LAATSTE BERICHTEN De ramp van de „Hindenburg" IEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Vrijdag 7 Mei 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN Binnenland Buitenland Gedachten aan sabotage BEURSO VERZICHT RECHTZAKEN WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 769. binnenlandsch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.7 te Abisko. Laagste barometerstand 755.4 te Isafjord Verwachting tot den avond van 8 Mei: Zwakke tot matige Westelijke tot Noor- I delijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. I Aanvankelijk tijdelijk regen. Weinig veran- I cering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Sinds Woensdag maakte de depressie in het Noorden plaats voor een gebied van hoogen luchtdruk, dat nog steeds in betee- kenis toeneemt. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Zuid-Westen breidde zich over Centraal-Europa uit, doch neemt niet in beteekenis toe. Het minimum, dat gistermorgen voor het I Kattegat lag, trekt langzaam naar het Zuidoosten en blijlt den weerstoestand in onze omgeving beheerschen. Van een Oceaan-depressie, die gister- I morgen bij IJsland naderde, splitste zich 1 een secundaire depressie af, die thans over het Westen van Engeland ligt en zich liveneens naar het Zuidoosten beweegt. I In onze omgeving zijn de buiige winden Irerk afgenomen en in het Kanaal en ten I Zuiden daarvan ligt een regengebied. dat liet Zuidelijke deel der Noordzee en het I Zuidwesten van ons land omvat. In Cen- I rial-Europa is het weer helder en mooi, Ievenzoo in Midden- en Zuid-Frankrijk en Ito Zwitserland. De groote warmte in het I tosten verdween. Sinds gisteren is het veel Inrmer geworden op IJsland. I Het is te voorzien, dat in ons land de I vind lusschen Zuidwest en Noord zal blij- |;en, met betrokken en somber weer en lijdelijk regen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W., 12 gr. C., nu en dan regen. Londen: W„ 12 gr. C„ buiig. Berlijn: Z„ 10 gr. C„ mooi. Antibes: N., 17 gr. C.. fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 1 uur voorm.: 8'/i gr. C. (47 gr. F.) 12 uur s midd.: 9'/j gr. C. (49 gr. F.) 3 uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.) doogwatertijden te katwijk zee. Voor Zaterdag. Iloorm. te 0 u. 29 min.; nam. te 12 u. 44 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 8.05 nam. tot 3.49 voorm. maans- op- en ondergang. 7 Mei op: 2 uur 26; onder 15 uur 47. Lentefeest. Van het Lcidsche Volkshuis. ken aantrekkelijke uitvoering. Voor het Leidsche Volkshuis is de He- 1 btlvaartsdag sinds jaren een zeer be- I 'Wgrijke dag. En terecht, want het Lente- 1 '-ttt, dat dien dag door het Volkshuis ivordt gevierd, behoort ongetwijfeld tot de I 0®rnaa.mste zoo het niet het belang- I 'Usste is van alle feesten, op- en uit- I [«ringen, die in den loop van 'n jaar in of I nnwege het Volkshuis worden gegeven. I Op Hemelvaartsdag wordt door het I 'clkshuis de terugkeer van de milde lente 1 Jet al haar praoht, schoonheid en won eeren in de natuur, gevierd. Het lentefeest behoort in de openlucht jet domein van de herborene plaats te "Men, doch helaas bleken ook dit jaar de I 'eere voorjaarselfjes niet opgewassen te I ''li tegen den kouden Noordenwind en tooest ook nu weer de opvoering van het '«ntespel" in de Stadszaal plaats vinden. De zon liet ons echter niet in den steek u w was alsof de zonnestralen, die door I «bovenlichten van de groote zaal bin- leien. hun gouden licht over de zingende dansende kinderen lieten spelen, ver- I waren over dit blijde feest der lf«e bereid. 