Overeenstemming Suikerconferentie ter LEIDSCH HGBiJD - ïw^eJe Blad Vrijdag 7 Mei 1)3; De Oxfordgroep vergadert te Utrecht 'n Barstende Hoofdpijn Het bereikte resultaat Zeer groote belangstelling AGENDA LUCHTVAART Gemeste piepkuikens HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. 7928 (lngez. Med.) duizenden menschen, die zelf wilden hoo- ren, wat de Oxfordgroep-aanhangers te zeggen hebben. Aandachtig werd er geluis terd. Enthousiast begroette men den lord- mayor van Newcastle en Tyne, den heer W. J. Locke, die in het Engelsch de luisteren den toesprak. Hij verhaalde van de vele problemen, waarmede hij als burgemeester te maken had, speciaal de werkloosheid. Dat deed hem er aan twijfelen of God wel bestond. Al Jaren geleden, aldus spr„ had ik het vertrouwen in godsdienstige vereent gingen verloren. Tenslotte ben ik gaan kij ken bij de Oxfordgroep. Toen ontdekte ik met heele practische menschen te doen te hebben, menschen, die niet zeiden dat iemand anders zich moest veranderen, doch dat ieder zelf de goede verstandhouding met God moest vinden. Ik wist dat zij het ware hadden gevonden en.dat ik zelf ook zoo moest worden Dit beteekende dat ik zelf dingen moest op geven en ik was bereid dezen prijs te beta len. Ik ben er zeker van dat de Oxfordgroep uit God geboren is. De problemen van deze wereld kunnen allen door Hem veranderd worden. Het is geweldig om God te vertrou-. wen en mede te marcheeren in Zijn dienst van dag tot dag. Er is voor mij, zoo eindigde spr. niets grootscher dan om zuiver te staan tegenover God en werkelijk een veranderd leven te leiden. Dit was één der laatste sprekers op deze meeting, die besloten werd met het zingen van het Wilhelmus. Langzaam stroomde daarna de zaal leeg. 's Avonds werd in het gebouw van de Groentenveiling opnieuw een meeting ge houden, geheel op dezelfde wijze, als die van 's morgens en 's middags. En wederom viel daarbij te constateeren hoe groot het aan tal belangstellenden was voor de Oxford- beweging. Het is niet te zeggen hoeveel menschen op den eersten dag, dat de aan hangers van deze beweging in Utrecht sa menkwamen, naar hen geluisterd hebben. Het zijn er vele, vele duizenden geweest. De eerste dag van de Oxfordgroep in Utrecht is thans voorbij. Velen hebben reeds kennis gemaakt met haar streven. Het is zeker niet gewaagd om te voorspellen dat velen nog zullen volgen. Dit zal b.v. ook wel tot uiting komen op de dagen dat de Schotsche Hooglanders en de andere groote groepen uit het buitenland zullen arrlvee- ren. HEDEN. Huize Zarse: Ned. Ver. voor VrouwenbeL en gelijk Staatsburgerschap. Spr. mevr BakkerNort. 6 uur nam. Lisse: (De Vereeniglng)Chr, Dem. Unl» Spr. R. v. d. Brug. 8.15 uur nam. Voorschoten (Deurloo): Chr. Dem. Unie Spr. J. Janze. 8.15 uur nam. Zondag. Nutsgebouw: Splritl3ch Genootschap ÏVi uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderda, Inenting tegen diphterle 3'/f uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. (U BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „Eln Madel vom Ballet". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdag middag 2 uur. Zodag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam „Première". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag en Hemelvaartsdag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam „Amsterdam bij nacht". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15, Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 7 „De familie van mijn vrouw". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam „Een llefdesparade". