Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 8 Mei 1937 I l(t Haarlem's schoone dreven wordt I krugreis aanvaard. Twee muziekkorp- 1tullen de feestvierenden bij hun thuis- ni verwelkomen. BENTHUIZEN. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. De vergadering der leden van de Coöp. I Boerenleenbank werd alhier gehouden ln café .,De Zwaan". De voorzitter, de heer j K. van der Maas, opende, waarna de iassier, de heer A. van Os, de notulen las, teïke werden goedgekeurd. Volgde vast stelling huishoudelijk reglement. De voor- litter deelde mede, dat aan de leden een I nieuw reglement zal worden uitgereikt. Dan volgt verkiezing van een bestuurs- I lid en een lid van den raad van toezicht. Altredend zijn de heeren C. v. der Knijlf (n G van Staalduinen. Met groote meer derheid van stemmen werden beiden her- I toren. Hierna bracht de kassier, tevens secreta- I ris, verslag uit als volgt: Winst na afschrij- I ring van f. 409,20 nog f. 1631,77, waardoor I jet reservefonds stijgt tot f. 36.622,60. Re- Ikening ontvangsten: ontvangsten spaar- I relden f. 183.639,64. Terugbetaalde voor- schotten f4934,52. Ontv. in loopende reke- nine f.589.424,31. Ontv. rente f. 16.603,38: I provisiekosten f. 38,60. Diverse onkosten 11.836.62. Kas f. 3519,59. I Ontvangsten totaal f. 798.996,66. Uitgaven I i 164.738,35. Gegeven voorschotten 1800. Il'itgegeven loopende rekening f. 611.715,12. 1'Jitgegeven rente spaarbank f. 10.137,13, in 1 loopende rekening f. 2052,67. Bijdrage Cen- I irale Bank f. 98,74. Waarborgfonds enz. li172,03. Afschrijvingen f.409,20. Diverse I uitgaven f. 863,25. I Bezittingen balans: Inhoud kas f3871.64, I loorschotten f. 599.974,02; tegoed L. reke- I ning f. 396.234,24; te vord. rente f. 2467,01. Totaal f. 462.646,91. Schulden: spaarbank f. 357.403,81; schuld LR. f. 103.181,33: deposito f.430; winst [.1631,77. Totaal f. 462.646,91. Bezittingen gespecificeerd van de ba lans: deposito obligation Centr. Bank I i 1800; aandeelen Centr. Bank f.150; aan- Ideelen Grondbank f.100; vaste goederen I f 6430,20; meubilairs f.1: rekeninghouders f r 223 9 23,67; Centr. Bank f. 147.754,37. Schulden gespecificeerd: rekeninghou- I ders f. 68.190.50: reservefonds f. 34.990,83. 1 De commissie rapporteerde alles in goede lorde. De voorzitter dankte den kassier I-oor zijn degelijk beheer, benevens de Icommissie voor de vele werkzaamheden. I De heer Slootmakcrs vroeg hoe de toestand lier bank is tegenover het vorige jaar. De Ihssier deelde mede, dat de winst grooter Is dan het vorige jaar. doordat in Juli '36 li! rente voor spaargelden met 1/4 pCt. is lierlaagd, doch de omzet bleef vrijwel ge lijk. De rente voor spaarders bedraagt l'iians: voor leden 2 3/4 pCt.; niet leden li pCt.; voor geleende gelden 4pCt. en |'»r vereenjgingen 4"!pCt. Hierna sluiting. KATWITK AAN ZEE. Prachtig concours-succes van het Mond orgel-orkest „D.V.H." Op Hemelvaartsdag heeft het mondorgel- Iorkest „Door Vriendschap Vereenigd", dir. I cc heer D. van Wouw, alhier, deelgenomen Inn het nationaal muziekconcours te Ede 1 Geld „D.V.H." kwam voor de eerste maal rit in de eerste afdeeling en behaalde ter- Itond een eersten prijs met 328 punten. IDoor dit resultaat is „D.V.H." direct ge plaatst in de afdeeling „Uitmuntendheid". Des avonds nam „D.V.H." deel aan de |»crekamp tusschen de eerste-prijs-winnen- I cc vereenigingen. Met het resultaat dat I-D.V.H." bovendien ook den eersten eere- Iprijs in deze eere-kamp behaalde! I Met deze zéér