r*"H DAGBLAD - Vierde Blad Een onderzeeboot in Delft Zaterdag 8 Mei 1931 Strijd temidden van feestelijkheid Want de GLASRECLAME is verlengd tot PINKSTEREN Bovengedeelte bestaat uit bovenbouw van de O 6. GEMENGD NIEUWS Londen een stad als nooit tevoren De mooiste producten der Neder- landsche Glasfabrieken voor 1 dubbeltje FINANCIEN RECHTZAKEN Hulde aan het wetenschappelijk werk van de marine, speciaal dat van Prof. Dr. Vening Meinesz. (Speciale GP.D.-berichtgeving Zooals gemeld zal, indien de offlcieele Instanties en vereenigingen. die daar toe zijn aangezocht hun medewerking verleenen, ln Delft op initiatief van het Algemeen Nederlandsch Comité „Onze Marine" een momument worden opge richt, gewijd aan den wetenschappe- lijken arbeid ran de marine in het algemeen, en in het bijzonder ter ge legenheid van het feit. dat prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, onlangs zijn 100.000ste zeemijl aan boord van een Nederlandschen onderzeeër heeft af gelegd. Wie prof. Vening Meinesz is. mag na de roemrijke „vijf werelddeelen tocht" van Hr. Ms. K. XVm wel bekend wor den geacht. Thans zal het comité „Onze Marine" wetenschap en marine huldigen ln een bescheiden uitgevoerd, maar toepasse lijk monument, dat. zijn plaats zal krijgen op het de Vries van Heystplein te Delft. „Waarom juist in Delft?" zal men zich misschien afvragen. Omdat het comité na advies van de marine-autoriteiten in aan merking genomen heeft, dat, le. prof. Vening Meinesz aan de Tech nische Hoogeschool een belangrijk deel van zijn wetenschappelijke scholing onder ging en 2e. dat men ln Delft den oorsprong moet zoeken van het werk waarop hU zich later zou toeleggen. Hier heeft men immers de ..Rijkscommissie voor graadmeting en wa terpassing" waarvan thans prof. J. J. A. Muller te Zeist voorzitteT is. Ook met de plaats, waar het momument ODgesteld zal worden heeft men een ge lukkige keus gedaan. Het de Vries van Heystplein vormt eenerzljds de afsluiting van de zgn. „Zeeheldenbuurt" (Maarten Trompstraat, Piet Helnstraat enz.) en aan den anderen kant sluit de wijk. waar zich verschillende gebouwen der Technische Hoogeschool bevinden, erop aan. Doordat het oo dit plein komt te staan symboliseert het monument dus de samenwerking tus- schen marine en wetenschap, die bij ver schillende gelegenheden tot zulke prachtige resultaten heeft geleid. Het is misschien niet ondienstig, er hier ter loops even oo te wijzen, dat de marine reeds van 1815 af wetenschappelijk werk verricht. Zoowel dicht bij huls. als op de verschillende oceanen werden door haar hydrografische waarnemingen gedaan. Aanvankelijk gebruikte prof. Vening Meinesz voor zijn onderzoekingen betref fende zwaartekracht, vorm den aarde, enz. gewone vaartuigen, maar later kwam hij tot de ontdekking, dat duikbooten zich door hun stabiliteit beter voor dat doel leenden. En in 1923 kon, na overleg met de marine- instanties. voor het eerst daarvan gebruik gemaakt worden. Sinds 1923 zijn er 10 wetenschappelijke reizen gemaakt; wij noe men. behaive de groote reis van de K XVIH die van de K II en de K XIII en verder tal van proefnemingen ln Atlantische en Indi sche Oceaan In blina alle landen heeft deze methode van onderzoekingen navol ging gehad. Italiaansche, Fransche Ameri- kaansche officieren werden speciaal daar toe opgeleid en later volgde ook Japan, Rusland en Engeland. Prof. Vening Meinesz is thans de 100.000 zeemijlen reeds gepasseerd (de 100 000ste .maakte hli vol" toen hti zich met de O 16 in de buurt van de Bermuda-eilanden be vond). terwijl hli 'net respectabele aantal van 750 graadmetingen heeft verricht. Behalve het monument, dat ter gelegen heid daarvan in Delft zal worden opgericht zullen er in Utrecht en Den Helder ge denkplaten worden aangebracht. In Utrecht, ln het Geografisch Instituut van de Rijksuniversiteit, waar prof. Vening Meinesz colleges heeft en te Den Helder, in het gebouw van den Onderzeedienst. Een zeer kostbaar kunstproduct zal het monument