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i u. RECORD VAN AMI MOLLISON VERBETERD. Om 15.22 uur is de avlateur Brook te Londen geland, waarmede hij het record van Amy Mollison, die den tocht Zuid- Afrika-Engeland in vier dagen, zestien uur en zeventien minuten volbracht, met bijna zestien uren heeft verbeterd. De vliegdemonstraties op „Ypenburg". Gistermiddag werden op het vliegveld „Ypenburg", voor een talrijke menigte be langstellenden vliegdemonstraties gegeven. Het veelzijdige programma werd aange vangen met een escadriile-vlucht van Schmidt Crans op 'n Tiger Moth, en Pestma en Asjes, beiden op een Koolhoven FK. 46. Zooals we dat steeds van de instructeurs der Nli.S. zien, was dit vliegen in verband volkomen „af". Hiema een nummer sleepvliegen, dat voor het publiek telkenmale 'n weer nieuwe attractie is, met in het motorvliegtuig Van Goens en in het zweefvliegtuig de popu laire Jan Hoekstra. Bijwijze van toegift gaf Hoekstra, naast de gebruikelijke bewonde- rmgwekkende stunts met zijn Grunau Baby, ditmaal een keurig staaltje van rug vliegen met als slot een fameuze roll te zien. Gezien het geweldige succes bij vorige demonstraties van een zg. openbare les motorvliegen, het „niet zoo. maar zoo" der vliegerij, was ook deze middag een der hoogtepunten. Asjes in het vliegtuig de monstreerde, zij het soms wel wat over dreven, op klare wijze de gebruikelijke vliegfouten van den beglnnenden leerling. Dan kregen we van Postma en Asjes een bijzonder fraai „in spiegelbeeld vliegen", d.w.z. de beide piloten voeren steeds tegen overgestelde figuren uit. Menigmaal heeft het publiek versteld gestaan van het snelle reageeren van den eenen piloot op de be wegingen van den ander en bijna zonder waarneembare tijdsverschillen werden de spiegelbeelden uitgevoerd. Het ballonrammen bleef natuurlijk ook niet achterwege met het zoo bekende suc ces bij het publiek. Doch dan koos Hoekstra weer het lucht ruim in zijn Grunau Baby, gesleept door Van Goens en eischte de volle aandacht op. Loopings, Immelmans rugvllegen. duik vluchten en wat dies meer zij, volgden elkaar in snel tempo op. Dit buitengewoon zuivere vliegen hield het publiek tot het einde toe in adembenemende spanning, die eerst na de vlotte landing haar reactie vond in een ware ovotie voor Jan Hoekstra. Direct daarna volgde een lierstart met op den lier de Leldsche zwever N. Ober en in het toestel, het Windekind der Haag- sche Zweefvllegclub, J. v. d. Meer uit-Lei den, lid der H.Z.C. Keurig werd getoond, hoe een vliegtuig niet afhankelijk is van de grondsnelheid, doch van die. waarmede het den luchtstroom snijdt Door de vrij groote snelheid van den wind bleef Van der Meer dan ook juist boven de tribunes als het ware stilstaan. Gemeten over den grond kwam hij niet vooruit, doch wel de gelijk heeft zijn snelheidsmeter boven de minimum snelheid aangewezen. Na een keurige doellanding in de nabij heid van den hangar moest v. d. Meer een enthousiaste huldiging in ontvangst nemen. Intusschen stond de Gipsy Major-motor van het nieuwe Lambach-stuntvliegtuig, het glanspunt van dezen dag, dat dan ook ontelbare vliegenthousiasten naar Ypen burg had getrokken, warm te draaien. Een waar gejuich ging op toen Schmidt Crans met deze mooie kist naar de startplaats taxiede. Binnen eenlge seconden was hij „los" en hij klom in een rechte lijn door naar 1000 meter. De stuntserie werd ge opend met een rugvlucht met bochten naar beide zijden, dan volgde de moeilijke ton- neau, daarna een looping voorover, een roll, waarna Schmidt Crans gas wegnam en het toestel in de vrille bracht. Zeer op vallend was hoe gemakkelijk deze kist weer uit de vrille werd gehaald. Weer bracht de Gipsy Major den vlieger naar 1000 meter, waarna een rugvlucht in den vorm van een 8 volgde. Dan een ge weldige duik naar beneden, doorgezet tot slechts een 20 meter, de „buss" rechtge trokken en een zoemer langs het publiek. Vervolgens komt hij weer lajigs de tribu nes, thans echter op minimum