1EIDSCH DAGBLAD - Sportblad Vrijdag 7 Mei 193] Om den Trousselot-beker. Quick Boys IScheveningen I 01. Ten aanschouwe van een talrijk publiek speelde Quick Boys gisteren om bovenge- noemden beker tegen de 3de klasser Sche veningen I. welke wedstrijd eindigde in een magere, doch verdiende overwinning voor de gasten, die dus voor c-en jaar nou- der var den fraaien beker geworden zijn, welke driemaal achtereen of vijfmaal in het geheel dient gewonnen te worden om definitief eigenaar te worden. Overigens in dezen wedstrijd hebben de gasten moe ten werken van het begin tot het einde om de overwinning te behalen, en het is dat eindelijk een vrije schop even buiten het strafschopgebied Quick Boys noodlottig werd. anders was de strijd onbeslist ge ëindigd. Zooals gezegd. Scheveningen ver diende de overwinning volkomen, niet al leen omdat zij na de rust bijna onafgebro ken stormliep op het blauw-Wltte doel. maar ook omdat het plaatsen en opstellen bij de groenzwarten beter verzorgd was dan bij Quick Boys. Ook kon Quick Boys van Scheveningen leeren hoe er gespeeld moet worden, tegen een fllnken wind in, daat de gasten dan den bal hard en laag langs den grond speelden, terwijl Quick Boys het dan nog veel te veel in de hoogte zocht en de bal zoodoende niet zuiver geplaatst, kon worden en meestal bij een tegenstander be landde. Jammer was het. dat even na hel begin midhalf v. Duyvenbode wegens een knieblessure van het veld gedragen moest worden, en vervangen werd door Kr. van Duyvenbode. die reeds den wedstrijd tegen Scheveningen II meegespeeld had. dus op halve kracht speelde, en de anders zoo uit stekende halflinie nu gebroken was. Over der. wedstrijd zelve kan het volgende ge meld worden: De heer Trcussclot trapt voor Scheve ningen af en direct ontwikkelt zich een vlug en aantrekkelijk spel. met Quick Boys in verband met het wir.dvoordeel iets ge vaarlijker. Doch ook Scheveningen zi'. niet stil en met lange, soms zeer lange passen, worden de vleugels aan het werk gezel, doch de blauwwitte achterhoede is. als al tijd. weer het groote struikelblok, en ook nu krijgt van Duyn het in doel niel zoo heel moeilijk. Zijn collega aan de andere zijde wordt heviger aan den tand gevoeld, doch ock hij toont uit het goede hout ge sneden te zijn. Rust komt met blanken stand Na de pauze krijgt Quick Boys zon en wind tegen en komt Scheveningen sterk ui het offensief. Aanval op aanval rolt naar de blauw-witte veste, doch de achterhoede staat als een rots. en hoe Scheveningen ook zwoegt, een doelpunt komt er niet. tot dat eindelijk uit een vrije trap Schevenin gen het eenige doelpunt van den wedstrijd scoort. 0—1, Bijna is het echter weer gelijk als even later G. Pluimgraaff bij een uil- val der gastheeren onverwachts een kans krijgt, doch zijn schuiver ketst buiten be reik van den keeper tegen den staander! Een schot van Barnhoom komt over het hoofd van den keeper op de bovenlat te recht. terwijl een schot van van Rijn met groote moeite door den keeper corner ge werkt wordt. Met een beetje geluk had Quick Boys dus nog gelijk gemaakt! In middels is Scheveningen bijna onafgebro ken in den aanval, doch doelpunten ko men er niet meer. De heer v. d. Nat leidde correct. aanvankelijk een pittige wedstrijd, doch nadat de N.H.V.B. de leiding had genomen, zakte het spelpeil