bijzondere prestatie mag I bet kranige „D.V.H." en zijn directeur, den |kür Van Wouw. wél gefeliciteerd worden! In de 1ste afd. concertwedstrijd kwam IJ1.VH," uit met zijn succesnummer: de lisntasie uit de opera „Stradella" van Flot- I tow. en de groote ouverture uit de „Trou- Ikadour" van Verdi; beide composities zijn I door den heer Van Wouw speciaal voor I mondorgel-orkest gearrangeerd. NOORDWIJK. - Voor het tweede gedeelte van het I namen voor ziekenverpleging in het Eudo- I bazlekenhuis te Rotterdam slaagde onze 1 P'ïatsgenoote mej. C. J. Plug. NOORDWIJKERHOUT. Plechtige bloemen-zegening. Een enorme collectie van de prachtigste I bloemen was bijeengebracht op het terrein I «er St. Jozef-kerk. I De leden der Land- en Tuinbouwvereen l'L.TB.} en van den Landarbeiders-Bond I Et. Isidorus" hadden zich zonder uitzon- I lering goed van hun taak gekweten en |wrS gedragen, dat het heele Kerkplein in leen bloemenhof was herschapen. I "it dankbaarheid voor alle moeite en IjMgen voor het goede doel besteed, werd I dag begonnen met een H. Mis ter inten- Ivan de leden der beide Bonden, 's Mid- "8s werd een plechtig Lof met Te Deum gecelebreerd voor een kerk, geheel gevuld I geloovigen. Pastoor Maas hield een I icestrede, waarna de plechtige zegening I ®r bloemen plaats had. Hierna werd Gods I kien afgesmeekt voor het geheele land- I tuinbouwbedrijf. I as. Autotocht voor Ouden van Dagen. Het Comité voor Ouden van Dagen kan ™ns meedeelen, dat de autorit doorgaat I ®el op Donderdag 10 Juni a.s. Ook uit I 'ük zal een 20-tal auto's zich aan- ®ten. De rejs gaat naar IJmuiden. In een fnv hotel, vlalt aan zee- zal 'V Saari "tomen der zeeschepen worden gadege- •asen en tevens den inwendlgen mensch !wn versttrl®t. aautal gegadigden is zóó groot, dat Alb ^an auto's noodig zullen zijn. 1 »ip 'vtornobilisten stellen spontaan hun disponibel, met gratis olie en ben- De heer Rodenburg is in de St. Jozef kerk geïnstalleerd als baljuw van de kruis vaarders van het St. Jozef-cohort. OEGSTGEEST. De autobestuurder M. H. H. uit Zeist kwam ln de Geversstraat bij het passeeren van een tram met een paal in botsing. Paal en auto werden ernstig beschadigd. RIJNSBURG. Uitvoering muziekver. „Wilhelmina". De muziekver. „Wilhelmina" gaf haar jaarlljksche uitvoering in „Flora". Na het spelen van het Wilhelmus sprak de voor zitter, de heer P. v. Delft, het welkom. Onder leiding van den kundigen direc teur, den heer Smolders, werd ingezet met den Koning-Voetbalmarsch van Schoote- meyer, die een dankbaar applaus oogstte. Ook „Guillaume Teil" van Martin werd voortreffelijk ten gelloore gebracht. Een instrumentaal kwartet speelde ,,Une fète a Trianon", gavotte van Rontier en „Menuet Fasorl" van Mozart. Daarna volg den een paar stukjes door het geheele or kest. Het bleek, dat „Wilhelmina" onder de degelijke leiding van haar directeur weer een jaar van nauwgezette oefening achter zich heeft. Na de pauze werd bij monde van den heer D. v. Delft Azn. een viertal marsch- trommels vanwege het vaandelcomité de Vereenlging aangeboden Daarna werden op zeer humoristische wijze enkele grepen uit de geschiedenis van de Vereenlging vertoond: o.a. het plan tot oprichting, de eerste repetitie, na het concours enz. In een samenzang werden herdacht de hee ren Smolders en Van Delft, die zooveel voor de Vereeniging hebben gedaan. Hierna bood de heer Van Delft Azn. met eenlge toe passelijke woorden namens de burgerij het nieuwe vaandel aan. dat onder grooten dank werd aanvaard. Een door den heer Smolders gecomponeerde „Vaandelmarsch" volgde daarop. Verschillende personen voerden nog het woord, terwijl mej. Den Heyer een toepas selijk vers reciteerde. Na een slotwoord van den heer Kralt werd deze bijzonder ge slaagde uitvoering met den „Lippe-Det- mold-marsch" besloten. VOORSCHOTEN. Vergadering Verbond voor Nationaal Herstel. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: M. Overdevest en A. M. van der Ham. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vergadering der A.R. Kiesvereeniging. In een goed bezochte vergadering sprak voor de A.R. Kiesvereeniging het 2e Kamer lid de heer Ohr. van den Heuvel, over ..Waarom het in dezen tijd gaat". Nadat de voorzitter, de heer Bieleveld de bijeenkomst had geopend, merkte de heer v. d. Heuvel op, dat veel politieke partijen er blijkbaar belang bij hebben de politiek te verduisteren, men begeeft zioh te veel in onderdeelen. Deze verkiezing heeft een dubbel doel. nj. een regeering samen te stellen, doch hoofdzaak is de sanctie over de huidige grondwetsherziening. Van de grootste beteekenis bij deze wijziging was het voorstel tot wering van rev. elementen in het staatsbestuur. Het zal dan niet meer kunnen voorkomen dat b.v. de heer L. de Visser het eene uur de belofte van trouw aan de grondwet aflegt en een paar uur later zegt, deze belofte aan zijn laars te lappen. Deze wijziging dreigt echter ver worpen te worden door de houding van S.D.A.P. en N.S.B. Mussert noemt zelfs het instituut, dat over uitsluiting van rev. ele menten zal beslissen, de „bloedraad". De S.D. zwijgen liever over deze voorstellen, omdat zij de mogelijkheid van revolutionair optreden willen openhouden. Een der zaïken waarom het ook gaat, ls een goede welvaartpolltiek. Chr. politiek beleekent voor het land en volk te zoeken, wat noodig ls. Daarom moet verkregen worden een constellatie tot voortzetting van de politiek Colijn, niettegenstaande ook in A.R. kringen verzet bestaat tegen deze politiek. Spr. besprak versohillende onderdeelen van de crisis-politiek en wees er op, dat het door deze politiek mogelijk was, dat de land- en tuinbouw in 1935 nog 135 millioen aan loon kon uitkeeren. De economische structuur van het land is echter gewijzigd, het handelsverkeer inge krompen. de bevolking toegenomen. Dit verklaart voor het grootste deel de huidige werkloosheid. Meer dan 2100 millioen gul den is ter bestrijding daarvan besteed aan openbare werken, wat dus nog Iets meer is dan het S. D. Plan vraagt. In geen enkel ander land is voor de werkloozen gedaan wat de regeering "r hier voor gedaan heeft, wat niet mogelijk was geweest als wij de politiek van S.D.A.P en C.p.U. hadden ge volgd. De oogen van het Ned. volk dienen geopend voor de misleiding van de zijde der C.D.U. en S.D.A.P., welke beweren, dat de werkloosheid een gevolg is van de aanpassingspolitiek. De overheid kan nu enmaal geen koopkracht scheppen, daarom was aanpassen noodzakelijk. Spr. besprak de defensiepolitiek en juiohte het toe. dat door uitbreiding van de dienst plicht de werkloosheid zal afnemen. De ommezwaai van de S. D. op dit gebied ls een gevolg van het opkomend fascisme; daarom zijn de S.D. op dit punt nog onbe trouwbaar. Verwerpelijk is het standpunt van eenzijdige ontwapening met een be roep op de Ohr. leer. Bij deze verkiezing zal het gaan om de groote vraagstukken n.l, handhaving van het gezag en voor de geestelijke vrijheid van het volk. Tot besluit wekte spr. op niet alleen op 26 Mei r.s. Colijn te stemmen, doch met de boodschap van het A.R, be ginsel uit te gaan. Dit laatste wordt mnar al teveel vergeten. Het waarachtig belang van ons volk en het waarachtige volksgeluk is te leven naar het A.R. beginsel. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. In Hotel Deurloo had een vergadering plaats door den kleskrlngraad Leiden van het Verbond voor Nationaal Herstel, waar in als spreker optrad dr. W. K. H. Feuiflle- tau de Bruyn, oud-lld van den Volksraad van Indië, met het onderwerp „De grond slagen van Nationaal Herstel". Spr. ziet ln den staat den politiek georga- nlseerden bestaansvorm, waardoor de be trekkingen tusschen individuen, dus de so ciale, politieke en economische verhoudin gen niet worden beslist door een machts strijd, maar door het recht. Tegenover an dere staten poogt een staat zijn bestaans vorm te handhaven, als het kan door het recht en anders door geweld. Nationaal Herstel wil echter niet den richtingioozen staat van het liberalisme, die gebaseerd is op het individualisme. In een dergelijken staat, jaagt ieder zijn eigen belang na, zonder zich aan de belangen van anderen te storen. Want daardoor wordt het algemeen belang ernstig ge schaad en de klassenstrijd verscherpt. Evenmin wil het Verbond van staatsal- macht weten, daar dit of naar het bolsje wisme leidt, of naar het nationaal socia lisme voert. Het Verbond wil „staatkracht" maar niet „staatsalmacht". Het wil een sterk gezag, want zonder dat is geen eco nomische ontwikkeling mogelijk. Alle parlementaire geregeerde landen hebben een onpartijdige derde noodig, die ln de belangrijke staatszaken de leiding geeft. Daarom eischt het Verbond onvoor waardelijke onderwerping aan het Huis van Oranje als de. boven de partijen staan de. derde. Ons volk gelooft alleen aan de onpartijdigheid van de leiding der Oranjes; daarom willen wi.i die leiding der staats zaken ook alleen in die handen zien. Het Verbond wil daarom een koninklijk kabinet waarvan de ministers de dienaren van de Kroon zijn en niet van het parle ment. Het wenscht geen kwansel-kabinet. zooals het kabinet-Colijn dat was. dat het landsbelang bij een goede weermacht op offerde aan de wenschen der Vrijz. Demo craten. Uitvoerig stond sor. stil bij den klassenstrijd, die ondernemers en arbel- oer als vijanden tegenover elkander heeft gesteld. Het Verbond verwerpt dien klas- senstriid, eischt 'n nieuwen geest van een heid, christelijke solidariteit, wederzijd- sche achting van elkanders werk en sa- menwching van alle klassen. Dan alleen zal het mogelijk zijn om de werkloosheid in ons land krachtig te bestrijden. Nationaal Herstel heeft geen vertrouwen in den Volkenbond. Het wil den Volken bond behouden als forum der internatio nale publieke opinie en aLs internationaal clearing-instituut voor DOlitieke. sociale en econom'sc'cc vraagstukken Maar de Vol kenbond is machteloos gebleken tegen Italië en Japan's veroveringstochten. Al leen op een krachtige weermacht valt te bouwen, als Nederland een zelfstandig heids-politiek wil volgen en neutraal wil btllven In een nieuwen wereldoorlog. In Indië zijn scheme politieke spannin gen ontstaan, in hoofdzaak als een gevolg van de ruwe wijze, waarop het kabi net Collin er zijn aanpassingspolitiek heeft doorgevo°rd. In Nederland werden tal van crisismaatregelen genomen om de bedrij- -en in stand te houden. In Indië oaste men dc liberale DOlitiek van „laisser faire lais ser aller" toe. Het