LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken LEIPSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 3 Mei 1937 VISSCHER IJ-BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Plaatst Uw advertenties Paard en wagen te water. De galanterie-koopman v. M. bezocht hedenochtend met een met een paard be spannen wagen in het Noordeinde zijn klanten. Doordat het paard van een auto schrok, kwam hét heele gerij in de langs den weg loopende breede vaart terecht. Door toegeschoten hulp wist men, nadat 2 personen zich ook te water hadden be geven het tuig van het'paard stuk te snijden en een en ander weer op den vas ten grond te brengen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De financieele schade is echter niet gering. ZOETERMEER. Geslaagde Oranje-avond. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana hield de Oranje-Garde alhier in haar clubgebouw een openbare Oranje-avond. De zaal was goed bezet, toen de heer J. van Doornen allen een wel komstwoord toeriep, inzonderheid burge meester Mlddelberg als beschermheer der Garde, den heer Reindexs en den heer L. A. van Veen. Voorat werd gezongen ps. 98 4 waarna de heer van Doornen een gedeelte voorlas van den lsten zendbrief van Paulus aan Timotheus. In verbamd met het voorgelezen schrift gedeelte wees spr. er op. dat men steeds moet bidden voor allen die in hoogheid zijn, hetgeen ook Paulus vermaant. Spr. wees op den verjaardag van onze Prinses, de zegeningen die God ons hierin schenkt en hoopte, dat ook de Oranje- Garde een steentje mag bijdragen tot de verlevendiging van het Nationaal bewust zijn. De heer L. A. van Veen gaf een kort overzicht van de historie van ons Vorsten huis. Begonnen met Pita Willem I, de vader des Vaderlands toonde hij aan, hoe God steeds met hen is geweest, in tijden .van moeiten en zorgen. Steeds is die band er geweest en deze is er nog. Het verbond „God, Nederland en Oranje" is niet verbroken. Spr. besprak de donkere tijden die over ons land hebben gewoed, en hoe steeds Oranjes, met be hulp van God weer triumpheerden. Steeds hadden we Oranje noodig, want zonder hen gtag het niet goed. Doch gelukkig is er nog een band. die gebleken is bij de verloving en het huwelijk van de Prinses, toen het enthousiasme oplaaide. Geve God, aldus spr. dat we trouw mogen blijven aan het huis van Oranje dat Hij ons heeft ge geven. Spr. oogstte een welverdiend applaus. Vervolgens werden diverse voor drachten door de leden der Garde ten beste gegeven, die aandachtig werden be luisterd. in de pauze werd chocolademelk en koek gepresenteerd en tusschen de nummers door werd gezongen onder leiding van den heer J. G. van Toor. Het geheel had een gezellig verloop De heer van Doornen dankte allen voor hun tegenwoordigheid en wekte de jongeren op. zich als lid van de Garde op te geven. De heer L. A. van Veen eindigde met dankgebed. GEBOREN. Gerardus Johannes zn. v. W. v. d. Hoeven en E. v. d. Berg. ONDERTROUWD. J. P. v. Oosten jm. 30 j. en M. Garnade jd. 23 j. J. H. Webbers jm. 26 j. en W. A. Horree jd. 26 j. J. v. d. Heijden jm. 23 j. en D. v. Duijl jd. 26 j. R. J. de Wit Jm. 19 j. en J. S. Kluivers jd. 17 j. J Houwe- ling jm. 28 j. en D, C. J. de Haas jd. 27 j. J. Jonk j<m. 28 j. en C. K. de Koning jd. 26 j. H. van Weizen jm. 26 j. en J R. v. d. Zeeuw jd. 26 j. W. A. J. de Vos jm. 25 j. en M. van Helden jd. 24 j. D. Hanselaar jm. 26 j. en F W. van Weeriee jd. 24 j. A. Kleijn jm. 29 j. en A. J. Gijzenij jd. 21 J. W. F. Wassenaar jm. 25 j. en S. H. Mon- tsba jd. 24 j. C. HSllebrand jm. 25 j. en C. IBcluse jd. 22 j. OVERLEDEN. P. 