPSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 8 Mei 1937 WEERBERICHT. RECHTZAKEN FINANCIEN Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. KCtEN VOORIAARSPRIIZEN CAltE Laatste Berichten Binnenland Buitenland BEURSOVERZICHT MARKT fpfï RERICUTiN^^ Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 769. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 770.9 te Haparanda. Laagste stand 756.4 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 9 Mei: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of seen regen. Kans op nachtvorst. Overdag iet.; zachter. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het gebied van hooge luchtdruk in het Noorden heeft zich over de Noorsche zee tii Scandinavië uitgebreid en beslaat thans het. geheele Noordelijke deel van het waar nemingsgebied. Dat over de Golf van Bis- cayc en het Zuidelijk deel van Ccntraal- fiiropa nam daarentegen in beteekenis af. De depressie over Sleeswijk blijft station- nalr. Ten Westen van het Kanaal ligt een jecundaire van een ver verwijderde Oceaan depressie, waarvan het hoofd minimum bij de Zuidpunt van Groenland ligt. Een war me luchtstroom beweegt zich langs de Oostzijde dezer depressie en brengt s-ijglr.g van de temperatuur langs de Oostkust van Groenland en In de Poolzee, zoodat voor 't eerst geen temperatuur beneden het vries punt kan worden gemeld. Over Finland kwam een koudeinva! tot ontwikkeling die in de Bothnische Golf tn het Oostzee-gebied de temperatuur deed dalen en tot onze omgeving merkbaar is. Het mooie weer ln Centraal-Europa maakte plaats voor bewolkt en somber weer met hier en daar lichte regen en ook ln de Al pen nam de bewolking toe. In Zuld-Frank- iljk is het weer weinig bewolkt en windstil. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: Windst., 13 gr. C., goed. Londen: O., 11 gr. C., nevel. Berlijn: W„ 10 gr. C„ lichte regen. Antibes: Windst., 15 gr. C., zw. bewolkt. luchttemperatuur. t uur voorin.: 8 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 10 gr. C. (50 gt. F.). BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 1 u. 11 min.; n.m. te 13 u. 27 m. Voor Maandag. Voorm. te 1 u. 54 min.; n.m. te 14 u. 19 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur; 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 806 n.m. tot 3.48 v.m. Zondag: 8.08 n.m. tot 3.46 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 8 Mei: op: 2 u. 48; onder 17 u. 12. 9 Mei: op: 3 u. 14; onder: 18 u. 38. ITALIË. De correspondenten te Londen teruggeroepen. De Italiaansche bladen hebben hun cor- rcsponderiten uit Londen teruggeroepen in Wrband met de „lasterlijke houding der Bntsche pers ten aanzien van Italië en de "aiiaansche vrijwilligers in Spanje", zoo- ls "et persbureau Stefanl het uitdrukt. Dit. schijnt te slaan op de berichten in 'hgelsche bladen over minderwaardigheid er Italianen in Spanje in den strijd. DE VATICAANSCHE STAAT Nieuwe encycliek van den Paus te verwachten? Pa?6 ^atin verneemt uit Vatikaanstad dat Mist nleuwe encycliek voorbe- 'W, welke groot opzien zal baren. In deze "cycUek zou hij verklaren, dat op het «nbllk een democratisch bewind de vri'iï ?aranties eeeft voor den vrede en de vm a van de katholieke gemeenten en Celoof6 Vr^e h 1 toefening van het katholieke O»** kringen van het Vatikaan wei- Trvw.i L.ezc eer"chten te bevestigen, die tla» belangstelling wekken in de omge- van de fascistische regeering. OOSTENRIJK Een standbeeld van Frarj Jozef. Eugenius heeft gisteren als bure'rnw?