Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Woensdag 5 Mei 1937 Heden naar Katwijk Zee AANBESTEDING voor een modern costuum 2 Daagse Reclame Winkels ënz. Coöperatie Duin-aardappelen AGENDA UCRÈME AALSMEER. Beroepen. Ds. W. Heerman alhier heeft een beroep ontvangen der Chr. Geref. Kerk te Zwaag- westeinde. HAARLEMMERMEER. J. A. Spigt t tn zijn woning aan den Kruisweg te Hoofddorp is in den gezegenden leeftijd -van 92 jaren overleden een bekend inge zetene uit dit dorp, de heer Johannes Augustinus Spigt. die aldaar bijna 70 Jaren heeft gewoond en behoorde tot een der oudste nog ln deze gemeente wonende per sonen. die de wordingsgeschiedenis van den Haarlemmermeerpolder van den beginne af hebben meegemaakt. De gemeente-politie. Nu in de laatstgehouden raadsvergade ring uiteindelijk een besluit is genomen omtrent de regiing van de salarissen van de gemeente-politie in Haarlemmermeer, waaromtrent reeds meer dan drie jaren door den burgemeester belangrijke bespre kingen zijn gehouden en uitvoerige corres pondentie is gevoerd, zullen er naast den Inspecteur werkzaam mogen zijn een hoofd agent van politie en acht agenten van politic. Het moet ln de bedoeling liggen om op den duur ln de naaste toekomst ook in de dorpen Zwanenburg en Badhoevedorp twee politie-agenten te stationneeren. evenals dit in Nieuw Vennep het geval is. De burgemeester heeft met ingang van 1 Mei 1937 de gemeente-veldwachter P. van Gent bevorderd tot brigadier (hoofdagent) tevens waarnemend inspecteur en als agent van politie in tijdelijken dienst aangesteld de heer W. G. Bijl de Vroe. wonende thans te Hoofddorp, voorheen te Heemstede, die reeds sedert eenlgen tijd als onbezoldigd gemeente-veldwachter bij den politiedienst alhier werkzaam is en kort geleden slaagde voor het diploma voor aspirant-inspecteur. De gemeente-veldwachter J. van der Spek te Nieuw Vennep, is overgeplaatst naar Badhoevedorp en zal in Nieuw Vennep door een nieuwen politle-agent worden vervan gen terwijl de gemeente-veldwachter J. Roffel standplaats heeft gekregen ln de on middellijke nabijheid van Schiphol. Twee gouden huwelijksfeesten. Gisteren was het 50 jaren geleden dat het echtpaar Cornells van Beem (oud 74 J.) en Catharina van den Boogaard (oud 71 j.l, wonende in de Lindenlaan te Zwanen burg alhier, ln het huwelijk trad. Ook het echtpaar Pancras van Leeuwen (oud 83 en Maria Landwehr Johann (oud 75 J.) wonende in de Schoolstraat te Nieuwvennep, heeft gisteren zijn 50-jarige echtvereeniging mogen herdenken. De nog krasse oudjes, die veler achting en vrlendsdhap hebben verworven, moch ten van verschillende zijden blijken van belangstelling ondervinden. Ook de burgemeester van deze gemeente en mevrouw Slob hebben in beide wonin gen de gouden echtparen persoonlijk ge complimenteerd Bad- en zweminrichting „Hoofddorp". De ver. ,3ad- en Zweminrichting Hoofd dorp" hield in de Landbouw haar Jaarlljk- sche vergadering. De secretaris en penningmeester brach ten hun jaarverslagen uit. waaruit bleek dat de toestand der vereeniging gunstig is en waarbij om. een en ander gememoreerd werd omtrent het met gunstig resultaat plaats gehad hebbend bacteriologisch on derzoek van het bad- en zwemwater (zulks naar aanleiding van onjuiste beweringen als zou het water door de aanwezigheid van ratten besmet zijn geworden en een geval van „de ziekte van Weill" zich heb ben voorgedaan), alsmede hetgeen met be trekking tot het schoolzwemmen werd be reikt. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. H. Pooters, J. H. Sparnaaij en J. A. Veneman. De contributie werd voor 1937 op het voor 1938 vastgestelde bedrag gehand haafd. Na bespreking omtrent het as. badsei zoen, werd door den voorzitter, den heer dr. H. D. Nanninga. eenige films vertoond betreffende het in 1936 te Hoofddorp ge houden zwemfeest. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. St. Joeephschool te Hoofddorp (hoofd de heer P. Heiker) is benoemd mevr. Branten- Schalken te Haarlem. Vanwege de afd. Hoofddorp van de Bijeenkomst R.K. Kiesverecn. De R.K. Kiesvereen. heeft gisteravond een buitengewone vergadering voor alie katholieken gehouden in de zaal van Flora, welke werd bijgewoond door onge veer 600 personen. De R.K. Harmonie ver leende medewerking. Na opening door den voorzitter, den heer C. Seysener werd het „Wilhelmus" gezongen, waarna de heer Paul dc Waart sprak over „De les van het buitenland". Na een woord van dank is ge zongen „Aan U, o, Koning der Eeuwen". Het Departement Hillegom van het Nut heeft een ledenvergadering gehouden onder leiding van den heer Bijl van Dui- venbode voorzitter, die de goedgeslaagde Nutsavonden en het Jeugdwerk memo reerde De voorzitter en mevr. Scharpff werden als afgevaardigden naar de algem. vergadering benoemd zonder beoaa'de op dracht of mandaat. KATWIJK AAN DEN RIJN. Veilingen van te veld staande bloem bollen komen tegenwoordig sporadisch voor De verkoop geschiedt de laatste jaren als droge bollen. Ten bate der R.K. Kerk wordt echter nog ieder voorjaar de gebruikelijke veiling van bloembollen gehouden. En al hoewel de bollen te veld staan, heeft de verkoop in het parochiehuis plaats. Altijd is er veel belangstelling voor deze speciaie veiling. Zoo ook gisteravond. Er was goede animo en de opbrengst was, zooals gebrui kelijk, abnormaal hoog; deze was niet min der dan i. 1300. 835 dat U past PL AN JE het adres voor iedere beurs - ZIE DE ETALAGES - ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG Honingzoete Pruimedanten m per pond van 25 voor AJL Eon heerlijke en groote VRUCHTENROL voor DE KW. BIJENKORF 799 KATWITK AAN ZEE. Het komende Badseizoen. Plannen van V. V. V. S.D.AP en de M^dTrne'^Vakbeweging'Twert OBend te verklaren Goede verwachtingen. Wij hadden een onderhoud met den heer J. A. Collette, voorzitter van V. V. V. over de a.s. seizoenverwachtingen. Voorop dient gesteld, dat een goed bestuurde ver eeniging als V. V. V. een belangrijke scha kel is tusschen vreemdeling en badplaats. Hoe meer reclame naar buiten gemaakt wordt, hoe grooter kans er is, dat er meer vreemdelingen komen. Het ijverige bestuur iieeft voor dit jaar grootsche plannen. In Juni, aldus de voorzitter, bestaat V. V. V. 40 jaar. Er zal gedurende drie dagen een bazar gehouden worden. Den 4den dag zal er een gezellig samenzijn zijn van leden en ingezetenen. De bedoeling van dezen ba zar is om tijdens het hoogseizoen weke lijks eer bijzopdere attractie te brengen voor de badgasten Alt de opbrengst van den bazar royaal uitvalt, dan wil men ook nog een uitgebreide propaganda voeren. Het Gemeentebestuur heeft een extra subsidie toegezegd voor het drukken van 10.000 folders, die reeds ter perse zijn en die in viei talen Hollandsch, Fransch, Duitsch en Engelsch iels van de aantrek kelijkheid van de badplaats Katwijk ver melden. De bedoeling is deze te versprei den ln eigen land, op de te houden Jam boree, op de booten van de Mij. „Zeeland", die op Engeland varen en op de Parijsche tentoonstelling. Terwijl wij in het gezellig informatie bureau van V. V. V. zaten, was mej van Duyvenbode reeds druk bezig de binnen gekomen aanvrdgen tc behandelen. Dit bureau, bij het eindpunt van de electrlsche tram, is reeds van 1 April af geopend. Op onze vraag, hoe het dit jaar met de vooruitzichten staat, antwoordde de heer Collette, dat, te oordeelen naar de binnen gekomen aanvragen en naar de kamers, aie al verhuurd zijn, do vooruitzichten iets gunstiger schijnen te zijn dan verleden jaar. De heer Collette overhandigde ons bij het vertrek de. nieuwe Gids voor Kat wijk aan Zee. Deze gids is dit jaar geheel vernieuwd, zij bevat meer foto's, waarvan vele nieuw zijn. Op de voorpagina prijkt een aardige teekening van mej. Bottema. voorstellende een meisje in badcostuum zittende op het strand. De inhoud