Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 3 Mei 1937 AGENDA MUSEA. ALPHEN. OFFICIEEL PLAN RAADHUISBOUW GEHEEL GEREED. Uiteenzetting van den Architect, den heer Blauw. Zaterdagmiddag kwam de raad onzer ge meente in de trouwzaal van het huis der gemeente bijeen, om kennis te nemen van het inmiddels geheel officieel uitgewerkt plan en de diverse detailteekeningen voor den bouw van het nieuwe Raadhuis. Deze bijeenkomst werd mede bijgewoond door den directeur van gemeentewerken ir. Waarden- burg zoomede door verschillende ambtena ren. De burgemeester gaf een uiteenzetting omtrent het doel dezer bijeenkomst. Nu het oogenblik van aanbesteding nadert en voor af dient te gaan de officieele beslissing van den raad omtrent het plan en de te sluiten leening met den Staat der Nederlanden, achtte spr. het van belang, dat de raad vooraf eerst kennis kon nemen van het plan en dat dit door den architect den heer Blauw werd toegelicht. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat de overeenkomst be treffende genoemde leening op de agenda zou zijn gekomen van de hedenavond te houden raadsvergadering. Door verschil lende omstandigheden bleek dit echter niet mogelijk, zoodat binnen 14 dagen hierom trent de raad opnieuw bijeen zal moeten komen. Teneinde echter met de voorberei ding voort te kunnen gaan. achtte de voor zitter de genoemde voorliohting van groot belang. Voorts wees hij erop, dat men door de monetaire maatregelen van September j.l. 2 begrootingen had moeten maken, n.l. een gebaseerd op de prijzen van September en een der prijzen van Februari j.l. Het verschil bedraagt ongeveer 16"De com missie van openbare werken heeft zich met een en ander kunnen vereenigen, terwijl ook door de betreffende commissie aange wezen door den Minister van het werkfonds j.l. Dinsdag zulks is goedgekeurd. Van de zijde der regeering is dus de volle mede werking voor het plan verkregen. De heer Blauw wees erop, dat de grond slag van het plan feitelijk door den Raad is gelegd en besprak de verdere ontwikke ling en de schepping van het plan, waar mede nu ongeveer een jaar geleden door de gemeente en architect een aanvang is ge maakt. Hij prees hierbij de samenwerking met den burgemeester en den architect, die zeer intens is geweest. Na veel overleg is men na correcties en het bijslijpen der on- derdeelen gekomen tot het plan overeen komstig de eisdhen, die hieraan worden ge steld. Spr. gaf vervolgens een uiteenzetting omtrent den aard en de ligging van het ter rein. De hoofdingang ligt in het midden met ingang tot de dienstgebouwen langs een breede stoep. Vandaar komt men in een hal en breed trappenhuis met 2 vleugels, die uitspreiden naar de verdiepingen; deze kan dus feitelijk het hart van het raadhuis wor den genoemd. Links van de hal ligt de wet houderskamer, ld. van den secrearis, die aansluit met de secretarie; rechts de kamer van den burgemeester, commissiekamer en trouwzaal, die met de commissiekamer in verbinding staat. De trouwzaal is van bui ten afzonderlijk te bereiken, zoodat geen hinder voor den dienst ontstaat. Links heeft men de publieke ruimte met de loketten en afdeelingen. Ook voor het publiek bestaat een afzonderlijke hoofdingang met tourni quetdeur. De afdeeling voor publieke wer ken, kamer directeur gemeente-werken, ka daster en teekenkamers liggen boven. Aan vankelijk waren de teekenkamers gereser veerd en had men die op de zolderverdie ping gedacht. Dooh door bezuinigingsmaat regelen heeft men hier van afgezien en is de zolderverdieping gereserveerd voor