Goede oplossingen Oplossingen RAADSELS RAADSELS Zus v. d. Kaay - Wat kun jij goed brieven schrijven! Een volgenden keer moet je echter dat mevrouw maar weg laten en alleen tante zeggen; vind je dat ook niet gezelliger? Ik hoop voor je, dat je nu ge legenheid hebt om met de raadsels mee te doen. Het zou jammer zijn, als je daar weer geen tijd voor had. Zusjes Hartevelt - Wie van jullie vieren heeft dat briefje geschreven? Het is keurig gedaan, hoor. Zal ik eens raden wie het geweest is? Ik denk: Rie! Vertel me de volgende week maar eens of lk gelijk heb. Jan Bronsgeest - Nog wel gefeliciteerd Jan met je verjaardag. Heb je een leuken dag gehad en veel cadeautjes gekregen? Nog één jaartje, hè, en dan ga je ook over naar de grooten. Lydia Botermans - Ik geloof wel, Lydia, dat wij gezellig zullen eorrespondeeren. vooral als ik zulke leuke briefjes krijg als van jou. Wat heb je mooi postpapier! Als je dat aardige gezichtje van het filmster retje voor je hebt, gaat het brieven schrij ven. geloof ik, vanzelf, is het niet? Corrie v d. Loo - Hier hebben we alweer een jarige! Ook hartelijk gefeliciteerd. Het is niet leuk. hè, een kinderkrant te ont vangen zonder raadsels, maar nu krijgen jullie ze weer iedere week. Jouw raadsels zal ik spoedig gebruiken. Bedankt. Corrie. Jaap Kruit - Het tweede raadsel heb je fout. Vond je ze erg moeilijk? Het is maar goed, dat je er een paar meer opgelost hebt, want nu staat je naam nog bij de goede oplossers. Het raadsel, dat je mij gestuurd hebt. kan ik wel gebruiken. Connie Vens - Jij bent zeker wel blij - dat je weer naar school mag. Wat hebt je gescheeld? Hoeveel nichtjes en neefjes ik wel heb. weet ik nog niet. want voorloopig zullen er iedere week nog wel nieuwe bij komen. Als we een maandje verder zijn, zal ik dat wel beter weten. Wat voor bloemen hadden jullie voor het raam staan met den verjaardag van de Prinses: tulpen? Ik had het best eens willen zien. Sary Akkerman - Wat ben jij flink, dat je bijna alle raadsels goed opgelost hebt! Wie heeft Je daarmee geholpen, of heb je het alleen gedaan? Heb je het briefje ook zelf geschreven? Als dat zoo is vind ik je werkelijk heel knap, hoor. Natuurlijk mag je tante tegen mij zeggen. Johanna Outshoorn - Jij bent niet erg gelukkig geweest met de oplossingen deze keer. Jammer; maar we zullen hopen, dat het nu beter gaat. Zeg jij in het vervolg ook tante tegen mij, dat vind ik gezelliger. Matthy v. Leeuwen - Ik geloof ook wel Matthy, dat wij gauw goede vrienden zul len zijn. Vertel de volgende week eens of je een neefje of een nichtje bent. Dat kan ik aan je naam niet zien. Jo Drabbe - Bedankt voor je hartelijk briefje. Jo. Prettig, dat je mij wel als raad- seltantc wilt hebben. Als de theemuts klaar is. zou ik maar eens aan zoo'n hand werkje uit de kinderkrant beginnen. Zoo'n ceintuur zal, dunkt mij. heel mooi staan. Een bof voor jullie, hè. dat die twee raad sels er pas ingestaan hadden. Ik wist het natuurlijk niet, anders had ik wel andere opgegeven. Drietal Laman - Wat jammer voor Wim, dat hij een raadsel fout had. Gaan jullie met z'n drieën naar Lisse of gaan Vader en Moeder ook mee? Pas maar op, dat jul lie je niet verslapen, half zeven is erg vroeg. We zullen hopen, dat het mooi weer Is. dan kan het een gezellig dagje worden. Vertel mij er eens iets van. De jongens al vast gefeliciteerd. Cornelis Arbouw - Ik denk dat jij direct bent gaan meedoen, toen Mej. Koopmans van Boekeren na haar