'9... TRIUMPH -PEREZ— DELFTSCHE SLAOLIE ir«H DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 7 Mei 193J 'n Triomf van Smaak! Een feestelijke Ouderavond PERZISCHE TAPIJTEN Van de Openb. Lagere Scholen aan den Zuidsingel Vrijz. Dem. Bond. CA LVÉ - KWALITEIT VIRGINIA CIGARETTES PE POPPEN BRUILOFT. Woensdagavond heeft een bijzonder feit zich afgespeeld in de groote Stadszaal, die vrijwel geheel gevuld was Daar werd een ouderavond gehouden van de Openb. Lagere Soholen A en B van den Zuidsingel (hoof den de heeren A. v. d. Neut en J. Berk en- bosoh). Een ouderavond, die echter niets leek op een gewonen ouderavond: het was een waar feest! Grootsch van opzet en uit nemend van uitvoering. Dit ter eere van het 30-jarig bestaan der school. Geopend werd, na een inleidend woord van den heer N. J. Swierstra, vooratter der feestcommissie, die dezen avond als cere moniemeester dienst deed, door den heer v. d. Neut met een hartelijk welkomstwoord, speciaal tot den burgemeester, den Gem. Inspecteur van het L.O., den Inspecteur v. h. Rijksschooltoezicht, den afgevaardigde der PI. Schoolcommissie, den Schoolarts, den heer P. Velthuizen, het dag. bestuur van den Centrale Ouderraad, dag. best. Volks onderwijs, de afgevaardigden der besturen van de Vereen, van Hoofden van Scholen. Het Nederl. Onderw. Genootschap, den Bond van Nederl. Onderwijzers, de hoofden, on derwijzers en onderwijzeressen der Openb. Lagere Scholen van jn en buiten Leiden en alle andere aanwezige gasten. Gaarne had spr. Ook een Woord van wel kom gesproken tot den heer P. G. Hoeks, het oud-hoofd, die zooveel voor de school heeft gedaan, doch helaas is hij wegge rukt uit ons midden. Enkele woorden werden gewijd aan de historie en tenslotte hulde gebracht aan de ouder-commissie. Een prettig feest werd allen aanwezigen toegewenscht. Daarop volgde voor de pauze een uitvoe ring door de kinderen. En hoe! Het was in derdaad schattig deze ieugd zioh aldus te zien geven in allerlei vorm: een zang- en zegspel (van den Kleinen Hans getiteld), een kabouterspel en vooral het juweeltje van 'n Poppenbruiloft. Welk een voorberei ding is er noodig geweest om alles zoo te doen kloppen en zulk een praoht-vertolking te verkrijgen. Men denke b.v. aan de beel dige costuumpjes etc.! Het was kostelijk en toen degenen, die daarbij de leiding hadden in de eerste plaats het echtpaar v. d. Neut en voorts het echtpaar Kühler en mej. Sin- geling, door den heer Swierstra met een prachtigen bloemenmand werden gehuldigd, onderstreepte de gansche zaal met dave rend applaus dit welverdiende, kleine loon voor zooveel arbeid. Namens de afd. Leiden van het Ned. Ond. Genootschap werd nog een bloemenhulde gebracht aan hoofden en personeel, terwijl "aan het echtpaar v. d. Neut namens eenige bevriende families nog een bloemstuk werd aangeboden. Woorden van groote waardeering werden gesproken door den burgemeester, mr. A v. d. Sande Bakhuyzen, door den inspecteur van het L.O. den heer Baak. door prof. Eerdmans namens de afd. Leiden van Volksonderwijs, door den heer Harting als voorzitter van den centralen ouderraad, die zijn woorden vergezeld deed gaan van een voorzittershamer met zilveren inscriptie en tenslotte door den heer Boom namens de oudercommissies, die een keurige ets voor de school ten geschenke aanbood. Na de pauze volgden nog een tweetal nummers van het personeel der school, een tooneelschets van Multatull's Woutertje Pieterse's -Rooverslied en een Chineesche dans. Het was al vrij laat, toen de heer Ber kenbosch het slot- en dankwoord sprak. Dank voor de succesvolle verloting, tenge volge van de medewerking van tal van Leidsche middenstanders en fabrikanten ■bulten de stad. voor het beschikbaar stellen der zaal door B en W.. voor de medewer king van de Mondaccordeonclu'o D O.B. die inderdaad den avond zeer verdienstelijk opluisterde voor de bloemen van het N.O.G. de oudercommissie, het personeel, doch bovenal voor het echtpaar v. d Neut. dat de ziel is geweest der voorbereiding en uitvoering. Het was een welgeslaagde avond, die waarschijnlijk ook propagandistische waar de zal hebben voor het openbaar onderwijs. Minister Oud spreekt. