BINNENLAND AKKERTJES LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 3 Mei 1937 Derde Blad No. 23650 Scheepsramp op de Noordzee 78ste iaargany Het prinselijk paar te Soest ter kerke. laarvergadering van Horecaf. "AKKERTJES" verdrijven die HOOFDPIJN. J<IJN/T EN LETTEREN, Engelsch stoomschip na aanvaring gezonken VRAGENRUBRIEK FAILLISSEMENTEN H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard hebben gisterochtend den dienst in de oude Ned. Herv. Kerk te Soest bij gewoond, waar ook wijlen Koningin Emma bij Haar verblijf te Soestdijk ter kerke placht te gaan. Toen het prinselijk paar de kerk was binnengekomen, zong de gemeente Ps. 118 v. 7 en 11 (De Heer is mij tot hulp en sterkte. Hij is mijn lied, mijn psalmge zang). Ds. E. Groenevelt, die voorging in den dienst, sprak naar aanleiding van Hande lingen 1, v. 6b, 7 en 11b (Heer zult Gij In dezen tijd het Koninkrijk van Israël weer oprichten?). Na zijn predikatie werd Gezang 44/4 ge zongen: (Hoe ras of traag de tijd ver dwijnt, die dag zal zeker komen). Toen de dienst geëindigd was, verlieten de Hooge Bezoekers door den achteruit gang het kerkgebouw, terwijl de gemeente „Wilt heden nu treden" zong. DE GROOTE BLOEMEN TENTOONSTELLING TE BOSKOOP. Verlengd tot en met 18 Mei. Het tentoonstellingsbezoek te Boskoop was gisteren in verband met het mooie voorjaarsweer buitengewoon groot. Reeds vroeg gistermorgen, kwamen autobussen en touringcars met reisgezelschappen bij liet tentoonstellingsgebouw aan. Daar de tentoonstelling op Zondag pas om 12 uur geopend wordt, werd door menigeen vóór dien tijd een bezoek gebracht aan het ge meentelijk Arboretum en Rosarium. Ook waren de wielrijders den geheelen dag zeer talrijk; hun aantal overtrof dat van*den vorigen Zondag aanmerkelijk. Men schat het aantal personen, dat gisteren een be zoek aan de tentoonstelling bracht op ruim 6000. Voorts vernamen wij. dat het aantal bezoekers tot Zondagavond op circa 20.000 kan worden geschat. Mede door de ongunstige weersge steldheid, waardoor zeer waarschijnlijk, velen zijn weerhouden een bezoek aan de tentoonstelling te brengen, heeft het tentoonstellingsbestuur besloten, den duur van de tentoonstelling te verlen gen tot en met Dinsdag 18 Mei, zoodat ook thans op de beide Pinksterdagen nog volop genoten kan worden van de bloemenpracht. Gelijk gemeld, worden de bloemen en bloeiende sierheesters, geregeld ververscht. door aanvoer uit de kweekkassen. DE A.S. „GROOTE ROZEN- TENTOONSTELLING TE BOSKOOP" Vermoedelijk van 21 tot 25 Juli. Terwijl de groote bloemententoonstelling nog in volle glorie prijkt, worden reeds weer voorbereidingen getroffen voor de volgende tentoonstelling. Ditmaal uitsluitend van rozen. In het gebouw „Flora" vergaderde de voor dit doel samengestelde commissie om de eerste regelingen te treffen. De vergadering welke onder leiding stond van jhr. de Beaufort, voorzitter der rozen- vereniging „Nos Jungunt Rosae". werd bij gewoond door eenige bestuursleden dezer vereeniging en afgevaardigden van de Bos- koopsche cultuurvereenigingen. Voorloopig werd besloten de tentoonstel ling te houden in het tusschengebouw van de tentoonstellingshal; zij zal dus aanmer- lijk beperkter zijn dan de tegenwoordige. Een eere-comité werd benoemd, terwijl verschillende sub-commissies werden sa mengesteld ter verdeeling van de werk zaamheden. De tentoonstelling zal waarschijnlijk wor den gehouden van 21 tot 25 Juli. In het Oranje hotel te 's-Hertogenbosch heeft de jaarlijksche algemeene vergade ring van Horecaf plaatsgevonden. De voorzitter opende de vergadering met een korte rede, waarin hij als zijn meening te kennen gaf, dat voor vele bedrijven de moeilijkste tijd achter den rug is. Er zul len dezen zomer ongetwijfeld meer vreem delingen komen dan het vorig jaar