its BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 7 Mei 1937 Wijziging der crisis-invoerwet forsi kijkeiify Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. Ontwerp bij de Tweede Kamer ingediend A.V.R.O.-appèl te Amsterdam •an fle bijzondere bekwaamheden van dl' Eckener en diens naaste medewerkers, waartoe hij eigenlijk de geheele bemanning der belde luchtschepen rekende, welke hij een keurtroep noemde van een gehalte, dat men nooit zou kunnen bereiken, wanneer men op groote schaal bemanningen voor groote aantallen luchtschepen moest op leiden. Een soortgelijk standpunt heeft bij ver schillende gelegenheden ook de directeur van de K. L. M.. de heer A Plesman. blij kens een aantal door hem gedane uitspra ken, ingenomen. Nederland en 't luchtschcpenverkcer Ook in Nederland echter werd dit stand punt niet algemeen gedeeld en zagen velen in luchtschepen het verkeersmiddel voor de toekomst. Vooral in scheepvaartkringen volgde men met groote aandacht de ver richtingen der beide Duitsche luchtsche pen. die ook in ons land geen onbekenden waren en bij verschillende gelegenheden beven een aantal Nederlandsche steden verschenen, een enkele maal ook hier ter stede en in sommige jaargetijden regel matig over de Zuidelijke provinciën vlogen op hun vaste route naar en van Amerika. In Nederlandsche scheepvaartkringen overwoog men ernstig de mogelijkheid van een luchtschepenverbinding met Nederl.- Indië en op 30 Dec. 1932 vertrok dl'. Ecke ner op uitnoodiging van de maatschappijen Nederland" en de Rotterdamsche Lloyd met de „Baloeran" van laatstgenoemde maatschappij naar Suez en vandaar met de „Talisse" van de „Nederland" langs een bijzondere route naar Nederlandsch Indié om de meteorologische toestanden te bc- studeeren. Eenige jaren later besloten de belanghebbende scheepvaartmaatschap pijen zelfs tot oprichting van een ..Inter nationaal Luchtschepen Syndicaat" en droegen den Nederlandschen vlieger J. E. san Tijen de bestudeering van verschil lende problemen op. in verband waarmede de heer van Tijen, thans verbonden aan de Fokkerfabrieken, geruimen lijd gede tacheerd was bij de luchtschepenwerf te F'riedrichshafen en verscheidene reizen aan boord van de Duitsche luchtschepen meemaakte Indien de Duitschers de beide luchtsche pen niet zelf noodig hadden gehad voor hun transatlantische diensten zou reeds verleden jaar een proeftocht naar Nederi.- Inöië ondernomen zijn. Het feit ook. dat men te Friedrichshafen nog geen buiten- lanósche opdrachten kon aanvaarden, heeft ertoe bijgedragen, dat men nog niet tot uitvoering van de Nederlandsche plan nen is kunnen komen. De meening van den heer Bronsing Bij de voorbereiding der Nederlandsche plannen is een der voornaamste figuren de heer A. F. Bronsing. directeur van de Stoomvaartmaatschappij Nederland Na tuurlijk wekte de droeve tijding van 't ver ongelukken van de Hindenburg bij hem groote ontsteltenis en diepe deernis met de slachtoffers. Hij was van meening, dat een dergelijke ramp haar invloed zou doen gevoelen op het geheele luchtschepenver- keer, zoodat ook van de zijde van 't pu bliek een veranderde stemming verwacht zou kunnen worden. Bij een zoo gering aantal luchtschepen als aan het wereld verkeer deelneemt, stijgt bij een enkele ramp het ongevallengemiddelde reeds da delijk zeer belangrijk. Wat ook de oorzaak van 't ongeluk met de Hindenburg mag zijn, de omvang van de ramp is ongetwijfeld vergroot tengevolge van het gebruik van het licht-ontvlambare en ontplofbare wa terstofgas, al waren de Duitschers door een veertigjarige ervaring geleidelijk tot de conclusie gekomen, dat bij een voorzich tige en deskundige toepassing van water stof de veiligheid niets te wenschen be hoefde over te laten. Het luchtschip te Londen verzekerd. Kapitein Lamplugh van de British Avia tion Insurance Company heeft medege deeld, dat de Hindenburg grootendeels te Londen was verzekerd. Hij voegde hier aan toe, dat het eenige gevaar dat men voor het luchtschip