°rdiger van prins Otto v. Habs- ttrne EiS6nstadt in bijzijn van den gou- Ituilb Van Biirgenland en kardinaal ««er een standbeeld onthuld van keizer Jozef. Een compagnie van het bonds- «acht de eerbewijzen. ZWEDEN Overschot op de begrooting. De Zweedsche begrooting zal, naar ver wacht wordt, over het belastingjaar, dat eindigt per 30 Juni a.s. een overschot aan wijzen van ongeveer 43 millloen kronen, welk bedrag in de schatkist zal worden ge stort. Dit oversohot is te danken aan een on verwacht hoogere opbrengst van verschil lende middelen. Zoo brachten de spoorwegen 13.48 mil- lioen kronen meer op dan ln de begrooting was geraamd, de inkomstenbelasting en eigendomsrechten brachten 11 millloen, de douanerechten 8 millloen, de likeur- en bierbelasting 5.68 millloen, de tabaksbelas ting 3.70 en de afdeéling staatsdomeinen 5.37 millloen kronen meer op dan de ra ming. NOORWEGEN Sven Hedin trekt een voorwoord ln. Sven Hedin had een kort voorwoord ge schreven voor een serie brochures onder den verzamel-tltel „Europa Waarheen?", uitgegeven in Beieren. Een half dozijn brochures is verschenen, doch Sven Hedin heeft nu zijn voorwoord teruggenomen, nu hij deze brochures heeft gelezen. Hij zegt: Ik bevond dat de inhoud hatelijk, partijdig en onrechtvaardig is en de taal ruw, arme lijk en ordinair. IAPAN. Dettig stakingsleiders gearresteerd. De politie heeft een dertigtal leiders van de staking ln het omnibus-bedrijf gear resteerd. De staking neemt steeds grooter omvang aan. VEREENIGDE STATEN De film-staking. In het filmbedrijf duren de besprekin gen voort. Verwacht wordt, dat de film- artisten morgenavond tot een symipathle- staking zullen besluiten. Vanarf Maandag zal voor de bioscopen van alle groote steden worden gepost Aan dit posten zullen meer dan een millloen mannen en vrouwen deelnemen, waaronder leden van het Industrieel organisatie-comité en andere sympathi- seerende organisaties. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Crisiszuivelwet. R. uit Boskoop die reeds verschillende keeren is veroordeeld wegens overtreding der crisiszuivelwet, was ook nu weer ver sohenen voor de behandeling der uitgestelde zaak waarbij hij zich had te verantwoorden wegens het vervoer van boter zonder dat zich daarop de voorgeschreven merken be vonden. Verdachte had zich er op beroepen dat hij 2 k.g. zonder merken mocht vervoe ren, terwijl van de 3 pakjes er 1 was geban- derolleerd. De verbalisant dé"rijksveldwach ter K. gaf een uitvoerige verklaring en bleef er bij dat op het 3e pakje geen merk voor kwam. Verdaohte beriep zich er op dat het papier niet doorzichtig was, zoodat zonder uitpakken het merk niet was te zien. wat door verbalisant werd bestreden. Na een uitvoerig requisitoir vorderde de ambtenaar een geldboete van f. 50 subs. 25 dagen ver oordeeling f. 30 subs. 20 d. J. v. d. St. die in de Kerkstraat een aan rijding had veroorzaakt veroordeeld tot f. 5 subs. 3 dg. J. M. uit Alphen had een kalf op kwel lende wijze vervoerd blijkens de dagvaar ding. Verdachte bestreed dit, doch door deri verbalisant den agent van politie K. werd zulks bevestigd. Veroordeeling f. 7 subs. 7 