op het De Vries van HeystDlein te Delft niet worden. Het bovenstuk bestaat uit den bovenbouw van de onderzeeboot O 6. een boot. die door de marine uit de vaart is genomen en zal worden gesloopt. Het ls de zgn. „brugkuip". voorzien van periscoop, mast. vlaggestok en mijnennet. Alleen zal men, voordat deze brugkuip voor haar ongewone doel geschikt is. nog een en ander eraan moeten opknappen. Doch al deze werkzaamheden zijn maar van betrekkelijk ondergeschikten aard. De onderbouw zal bestaan uit beton met tegels versierd en er omheen zal een bassin aangelegd wor den. Het hangt van den ontwerper af. hoe de vorm van den onderbouw zal ziin. doch we mogen wel aannemen, dat deze de ge lijkenis van 't geheel met 'n „echte" onder zeeër aanmerkelijk zal vergrooten. Dat zal ook het geval zijn met de lichten, die men oo het monument hoopt aan te-brengen en die. als zii branden, schijn en werkelijkheid nog dichter bii elkaar zullen brengen. De bovenbouw wordt 5.50 M lang en 1.5 M. breed en de betonnen onderbouw kan een lengte van 30 M. krijgen. Hieromtrent staat echter nog niets vast het kan ook minder dan 30 meter worden, omdat men met twee belangrijke dingen rekening dient te houden: ruimte °n geld. Hoeveel de kosten van den aanleg bedra gen, kan men nog op geen stukken na be- grooten. Gedetailleerde plannen en ontwer pen zijn nog niet gemaakt, eerst daarna kan geraamd worden hoeveel het monu ment zal kosten. De onthulling zal reeds in Juli. dus bin nen korten tijd, kunnen plaats hebben. In ieder geval zal alles vóór Augustus klaar moeten zijn. vertelde ons de heer A. W. P. Angenent, voorzitter van „Onze Marine", die daaraan toevoegde, dat de burgemeester, wlen hij het plan voorgelegd had. met de bedoeling daarvan alle sympathie koes terde. Het spreekt vanzelfs. dat de onthulling met eenige plechtigheid zal gebeuren, ln tegenwoordigheid van vooraanstaande per sonen uit wetenschappelijke en officieele kringen In ieder geval streeft men ernaar het spontane karakter van de huldiging zoo weinig mogelijk door langdurige voorberei dingen verloren te doen gaan. Na het ongeluk van de „Kievit". De Sperwer bracht de inzittenden terug. Lof voor piloot Mol. Onze Londensche correspondent schrijft: Zaken moeten voortgang hebben in da gen van strijd om de schade die de strijd maakt, niet nog ernstiger te maken. De op vatting is vastgelegd ln het „business as usual" van de bange jaren van 1914/18. De strijd in Londen is er een van de busman nen tegen hun bazen. HIJ brengt onvermij delijk schade maar de arbeid van de stad mag niet stilstaan. Wij sparen u verdere mededeellngen over de tergende moeilijk heden van de menschen die de leuze „bu siness as usual" hoog moeten houden. La ten wij een enkel indrukwekkend ver schijnsel noemen dat den voortgang van het zakenleven symboliseert, zooals weinig andere verschijnselen van ongewonen aanblik, die thans in Londen zijn te zien, het doen. Dat is dat van de voortstappende drommen op de trottoirs. Ze bewegen zich voort als bataljonnen in gelederen van vier, 's morgens City- en West-Endwaarts. 's avonds Suburbia- waarts. over de eindeloos lijkende banen aan weerskanten van Londen's „arteries". Dit ls een Londen zooals niemand het ooit heeft gekend. Men stuit op dringende en duwende menschenkluwens bij de in gangen der moderne Underground-stations. Telkens worden straten afgesloten door proppen motorverkeer. De afwezigheid van 5000 openbare omnibussen ls klaarblijkelijk voor 50.000 of meer menschen aanleiding geweest hun pleizierautotjes ln dienst te stellen voor de dagtaak. Het onverwachte gevolg is geweest dat het straatverkeer in het ongereede is geraakt op een wijze die men moet zien om te kunnen gelooven hoe erg het is. Het zijn de uiterlijke teekenen van den strijd tusschen Transport House, het hoofdkwartier van Mr. Bevin's bond in de buurt, van het Euston-station in het noorden, en het lichtgrijze gebouw van London Transport in het westelijk deel van Westminster