snelheid, met belde handen omhoog, dus het toestel volkomen los, waarna de landing volgde. We hebben gesmuld van dit vliegen en waren verbaasd over de eigenschappen van de HL 2 van Lambach. Nu werden eenige moderne sportvlieg- tulgen voorgevlogen. waaroD als slotnum mer Postma. met als passagier de reeds be ruchte „monsieur Sacsant", voorzien van een valscherm, omhoog tornde. Op 600 meter werd monsieur verzocht uit te stap pen. wat prompt geschiedde. Duidelijk zichtbaar opende zich eerst het loods-parachuutje, dat op zijn beurt de groote parachute opentrok. Langzaam maar zeker kwam monsieur naar beneden zakkèn .doch zij kwam toch als een ware zak zand op Moeder Aarde neer. NIEUW SPORTVLIEGTUIG. Op Ypenburg arriveerde, ingetimmerd in een groote krat, een voor ons land nieuw type sportvliegtuig, n.l. de Amerikaansche Fairchild. Dit toestel, dat inmiddels werd gemonteerd, is volledig uitgerust met blindvlieginstrumenten en radio en be hoort aan een Amerikaan, die voornemens is vanuit Ypenburg een trip door Europa te maken. Het toestel werd door twee mecano's van de NiE. in slechts twee dagen ge monteerd .zoodat gister reeds kon worden proefgevlogen. HET TOESTEL DER DELFTSCHE STUDENTEN. Naar wij vernemen zal het toestel dei Delftsche Studenten, de „Prinses Juliana" worden uitgerust voor het sleepvliegen' ten behoeve van het Instituut voor Zweef vliegen. (Van onzen G.P.D.-redacteur). Schouder aan schouder zaten zij in het groote gebouw van de groentenveiling aan de Croeselaan. Mannen en vrouwen van alle rangen en standen waren daar gisteren samen gekomen om te luisteren naar het geen de Oxfordbeweglng hun te zeggen had. Het was heel stil toen de heer A. K. C. de Brauw, advocaat in Den Haag, zich via de geluidsversterker-installatie tot de massale schare toehoorders richtte. De zon werd door de gouden kappen van de uit Leeuwarden gekomen groep Oxford- groepaanhangsters en -aanhangers, die in nationaal costuum zijn, weerspiegeld. Het scheen tegen half elf gistermorgen dat er geen mensch meer in het Veilinggebouw kon worden toegelaten. En het bleef maar stroomen. Steeds meer belangstellenden schuifelden door de zaal tot dat er tenslotte een 8000 bijeen waren en er ook buiten nog een 5000-tal luisterden dank zij de aange brachte luidsprekers. De heer de Brauw ving aan met een woord van welkom. Daarna verzocht hij om ter eere van de aanwezige Friezen en Frie zinnen het Friesche Volkslied te zingen. En spontaan liet men daarop het Wilhelmus volgen. Het was treffend om te zien hoe de groote groep Oxfordaanhangers uit Waardenburg, met den burgemeester aan het hoofd, door de gangpaden naar voren trok. Tien procent van de inwo ners van dit dorp hadden zich opge maakt om op dezen dag aan hun geloof uiting te geven. Mr. de Brauw ving hierna zijn korte toe spraak aan, waarin hij aangeeft naar Utrecht te zijn gekomen om Nieuw-Neder- land van stapel te zien loopen. Wat dit wil zeggen? Een Nederland, waarmede God aan de wereld wil laten zien hoe een land is dat door hem bestuurd wordt. God verlangt van Nederland, dat het een voorbeeld zal zijn voor Europa en de geheele wereld. En dat kan, mits men allen mededoet. Als elk mensch hier aanwezig, aldus zet spreker uiteen, verandert, dan kan Nederland ver anderen. Wanneer iedereen het besluit neemt, om te worden, zooals God wil, dat hij of zij zal worden, dan spreekt morgen geheel Europa daarvan. God zal ons zeggen, wat wij moeten doen, ten minste als wij wil len luisteren. Nauwelijks had Mr. de Brauw gesproken,, of twee Friezen, een tandarts uit Leeuwar den en daarna diens wouw treden naar vo ren. En dit echtpaar was de inleiding van een serie sprekers en spreeksters, die allen eenvoudigweg, ja haast kinderlijk, hun stre ven, hun levensdoel beleden. Geboeid luisterde