dg. Schippers-puzzle. J. H. R. schipper tp Bodegraven was ten laste gelegd het aanleggen met zijn vaar tuig aan het Jaagpad zonder vergunning: voorts dat op zijn schip niet voorkwam de naam zoo min de naam van den eigenaar, terwijl hij zich blijvend ter plaatse met zijn schip had gevestigd. Verdachte ont kende het vastverblijf. Tenslotte werd de man veroordeeld tot een geldboete van 3 x f. 0.50 subs. 3 x 1 dg. en werd hem aangeraden in cassatie te gaan. Dc stankverspreidende vischauto. A. de M. die verstek liet gaan was weder om gedagvaard wegens het vervoer van stankverspreidende visch per open vracht auto door de gemeente Bodegraven. Als ge tuige werd gehoord de chef veldwachter. Doordat de laadbak lekte viel slijm en afval op straat. De kantonrechter merkte op dat omtrent het stinken der visch te Scheve- ningen en Bodegraven wel verschil van op vatting zal bestaan. De wagen rijdt van den Haag naar Har derwijk en alleen in Bodegraven vergt men dat de wagen met een niet geopend laad bak rijdt. De laatste weken rijdt men ech- cpi met een gesloten bak en lekt dc wagen cok niet meer. Nu de vervoerder blijkbaar zelf naar een oplossing heeft gezocht en met gesloten wagens rijdt, achtte de amb tenaar zulks bevredigend, waarmede hij blijkbaar bij zijn eisch rekening hield, hij vorderde slechts een geldboete van f. 1. subs. 1 dag. Veroordeeling conform. dochter op uw schoot?!!Verlaat oogenblikkelijk mijn huls Het ls mij onmogelijk, mijnheer! mijn been slaapt zoo! Voorstellen tot reorganisatie. Aan het jaarverslag over 1936 is het vol gende ontleend: Alhoewel de door onze vennootschap ln het vijftigste boekjaar behaalde resultaten in zooverre tot tevredenheid stemmen dat aan den teruggang van de laatste jaren een eind is gekomen, en de bedrijfsuitkomst zelfs een weinig beter is dan verleden jaar, achten wij ons toch niet gerechtigd, zon der meer tot ultkeering van 6 procent divi dend op de cumulatief preferente aandee len pver te gaan. Uit een bericht aan aandeelhouders blijkt, dat wij het noodig oordeelen de balanspos- ten accepten van debiteuren, debiteuren ln rekening-courant en gebouwen aan een nieuwe waardeering te onderwerpen. Ten einde deze posten te kunnen opnemen voor bedragen, die naar onze meening aan den huldigen toestand beantwoorden, stellen wij een afschrijving op het gewone aandeelen kapitaal voor. Wanneer de te verwachten boekverllezen op debiteuren en de waarde daling van onze gebouwen door afschrij ving op het gewone aapdeelenkapltaal kun nen worden gedekt, ls het mogelijk onder bepaalde voorwaarden op de cumulatief preferente aandeelen over 1936 6 procent te betalen. Geenerlei betaling aan aandeelhouders kan derhalve geschieden, tenzij deze reor ganisatie tot stand komt. De creditzijde van de winst- en verlies rekening beloopt, het saldo van het vorige jaar Inbegrepen f. 499.010. Hierop komt in mindering: onkosten f. 305.394.36 en de verplichte dotatie aan het pensioen- en ondersteuningfonds ad f. 21.781.36 waarna resteert f. 171.834.28. Hiervan stellen wij voor af te schrijven op safe-inrichtingen en meubilair f,864.08 (welk hoofd hierna als naar gewoonte voor f1 op de balans voorkomt), waarna f. 170.970.20 resteert, welk bedrag behoudens totstandkoming van voormelde reorganisatie voor afschrij ving zal behocren te worden aangewend. Aan