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden Oegstgeest van den Vrijz. Democrati- schen Bond heeft Woensdagavond in de uitstekend bezette Stadsgehoorzaal de mi nister van financiën, mr. P. J. Oud. een verkiezingsrede uitgesproken. De afdeelingsvoorzitter, mr. C. J. Goud smit, sprak een openingswoord, waarin hij er op wees, dat in de afgeloopen jaren veel entiek tegen het regeeringsbeleid is gehoord. Spr. achtte het een voorrecht hier te midden van de Leidsche vrienden nog eens onomwonden te mogen zeggen, dat wij de aanvallen tegen dit beleid, die gepaard gingen met de voorstelling, dat bij een ander beleid de economische toestand in Nederland beter zou zijn geweest in hooge mate onbillijk achten. Onbillijk, omdat de in de zware achter ons liggende jaren genomen maatregelen tot heil van ons volk hebben gestrekt. De economische nood was hoog gestegen. In heel veel aan ons, maar niet minder ook aan U dierbare zaken moest het mes wor den gezet. Het mes, dat genezing bracht cn zal brengen. Het was de veel gesmade, maar eenig mogelijke aanpassingspolitiek, die ons vaderland heeft gered. Ieder onzer heeft daarvoor zijn offers gebracht. Offers, die oneindig veel grooter zouden zijn ge weest daarvan ben ik overtuigd, wan neer gij niet mede aan het roer had ge staan. En thans staan wij voor de taak op positieve wijze onze beginselen uit te dra gen. Op positieve wijze, omdat bij ons Vrij zinnig Democraten, de negatieve methode, uitsluitend bestaande in het kritiseeren van den tegenstander nimmer sympathie heeft gehad. Wij behoeven onze kracht ook niet In deze negatieve propaganda te zoeken, want onze beginselen zijn zóó schoon en zij pas sen zóó zeer bij het Ned. volkskarakter, dat wij onze beste propaganda voeren kunnen door meerdere bekendheid aan die begin selen te geven. Spr. wekte in dit verband op een ruim gebruik te maken van het propaganda- bureau. Hierna was het woord aan minister Oud. Deze wees op het verschil met vroegere verkiezingen, nu de Vrijzinnig Democraten mede zitting hadden gehad in het mi nisterie. In 1933 werd gebroken met het systeem dat er waren kabinetten van links of rechts. De grondslag was breeder dan in jaren gewoonte was geweest. Toch was er geen verdoezeling van be- 'S-GRAVENHAGE NOORDEINDE J4Q C Een „echt" Perzisch Tapijt is niet duurder dan een goed machinaal kleed 872 (Ingez. Med.) ginselen Dat mag nooit. Ongetwijfeld zijn het moeilijke jaren geweest. De Vrijzinnig-Democraten stonden in 1933 voor een moeilijke keuze of zij al dan niet mede de verantwoordelijkheid zouden dragen voor het regeeringsbeleid in crisis tijd. Naar de overtuiging, dat zij anders niet zouden hebben gediend het democratisch staatsbestel, het staatsbestel van vTijheid en verdraagzaamheid, heeft hen er toe ge bracht mede-verantwoordelijkheid te aan vaarden voor impopulaire maatregelen. Daar waar de orde en de financiën niet goed worden behartigd komt dictatuur. Democratie moet toonen wat zij kan ook. J zeker in moeilijke tijden. Wat de financiën betreft staan de V.-D. met beide voeten op den grond. Men kan geen sociale kathedralen bouwen op een economisch moeras, zooaals minister Ge- lissen eens zeide. 