ver meldt inlichtingen van algemeenen aard, die geheel zijn bijgewerkt, betreffende de hotels, pensions en het huren van huizen en kamers. Dan volgt os. nog de zeer uit voerige adreslijst van hotels, pensions, ge meubileerde huizen, kamers, enz. B. en W. hebben besloten het badseizoen met ingang van 8 Mei officieel voor ge- In „De Landbouw" aldaar een openbare feest-vergadering gehouden, waarin de heer H. v. d. Wielen als spreker optrad en onder leidieg van den 'heer B. Dol opgevoerd werd het tooneelspel „Hel" en „De Wijze Raadgever". Met muziek van het gezelschap „The Acc. SWingers" werd de avond met een bal besloten. Mej. G. A Reimerink, onderwijzeres aan de Nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp, gaat in verband met haar voorgenomen huwelijk dit onderwijs ver laten en heeft eervol ontslag uit haar bo vengenoemde betrekking gevraagd. BEDRIJVIGHEID Of HET STRAND. HELLEGOM. Jaarvergadering Kon. Ned. Midden standsbond. De Kon. Ned. Middenstandsbond, Hillegom hield haar jaarvergadering afd. ge- Men verwacht de gasten. Katwijksche traditie is, dat de tenten en kiosken op het strand op Hemelvaartsdag voor het publiek opengesteld worden. De laatste week heerscht er dan ook groote bedrijvigheid op het strand bij den voet der duinreep Er zijn al verscheidene tenten gereed om de vreemdelingen te ontvangen. Aan andere is men nog druk bezig de laat ste hand tc slaan. De strandstoelen en strandtenten staan op enkele plaatsen eveneens reeds op het strand opgesteld. De hotels en restaurants hebben alle een verjongingskuur ondergaan en ver wachten de gasten. Dit zal voornamelijk afhangen van het weer. Is Hemelvaartsdag een mooie warme zomersche dag, zooals wij deze week er een hadden, dan zal voor de kioskhouders op het strand het seizoen goed inzetten! Vergadering der S.D.A.P. Deze vergadering gehouden ln Hotel du opend door den voorzitter. Bij de ingeko- Rhin werd geopend door den voorzitter den men stukken is de uitspraak eevallen. dat ,heer C. van Rijs. Vervolgens sprak de heer de afdeeling geen Drijs stelt od aansluiting ;A. Kievit uit Rotterdam over: „De a.s. ver bij de districtsorganisatie. i kiezingen". Eerst behandelde spr. uitvoerig De secretaris bracht het jaarverslag uit J het verkiezingsmanifest der A.R. partij in en de penningmeester zijn jaarrekening. 11933 en die van de Vrijz. Dem. Partij. Van Op Dinsdag 18 Mei 1937 zal door den i Architect P. W. M. VAN DER KLAAUW te Wassenaar, onder georganiseerde Aanne mers, die ingezetenen zijn der gemeente Katwijk, voor rekening van de Coöperatie „Helpt Elkander" G. A„ te Katwijk aan Zee, worden aanbesteed': 845 Het bouwen van een dubbel winkel pand met bijbehoorende lokaliteiten en een winkel met woning en schuur. Bestek en tsekeningen zijn vanaf Zater dag 8 Mei verkrijgbaar ten kantore der -ge noemde coöperatie tegen den prijs van f. 10.per stel, restitutie f. 10.845 Deze sloot met een batig saldo van f. 38.90 De per. aftr. bestuursleden zijn herkozen Voorts ziln drie leden voor de reclame actie der Centrale aangewezen, .benevens PUIKBESTE ROODE STAR (eigen teelt) f. 1.75 per 70 pond, bij 791 P. KRAAIJENOORD BATAVENSTRAAT 5, KATWIJK AAN ZEE. Het pensioen voor den gewezen wethouder bedraagt 50 ten honderd van de laatstelijk door hem genoten wedde als bedoeld ln art. 10 der gemeentewet. Het pensioen wordt niet genoten wan neer de rechthebbende wederom als wet houder optreedt. Aan de weduwe van een wethouder of van een gewezen wethouder met ten min ste 12 dienstjaren wordt met ingang van den dag volgende od dien van het over lijden van dien wethouder of dien gewezen wethouder, voor zoover deze den 65-1arlgen leeftijd niet had bereikt en van den dag, volgende op den laatsten dag van het kalenderkwartaal, waarin het overlijden plaats had van gewezen wethouder, voor zoover deze dien leeftjld had bereikt, pen sioen verleend, tenzij de wethouder ln