het bericht aan aandeelhouders ls het volgende ontleend. Ofschoon wij de gerealiseerde verliezen op debiteuren nog steeds met een ruime marge uit onze verdiensten hebben gedekt, drong zich niettemin, na accountantsonderzoek en hernieuwde taxatie van debiteuren, de noodzakelijkheid van verdere voorziening daartegen, naar voren. Nu de. toestand zich eenlgszins begint te consolldeeren achten wij het oogen- bllk voor ingrijpen aangebroken. Zien wij den toestand thans onder het oog, dan blijkt dat aan een kapltaalrecon- structie, meebrengende afschrijving van 2/7 gedeelte van het totaal geplaatste kapitaal, niet valt te ontkomen. Hoe onaangeaam zulks op het eerste ge zicht moge schijnen dient déze afschrijving geheel ton laste van onze gewone aandeel houders te komen. Wij stellen voor het ge wone aandeelenkapitaal door afschrijving van 50°/» te reduceeren tot f. 1.000.000, het hierdoor vrijkomende bedrag groot f. 1 mil- lioen, vermeerderd met een aan de open reserve te onttrekken bedrag van f. 485.000 in mindering te brengen van de rekeningen accepten van debiteuren, debiteuren in rekening courant en gebouwen en daar heen bovendien over te brengen, hetgeen overschiet uit de winst over 1936, nadat 6% voor de cumulatief - preferente aandeelhou ders is afgezonderd. Omdat het voor de gewone aandeelhou ders niet in de eerste plaats van belang ls welk nominaal bedrag op hun aandeelen wordt vermeld maar wel of er kans ls op dividendbetaling op die aandeelen. meenen wil de gewone aandeel-houders met ver trouwen te kunnen adviseeren het reorga nisatievoorstel aan te nemen. Wat nu betreft de houders van de 6 pro cent cumulatief preferente aandeelen, zij zijn preferent voor dividend en voor kapi taal en hun rechten zijn -onaantastbaar in de statuten vastgelegd. Daar echter de ge wone aandeelhouders door hun medewer king aan deze reorganisatie nog voordat er ook maar eenlge onderbreking van het preferente dividend is geweest, het moge-' lijk maken dat dit dividend, zooals uit het geen volgt blijkt, in het geheel niet onder broken behoeft te worden, eischt de billijk heid naar onze meening, dat ook de hou ders van de cumulatief preferente aandee len een bijdrage leveren om de reorgani satie te doen slagen. WIJ meenen dat deze bijdrage zal moeten zijn: het mogelijk maken van een verla ging van den cumulatief preferenten divi- dendlast. Wij doen dit reorganisatievoorstel, waar van de betaling van 6 procent op de cu mulatief preferente aandeelen over het boekjaar 1936 een integreerend deel ls. on der voorwaarde dat houders van tenminste 75 procent van de 6 procent cumulatief preferente aandeelen vóór of op 15 Juli a.s. tegenover de vennootschap hebben ver klaard. goed te vinden dat, indien de reorganisatie tot stand mocht komen, ln het vervolg de winstverdeeling plaats vindt, zooals in de voorstellen tot statu tenwijziging is bepaald, waaruit volgt, dat zij afstand doen van hun cumulatierecht. en dat hun preferente dividendgerechtigd heid met ingang van 1 Januari 1937 tot 5 procent wordt teruggebracht. Cumulatlef-preferente aandeelhouders, die hun stukken voor 15 Juli hebben inge leverd, zullen, als de reorganisatie tot stand komt. 1 procent extra, dus dit keer ln totaal 7 procent ontvangen. Zou de voorgestelde reorganisatie niet tot stand komen, dan kan over 1936 