even- tueele latere uitbreiding. De conciërgewo ning ligt volkomen afzonderlijk en sluit aan met het vertrek der centrale verwarming. Voorts ligt op de bovenverdieping rechts een bestuurskamer, lees- en koffiekamer. Het sousterrain is half boven het terrein gelegen, zoodat dit voldoende daglicht heeft. Rechts in het sousterrain is een volledig politiebureau gedacht met aparte wapen kamer. donkere kamer, een drietal cellen, etc. Links in dit sousterrain komt het bu reau voor steunverleening en stempellokaal; dit wordt een apart lokaal en komt gelijk met de straat te liggen en heeft een aparte in- en uitgang met loketten. Voorts bevindt zich hier de toiletafdeeling, monsterkamer, lokaal voor de burgerwaoht, centrale ver warming en garage, die te bereiken zal zijn door twee wegen, die een hellend niveau zul len hebben met fietsenbergplaats enz. Omtrent de consturctie deelde de heer Blauw mede, dat de grond van het terrein van goede kwaliteit is n.l. een dikke zand plaat. Doch voor een dergelijk gebouw moe ten tal van veiligheidsmaatregelen worden genomen. Voor de fundeering is het souster rain feitelijk een doos van gewapend beton, met tal van versterkingen voor verzettin gen. Ook de vloerverdieping wordt van ge wapend beton. Het geheel tot de kap, in beton uit te voeren, zou te kostbaar worden. Een en ander is echter tot het trappenhuis doorgevoerd voor veiligheid tegen brandge vaar, opdat een brand niet van de rechter- naar de linkervleugel kan overslaan. Wat het materiaal betreft, is het de bedoeling dat het metselwerk zal worden uitgevoerd in een appelbloesemige tint met den hoofd ingang van een bijzonder soort zandsteen, met afdekstukken etc. van graniet. De kap pen zullen worden bedekt met verglaasde donkere pannen van Romaansch model. De daktoren wordt van hout met spits balkon, plateau en koper gedekt met windvaan. De hoofdingang wordt, wat het kozijn betreft, uitgevoerd in koper smeedwerk met glas. Na een uiteenzetting over de centrale verwarming, electr. verlichting en telefoon installatie, eindigde de heer Blauw zijn zeer duidelijke beschouwing. De burgemeester dankte hem en wees er op. dat de samenwerking tijdens 't ontwerpen der plannen steeds zeer aangenaam is ge weest. Hij sprak den wensch uit. dat dit ook steeds het geval zal mogen zijn bij de uit voering daarvan. In besloten kring werden hierop over het plan vragen gesteld en de teekeningen be zichtigd. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, D. van Hendricus van Egmond en Jannetje Stapper Arie, Z. v. Pieter Borst en Maria Haak Antoon Ma ria, Z. van Pieter Borst en Maria Haak Margit, D. van L. van Roosen daal en Emma Szedmaky Johanna Pe- tronella, D. van Corns. Snatersen en Klara M. v. Loenen Pieternella, D. van Jan den Otter en Marie F. Muller Simon, Z. van Jacob Eikelenboom en Clazina M. Vonk Marina, D. v. Albert Marbus en Wijntje I van den Hoven Cornelia Mathea Anto- lila, D. van Adrianus J. J. v. d. Drift en j Maria C. Lindenhoff. Gehuwd: Jan Adrianus Kapteijn 28 j. en Maria Anna Krijgh 22 j. Adrianus Pe trus Ravestein 32 j. te Boskoop, en Wille- mina Domburg 31 j. Overleden: Marrigje Vergunst 73 j. Johanna Jansen 52 j.. gehuwd met Jan van Es Christina Maria Johanna Vink 73 j Peter Grondman 73 j„ gehuwd met Jantje Dorgelo Adrianus Johannes van Greuningen 22 j. Johanna van der Lee 74 j. Jantje Bos 72 j„ weduwe van Hen drik Mook Gijsbertus Griffioen 76 j., ge huwd met Maria Oomen. Loop der bevolking. Ingekomen: Johanna M. de Jong, dienst bode. Stationsstr. 