'oosls gezegd, werd het „Lentespel" op- Bvoerd, een spel, waarin we den telken- iire weerkeerenden strijd tusschen winter '1 voorjaar te zien krijgen. °2 waait de Noordenwind over de uit [hr winterslaap ontwakende natuuar, zoo jjhidan zendt het voorjaarszonnetje zijn !»»t ende straleo "aar de aarde, maar «ite, neen dat is het nog niet. Maart roert SS staartdonkere sneeuwwolken he rwen de aarde onder een witte vacht, r! schooljeugd geniet, doch de' elfjes die ™rzlchtig komen kijken, zijn teleurge- Si en verdrietig, want de kleine kabou- uVv 11 he" sullen helpen, vergeten hun Kruiser „Java" binnengekomen. Vanmorgen omstreeks halfzeven is Hr. Ms. „Java"' op de rede van Nieuwediep aangekomen. Om tien minuten over tien is de kruiser, geassisteerd door de sleepbooten „Nestor" en „Utrecht" binnengeloopen. Aan de haven speelde de stafmuziek der Koninklijke marine. Eenige duizenden be langstellenden sloegen het schouwspel gade. De „Java", die op 3 Maart uit Soerabaja is vertrokken en op 27 Maart bij Gibraltar arriveerde, heeft 95 schepen geconvoyeerd. laak I k#» en vo'8en het voorbeeld der school- "Seis. Doch dan zien zij het groote ver- handelsvereen. amsterdam. Naar wij vernemen zal worden voorge steld over het boekjaar 1936 een dividend uit te keeren van 1G"/» (v. j. 3'/»). scheepsbrand in haven van antwerpen. Aan boord van het Engelche s.s. „Oity of Tokio" dat een lading van 7500 ton goede ren, hoofdzakelijk katoen, aan boord heeft, is Woensdag in de haven van Antwerpen brand uitgebroken. Twee havenarbeiders, die zich in het ruim bevonden, toen de brand uitbrak, bekwamen ernstige verwon dingen, een derde wordt vermist. Ten einde den brand te blusschen heeft men het ruim vol water laten loopen. Deson danks woedde de brand gisterenmorgen nog steeds voort, doch gistermiddag wist men dezen te blusschen. Het schip ligt nu bijna geheel onder water maar kan niet zinken, aan gezien het met de kiiel op den bodem rust Men is bezig thans het water weg te pom pen. Een der gewonde arbeiders is inmid dels overleden, de vermiste arbeider heeft men nog niet kunnen terugvinden. beperkt bleef, heeft zich thans tot andere gebieden uitgebreid. Een uit Valencia afkomstig troepende tachement zou nabij Tortosa op vrij be langrijke troepen opstandelingen zijn ge stuit. die het den weg wilden versperren. Er ontstond een.verwoed gevecht, waarvan het resultaat niet bekend Ls. De socialistenleider Sese, die tot raads heer van justitie in den voorloopigen ge- rieraliteitsraad was benoemd, ls nabij het regeerlngspaleis door opstandelingen ver moord. Alle gewapende korpsen staan aan de zijde der wettige regeering onder generaal Pozas. die den strijd tegen de opstande lingen organiseert en over een groot con tingent manschappen beschikt. De guar- dias de asalto hebben aan de zijde der re geering de zwaarste verliezen geleden. toestand in catalonie verergerd. De laatste berichten, die uit Catalonië zijn binnengekomen, bevestigen, dat de toestand in de generaliteit is verergerd. De strijd, die-op 4 en 5 Mei nog tot Barcelona TSJECHO-SLO W AKIJE Benesj vreest geen direct oorlogsgevaar. Tijdens een officieel bezoek aan Zuid- Bohemen heeft de president, dr. Benesj,. o.a. verklaard: Op het oogenblik vrees ik geen enkel oorlogsgevaar. Ik geloof, dat wij in de volgende jaren den vrede zullen be waren. Er zou iets geheel onverwachts moeten gebeuren, om ons te doen vrec- zen, dat het anders zou zijn. Ondanks de huidige spanning, ondanks de internationale onzekerheid, ben ik vast van oordeel, dat het er in laatste instantie om gaat. hoe de groote mogendheden zich op verstandige wijze met elkander kunnen verstaan en tot een accoord kunnen komen. Wij mengen ons niet in haar conflicten. Wel zullen wij altijd klaar staan om onze huidige gedragslijn voort te zetten en ook overeenstemming voorbereiden met onze nabuurstaten Duitschland, Polen en Hon garije. Ik ben overtuigd, dat wij daarin zul len slagen. Verder zei de president nog: „Wij hebben het recht onze rechten en ons vaderland te verdedigen en wij zullen op dit punt niet toegeven, er gebeure wat er wil. Van eenige vijandschap tegen wie