en de eerstvolgende jaren in het geheel geen dividend worden uitge keerd, noeh op de preferente, noch op de gewone aandeelen. De balans, na reorganisatie, sluit met een winstsaldo groot f. 99.970.20, waaruit aan de houders van 6 procent cumulatief-prefe- rente aandeelen over 1936 6 procent zal worden betaald. Zou deze betaling geen onderdeel vén het reorganisatievoorstel uit maken, dan zou met een iéts kleinere af schrijving op het gewone aandeelenkapi taal, kunnen worden volstaan, maar dan zou ook de kans op dividendhervatting op de gewone aandeelen, in verband met het cu mulatierecht op de preferente, dienovereen komstig worden verkleind. Thans gelden de LAGE VOORJAARSPRIJZEN voor CALOR-kolen. Dat beteekent: veel besparen als U NU koopll Afname desgewenscht voor 1 Juli a.s. Vraagt prijsert. bij: tas=50=""^ HOOGE MORSCHWEG 148 TELEFOON 2760 (3 lijnen). 1001 (Ingez. Med.) WERKMEESTERS EN ANDER OPZICHTHOUDEND PERSONEEL. De centrale bond van werkmeesters en ander opzichthoudend personeel" te Utrecht herdenkt zijn twintigjarig bestaan op 19 Juni a.s. Hoofdbestuur en bondsraad zullen bij die gelegenheid officieel door het ge meentebestuur-van Utrecht ontvangen wor den, terwijl verder o.a. een optocht georga niseerd wordt waarin, naast wagens van or- ganisatorischen aard, een groot aantal wa gens medegevoerd zal worden, waarop ver schillende takken van Nederlandsche in dustrie en nijverheid in beeld gebracht zul len worden. EEN ZWARE SLAG VOOR ONZE DRUIVENTEELT. De uit Stockholm komende berichten, la ten thans geen twijfel meer, dat Zweden voor het komende seizoen een zoo hoog in voerrecht op de Nederlandsche druiven zal gaan heffen, dat de export naar dit land voor een goed deel gefnuikt zal zijn. Van den totalen export van 9,5 millioen kg ln 1936 nam Immers Zweden er bijna 2,5 millioen voor zijn rekening. Men verwacht een stelligen terugval naar den export van voor 1935, die slechts een 400.000 kg. bedroeg. Voor de anderhalf millioen kg. druiven, die Zweden thans vrij zeker niet zal afne men, heeft ons land geen enkel afzetge bied, zoodat men in het Westland de ko mende druiventeelt met zorg tegemoet ziet. H. M. DE KONINGIN NAAR HET LOO. H. M. de Koningin is hedenmiddag van het Huls ten Bosch weder naar Het Loo vertrokken. UIT NED. OOST-INDIË. BENOEMINGEN. BUITENZORG, 8 Mei (Aneta/A.N.P.I. - Tot resident van Zuider- en Ooster-afdee- llng van Borneo is benoemd dr. B. J. Haga; tot resident van Sumatra's Westkust G. A. Bosselaartot resident van Bali en Lom bok H. J. E. Mol en tot resident van de Molukken H. J. Jansen. P. J. STEPHAN f SOEKABOEMI, 8 Mei (Aneta/A.N.P.I. - In den afgeloopen nacht is alhier over leden de heer P, J. Stephan. De thans overledene was van 1909 tot 1920 directeur van de Nederlandsch-Indische Escompto- Maatschappij, en van 192} tot 1931 gede legeerd commissaris dier maatschappij. 