40 Wilhelmus J. M. v. Niekerk, slager, Steeksterweg 89 Trijntje J. Wijfje, dienstb., Willemstr. 38 Wed. H. v. d. Klashorst, geb. Loffeld, z. b., Van Mandersloostr. 33 Rijk G. Oppelaar en gezin, meelhandelskn.. Kortsteekterweg 18 Jan Kemp. landarb., Zuideinde 10. Vertrokken: Naai' Zeist, De Wetlaan 31, Catharina W. Hogervorst, z. b.. Brittenrust- str. 21 Benthuizen, De Bent 233, Simon de Jong. landb., Kortsteekterweg 63 Wassenaar, Langstr. 16, Simon A. Walra ven, broodbakkerskn., Noordeinde 92 Mijdrecht. 1ste Bedijking 44e, Gerardus Droog, landarb.. Leliestr. 5 Ter Aar, Kerkbuurt, Johanna van Ewijk, dienstb.. Raadhuisstr. 279 Oostzaan, Kerkstr. 135, Dirk van Wageningen, betonwerker, Ouds- hoornscheweg 34 Nieuwkoop, Francina E. Bunnik, z. b.. Achtermiddenweg 10 's-Gravenhage, Zegbroeklaan 1. Marianne M. Coüjn, z. b„ Lemzonlaan 4 Haar lemmermeer, Sloterweg 499, Aaltje Kloek, dienstb.,. Machineweg 12 Haarlemmer meer, Sloterweg 557. Gerarda Kloek, d.b., Machineweg 12"Haarlemmermeer, Slo terweg 557, Johannes Kloek, veeh knecht, Machineweg 12 Epe, C. 474, Meindert Kalverda, veehoudersknSteekterweg 59 Ferwerderadeel, Ferwerd Maaike Brand- sma, dienstb., Kortsteekterweg 28 - Zwam- merdam, Pieter van Rijsdam. veehouders kn., Hortensiastr. 36 Wassenaar, Groot- hoefijzerlaan 28, Theodora J. Rijsdijk, Hoorn 394 Zuilen, Balderikstr. 36, Dirk Budding, schilderskn., Pr. Hendrikstr. 21 Oegstgeest, Frgjl. Hendriklaan 31. Geer- truida van Hienen, dienstb., Hoorn 208. MOTORRIJDER VERWOND. Meisje breekt een been. De motorrijder J. uit Moercapelle op weg naar Aalsmeer, viel Zaterdagavond in de Hooftstraat met zijn motor, doordat een dochter van I. plotseling den weg overstak. Hoewel de man met matige snelheid reed, kon hij een aanrijding niet voorkomen. De motorrijder werd ernstig gewond aan ge laat en hoofd en het kind brak een been. Leden van de E.H.B.O. verleende de eerste hulp, terwijl dr. v. W. voor verdere heel kundige behandeling zorg droeg. Het motor rijwiel, dat van voren geheel in elkaar ge drukt was, werd weggesleept door de garage Boot, die ook den motorrijder naar Aalsmeer vervoerde. Stremming in de Bruggestraat. Een lastige stremming in deze straat op Zaterdagavond werd veroorzaakt, doordat van de auto van P. uit Leimuiden een voorwiel liep. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor; de wagen werd wegge sleept door de kraanwagen van garage Boot. Zilveren jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de heer M. v. d. Neut, zijn zilveren jubileum als hoofd-boekhouder ten kantore van de scheepsbouwwerf en motorenfabriek „De Industrie' v.h. firma D. en Joh. Boot N.V. alhier, welk jubileum Zaterdag op intieme wijze werd herdacht. De jubilaris die bij directeuren en commissarissen zeer gezien is en bekend staat als een accuraat en hard werker voor deze irichting, ontving tal van mondelinge en schriftelijke geluk- wensc-hen, gepaard gaande met de aanbie ding van verschillende stoffelijke blijken van belangstelling en bloemstukken. In de ledenvergadering van de Coöp. Bouwver. „Des Werkmans Vriend' onder leiding van den heer A. Noomen, werd bij monde van den heer A. M. Saton, namens de kascommissie uitgebracht. Boeken en bescheiden bleken in orde, zoodat den penningmeester en den boekhouder den heeren S. C. v. d. Spelt en J. P. Leene on der dankzegging décharge werd verleend. De aftir. bestuursleden de heeren A. Noo men. J. v. Tuijl en G. Zwaan werden her kozen. Tot commissaris werd herkozen de heer J. P. Leene. Alhier worden pogingen aangewend om te komen tot oprichting van de damesafd. van de