eerste ziekte weer zelf de correspondentie voerde. Want het is ongeveer zoolang geleden als jij zegt, dat Ik het tijdelijk waargenomen heb. Jij hebt dus al drie keer een prijs gewonnen; wie weet, misschien ben je de volgende week weer zoo gelukkig. Coba Verlind - Jij hebt ook al van dat mooie postpapier, net als Lydia Botermans; alleen de kleur van jouw papier is anders, of heb je nog meer kleuren? Ik wist niet, dat je jarig geweest bent. Wanneer is het geweest en wat heb je allemaal gekregen? Corrie en Gerard de Pree - Jullie raad sels zal ik wel eens plaatsen. Alleen lijkt me dat laatste erg moeilijk. Maar mis schien zijn mijn nichtjes en neefjes wel zoo knap, dat ze de oplossing toch vinden. Loekie de la Bije. - Op je vraag kan ik je nu nog niet antwoorden. Misschien ver tel ik je dat als we een poosje verder zijn. Alida en Koosje Stikkelorum - Hebben jullie er zoo graaag een tante bij? Ik vind het ook leuk, dat ik nu opeens zooveel nieuwe nichtjes en neefjes gekregen heb. Wie van Jullie is de oudste, of zijn Jullie tweelingen? Henny v. Vliet - Jij bent ook niet ge lukkig geweest met de raadsels deze week. Doe maar goed je best. Natuurlijk mag je mij tante noemen, ik heb het zelfs heel graag, 't Is dan net of wij elkaar al beter kennen. Bennie de Bruin - Dus je bent ook blij- dat er weer raadsels zijn. Je hebt zeker wel gezien, dat Je één oplossing fout had. Johanna en Herman Seller - Wat is Jo hanna handig dat ze al die handwerkjes maken kan. Zijn ze aardig geworden en draag je ze nu? Jammer, dat jullie allebei een oplossing te weinig hadden. Nu staan je namen niet bij de goede oplossers. Viertal v. Vliet - Heel gezellig dat jullie alle vier meedoen. De raadsels worden zeker gezamenlijk opgelost! En schrijven jullie om beurten een briefje of doet Adrlaan dat altijd? Adriaan heeft niet ge schreven of Boukje al van school af is; wel in welke klas de anderen zitten. Mientje en Frans de Water - Hebben jullie niet een zusje, dat Jannie heet? Toen ik den vorigen keer de corresponden tie waargenomen heb voor mej. Koopmans v. Boekeren meende lk, dat ik een raadsel- nichtje had, dat Jannie de Water heette. Die woonde ook op het Utr. Jaagpad. Heb ik dat goed? Zusjes de Groot - Jullie hebben zeker extra je best gedaan, want de briefjes zijn zoo keurig geschreven. En ook zijn al de oplossingen goed. Hulp gehad, of kunnen jullie dat alleen? Rietje Kettenls - Jouw raadsel zal ik binnenkort eens plaatsen; het is heel goed. Vond je de opgaven van deze week erg moeilijk? Je hebt er twee fout gemaakt. Een volgende keer beter. Rie. Lytje van Glezen - Nee, dat is nooit prettig om ziek te zijn. Voorloopig zullen wij maar samen eorrespondeeren, (wat een deftig woord, hè?). Niesje Martijn - Ik geloof Niesje, dat jij een heel klein beetje nieuwsgierig bent; is dat niet zoo? Maar dat kan ik me bgst voorstellen. Ik zou het in jouw plaats ook zijn. Wat di foto betreft, geloof ik niet, dat daar veel kans op bestaat. Maar vind jij het ook niet veel interessanter om brieven te wisselen met iemand, de je niet van ge zicht kent? Rika de Graaf - Je Moeder heeft een goed geheugen, hoor. Ik ben werkelijk die zelfde, alleen mijn naam is iets anders, maar geen wonder dat je Moeder dat niet precies meer weet. Het is ook al zoolang geleden! Ik kan mij jou ook nog wel her inneren, en ben blij dat je nog meedoet. Trijntje Bergman - Je hoeft de raadsels niet allemaal over te schrijven. Als je de