9CHEEPSBOTSING BIJ HASTINGS. Hedenochtend is voor Hastings in dich ten mist het Britsche schip ..Willesden'' metende 5000 ton, in botsing gekomen met het Italiaansche schip ..Gian Franco". De bemanning van de .Wiilesden" heeft het schip verlaten en is met de booten aan land gegaan, het schip is ernstig beschadigd. De „Gian Franco" schijnt geen averij te hebben opgeloopen en is doorgevaren naar Bremen. De ..Willesden" is later gezonken. DE RAMP VAN DE HINDENBURG. De toestand van kapitein Pruss. De gezondheidstoestand van kapitein Pruss en van den radiotelegrafist Speek, en van den kapitein Sammt is in zooverre ver beterd, dat zij naar het Medical Center Hos pital in New York konden worden overge bracht. Steun voor de slachtoffers. De DuitschAmerikaansche Kamer van Koophandel heeft 5000 dollar ter beschik king gesteld voor de gewonde leden van de bemanning van de Hindenburg; bovendien besloot de Kamer een Amerikaansch Zeppe lin-fonds in het leven te roepen tot steun aan de slachtoffers en het voortzetten van de wetenschappelijke onderzoekingen in zake den bouw van luchtschepen. AMSTERDAM, 8 Mei. De week werd op de Amsterdamsche effectenbeurs op zeer kalme wijze besloten. Het meest kenmerkende verschijnsel van de markt was het groote gebrek aan orders waardoor de handel zeer gering was en op enkele afdeelingen was van affaire nu en dan maar zeer weinig te bemerken. Van een bepaalde stemming kon feitelijk niet gesproken worden, daar enkele fondsen soorten iets hooger en andere daarentegen iets lager genoteerd werden. Over het ge heel genomen verschilden de koersen niet veel bij die van gisteren. Voor Suikerfond- sen evenwel bestond 'n goed prijshoudende, doch vaste stemming, die vooral tot uit drukking kiwam ln het koersverloop van H.V.A.'s en enkele specifieke suikeraan- deelen zooals Java-culturen. De gunstige beschouwingen omtrent de suikersituatie en de berichten omtrent flinke afdoeningen door de Nivas speelden hierbij klaarblijkelijk een niet onbelang rijke rol. Op de rubberafdeellng kwamen Amsterdam Rubbers iets lager te iiggen. De minder courante soorten werden op on systematische wijze genoteerd: hier wat hooger en daar wat lager. Tabakken trokken nauwelijks eenige at tentie. Koersverschillen van beteekenis kwamen niet voor. Van de industrieelen werden de Philipsaandeelen iets lager in gezet en onder beurstijd maakten die slechts onbeteekenende schommelingen mee. In Aku's ontwikkelden zich nu en dan eenige affaire tegen vrijwel onveranderde koersen. Unilevers waren nauwelijks prijshou dend. Voor Petroleumfondsen werd'slechts geringe belangstelling aan den dag gelegd. Koninklijken bewogen zich voornamelijk omstreeks het slotpeil van glsteieh. Amerikaansche soorten waren veronacht zaamd: alleen ging nu en dan iets om in Shell Unions. De scheepvaartmarkt was stil. In de koersen kwam geen noemenswaardige wijziging. De Amerikaansche afdeellng had een kalm voorkomen. Daar de koersen In Wall- street weinig houvast gaven, bepaalde rqen zich ertoe, een afwachtende houding aan te nemen Voor beleggingsfondsen bestond over het geheel genomen een prijshoudende stemming. De Oude Schuld gaf echter kleine teekenen van verzwakking. WISSELKOERSEN, Londen 3.99'/;. Berlijn 73.26. Parijs 8.19. Brussel 30.78. Zwitserland 41.71. Kopenha gen 40.17'/j. Stockholm 46.40. Oslo 45.22'/i. New-York 1.82 1/4. Praag 6.30. Prolongatie 1. Part. disc. 1/83/8. Dag geld 1/4. LEIDEN, 7 Mei. Coöp. Groenten-, Fruit- en BloemenVeillng-vereen. „Lleiden en Omstreken. Prei 1.50—2.30: Kroten 60; Kroten, gekookt 4.006.00; Uien 2.30— 2.40; Peen 2.40—5.50; Andijvie 14—23: Sla 5—12; Snijboonen 4265; Peulen 52—90, Witloof 7—21; Postelein 21—28; Spinazie 39, alles per 100 kg. Komkommers 518; Bloemkool 2—14; Salade 1—5; Rabarber 601.30, alles