'Hanselaar, m„ 58 j. H. M. Pierrot, tn.. 63 j. T. C. GertenaarRosdorf, vr„ M j. P. de GraafMaan, vr. 58 J. H. B. Bekker, ongeh. m., 47 j, M. Crama, zn.. 6 welken. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 3 Mei 1937 Tarbot per KG. f. 0.60—0.46; Griet per kist van 50 K.G. f.28—15; Tongen per K.G. t-1.100.69; Groote Schol per kist van 50 KO. f.20: Middelochol f.23: Zetschol f.25 -20; Kleine Schol f. 20.50—4.40; Schar f.7 —310; Tongschar f.2718; Roggen per 20 stuks f. 23—15; Vleeten per stuk f. 2.80— 1; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f.7.502.50; Groote Schelvisch f.22 "■50; Middel Schelvisch f.20—17; Klein- riiddel Schelvisch f.1712; Kleine Schel- kjMh f.13—6.40; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f4523Gullen per kist van 50 KG. f. 13g; Lengen per stuk f. 1.500.60; Heilbot per K.G. f. 1.20—0.90; Wijting per Hst van 50 K.G. f. 4.50—1.20; Koolvisch per ®fk f. 1.060.15; Makreel per kist van 50 KG. f. 12.50—1.10. Aangekomen 8 stoomtrawlers: IJM. 39 "kt f.3750; LJM. 15 met f.2680; IJM. 71 fet f.2380; IJM. 19 met f.2290; IJM. 37 Jist f-3280; IJM. 44 met f.2250: IJM. 165 "et f.710; IJM. 1 met f.2110 besomming. Voorts 38 loggers KW. 162 met f.330; KW. 175 met f.310; KW. 166 met f.310; KW. 158 met f.390; KW. 132 met f.320; KW. 19 met f. 340; KW. 104 met f. 320; KW. 115 met f.310; KW. 46 met f.350; KW. 45 "Wt f.290; KW. 124 met f.340; KW, 52 met 230; KW. 95 met f. 420; KW. 33 met f. 260; KW. 36 met f. 250; KW. 42 met f. 570; KW. '"met f.250; KW 161 met f.260; KW. 134 f.620; KW. 154 met f.330; KW 178 "fff. 350; KW. 108 met f. 260: KW. 177 met '.210; KW 27 met f.230; KW. 112 met MO; KW. 24 met f.290; KW. 18 met '■180; KW. 28 met f.320; KW. 62 met KATWITK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschoo] alhier ge houden examens voor het certificaat ter verkrijging van voldoende kennis in de internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring oo zee zijn geslaagd: Wll'em Klok, Jacob Schaap Jacob van Duyn Czn.. Klaas Ouwehand Leen van Velzen, Piet Schaap. Harmen Krijgsman Azn. en Floor van Duyn. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser. Riiksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz. lid van de examen commissie voor stuurlieden te Den Haag. De bijzondere collecte voor de Prinses Julianabewaarsohool In de Herv. Kerk heeft opgebracht f. 112 55; die voor de half- weezen en ziekenzorg f 68.10. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. van Waveren en gezin van den Helder. Emmastraat 16; M Bruijnen, van Delft, Heereweg 245; Mej. P. van Stem van Leiden, Heereweg 367; Mej. J. Th. Wit- teman van Wassenaar, Heereweg 365; N. J. Hoogervorst en gezin, van Voorhout, Nic. Damesstraat 24; A. C. Koomen en gezin, van Voorhout, Nic. Damesstraat 4; C. P. Turnhout en gezin, van Voorhout, Nic. Damesstraat 12; Mej. M. J. van Kesteren, van Heemstede, Julianastraat 126; W. Tromp, van Gouda, Schoolstraat 26; C. J. Schenk en gezin, van Sassenheim, Nic. Damesstraat 6; F. H. v. d. Berg en gezin, van Hillegom, Heereweg 414; P. Bax en gezin, van Haarlemmermeer, Wagenstraat 25; H. J. Jansen en gezin, van Haarlem mermeer, Narcissenstraat 2; Th. M. v. d. Eerden en gezin, van Hillegom, Veldhoist- straat 43; Wed. P. Kramer-Beukers, van Bennebroek. v. d. Veldstraat 48; Mej. A. de Graaf, van Haarlemmermeer, Heereweg 102. Vertrokken: A. Steinmeier naar Hillegom; Wed J. BroekhofLemmers, naar Noord- wijkerhout: C. Th. van der Poel, naar Oss; P. W. Geuke naar Wassenaar; P. G. van der Laan en gezin, naar Haarlem; A. C. de Haas naar Hillegom; Mej. H. J. Hoogkamer naar Hillegom; Mej. F. A, Hageman naar Voorhout; D. Luijk naar Sassenheim; G. Lascaris en echtgen. naar Castricum; G. P. Beelen, naar Eindhoven; J. N. Zwager n. Haarlem; J. P. Engelhard, naar Boekei IN.B.I; C. P. van der Zijden' naar Katwijk; Mej. M. Hcgervorst naar Wassenaar; J. N. Broekhuizen en gezin, naar Nieuwer- Amstel. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Therisia Johanna, d. van Chr. M. van der Eist en G. M. Suljkerland; Johanna Alida, d. van H. Faas en M. M. van. der LansMarinus Petrus, z. van P. van Stein en M. C. van der Meij. -Gehuwd E. F. Knoppert-en F, A. Hage man; J. Molkenboer en C. M. Langelaan. Raadsagenda. De Raad komt in openbare vergade ring bijeen op Woensdag 5 Mei as. des avonds te 8 uur. 1. Overdracht landarbeiderswetplaatsje. 2. Verkoop van grond langs de Kanaal straat aan J. Moolenaar. 3. Wethouders pensioenen. 4. Terbenieming en uitbreiding van de commissie tot wering van school verzuim. 5. Vergrooting van het kantoor der Arbeidsbemiddeling en steunverle ning. 6. Extra hulp aan werkloozen voor 1937. 7. Wijziging der begrooting 1937. 8. Ingekomen stukken en mededeellngen. NOORDWIJK. DE REDDINGBOOT RUKT UIT! Binnenkort jubileum van Jan van Kan. Zaterdagmiddag rukte ae Reddingboot der N.Z.H.R.M. uit voor haar gebruikelijken oefentocht. De belangstelling was zeer groot. De felle Noordenwind maakte het werk der roeiers verre van gemakkelijk, doch èn de wind én de onstuimige zee konden voor dit groepje wakkere mannen geen beletsel zijn, om toch het ruime sop te kiezen en hun vaardigheid op peil te houden. Ook werd eenige malen geoefend met het wippertoestel. Voor het publiek is het afschieten van de groote vuurpijl waarmee men een lijn over het in nood verkeerende schip, ditmaal denkbeeldig, schiet en zoodoende een verbinding met den wal tot stand brengt een steeds weer nieuwe sensatie. Ook de burgemeester, de heer J. B. V. M. J. van de Mortel, maakte, met zijn zoontje Jan Hein, als voorzitter van de pi. comm., dezen zeer geslaagden tocht mede. De alom bekende Jan van Kan. secr.-penningm. der pl. commissie der N.Z.H.R.M. was natuurlijk ook present. Dit gaf een wel wat bijzonder cachet aan de oefening, daar deze binnenkort een zeer ongewoon jubileum viert. Het is nl. dit jaar het vijftigste jaar dat hij aan de Noord en Zuid-Hollandsche Redding Maatschap pij is verbonden. Sinds 1887 heeft Van Kan bij nacht en ontij steeds paraat gestaan om zijn in nood verkeerenden medemensch zoo noodig met inzet van eigen leven, ter hulp te spellen. NOORDWIJKERHOUT. De Chr. voetbalvereen. C.N.V. en de R.-K. voetbalvereen. N.V.C. hebben beslo ten belde een voetbalmatch te houden op den 2den Pinksterdag. Het batig saldo komt geheel ten goede aan den autotocht voor Ouden van Dagen van alle gezindten. De Emmabloem-collecte bracht alhier op f. 84,50. De heer Jac. Oostdam heeft bedankt als bestuurslid van de ver. „Het Wit-Gele- Kruis". In zijn plaats is benoemd de heer E. Hogervorst, die de benoeming heeft aan genomen. f.320; KW. 107 met f.250; KW. 14 met f 230: KW. 147 met f.300: KW. 23 met f. 350; KW. 60 met f. 380; SCH. 6 met f 540; SC,H. 42 met f.580; SCH. 285 met f 630; SCH. 133 met f. 720 besomming. OEGSTGEEST. VERGADERING DER VRIJWILLIGE BURGERWACHT. Uitreiking der prijzen. In „Het Witte Huis" kwam de Vrijw. Burgerwacht in alg. vergadering