en de vele congressen, welke in ons land op het programma staan zullen er eveneens toe bijdragen om den toestand te verbeteren. Een woord van warmen dank en hulde sprak de bondsvoorzitter tot den aftreden den penningmeester. De periodiek aftredende hoofdbestuurs leden, de heeren F. A. Pfeifer, G. de Grooth en H. Teitsma werden herkozen. Als opvol ger van den aftredenden penningmeester werd gekozen de heer A. F. J. Koeken, directeur van The American Lunchroom, te Amsterdam. Aan het hoofdbestuur werden bovendien nog toegevoegd de heeren G. M. Th. Gielisse voor de afdeeling 's-Gravenhage en L. Das voor de afdeeling Noord-Brabant. Voor het vraagstuk der uniforme rege ling van het adverteeren van hotelprijzen (kamer met ontbijt of kamer zonder ont bijt) bleek geen bevredigende oplossing te vinden te zijn. Besloten werd de leden geheel te laten handelen naar verkiezing. Het voorstel van het hoofdbestuur om te geraken tot een verbod aan de leden om te koopen van leveranciers, die mede werking verleenen aan vestiging van' be drijven op ongezonde financieele basis of van bedrijven, waarvan de tot stand koming uit het oogpunt van algemeen be drijfsbelang ongewenscht moet worden ge acht. kon de algeheele instemming van de vergadering winnen. Het laatste besluit van de vergadering betrof het verleenen van kortingen alleen aan erkende reis- bureaux. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. NEDERLANDSCHE DELEGATIE TE POZNAN. Onder leiding van minister Geiissen. De Nederlandsche delegatie onder leiding van den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, dr. ir. H. C. J. H. Geiissen, is te Poznan aangekomen. De gasten wer den aan het station verwelkomd door den Poolschen minister van nijverheid. Roman, en vertegenwoordigers der plaatselijke autoriteiten. Minister Geiissen zat daarna Jan aan 'n noenmaal dat door de K. van Koophandel van Poznan was aangeboden ter gelegenheid van de opening van de Jaarmarkt. Buiten de andere leden der delegatie waren ook de Nederlandsche ge- sant. de heer Karsten, en de Poolsche ge zant te den Haag, de heer Babinski, hierbij aenwezig. TIENJARIG BESTAAN NED. CHR. PADVINDERS VEREENIGING. Algemeene vergadering en week-end op Woudschoten. Met een opkomst, grooter dan ooit te voren, heeft de Ned. Chr. Padvindersver- eeniging. de N.C.P.V. op Woudschoten wederom haar jaarlijksche week-end ge houden. dat dit jaar wel een bijzonder karakter droeg, wijl thans het tienjarig bestaan der vereeniging werd herdacht en gevierd. Zooals gebruikelijk ging aan het week end de algemeene vergadering vooraf, welke Zaterdagmiddag onder leiding van den voorzitter, ds. W. M.. A. Kalkman van Amsterdam werd gehouden. De vergadering wërd door ds. Kalkman geopend nfcet Schriftlezing en gebed, waarna hij in zijn openingswoord herinner de aan den afgeloopen, moeilijken tijd voor de Padvindersbeweging. Doch de N.C.P.V. zal met enthousiasme voortgaan met haar arbeid, die juist nu zoo belangrijk is door de a.s. Jamboree, waaraan spr. eenige woorden wijdde. Met dank memoreerde spr. tenslotte het tienjarig bestaan van de Chr. Padvinders- vereeniging in welke periode deze ver- eenigine mocht uitgroeien tot een krach tige beweging In het jaarverslag van den secretaris, den heer L. Questroo Jr. van Leiden werd gewaagd van gestadigen groei der Ver eeniging wat o.m een gevolg is van de vergroote publieke belangste'ling voor de padvinderij, ook al door de Jamtjoree. Het totaal aantal leden w.o. Het financieel verslag liet zien, dat de positie der vereeniging in dit opzicht ge zond is. De verslagen werden goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren L. Questroo Jr. secr. te Leiden H. Meyerink te Zwolle en H. de Nie te Rotterdam werden herkozen. Nieuw gekozen werden de heeren