Het ongerief groeit met de dagen. En Inmiddels komen steeds meer vreemdelingen uit alle richtingen en uit alle deelen van den aardbol ln Londen aan. De prinsen en prinsessen, de hooge bewindsmannen uit de Dominions, de vorsten uit Indië en de kafferkoningen uit Afn ?a zien een hoofdstad van Engeland zooa's de bewoners van de stad zelve haar nooit hebben gezien. Zij zien een stad die wordt voorbereid en gereedgemaakt voor een grootsch nationaal feest. Allerwege zijn gevels en straten in tooi en luister gezet. De verslering is nu deel van de „business" die als „usual" moet zijn. Het groote ver- keersconflict baart kleinere conflicten. Humeuren worden op de proef gesteld. Taxi-bestuurders kijven onder elkaar en betwisten elkaar het in zijn uitlegging wat twijfelachtig geworden recht van den weg. Partuculiere automobilisten krijgen mee- ningsverschil bij het manoeuvreeren om positie ln den vastloopenden ver keersstroom. Zij werpen elkaar on vriendelijke blikken toe of zeggen elkaar „de waarheid". Het past allemaal zeer slecht bij de luisterrijke, heraldische patronen die prijken op de banieren aan de feestmasten. bij de vroolijke guirlandes van roode en witte papieren rozen die bo ven het foeterend en hortend verkeer hangen, bij de voorname „schorten" van koninklijk blauw die men de gevels van openbare en bankgebouwen heeft aange daan. Het moest zoo zijn dat de overheid en de winkeliers en de directies van de kantoor gebouwen het afgeloopen weekeind had den gekozen om met de straatversiering op te schieten. Dat viel samen met het uitbreken van de staking. Zoo kwam het goud en wit en rood en blauw, die de overheerschende kroningskleuren zijn, ver goeden wat de bussen, die hun scharlaken onder de korenmaat hadden gezet, of liever in de garages hadden opgeborgen, ons waren gaan onthouden. Maar het is allemaal erg verbijsterend en onbevredi gend, En wat moeten de neven van over zee wel denken van een kroningsstad die haar belangstelling moet verdeelen tus schen de vreugde van een schoon en ver blijdend nationaal gebeuren ln het ver schiet en het verdriet van een arbeldsstrljd met al zijn hachelijkheid en ellende! Dit conflict, zoo oo de spits gedreven, heeft al veel te lang geduurd. Eiken nieuwen dag dien het duurt neemt de openbare ergernis toe en wordt de stemming van Londen, die bij het naderen van 12 Mei hooger en hoo- ger zou moeten rijzen, meer bedorven. De vertolkers en de leiders van de open bare meening, m.a.'w. de dagbladen, vra gen als met één mond om een stemming onder ae stakers in de overtuiging dat zulk een stemming ten gunste van het hervat ten van den arbeid zou uitvallen. Dat zou best kunnen wezen Wij hebben persoonlik nog met geen conducteur of bestuurder gesproken (én men kan met hen spreken rond de garages van den Transport Board) die de staking niet hartgrondig ver- wenschte. Toen gistermiddag te half vier de luid spreker ln het restaurant van Sohiphol aankondigde dat de „Sperwer" in aantocht was, rees bijna aan elk tafeltje iemand op om de thuiskomende bemanning en passa giers te gaan begroeten. Bij het uitstappen zag men niets dan vroolijke gezichten. Het was duidelijk dat niemand het gebeurde te Athene, waar de „Kievit" een noodlanding heeft moeten maken, al te ernstig had opgenomen. Wij hadden een kort onderhoud met den gezagvoerder Frijns, die met de „Sper wer" de inzittenden van de „Kievit" had teruggebracht. Hij beschreef de plaats, waar de noodlanding moest worden uit gevoerd als een klein strandterrelntje, waar verschillende parasols op cementen voet stukken stonden. Bij zijn landing heeft de „Kievit" eenige van deze paaltjes omvergeworpen. Het huls, dat hij volgens de berichten bij zijn uitloop heeft geraakt, was een eenvoudige houten schuur, waarin v/at stoelen stonden. Op het moment dat de „Kievit" met het huisje in aanraking kwam. was de machine reeds zoo goed als tot stilstand geokmen. Een der passagiers, mr. A. Mesritz uit Heemstede, die 3 April van Schiphol