vreesde, een botsing was, aangezien het luchtschip gevuld was met waterstofgas, dat bij een schok in brand raakt De indruk te Berlijn. De ramp van de Hindenburg heeft in of- ficieele en luchtvaartkringen in Duitsch- land een diepen indruk gemaakt. Op het ministerie van luchtvaart blijft men zeer gereserveerd en verklaart men. dat het re sultaat van het onderzoek afgewacht moet worden, dat onmiddellijk is ingesteld met 'medewerking van de Amerikaansche auto riteiten. Het ministerie van propaganda heeft onmiddellijk na het bekend worden van de ramp den Fuehrer, die enkele uren te voren uit Kiel terug was gekomen. Doe ring, Goebbels, en de andere leden van de regee'ring gewaarschuwd. Ik schrijf juist een brief aan jebroerl ....weet jij ook of je Crematorium schrijft met een ,<C" of met een „K"?!ü Wapen van Prins Bernhard. Koninklijk Besluit omschrijft het uitvoerig. De Staatscourant van Woensdagavond bivat een Koninklijk Besluit inzake de verleening van 'n wapen aan Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden, Prins van Lippe-Biesterfeld. Dit wapen wordt aldus omschreven: Gevierendeeld.' 1 en IV in azuur, bezaaid met staande blokjes van goud, een klim mende rechts gewende leeuw van goud, ge kroond met een kroon van drie bladen en twee parelpunten van hetzelfde, getongd en genageld van keel, in den rechtervoor- klauw opgeheven houdende in schuinlank- schen stand een ontbloot Romeinsch zwaard van zilver, met gevest van goud, en in den linker- een bundel van zeven pijlen van zilver, met punten van goud, de pun ten omhoog, en de pijlen tezamen gebon den met een lint van goud; n. in zilver een roos van keel, geknopr en gepunt van goud; III. in keel een zwaluw in natuurlijke kleuren, geplaatst op een achtpuntige ster van goud. Twee helmen: de eerste getralied en gesierd van goud, gevoerd van keel, met dekkleeden van goud en azuur, en gekroond met een kroon van drie bladen en twee parelpunten van goud; helmteeken: een vlucht van sabel, beladen met een gewelfden schuinbalk van zilver, waarop drie lindenbladen van sino pel. met de stelen omhoog; de tweede getralied en gesierd van goud, gevoerd van keel, met dekkleeden van zil ver en keel. en gekroond met een kroon van drie bladen en twee parelpunten van goud; helmteeken: een roos van keel, ge knopt en gepunt van goud, tusschen een vlucht van zilver. Schildhouders rechts een leeuw en profil van goud, ongekroond, getongd en genageld van keel; links een hafaanziende engel, de vleuge len nederwaarts gericht, in natuurlijke kleuren, gekleed in een lang wit gewaad, waaroverheen een met gouden tressen en franje versierde zilveren wapenmantel, waarop een roos van keel, geknopt en ge punt van goud; in de omlaag gehouden linkerhand houdt de engel een opgeheven palmtak van sinopel. De schildhouders staan op een hard- steenen voetstuk. Alles geplaatst op een mantel van pur per, geboord van goud, gevoerd met her melijn, opgebonden met koorden, eindigen de in kwasten, beide van goud, en gedekt door de Koninklijke kroon, gelijkvormig aan die bedoeld in artikel 3 sub a van Ons besluit van 10 Juli 1907 („Staatsblad" No. 181), zooals dit is gewijzigd bij Ons besluit van 13 Juli 1909 („Staatsblad No. 271). De minister van Justitie is belast met de uitvoering van dit besluit. Congres van den Vrijheidsbond. het voorjaar, koop tijdig een pot 874 (Ingez. Med.) Samenwerking met de S.D.A.P. afgewezen. Nadat aan den vooravond in hotel Gooi land een gemeenschappelijke maaltijd was gehouden, waaraan om, door mr. D. Fock een rede gehouden is, begon gisteren te Hilversum het congres van den Vrijheids bond. Naar „De Courant" meldt traden als sprekers op de voorzitter der Partij, mr. W C. Wendelaar, dc leider van de liberale Tweede-Kamerfractie, dr. S. E. B. Bierema en de minister van Waterstaat jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude. De redevoeringen van de beide eerstge noemde sprekers hielden voornamelijk beschouwingen In over de huidige positie