P. Don- dorp te Deventer en K. J Bonnes te Haar lem. Door hopman Peters werd de vergadering die in zeer vlot tempo werd gehouden, met dankzegging gesloten Nadat 's avonds troep-, horde- en stam- biieenkomsten waren gehouden, vond de viering van het tweede lustrum plaats. In feestelijke stemming was men bijeen, waarbij de heer C. Spaanderman met ernst en luim zijn gehoor wist te boeien en waarbij telkens vroolijke padvindersliederen weerklonken. Gisteren leidde ds Kalkman in de kapel van Woudschoten een dienst, waarbij hu' sprak over Hand. 1:8: ..Ontvangen en doorgeven". Des middags hield ds. R. Dijkstra van Amsterdam een inleiding over „Jeugd en Literatuur", waarin hij richtlijnen aangaf, voor het kweeken van meer belangstelling voor goede lectuur. Na onderlinge samenspreking over het padvinderswerk werd het week-end met het gebruikelijke padvinders-ceremonieel gesloten. OllD-HILLEGOMMER BENOEMD TOT DIRECTEUR DER JAVASCHE BANK Volgens officieus ontvangen berichten (de officieele benoeming en aanstelling moet nog volgen) is de heer J. Chr. van Waveren te Batavia benoemd tot directeur en waarnemend president van de Javasche Bank. Deze heer van Waveren is een zoon der familie Van WaverenOostduin te Hille Wanneer Gij aan hoofdpijn lijdt, probeer dan eens een "AKKERTJE". In minder dan 10 minuten is Uw arm hoofd dat Ge dacht dat barsten zou, volkomen vrij en Ge kunt weer met lust Uw bezigheden hervatten. "AKKERTJES" bevatten een bijzonder poeder, zeer werkzaam en toch onschadelijk voor de gezondheidzij tasten maag, hart noch nieren aan. De cachet-vorm heeft hei groote voordeel, dat men niets proeft. Het zijn vlugge afdoende pijnstillers in gevallen van Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Neuralgie, Vrouwenpijn en Rheumatische pijnen. Waarom toch langer lijden dan noodig! Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-CACHETS 669 (Ingez. Med.) DE ZANGER CAREL BUTTER OVERLEDEN. J Te San Francisco is overleden de Neder landsche zanger Carel Butter, in het bui tenland bekend onder den naam „Van Hulst". Een zanger van internationale beteeke- nis, die groote sucessen boekte in Berlijn, Lemberg, Moskou, Petersburg. Weenen, Helsingfors, Antwerpen en vooral tijdens zijn laatste engagement, de „season" te Londen in 1914. Indertijd behoorde hij tot de mooiste dramatische baritons. De laatste jaren leefde hij te San Fran cisco. waar hij naast vele concerten, ook zanglessen gaf en zeer bemind was. MU. TOT BEVORDERING DER WOORDKUNST. De jaarlijksche ledenvergadering der Mij. 'tot bevordering van woordkunst had plaats te 's-Gravenhage. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Tot algemeen voorzitter werd gekozen de heer W. G.. van der Tak. tot lid van het Hoofdbestuur de heer Joh. Vorrink. TIJDSCHRIFTEN. PROEFTOCHT VAN HET MOTORSCHIP „BRASTAGI". Tijdens een geslaagden proeftocht op de Noordzee is Zaterdag het op de werven van de N.V. ..De Schelde" te Vlissingen ge bouwde dubbelschroef-motorschip „Bras- tagi" bestemd voor den snelvrachtdienst gom. Hij werd geboren 16 September 1895 der N.V, Rotterdamsche Lloyd. officieel aan en doorliep na de lagere school, de Chr. Burgerschool aldaar. Tc En kwam hij in de zaak van zijn vader en reisde o.a. als bloembollen-reiziger in Rusland In den mobilisatie-tijd kwam hij onder de wapenen en wel bij de geheime politie te Rotterdam voor het controleeren van de Russische vluchtelingen. Later in den oorlogstijd is hij als tolk aangesteld in het interneeringskamp voor Russische vluch telingen. Na den oorlog kwam de heer van Waveren bij de Rotterdamsche Bank op de afdeeling voor den suikerexport, in het bijzonder naar Siberië. Daarna volgde een aanstelling bij de Middellandsche Zeebank en toen bij de Javasche Bank, eerst te Amsterdam en in 1922 te