men, zoowel naar het drietal werkloozen uit Waardenburg, dat zich geheel in dienst van de beweging heeft gesteld als naar een slager uit Rotterdam, die hier kwam vertellen, dat hij een enorm Ter Suikerconferentie te Londen waren 22 landen vertegenwoordigd: Zuld-Afrika, Duitsohland, Australië, België, Brazilië, Ca nada. China, Cuba, Vereenigde Staten, Frankrijk, Haiti, Hongarije. Indië, Neder land, Peru. Polen, Portugal, Dominicaan- sche republiek, Vereenlgd Brltsch Konink rijk, Tsjecho-Slowakije, Sovjet-Rusland en Joego-Slavië. Bovendien was Japan door een waarne mer vertegenwoordigd. De conferentie heeft tot een overeen komst geleid, welke gisteren is ondertee kend. De overeenkomst bestaat uit een preambule en zeven hoofdstukken. Voorts is er een protocol aan toegevoegd. De preambule. In de preambule verklaren de contrac- teerende partijen met name, dat overeen stemming werd tot stand gebracht om een harmonieuze verhouding tot stand te bren gen en te handhaven tusschen vraag en aanbod op de wereldsuikermarkt en wel in een geest, welke zoowel voor producent als voor consument billijk is. De verschillende hoofdstukken. Het eerste hoofdstuk vermeldt de defi nities van de verschillende in de conven tie gebezigde termen. Het tweede hoofdstuk behelst, dat de contracteerende regeeringen alle maatre gelen van wetgevenden en administratie- ven aard, welke noodlg zijn voor de ten uitvoerlegging der overeenkomst zullen nemen en deze ter kennis zullen brengen van het secretariaat van den raad. Hoofdstuk drie stipuleert de verplichtin gen, welke zijn aangegaan door de niet op de vrije markt exporteerende landen. Deze verplichtingen, welke naar gelang van het land beoogen een beperking der productie of een beperking van den uitvoer of wel de handhaving van den invoer, hebben ten doel de handhaving en ontwikkeling van de vrije markt. groot geloof in zichzelf had, dat hij zich alleen wist te amuseeren ten koste van an deren. tot hij tenslotte Christus in zijn leven zag komen en den moed kreeg om een to tale opruiming te houden. En men luisterde vervolgens naar den burgemeester van Waardenburg, den heer v. d. Wijk, zoowel als naar de eenvoudige arbeidersvrouw uit IJmuiden en het perso neel en directeur van een fabriek in IJmui den. Zij allen vertelden van de Oxfordbewe glng, die in hun leven is gekomen en daar een verandering in heeft gebracht. Dat zij thans eerlijk tegenover elkaar staan, met volle liefde hun werk doen, vertrouwen in elkaar hebben omdat God hun leiding geeft. Er was ruim een uur voorbij toen de laatste spreker van het podium afdaalde. De eerste meeting van de Oxfordbeweglng was voorbij. Nauwelijks had men bemerkt dat er zoo veel belangstelling voor de meetingen was, of er werd besloten om ook Tivoli te huren, zoodat er 's middags zoowel daar als in de Groentenveiling een bijeenkomst was. Tegen half drie was in Tivoli bijna geen plaats meer onbezet toen de bijeenkomst geopend werd met het zingen van „Nleuw- Nederland". Baron G. H. L. van Wassenaer, die deze samenkomst leidde, verzocht hier om. En er was niemand, die niet spontaan medezong. Baron van Wassenaer sprak nog even over het ontstaan van de Oxfordbeweglng in Nederland, daarbij o.m. vermeldende, hoe de man, die als stichter er van bekend staat, Frank Buchman, nu al weer 12 jaar geleden bij een familie in Holland kwam om daar zijn opvattingen te verkondigen. Verschil lende samenkomsten heeft hij daarna in ons land gehouden, maar het scheen dat hij voor doovemans-ooren sprak. Slechts één zag dat Dr. Buchman een nieuw leven bracht. Daarom ging zij naar een samenkomst in het buitenland en be legde toen zelf een dergelijke samenkomst in ons land. Zoo is de Oxfordbeweging in ons land ontstaan, aanvankelijk slechts door een en keling