bijeen, on der voorzitterschap van den heer J. M. Pos. die zich verheugde over de goede op komst, in het bijzonder van de jonge garde. Na het zingen van het Wilhelmus, deelde spr. mede, dat bij het bestuur plan nen in overweging zijn genomen om in het najaar een zoo grootsch mogelijk op gezette propagandabijeenkomst te organi- seeren. met het doel de tegenwoordige en oud-getrouwen der Burgerwacht bijeen te brengen, om dan gezamenlijk in het open baar in 't- licht te stellen, wat onze B. W. alzoo presteert. Wij hebben ons voorgesteld, aldus spr., dan, zoo mogelijk, een rijk afwisselend programma samen te stellen Hiertoe riep spr. de medewerking van de leden in. zoo wen van oud als jong. alsook van de da mes. Zoo kan er o a variatie gebracht worden door muziek, tooneel, sport (scher men e.a.i Het bestuur zal e.v voorstellen gaarne in overweging nemen. Vervolgens deelde spr. mede, dat eenige dames en heeren van de Haagsche Burgerwacht het laatste gedeelte van deze vergadering zul len bijwonen en dat door hen een film voorstelling is aangeboden. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den secr. den heer B. J. v. d. Meene werden onveranderd vastge steld. De commandant de heer K. J. C. Beek man, bracht een uitgebreid jaarverslag uit. In tegenstelling met vorige jaren, is er ditmaal helaas alle reden om over de prestaties op gehouden wedstrijden te zwijgen. Alleen op den kringwedstrijd is succes behaald, echter niet van zeer groote beteekenis. Verwacht mag worden, dat de resultaten dit jaar beter zullen zijn, want het kan in elk opzioht beter. Over 't algemeen was de commandant weer niet ontevreden over den gang van zaken. Van het bewapend gedeelte is er o.a. door plm. 40 man regelmatig aan de oefeningen deelgenomen. Helaas is er door gebrek aan munitie dezen winter weinig geschoten. Voor de overige oefeningen was de animo bijzonder groot. Aan afstands- en andere marschen is door diverse leden der B.W. met zeer gun stig gevolg deelgenomen. Men zal trachten de schermoefeningen ook tijdens de zomermaanden voort te zetten. Aan de aföeeling Roode Kruis opleiding nemen thans 7 leden deel. De wapens werden goed onderhouden. Spr. wekte alle leden op. om aan den te organiseeren propaganda-avond een de B. W. waardig cachet te geven. De voorzitter dankte den commandant voor zijn uitgebreid vttslag. De burgemeester, de heer A. J. van Ger- revink. was inmiddels binnengekomen; de voorzitter heette hem hartelijk welkom, en wenschte hem geluk met zijn herstel. De burgemeester dankte en nam aan de bestuurstafel plaats. Uit het verslag van den penningmeester vernamen wij, dat de financieele toestand gunstig is. De rekening 1936 gaf aan ont vangsten een bedrag van f. 826.45, aan uit gaven f. 765.65, alzoo een batig saldo van f. 60.80. De begrooting 1937 sloot aan ontvangsten en uitgaven met f. 780.19. Namens de kascommlssie deelde de heer A. Timmermans mede dat alle bescheiden in orde waren bevonden De voorzitter bracht dank aan penning meester en kascommlssie. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren J, C. Sentel, J. M. v. d. Post en A. van Breda. De laatste twee Werden herkozen, tot nieuw bestuurslid is gekozen de heer A. Timmermans. Vervolgens reikte de commandant de be haalde prijzen uit van den gehouden K. S. O. wedstrijd aan de volgende heeren: afd. A le pr. J. Daniels; 2e pr. W. Versteeg. Afd. B: le prijs J. van Ees; 2e pr. J. v. d. Post Jr.; 3e pr. A. Versteeg. Troostprijs .1. Zwanenburg. De burgemeester sprak zijn groote er kentelijkheid uit voor de prettige wijze en saamhoorigheid welke de commandant bij zijn mannen weet hoog te houden. Het ver heugt spr. ten zeerste dat ook het instituut Burgerwacht zoo gedisciplineerd gereed staat om. zoo noodig. pal te staan voor de belangen onzer inwoners. De heer van Breda verkaarde zich we derom bereid als leider der maschoefenin- gen op te treden. De bijeenkomst werd in intiemen kring voortgezet, waarbij de voorz. den Haag- schen vrienden een hartelijk welkom toe riep Eenige dames vertoonden de interessan te film van het werkkamp te Wilemsdorp, waartoe het fort de Ruyter is ingericht. Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. Inbrekers op pad. Tijdens afwezigheid der bewoners is inr eebroken bti de familie G. Men "stelde zich tevreden met een bezoek aan de keuken, waar niets van hun gading werd aan ge r troffen. Langs denzelfden weg is men weer vertrokken. Onmiddellijk hierop hebben de inbrekers een bezoek gebracht aan de familie D. die naast de familie G. moont. Nadat zij zich toegang hadden verschaft door een raam, hebben zij de woning doorzocht naar geld. Blijkbaar zijn zti door de thuiskomst der bewoners gestoord, daar zij niet de geheele woning hebben kunnen afzoeken; zti moes ten zich met. het gevondene tevreden stellen Het politieonderzoek is gaande. Aanrijding. Zaterdagmiddag had op den hoek van den Terweeweg en de Waldeck Pyrmontlaan een aanrijding plaats tusschen twee perso nen-auto's resp. bestuurd door mevr. A. S. uit Den Haag en A. v. d P alhier Beide auto's werden zoodanig beschadigd dat zij met een kraanwagen moesten worden weg gehaald. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie stelt een onderzoek ln naar de schuldvraag. in het het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" De handtasch ontrukt. Mevr. T. wonende alhier, die zich op weg begaf van de tram naar haar woning werd in de Nassaulaan gevolgd door een wiel rijder. die haar in het voorbijgaan haar handtasch ontrukte, waarna hij zich iilings uit de voeten maakte. Dit komt den laat- sten tijd zoowel hier als elders veel voor, zoodat het voor de dames, die zich alleen langs de straat begeven, uitkijken is! RIJNSBURG. Aan de hoek Koestraat werd de melk wagen van den heer Kr. door een achter uit rijdende auto gegrepen en omvergewor pen, wardoor een groote hoeveelheid melk verloren ging. De schade werd onderling geregeld. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ledenvergadering Kath. Dem. Partij. De afd. van de Kath. Dem. Partij hield een ledenvergadering in verband met het besluit van het R.-K. Werkliedenverbond om royement toe te passen op leden van de K.D P De heer K. van der Zwaan, lid van het Nat. Stichtings-Comité van het Nc-d. Verbond van R.-K. Werkers hield een uitvoerig betoog oyer de vragen, gesteld door het Tweede Kamerlid, mr. P. Arts, in zake dit royement, met het oog op de werkloosheidsverzekering dezer K.D.F.'ers en het daarop gevolgde antwoord van den Minister. Besloten werd ook hier ter plaat-se een afdeeling op te richten van het Ned. Verbond van R.-K Werkers. Hierna slui ting. Het Meifeest der S: D. A. P. Het Meifeest van de S.D.A.P. is inge zet met een kinderfeest en een fietstocht. Circa 100 kinderen vertrokken per auto bussen naar het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te den Haag, waar hen door den Nieuwen Haagschen Bestuurdersbond en S.D.A.P. een feest was bereid. Tegelij kertijd had in samenwerking met de af- deelingen Voorburg en Rijswijk een fiets tocht plaats welke ging door de gemeen ten Voorburg-Rijswijk en Leidschendam- Veur. 