Batavia als cor- de directie dezer maatschappij overgedra gen M. H. BINGER ZEVENTIG JAAR. De heer M. H. Binger te Amsterdam heeft ter gelegenheid van zijn zeventig- sten verjaardag, zoowel op zijn receptie als anderszins, zeer veel blijken van be langstelling ondervonden. De organisatie van werkgevers in het boekdrukkersbedrijf en de verschillende commissies hieruit, de Nederlandsche Dagbladpers, de vereeniging van dagbladdirecteuren en velen hiervan afzonderlijk, de vereeniging voor den ef- espondent en tolk voor de Russische taal. fectenhandel, de liberale staatspartij, de Weer later wordt hij subagent en vervol- g| jjfif gens hoofdagent van het kantoor te Sema- rang, om in 1936 controleur van de Java sche Bank voor geheel Nederlandsch Indië te worden. In April 1.1. promoveerde hij tot de hierboven genoemde hocge positie bij deze voorname bankinstelling. leider? steeg in het afgeloopen iaar met plm. 20 n.l van 2668 tot 3228 In verband met het 2e lustrum gaf de secretaris tenslotte een korten terugblik over de afgeloopen tien' jaar. waarbij hij o.m. woorden ter nagedachtenis sprak aan den eersten voorzitter, ds. Ferguson. WOL UIT ONDERMELK. Naar de Leeuwarder Courant verneemt, is een consortium gevormd tusschen ds Snia Viscosa te Milaan, comm. Antonio Ferretti te Milaan (de uitvinder van .Lanital"), N.V. „Lyempf" te Leeuwarden en de N.V. Leo de Winter en Co. te Amsterdam, met het doel der bereiding van textiel-caseïne in West-Europa, alsmede de fabricatie van Lanital" in Nederland door te voeren. De beide laatstgenoemde firma's zijn reeds met de algemeene voorbereiding be- lc «om ülct gonnen. De bedoelihg is bij de uitvoe- bestuursTeden en imS in de eerste plaats de Nederlandsche Vrijheidsbond, de vereeniging van oud handelsscholieren ..Hou en trouw" en vele leden hiervan, talrijke bankinstellingen en andere relaties uit de beurs-, uitgevers- en drukkerswereld, hebben met bloemen, brief of telegram dan wel met een handdruk den feestdag, welke met een maaltijd in het Amstelhotel werd besloten, voor hem onvergetelijk gemaakt. R.K. Bouwblad. Het R.K Bouwblad van 29 April heeft den volgenden inhoud: Naar aanleiding van een nieuwe kerk te Haarlem. Een schilderswoning aan den Ouden Oder. Dictionnaire raisonné de l'architecture. Van de Vereeniging. Nieuwe Uitgaven en Allerlei. Bij de Uitgeverij Schuit te Velsen is de tweede Detective-roman in courant-vorm verschenen, getiteld ..De Stervende Wet houder". In Publieke Werken schrijft ir. F. Otte- vangers over „Streekontwikkeling" en be volkingsbeweging; en ir. W. H. E. van Gel der over „Een poging tot een streekplan in Twente". Het Haagsch Maandblad voor Mei heeft den volgenden inhoud: Forum Electorum; een kiezersdroom in één bedrijf; De grootste gemeenedeeler van alle politieke partijen; Het fascisme: de wonderolie onzer samenleving; Engeland kroont zijn Koning; Het voorspellen van aardbevingen; Surinaamsch allerlei; Bouw kunst en schoonheid; Dwars door Alba nië (II). VEREENIGING GEPENSIONNEERDE OFFICIEREN. zuivelindustrie ten volle de gelegenheid te geven zooveel mogelijk grondstoffen voor de Lanital" te leveren, tot welk doel reeds contact is gezocht met en de medewerking is verkregen van eenige belangrijke, zoowel coöperatieve als particuliere zuivelfa brieken. DE N.S.B. OP DE HELLING. Bij de opening van een kringhuis te Utrecht, zeide de heer Mussert Zaterdag volgens het „U. D.": Straks, als de verkiezingen achter den ros zijn, gaat onze N.S.B. op de helling, <»n te worden nagezien. En dan zullen wij leder, die wel ln naam bij ons behoort, fflaar voor de instandhouding der bewe- SWg metterdaad geen, of onvoldoende krachten schenkt, van ons weten af te wijden, want ballast kunnen wij in de N. 5 B. niet langer gebruiken. Liever slechts een corps van ettelijke duizenden, maar dan ook een „keur-corps". dan een verza meling van tienduizenden, waar wij letter lik niets aan hebben, omdat zij voor de deweging zelve niemendal doen. Deze zul- 'en. als wij de beweging op de helling on- dev handen nemen, wel komen uit te vallen." HEFFING OP BOTER. Be heffing op boter is voor de week van f.'