weer bedenkelijk, al dient vermeld, dat het Lelden ln dezen wedstrijd niet „mee zat", daar tot twee maal toe de paal den Noord-Hollanders red ding moest brengen. Heijmans speelde thans middenvoor, doch ook deze was niet in staat de hechte Zwart-Witte verdeai- ging te passeer en. Aan de andere zijae meest v. d. Wiel vrij onverwacht den bal uit het net halen na een stevigen aanval van N.H.V.B. 2—0. Na de rust speelde Leiden met den ste vigen wind ln den rug, doch ook deze steun was niet groot gnoeg om het Leidsche elf tal doelpunten te bezorgen. N.H. wist nog eenmaal het net te vinden, waarna de wedstrijd als de bekende nachtkaars uit ging. Noord-Holland kwam alzoo in het I bezit van den derden prijs terwijl de Leid sche Bond zich tevreden moet stellen met Op het hoofdterrein vond tenslotte de finale plaats om den eersten en tweeden prijs en we kunnen hier direct wel aan toe voegen, dat dit de beste wedstrijd gewor den Is van dezen middag. Het Haariemsche elftal was in zijn geheel technisch beter doch wist na een aanvankelijk genomen voorsprong, ondanks deze meerderheid, z'n voorsprong niet te handhaven. Haarlem nam op fraaie wijze de leiding, welk doel punt even later door een even fraai ge volgd werd 02. Haarlem trok zich toen iets terug, waardoor de Amsterdammers in den aanval konden komen. Het duurde dan ook niet lang of door hun rechtsbin nen hadden de rood-zwarten den achter- stad al verkleind terwijl nog voor de rust uit een penalty gelijk gemaakt werd 22. Na de hervatting ontstond er een bijzon der spannende kamp om de leiding, doch hoe beide elftallen ook werkten en zwoeg den en hoe goed het Haariemsche elftal ook speelde tot doelpunten kwam het niet meer. Zelfs 'n verlenging van 2 maal 7'/: mi nuut kon geen beslissing brengen, zoodat dit tenslotte geschiedde door het nemen van strafschoppen waarbij zelfs een tweede serie van vijf noodig was om het Haariem sche elftal als overwinnaar te zien zege vieren. en waardoor de eerste prijs wel kwam bij dat elftal, dat er door zijn goede spel het meeste aanspraak op mocht maken. Na afloop der wedstrijden vond in het Nutsgebouw het gebruikelijke diner plaats, waarbij met ae traditioneele speeches de prijzen aan de overwinnaars werden uit gereikt. De heer Steenhauer fungeerde als Tafelpresident terwijl de K.N.V.B. be stuurder Moorman de prijzen uitreikte. Al met al was het een bijzonder geslaagde dag. Het Vierbondentournooi te Alphen. Het Leidsche elftal stelt teleur. Haarlem wint den beker. Het tournooi van den Amsterdamschen, Haarlemschen. Noord - Hollandschen en Leidschen Voetbalbond, dat gisteren te Alphen op de Alphen-terreinen door den L.V.B. georganiseerd was. is bijzonder goed geslaagd. Buiten verwachting hield het weer zich goed. al had het voor de toe schouwers wel iets warmer kunnen zijn; de regeling liet niets te wenschen over en er werd sportief en eerlijk gestreden, zoo dat er van deze wedstrijden een mooie pro paganda is uitgegaan voor het voetbal. De burgemeester. de heer Colijn. woonde een gedeelte van de wedstrijden vanaf de tri bune bij. Nadat de Amsterdamsche Voetbalbond vrij gemakkelijk met 61 van Noord-Hol land gewonnen had (rust 11), speelde de L.V.B. tegen Haarlem. Deze wedstrijd is voor het Leidsche elf tal op een groote teleurstelling uitgeloo- pen. Alle