's Avonds had in hotel de Zwaan een feestelijke bijeenkomst plaats, opgeluisterd door zang en declamatie. De groote zaal was geheel bezet. Voor zitter Kerkhoff heette allien welkom, in zonderheid de afgevaardigden van Zoeter- meer, den spreker, den heer J. Emmens uit Naaldwijk en de declamatrice, mevr. Re- court uit den Haag. Nadat de Gem. Zang- vereen. Morgenrood eenige strijdliederen had gezongen, declameerde mevr. Recourt 1 Mei en Triomflied der beschaving van Adama van Scheltema en een verkiezings gedicht van haar zelf. De heer J. Emmens. wees er op, dat de 1 Meidag een dag is van vreugde en strijd en gaf een uitvoerig overzicht van de strijdleuzen van dezen dag op verschillen de data, OA. van 1903 toen de arbeiders beweging was verslagen. Daarna heeft men in 1909 gekregen de afsplintering door de cprichting van de S.D.P. Sinds het feest van 1915 midden in het oorlogsgevaar is het tot 1930 opwaarts gegaan, doch toen volg de de terugslag; veel wat was bereikt moest worden prijsgegeven. Tegelijkertijd kwam naar voren het fascisme, waarbij onze ge dachten uitgaan naar de strijders tegen •het fascisme in Spanje en naar. de slacht offers van dit stelsel, welke, in concentra tiekampen zuchten. De 1 Meidag is niet alleen een dag van strijd, doch ook van geloof, want niettegenstaande de ijzeren vuist van het Nat. Soc. behouden we ons socialistisch geloof, omdat zelfs deze vuist dit niet kan verpletteren. Het Plan van den Arbeid, aldus spr., is vastgesteld door onze knapste koppen en is een stuk sóc. geloof. Het is dan ook niet ten verkiezingslijmstok, want ook na deze verkiezing zal er voor worden gestreden. Het plan heeft zijn ontstaan te danken aan het feit, dat de regeering achterwege bleef' met maatregelen tot verbetering van de conjunctuur. Verder behandelde spr. de democratie en eindigde zijn betoog met een opwekking om met het geloof in een socialistische maatschappij, te blijven steunen de democratische socialistische ar beidersbeweging. Voorzitter Kerkhoff dankte allen die aan het welslagen van dit feest hadden mede gewerkt. Hij overhandigde mevr. Recourt, die nog voor declamatorische afwisseling gezorgd had, een fraai bloemstuk en een boek in prachtband. „Morgenrood" heeft nog verschillende malen gezongen. De Ver. tot instandhouding van een school met den Bijbel hield haar jaarver gadering in het schoolgebouw. Ds. Vermet opende, waarna de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester goedgekeurd werden. Herkozen werden tot bestuursleden dé heeren Slingerland, ds. M. Vermet en in een Geref. vacature gekozen de heer J. V. van Elk. De bijeenkomst werd onder dankzegging gesloten. Gevonden: 1 baal suiker, 1 heeren handschoen. Adres bureau van politie. VOORSCHOTEN. Het Prinsessefeest. Druk werd gevlagd in deze gemeente ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana. 's Middags verzamelden de schoolkinde ren zich nabij „Nieuw Voordorp". Voorafge gaan door enkele tamboers werd naar de Voorstraat geloopen, waar men zich groe peerde om de muziektent en enkele liederen werden gezongen te beginnen met twee coupletten van het „Wilhelmus". Burgemeester M. F. Berkhout heeft de schooljeugd toegesproken en de beteekenis van dezen dag uiteengezet. Aan H.K.H. werd namens de schooljeugd een telegra fische gelukwensch gestuurd. 