1 De flnancieele toestand was zeer slecht in 1933. Tegen dalende inkomsten stonden verhoogde uitgaven. De opbrengst der Inkomstenbelasting in hoofdsom bedroeg 90 millloen in 1930. tegen 45 millloen in 1936. Wanneer in 1933 geen bezuinigingen waren ingevoerd, had er een staatsbankroet gekomen. Dan waren de belangen van het volk slecht gediend geweest. De belangen niet in de eerste plaats van den rijke, maar niet minder van den arbeider, den mid denstander en den ambtenaar. Een gezonde financieele politiek is dus de democratische politiek bij uitnemend heid In 1934 was er een tekort op de staats- begrooting van 190 millloen. Niet aanpas sen. maar aanpakken is een valsche leus. Er is nooit zooveel aangepakt als in de afgeloopen 4 jaar. Bovendien: de taak van een regeering is altijd aanpassen. Gelijk een particulier bij achteruitgang In zaken zich afvraagt: hoe pas ik de inkomsten en uitgaven aan bij de gewijzigde omstandigheden, is dit even zeer de taak der overheid. De S.D.A.P. houdt niet voldoende reke ning met de vraag of de uitgaven produc tief zijn. Doch wie zich aan een ander spie gelt. spiegelt zich zacht. Vergelijk daar mede eens de politiek van Blum, die ver hooging van loon. vacantiegeld en 40- urige arbeidsweek invoerde, hetgeen tot ge volg had: ontreddering van de staatsfinan ciën. De ..Planpolitiek" houdt geen voldoende rekening met het feit. dat de economie zich niet zoo eenvoudig in een bepaald plan laat dringen. Spr. heeft altijd gezegd: als we maar volhouden, evenals Columbus zeide: door zetten dan zien we wel land, ook al werd het scheepsvolk lastig. En nu zien we: de belastingopbrengst is beter geworden, terwijl de werkloosheid zich in dalende lijn beweegt. Daaruit blijkt dat die aanpassingspolitiek nog zoo slecht niet was. Het Is onrechtvaardig om te zeggen na 4 jaar moeizaam zwoegen, dat de verbete ring ondanks de regeeringspolitiek is ge komen. De staatsfinanciën zijn gered. Na een korte pauze vervolgde spr.: Ons staatsbestel is er één van vrijheid en verdraagzaamheid. Daartegenover scha ren zich de extremisten: links: de commu nisten en rechts: de nat.-socialisten of fascisten De terminologie uiterst links tegenover uiterst rechts is niet gelukkig. Want com munisten en nationaal-socialisten zijn zeer verwant. Zij vormen als het ware twee loten van één stam, In het wezen der zaak zijn belde gelijk. Immers beiden zien den staat als doel In- plaats van den staat als middel. BIJ de democraten gaat het om den mensch. De Vrijzinnig-Dem. streven er naar om de voorwaarden in het leven te roepen tot de volledige geestelijke, zede lijke en stoffelijke ontplooiing van de men- schelijke persoonlijkheid. Het gezag is onmisbaar om de vrijheid voor den mensch te handhaven: zonder gezag is er anarchie en bandeloosheid. Vanzelfsprekend moet dat gezag aan be paalde elschen voldoen. Het gezag moet er in geen geval op gericht zijn de vrijheid te doen verdwijnen. Als de staat almachtig is. is er geen vrijheid van godsdienst, meeningsuitlng, drukpers. Het gezag moet gegrond zijn op vertrouwen en niet op vrees. Bij de democratie is het gezag op ver trouwen gebaseerd en bestaat een nauwe band tusschen regeering en geregeerden. Bij ons zorgt het hoofd van den staat er voor, dat de regeering steunt op het ver trouwen van het volk in verband met vrije verkiezingen en vrije partijvorming. Er is gelegenheid en vrijheid van critiek. Die critiek is een zegen voor volk en re geering. Hoe geheel anders is het bij de dictatuur. De Kroon wordt daar afgesloten van het volk. De burgers kurtnen zich niet uiten, hetgeen vroeg of laat tot burgeroorlog moet lelden. a Bij ons is er ook een hechtere en hoo- gere eenheid, al zijn er verscheidene groe pen van verschillende beginselen. De taak van de leiders in een democra- tischen staat Is oneindig zwaarder en schooner dan van den leider in een dicta toriaal geregeerden staat. In een democratisch land moeten de lei ders zoo noodig met argumenten anderen weten te overtuigen en ook acht slaan op hetgeen anderen zeggen. In een dictatoriaal land kent men alleen maar commandeeren. Wij moeten een een heid vormen tegen de extremisten, die ons staatsbestel willen omverwerpen. Maarsamenwerking is daarom nog geen samensmelting. In de 4 jaren die achter ons liggen, is daardoor goed werk kunnen worden verricht, doordat men met behoud van eigen beginsel streefde naar samen werking in het belang van het volk (Applaus). Spreker wil ook nooit vergeten Vrij zinnig Democraat te zijn. zooals ook Ur. Colijn nooit vergeet dat hij A.