spelers bleven ver beneden hun prestaties, geleverd in de oefenwedstrijden. Er lag een zekere matheid over het elltal, waaraan de spelers zich blijkbaar maar bij uitzondering konden onttrekken. Boven dien ontbrak Brouwer ter elfder ure, door dienst, op het appèl. Na ongeveer 10 min. spelen nam Leiden door Zwanenberg de leiding toen deze uit een goed genomen corner het leder fraai inkopte 1—0. Dit doelpunt inspireerde de Leidsche spelers tot meer activiteit, doch toen de hierdoor ontstane meerderheid geen doelpunten opleverde was het Haarlem dat den aan val kon overnemen en zij deed dit zoo goed. dat het Leidsche doel niet zonder geluk aan doorboring ontkwam. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de hervatting zou spoedig blijken, dat de Leidenaren een uitstekend elftal tgeenover zich hadden. Na ongeveer vijf minuten was het gelijk 11. Even kwam Leiden hierna nog in den aanval doch toen de stand daarna 2—1 voor Haarlem werd was het met den tegenstand der Leide naren gedaan. Het was of de spelers zich nu reeds geslagen gevoelden. In een mini mum van tijd was het dan ook 4—1 voor Haarlem terwijl in het verdere gedeelte van den strijd Haarlem op regelmatige wijze den stand wist op te voeren tot 81. Zooals reeds gezegd speelde het Leidsche elftal op onbegrijpelijke wijze ver beneden zijn kunnen. Ook in de verliezersronde vermocht het Le.dsche elftal zich niet te herst-'len. Brouwer, djie inmiddels gearriveerd was speelde thans mede voor Oskam die zicli niet fit voelde. Onder de leiding van scheidsrechter Twisterling ontwikkelde zich BondselftalWest Ham United 11. De tournee, welke de Engelsche tweede klasse profclub West Ham Uni ted door Nederland zal maken, is gis teren te Arnhem aangevangen met een wedstrijd tegen een -bondselftal van den K.N.V.B. De wedstrijd, welke op het V itesse-terrein door 12.000 toeschouwers werd bijgewoond, eindigde in een 11 gelijk spel. In de eerste helft van den wedstrijd wa ren beide ploegen volkomen tegen elkaar opgewassen. Het spel ging snel heen en weer, waarbij aan beide zijden kansen werd geboden, zonder dat het evenwel gelukte, de doelverdedigers te passeeren. Niettemin ont snapten beide doelen verschillende malen aan een doorboring. Zoo beleefde o.m. het Nederlandsche doel eenige benauwde oogen- blikken, toen niet minder dan drie hoek schoppen achter elkaar moesten worden verwerkt. Caldenhove, die weer een uitste kende partij speelde, redde eens. toen Halle reeds uit doel was geloopen. door resoluut ingrijpen. Er waren nauwelijks vijf minuten in de tweede helft gespeeld, toen de Engelsche rechtsbinnen Green bij een schermutseling voor het Nederlandsche doel zijn kans schoon zag en met een zacht, zuiver schot den bal onhoudbaar voor Halle in den hoek plaatste (01). Hoewel het bondselftal nog eenige malen de kans kreeg, den gelijkma ker te scoren, gebeurde dit niet en reeds dacht men aan een Engelsche overwinning, toen Lungen de partijen op gelijken voet bracht. Vijf minuten voor het einde gaf Nagels een prachtigen voorzet en met een laag schot in den linkerhoek gaf Lungen den Engelschen doelman Weare het nakij ken. (1—1). In de resteerende minuten speelden de Nederlanders met een geestdrift, zooals zij daarvoor nog niet hadden getoond, maar tot een overwinning brachten zij het toch niet. In het hondself tal speelde Caldenhove uit stekend en hij was weer een der beste spe lers van het veld. Lungen voldeed op de middenvoorplaats uitstekend; zijn doelpunt was zeer fraai. Ook de linkshalf Roelofs vertolkte een goede partij. ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE JLVB- Programma voor morgen: le Klasse: Noordwijk 1ARC 1 3'It uur, Waasdorp; Katwijk 1Quick Boys 1. 31/: uur. Arnoldus; Ons Clubje 1—SCO 1. 3'/: uur, de Bruin: Rijnsb. Boys 1LRC 1. 4'/i uur, v. d. Nat: SLF 1—Ter Leede 1. 3uur, v. Vliet. 2e Klasse A: SCO 2—Noordwijk 2, 3'/: uur. Kroesemeyer; Ter Leede 2Woubrug- ge 1, 3>/i uur. v. d. Valk. 2e Klasse B: ARC 3—Quick Boys 3, 3'/i uur, Neyenhuys; Rijnsb. Boys 2—ASC, 2 3/4 uur, Neutebboom. 3e Klasse: LRC 3Katwijk 3, 3'/i uur, Olivier; Quick B. 4—Ons Clubje 2. 4 uur, ibijterreini v. Leeuwen; Weter. Boys z— SCO 3, 3'lt utir. v. d. Burg. 4e Klasse: ARC 4LRC 4, 3'/i uur (bij terrein) J. Hillebrand. AdspirantenQuick BoysNoordwijk, 2 1/4 uur (bijterrein) v. d. Velden. Overzicht. Quick Boys I en A.R.C. I, belde leiders in de eerste klasse der Zaterdagmlddag- competnie, staan voor een lastigen uit wedstrijd. Quick Boys gaat te gast bij haar plaatsgenoote Katwijk I. Zeker, de Boys zijn sterker dan Katwijk maar een derby ls steeds iets waaraan gevaar ver bonden is! A.R.C. I heeft het te Noordwijk tegen de club van dien naaam niet gemak kelijker dan Quick Boys in bovengenoem- den wedstrijd en dus is ook hier oppassen dc boodschap. Van belang is verder nog Rijnsb. Boys IL.R.C. I. Vooral voor de thuisclub die de puntjes rijkelijk noodig heeft. Een kleine kans is er wel tegen de Lissenaren. S.L.F. I ls daarom ook nog lang niet vrij van de laatste plaats, temeer waar wij voor morgen tegen Ter Leede voor de lichtmenschen vreezen. In 2 A komen de hekkensluiters S.C.O II en Noordwijk H tegen elkaar binnen de lijnen. Worden de puntjes als in de eerste ontmoeting weer gedeeld? Woubrugge I moet haar kans op de eerste plaats, die zij met een kleinen achterstand op A.R.C II nog steads heeft, tegen Ter Leede II ver dedigen. Er zal bijzonder moeten aange pakt wil de kans niet verloopen. In 2 B kan Quick Boys III met L.R.C. II gelijk komen. Daartoe zal zij uit van A.R.C. m moeten winnen, een opdracht, waartoe wij de Boys in staat achten. In de derde klasse staat Quick Boys IV thuis voor een belangrijken en moeilijken strijd. Ons Clubje II ls geen elftal waar van met gemak gewonnen wordt en toch moet Q. Boys het tot een goed einde bren gen om morgen kampioen te worden. Of het gaan zal? In elk geval zal het aan spanning niet ontbreken en een kleine zege ligt wel in de lijn der verwachting. Inmid dels zal L.R.C. III tegen Katwijk III wel stand houden; men kan immers nooit we ten wat Q. Boys doet! Ook in de 4de klasse vermeldt 't program ma een belangrijken wedstrijd. A.R.C. IV L.R.C. IV is een strijd om de leiding. Het is de eerste ontmoeting van deze leidende elftallen. L.R.C. lijkt ons een tikje sterker, maar AR..C. speelt op eigen veld, dus we wachten maar af. Voor de adspiranten zullen de jeugdige kampioenen O. Boys opnieuw hun meer derheid over Noordwijk kunnen toonen. L.F.C. VI—LUGD. VIII 0—1. Het met slechts 9 man spelende Lugd. 8 hield kranig stand tegen liet sterker ge achte L.F.C. VI. v. d. Berg gaf voor de rust met een