begroet als een oplossing, waardoor alle verhoudingen, zoowel op staatkundig, economisch als zedelijk terrein gezuiverd konden worden van haat, angst, wantrou wen en alle elementen, die maken dat de machine van onze samenleving steeds meer hapert. En die enkelen, die het begrepen, hebben het verder gebracht, zoodat thans gezegd kan worden dat deze nieuwe geest onder alle rangen en standen, zoowel in ons land als in de koloniën zich voortgeplant heeft. En na baron Van Wassenaer kwam wederom een groot aantal aanwezigen naar voren om te getuigen van hun veranderde levensopvatting. Een schoolmeisje, een moe der. een student, enz. enz. allen openlijk vertellende, waarom zij tot de Oxfordbewe ging toetraden. Van Tivoli met zijn massa belangstellenden gingen wij intusschen naar het gebouw van de Groentenveiling. En ook daar trof die massale opkomst van Deze landen zijn: de Vereenigde Staten, Vereenlgd Brltsch Koninkrijk, Unie van Zuid-Afrtka, Indië, China en Nederland, voorzoover dat betreft de productie in het moederland en die van Nederlandsch- Guyana. Hoofdstuk vier stipuleert de uitvoercon- tingenten voor de vrije markt. De contingenten zijn aldus vastgesteld: Duitschland 120.000 metr. ton, Belgisch Congo 20.000, Brazilië 60.000, Hongarije 40.000, Nederland en koloniën 1.050.00, Por tugal en koloniën 30.000, Polen 120.000 ton, sovjet-Rusland met uitzondering van de voor uitvoer naar Mongolië. Tanatuva en Sinkiang bestemde hoeveelheden 230.000. Voorts wordt in dit hoofdstpuk vermeld, dat de regeeringen van zekere landen heb ben laten weten, dat zij in het jaar, be ginnende 1 September 1937, geen gebruik zullen maken van een deel hunner uit- voercontingenten. Hoofdstuk vijf bevat de bepaling ten aanzien van de voorraden. De contractee rende regeeringen houden op dit punt re kening met de noodzakelijkheid, voldoende voorraden te behouden om het hoofd te bieden aan onvoorziene elschen. Zij erken den de noodzakelijkheid te voorkomen, dat buitensporige voorraden worden aangelegd, welke de markt zouden drukken. Hoofdstuk zes stipuleert met name, dat de ten uitvoerlegging der overeenkomst zal worden verwezenlijkt door den inter nationalen suikerraad, bestaande uit ver tegenwoordigers van alle contracteerende regeeringen en door een uit negen leden bestaand uitvoerend comité. Deze raad en dit comité zullen hun zetel te Londen hebben. Hoofdstuk zeven bevat verschillende be palingen, met name modaliteiten over de inwerking-treding der overeenkomst, haar duur vijf jaren te rekenen van den dag van haar van kracht wording verlen ging enz. Het protocol bevat de maatregelen, welke genomen zullen worden voor de aan de van kracht wording der overeenkomst voorafgaande periode. die U kwelt en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als milt voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall 884 (lngez. Med.) De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam, 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De geneeskundige dienst te Lelden wordt van hedenavond 8 uur tot Vrijdagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, P. van Es, Hovens Oréve, Kors en Lahr. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916 feta fijns f. 0.50. 