ook, is echter geen sprake. Ik zie in Europa een streven naar evenwicht en gemeenschappelijken arbeid. Ook wij moeten daaraan medewerken, door ons voor te bereiden bp een toekomstige samenwerking ook met Duitschland. Hon garije, Polen en onze andere nabuurstaten, waarbij wij echter hand in hand samen gaan met West-Europa". driet der elfjes en in minder dan geen tijd kan de boer zijn zaad aan de aarde toe vertrouwen. De vogels zijn reeds druk in de weer met de zorg voor hun jongen, de ge- heele natuur schudt haar oude kleed af en steekt zich in een nieuw frisch pakje Ook de Leidsche peueraar trekt er met hengel en net op uit, doch het warme zon netje neemt hem bij den neus en doet hem in slaap vallen. De kwajongens laten deze gelegenheid om kattekwaad uit te halen, niet voorbij gaan! Het wordt Paschen, een vroolijke dans wordt er door de kinderen om den Mei boom uitgevoerd en allen zijn verheugd over de komst van de door de zon om straalde, nieuw-leven-brengende lente. Dat is in het kort de inhoud van dit op zoo voorbeeldige wijze door ongeveer 200 jongens en meisjes uitgevoerde „Lentespel" Wederom heeft de Hemelvaartsdag voor het Leidsche Volkshuls, mej. Ruth en haar vele helpsters en helpers een groot succes gebracht Zij kunnen er van overtuigd zijn, dat deze jaarlijksche uitvoering door velen op zeer hoogen prijs wordt gesteld. vragen aan den raad. Inzake de reorganisatie der Stedelijke Lichtfabrieken. De heer P. M. v. d. Voort .heeft den Raad verzocht hem verlof te willen verleenen, aan 't College van B. en W. de volgende vragen te mogen stellen. 1. Hebben B. en W. kennis genomen van het artikel in 't avondblad van de „Vooruit" vgn 4 Mei J.I., waarin opgenomen de con clusie van de Algemeene Ambtenaren- en Wersliedencommissie, om de ontslagen uit gereikt aan een gedeelte van het personeel van de Lichtfabrieken voorloopig in te trek ken. totdat 'n behoorlijke afvloeiings-rege- ling is vastgesteld? 2. Zijn B. en W. bereid aan den Raad mede te deelen wat hun standpunt zal zijn t. a. van 't met op een na algemeene stem men aangenomen voorstel van de Alge meene Ambtenaren- en Werkliedencommis sie in haar vergadering van 30 April j.l. en waarin uitgesproken de wensohelijkheid, i niet eerder tot ontslag over te gaan. alvo- rens 'n afvloei!nes-regeling is vastgesteld, in overeenstemming met 'n dergelijke ont werpregeling van het Centraal Overleg? Het raadslid de heer J H. Schüller heeft bh den raad een amendement Ingediend om het. voorstel sub b van den heer F. Eiker bout te wijzigen als volgt: b. De woningbouwvereniging „Eensge zindheid" uit te noodigen plannen in te dienen tot het bouwen van arbeiderswonin gen en hiervoor de terreinen beschikbaar te stellen ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot arts de heeren G. C. Smit (Oegstgeest), J. R. von Ronnen (Scheveningen) en mej. J. S. H. Beek (Den Haag). De heer P W Bol, assistenl der Di recte Belastingen a'hier is met ingang van 1 Juli overgeplaatst naar Nijmegen, alwaar hij voor opleiding tot hoogeren rang zal worden werkzaam gesteld in den dienst der Grondbelasting. ^AMSTERDAM. 7 Mei. Op de Amsterdamsche effectenbeurs be stond heden een vaste stemming, doch de handel was beperkt. De berichten omtrent het welslagen van de suilserconferentie te Londen en de dividendaankondiging van 16"/» door de Handelsvereen. Amsterdam, maakten een aangenamen indruk en de suikerfondsen waren dan ook vast gestemd De omzetten waren evenwel klein. H.V.A.'s werden belangrijk hooger afgedaan en kwa men ver boven 500'/». Ook Java Culturen alsmede de aandeelen in Indische cultuur- banken werden hooger genoteerd. Van de industrieelen waren vooral Unilevers goed gedisponeerd, klaarblijkelijk in verband met de gunstige uitlatingen op de vergaderin gen van de Unilever N V. en de Unilever Limited inzake de vooruitzichten en de