der Liberale Partij, haar verhouding tot de andere politieke groepeeringen en over den komenden regeeringsvorm. Een zuiver parlementair kabinet, zoo deed rir. Bierema In zijn betoog uitkomen, ls door de versnippering der partijen wel haast onmogelijk geworden. Hoofdzaak is het, naar sprekers meening. dat er een geest van vertrouwen zal bestaan tusschen 'n regeering en eenige groepen, welke liefst op zoo breed mogelijken grondslag willen samenwerken (nationaal kabinet). Ingaande op de bezwaren, van liberale zijde aangevoerd tegen een samenleving met de SD.A.P welke bezwaren bij de sociaal-democraten ontstemming hebben gewekt, zeide de leider der liberale Ka merfractie, dat er sedert 1913 dingen ge- Alléén gevestigd: Groote Marktstraat 58 's-Gravenhage. 16 (Ingez. Med.) Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der crisis-in voerwet. Ter toelichting wordt het volgende opgemerkt. Bij artikel 11 van de crislsinvoerwet 1931 is bepaald, dat deze wet vervalt met ingang van 1 Januari 1938. Al mogen de opvattin gen omtrent de wenschelijkheid van de mate van handhaving der contingenteerin- gen wellicht eenigermate uiteenloopen, het zal bii niemand aan twijfel onderhevig zlin, dat de geldigheidsduur van deze wet be hoort te worden verlengd. In de huidige omstandigheden ge- doogen geen van beide der beoogde doeleinden de bescherming van het Nederlandsche bedrijfsleven en het in bet leven roepen van onderhandelings objecten van handelspolitieken aard haar opheffing tegen dien datum. Het onderhavige wetsontwerp voorziet in de verlenging van den geldigheidsduur voor een nieuwe periode van drie jaren eindigende 31 December 1940. De voorgestelde verlenging geeft den minister gelegenheid zijn toezegging na te komen met betrekking tot de uitbreiding van de handelspolitieke bevoegdheden van de regeering. Anderzijds kan de gelegenheid worden gebruikt om enkele door de practitk naar voren gebrachte leemten in de wet aan te vullen Voor wat betreft de wenschelijkheid van uitbreiding der handelspolitieke bevoegd heden van de regeering zou de minister kunnen volstaan met te wiizen op de bij herhaling in de Staten-Generaal omtrent deze aangelegenheid gevoerde gedachten- wisseling. waarbij van het. standpunt der regeering te dezer zake voldoende is geble ken. Hij zou ter nadere toelichting nog willen aanvoeren het feit, dat in verschil lende landen, die voor ons handelsverkeer van belang ziln. de regeeringen bevoegd heden van bovengenoemden aard bezitten, welke zich verder uitstrekken dan die, waarover de Nederlandsche regeering thans beschikt Ook daaruit blijkt, dat onze han delspolitieke toerusting niet meer beant woordt aan de elschen van den huldigen internationalen handelspolitieken toestand. De resortiewet. De vraag kan rijzen of ter bereiking van het gestelde doel niet zou moeten worden uitgezien naar wijziging van de resortie wet. De regeering meent voorshands dien weg niet te moeten inslaan. De gevallen, waarin de resortiewet toepassing behoort te vinden, zijn immers uiterst zeldzaam. Zij beperken zich tot den staat van economi- schen oorlog. Hetgeen de regeering thans in de eerste plaats behoeft, ls echter Iets anders, n.l. het ln handen krijgen van meer objecten geschikt om bil normale oommercieele onderhandelingen aan de wederparty te kunnen worden aange boden ln ruil voor behoud of uitbreiding van onze eigen export-mogelykheden. De gewenschte uitbreiding van mogeiyk- heden op handelspolitiek terrein wordt ln hoofdzaak door de volgende wijzigingen verkregen; a. Wijziging van de considerans. b. Aanvulling van artikel 2 der wet zoo danig, dat ook ten aanzien van alle landen gezamenlijk en ten aanzien van een of meer met name genoemde landen een in voerregeling kan worden tot stand gebracht in het laatste geval al dan niet gepaard gaande met vaststelling van een gezamen lijk contingent voor andere landen. De wijziging onder a ligt geheel in het kader van het met het onderhavige ontwerp beoogde