Alphensche Zwemclub. De Chr. muziekverg. „Arti et Religion!" gaf ter eere van den verjaardag van H.K.H Prinses Juliana op een terrein aan het Toussaintplein een zeer mooi concert. Helaas was de weersgesteldheid niet bij zonder gunstig. De bestuurder van een vrachtauto, die snel moet hebben gereden en voor een tegenligger moest uitwijken heeft op den Steekterweg nabij de Spoorbrug 'n drietal daar op den berm spelende kinderen aan gereden. Een kind van v. G. dat aan het been werd geraakt, kneusde een voet. Na de aanrijding reed de bestuurder door, doch hij is bij de politie bekend. De heer A. Donker alhier is door het Prov. Kerkbestuur van Groningen toegela ten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. ALKEMADE. Vergadering Veender- en Lijkerpolder. In hotel „De Vier Heemskinderen" ver gaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking. Van de 186 stemmen, welke in den polder kunnen worden uitgebracht, waren er 48 tegenwoordig, alzoo juist het vereischte aantal. Nadat de voorzitter, de heer W. van der Zwet Pz.. met een toe passelijk woord de vergadering had ge opend, werden de notulen van den secre taris vastgesteld. De commissie van onder zoek tot het nazien der rekening bracht bij monde van den heer Chr. Castelein rap port uit van haar bevindingen en ver klaarde de geheele rekening, met de daar bij behoorende bescheiden, in de beste orde. Hierna werd de rekening, nadat de secre taris-penningmeester hiervan de verschil lende posten had voorgelezen, door de ver gadering ongewijzigd goedgekeurd met een bedrag aan inkomsten van f. 6945,99 en aan uitgaven f. 6824,01, alzoo sluitende met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f. 7262,56, waarbij de omslag werd bepaald op f. 15 per H A wat eveneens de goed keuring der vergadering kon wegdragen. Aan het bestuur werd, zooals gewoonlijk, wederom machtiging verleend tot af- en overschrijving onvoorziene uitgaven en andere niet bereikte ramingen en tot uit voering in eigen beheer of bij ondersrand- sche aanbesteding van werken en leveran- tiën. Tot leden der commissie van onderzoek der in het volgend jaar af te leggen reke ning, werden benoemd de heeren C. Huig- sloot, W. van der Meer Jz. en J. P. Hoogen- boom, en tot plaatsvervangende leden de heeren J. van der Meer Cz., G. Rietbroek en B. van der Meer Jz. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten aan alle polderbe sturen een ontwerp-besluit hebben gezon den tot wijziging van het alg. Provinciaal Polderreglement, wat betreft een nieuw artikel, waarin aan de polderbesturen de verplichting wordt opgelegd een verzeke ring te sluiten tegen schade, ontstaan door frauduleuze handelingen of nalatigheden van den penningmeester, waarmede de door den penningmeester gestelde zeker heid komt te vervallen. Zeer waarschijnlijk zal binnenkort dit artikel definitief in het A.P.R. worden opgenomen. Volgens voor schrift van Ged. Staten is hiervoor noodig de machtiging van de ingelanden, welke machtiging unaniem door de vergadering werd verleend. Besloten werd deze verzeke ring te sluiten bij de Nationale Borg-Mij. te Amsterdam. Na mededeellngen van huishoudelijken aard en rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. van Bostelen jm. 29 j. en N. J. Horsman id. 25 j. Gehuwd: H. Th. van Zoen jm. 28 j. en A. M. van Amsterdam jd. 26 j. J. M. van der Veer jm. 30 j. en M. P. Wesselman jd. 30 j. G. A. Beuk jm. 26 j. en J. C. M. Bakker jd. 27 j. Th. H. Witteman jm. 26 j. en H. M. J. Hoogenboom jd. 25 j. H. P. van Ruiten jm. 29 ji en H. P. van Ber- kel