positie van het concern. Ten opzichte van den vorigen beursdag kon een koerswinst van eenige procenten worden gemaakt. Aku's waren goed van toon. J De PWlips-aandeelen werden ex-dividend 6 genoteerd en hiermede rekening hou dende, waren zij goed prijshoudend, doch niet veel veranderd. Ook voor de Rubber- aandeelen bestond een vaste tendenz en Amsterdam Rubbers werden boven 3O0 °/o afgedaan. Onder beurstijd echter kiwam eenig materiaal aan de markt en dit kon sleohts worden opgenomen tot terugioo- pende koersen, zoodat het hoofdfonds de 300"grens later weer in benedenwaartsche richting passeerde. Diverse incourante soor- ent werden hooger afgedaan en in enkele gevallen kon een behoorlijk avance wor den geboekt. In tabakken ging niet veel om. Deli Batavia's stegen een tiental punten boven het vorige slot. Oude Deli's en Senembah's waren prijshoudend zonder meer. Van de petroleumaandeelen werden Koninklijken enkele procenten hooger In gezet, doch geleidelijk aan had een kleine zinking plaats. De Amerikaansche soorten bleven op peil. De affaire in scheepvaart papieren had weinig te beteekenenn. Oude Vaarten. Koninklijke Booten, Scheepvaart Unies en de gelieerde aandeelen konden zich alle iets verbeteren. De Amerikaansche markt had een stil voorkomen. Zelfs in Bethlehem Steels en United Sta tes Steels ging nu en dan in het geheel niets om De koersen kwamen Iets hooger te liggen, zonder dat groote verschillen voorkwamen. Voor Beleggingswaarden be stond een prijshoudende tendenz De 3 obügatiën Nederland werden vrij belangrijk hooger afgedaan. De meening van den directeur van Lakehurst. De directeur van het vliegveld Lakehurst, Gil Robb Wilson, heeft verklaard: „Er ls Iets vreemds in deze ontploffing in gaskamer twee aan de ach terzijde. Het luchtschip stond op het punt te landen, toen vlammen uit den achter steven omhoog sloegen. De personen, die zich in de motorgondels bevonden zijn ge red. Ik heb een-en-twintig jaar evaring, ik heb ontploffingen gezien en vliegtuigen brandend omlaag zien storten, maar zoo iets als de ontploffing van de Hindenburg heb ik nog nooit gezien. Ik kan de matrozen, die zich in de vlammen waagden om de passagiers te redden, niet genoeg gelukwensciien. Het federaal luchtvaart bureau van den staat New-Jersey zal een onderzoek instel len, doch ik herhaal dat er iets vreemds is in deze ontploffing". De burgemeester van New York, Laguar- dia was korten tijd na het ongeluk op het vliegveld aanwezig en leidde persoonlijk het reddingswerk. Het wrak van het lucht schip wordt bewaakt door militairen en politie van den staat New Jersey Nog heden zal zich uit Duitschland een commissie, bestaande uit vertegenwoordi gers van de Zeppelin-bouwmaatschappij het instituut van onderzoek voor lucht vaartkwesties en het ministerie voor lucht vaart, naar New York begeven om een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de ramp. De Dultsche ochtendbladen wijzen er alle op, dat het luchtschip reeds langen tijd zonder ongelukken ontelbare malen over den Oceaan is gevlogen. De ramp treft het Dultsche volk zwaar, doch kan het niet ontmoedigen. Reeds nadert in de construc tiehal te Friedrichs'.rafen een nieuw lucht schip zijn voltooiing en binnen afzienba- ren tijd zal dit in plaats van de „Hinden burg" over de Oceanen vliegen als bood schapper van de Duitsche natie, welke de volken verbindt. De slachtoffers. In de groote hangar zijn de lijken van de slachtoffers ondergebracht. In een zaal hiernaast heerscht een koortsachtige be drijvigheid, hier worden alle gaovens, welke op de ramp betrekking hebben, ver zameld. Volgens de opgaven v~n r.2' i uur hedenochtend bedroeg het aantal doo- den en vermisten twee en dertig, waar van twee dooden in het ziekenhuis lagen. Zes en zestig personen zijn aan den dood ontsnapt, nJ. vier en twintig passagiers en twee en veertig