-R. is. Zoo is ook in het verleden, b.v. door de groote politici der vorige eeuw, groot werk verricht met.behoud van het eigen begin sel in het belang van ons volk. Daartegenover staan de extremistische groepen, die zoo graag een niet-Neder- landsche politiek willen voeren. Spreker herinnert aan den dag van de i depreciatie van den gulden, toen het in het belang van ons vaderland was, dat geen i paniek ontstond en toen in de Tweede Ka mer de communisten en in de Eerste Ka mer de nationaal-socialisten alles deden om onrust te veroorzaken. Spr. besloot met een beroep op de Ne derlanders. Moge 't Nederlandsche volk bij de stem bus toonen wars te ziin van extremisten en moge de V.-D. pal blijven staan voor hun schoone beginselen (Daverend ap plaus. Mr. Goudsmit sprak een kort slotwoord. 878 (Ingez. Med.) Zendingsfeest op „Oud-Póelgeest". Hemelvaartsdag 1937. Een geslaagde bijeenkomst. Evenals andere jaren werd ook ditmaal op Heme'.vsmrtsmiddag een zendingsfeest gehouden uitgaande van de Vereeniging tot bevordering der Zendingszaak voor Lei den en Omstreken. Het wees was gelukkig van dien aard. dat dit feest in de open lucht kon worden ze- houden. Een vroolijk zonnetje speelde door de boomen en gaf aan alles een feestelijke tint. Muzikale medewerking werd verleend door de Leidsche Chr. Harmonievereeniging dir. A. H. J. Bochhove. Deze vereeniging begon met het spelen van een moolen marsch ..Death on Glory", waarna ds. M. J. Punselle Ned. Herv. Pre dikant alhier, het spreekgestoelte beklom om het samenzijn te openen Spr. verzocht de aanwezigen om gezamenlijk te zingen: Kom. Heilige Geest Daarna ging hii voor in gebed om een zegen af te smeken over het werk der zending en dit samenzijn en om dank te brengen aan God, dat HM ons de gelegenheid gaf hier samen te komen. Ds. Punse'.ie sprak hierna een openings woord Spr. bracht allereerst dank aan de eigenaresse van het mooie landgoed „Oud- Poelgeest". die de gelegenheid gaf tot het houden van dit feest. Daarna ging hit over tot een korte beschouwing over de beteeke- nis van „Hemelvaartsdag" in verband met het Zendingswerk „Zending" en „feest" lijken twee woorden die met elkander in strijd ziin; „feest" is blijheid en vreugde, „zending" is zorg en moeite. Maar door de groote liefde van Christus die ons het werk in de handen heeft gelegd, zal de zorg verminderen en het feest grooter worden. Als is de taak die we hebben tegenover de stervende wereld zeer moeilijk en zwaar, toch is het een heerlijk en groot werk. Na nog gewezen te hebben op de vele zegeningen hieraan verbonden, werd gezon gen: „Nooit kan 't geloof te veel verwach ten". Hierna kreeg het woord de heer A van Dijk, Oud-Zendeling van West-Java voor het uitspreken van zijn rede getiteld „De Goddelijke lijn in 't Zendingswerk op West- Java". Spreker sprak eerst over de menschelijke lijn. n.l. het verspreiden en rondbrengen van het Evangelie, om daarna aan te too nen dat al dit werk voor niets is, als God zelf niet werkt in de harten. Spreker nam in gedachten zijn toehoor ders mee naar het zendlngsveld op West- ]Java. Hij vertelde van een Soendaneesche aessapriestervan de angst voor den dood die dezen man bezielde, van zijn zoeken naar iets wat sterker zou zijn dan de dood en van zijn vinden van Jezus Christus als zijn Heiland en Zaligmaker. Veel verach ting