jd. 26 j. ie' BODEGRAVEN. Geslaagd Julianafeest. Ter eere van den verjaardag van Prin ses Juliana werd hier druk gevlagd, voor al in de hoofdstraten. Bepaalde feestelijk heden werden niet georganiseerd, maar in aansluiting aan een concert, te geven door de Chr. Muziekver. ,.S. D. G." was door het Oranje comité de Nieuwe Markt fan tastisch versierd met een paar honderd Oranjeballons, die rond de muziektent, langs geplaatste palen over de geheele breedte van het terrein en in de boomen waren gehangen. Het mooie weer maakte dat er een levendige drukte heerschte. Er werd enthousiast met de muziek meege zongen GEMEENTERAAD. 658 TABAK 70, 72, 75 cl. p. pakje OLDENKOTT (lngez. Med.) Een korte agenda. De raad vergaderde. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten houdende mede- deeling van hun besluit van 13 April 1937 tot onthouding van goedkeuring aan de raadsbesluiten van 30 Maart 1936 tot vast stelling van bebouwingsvoorschriften en voorgevelrooilijnen voor het gemeentelijk bouwterrein. In verband hiermede deelen B. en W. den mede: Dat zij nu godekeuring onthouden is aan de raadsbesluiten van 30 Maart 1936, strek kende le tot vaststelling van voorgevel rooilijnen voor het gemeentebouwterrein en 2e tot vaststelling van een verordening, als bedoeld in art. 43 der woningwet voor dat terrein, voornemens zijn in nader over leg te treden met de commissie van advies voor de uitbreidingsplannen in Zuid-Hol land omtrent den verder in deze te volgen weg. Voorts ontraden B en W. tegen de be slissing van Ged. Staten bij de Kroon in hooger beroep te gaan. Daar goedkeuring van het besluit d.d. 8 April J.l. tot vaststelling van een verorde ning, regelende de bebouwing en het ge bruik van terreinen aan de Valkenburger laan evenmin te verwachten is, hebben wij, aldus B. en W., verder de inzending ter goedkeuring achterwage gelaten. De raad kon zich met deze zienswijze vereenigen. Voorts deelden B. en W. mede, dat be richt is binnengekomen van Ged. Staten, dat in de openbare vergadering van dat college, d.d. 18 Mei a.s. verslag zal worden uitgebracht inzake het R.K. Schoolbestuur alhier, ingesteld beroep tegen het raadsbe sluit van 25 Nov. 1936, houdende vaststel ling der vergoeding ex. art. 101 der L.O. wet 1920. Op voorstel van B. en W. werd de heer W. Trapman, gemeente-secretaris aange wezen als gemachtigde van den raad voor deze gelegenheid op te treden. Vervolgens werd goedgekeurd een voor stel van B. en W. om het van den Staat der Nederlanden in erfpacht verkregen terrein nabij het spoorwegstation te splitsen in dien zin, dat thans de canons zijn bepaald resp op f. 800 voor de gemeente en f. 400 ten laste van de tentoonstellingsvereeni- ging, terwijl de gemeente voor de betaling van de volle f. 1200 borg blijft. Na goedkeuring van eenige pensioen grondslagen, alsmede van eenige wijzigin gen in de gemeentebegrooting 1937 op voorstel van Ged. Staten, ging de raad in geheime vergadering. BOSKOOP. De heer F. J. Grootendorst t Op 85-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer F. J. Grootendorst. De heer Groo tendorst was een zeer geziene figuur in A. R. kringen. Jarenlang was hij lid en voor zitter van de vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs en lid van den gemeente raad. Hij was Iemand van de oude garde, op wiens woord men kon bouwen en die een zeer scherp rechtvaardigheidsgevoel bezat. De overledene was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Juliana-avond in de tentoonstelling. De verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana Ss hier ter plaatse in opgewekte stemming gevierd. Van de gemeente-gebouwen, kerktorens, alsmede van vele particuliere woningen, wapperde de Vaderlandsche driekleur. 