goeden kopbal zijn club de leiding (01), wat later het beslissende doelpunt bleek te zijn. Einde 01. SPORTMAN I—ALPHEN III. Voor dezen wedstrijd, welke Zondag om 2 uur op het gemeenteterrein aan de Gas- laan zal worden gespeeld, is het Sportman elftal als volgt opgesteld: Doel: M. v. d. Wiel; achter: W. v. Egmond en W. v. d. Reijden; midden: J. v. Polanen, P. Houweling en J. de la R/ie (aanv.); voor: A. Brand, F. Filippo, H. J. Heijmans, C. Monfils en R. Candido. SPORTMAN II—L.F.C. IV 2^-3. In het begin heeft Sportman het beste van het spel en midvoor Keijzer geeft na 20 min. Sportman de leiding 10. Nog voor de rust heeft L.F.C. echter gelijk gemaakt 1—1. Na de thee heeft L.F.C. wind mede en spoedig maakte de L.F.C. rechtsbinnen 12. Even later volgt weer een doelpunt der gasten 13. Dit wordt Sportman te bar en bij een algemeenen aanval weet de rechtsbuiten den stand op 23 te bren- geen. Hiermede komt het einde. Scheidsrechter P. Beurse floot goed. SPORTMAN tilMORSCHKWARTIER I 3—6. Ondanks tegenwind weet de Sportman midvoor het eerst te scoren 10. De voor sprong is echter van korten duur want spoedig maakt M.K. gelijk. De gasten hebben den smaak te pakken en door drie goals, waarbij de Sportman keeper niet vrij uit gaat, weet zij den stand op 14 te brengen. Na de rust heeft Sportman het beste van het spel. doch na een doorbraak van den rechtsbuiten der gasten is de stand 15. Dan is weer de beurt aan Sportman en linksbuiten en midvoor scoren 35. Juist op het oogenblik als alles nog mogelijk is brengt de M.K. midvoor den stand op 63 voor M.K. Hiermede komt het einde. Scheidsrech ter L. Hogenes floot correct. S.L.F. I—TERLEEDE I. Abusievelijk ls Woensdag gemeld dat de wedstrijd si.F. I—Terleede I od Hemel vaartsdag zou worden gespeeld. Deze ont moeting vindt morgen plaats. LUGD.-ADSP. (B)—U.V.S.-ADSP. (C) 1—2. Eerst kort voor de rust wist de blauw witte jeugd, door twee fouten van de Lugd.-achterhoede, tweemaal te scoren en met 02 werd gerust. Na de thee mistte groen-wit een penalty waarna Glasbergen den eindstand op 1—2 bracht. SPORTMAN V—ROODENBURG IV 3—1. Aanvankelijk is Sportman maar met 8 spelers, doch geleidelijk komt zij op 10 man. Roodenburg is voltallig en in de eer ste helft weet zij dan ook te scoren. Rust komt met 01. Na de pauze is ook Sportman volledig en zij weet het spel te verplaatsen. De rechts binnen maakt spoedig gelijk 11. De linksbinnen is steeds zijn tegenstan ders te vlug af en door 2 mooie schoten brengt hij den stand op 31. Scheidsrechter v. d. Lelie floot goed. LUGDUNUM IV—D.V.S. II 3—3. Lugd. IV besloot de competitie met een stevig partijtje tegen D.V.S. n, dat, vrij te- ge de verwachting ln, groen-wit een kost baar punt ontnam. Paalman opende na 10 min. voor Lugd. de score, doch spoedig maakte D.V.S. gelijk. (1—1). Al te forsch spel van een der groen-zwarten leverde Lugd. een strafschop op, welke Paalman benutte. Rust 2l. Vele fraaie scorings kansen werden door de groen-wltten voor hoede, na de pauze, gemist en bij een D.V.S. aanval maakte Bonnet gelijk. (2—2). Fel kwam groen-wit opzetten en met 'n effect vol schot hergaf de Boer zijn club de leiding (3—2). Kort voor het einde wisten de groen zwarten andermaal gelijk te maken en met 33 kwam het einde, wat de verhouding goed weergeeft. BOSK. BOYS I—ARBORICULTURA 5—2. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tus- schen het le elftal van Bosk. Boys en Ar boriculture I eindigde in een overwinning voor de Boys 52. ONS CLUBJE I—S.C.O. I. Voor dezen wedstrijd is het O.C.-elftal als volgt samengesteld: Doel: J. Arnoldus; achter J. Sieval, J. de Jong; midden: H. de Wit, J. Gordijn, A. Zitman: voor: C. Boot, W. de Ridder. H. Botermans, L. Hakkebrak, F. Zandbergen. C.G.W.-COMB.Ge R.V.A. 3—G. Deze elftallen speelden Woensdagmiddag op het gemeentelijk sportterrein aan het Zwarte pad. Na den aftrap nemen de R.V-A.'ers da delijk den bal mee en zij deponeerden deze in het doel. zoodoende reeds na 30 secon den de leiding nemende. Dan gaat de strijd verder gielijk op en slaagt Ligtvoet er in voor C.G.W. gelijk te maken. De aanvallen der R.V-A.'ers worden ech ter gevaarlijker, zoodat zij den stand nog voor de rust op 13 brengen. Na de thee neemt C.G.W. het spel geheel in handen en weet Gordijn den achter stand te verkleinen tot 32. Er volgt thans een ware belegering van het doel dier R.V.A., dat met kunst en vliegwerk en gesteund door de doelpalen voor doorboring gevrijwaard blijft. Zelfs slaagt R.VA. er in enkele doorbraken te forceeren en geholpen door den C.G.W.- doelman nog driemaal te doelpunten, waarbij vooral het laatste doelpunt een juweeltje was. Nadat Ouwerkerk nog den stand op 63 heeft gebracht kondigt de scheidsrechter, de heer v. <L Velden, het einde aan, van dezen in prettige verstand houding gespeelden wedstrijd. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN AZ.L. A.Zi,. heeft voor de a.s. zomeravonden, ter gelegenheid van het eerste lustrum nederlaagwedstrijden uitgeschreven, waar voor mooie prijzen beschikbaar zijn ge steld. Deze prijzen, worden vanaf 15 Mei ten toongesteld bij den heer Brand, sigaren magazijn aan de Steenstraat. Zaterdag 12 Juni zal voor leden en dona teurs van A.Z.L. een lustrumfeestavond worden gegeven. UIT NIEUWVEEN. LUGD. V—LJLW.S. III 2—3. Voor de pauze was LD.W.S. zeker de meerdere der Lugd.-ploeg en de 20 voor sprong was wel verdiend. Na de rust ver hoogden de gasten hun voorsprong zelfs tot 03. doch daama gaf Lugd. den toon aan. Sieval en de Kier brachten den ach terstand tot 2—3 terug, waarbij het echter bleef. UIT VEUR-LEIDSCHENDAM. Gisteren won AW I met 21 van GDS I en verloor AW b met 30 van SVT b. Gisteimorgen speelde Nieuwveen II een competitie-wedstrijd tegen Woerden III. Tweemaal schoot een Nieuwveen-speler in eigen doel. Het einde kwam met een ne derlaag van 23. Om 1 uur begonnen de jubileumwedstrij den. 't Fanfarecorps uit de Kwakel maakte eerst een rondgang door het Dorp en gaf ln de pauzes een vroolijk stukje muziek Allereerst werd gespeeld Nieuwveen I Nieuwkoop 1. Zooais steeds trok deze ont moeting veel belangstellenden. De rust kwam met 10 voor Nieuwkoop. Na de pauze wist Nieuwveen den gelijkmaker te scoren, zoodat door strafschoppen uitge maakt moest worden wie dezen spannen- den strijd had begonnen. Nieuwveen werd winnaar. Vervolgens kregen wij te zien Bodegra venAlphia. Rust 00. Direct na de thee nam Bodegraven de leiding en zij wist deze te houden tot het einde. Toen moesten de verliezers tegen elkaar uitkomen; in dit geval Nieuwkoop en Al phia. Voor de rust wist geen der ploegen te scoren, doch na de pauze maakte Alphia 2 