doel Bepaaldelijk komt zulks tot uiting in de omstandigheid, dat het begrip ..overmatig" niet langer richtsnoer zal be hoeven te zijn bij de beantwoording van de vraag of tot contingenteering zal mogen worden overgegaan. De hiervoor onder b. aangegeven aanvul ling biedt voorts, binnen het kader van de gewijzigde considerans verschillende moge lijkheden op handelspolitiek terrein, welke de huidige wet mist. Als een enkel sprekend voorbeeld moge worden genoemd het geval, dat een onder een gezamenlijk contingent vallend land door het doen van consessles zijnerzijds aanspraak krijgt op een bijzon dere behandeling. Het spreekt vanzelf, dat bij de toepassing van maatregelen van dezen aard rekening zal moeten worden gehouden met bestaande handelsverdragen. De minister is er zich van bewust, dat de voorgestelde uitbreiding van bevoegdheden, ook al vindt deze haar stellige begrenzing in de bewoordingen van de considerans, zooals zij in het ontwerp nader is gefor muleerd, van ver-strekkenden aard is. In verband hiermede stelt hil zich dan ook voor. dat de regeering er op bedacht zal moeten blijven of het wellicht noodig zal ziln om ter versterking van den waarborg tegen ongewenschte toepassing van de wet, de commissie, welke tot taak heeft, de re geering over die toepassing van advies te dienen, ln hare samenstelling te herzien. In de practyk ls de noodzakelijkheid gebleken, in sommige gevallen den invoer van een bepaalde soort van goederen te contingenteeren en de verdeeling van de tot die soort behoorende groenen van be paalde goederen aan het uitvoerend gezag over te laten. Een wijziging voorzat in deze behoefte. Voorgesteld wordt ln te voegen een bepa ling waardoor zal worden vastgelegd, dat intrekking van een contingenteeringsbesluit voor den afloop van het daarbij bepaalde tijdvak kan geschieden, zonder dat die in trekking eenige nadere bemoeiing van de wetgevende macht behooeft. De regeeling van de bemoeiing van de wetgevende macht met een tot stand ge komen contingenteeringsbesluit ls in een nieuw voorgesteld artikel eenigszins gewij zigd. In plaats van een wet tot voorziening in het bil het besluit bepaalde, bepaalt het ontwerp thans dat dat besluit door den wetgever moet worden bekrachtigd. Aan leiding tot deze wijziging is het feit, dat bij de tegenwoordige redactie, na de tot standkoming van een wet een reeks nieuwe uitvoeringsmaatregelen noodig is, welke materieel volkomen denzelfden Inhoud heb ben als de bestaande welke ziln uitgevaar digd naar aanleiding van het oorspronke lijke besluit Ten einde dezen administra tieven omslag te voorkomen en tevens de bevoegdheden van de Staten-Generaal niet te verminderen, ls de onderhavige oplossing gekozen. beurd zijn, welke doen twijfelen aan de democratische gezindheid van de S.D.A.P. Het komt, zeide spreker, niet aan op partij resoluties, maar op de daad. De S.D.A.P. is nog steeds aangesloten bij de Tweede In ternationale. Wij stellen den eisch, aldus spreker, dat afgezien moet worden van elk marxistisch verlangen. Elke stap naar de socialisatie, waarheen het Plan van den Arbeid leidt, maakt voor de liberalen samenwerking onmogelijk. Mr. Wendelaar, hierna het woord krij gende, verklaarde eveneens dat er geen samenwerking met de S.D.A.P. in eeniger- lei vorm kan zijn, zoolang zij geen afstand doet van marxistische verlangens. De heer Wendelaar zeide voorts het niet noodig te oordeelen veel woorden te ver spillen aan ir. Mussert en een Wijnkoop en De Visser. Ten scherpste zullen de liberalen zich blijven verzetten, eenerzijds tegen communisme, anarchisme en eiken vorm van „volksfronterij", anderzijds tegen het nationaal-socialisme. Deze tijd eischt, aldus spr. vóór alles, een regeering, welke haar eigen weg gaat. onbevreesd voor critiek, met een parlement, waarin juist een krachtige re geering te eerder een meerderheid zal vin den, gereed om haar tegen te verwachten critiek van de oppositie te steunen. Wanneer, zoo ging spreker voort, een nieuwe regeering prijs stelt op den steun der liberalen, casu quo een beroep doet op hun medewerking, zal zij de liberalen aan haar zijde vinden, indien zy zaj opkomen voor de eenheid des volks, zal zorgen voor verbetering der defensie in Nederland en ln Ned.