's Avonds hield de harmonie „Concordia" een muzikale rondgang door de gemeente, die zooals gewoonlijk een groote menschen- menagte op de been bracht. In de tentoonstelling, alsmede in „Flora" was er volop feest. Voor de zorgen van het tentoonstellingsbestuur was in „Flora" een extra versiering aangebracht. Er heerschte clan ook, tot laat in den avond, een vroolljke en gezellige stemming. KOUDEKERK. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana gaf 't Fan- faiecorps „Kunst na Arbeid" een concert in de muziektent. Tevens was door vele in gezetenen de vlag uitgestoken. LEIDERDORP. De Juliana-feesten. Het Oranje-comité trof het ditmaal beter met de feestelijkheden, dan op 6 Januari J.l., toen hier de huwelijksfeesten wegens den neerplassenden regen niet konden doorgaan, behalve dan het planten van een Prinses JulSana-boom en een Prins Bernhard-boom. Bij deze boomen, die het best doen en al haast in blad staan, werd nu de verjaardag van Prinses Juliana ge vierd. Er werden verschillende wedstrijden ge houden in het ringsteken n.l. als eerste nummer ringrijderij met paard eri': kar. Hier was het succes zeer matig, er waren maar 2 deelnemers dlie beiden op gemak kelijke wijze aan een prijs kwamen. In het 2e nummer ringsteken op rijwie len voor dames was de deelneming grooter n.l. 15. Hier werden no. 1, 2, 3 en 4 resp.: de dames mej. A. v. Wijck. mej. W. Los, mej. G. v. Osnabrugge en mej. v. d. Leek. Bij het ringsteken op rijwielen voo. hee ren werd P. Vervark No. 1, A. van Osna brugge 2, Wim van Osnabrugge 3 en L. Noordanus 4. Hier waren 14 deelnemers. Voor het laatste nummer, ringsteken op tandems, was de belangstelling zeer groot. Er waren hiervoor niet minder dan 24 deelnemers. De le prijs werd behaald door de dames v. d. Leek en v. d. Wijngaard; No. 2, 3, 4 en 5 werden mej. J. Rietveld ein de heer J. Rietveld, P. v. Varick en mej. Rooda mej. de Jong en mej. Oosterhof en gebr. v. Osnabrugge. De behaalde prijzen zullen heden avond worden uitgereikt. 's Avonds was er een bijeenkomst in de Ger. Kerk welke door den voorzitter der Chr. Qranje-vereeniging, den heer G. Los, werd geopend. Na het voorlezen van ps. 138 sprak deze een welkomstwoord, waarin hij zeide, dat wij hier gekomen waren om te danken en te gedenken, al wat God ons in Oranje heeft geschonken. De Ohr. Muziekver. „Devote" liet een muziekstuk hooren en de Chr. Zangvereen. Excelsior zong eenige coupletten van het Wilhelmus. Ds. J. C. van Apeldoorn. Ned. Herv. Pred. te Leiden sprak een feestrede uit, waar naar met zeer veel aandacht werd ge luisterd. Ds. van Apeldoorn dankte de beide ver- eenigingen welke veel hadden bijgedragen tot het welslagen van deze feestelijke bijeenkomst, voor haar medewerking en ging voor in dankgebed, waarna de aan wezigen zongen: „Hallelua. eeuwig dank en eere". NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Overleden: Joh. Blom.ongeh., 75 j. H. Ruiter. 70 j„ wed. v. J. Uijterwaal Jac, Voorn, ongeh., 78 J. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: P. J. de Graaf f, n. Aalsmeer. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Theodorus Hoogervorst en Wiegertje Speet Jacob Vermeij en Maaltje Wilhelmina Eeuwijk. De opbrengst van de Emma-Bloemcol- lecte bedraagt alhier f. 29.40. WADDINXVEEN. Geslaagd Oranjefeest. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinsese Juliana werden volks spelen in onze gemeente gehouden door de Buurtvereeniging „Dorpstraat". Daar deze tevens werden opgeluisterd door de mede werking van het groote fanfarecorps „Excelsior" uit Boskoop, bestond hiervoor groote belangstelling. Om halfzes vonden HEDEN. Oegstgeest (Witte Huis): Vrijheids- bond. Spr. generaal Schuurman. 8.15 uur nam. Dingdag. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad, tooneel, „De witte ziekte", 8i/4 uur nam. Stadsevangelisatie: Morschweg 59, nam, 8 uur. Stadszaal: Concert Leidsch Studenten, zangkoor en Collegium Musicum. 8.15 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting tegen dlohterie, 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge- opend Dinsdag en Vrijdag 1012'/i en 14— 17 uur, f. 0.25. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de béide Kerstdagen vanaf 1 uur. Wegens werkzaamheden van 19 April tot 10 Mei gesloten. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur; 'sZon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25: overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en ll/=6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 912 en l'/j4 uur. Op Zondagen van I April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk .Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg ,25)Ge opend op' werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en l'/t4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. .Rembrandt". Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur. Zondag en Hemelvaartsdag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater Breestr 31: 8 uur nam. „De trek naar het Westen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag en Hemelvaartsdag van 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De Zigeunerprinses". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag en Hemelvaartsdag doorl. voorstel ling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 7 „Het complot der 39 voetstappen". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: J eugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De graaf van Monte Christo". Zondag en Hemelvaartsdag 47 en 8—11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'A u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Donderdag 6 Mei a.s. (Hemelvaarts dag) waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telel. 502 en D, J. v. Driesum. Mare 110, Telef. 406. Van Vrijdag 7 tot en met Zondag 9 Mei a.s. neemt waar apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door: mej. J. Doedens, Wil- helminapark 8, Tel. 274. er autopedwedstrijden plaats voor de kin deren, om 7 uur vond het mastklimmen plaats in de Dorpstraat, hetgeen telkens een luid applaus ontlokte, evenals tegen acht uur het sprietloopen voor de carrosse- riefabriek Verheul, waar zich een groote menschenmenlgte verzameld had. Van de aantrekkelijke spelen, die dik wijls de lachlust opwekten, werd bijzonder genoten. Tenslotte werd gemeenschappelijk het „Wilhelmus" gezongen. Het was een geslaagd feest, dat In uitstekende stem ming gevierd is. De uitslag van den wedstrijd met auto peds was als volgt: 1ste prijs Herik van Gelooven; 2de pr. Arie van Nielen: 3de pr. Nee.'-je Ringelenstein; 4de pr. Agaat Gons- scn. Uitslag wedstrijd Mastklimmen: B. van Hove 1ste pr.; P. van Rijswijk 2de pr„ Jo de Bruin 3de pr. Uitslag wedstrijd Sprietloopen: 1ste pr. R. Manster; 2de pr. N. v. Kortlever; 3de pr. D. v. d. Starre; 4de pr. P. van Rijswijk; 5de pr. H. van Herk; 6de pr. Jo de Bruin. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6