doelpunten aohter elkaar, doch Nieuw koop maakte spoedig 22. Alphia wist in- tusschen met 32 te winnen. Tot slot kwamen de winnende clubs te gen elkaar uit nj. Nieuwveen en Bodegra ven. Het werd een mooie, gelijk opgaande strijd. Voor de rust kon Nieuwveen de lei ding nemen, 10. Uit een strafschop we gens hands werd het echter 11, Bode graven wist nog één keer het doel van Nieuwveen te vinden, en zoo kwam het einde met een overwinning voor Bodegra ven met 21. Het was een drukke voetbalmiddag. Het weer hield zich goed. en de wedstrijden werden door een talrijk publiek met span ning gevolgd. De vereeniglng Nieuwveen heeft op fraaie wijze haar 5-jarlg bestaan in het veld gevierd. II Programma voor Zondag a.s. Seriewedstrijden: Aid. I: Fluks Hl—Al- gemeene I <11 uur); Afd. II: Algemecne H Morschkwartier; Zuiderkwartier—Vlcus Orientis III. KORFBAL. DE A. L. O.-SERIE'S. Successen voor Fluks en Noorderkwartier. Voor den vijf-en-twintlgsten keer hield A.L.O. gisteren op het geheel veranderde Houtrust haar seriewedstrijden en ook ditmaal kan het bestuur van deze oude Haagsche vereeniging met groote voldoe ning op Jaarlljksche sportfestijn terug zien. Niet minder dan vijftig twaalftallen traden gisteren aan en er ls enthousiast en uiterst sportlef gestreden, waardoor do verschillende wedstrijden ook voor den neutralen bezoeker een zekere bekoring hadden. Vooral de eindstrijd tusschen Fluks en Deelos was fraai en zeer zeker het aanzien waard. Onze stadgenooten begonnen gisteren met een 10 zege op het geheel volledige Ons Eibernest, een uitslag die wellicht be ters anders om had kunnen zijn, aangezien de Eibers over het geheel genomen, feta sterker speelden dan Fluks. De juiste'rich, ting konden Franse c.s. echter niet vinden zoodat de stand tot enkele minuten voor het einde 0—0 bleef. Toen had De Wolf succes met een fraai schot, waardoor Fluks in de tweede ronde kwam. Aan H.B.S. hadden de Leidenaars een gemakkelijker tegenpartij en op volkomen regelmatige wijze wonnen ze met 4—i. Meer moeite leverden de Gymnasiasten voor Rood Wit op. Een 20 voorsprong liepen de Hagenaars in de tweede helft ge heel in, waardoor de strijd, die vooral van Leidsche zijde wel wat al te kalm werd op gevat. een spannend karakter kreeg. Met een oneven goal (32) plaatste Fluks zich echter in de finale waar zij Deetos te be. kampen kreeg. Aanstonds bleek evenwel dat de Dordte- naren, die, dank zij vrijioten in de tweede ronde, slechts twee wedstrijden hadden ge speeld, veel frisscher waren dan onze stad genooten, die echter op keurige wijze par- tij gaven en Deetos allerminst ae zege ca- deau gaven. Hierdoor werd deze finale, zooais we boven reeds opmerkten, wel dé fraaiste wedstrijd van dezen korfbaldag. Keurig werd aan weerszijden gecombineerd en, waar er in een vrij hoog tempo werd gespeeld, ging er van dit treffen dan ook zeker een goede propaganda uit. Het was Seits die den Dordtenaren reeds vrij spoe dig met enkele fraaie schoten een 2-0 voorsprong gaf. Buys verkleinde kort daar op den Leidschen achterstand en aange zien de strijd volkomen gelijk opging, was het een open vraag of Deetos haar voor sprong zou .vergrooten of Fluks de partijen op gelijken voet zou brengen. In de tweede helft gebeurde het eerste, dank zü een keurig doelpunt van De Koning (3l).Een tpefbal van Nleuwland deed evenwel de spanning weer terugkeeren. Fluks raakte tegen het eind echter langzamerhand uit gespeeld, waardoor de gelijkmaker uitbleef en Deetos dus voor den eersten keer be slag legde op het fraaie Ai.O.