en hoon had deze man van de Moham- medaansche opperhoofden te verdragen, maar thans is in dat zelfde dorp een klein zoon, als Soendaneesch predikant, werk zaam en worden er honderden bekeerd van den Islam. Dat is de „Goddelijke lijn". Hierna werd een collecte gehouden, onder het zingen van het zendingslied: „Op Gods akker wordt gezaaid". De heer S. Riemens, hulpprediker te Haarlem, beklom nu het spreekgestoelte voor een woord van opwekking tot de jeugd van Leiden om medewerking in het zen- dingwerk. Spreker nam als onderwerp: „Strijden voor Jezus is strijden voor de Zending". Allereerst schetste hij zijn houding tegen- 25-JARIG JUBILEUM. Bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmij. N.V. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer J. H. Brandt, werkzaam bij A. W. Sijrhoff's Uitgevers Mij N.V., als boekdrukker bij deze onderneming in dienst trad. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de heer Brandt, vergezeld van zijn echt- genoote. hedenmorgen ten kantore der vennootschap ontvangen en door zijn di recteur hartelijk en waardeerend toege sproken. Met het aanbieden van de ge bruikelijke gratificatie alsmede een fraai bloemstuk beëindigde spr. zijn speech. Vervolgens voerden de algemeen procu ratiehouder en de bedrijfschef 't woord, welke laatste den jubilaris namens procu ratiehouders en chefs een mooi souvenir aanbood In een der fabriekslokalen, waar 't vol tallig technisch personeel zich inmiddels had verzameld, vond de huldiging door zijn collega's plaats. Huh woordvoerder schet ste Brandt als een goed kameraad en be kwaam vakman en offreerde hem namens allen een paar mooie fauteuils. Een door den zetter Hes knap geteekende oorkonde, vermeldde de namen der aan dit hulde blijk deelnemende collega's. De jubilaris, getroffen door de hem ge brachte hulde, betuigde den verschillenden sprekers zijn grooten dank. over de Zending die vroeger slechts opper, vlakkig en slap was, maar door het con tact met Dr. Oremer zoo geheel anders is geworden. Hij sprak van het vuur van Gods liefde, dat brandde in zijn hart, zooals het brandde in het hart der discipelen op het Pinksterfeest, zoodat zij niet konden blijven In de opperzaal, maar uitgingen om te ver kondigen het Evangelie aan alle creaturen. Spreker gaf een antwoord op de vraag „wat kunnen wij nu doen" ln den strijd voor Jezus, die ook is een strijden voor de Zen ding. Hij noemde als eerste noodzaak de liefde van de Kerk voor de zaak van de Zending, en als eenlg gebed een teruggang naar de vurige, hartstochtelijke liefde, die gevon den werd in de harten dor eerste Chris tenen. Voor de pauze werd nog gezongen de bede: l Och drong eens dat alvermogen Uwer liefde allomme1 door. Na de pauze kreeg het woord mej. H. M. Hemmes alhier, oud-hoofd van de Kon, Emmaschool te Solo. Spreekster had als onderwerp gekozen: „Levensvernieuwing". Vooraf werd nog gezongen:' „Het Evan gelie". 1ste couplet: Heugelijke tijding. Spreekster ving aan met de woorden: „Die in Christus is, is een nieuw schepsel", om vervolgens te vertellen van de Javaan- sche vrouwen voor wie het Evangelie vreugde en geluk heeft gebracht over de levens, waar vroeger slechts donkerheid en angst was. Het leven der Javaansche vrou wen is droevig en gedrukt. De lagere stan den sjouwen en zwoegen voor den strijd om het bestaan en de hoogere standen zijn gedoemd tot een leven van verveling en afgunst. Maar door het Evangelie, dobr het stichten van ziekenhuizen en scholen is er voor veel vrouwen verandering gekomen, een geheel nieuw leven naar Christelijke zede en gewoonte. Met tal van voorbeelden, speciaal van Mldden-Java, gaf spreekster een kijk in het heerlijke werk der Zending, waardoor al het oude voorbij is gegaan en zie. het is alles nieuw geworden. Wat is het heerlijk, dat we deze