het huwelijk ls getreden na het bekleeden van het wethoudersschap of na het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Het weduwenpensioen bedraagt de helft van het pensioen, dat de wethouder of gewezen wethouder na Densionneering zou hebben genoten. Vermindering der werkloosheid. Volgens de laatste telling stonden deze week 298 werkloozen ingeschreven bij den agent der Arbeidsbemiddeling; dit is ruim 100 minder dan in dezelfde week van het vorig jaar. Een verblijdend teeken! De heer Jac. Th. de Vroomen heeft zijn benoeming tot lid van den Gemeente raad aangenomen. al deze beloften is niets terecht gekomen aldus spr. Wij hebben vier jaar bezuini- gingspolitiek gehad. In den breeie sto-.d - „..o spr. stil bij de aanpassingspolitiek van dr. twee leden en twee reserve-leden in het Colijn waarbij inderdaad gebleken Is, dat bestuur dezer centra.e. j hij de krachtige man was. dien men in 1933 Na rondvraag volgde sluiting. I wenschte. Ten kosten van het bedrijfsleven I is de gulden tot het laatst toe veilig gesteld gehouden, ook daarin was hij een krachtig man ten koste der loonen van de arbeiders. Spr. bracht ook ter sprake de vrschillende verslechteringen van den werkloozensteun, die in de laatste regeeringsperiode uitge voerd werden. Kortom, spr. stelde de regee ring en de Kamermeerderheid over de laat ste vier jaren ln verzuim. Zij benadeelden het economische leven. De S.D.A.P. geeft aan, hoe het volk uit de ellende kan wor den verlost. Onze partij, aljius spr., is tegen verdere aanpassing '<jh Vóór opbouw. Onze partij wil beheersehng van het productie apparaat, beheersching van het vervoers- apparaat en mechanisatie en rationalisatie naar wat er moet zijn. Dit alles werd door spr. uitvoerig toegelicht. Er moet een regee ring komen, die verkorting van den arbeids tijd wil; wat in andere landen kan, kan hier ook. De arbeiders moeten op bepaalden leef tijd uit het arbeidersproces kunnen gaan om dan te kunnen leven van een ouder domspensioen. Er moet nieuwe opbouw van het onderwijs komen, alsmede verbetering der socialen zorg, dus van de positie der werkloozen. Wij zijn vóór handhaving van het gezag, maar voor democratisch gezag van vrijheid en vrede. Wij zijn tegenstan ders van een dictatuur van links of rechts. Onder dictatoren bestaat geen geluk voor den mensch. In dictorlaal bestuurde landen bestaat de cultuur van de verwildering met concentratiekampen, gevangenis en dood straf. Fascisme beteekent oorlog. Duitsch- land is niet gewapend om zich te verdedi gen. Duitschland ls het groote gevaar voor den vrede in Europa. Dat heeft Italië ook bewezen, dat zich meester gemaakt heeft van Abessynië. Spr. verwees ook naar de toestanden in Spanje. Indien Mussert de kans kreeg, zouden we hier de cultuur ver krijgen. zooals die in Duitschland en Italië heerscht. Ons volk wil dat niet, noch de dictatuur van links, noch die van rechts. Spr. behandelde ook uitvoerig het Plan van den Arbeid en vertrouwde dat op 26 Mei a.s. te Katwijk uit de stembus meer stemmen op de S.D.A.P. te voorschijn zouden komen dan bij de vorige verkiezingen. De voorzitter dankte den heer Kievit en sloot met een opwekkend woord de verga dering. LISSE. Motorongeval. De motorrijder K„ uit Haarlemmermeer, startte met zijn motorrijwiel en reed in groote snelheid den Graohtweg op. Hierbij bemerkte hij eerst op het laatste oogenbllk een tweetal daar wandelende personen op. De berijder van het motorrijwiel gooide evenwel fluks zijn stuur om, doóh kon zijn motor n-iet meer houden. De berijder tui melde eenige malen over den kop en bleef liggen. Toen enkele voorbijgangers toege schoten waren, bleek de motorrijder even wel weer op te kunnen staan. Hij klaagde wel over verschillende kneuzingen. Mej. C.. die een en ander zag gebeuren, verloor door den schrik het bewustzijn en liep eenige verwondingen op aan haar bee- nen door den val. Het gebeuren