ót en met 8 Mei, behoudens tusschen- Jijdsche wijziging, weder vastgesteld op 0.70 per K.G. Tien opvarenden verdronken Omstreeks 3.50 uur in den nacht van Zaterdag op Zondag is op 8 a 9 mijl ten Westen van het lichtschip „Noordhin- der", dat voor de Schelde ligt, het En- gelsche s.s. „Alecto" dat 919 ton meet en met een lading stukgoederen op weg was van Swansea naar Rotterdam, in aanvaring gekomen met het Zuid-Sla vische s.s. „Plavnik". De aanvaring ge schiedde in een dichten mist en de „Alecto" werd zoo ernstig geramd, dat het schip binnen vijf minuten zonk. Tien opvarenden, die zich ter ruste hadden gelegd, zijn om het leven ge komen. De eerste stuurman kon op de ..Plavnik" overspringen, doch de eer ste machinist en twee matrozen, die er nog in geslaagd waren aan dek te ko men, geraakten te water. Na ongeveer een half uur te hebben rondgezwom men, werden deze drie mannen opge pikt door sloepen van het Zuid-Slavi sche schip. De „Plavnik" heeft een groot gat in den voorsteven bekomen. Men had onmiddel lijk twee sloepen uitgezet om naar even- tueele drenkelingen te zoeken. Toen de mist optrok, werd dit zoeken gestaakt, daar er van schip of opvarenden niets te bespeuren was. De „Plavnik" is doorgevaren naar Vlissingen, waar het omstreeks drie uur in den middag aankwam. Wij hebben ons onmiddellijk aan boord van het schip begeven en vernomen, dat de oorzaak van de ramp in den zwaren mist gezocht moet worden. De geredden, de 1ste stuurman, de eerste machinist en de twee matrozen, waren vol lof over de goede zor gen der Zuid-Slavische bemanning. De eer ste machinist was. voor hij in het water terecht kwam, nog bekneld geraakt, zoodat hij hevige pijnen had geleden. Niettemin had hij. zich een half uur lang boven wa ter kunnen houden en bij aankomst in Vlissingen was hij reeds een heel stuk op geknapt. De beide schepen hebben elkaar bij de voorstevens geraakt, waarbij de „Plavnik" aan stuurboordzijde en de „Alec to" aan bakboordzijde werden getroffen. De geredden zijn in een hotel onder dak gebracht. De machinist, die over inwen dige pijnen klaagde, is door dokter Krul onderzocht, doch opneming in een zieken huis achtte deze niet noodig. -De overle venden, behalve de eerste machinist, die te Vlissingen is gebleven, zijn gisteravond via Hoek van Holland per Harwich-boot naar Engeland vertrokken. De „Plavnik" welke met een lading coke: cp wég was van Rotterdam naar Dubrov- nik (Griekenland), zal waarschijnlijk naar Antwerpen doorstoomen om daar gerepa reerd te worden. Jaarvergadering. In Pulchri Studio te 's-Graven- hage is Zaterdagmiddag de algemeene jaarlijksche vergadering gehouden van de Koninklijke Vereeniging van gepension- neerde officieren van het Nederlandsche Leger. De vergadering stond onder leiding van staatsraad gep. luit.-generaal T. F. J. Mulle: Massi: Het jaarverslag over 1936 wijst in de eerste plaats op het feit. dat de vereeni ging 16 April jl. 60 jaren heeft bestaan. Uit het overzicht der ontvangsten en uitgaven sedert de oprichting blijkt, hoe zegenrijk de arbeid der vereeniging voor velen nog is. Als buitengewoon lid is inge schreven luit.