naar Batavia is vertrokken en met de „Kievit" de thuisreis maakte, zelde ons, dat bij na dering van Athene een loodblauwe wol kenkolom zichtbaar werd. Het was werke lijk verschrikkelijk weer. Ieder begreep on middellijk dat de landing zeer moeilijk zou zijn. Het vliegtuig kruiste even boven Athene, doch piloot Moll achtte het niet verstandig zich in het centrum van het noodweer te wagen. Ofschoon er nog ben zine genoeg was om nog eenigen tijd in de lucht te blijven, besloot de gezagvoerder toch het toestel aan den grond te zetten. Het noodweer breidde zich immers uit in onze richting, aldus de heer Mesritz, en wanneer wij langer in de lucht waren ge bleven, zou de situatie er nog maar moei lijker op zijn geworden. Moll koos een smal strandterrein bij Piraeus, in een vrij be woonde buurt. Alle inzittenden van het vliegtuig, ook de Amerikaansche dame, die de reis meemaakte, waren wel benieuwd naar den afloop, doch eigenlijken angst hebben zij niet gevoeld. Op het com mando „riemen om", hebben allen zich kalm op hun plaats gehouden. De heer Mesritz was vol lof over de wijze, waar op de noodlanding is volbracht. Zware schokken hebben de inzittenden niet gevoeld. De fleschjes in 't valies van den heer Mesritz waren alle heel. Den avond hebben de passagiers en de bemanning genoegelijk op het ter ras van hun hotel doorgebracht. De Grieken, die zij daar gesproken heb ben, verklaarden, dat het noodweer van den middag er een was, zooals men daar in geen jaren had meegemaakt. Ook de twee andere Hollandsche inzit tenden, de heeren Van Woerkom en Haas, v/aren vol lof over de manoeuvres van den piloot. Diamanthandelaren opgelicht te Amsterdam. Sluwe oplichters slaan op geraffineerde wijze hun slag. De verwisselde enveloppe. Twee diamanthandelaren te Am sterdam hebben bij de politie aangifte gedaan, dat zij door drie buitenland- ders zijn opgelicht voor een partij diamanten ter waarde van ruim f 31.000.—. De buitenlanders, van wie nog niet vast staat tot welke nationaliteit zij behooren, doch waarvan één vermoedelijk een Belg is. terwijl de beide anderen resp. Engelsch en Duitsch spraken, vervoegden zich Dinsdag op het kantoor van de belde dia manthandelaren, dat gelegen ls in het centrum van de oude stad. Na korten tijd hadden zij hun belangstelling gevestigd op een partij kostbare diamanten, waarover langen tijd werd onderhandeld. Woensdag kwamen zij terug en na lang heen en weer gepraat waren de as. koopers het ten slotte vrijwel eens. Zooals de gewoonte is, waren de diamanten verpakt In een enveloppe. Na de geslaagde onderhandelingen, zei den zij Vrijdag terug te zullen komen om de koopsom te deponeeren. Zij zouden te gelijkertijd de kostbare steenen in ont vangst nemen. Wie er echter kwam opdagen, de drie buitenlandsche diamantkooplleden niet. Ten slotte kregen de beide Amsterdam- sche handelaren argwaan. Zij bekeken nog eens nauwkeurig de enveloppe en kwamen toen tot de ontstellende ontdek king, dat deze tijdens de laatste onder handelingen verruild was voor een andere enveloppe, met een volkomen waardeloo- zen Inhoud De recherche werd onmiddellijk van het gebeurde in kennis gesteld en direct werd een onderzoek ingesteld in de hotels, waar de vreemdelingen gezegd hadden, verblijf te houden. Begrijpelijkerwijze hadden zij het bezoek van de politie niet afgewacht. De vogels waren met de diamanten ge vlogen. Per radio is het signalement van het drietal verspreid. Zij hadden als na men opgegeven L. Craade-Chatel. Moritz Levy en Braun. Levy sprak Duitsch, ter wijl Braun zich van de Engelsche taal be diende bij de onderhandelingen, die voor hen zoo'n succesvol verloop hebben gehad. De politie stelt een uitvoerig onderzoek in en heeft o.a. alle grensstations gewaar schuwd. DE VALSCHE TOEGANGSBEWIJZEN VOOR NEDERLAND—BELGIë. De vermoedelijke vervaardigers te Antwerpen gearresteerd. Het A. N. P. meldt uit Antwerpen dd 7 dezer: Het onderzoek van de recherche inzake de uitgifte van valsche kaarten ter gele. genheid van den voetbalwedstrijd Neder, landBelgië heeft zlah tot ln België uit gestrekt. Gisteren zijn in dit verband ttrè» arrestaties verricht. De Belg M. en de Nederlander K. zijn n.l. onder verdenking de valsche toegangsbewijzen te hebben vervaardigd, aangehouden. Zij zijn opge sloten en zullen ter beschikking van de Justitie worden gesteld. 