leden van de bemanning. Bij het wrak werd nog het stoffelijk overschot gevonden van iemand, die als toeschouwer het landen van het luchtschip gadesloeg en zich op het oogenblik van de ramp bij »c landingsmast bevond. Sabotage-gedachten! Graaf Zeppelin, een neef van den uitvin der, die zich op het oogenblik op een zaken reis te Chicago ophoudt, verklaarde, dat de ramp zeer wel door sabotage kan zijn ont staan. Hij voegde hieraan toe, dat deze veronderstelling slechts gegrondvest is op de eerste berichten. Hij wees erop, dat de ontploffing in het achterschip is ontstaan, waar zich geen brandbare stoffen bevinden. De gaskamers bevonden zich in het midden van het schip. Dr. Eckener, die gisteravond te Graz was aangekomen, heeft den vertegen woordiger van Reuter verklaard, dat de ramp van de „Hindenburg" vermoede lijk te wijten is aan sabotage. Ik heb herhaalde malen anonieme dreigbrieven ontvangen", zoo zclde hij, „waarin ik werd gewaarschuwd de „Hindenburg" vooral niet op Lakehurst te doen landen. Het is onmogelijk, dat de ontploffing door bliksem is veroor zaakt, want het luchtschip was van de meest moderne preventie-apparaten voorzien". Dr. Eckener. die een reis door Oostenrijk zou maken om voordrachten te houden, heeft deze reis afgebroken en is vanochtend naar Berlijn teruggekeerd. Onderhoud met den heer Van Tijen. De heer Van Tijen, die 74 reizen per Zep pelin meemaakte, w.o. 24 over den Oceaan (totaal 2700 vlieguren aan boord van de „Graf Zeppelin!) was natuurlijk zeer onder den Indruk. Een oordeel over de oorzaak van de ramp kon hij zich natuurlijk bij het ontbreken van nadere gegevens daar omtrent moeilijk vormen. Dat de brand zou zijn ontstaan in een der motorgondels, achtte hij zeer onwaarschijnlijk, aangezien de motoren van de „Hindenburg" met ruwe olie worden gevoed. Ontploffing daarvan is geheel uitgesloten, zoodat van een steek vlam uit een der motorgondels, die de wa terstoflading zou hebben bereikt, geen sprake kan zijn geweest. Er moet dus op andere wijze vuur bij het waterstofgas zijn gekomen. De ervaring aan boord van de „Graf Zeppelin" had den heer van Tijen geleerd dat nergens, waar zich het waterstofgas bevindt, vuur of iets dat vuur kan veroorzaken, aanwe zig is en dat in deze ruimten ook nooit met vuur gewerkt wordt. Gezien de berichten over de weersomstandigheden te Lake hurst op het moment van de ramp, schijnt de mogelijkheid niet uitgesloten, dat blik seminslag oorzaak van het ongeluk is. Tot nog toe is echter ook onweer nooit gevaarlijk voor de Duitsche luchtschepen gebleken. Op verschillende reizen heeft de heer van Tijen het meegemaakt, dat het luchtschip door onweersbuien voer en dooi den bliksem werd getroffen. De electrische lading verspreidde zich dan onmiddellijk over de groote oppervlakte van de romp en vloeide aan de scherpe punten af, zon der eenig ongerief te veroorzaken. Wel moet rekening worden gehouden met de omstandigheid, dat bij het aflaten van-waterstofgas, wat geschiedt door een uitlaat naar boven toe. waardoor het lichte waterstofgas opstijgt, in het bovenste ge deelte van de romp door menging van waterstofgas met zuurstof uit de lucht, het licht ontDlofbare knalgas ontstaat. De ruim te. waarin dat gas zich kan vormen, is echter goed geisoleerd van de waterstof- cellen en men laat ook nooit waterstofgas ontsnappen bij onweerachtig weer, zoodat de heer van Tijen zich moeilijk kon voor steilen dat men dit gisteren onder de gegeven weersomstandigheden te Lake hurst wel heeft gedaan. Condoleanties. Bijna onmiddellijk na het ongeluk heeft president Roosevelt aan Rijkskanselier Hitier zijn medeleven betuigd met de ramp. Staatssecretaris Huil heeft minister von Neurath een condoleance-telegram gezon den. VOETBAL. D. S. O. II—ROODENBURG II. Door een 50 overwinning op Rooden- burg II heeft DS.O. II haar kampioens kans