oplossingen alleen stuurt is het voldoende Dat overschrijven is zoo'n werk en heusch niet noodig. Geertrui en Wander van Es - Het eerste raadsel hebben Jullie zeker niet goed be grepen. Nu je de oplossing gezien hebt. is het je natuurlijk wel duidelijk wat er be doeld wordt. Allemaal gegroet door Mevrouw H. B. AAN DE RAADSEL JEUGD. In verband met het overlijden van mej. Koopmans van Boekeren worden de prijsraadsels één week uitgesteld. der raadsels ontvangen van: Willy v. Rijn, Rika de Graaf, Niesje Mar tijn, Ans Vollenga, Rie Vollenga, Lijtje Gle zen, Wander van Es, Geertrui van Es. Cor nelis Arbouw, Geertrui de Groot. Emma de Groot, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Abram Smit, Ida Maria de Graaf, Bennie de Bruin, Henny van Vliet, Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Jacob Krult, Alida v. d. Holst, Jan Bronsgeest, Loekie de la Bije, Corrie de Pree, Gerard de Pree, Walter Simon Thomas, Hans Si mon Thomas, Paulus Laman, Marietje La- man, Jo Drabbe, Matthy van Leeuwen, Trijntje Bergman, Annie Keijzer, Wim Keijzer, Rietje Keijzer, Piet Lagas, Sary Akkerman, Coba Verlind, Gonnie Vens, Dientje Olivier, Corrie v. d. Loo, Mimi Fa- vier, Loekie Favier, Lijdia Botermans, Rie Hartevelt, Janny Hartevelt, Co Hartevelt, Trijna Hartevelt, Ali Varkevisser, Greta Varkevlsser, Zus v. d. Kaay. van de Raadsels v vorige week. I. Het heeft er geen een over, want heeft er voortaan één te kort. II. Als ik mijn handschoen uittrek, trek vijf handschoenvingers af en houdt toch mijn vijf vingers over. III. Zeeziekte. IV. EzeLsooren in een boek. V. GeW. VI. Een sohaap. voor kleineren (711 jaJ I. Men vindt mij in een huis Of ook wel in de straat. Ik zit in ieder woord Ziet nil maar dat ge 't raadt. n. Ik besta uit vier letters en hoor bij 1 middagmaal. Keer my om en ik ben e viervoetig dier. in. Al heb ik geen haren, Toch heb ik een baard. En zonder dien baard Ben ik niemendal waard. Steeds help ik de mensohen En maak ik ruim baan. Voor hem, die van buiten Naar binnen wil gaan. IV. Wat vind je midden in zee? voor grooteren (1116 jaa i. Ik ben van steen en toch kan mijn ha u doen weenen. Mijn kop en staart zijn vd komen gelijk. Snijdt gerust de grootste hel van mij af, lk blijf toch ongeschonden ovl II. Ik besta uit 17 letters en ben liet verlal gen van veel jongens en meisjes; de 6, 12, 10, 8, is een deel van een schj een 8„ 7. 15, is een verwaand iemand een 3, 7, 1, 16, 17, is een meubelstuk, een 5, 9. 13, 6, is een roofvogel, een 14, 11, 2, 10, 3, is een optocht, een 5, 13. 9, 15, is een viervoetig dier, een 4, 14, is een rund, 15, 12, 16, Is niet open. HL Ik zit in 't midden van de hel en ook Ir je mij op den bodem van de zee. Ook bi lk steeds waar pret is en spel. Tweema verschijn ik in een eeuw en toch kan de tj zónder mij bestaan. Bij het examen bi ik haantje de voorste en toch heb ik dl kop van een ezel, maar ook weer het kop van een engeltje. In één woord, ik ben el wonderlijk wezen, want je ziet mij tweema in eens. Weet je nu nog niet wie ik bei IV. Verborgen Hollandsche rivieren. De Ijsbaan is dezen winter niet open weest. Het schijnt wel dat het ijs eldi spoediger sterk is dan hier. Alle kinderen van mijn klas mogen mijn ver jaarspartij komen. Toen de timmerman in de muuropeni stond en het raam stelde, werd hij opec duizelig. Tegen de hoofdpijn heeft de arts a Oma asiplrine-poeders voorgeschreven.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 26