bracht eenige stagnatie in het verkeer, dat.even wel spoedig weer in de juiste banen werd geleld. De Wethouderspensioenen. Door B en W. is den raad aangeboden een verordening, regelende de pension- neering van de wethouders onzer gemeente en van hun weduwen. De voornaamste be palingen dezer verordening zijn als volgt. Aan hem. die ophoudt wethouder der gemeente te zün en het wethouderschap al dan niet met onderbreking ten minste twaalf iaar heeft vervuld, wordt met in gang van den datum van aftreding als zoo danig voor zoover hil alsdan den 65-iarlgen leeftijd heeft bereik' zoomede bii het be reiken van dien leeftijd pensioen verleend. NOORDWIJKERHOUT. Patroons- en arbeiders-organisaties van het bollenvak hebben georganiseerd een bloemendag op Hemelvaartdag. In de Jozef-kerk wordt dan n.l. een bloemen- zegening gehouden, in groote hoeveelheid zullen deze bloemen worden ingezonden. SASSENHEIM. Bijeenkomst der S. D. A. P. Voor de afd. Sassenheim der S. D. A. P. trad in café „De Oude Post" als spreker op de heer A. W. IJzerman, lid der Tweede Kaïmer. De belangstelling hebben wij bij vorige vergaderingen wel grooter gezien. De heer IJzerman behandelde „Het plan van den Arbeid" en wat daar tegenover staat, de aanpassing van Colijn. Een vraag die ens bij de as. verkiezing gesteld wordt, aldus spr., is deze: „Welke koers zal na 26 Mei worden ingeslagen?" En dan deze vraag: „Wilt ge nu uitmaken of ge nooit meer aan een verkiezing zult meewerken?" In dit verband wees spr. op het streven der N.S.B. en besprak het regeeringsbeleid. Waar de crisis in Zweden tot het verledene behoort, heeft de aanpassingspolitiek van Oolijn tot geen succes geleid De opleving, die nu is te constateeren, is uitsluitend het gevolg van de depreciatie van den gulden en de opleving in andere landen. Het Werk fonds heeft niet veel geholpen tegen de werkloosheid. De steunverlaging heeft den toestand in de gezinnen in ernstige mate aangetast. Voorts besprak hij de bezuinigingen van het onderwijs, de Grondwetsherziening en d'e Kabinetscrisis in 1935. Spr. wekte op, niet op de kleine partijtjes te stemmen daar deze geen invloed op de samenstelling der regeering uitoefenen en velen niet in de Kamer zullen komen. Uitvoerig behandelde spr. de N.S.B. en de Comm. Partij, die zeggen „democratisch te zijn. Wij wensohen vurig het „Plan" tot uit voering te brengen, maar wenschte dat dit met medewerking van het volk zal ge schieden. Na een bespreking van de bezwa ren en de crltiek op het „Plan" werd be sloten met een uiteenzetting van de aan het plan gekoppelde ordening. Na het beantwoorden van vragen volgde sluiting. Aan het postkantoor werd gedurende April 1937 ingelegd f.6204 54 en terugbe taald f. 10.012.54. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 4037. HEDEN. Den Burcht: Revue-avond A.S.C.; 8>/j uur nam. Evangelische gemeenschap, Middelste- gracht 3: gljeenkomst, 8 uur. „In den Vergulden Turk: Lezing van dr, Geslenberg uit Göttlngen, nam. 8.15 uur! Nieuwe Rijn 22: Jaarvergadering Leid- sche Belasting Ophaaldienst, nam, 9 uur, Stadszaal: Vrijz. Dem. Bond. Spr. mr. p. J. Oud. 8 uur nam. Katwijk Zee: „Casa Cara", spreker de heer Schoonderbeek van Ede. Donderdag. Evangelische gemeenschap, Mlddelste- graoht 3: Morgendienst. Jeruël: Samenkomsten te lO'/i uur v.m. en 2'/j en 6'/i uur nam. Jeruël, le Groerlesteeg 16: Bijeenkom sten te voorm. 10.30 uur en nam. 2.30 en 6.30. „Oud-Poelgeest": Zendlngsfeest te 2 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara)Spr. do heer Vroeg ln de Wey van Middelarnis, 7Vi uur nam. Vrijdag. Huize Zarse: Ned. Ver. voor Vrouwenbei, en gelijk Staatsburgerschap. Spr. mevr. BakkerNort. 6 uur nam. Lisse; (De Vereeniging): Chr. Dem. Unie Spr. R. v. d. Brug. 8.15 uur nam. Voorschoten (Deurloo): Chr. Dem. Unie Spr. J. Janze. 8.15 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderdav Inenting teeen dtohterie, 3'/> uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Rembrandt". Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur. Zondag en Hemelvaartsdag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „De trek naar het Westen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag en Hemelvaartsdag van 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.16 uur nam. „De Zigeunerprinses". Woensda#- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag en Hemelvaartsdag doorl. voorstel ling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater Haarl.str. 7 „De familie van mijn vrouw". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De graaf van Monte Christo". Zondag en Hemelvaartsdag 4—7 en 8—11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i u. VALKENBURG. De Emmabloem-collecte heeft f. 19.60 opgebracht. De collecten in de Herv. Kerk hebben in April opgebracht voor de Diaconie f. 38.20; voor de Kerk f. 63.27; de inhoud der bussen bedroeg f. 12.61 en de maande- lijksohe collecte f. 14.32. VEUR-LEIDSCHENDAM. De kopziekte maakt veel slachtoffers. Tengevolge van de kopziekte welke mo menteel onder de koelen heerscht zijn ln de polders om Stompwijk en Zoetermeer reeds ruim zestig stuks gestorven. Jaarverslag Zickenhuisverpleging. Verschenen is het uitgebreide Jaarverslag over 1936 van de Onderlinge Ver voor Zle- kenhuisverpleging, waaraan de' volgende gegevens zijn ontleend. Exploitatiereke- "'"S: Debet. Uitkeeringen-operatles enz. f.25533.— (v. j. f. 26356.05). Salarissen en administratiekosten f. 8951.15. Voordeelig f'aoiao o4,70^6' t Crecüt- Contributie enz. If. 39189.21. Winst- en verliesrekening: Debet 'Voordeelig saldo f. 6332.63. Credit Voordee- expl.rekening f. 4705.06. Intrest f. 939.55. Koerswinst effecten f 630 '8 en winst u gel. effecten f. 7 r Balans: Activa. Kas en Giro f. 1351.18, Ean'.isaldo f.1094 83, Effecten f. 25166.82. Intrest f. 203.14. Inven taris f. 1 Passiva. Reserve f. 21484,34. Voor deelig slot f. 6332.68. Qe apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avónd-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Donderdag 6 Mei a.s. (Hemelvaarts dag) waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. v, Drlesum, Mare 110, Telef. 406. Van Vrijdag 7 tot en met Zondag 9 Mei a.s. neemt waar apotheek: C. B. Duyster, h'. Rijn 18, Telef. 523. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door: mej. J. Doedens, Wil- helminapark 8, Tel. 274. De geneeskundige dienst te Leiden wordt van hedenavond 8 uur tot Vrijdagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, P. van Es, Hovens Gréve, Kors en Lahr. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. een weldaad imnr llwhuid 834 (Ingez. Med.) Begrooting 1937: Inkomsten. Contributie enz. f.40050.—, Intrest f.950.—. Uitgaven. ■Salarissen en admininistratiekosten f. 11500. Uitkeerlngen f. 27500—, Batig slot f2000. Het aantal leden bedroeg op 31 December J.l. 9939. Ingeschreven werden 1929 en afge voerd 950 leden alzoo een netto vooruitgang van 979 leden. Van de 950 afgevoerde leden waren niet minder dan 193 onmachtig tot betalen der premie. Het ledental van 9939 beslaat 3331 gezinnen. De grootste toename van het ledental had plaats in de maand Juni n.l. 198, de grootste afvoer in de maand Maart n.l. 104. Verpleegd werden 391 leden met 7325'/i verpleegdagen, het grootste aantal werd op genomen In St. Antonius Hove te Voorburg n.l. 217 met 4121 verpleegdagen. Het grootst aantal mannelijke leden nl 85 had den leeftijd van 0—10 jaar, het grootst aantal vrouwelijke leden n.l. 58 had den leeftijd van 3140 jaar. Van de oprichting af zijnde 1928 bedroeg het aantal opnamen 1736 met 34421 ver pleegdagen, het bedrag aan uitkeeringen 115328.17. Door verbreking zijn des nachts tea nadeele van K. aan den Oostvlietweg een drietal konijnen ontvreemd. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6