behouden. Met de rust was de stand 20. De wedstrijd D.S.O. IIILeidsche Boys III ging niet door aangezien Leidsche Boys niet opkwam. west europa—centraal europa wisselkoersen. Londen 9.00; Berlijn 73.27: Parijs 8.17 3/4; Brussel 30.78 1/2; Zwitserland 41.71: Ko penhagen 40.20; stockholir 46.40; Oslo 45.22 1/2; New-York 1.82 1/4: Praag 6.36. Prolongatie 1"/», part. disc. 1/4»/», daggeld 1/4°/». Registermarken 35 3/8; Crediet Sperrmar- marken 18; Effectensperrmarken 16 7/8; reismarken 50; bankpapier 413/4. Nederland stelt Caldenhove, Smjt en Bakhuys voor. Naar wij vernemen heeft de keuzecom- missie van den K.N.V.B. aan de selectie commissie voor het West Europeesch elftal geadviseerd de speler Caldenhove, Smit en Bakhuys in de West Europeesche ploeg, welke op Zondag 20 Juni a.s. te Amster dam tegen Centraal Europa uitkomt, op te nemen. Bij Bakhuys hesft men de reserve gemaakt dat deze geruimen tiid voor den wedstrijd medisch onderzocht zaJ moeren worden, opdat deze speler volkomen fit kan worden verklaard. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. De Rotterdamsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen de 44-jarige huis houdster J. M. C. v. d. H. uit Valkenburg, die op 25 Juni 1936 in een strafzaak tegen W H. v. d. M. onder eede valsche verkla ringen heeft afgelegd. De Rechtbank veroordeelde haar tot 4 maanden gevangenisstraf. per IJMUIDEN, 7 Mei 1937. Tarbot per KG. f. 0.620.40; Griet per kist van 50 KG. f.2511; Tongen per KG. f. 0.920.65; Zetschol per kist van 50 KG. f.21; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 163.60; Schar per kist van 50 KG. f. 5.302.35; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 2.70—1.25; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 12; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 11.50 8.50; Kabeljauw per kist van 125 KG. 1.37.5018; Gullen per kist van 50 KG. f.126.60; Lengen per stuk f. 1.60—1.08; Wijting per Kist van 50 KG. f. 3.80—1.60; Makreel per kist van 50 KG f. 2.70. Aangekomen 3 stoomtrawlers: IJM. 95 met f.1418; IJM. 432 met f 819; IJM. 97 met f. 957. En de loggers: KW. 112 met f.123; KW. 43 met f. 574; SGH. 130 met f. 938. MAIKI LEIDEN. 4 Mei 1937. Noteering coop, groen ten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Lei den en Omstreken". Prei f. 1.502.50; Kro- jten f. 0.60—1.20: Peen f. 1—3.50; Andijvie f. 6 120; Sla f.612; Snijboonen f.60—61 per -100 K.G. Witloof f 1619; Postelein f.20— 30; Spinazie f.4—7 per 100 K.G. Komkom mers f.12; Bloemkool f.2—11.60; Salade f. 1.104.80; Rabarber f. 0.601 per 100 st. 'Pieterselie f. 0.80; Radijs f. 0.50—1.80; Sel derie f. 0.30—1.50; Peen f.5—10; Rabarber f. 2.104.60; Raapstelen f. 0.300.60 100 bos. LEIDEN. 7 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 595 runderen 386 kalveren 1000 schapen. 1316 varkens 28 stieren 90—290, kalm: 217 kalf- en melkkoeien 180300. vlug' 188 varekoeien e.a. 140—210. t. vlug: 162 vette koeien 170—330 per stuk. 58—80 ct. per K.G.. vlug; fokkalveren 1018. vlug: 37 vette kalveren 45—90 per stuk. 6092 ct. per K.G matig; 349 nuchtere kaveren 6 13. vlug: 363 vette schapen 24—32 150 weideschanen 1822. 487 lammeren 813. stug: 372 meslvarkens 17—40 883 biggen 1015. vni goed; 4 oaarden: 42 bokken en geten 3—14; 61 zeugen 55—75. vrii goed. LEIDEN, 7 Mei Kaasmarkt. Aangevoerd Goudsche kaas 55. Leidsche kaas 13 partijen, totaal 68 oarliien. Goudsche kaas le soort 18.5019 50 idem 2e soort 1718: Leidsche kaas le soorl 15—17 Handel matig. VOORSCHOTEN. 5 Mei Kipeieren 2 60 3.20 eendeieren 1.50—2.90 per 100 stuks.. Duiven 12--18 ct oer stuk LEEUWARDEN 7 Mei Edammer kaas 20 plus r. 7.50—8 per 100 KG.; 40 plus f. 13.50. —14: Goudsche kaas 20 plus f. 7.50—8; 40 plus f. 13.5014; Broodkaas 40 plus f. 13.50 —14; Leidsche 20 plus f.88.50. Stem ming; kalm. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3