's Avonds gaf „Benvenuto" een concert op de Voorstraat, die met slingers tusschen de boomen electrisch verlicht was. Ook in Hotel Deurloo heerschte een op gewekte feeststemming. De heer D. van der Ent Braat, Theol. cand. alhier, werd na gehouden examen door 't Prov. Kerkbestuur van Noord-Bra bant toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. De opbrengst der Emmabloem-col lecte. waarbij tevens zakjes met bruidssui kers werden verkocht, bedroeg hier de mooie som van f 239,01. WASSENAAR. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, voorzitster van het Ned. Roode Kruis is door 't Roode Kruis het Kruis van Verdienste uitgereikt aan den heer A. S. Fogteloo. alhier. Algemeene Ongevallenverzekering voor onze abonné's. Hierbij brengen wij onder de aandacht van onze abonné's, die niet jonger dan 16 jaar en niet ouder zijn dan 64 jaar, dat zij zich wederom tegen ongevallen kunnen verzekeren- en wel tot 30 April 1938. De verzekering, die wij bij de N.V. Ver zekeringsbank der Oude Haagsche van 1836 te 's-Gravenhage hebben afgesloten, luidt wat het bedrag der uitkeeringen betreft o.a als volgt: a. f 500.— ingeval van overlijden binnen een maand na den dag, waarop het ongeluk voorkwam. b. „400.— bij verlies van oelde oogen, beide handen, belde voeten, of één hand en één voet, of één hand en één oog, of één oog en één voet tezamen, binnen 360 dagen na het ongeluk. Voorts wanneer het ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt. c. 200.- Dij verlies van één hand, één voet of één oog, binnen 360 dagen na het ongeluk. d. 100.— bij verlies van één duim of beide duimen of van één wijs vinger of beide wijsvingers. e. 50.— bij breuk van een been of arm. f. 15.bij verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongeluk. De volslagen onbruikbaarheid van één der hiervermelde lichaamsdeelen wordt met verlies gelijk gesteld, zoo ook staat ten opzichte van het oog, blindheid met verlies gelijk Bij verlies of volslagen onbruikbaarheid van meer dan één vinger van dezelfde hand, kan het gezamenlijk bedrag der uit keeringen voor alle verminkte (of volslagen onbruikbaar geworden) vingers niet meer bedragen dan voor het verlies (of vol slagen onbruikbaarheid) der hand Is vast gesteld. Een schadevergoeding voor overlijden en verminking of verstandsverbijstering tegelijk, wordt niet uitgekeerd. Alle bekomen verwondingen, hierboven niet genoemd, geven geen recht op uit- keerlng. Een ieder, die zich wil laten Inschrijven voor deze verzekering betaalt 10 ets. admi nistratiekosten, waarna hem of haar een inschrijvingsformulier overhandigd wordt, hetwelk zoowel voor de(n) Ingeschrevene als voor ons, als bewijs geldt, dat die abonné verzekerd ls en wel op de voor waarden als op het inschrijvingsformulier vermeld. Daartoe moet men zich persoonlijk aan ons bureau opgeven, terwijl onze abonné's in de omgeving zich tot onze respectieve lijke agenten kunnen wenden. Postabonné's kunnen schriftelijk hun wensch aan ons kenbaar maken. Zij, die reeds gedurende het afgeloopen jaar verzekerd waren en dus in het bezit van een inschrijvingsformulier, kunnen de geldigheidsduur van dit inschrijvings formulier tegen betaling van 10 ets. administratiekosten, aan ons bureau laten verlengen tot 30 April 1938. Men verzuime dit niet, daar onze ■bonne's die in het bezit zijn van niet rrlengde inschrijvingsformulieren, eVen- -ls natuurlijk zij. die geen inschrijvings- armiilieren bezitten geen enkele aan spraak kunnen doen gelden, wanneer hun "en ongeval mocht overkomen. DE DIRECTIE. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7