vruchten mogen zien en beleven, dat elk lid der be volking, dat door Jezus' woord wordt ge grepen, op zijn beurt een zendeling of zen delinge wordt, tot heil van de bevolking. Hierna werd gezongen het 2de en 3de couplet van „Het Evangelie". Als vijfde en slotspreker trad op ds. Chr. Eerhard. Ned. Herv. Pred. te Hillegom met als onderwerp: „De Meester ls daar en Hij roept U." Spreker schetste allereerst den invloed der zending over de geheele wereld. Wij hebben het Oosten veel gebracht aan be schaving en cultuur, maar ook hebben wij hun veel verwording en ontaarding ge bracht door diezelfde moderne cultuur. Er is een geweldige worsteling, een ontwaken der menschen en wat zullen wij westerlin gen hun geven? Zie, de Meester ls daar cn hij roept ons allen met onze krachten, ga ven en bovenal ons gebed. Zending is elsch Gods, zending is wereldhervorming en geen vrome liefhebberij. Het is niet gemakkelijk om Christen te zijn, het is nooit gemakke lijk geweest, maar zeker niet in deze zeer zware tijden van expansiezuóht en nationa lisme. „Maar de Meester ls daar en Hij roept u." om getrouw in gébed en in gaven, in woord en daad Hem te dienen. Laten wij dan op staan, zooals Maria, en komen, als Hij ons roept. Welzalig is het volk, dat naar die klanken hoort! Tot slot werd nog gezongen: Halleluja, eeuwig dank en eere, Lof, aanbidding, wijsheid, kracht. Wordt op aard' en in den hemel, Heere, Voor Uw liefde U toegebracht. Daarna wend deze bijeenkomst met dank gebed gesloten. 892 (Ingez. Med.) DE DRUKTE OP HEMELVAARTSDAG' BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Bij de Ned. Spoorwegen is het gisteren bijzonder druk geweest, belangrijk drukker I dan andere jaren, voornamelijk door het vervoer van verschillende groote gezel schappen, waardoor de vóór- en gewone treinen overbezet waren. Voor verschillende groote gezelschappen, o.a. voor het Nederl. I Jong. Verbond (1000 deelnemers). Avro, En- gelsche studenten (Oxford-beweging) 800 personen, liepen extra treinen. Voor de stu dentengezelschappen naar de Varsity wa ren aan de treinen extra rijtuigen aange bracht, zoodat sommige treinen 12 en 14 rijtuigen vervoerden, die alle overbezet wa- 1 ren. De goedkoope treinen waren ook zeer 1 druk. Op de lijn Leiden—Alphen—Gouda waren de meeste motortreinen door Diesel- treinen vervangen. Om half elf arriveerde aan het station alhier een dubbele Diesel- trein met ongeveer 500 reizigers uit Duitsoh- l land voor een bezoek aan de bollenvelden. Ook op 't baanvak LeidenUtrecht was het dit jaar bijzonder druk en waren de ver sterkingen van drie en vier rijtuigen niet overbodig. Niettegenstaande d e groote drukte waren alle treinen goed op tijd. KAMERVERKIEZINGEN. Bij K. B. van 4 Mei 1937, ls benoemd bij het hcofdstemimreau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in den kieskring VII tot lid H. M. Markusse, notaris alhier. Naar wij vernemen zal in het pand aan de Breestraat, voorheen in gebruik bij de firma De Vries en Stevens, binnenkort de Ohemigrafisohe Kunstlnriohbing „Neer- landia" worden gehuisvest, thans geves tigd in de Sfnt Aagtcrestraat. De technische afdeeling wordt ondergebracht aan de Boommarkt-zijde, waar het pand grondig wordt verbouwd en waar de gevel harmo nisch zal aansluiten aan dien van de nieuwe telefoon-centrale. De gevel aan de Breestraat blijft ongerept', aan de voorzijde worden verschillende lokaliteiten als kan toorruimte ingericht. Het bedrijf wordt tevens uitgebreid met een foto-litho-lnriohtlng, de grootste en modernste hier te lande, waardoor het mo gelijk zal zijn orders, welke tot dusver alleen ln Duitsohland konden worden uit gevoerd, binnen de grenzen te houden. Ook uit een oogpunt van werkverruiming valt deze uitbreiding toe te juichen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2