1031 (Ingez. Med.) De bemanning der Janu keert terug. De regeeringspersdienst meldt, dat op het departement van bultenlandsohe zaken van Hr. Ms. gezant te Tanger telegrafisch berioht ls Ingekomen, dat de Nederland- sche gezagvoerder en bemanning van het onder Panameesche vlag varende stoom schip Janu, welk schip, zooals bekend, in dertijd door de marine van generaal Franco naar Ceuta werd opgebracht, op 6 Mei j.l. met het stoomschip „Dempo1 naar Nederland is teruggekeerd. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN LETLANDSCH SCHIP. Twee gewonden te Rotterdam. Gistermorgen heeft zich aan boord van 't uit Riga afkomstige Letlandsche stoom schip „Everonica", dat gemeerd ligt aan paal 60 in de Waalhaven te Rotterdam, een ontploffing voorgedaan,, waarbij twee leden van de ontgassingsploeg min of meer enstig werden gewond. Het schip, dat aanvankelijk in de Maas haven had gelegen, was naar de Waal haven verhaald, om ontgast te worden. Daartoe had de bemanning gistermorgen vroeg het schip reeds verlaten. De ont- gassing, die met blauwzuur geschiedde, be paalde zich vooral tot het logies van de bemanning en het ruim In het voorschip. Het werk ondervond geen stagnatie en men was dan ook allerminst op een ont ploffing verdacht Toen de ploeg het voorschip had verlaten, had plotseling een ontploffing In het voorschip plaats en direct daarop brak er brand uit. De op zichter Rees kreeg ernstige brandwonden aan gezicht en handen en het lid van de ontgassingsploeg Rijke werd tegen het dek geslingerd en met een schedelfractuur op genomen. Op den wal had men de ontploffing ge hoord en spoedig was hulp aanwezig. De slachtoffers zijn naar het havenziekenhuis overgebracht. De derde man van de ont gassingsploeg Is met den schrik vrijge komen. De havendienst is onmiddellijk begonnen om met drie stralen het vuur te bestrijden. Men kon niet goed bij den brand komen, maar door veel water in het ruim te bren gen, heeft men weten te voorkomen, dat deze zich uitbreidde. ERNSTIG GEWOND BIJ VECHTPARTIJ. Ontstaan over de niet-betaling van een ruit. Gistermiddag kwam bii den arbeider F. van M. in de van Hogendorpstraat te Eind hoven, een schilder. P. Rziin beklag doen. dat de betaling van een ruit, die de schilder aan v. M. had geleverd, wat lang op zich liet wachten. De schilder wilde zich schadeloos stellen door een andere ruit uit de woning van zijn schuldenaar te snijden. Dat liet v. M. echter niet over zijn kant gaan en er ontstond een woordenwisseling, die er op uit liep. dat na eenige oogenblikken van M.. nageloopen door den schilder, de straat kwam opge- loopen en oo eenigen afstand van ziin woning bloedend ineen zakte. Dit tooneel veroorzaakte groote conster natie en spoedig was dan ook de politie ter plaatse, die den schilder in arrest stelde. De man beweerde, dat van M. bii de woor denwisseling een schop zou hebben geno men om hem een klap toe te brengen, doch zich daarbii per ongeluk aan den hals had verwond. De politie acht het echter niet uitgesloten, dat de schilder ziin tegenstan der met een mes heeft gestoken. Zii heeft een mes. dat ln de woning van v. M. ge vonden werd. in beslag genomen. De toestand van het slachtoffer, dat naar een ziekenhuis is vervoerd, is ernstig. BOERDERIJ AFGEBRAND TE ZEDDAM, Zieke vrouw op he>t laatste oogenblik gered. Gistermiddag te vijf uur is door onbe kende oorzaak te Zeddam brand ontstaan ln de woning van de weduwe H. Hunting De vrouw, die ernstig ziek te bed lag. kon op het laatste nippertje worden gered. Het vee. gestaande uit varkens en geiten, kwam in de vlammen om. De brandweer stond machteloos tegenover