-veld. Het tweede twaalftal van Fluks verloor reeds dadelijk haar eersten wedstrijd tegen Volharding (04), terwijl zij in de verlie zersronde door een 32 nederlaag tegen Ready werd uitgeschakeld. Beter deed Noorderkwartier het, dat in de derde afdeellng B er zoowaar ln slaagde beslag te leggen op den eersten prijs. Een fraaie 30 overwinning op een Vlug- en Lenig-combinatle bracht haar ln de win naars-ronde. waar de Leidenaars zich al lereerst geplaatst zagen tegen een H.B.S.- combinatie, die met 10 de vlag moest strijken. Doordat Noorderkwartier in de derde ronde vrij lootte, kwam zij dus door deze zege direct in den eindstrijd, waar zij ook met een Ons Eibernest A-comb. wel wist af te rekenen. Met 52 werden de ge heelonthouders verslagen, zoodat Noorder kwartier dus volkomen verdiend beslag legde op de wisselmedallle. De volledige uitslagen luiden: Afd. I, lste ronde: Gymnasiasten—ODI 10; Fluks II—Volharding 04; Deetos— OSCR 21; Ons Eibernest—Fluks 0—1: AchillesSamos 2—1Rozenburg—ALO 41; HBSReady 31. 2de ronde: winnaars: HBSFluks 1—4; Achilles—Volharding 2—1: GKV—Rozen burg 40; Deetos loot vrij. Verliezers: SamosODI 00 (Samos wlnt na strafw.); ReadyFluks II 3—2: ALOOns Eibernest 02; OSCR loot vrij. 3de ronde: winnaars: AchillesDeetos 1—5; Fluks—GKV 3—2. Verliezers: SamosOSCR 04: Ons Elberaest—Ready 01. Finale's: winnaars: FluksDeetos 2—3; verliezers: ReadyOSCR 21. lste prijs: Deetos; 2de pr., Fluks; 3de pr., Ready: 4de OSCR Afd. IIÏB: lste ronde: GKV-comb.- Keady v 1—0; HBS comb.ALO comb. 5-0 (regl.); Samos comb.Emma III 1—j (Emma wint); O. E. somb. A—de Kweek u 0—0 (O E wint)Noorderkwartier—Vlug en Lenig 30. 2de ronde: winnaars; GKV comb.Emma III 10; NoorderkwartierHBS comb. 1—0: O. E. loot vrij. Verliezers: VI. en LenigSamos 0—2; ALO comb.De Kweek II 0—5 (regl.); Ready V loot vrij. 3de ronde: winnaars: Emma III—O. E. comb. 02, Noorderkwartier loot vrij. Verliezers: De Kweek IIReady V 1—0; Samos loot vrij. Finale's winnaars; O. E. comb—Noor derkwartier 2—5: verliezers: De Kweek n -Samos 2—1. lste prijs, Noorderkw.; 2de. prijs O. E. comb.; 3de pr., De Kweek II; 4de pr., Samos comb. LEIDSCHE KORFBALBOND. NOORD—ZUID. Het Zuid-Holl. twaalftal, dat Zondag as op het E.D.O.-terein te Haarlem tegen he' vertegenwoordigend team van Noord-Hol land zal uitkomen, is als volgt samenge- steld: Aanval; dames: Voordenberg en Van oer Graaf (belden Deetos); heeren: Wede- meyer (aanvoerder) (Deetos) en Van Baa ien (HSV) Midden: dames: Ebeli (Rozenburg) en Beute (DKC)heeren: Seits (Deetos) en Hüter (DKC). Verdediging: heeren; Raats (HKV) en Suzan (Spangen); heeren: Nell (HKV) en Monfrooy (Deetos). Reserves: dames: Minkema (R'burg) en Schleicher (Deetos); heeren: Herk (Het Zuiden) en De Wolf (Fluks). WANDELSPORT. LEIDSCHE BURGERWACHT. Gisteren heeft een detachement van de Leidsche Burgerwacht ter sterkte van man deelgenomen aan den N.J v.-marsen uit Den Haag Het verwierf oen korosn™ en een eervolle vermelding voor de Ws;. marschvaardigheid Leider was Gllsbertl Hödenpijl. de heer

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14