verbond wil een beter beerünen tusschen Indië en het moeder land tot stand brengen door een advisee- render ritksre.'d. die de Imperiale belan gen behartigt. Voorts wil het de economi sche samenwerking tusschen beide gebieds- dcelen bevorderen. Fn tenslotte eischt het bescherming van alle sociaal- en econo misch zwakke bevolkingsgroepen, in het bijzonder van den Indo-Europeaan. Het onderwijs dient te worden gericht on aankweeken van liefde voor Oranje en het Vaderland, zelftucht en persoonlijke verantwoordelijkheid. Uitvoerig stond spr. stil bü de bestrijding van de werkloosheid. Het Verbond werpt ieder dogma van han delspolitiek over boord. Het gaat uit van de orobleemstelling: „Hoe krijg ik met de beschikbare grondstoffen en kapitaal, een maximum aantal rendabele bedrijven, die aan een zoo groot mogelijk aantal arbei ders werk verschaffen". Door het verbeteren van het materieel van onze defensie zullen tal van arbeiders op de scheepswerven, machinefabrieken, enz., werk vinden. Spr. bepleitte uitbreiding van onze vliegindustrie en oprichting van een sta?'*"alswerk. Voorts ls het gewenscht de zakelijke bedrijfsbelasting, personeele belasting op huispersoneel, electrieiteits- en watertarieven, canonrechten enz., om- iaag te brengen, om de rentabiliteit van het bedrijfsleven te bevorderen. Door in voering van algemeene- en burgerdienst plicht zullen ongeveer 30.000 man aan de arbeidsmarkt worden onttrokken. Voorts is noodig de beperking van de vrouwelijke werkkrachten in de fabriek teneinde aan de mannen werk te geven en hun ln staat te stellen te trouwen. Door de volksvoeding te stimuleeren ln de rich ting van onze voortbrenging, zal het niet noodig zijn, dat zooals thans, tonnen groenten worden doorgedraaid, Voorts kan bij zorgvuldig voorbereide kolonisatie buiten Nederland ln onze Ko loniën, de werkloosheid op het platte land worden bestreden. Spr. eindigde met een uiteenzetting over de noodzakelijkheid, dat de werkloozenkassen los dienen te worden gemaakt van de politieke vakvereenigingen en de noodzakelijkheid dat aan alle werk loozen een gelijke behandeling ten deel dient te vallen. Tenslotte beantwoordde dr. W. K. H. Feuilletau de Bruyn verscheidene vragen uitvoerig. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Petrus, z. van L. J. v. Vliet en A. W. Nouwens; Clasina Petro- nella Maria d. van L. J. Romeijn en H. O. Wenneker; Jacob Nicolaas z. van J. Stap per en S. C. van der Velden; Adriana Martha, d. van J. Stapper en S. C. van der Velden. Ondertrouwd: J. Verkerk en J. J. Over- duin; A. Waasdorp en H. van Rijswijk. Gehuwd: D. Teunissen. 21 jaar en M. van der Bent, 18 jaar. Overleden: P. van den Ham, oud 19 jaar, te Arnhem. Loop der Bevolking. Gevestigd: R. C. Koppen van Alkmaar, Leidscheweg 191; P. van Barneveld, van Wassenaar, B. Treubstraat 4ê; L. van der Krogt van Veur, Leidscheweg 362; A. J. M. Landers, van Den Haag, Papelaan 156c; Mej. M. H. J. M. de Groen, van de Bilt U.) Veurscheweg 3; Mej. W. F. M. Smolders, van Den Haag, Veurscheweg 3; D. J. Boef, van Bodegraven, Pauwenstraat 18; Mw. A. E. de Goederen—Pama, van Oegstgeest, B. de Kempenaerstraat 16 Mw. A H. Cor- desiusSchmlts. van Batavia (N.O.I.), W. de Zwijgeriaan 8; G. L. Hack, van Voorburg Oranjekade 15; J. C. de Wit, van Den Haag, Leidscheweg 94; L. B. J. Brussé, van den Haag, Leidscheweg 94; W. G. Brussé, van den Haag, Leidscheweg 94; A. W. Coster van Voorhout, van Den Haag, Leidscheweg 191; Ch. Jordens, van Den Haag, Leidsche weg 191; C. F. Reilingh, van Rijswijk-Z H., Leidscheweg 329; Mej. A Steenbergen, van Haastrecht, Veurscheweg 3; Mw. G. H. Kesseler—de Blank, van Den Haag, W. de Zwijgerlaan 2; Mej. S. M. Sutmuller, van Nijmegen, Veurscheweg 3. Vertrokken: G. J. van Steen en gez. Donklaan 70. naar Wassenaar, Papelaan 31; C. Frcweijn en echtg., Wijngaardenl. 