p. 100 stuks. Pieterselie 0.70 2.00; Radijs- 0.60—2.90Selderie 1.20—1.90; Uien 1.10; Peee 8—16; Rabedber 1.80—5,20; Raapstelen 0.50—1.20, alles p. 100 bos. LEIDERDORP, 7 Mei. Aanvoer 4250 stuks eieren. Kippeneieren 2,90—3,40; Eenden eieren 2,40—2,70; Boter 62—76; Kaas 15— 29; Kippen 0,25—1,20; Hanen 4—7.; Konij nen 0,222,25. LEIDEN, 8 Mei. Botermarkt. Fabrieksbo- ter prima f. 1.48; Boerenboter prima f. 1.32 —1.45 per K.G. Aanvoer 2305 K.G. Handel kalm. Turfmarkt, 38 Mei. Prijzen lange turf: f. G8 per 1000 stuks. BODEGRAVEN. Eierenveiling B. P. K. V., 7 Mei. Aanvoer 8695 stuks kipeleren, prijs wit f. 2,50 tot f. 2.90, bruin f. 2.60 tot f. 3.10; eendeleren f. 2.60 tot f. 2.90 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 7 Mei. 2490 Kippen eieren 2,253,05; 250 Eendeneieren 2,50 2,85. RIJNSBURG. 7 Mei. Bloemenveiling Copland 8—15; Bartigon 14—24; Elisabeth 18—29; Pitt 15—23: Yellow 10—13; Couleur Cardinal 12—16; U.S.A. 12—17; Witte Zwaan 8—16; Hobbema 10—15; Murillo 6— 10; Electra 6—8; Brillant 8—10; Medusa 12—18; Anemonen 60—1.20; Ranonkels 60— 1.30; Witte Lelies 5.106.30; Immulatum 4.207.80; Lathyrus 6080; Gele Margrie ten 16—26; Witte Iris per bos 22—31; Idem blauw 2228. RLINZATERWOUDE. 5 Mei. Aangevoerd 1030 kipeieren. Prijs f2.402.60 p. 100. Partij eendeieren, prijs f. 2.30. ROELOFARENDSVEEN. 7. Mei. Groenten- veiling. Aardbeien 6566 cent per doosje, bloemkool 9—12 et. per stuk, sla f. 1.00— f. 4.20 per 100 krop, peulen f. 2.50f. 3.10 per 10 pond. TER-AAR, 7 Mei. Centrale Veiling. Spi nazie f. 0.12—0.39, slavellen f. 0.15—0.30 per kist van 4 KG. Peulen f. 4.80—6.30, snij boonen f. 6 30—6 80 per 10 KG. Postelein f.0.130.16 per KG. Uien' f. 3.404.10 per 10C KG. Radijs f. 1.602.40, rabarber f 1.30 —4.00 per 100 bos. Sla f. 1—4.40 per 100 st. Bloemkool f. 0.02—0.17 per stuk. Aardbeien per doosje f. 0.42. Raapstelen f. 1.50; sel derie f. 0.701.20. WESTLAND, 7 Mei. Middenprijs. Aard beien f 1.35—2.65, dubb. boonen 70—80, frambozen 40, postelein 19—22, snijboonen 60-75. spinazie 46, aardappelen 1517, idem poters 22—24, alles per K.G., sla 2.80 4.10, idem II 1.202, p. 100 krop; asper ges wit 3845, idem blauw 34, p. bos; peen 10.0014.00. peterselie 2.90, radijs 801.50, rhabarber 3.80—5.40, selderij 1.10—1.40, al les per 100 bos, bloemkool 9—12, idem II 5—7, perziken 9—12. id. II 5—7 c. alles p. stuk; andijvie 62—80 p. kist; tomaten A 61—68, idem C 52—56 c. per K.G. ZOETERMEER, 7 Mei. Eierveiling. Aan voer 12.000 stuks. Prijs kipeieren f. 2.60 3.50; eendeieren f. 2.903; kalkoeneieren f. 6 per 100 stuks. VEUR 7 Mei. Engelsche komkommers le soort f 1016 50, idem 2e soort f.812.50, idem 3e soort f.6—10 idem stek 100 kilo f.12—16 Gele komkommers le soort f. 12 15. idem 2e soort f 8 5011. Idem 3e soort f 5.509 idem stek 100 kilo f. 1017. Krop sla le soort f. 24.20 idem 2e soort f. 1 1.90, Stoofsla 100 kilo f 4—8 50, Bloemkool le soort f.79.50. idem 2e soort f.46 50, idem uitschot f. 2—3.80, Tomaten f. 28—34, idem groote ronde f 29—35 idem 2e soort f 2632 idem 3e soort t 1420, Idem bon ken f. 17—28. Andijvie Der 100 f. 3 50—7.50, idem Der kilo f 0.120.18 Spinazie 4 kilo f. 0.100.13. Postelein f.1622. Raapstelen f. 0.50—1 20, Rabarber per 100 bos f. 3—6.50, Radijs f.1—3.50. Selderij f. 0.50—1.40.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3