910 Fa. D. WARRING EN ZONEN HAARLEMMERWEG 6 - TELEF. no. 622 (lngez. Med.) VOOR ZATERDAG 8 MEI. Hilversum I, 1875 M. KRO-Ultzendlng 8.009.15 en 10.00: Gramofoonmuzlek 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00: Be richten 12.15: De KRO-Melodlsten m.m.v. solist 1.00: Gramofoonmuzlek. Duiven- sportnieuws 1.15: KRO-orkest 2.00: Voor de rijpere jeugd 2.30: KRO-orkest 3.00: Kinderuur 4.00: Gramofoonmu zlek 4.20: Concert uit Boedapest 5.10 Gramofoonmuzlek 5.30:. Esperanto- nieuws 5.45: Voor Katholieke Padvinders 6.15: Gramofoonmuzlek 6.20: Journa listiek weekoverzicht 6.45: Gramofoon muzlek 7.00: Berichten 7.15: Toespra ken namens de Nationale R.K. Oommissie voor Jeugdwerkloozenzorg 7.35: Actueele aetherflltsen 8.00: Berichten ANP. Me dedeehngen 8.15: Overpeinzing met mu zikale omlijsting 8.35: KRO-orkest 9.00: Revue-progTamma, m.m.v. solisten en de KRO-Boys 10.00: De KRO-Melodlsten m.m.v. solist 10.30: Berichten ANP 10.40: Filmpraatje 10.5512.00: Gramo foonmuzlek. Hilversum II, 301 M. VARA-Uitzending 10.00—10.20: VPRO 7.30—8.00 VPRO 8.00: Gramofoonmuzlek 10.00: Morgen wijding 10.20: Bont programma (gr.pl.) en gram.pl. 12.001.45: Gramofoonmu zlek 2.00: Fllmpraatje 2.15: Gramo foonmuzlek 3.15: Schaakpraatje 3.30: Pianovoordracht 4.00: „Voor levens vreugde en zonneschijn", causerie 4.20: Utrechtsch Ensemble voor oude muziek 4.45: Toespraak 5.00: Gevarieerd pro gramma 5.40: Literaire causerie 6.00: Orgelspel 6.30: „De Wielewaal" en toe spraak 7.05: Filmland 7.30: „Van Evangelie tot Gemeente", causerie 8.00: Herh. SOS-Ber. 8.03: Berichten ANP, VARA-Varla 8.15: Bonte avond 9.35: Declamatie 9.55: Gramofoonmuzlek 10.00: Berichten ANP 10.05: Vervolg bon-te avond 10.45: Sportreportage 11 00Vervolg bont programma 11.30: Berichten 11.3512.00: Gramofoon muzlek. Droitwich 1500 M. 10.05: Voor de vrouw 10.20: Orgelspel 10.50: Het BBC- Nothem-orkest m.m.v. solist 11.50: BBC. Dansorkesd- 12.20: Het Commodore Grand-orkest 1.20: Gramofoonmuzlek 2.05: Het BBC-Schotsch orkest 3.05: Sportreportage 4.05: Gramofoonmuzlek 4.20: Ambrose en zijn band 5.20: Be richten 5.35: Sjoortnieuws 5.50: Welsch Intermezzo 6.05: Viool en piano 6.50: ABC-Cabaret 7.20: Het BBC-Theater- orkest m.m.v. solist 7.50: Leon Cortez en zijn Band 8.20: Berichten 8.40: Ame- rikaansch nieuws 8.55: BBC-orkest m.m. v. solist 10.00: Declamatie 10.20: Hen ry Hall's Hour 10.50: Berichten 11.00 —11.20: Henry Hall's Music Ma/kers. Radio Paris 1648 M. 6.10 en 7.20: Gra mofoonmuzlek 11.20: Vlsclano-orkest en zang 7.50: Orkestconcert 9.50: Gra mofoonmuzlek 10.2012.20: J. Bouillon- dansorkest. Keulen 456 M. 5.50: Hans Bund's orkest 7.50: Orkestconcert 8.50: Gra mofoonmuzlek 11.20: Omroeporkest 1.35: Gramofoonmuzlek 3.20: Het Ber- glsche Landesorkest; hierna: gramofoon muzlek 5.25: Omroepkwlntet 6.20 Sollstenconcert 7.30: Vroolljk program ma 9.50—11.20: Omroeporkest en solisten. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 11.20 Gramofoonmuzlek 11.50: Salonorkest - 12.30: Omroeporkest 1.23: A. Felleman's orkest 2.05: Accordeonmuziek 2.20 A. Felleman's orkest 3.20: Radiotooneel 4.20: Concert 6.20: Kamermuziek - 8,35: Gramofoonmuzlek 7.20: Cabaret - 8.20: Omroeporkest 9.30: Gramofoon muzlek 10.2011.20: Omroepdansorkest 484 M 11 20: Gramofoonmuzlek 11.50: Omroeporkest 12.30: Salonorkest 12-W Gramofoonmuzlek 1.20: Zang l-3®' Planovoordracht 1.50: Orkestconcert - 3.35: Gramofoonmuzlek en zang 4-35: Ludo Langlols' orkest 5.35: Sollstencon cert 6.45: Gramofoonmuzlek 7-23: „Ciboulette", operette 9.30: Omroep dansorkest 10.2011.20: Gramofoon muzlek. Deutschlandsender 1571 M. 7.30: Oe- varieerd programma uit Keulen jj-2? Berichten 9.80: Sportreportage 190® Weerbericht 10.20—12.15: Ad. Lutter» Dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 8 Mei. Ie programma: lederen dag van 8-2' uur: AVRO. VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 8-« uur: KRO. NCRV. enz. 3de Programma: 8.00: Keulen of o»- 12.20: Brussel VI. 13.20: Keulen - Brussel VI. 16.15: Keulen - 21.20: Bn»; sel VI. 21.30: Beromünster Pl.m. 22-2u' Berlijn of dlv. 4de Programma: 8.00: Brussel VI. diversen 9.35: London Reg. J,", Droitwich 17,20: diversen 17 40: Bru- sel VI. of div. 18 05: Droitwich 22".: London Reg. 22.20: Droitwich 23 Parijs Radio. Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6