40, naar Rotterdam, Schietbaanlaan 48a; F. D. Pronker en gez., Veurscheweg 60d. naar Bussum, Bremstraat 2; E. D. P. L. Lelijveld, Veurscheweg 45g, naar Gouda, de la Rey- laan 8; N. A. Schilte en gez.. Oranjekade 41, naar Voorburg, v. Geusaustraat 173; Mej. J. J. Boschma, Leidscheweg 96, naar Laren N.H.. v. Wulfenlaan 61; Mej. G. Th. Bur gers, Veurscheweg 3, naar Leiden, St. Jacobsgracht 1; Mej. J. G. W, van den Bergh, Veurscheweg 3, naar Schiedam, Huize Liduina; Mej. M. M. H. Bless, Veur scheweg 3, naar Den Helder, Javastraat I St. Dominic.kl.)Mej. A. J. A. Coopmans, Veurscheweg 3, naar de Bildt. Sanat. „Berg en Bosch" Mej. J. M. G. van Noort, Veur scheweg 3, naar de Bildt, Sanat. „Berg en Bosch"; J. W. Hocgeboom, Veurscheweg 3, naar Beesel, Klooster H. Hart; Mej. C. M. Kreuger, Veurscheweg 3. naar Rotterdam, Westkruiskade 12; Mej. M. van Mil, Veur scheweg 3, naar Rotterdam, Westkruóskade 12; Mej. J. H. Robben, Veurscheweg 3, naar Schiedam, Hoogstraat 44; Mej. J. W. C. Steinebach, Veurscheweg 3, naar Sambeek, St. Catharina klooster. Gevonden: Een Zeis Ikon sleutel: een gummistok; een ceintuur; een portemon- nale met inhoud; een ceintuur; een wollen das. Inlichtingen bij de politie des voor middags tusschen 9 en 10 uur. WARMOND. Jaarvergadering Wit Gele Kruis. Onder voorzitterschap van den heer J. H. Haverkort had in hotel de Stad Rome de alg. jaarvergadering plaats van de afd. Warmond van het Wit Gele Kruis. Na opening las de secretaresse mej. A. Walenkamp de notulen, die onder dank zegging werden vastgesteld Uit het jaarverslag bleek dat het vierde vereenigingsjaar voor de vereenlging een alleszins spoedig jaar geweest was. Moest de vereenlging den laatsten tijd met een nadeelig saldo werken dank zij de activi teit van de penningmeesteresse, was het nadeelig saldo omgezet in een batig saldo. Door de wijkzuster waren niet minder dan 7772 bezoeken afgelegd: een woord van bij- zonderen dank komt hiervoor zeker toe aan Zr. Rabana. Ook de afd. Hulp in de huishouding had zeer nuttig werk ver richt; het is daarom te betreuren dat het aantal leden is teruggeloopen van 22 op 11. Dank zij de activiteit van mej. Derriks is het aantal leden echter weer stijgende en dit geeft goeden moed voor de toekomst. Een bijzonder woord van dank komt toe aan de dames dezer afdeeling die zooveel mooi en nuttig werk hebben verricht. Het aantal leden van het Wit Gele Kruis be draagt momenteel 292. De voorzitter bracht de secretaresse dank voor het keurig Jaarverslag en onder streepte gaarne hetgeen aan het adres van de penningmeesteresse en de dames van de hulp in de huishouding was gezegd Over gegaan werd tot vaststelling der jaarreke ning 1936. zoomede de balans over dit jaar. De Inkomsten hadden bedragen f. 965.67 en de uitgaven f. 917.13 zoodat een batig saldo te boeken viel van f. 48.54. De kascommis- sie, bestaande uit de dames Derriks en Stijnman verklaarde boeken en beschei den in orde te hebben bevonden. De pen ningmeesteresse werd onder dankzegging gedéchargeerd voor het beheer. Vastgesteld werd de begrootlng voor het jaar 1937, in inkomsten en uitgaven op een bedrag van f. 960. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten over te gaan tot aanvraag der Ko ninklijke goedkeuring op de statuten. Overgegaan werd tot verkiezing van twèe bestuursleden wegens periodieke aftreding van mej. P. Heemskerk en de heer M. Kortekaas. Beiden werden bij acclamatie herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. Door de rijkspolitie is op het Zweiland gevonden een eiken jol genaamd „Erna" en gebouwd bij de fa. Baai te Loosdrecht. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. W. Arendse, dienstb., uit den Haag, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 19; H, Balcerzak, vreemd, dienstb., uit den Haag Klein Persljnlaan 14; E. J. M. Batenburg, dienstbode, uit Heemstede, Raadhuislaan 7; H. Blanke, vreemd, kinderjuffrouw, uit den Haag, Groot Haesebroekscheweg 2; J. Bolt, ass. accountant, uit den Haag, Schouwweg 8134; A. Bouwmeester, dienstbode, uit Hoogeveen, Hoogeweg 13; T. C. de Bruin, dienstbode, uit Assen, Gravestraat. 2; K. Bijlstra en gezin, zonder beroep, uit Leiden, Middelweg 12; J. H. Croockwlt, hulp in de huish., uit Arnhem, Amazonelaan 6; H. Dedem, vreemd, hulp In de huish., uit den Haag, Gr Haesebroekscheweg 2; W. Dijk stra, journalist, uit Rotterdam. Zijdeweg33: E. Futter. vreemd, dienstbode, uit den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 6: P. W. Geuke. scnoenmaker, uit Lisse, Schoolstr. 38; Ch, Gilhuys en gezin, boekhouder, uit Lisse, Hallekensstraat 45; J. Grjjszik, vreemd, dienstb., uit den Haag, van Calcarlaan 26; M. Hogervorst, dienstb., uit Lisse, Zijdeweg 58; F. B. s'Jacob. zonder beroep, uit Leiden, Victorialaan 4; N. de Jager en vrouw, zon der beroep, uit den Haag, v. Z. v. Nijevelt straat 30; J. Janse en vrouw, zonder beroep, uit Bussum, Lange Kerkdam 23; W. J. Klaasen en vr.. handelsagent, uit den Haag, Crocusstraat 34; A. C. Kelderman geb. Knol, zonder beroep, uit Haren, v. Z. v. Nijevelt straat 287; N. D. Kuiper en vr., zonder be roep, uit den Haag, Ridderlaan 1; J. U. M. de Kuijper en gezin, distillateur, uit den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 2; E. Loock, vreemd, dienstb., uit den Haag, Gr. Haese broekscheweg 2; W. A. E. Lucassen, dienst bode, uit den Haag, Acacialaan 14; W. van der Goot geb. Meijer, zonder beroep, uit Oldehove, Oostdorperweg 197; H. M. .Nab- ben, dienstb., uit Beesel, Persljnlaan 4; S. M. S. Fhllipse en vr.. zonder beroep, uit Dordrecht, Park Oud Wassenaar 1; C. G. C. v. d. Plas. zonder beroep, uit Oldenzaal, Lange Kerkdam 20; I. Pool, zonder beroep, uit Hoogeveen. Oostdorperweg 197; Mr. A. F. Graaf van Reohteren Limpurg en vrouw, veehouder, uit Can, Park Oud Wassenaar 1; 'R. Reijngoud, dienstb., uit Rljnsaterwoude, Kerkstraat 67; S. Romljn, dienstb., uit Utreoht, Koekoekslaan 9; Th. J. Rijsdijk, dienstb., uit Alphen a. d. Rijn, Groot Hoef ijzerlaan 28; C. Sohiersch, leerl. kokkin, uit Duisburg, Eikenlaan 35; B. J. O. Schrieke en vr.. buitengew. hoogleeraar Kol. Volkenk. Gem. Univ. A'dam, uit den Haag, Sophia- laan 2; G. Smits, zonder beroep, uit Am sterdam, Rijksstraatweg 324; G. J. v. Steen en gezin, chauffeur, uit Voorschoten, Pape laan 31; J. J. Stijsiger, dienstbode, uit Veur, Schouwweg 31; A. E. Verstraeten, verpleeg ster. uit Haarlem, Eikenlaan 35; G. Vis ser en vr., predikant, uit Assen, Poortlaari 15; S. A. Walraven, broodbakkersknecht, uit Alphen a. d. Rijn. Langstraat 16; A. Zand bergen, hulp i. d. huish., uit Leiden, Oranje laan 