de vuurzee, zoodat de woning en de daarachter gelegen boerderij tot den grond toe afbrandden. Van den Inboedel kon niets worden gered. Verzeke ring dekt de schade. ONDER EEN TRAM GERAAKT EN GEDOOD. Een man. die Woensdagavond op den Rotterdamschen dijk nabij het Witte Dorp te Rotterdam onder een tram ls geraakt en gedood, ls gebleken te zijn de 41-jarige electriclen A. Verhey, gewoond hebbend aan dé Van Lennepstraat aldaar. VRACHTAUTO RIJDT TROTTOIR OP. Twee personen gewond te Groningen. Gisteravond is in de groote Leliestraat te Groningen 'n vrachtauto, bestuurd door H. H. uit Zuidbroek, vermoedelijk tenge volge van slijtage aan de stuurinrlohting plotseling het trottoir opgereden. De auto kwam tegen een huis terecht. De deur van het huls werd vernield. Twee dames, de 74- Jarige mevr. M. O. en de 43-jarige mevr. J. F. K., die op 't trottoir wandelden, werden gegrepen en tegen de straat geworpen. Belden bekwamen letsel. Mevrouw K. was er zoo ernstig aan toe, dat zij naar het academisch ziekenhuis moest worden ver- voerd, waar zij ls opgenomen. Mevr. O. kon naar huls worden overgebracht. Tegen den bestuurder van de auto is proces-verbaal opgemaakt. BUITENLANDSCH GEMENGD. BOOT GEZONKEN. Twaalf personen verdronken. Een boot. waarop zich een equipage van vier koppen en een gezelschap van negen studenten bevonden. Is ln Pommeren vol water geloopen en gezonken. Slechts de eigenaar kon worden gered. De man had zestien uur lang. vastgebonden aan den mast, op hulp gewacht. AUTO OP ONBEWAAKTE OVERWEG VERPLETTERD. Nabij Solnes (Zweden) is een auto op een onbewaakten overweg door een trein gegrepen. De vier Inzittenden werden ver pletterd. De galante patient. N.V. VERZEKERING-MAATSCHAPPIJ „SINT PETRUS" UTRECHT. Ten kantore van bovengenoemde maat schappij werd de jaarlijllcsche gewone alge- meene vergadering van aandeelhouders ge houden. Door den gedelegeerd commissaris, den heer A. A. F. M. Verbeek, werd verslag uitgebracht omtrent zijn onderzoek Inzake de beleggingen waarbij is geconstateerd, dat alle bescheiden der op de balans ver melde waarden aanwezig en in orde wer den bevonden. Het accountants-onderzoek werd evenals vorige jaren verricht door den heer H. L. Boerrlgter te Utrecht terwijl bet wiskundig gedeelte wederom in hanaen was van dr. J. du Saar te Utrecht. De balans met verlies- en winstrekening, sluitende met een winstsaldo ad f. 50.433,90, werden met algemeene stemmen goedge keurd. Uit de winst werd het meubilair tot op f. 1 afgeschreven, aan de reserves werd een bedrag van f. 22.527,29 toegevoegd. Directie en commissarissen werd decharge verleend voor het gehouden beheer. De aftredende commissaris de heer Hub. Ver hoeven werd herbenoemd. Op de aandeelen No's 1300 wordt een dividend uitgekeerd van f. 13 per aandeel en op de overige aandeelen f. 36 per aan deel. Aan het verslag der directie ontleenen wij de volgende cijfers: Verzekerd kapitaal f. 37.924.841,82 (vj. f. 36.074.015,45); ontvangen premien f. 1.068.076,04 (v.j. f. 976.853,84); prenue- reserve f 2.636.026 (v.j. f. 2.226.796); extra reserves f. 219.000 (v.j. f. 195.835,98'/.). KANTONGERECHT DELFT. Tezamen met H. heeft R. uit stompwijk zich ln sneeuwtijd onledig gehouden mei het gooien van sneeuwballen. De winkelier van R. uit Stompwijk had geconstateerd, dat bij zijn winkel door diverse personen met sneeuwballen werd gegooid, en zijn echtgenoote had dit ook gezien. Maar of het tweetal, dat nu wegens deze baldadigheid terecht stond zich daaraan ook schuldig hadden gemaakt, dat wist ze niet zeker. Op grond hiervan meende de ambtenaar van het O. M. geen veroordeeling te kun nen vragen, en vorderde vrijspraak. De kantonrechter besloot hiertoe. De kantonrechter heeft bij verstek ver oordeeld wegens overtreding Leerplichtwet" C. J. W. te Zoétermeer f.4 boete sub. 4 da" den hechtenis; wegens straatschenderij G. v. d. S. te Stompwijk tot f.5 boete sub. dagen hechtenis. 24

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14