-generaal jhr. W. Röell, thans oud-commandant van het veldleger. In het afgeloopen jaar gaven zich 22 oud-ofiicie- ren als lid op. Met dankbaarheid wordt herinnerd aan een gift van de thans op geheven Kon. Vereeniging van gepensio neerde onderofficieren en minderen van 't Nederlandsche leger. In het afgeloopen jaar werd aan finan cieele ondersteuning uitgegeven f. 7600. aan toeslag op lagere pensioenen f.2100, ter wijl verder verstrekt werden eenige rente- looze voorschotten. Dit verslag werd goed gekeurd. Als bestuurslid werd herkozen het af tredende lid majoor H. J. van Rijssen. Het. bestuur stelde voor. ter eere van het 60-jarig bestaan der Verefeniging, majoor il. M. F. G. Peltzer te benoemen tot eere- lid. Door algemeen applaus gaf de verga dering te kennen, met dit voorstel ten zeer ste in te stemmen. NIEUWE UITGAVEN. Door de Dagelij ksche Beurscourant is uit- _egeven „Belastinggids bij de aangifte voor de Vermogens-Inkomstenbelasting 1937/'38" Behalve koersen en uitgerekende bedra gen van officieel genoteerde en incourante fondsen, bevat deze uitgave een nuttige toelichting op de aangiftebiljetten van de hand van den heer P. C. M. Domensino, be lasting-consulent te Amsterdam, VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minister van Sociale Zaken, zal op Woensdag 5 Mei niet doorgaan. Benoemd is tot notaris binnen het arrondissement Zutphen. ter standplaats de gemeente Neede: A M. J. de Weijer randidaat-notaris te Nijkerk. Op zijn verzoek met ingang van 1 Me j.l. is aan M. van Fenema eervol ontslag verleend als commissaris van politie te Tiet W. v B te V. Voorhout Leid Jtrecht, Amersfoort. Nijkerk, Harderwij Nunspeet, Zwolle. Totaal 155 K.M. Proi wegenkaarten zijn op deze route niel noodig. In de week van 26 April t/m. 1 Mei wer den in Nederland 56 faillissementen uit gesproken. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Met de Meimaand in het zicht moest men Vrijdag op de Veemarkt de beesten nog tegen de koude beschutten door ze zwaar onder het dek te „monsteren". Het weer werkt dan ook nog allesbehalve mee en hoewel het voor ons vaststaat, dat de weiders in het algemeen nog geen vol doende kwantum hebben aangekocht, heerschte er toch over de geheele linie een trazere stemming in den handel. Degenen die reeds veel vee buiten hebben loopen, zien den grasvoorraad slinken, want het groeit met het huidige koude weer slecht en nieuw od stal zetten doen we nu ook niet graag meer. Ondanks dit alles bleven de prijzen nog onveranderd hoog. Vooral voor een luxe of bestsoortig stuk vee vroeg men een zeer hoogen prijs. De aanvoer was echter hier ter plaatse beduidend minder. Te Leeuwarden en Zwolle echter vrij groot, zoodat aldaar de afloop wel even flauwer was. Het slachtvee was echter zeer duur en nu het met den groei van het slachtvee in de weiden niet zoo vlot gaat, zal het bij de huidige prijzen wel niet blUven. De over gang van stalvee op slachtvee uit het land zal een hiaat gaan vormen, zoodat einde Mei en begin Juni de vette koeien wel eens tot f. 1 kunnen loopen De aanvoeren be ginnen nu reeds te krimpen. Op de gebruiksveemarkt hoorden we nogal wat ontstemming over de melkprüsverla- ging. De afslag van een cent per liter plus 10 toeslagvermindering is voor den melkveehouder dan ook 'n geduchte tegen valler. De handel ir gebruiksvee was dan ook wat stroever doch de prijzen waren liet iaeer Uil alle= b iikt dus. dat onze veestapel een sterke vermindering heeft mdereaan: doch dit drukt zich uitsluitend uit in het jonge vee. wat zeer schaarsch .vordt aangeboden De kalverenmarkt was voor vette kalve- en. evenals begin der vorige week flauw :n niet. geheel prijshoudend. Nuchtere talveren waren echter vast in prijs. Het 'olvee zeer duur. Men kocht hier ter 'aatse niet alleen voor -*~~"hien- doch ok voor leverden 'xpot -zh--' en cok at zuielamm- n ycor v-mVrük tegen oede prijzen Weide lammeren waren al uimer aangeboden en prijzig; f 9—12 per stuk. Licht goed iets minder. De varkens- markt sloot deze week iets vaster.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9