3; A. Aaldijk, dienstbode, uit Leiden, v. Z. v. Nijeveltstraat 84; C. M. s'Jacob geb, des Bouvrie, zonder beroep, uit Amsterdam, Victorialaan 4; J. C. van Daalen. naaister, uit Leiden. Teylingerhorstlaan 13; J. M. Goslings en gezin, employé N. Ind. Gas Mij., uit R'dam. Oud Wassen, weg 25; A. R. Kirchhoff. vreemd, kinderjuffrouw uit den Haag, Bremhorstlaan 10; E. Kurtscheid, vreemd, dienstbode, uit Riheinbrohl (Did.), Duinweg 11; A. C. Lap en vr., zonder be roep, uit R'dam, L. Kerkdam 79; G. C. Olt- hoorn, landbouwer, uit Pijnakker, Raap horstlaan 36; W. Wernink en gezin., onder- adm. tabaksondern., uit Djember (Oost-In- dlë). L. Kerkdam 68. Vertrokken: A. Rensink, naar Noordwijk, O. Zeeweg 78; Scheelings naar idem; J. M. Visser naar Rijswijk (Z.H.), Thlerensche kade 72; Wed. van der Kwaak geb. Winkel, naar Voorschoten, Papelaan 86; N. v. d. Starre naar R'dam, Hillegardestraat 11; B. Soet naar Leiden, Willemstraat 11; A. Lind ner, naar Noordwijk, Beeklaan 23; G. G. baron van Tuyl van Serooskerke naar den Haag, Benoordenh. weg 30, Flat Bosohzicht; M. P. de Jongh naar idem: G. A. Killisch naar Idem; A. de Graaf naar Katwijk, Was- senaarscheweg 21 J L. Braam, n. Bergh, 's Hcerenberg H. Frese, naar den Haag, Frankenstraat 108 J. Noordhuis, r.aar Staphorst, Lankhorsterweg K 28 A. Westrik, naar Noordwijkerhout, Heeren- weg 88 W. Schreier, naar den Haag, Ce- lebesstraat 123 W. J. Keereweer en ge zin, naar Ginneken. Waldeck Pyrroont- laan 3 M. Lelve, naar den Haag, Nassau Dillenburgstraat 17 F. H. Harmse, naar Delft, Julianalan 48 P. Schlucker, naar den Haag. Nieuwstraat 25 W. A ds Jong. naar Voorburg, Prinses Mariannelaan 104 M Vermulm. naar Leiden, Noord- einde 44 J. A. Boerkamp en gezin, naar den Haag, Mariastraat 42 H. A. Wiliem- sen, naar den Haag, Prinses Mariestr. 4 P. Bosmans, naar den Haag, Loosduinen, Rosenburg S. Boonstra. naar den Haag. Kortenhoefschestraat 47 Wed. E. Baan, geb. Schreuder, naar Doetlnchem, Wllhel- minastraat 33 G. Schwartz, naar den Haag, Fahrenheltstraat 634 M. E. Troost naar den Haag, Benoordenhoutschenweg 118 J. A. A. Hazebroek, naar Ede. Schaapsweg 57 C. J. M. Mikx, naar Rot terdam, Mathenesserlaan 289 A. Hijman naar den Haag, Ruijchrocklaan 141 J. S. Pomper. naar Haarlem, Voorduinstr. 18 J. C Ribbens en gezin, naar Rijswijk Z -H„ Nassaukade 94 W. J. Kruithof, naar Dordrecht, Singel 145 A. Tigler Wijbrandi. naar den Haag, Parkweg 5. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Pietértje. dochter van A. Jonkers en A. M. Hoogendoorn Jan Gerard, zoon van G. Kiers en J. v. Dalsem Antoinette, dochter van P. J. van Pelt en A. P, van Zanten. Overleden: Lijdia van Delft, oud 73 j., echtgen. van P. van Duivenboden Har- men van der Meer, oud 67 jaar, echtgen. van E. Alberda Pieter Abraham Frater man, oud 61 jaar, echtgen. van M. C. A. P. van den Band Frederik Lodewijk Han- ncssen. oud 69 jaar. echtgen. van H. M. M. Rond Henrij Jean Lamoraal Wichers, oud 89 jaar, wedr. van C. B. Hazeu Ma ria Anna Redlus, oud 63 j„ echtgen. van A J. Mulder. Ondertrouwd: J. G Warmerdam en M. A. ran Noort P. J. Karremans en C. T. van Haastrecht G. S. Bode en C. C. M. Koot W. van Beek en R. Everts W. H. Acksen en. A. van Elk F. G. W. Visser en D. M. Vrijburg L. J. Westgeest en B. Martinu. Gehuwd: H. Tipker en T. Bol J. D. Fosson en M. de Rooij. 1 Als die kerelB, achter me, niet uit scheidt met me in mijn nek te kietelen!., ga ik naar de directie!!! 34

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15