-Indië. in het byzonder voor uit breiding van het contingent dienstplichti gen, verder, wanneer zij zal voortgaan de betrouwbaarheid van haar machtsorgaan te handhaven en, zoo mogelijk, te ver sterken. Een familiefeest der luistervinken. Ballon-opstijging ging niet door. De vlag van de A.V.R.O. woei gisteren te Amsterdam van den Marathon-toren in het Olympisch Stadion, dat wel niet ge heel vol was, maar waar toch een dertig, duizend belangstellenden aanwezig waren. Een rede van den heer Vogt, na dé openingsrede van den heer de Clercq, ver tolkte den geest, waarin het A.V.R.o.- appèl gehouden werd. Voor de vele duizen den, die naar het stadion waren gekomen, beteekent het appèl een reünie in deri eigenlyken zin des woord: een persoonlijk contact met degenen, die hun slechts ten halve als stemmen zonder gezicht door de radio bekend waren. De herken ningswedstrijd, welke tusschen de bedrij ven door werd gehouden, was misschien voor de bijeenkomst het meest kenmer kend. De luistervinken wilden nu eens iets meer dan alleen hooren. Zy wilden de lijfelijke personen aanschouwen, die z(j van stem en van foto's zoo goed kennen, zy wilden juichen voor de heeren de Clercq, Vogt, Weltzel. Han Hollander, Ja cob Hamel en zyn kinderen, en zy wilden bovendien zich met hun mede-luistervin- ken één voelen. Het programma, dat de A.V.R.O. in elkaar had gezet, voldeed aan deze wenschen, Tusschen elf uur, toen het stadion meeren- deels begon vol te loopen, en twee uur, tóén het officieele gedeelte werd geopend, werd het publiek bezig gehouden met wie lerwedstrijden, waaraan renners met be kende namen deelnemen. Han Hollander reikte den overwinnaars de tropheeën uit De ballon-opstyging ging niet door wegens de neerslaande winden. In ruil daarvoor gaven de ballonvaarders, de hee ren Ch. Dollfus, J. J. den Outer, ir. M. ten Bosch en Snoek c-en uiteenzetting achter de microfoon. Het A.V.R.O.-kinderkoor onder leiding van Jacob Hamel zong zijn populairste wijsjes en de sulkeyrennen waren een succes. Het kleurrijk schouw spel van den schaakwedstrijd, geleld door dr. Euwe en dr. Aljechin, in romantische vermomming, eindigde stichtelijk in een remise, als leerend voorbeeld van vreed zaamheid. Tusschen dit alles door' ge meenschappelijke zang en vroolijkheid. Aan den middag werkten o.m, mede het 's-Hertogenbosch' muziekcorps, de Amster- damsche Postharmonie en de muzlekver- eeniglng „Hartog" uit Oss. Tenslotte heeft Jeude gesproken, minister Van Lidth de Handelsaccoord tusschen Nederland en Chili. Uit Santiago de Chili wordt gemeld: De Chileensche minister van bulten- landsche zaken en de Nederlandsche am bassadeur hebben een handelsaccoord on derteekend, waarby Nederland zich ver plicht Chileensche nitraten en vruchten in te voeren en Chili daartegenover op zich neemt Nedert. industrie-producten in het land toe te laten en aan Nederland de uitvoering van zekere werken te gunnen. KON. NED. MIDDENSTANDSBOND. Vergadering van District IX te Bodegraven. Te Bodegraven heeft een vergadering plaats gehad van District IX van den Kon. Ned. Middenstandsbond, welke onder lei ding stond van den heer L. Vos. De verga dering was speciaal belegd ter bespreking van de agenda der jaarlyksche algemeene Bondsvergadering van den K.N.M.B., welke op 19 Mei a.s. te Amsterdam zal worden gehouden. De directeur van het bondsbu- reau was vertegenwoordigd door den heer drs. W. F. van Leeuwen. Na een welkomstwoord door den voorzit ter van de afdeeling Bodegraven, den heer Huchshorn en de openingsrede door den districtsvoorzitter, den heer L. Vos, werd allereerst besproken het voorstel van het hoofdbestuur om de afdeelingen, welke res sorteeren onder de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Gouda en Omstre ken van District IX los te maken en te voegen bij District VIII. Dit voorstel werd van alle kanten bestreden en besloten werd het hoofdbestuur erop te wyzen, dat de afdeelingen er zeer veel prys op stelden bij District IX te biyven. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de agenda dei- bondsvergadering. Algemeen sprak men er zijn verwondering over uit, dat het bonds- bestuur geen jaarverslag over 1936 publi ceert Verschillende opmerkingen werden naar aanleiding van het financieel ver slag gemaakt en door den vertegenwoor diger van het bondsbureau beantwoord. De heer Van Leeuwen gaf hierna een overzicht van de beteekenls van het „Al gemeen Weekblad voor den Middenstand' De heer Zon gaf een résumé van en een commentaar op het rapport der com missie „Middenstand en Onderwys." Al gemeen was men van gevoelen, dat de commissie veel te traag gewerkt heeft; het rapport immers is gereed gekomen na de wijziging van de Middelbaar Onderwijswet, zoodat het komt als mosterd na den maal- tijd. Na nog verschillende mededeelingen sloot de voorzitter deze vergadering. LEENINGSVOORWAARDEN DER RIJKSFONDSEN. Voor leeningen verstrekt aan gemeenten en woningbouwvereenigingen. Verschenen is het staatsblad, waarin is opgenomen een K.B. tot wijziging van de voorwaarden waaronder leeningen door RUksfondsen en -instellingen zyn verstrekt aan oof onder borgstelling van gemeenten of aan woningbouw-vereenigingen, toege laten ingevolge de woning wet. De Rijksfondsen en -instellingen, waarop dit besluit betrekkig heeft, zqn die, ge noemd in art. 1 lid 2 der wet van 22 Dec. 1928. Ten aanzien van de leenüngen aan ot onder borgstelling van gemeenten ver- strekt, wordt het verbod vkn tusschentijd- sche aflossing opgeheven, mits ten minste drie maanden tevoren van het voornemen tot aflossing ls kennis gegeven aan den geldgever en tenminste vyf Jaren van den looptijd der leening zijn verstreken. By aflossingen binnen de eerste 5 jaren van den looptyd der leening zal een ver goeding van 1 van het bedrag der af lossing verschuldigd zijn. Voorts wordt bepaald, dat voor leenin gen verstrekt aan of onder borgstelling van gemeenten of aan woningbouwvereenigin gen tosgelaten ingevolge de woningwet de rentevoet met ingang van 15 Sept. 1936 wordt verlaagd tot 4 "/o. DE GROOTE BLOEMENTENTOON STELLING TE BOSKOOP. Eenorme drukte op Hemelvaartsdag, Men schryft ons uit Boskoop: Dat het met Hemelvaartsdag druk zou worden op de bloemententoonstelling te Boskoop, hadden wy wel verwacht, doch dat de stroom van bezoekers zóó groot zou zijn, had men in het minst niet kunnen vermoeden. Reeds vroeg in den morgen, kwamen de treinen (voor het eerst reden er Diesels) geheel gevuld aan, zeer vele reizigers had. den zich zelfs met een staanplaats tevre den moeten stellen. Ook de autobusdiensten van Leiden en Rotterdam waren flink bezet. Het aantal personenauto's, alsmede autobussen en touringcars, was weder van groote betee kenls, terwyi het fietsrydend publiek meer dan het dubbele was van dat van JJ. Zon dag, zoodat degenen, die ln de nabyheid van de tentoonstelling wonen, en die hun woingen ingericht hadden tot het stallen van rijwielen, een goeden dag hebben gehad. De politie, die voor dezen dag extra ver sterkt was, heeft het druk gehad, doch wist met voorbeeldlgen ijver en tact het verkeer te lelden en ln goede banen te houden. Ongetwijfeld heeft de tentoonstelling3' vereenlging een financieel voordeellgeu dag gehad. BOTERNOTEERING. De commlsslenoteering voor Nederland sche boter ls vastgesteld op 70 cent per kg- TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche zuivelcentrale. 9 Mei t/m. 15 Mei 1937 consumptlemelk regeering3' contract, taxegedeelte 5.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd kwaliteitsafdracht. Overmelk regeering3' minimumprys 4 cent. n Afdracht bij levering in consumptie van andere dan tavemelk 2.50 cent. 2—r

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10